Grote nederlaag voor slecht spelend Docos tegen Warmunda (1-5) Haarlemmer A. Kortekaas brak record van J. Vergeer ■»en waS ÏZ VUUr gen°- legeAheid n "?an Vclop **- had^r^Ve?^1 aa" the' SSSêSiS SSifSHa H. PETRUS EN DE DOELMAN SHODfl DOSR-Concordia 1-2 Lisse benutte de kansen beter en won met 3-1 van VVSB Altior overvleugelde THB en versloeg de Haarlemmers met 7-2 MAANDAG 16 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Leidse Singelloop Dik verdiend was de nederlaag, die Docos gisteren in haar tweede thuis wedstrijd te slikken kreeg van War munda. De rood-witten waren ge waarschuwd, dat het tegen War munda een moeilijke wedstrijd zou worden, maar het voetbalspel wat de Leidenaars te zien gaven was uit gesproken slecht. Vooral de voor hoede was onvoldoende en het kon niet uitblijven, dat ook de verdedi ging in de malaise ging delen. War munda daarentegen liet zien, dat men in deze competitie' ernstig rekening met haar moet houden, ook al be hoort zij op de ranglijst niet tot de eersten. De blauw-witten beschikken over een hechte verdediging en een snelle voorhoede, die weet wat doel punten maken is. De strijd, die zich afspeelde op een van de velden, waar in de toekomst U.V.S. gaat spelen (het hoofdterrein van Docos is nl. onbespeelbaar), begon twintig minu ten te laat, door te laat arriveren van de scheidsrechter. Nadat er 'n zeven tal minuten gespeeld was, kon het eerste doelpunt voor Warmunda aan getekend worden, al werd deze ge scoord door de Docos-back Ton Paardekooper die in eigen doel trapte (0—1). Het spel ging voort en om beurten werden de beide keepers aan de tand gevoeld, maar het spel van de Docos-voorhoede was te piete peuterig en te individueel om succes te hebben Nadat er voor Warmunda een pracht kans verloren was geeaan, v/aarbij de speler wèl in het doel, maar de bal ernaast lag, vergrootten de gasten 10 min. voor de rust hun voorsprong, door de Docos-verdedi- ging te omspelen en door Vergeer kwam de stand op 02. Na de rust zette Docos een gewel dig offensief in en Warmunda werd met de rug tegen de muur gedrongen. De rood-witten kregen zelfs spoe dig een penalty toegewezen, maar keeper van Vliet wist het zwakke schot van Ouwerling te keren. Docos drong sterk op en dit werd hen nood lottig. Een snelle uitval van War- alphen-gda 0-0 &te moment wiist een <W Nan°le^^r%fed^nv""ne was het weer gedaan Jï. JVl nam' die zich angstvallie in ril j «astari. terugtrokken Hef gdX vrte'1ediging hierna oneenariia «Ij A-doel wera üteiten te tonen gennSe kwa- Ederveen, Boon en SlïM Ha«en. len allen het eêstelrii 5 „mis" terom op de Slhn ,£aarna 0os- Het bleef mede hi/rri g bracht' einde een spïnnfnri d.°0r tot he' sportieve striid ri VIge' maar door scheidsrechterieGa°iortreö«lÜk geleid. Gorissen werd POSTDUIVEN—ALPHIA 1—1. Alph a rechtstreeks naar winning te eaan t« rfen 0ver tot de aanval kon r»6" stduiven spoedig, dat cpi] erga?n bleek ste hinderpaaF vonr hl e groot- rtdoe,nfanaiRyere,hdenwirhifa-an ook menige Postduif li ,u dan derscheppen De laaM f te on" de iheeTad'AIphfa 'maa/van r™" kopte het leer nit Van Laar rechts net over het Posm"0™' -,van en het schot van De \°stdujvan-doeI recIrhttSdeCn^!?innamhaA,dPhiadi- werden tal va« handen en ter niets opleverden dT,' ech' riode van de striiri Iaatste pa" heren, die meer In ri* V°°r de gast" den komen doorda" Alnhf,11™' u' de de kleine voorsmnni f kPu er" Dit gelukte slechts tef ri ^ehouden. tSSr2Ës5isr*&ï net <1-1) Korf H a' precies in het het einde met S^SSS^SS^ ZATERDAGCOMPETITIE KNVB cZtundtUT shÏÏh"** M- v &Be>Boys 0—4- 5/, Semper Altius—CSVD -De' SHS^ioosdumen 4_0; v£g ^^e^'^tr^^ou 35—Spint 3-1; *-1; RClIgws Bedden Óegstgeest Hes. 3e klas A^ShIt"^ 2 3~4' munda werd door Veltenaar met een doelpunt bekroond (03). Docos pro beerde steeds alles op de aanval te gooien, getuige de cornerverhouding in de tweede helft 8 voor Docos tegen 0 voor Warmunda, maar'de War- munda-verdediging bleef het korte spel van de gastheren de baas. Het was weer Veltenaar die een fout in de Docos-verdediging afstrafte (04). Het ging tegen het einde lopen, toen Jan Rossenberg de eer wist te redden (14), maar Velt-naar vond dat het nog niet genoeg was en zorgde er voor dat de eindstand 15 werd. De toeschouwers van de wedstrijd AltoirTHB hebben zondagmiddag kunnen genieten van een levendige, maar vooral van een sportieve strijd. Daarbij kwam nog, dat men een groot aantal doelpunten kon zien maken wat deze ontmoeting maakte tot een waar schuttersfeest. Altior had een bijzonder productieve bui, waarbij men zevenmaal ,raak wist te schie ten en THB tweemaal de roos wist te treffen. Alzo werd het voor de thuisclub een éclatante zege. De uit slag zou doen vermoeden dat er een eenzijdige wedstrijd werd gespeeld. Dit was echter niet het geval want aan beide kanten kon het er span nen, maar de snelle Altior-voorhoede was In tempo de THB-verdediging de baas en daardoor ontstonden de kan sen waaruit de zeven goals werden geboren, en Altior een verdiende overwinning opleverde. Na de aftrap was het al gauw be nauwd voor het Haarlemse doel en in de 2e minuut kreeg Altior al de eerste corner te nemen. Daarna ging THB ten aanval maar ook nog zonder dat er gevaar uit ontstond. In de 10e minuut had Altior succes, toen de linksbinnen het eerste doel punt in het net schoot. Vier minu ten later bleef de THB-verdediging staan voor vermeend buitenspel waarvan de Altior rechtsbuiten pro fiteerde en zeer beheerst de bal langs de keeper in het THB-doel bracht (20). Na 19 minuten ontstond een corner voor THB, de bal werd eerst weggewerkt, doch hieruit ontstond toen een mooie Altior-aanval, die echter doodliep in buitenspel. In de 22e minuut ontstond voor THB het eerste doelpunt toen de Altior-kee- per de bal miste (2—1). Enige tijd later was het de Altior-midvoor die voor zijn club de voorsprong weer groter maakte (31). In de 38ste minuut een sensationeel moment voor het THB-doel, waarbij de bal niet weg te krijgen was, maar ook Altior wist het leer niet over de doellijn te werken. Het begin van de tweede helft le verde Altior in de eerste ogenblik ken al een hoekschop op die in eer ste instantie werd weggewerkt maar toen kreeg de Altiorlinksbuiten een kans, die hij goed benutte (41). In de 10e minuut deed de Altior-rechts- BLAUW ZWART—DE MUSSEN 0—1 (ONDER PROTEST). Blauw Zwart heeft gisteren na de wedstrijd tegen De Mussen, die met een 01 stand eindigde, een protest ingediend tegen het niet toekennen van een strafschop wegens hands van een der Mussen-verdedigers. De strafschap werd na de wedstrijd als nog genomen en door aanvoerder H. Wildenberg in een (voorlopig) doel punt omgezet, zodat, als het protest gewonnen wordt, de uitslag een 11 gelijk spel zal worden. Daarmee zou de verhouding toch beter zijn uitgedrukt dan in de klei ne zege van de Mussen. Vooral in de eerste helft is Blauw Zwart aanzien lijk sterker geweest, zoals wel blijken kan uit de cornerverhouding: 61 in het voordeel der thuisclub Tot aan de rust bleef de sportief gestreden strijd onbeslist (0—0). In de tweede helft begonnen De Mussen met een enthousiast offen sief, dat echter voorlopig ook geen resultaten opleverde door het dege lijke werk van de achterhoede der thuisclub en van keeper Hooymans. Blauw Zwart nam gaandeweg het initiatief weer over en het was juist in deze periode, dat De Mussen hun doelpunt scoorden. Een snelle uitval bracht een voorzet van linksbinnen Schelt voor het doel en rechts binnen Verhey kopte de bal fraai in (01). Blauw Zwart zette in het laat ste kwartier van de wedstrijd alles op alles om de kansen te doen keren. Bij een van de aanvallen op het doel der Mussen speelde een der verdedi gers de bal met de hand, een overtre ding,' die de scheidsrechter ontging. Met bovenvermeld resultaat. DELFT—WASSENAAR 3—3. In een matige, maar doelpuntenrij- ke wedstrijd hebben Delft en Was senaar gisteren de punten gedeeld. De elftallen gaven elkaar wat krachts verhouding betreft niet veel toe. De gastheden, die uiteraard wat beter thuis waren op het niet al te beste veld, waren hun gasten echter tel kens een slag voor met doelpunten In de tweede helft nam Delft de leiding, maar zorgde N. Vrijburg voor de gelijkmaker, zodat de rust kwam met 11 gelijke stand. In de tweede helft nam de Delftse ploeg nog tweemaal de leiding, maar telkens volgde prompt ook weer een Wassenaarse treffer eerst van W. Verboon, later van A. van Dijk. Zo dat de eindstand, waarmee beide par tijen wel tevreden mogen zijn, 3-*-3 werd. Paus Joannes XXIII heeft het voetbalteam uit zijn geboorte plaats, Atalanta van Bergamo, in audiëntie ontvangen. Tijdens de ontvangst richtte de paus zich tot de doelman van Atalanta met de woorden: „De heilige Petrus is eigenlijk ook 'n doelwachter, maar het verschil is, dat hij de gouden sleutels, die toegang tot het paradijs geven, in bewaring houdt". buiten uitstekend voorbereidend werk waarbij de rechtsbinnen het vijfde doelpunt kon produceren (51). Altior had goed de smaak te pakken en overspeelde THB. Na een kwartier werd weer een gevaarlijke aanval uitgevoerd. Op prachtige wij ze trok de midvoor de bal voor het vijandelijke doel, waarbij de links binnen de rest deed en de stand was 61. Dit werd THB toch al te bar en het gehele elftal trok naar voren. Toen verzuimd werd de THB-spe- ler aan te vallen kregen zij de kans om de achterstand te verkleinen tot 62. De gasten putten hieruit nog weer moed en kwamen meer in de aanval. Aan weerszijden kwam men echter niet verder dan enkele cor ners die niets opleverden. In de 41e minuut kon de Altiorlinksbinnen nog eenmaal de aanhang laten jui chen door het zevende doelpunt in de touwen te jagen. Met deze stand kwam het einde van deze door scheidsrechter De Hertog goed ge leide wedstrijd, die voor Altior een verdiende overwinning opleverde. NEPTUNUS—ROODENBURG 1—1 In een snelle en sportieve wed strijd, waarin beide verdedigingen sterk waren voor de vele aanvallen, werden de puntjes broederlijk ge deeld. Voor rust waren de Leidse Hout bewoners iets meer in de aanval, maar diverse schoten van Chouffour, van Groeningen en Ouwerkerk mis ten de goede richting. Ook de Roodenburg-achterhoede kon de Neptunus-voorhoede goed be dwingen en nadat beide ploegen de buitenspelval gingen toepassen, wer den vele aanvallen vroegtijdig onder broken, zodat voor rust niet werd gedoelpunt. De tweede helft bracht niet veel wijziging in het spelbeeld en beide aanvallen rolden van doel to doel. Nadat Chouffour naast had gescho ten, faalde ook Rijsdam bij een vol gende aanval, totdat Ouwerkerk goed doorbrak en onhoudbaar inschoot (01). Vanaf dit ogenblik kwam de thuisclub feller opzeten en kreeg de verdediging handen vol werk. Na een halfuur een strafschop voor Nep- tunus waarbij de Rotterdamse mid voor volkomen faalde. Toch herstel de hij zijn fout door even later fraai gelijk te maken (1—1). Beide ploe gen zwoegden nog hard voor de over winning, maar de stand bleef onver anderd. LUGDUNUM—V.D.S. 1—1 In een zeer harde wedstrijd heeft de lichte Lugdunum-voorhoede niet zo heel veel kunnen uitrichten, ook al werd met veel enthousiasme ge speeld. Reeds dadelijk nam de thuisclub het initiatief in handen, maar zoals reeds gezegd wist VDS door hard spel vele aanvallen te onderbreken. Wel probeerden ook de gasten tot doel punten te komen, echter zonder suc ces, aangezien de achterhoede van de Kikkers in prima vorm stak. Toch wist Pet nog voor rust zijn club de leiding te geven (10). Ook de tweede helft bracht niet veel verandering en ondanks hard zwoegen van de thuisclub, kon VDS niet verder komen dan een gelijk spel (11). Wel probeerden beide ploegen nog een overwinning uit het vuur te slepen, doch het bleef bij proberen, zodat de puntjes eerlijk werden gedeeld. een sensatie f Zie advertentie op pagina 10 (Advertentie). De nationale singelloop, welke jJ. za terdag door de KAV de Bataven werd georganiseerd, heeft een einde gemaakt aan de overwinningenreeks van de atleel J. Vergeer. Deze was er n.L in geslaagd om 5 jaar in successie de eerste plaats te bezetten en insiders waren van me ning, dat hij ook dit jaar wel weer de beste kans voor de overw: ling had. Het is anders afgelopen. Weliswaar wist hij zich geruime tijd in de kopgroep te handhaven, doch aan het einde van de Zoeterwoudse singel bleek hij zijn krach ten te hebben overschat en viel hij terug. Overigens heeft deze singelloop een zeer spannend verloop gehad. Een 50-tal atleten gingen te precies half vier van start. Direct nam Albert v. d. Linden (WIK) het initiatief en nam in hoog tempo de kop. Direct gingen met hem mee J. Buter (Trekvogels) A. Stolk (Gouda), J. Smits (AAVC), R. Klinker (Hellas) en verschillende andere atleten. Geruime tijd behield v. d. Linden deze eerste plaats, todat Buter en Stolk het initiatief overnamen. Op de Zijlsingel had Buter de leiding en kwam er een schei ding in de gelederen. Een kopgroep van tien man ging in flink tempo langs het parcours. Buiten de bovenvermelde atleten zagen we in deze groep ook A. Kortekaas (Holland Haarlem), J. Vergeer (Gouda), terwijl ook de C-klasser v. Veen zich goed in deze groep handhaafde. Op het midden van de Zoeterwoudse singel ging Ver geer tot de aanval over en wist inder daad de eerste plaats in te nemen. Lang duurde dit niet, want direct daarop lan ceerden Kortekaas, Stolk en Smits een felle tegenaanval en kon Vergeer he: tempo niet meer volgen. Deze drie at leten gingen hun voorsprong geleidelijk vergroten. Smits bleef iets achter, zodal de grote strijd tijdens de laatste 500 meter werd uitgevochten door Kortekaas en Stolk. De Haarlemse atleet slaagde er in, door een sterke eindsprint de eer ste plaats in de wacht te slepen op de voet gevolgd door Stolk van Gouda. Smits werd 3e en de B-klasser R. Klin ker (Hellas) werd 4e en winnaar in zijn klasse. De winnaars in de C- en D-klasse liepen ook een zeer sterke race. De win naar in de C-klasse P. v. Veen (DOS) werd in de totale rangschikking 8e, ter wijl de Edamse atleet Vink als winnaar in de D-klasse in totaal 13e werd en daarbij bijna alle B- en C-klassers ach ter zich hield. De vereniging Gouda werd door de gunstige rangschikking van Stolk win naar van de verenigingsprijs, voor Hel las. In zijn slotwoord bracht de voorzitter van de Bataven hulde aan het Leidse politiecorps voor het prima werk, dat was gedaan voor de afzetting van het parcours, waardoor de wedstrijd een on- SJ.C.—A.S.C. 4—1 In een zeer snelle en sportieve wedstrijd heeft SJC gisteren tegen de rivale ASC getoond haar oude vorm wederom te hebben terug ge vonden door hen met 41 te ver slaan. In het begin zag het er niet jiaar uit, dat de thuisclub een zo fik se overwinning zou behalen, want vanaf de aftrap begon ASC de toon aan te geven en reeds na enkele mi nuten kregen zij een prachtkans om te scoren, doch Alkemade wist de bal juist voor de doellijn het veld in te v/erken. Nog was het gevaar niet ge weken, maar nu bracht de lat uit komst en toen het eerste kwartier vol was, moest de SJC-keeper een gevaarlijk schot tot hoekschop ver werken. Indien in deze periode ASC de leiding had genomen, was dit zeer acceptabel geweest. Na dit soms be nauwde kwartiertje begon de thuis club zich bij; het spel aan te passen en al drongen de gasten nogal eens gevaarlijk op. zij kregen weinig kans het doel van SJC te belagen en moes ten terdege rekening houden met de goed opgezette aanvallen van SJC. Eerst in de 43ste minuut moest de ASC-doelman zwichten voor het on houdbare schot van Rozijn (10). In de tweede helft bracht SJC di rect grote verwarring in de achter hoede van de gasten, die enkele hoekschappen cadeau moest geven om de situatie te redden. Na deze druk gestoord verloop kon hebben. De belangrijkste uitslagen luidden. Klasse A: 1. A. Kortekaas (Holland H.) en winnaar van de Leidse Courant- wisselbeker: 2. A. Stolk Gouda; 3. J. Smits AAVC; 4. J. Buter Trekvogels. Klasse B: 1. R. Klinker Hellas, win naar Nefaboline-wisselbeker; 2. C. Pe- terse Gouda; 3. J. Koster AV '47; 4. P. v. Soest Hellas. Klasse C: 1. P. v. Veen DOS, winnaar Jan van Gastel-wisselbeker; 2. H. Joos- ten Athletika; 3. A. Pet Trekvogels; 4. L. Schol Suomi. Klasse D: 1. J. Vink Edam, winnaar Rector Vester-wisselbeker; 2. Kaljouw Dynamo; 3. W. v. Wijk Gouda. Verenigingsprijs Leidse Courant-wis selbeker: 1. Gouda 15 p.; 2. Hellas 23 p,; 3. Trekvogels 30 p.; 4. Holland Haarlem 35 p.; 5. WIK 44 p.; 6. AAC 46 p.; 7. Ba taven 50 p.; 8. Siomo 57 p. te hebben doorstaan kwam het spel peil weer op een gelijk niveau te lig gen en toen er 12 min. gespeeld was wist Pardon op goede wijze de gelijk maker te scoren (1—1). Ondanks dit succes kon ASC niet meer gevaarlijk worden en van lieverlede nam SJC het spel in handen. Toen Nic. de Rid der met een goede kopstoot de stand op 21 had gebracht en enkele mi nuten later Joop Zalm uit een voor zet de bal ongehinderd in het doel zag rollen (31), was het met de rood-zwarten gedaan en konden zij zich alleen bepalen tot verdedigen. Enige minuten voor het einde was G. v. Egmond hem toch nog te slim af en deponeerde 41 in de touwen. In een volkomen gelijkwaardige strijd, waarin DOSR met de haar ge boden schietkansen wat al te slordig omsprong, is het Concordia gelukt, de volle winst mee naar de Geestkant te nemen. Reeds direct na de aftrap bleek, dat Concordia er behoorlijk zin in had en bepaald vinnig ten aanval trok. Geleidelijk aan wist DOSR ech ter het spel te verplaatsen. Een lichte aarzeling in de DOSR-achterhoede voor vermeend buitenspel, stelde rechtsbuiten Beelen volkomen te recht in de gelegenheid snel door te breken en onhoudbaar, juist onder de lat gaf hij Concordia de leiding (01). Enkele minuten later dach ten wij reeds aan de gelijkmaker toen een hard schot van J. van Veen via de onderkant van de lat de bal op de doellijn deed belanden en een snelle reactie van keeper Beyaard het Concordia-doel voor doorboring vrijwaarde. De Concordia-goalie dwong overigans deze middag wel meermalen bewondering af voor de resolute wijze waarop hij het gevaar van de DÖSR-aanval wist te ontne men. Blijkbaar was H. Hoogenboom hierdoor ook geïmponeerd toen hij 8 min. voor rust geheel vrij voor doei over de bal heentrapte. maar geluk kig voor DOSR was er nog de toe snellende actieve J. Spruit, die op het laatste moment onhoudbaar in- kogelde (1—1). Na de hervatting was de striid dus nog volkomen open. en wederzijds probeerde men dan ook om tot sco ren te komen. In de 29ste min. viist nadat P van Amsterdam voor nOSR was uitgevallen, krpe<* Concordia een corner te nemen Schero voor doel eenlaatst was midvoor Poe» 'uïst een fractie sneller dan de DO^R-verde- diging en ziin kopbal verdween dan ook onhoudbaar in het net (12). Wel nnnheprde POCR hierna eoe t<"»t de geliikmaker te komen, maar de beslist eoede kansen verkregen niet de juiste afwerking. RKAVV kon tegen VUC nog net de puntjes thuishouden (3-2) Op eigen terrein heeft RKAW in een enthousiast gespeelde wedstrijd de beide punten voor zich weten te behouden. Het heeft wel veel moei te gekost, vooral tegen het einde, toen VUC haar 32 achterstand probeer de in te lopen. Nadat RKAW had afgetrapt met tegenwind, zaten de rood-witten al dadelijk voor het doel van VUC. Na 10 minuten werd de aanval verplaatst naar de kant van RKAW, dat door een corner de situatie kon redden. Ook de volgende aanval van VUC werd corner, maar de zwart-witten konden toch ondanks prachtige kan sen, het doel niet vinden. Even was VUC weer overtroefd, maar een doorbraak en goed samenspel bezorg de aan VUC het eerste doelpunt dat door rechtsbuiten van Rijn door een keihard schot tot stand werd ge bracht. De voorsprong voor de gas ten was van korte duur. Na enige minuten nam Demeijer van links een vrije trap en stuurde de bal naar rechtsbuiten S. van Veen die op zijn beurt dadelijk voor plaatste waar BODEGRAVEN—ARCHIPEL 4—1 Het begon al direct met een corner voor Bodegraven, welke werd weg gewerkt, waarna twee volgende aan vallen op buitenspel strandden. Reeds na 5 minuten had Bodegraven succes, toen Scheer de bal fraai doorgaf aan A. Boelen, die even eerder bij de bal was dan de uitlopende doelman en onhoudbaar scoorden (10). Archi pel kwam even opzetten en forceerde een drietal corners, zonder resultaat. In de 15e minuut kreeg Bodegraven een vrije trap te nemen. Na enig ge wirwar belandde de bal bij Hogen- boom, die hard en onhoudbe^r in schoot (20). Archipel trachtte bij herhaling door buitenspelzetten het gevaar te keren, doch dit werd haar na een half uur spelen noodlottig, toen Scheer eerst een back en ten slotte ook nog de doelman passeerde, om daarna de bal in het verlaten doel te plaatsen (30). Met deze stand kwam de rust Bodegraven begon de tweede helft uitstekend met een keihard schot van Hogenboom, dat echter even fraai door de doelman van Archipel werd gestopt. Mogelijk dat Archipel hier uit de nodige moed schepte, want het volgende kwartier ging de st ijd meer gelijk op en kreeg de verdedi ging van Bodegraven meer werk. Toch was het in de twintigste minuut door de gasten gescoorde doelpunt 'n cadeautje van doelman Voordouw, die bij een ongevaarlijke aanval, in plaats van de bal op te rapen, deze nonchalant wegschoot tegen het lichaam van een tegenstander, die geen moeite had, de bal in het verla ten doel t" deponerén (31). Vanaf dat moment gaf Bodegraven de teu gels echter niet meer uit handen. De doelman der gasten kreeg veel en moeilijk werk, doch kweet zich uit stekend van zijn taak, totdat hy ten slotte .noest zwichten voor een kei hard schot van A. Boelen uit een voorzet van Schonewille, (41). Bo degraven behield tot het einde het beste van het spel, doch gescoord werd er niet meer. Van der Sman door een kopbal de gelijkmaker scoorde, (11). RKAW kwam daarna weer aan bod. Een fel schot van Bolleboom werd door de Haagse doelman De Lange keurig gestopt maar corner ge maakt. VUC deed er nu een schepje op, maar de verdediging van RKAVV waarin vooral Van Oosten en Van der Voort uitmuntten, wisten alle ge vaar te keren. Maar ook RKAVV bleef niet achter. Een schot van De meijer rakelings naast en ook de ko gel tegen de schoen van keeper De Lange miste resultaat. Tegen het ein de van het eerste deel kwamen de Hagenaars stormachtig in de aanval. Uit een opgooibal door de scheids rechter kreeg VUC de overhand waaruit voor VUC het tweede doel- purtt Voortkwam, (12). Na de pauze was weer RKAW in de aanval, wat door VUC beantwoord werd met een breed opgezette tegen aanval. Nu was het Van Oosten die een zeker schijnend doelpunt van VUC wist te voorkomen. De bal kwam weer op de Haagse helft en Bolleboom trok op en wist geheel al leen keeper De Lange te passeren (2—2). Ook nu weer kwam VUC storm achtig opzetten en kreeg doelman Spigt druk werk maar hij hield stand. Toen RKAVV eindelijk weer in. de aanval kwam was het weer Bolle boom die een doelpunt scoorde en aan RKAW de leiding gaf (32), wat tevens de eindstand werd. Volop spanning heerste er in het Lisser Sportpark by de ontmoeting LisseVVSB, die door ruim 3.000 bezoekers werd bijgewoond. Beide ploegen hebben energiek ge streden en hoewel VVSB de beste scoringskansen heeft gekregen, wis ten de Lissenaren door enige snelle uitvallen een drietal doelpunten te fabriceren, waartegenover de bezoe kers slechts één doelpunt stelden. In het eerste kwartier van deze bol lenstreekderby waren beide partijen volkomen aan elkaar gewaagd, de beide verdedigingen wisten steeds het terrein te zuiveren. Lisse kreeg de eerste kansen, maar deze werden gemist. Na 20 minuten nam Lisse door een ver schot van A. Bon, die een tweetal VVSB-spelers had ge passeerd, de leiding, hoog draaide de bal langs doelman Peters (10). VVSB kreeg onmiddellijk hierna een goede kans voor de gelijkmaker, moar ook deze leverde niets op. Het gevaar kwam steeds van de linker vleugel van de bezoekers, fraaie voorzetten van v. d. Voort werden onbenut gelaten. Vlak voor de rust redde doelman Peters nog zeer fraai en met de 10 voorsprong voor Lisse werd de eerste helft afgeslo ten. Na de hervatting zette VVSB een geweldig offensief in. Het doel van Lisse kwam onder sterke druk en reeds na drie minuten wist linksbin nen van Eeden invaller doelman I-Ioogendoorn kansloos te passeren (11). Door dit succes aangemoe digd bleven de rood-witten flink in het offensief. Wederom een onver wachte aanval van Lisse leverde een doelpunt of, dat evenwel wegens buitenspel geannuleerd werd. Na de zware belegering van de bezoekers goed doorstaan te hebben, gaf de snelle Ton Boon C. v. d. Zwet een unieke kans, die hiervan dankbaar profiteerde (2—1). Heel WSB zwoegde hierna voor de gelijkma ker, de Lisse-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden, maar de Lisse-voorhoede zat intussen ook niet stil, doch ondervond in spil v. Pa ridon een groot struikelblok. Alge meen werd de gelijkmaker voor de bezoekers verwacht, toen in de laat ste minuten wederom T. Bon door brak, waarna v. Kesteren vlak voor doel een fraaie kans kreeg, welke het derde doelpunt voor Lisse*" ople verde. Met deze 31 zege heeft Lisse wel iets geflatteerd gewonnen, maar de oranje-zwarten hadden hun kan sen beter benut.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8