EEN HUIS VOL „Uw tuin, uw huis in 1965" te Roelofarends- veen geeft weer veelzijdige voorlichting Afscheid van pastoor Van Adrichem met véél sprekers en véél cadeaus 9.75 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1939 DE LEIDSE COURANT nuttige en mooie geschenken heeft t G i T J E 6 LEIOEK (Advertentie) »Parochie met een goede kern« „Je moet niet te lang praten, want dan wordt het al gauw kletsen". Aldus één van de karakteristieke ge zegden van pastoor J. A. M. van Adrichem, die door de parochianen zijn overgenomen en die gisteravond tijdens een afscheidsplechtigheid in de zaal aan de Maria Gijzensteeg te Leiden de redevoeringen kruidden. Men heeft er zich aan gehouden. Er was op verzoek van de scheidende kapelaan een efficiënte program ma-indeling ontworpen, waaraan strikt de hand werd gehouden en die met beleid door de „ceremonie meester", de heer A. J. C. Hertogh, hoofd van de lagere school in de pa rochie, werd gehanteerd. Zoals men zich zal herinneren, is kapelaan J. A. M. van Adrichem onlangs benoemd tot bouwpastoor te Den Haag. Hij is ruim tien jaar als kapelaan te Leiden werkzaam ge weest. Maandag heeft de jeugd van hem afscheid genomen; gisteren kwamen aan de beurt de vele orga nisaties en verenigingen, die op een of andere wijze met de scheidende kapelaan hadd ente maken. Vriend. Eerste spreker was pastoor J. A. van Kleef. Hij sprak warme woor den van dank aan de scheidende ka pelaan voor diens priesterlijke ijver, vriendelijkheid en collegialiteit. Hij feliciteerde hem met zijn benoeming en sprak over de „vreugde van het pastoor zijn". Het herderschap biedt, naast veel zorgen, ook veel blijheid. Namens de collegae sprak kapelaan G. W. Lemmens, die vooral de na druk legde op de gastvrijheid, die kapelaan Van Adrichem steeds aan zijn collegae heeft geboden. De heer Hertogh sprak vervolgens namens de scholen en zijn speech zou men kunnen beschouwen als 'n samenvatting van alles wat daarna nog door velen gezegd zou worden. Hij sprak over de gemengde gevoe lens van dit moment: weemoed en blijdschap. Men ziet kapelaan Van Adrichem niet graag vertrekken. Want hij was geliefd om zijn opge wekt karakter, zijn humor, maar ook zijn priesterlijke belangstelling voor allen met wie hij in contact kwam. Maar hij verheugde zich om zijn be noeming tot pastoor. Namens de scholen bracht hij hartelijk dank en gaf daarna het woord aan twee leer lingen, die een gedicht voordroegen. Het waren Agnes Wallaert en Tonny Strijk, die dit was het enige af wijkende cadeau, voor het overige werden vele geschenken in couvert overhandigd een kist sigaren aan boden. Mensenkennis. Aardige speechjes werden er ge houden en men heeft veel gelachen in het uur, dat voor de afscheids woorden was ingeruimd. Het zoeklicht der sprekers werd dikwijls gericht op de mensenkennis van de kapelaan en zijn zin voor humor, zijn vriendelijkheid, zijn gave om de dingen eenvoudig te zeggen en toch zó, dat je er over na gaat denken. Achtereenvolgens spraken nog mevr. Sips namens het Meisjesgilde, de heer Wout Bergers namens Vic torie, de heer Casper Smit namens de Jeugdcentrale, de heer Hertogh na mens de acolieten, de heer Goddijn namens de Vriendenkring van het Allerheiligst Sacrament, de heer Van Tongeren namens de Kath. Bond van Kapperpatroons St. Cosn.as, de heer Kriek namens de Werknemende Mid- Vrolijk moment tijdens de receptie. V.l.n.r.: mevr. Pley, presidente van de bejaarden-sociëteit, de heer Verplan- ke, lid van de sociëteit, de scheiden de kapelaan, pastoor Van Adrichem, pastoor Van Kleef en kapelaan Lem mers. denstand, de heer Brouwers namens de Reclassering, de heer Pley, presi dent van de Bijzondere Raad, namens de St. Vincentiusvereniging, de heer Buis namens het zangkoor, de heer Jacobs namens „De Gastspelers", de heer Verplancke namens de paro chiële bejaardensociëteit en mevr. Driessen namens de K.A.V.-Heren- singéL Van alle organisaties en verenigiii- gen ontving pastoor Van Adrichem een geschenk in couvert. Goede kern. Tenslotte sprak pastoor Van Adri chem. Hij herinnerde aan de eerste tijd. Aan de woorden, die de vicaris- generaal had gezegd: „het is een parochie met een goede kern, en aan de jaren daarna, die deze woorden bevestigd hebben. De Herensingel- parochie heeft inderdaad een goede kern. Zovelen hebben hem steeds medewerking willen geven. Hij was dankbaar aan God, die hem steeds gesterkt heeft en kracht heeft ge geven. Hij dankte dt twee pastoors die in de afgelopen tier. jaar succes sievelijk over hem gesteld waren. Woorden van waardering wijdde hij aan de nagedachtenis van deken Ho- mulle. Pastoor Van Kleef dankte hij bijzonder voor 't vertrouwen, dat hij steeds had ondervonden De pastoor had hem dikwijls in de gelegenheid gesteld zich op zijn pastoraat voor te bereiden. Met dankbaarheid dacht hij terug aan de uiselijke ogenblikken in de pastorie. „De gulle lach heeft vaak geklonken". Ook de collega's dankte hij voor de vriendschappelijke samenwerking. Dank bracht Mj aan de woordvoer ders van deze avond en aan allen, die hem het werken licht hebben ge maakt. Hij dankte voor de geschen ken. Hij dankte de parochianen. Na deze toespraak kwamen allen van de kapelaan afscheid nemen. Inspiratie tot verbetering van bedrijf en woning Brand in R.K. Lagere School Caeciliastraat Vanmorgen om tien voor zes ont dekte de concierge van de katholieke lagere school aan de Caeciliastraat te Leiden brand in een van de loka len. Hij spoedde zich op de fiets naar de kazerne aan de Langebrug en waarschuwde de brandweer, die enige minuten later voor de school stond en het vuur met twee hoge drukspuiten te lijf ging. De vlam men sloegen hoog op, maar al spoedig slaagde men er in de brand te lo kaliseren en te blussen. Plafond van het lokaal op de be gane grond en de vloer van het daar boven liggende lokaal waren geheel vernield. Schoolmeubilair was om laag gestort en het hoofd der school, de heer Van Veldhoven, moest het besluit nemen de lokalen van deze dependance van de Maria-school aan de Haarlemmerstraat tijdelijk te sluiten. Men zal 'n ander onderdak zoeken. De brand is waarschijnlijk gister avond al ontstaan en veroorzaakt door kortsluiting. De electrische lei dingen in deze oude school werden zeer slecht bevonden. Om tien voor acht had men 't vuur ondei de knie en kon de brandweer inrukken. Gunstige gang van zaken bij WERNINK De bezetting van het fabrieksbe- drijf der N.V. Wernink's Beton Maat schappij kon in de afgelopen maan den van het lopende boekjaar op een bevredigende niveau gehandhaafd blijven, hoewei de arbeiderspositie, vooral in de tweede helfi van het jaar, wederom te wensen overlaat, mede als gevolg van de in vergelij king met andere bedrijfstakken lage beloningsmogelijkheden. De omzet van het natuursteenbe- drijf VONK zal dit jaar geringer zijn dan het vorige jaar Niettemin mag verwacht worden, dat het totale be drijfsresultaat niet bij dat van het vorige jaar, zal achterblijven. Een belangrijke verbetering van de fabrieksoutillage is thans in uit voering en zal in de loop van het komende jaar in gebruik worden ge nomen. De bezetting van de afdeling bouwwerken laat thans in verband met het gelijktijdig aflopen van een aantal bouwopdrachten te wensen over. Ook in deze afdeling wordt door uitbreiding der outillage ge streefd naar arbeidsbesparing Resumerende kan echter worden ge meld, dat het totale resultaat der beide afdelingen, ondanks de kosten verbonden aan de reeds vermelde verbeteringen der outillage, zeker niet zal achterblijven by dat van het vo rige jaar, aldus de directie. Evenals vorig jaar was op initia tief van de commissie tot streek-ont- wikkeling met onmiskenbaar veel energie, onder supervisie van ir. Loomans van de Rijkstuinbouw Voorlichtingsdienst, gewerkt, om wederom tot een tentoonstelling „Uw tuin, Uw huis in 1965" te komen. Ook nu was weer de voornaamste doel stelling door het geven van voor lichting op veelzijdig gebied, de bij de ruilverkaveling betrokker inwo ners, te inspireren om de ongetwij feld grote veranderingen die hier in de loop der jaren zullen plaats heb ben, op de meest efficiënte wijze ter eigen nut te maken. Een zeer belangrijke stand op deze tentoonstelling was derhalve onge twijfeld waarin de Voorlichtings dienst de ontwikkeling toont met drainage en onderbemaling Op sug gestieve wijze had men een perceel tuinland uit de Veense polder op deze tentoonstelling gebracht, waarop men deze drainage met onderbema ling in werking kan zien. Met niet minder belangstelling zal men on getwijfeld ook de stands van de Voorlichtingsdienst, het Bedrijfsla- boratorium te Oosterbeek en de Plantenziektekundigedienst uit Wa- geningen bezien Deze drie stands noemen wij in een adem, omdat deze gericht zijn op voorlichting betref fende bestrijding van schimmel en vooral wel'de bestrijding van de aaltjesziekte v.n. de Pratylenchus Penetrans, welke ter plaatse nogal veel schade aanricht bij de teelt van narcissen en aardbeien. Op 1 kg. grond treft men dikwijls 20- a 50.000 van deze levende aaltjes aan. Via een microscoop kon men dan ook persoonlijk het gekrioel van deze mi nuscule kleine aaltjes waarnemen. Onder visie van de heer J H. van Harten is voorts veel belangwek kends te bezichtigen inzake kassen bouw, het gebruik van de juiste ma terialen en het onderhoud, hetwelk in feite bij het beginstadium van de nieuwbouw begint. De cultuur Tech. Dienst vraagt de aandacht voor de gemaakte vorderingen in de struc tuur van het ruilverkavelingsplan, terwijl daarop aansluit de ontwikke ling van oostelijk Alkemade, waarbij waarschijnlijk wel veel belangstel ling zal uitgaan naai het plan Goo gerpolder waarvoor op een tweetal kaarten de aandacht wordt gevraagd. Dat dit alles niet zonder geld is te verwezenlijken he ft ook de Boe renleenbank blijkbaar begrepen. De drie BLB's in Alkemade, nl. te Rijp- wetering, Oude Wetering en Roelof- arendsveen komen met een geza menlijke stand uit en laten zien wat er op financiering, spaarregeling, alsook aan service van eigen bank is te verwezenlijken. Voor de huis vrouwen een (droom)-woonkeuken en keuken met het meest moderne comfort. Voorts bieden enkele mid denstandszaken een overzicht van wat er op gebied van wasmachines, huishoudelijke apparaten, gascomfo- ren, geysers, haarden radio's en te levisie, verlichting en electrische ap paraten etc., natuurlijk mits de huis- houdkas dit toelaat, te verwezenlij ken is. Verder vindt u nog de diverse attracties die aan menige stand zijn verbonden. Men kan nog geruime tijd besteden aan het bijwonen van filmvoorstellingen en lezingen al of niet met lichtbeelden. Officiële opening Voor de officiële opening op don derdag 12 november n.m. te 3 uur had men de directeur-generaal ir. A. W. v. d. Plassche bereid gevonden. Wegens ziekte moest deze echter verstek laten gaan. Deze taak werd nu overgenomen door ir. S. Her- weijer, directeur 'van de Cultuur Technische Dienst. De officiële ope ning werd gehouden in het verkoop lokaal van de veiling, waarbij de voorz. van de plaatselijke commissie voor streekontwikkeling, de heer L. J. Kerkvliet, het welkomstwoord uit sprak. Deze mocht o.m. hierbij be groeten ir. F. W. Honing, directeur- generaal van de Tuinbouw, ir. H. G. Kuipérie, ir. Fernandes en ir. C. Sta pel van de Cultuur-Tech. Dienst, rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. v. d. Helm, ir. Klaassens van Staatsbos beheer, ir. Tjebbing van de Heide maatschappij, mevr. Kolfschoten aks presidente van het I.P.C., gemeente secretaris L. A. N. v. Dommelen, ge meentearchitect Th. Deen, dr. E. G A. M. Muskens en echtgenote drs. v d. Burg van het hoofdbestuur der L.T.B., de plaatselijke commissie der ruilverkaveling, de commisie voor huishoudelijke voorlichting, het be stuur der veiling en de directeur de heer N. Turk, besturen der Boeren leenbanken, tentoonstellingscommis sie. de heer Y. Flapper hoofd der tuinbouwschool, verschillende raads leden, polderbesturen etc., terwijl van geestelijke zijde belangstelling toon den pastoor Th. Schoenmaker en pater U. Houtsma. Nadat de thee was geserveerd nam ir. S. Herweyer het woord, die aller eerst de doelstelling van de tentoon stelling „Uw tuin, Uw huis in 1965" belichtte. Met de verwezenlijking van de ruilverkaveling hangt samen de streekontwikkeling en verbetering van de bedrijven en volkshuisvesting Daarom moest men de betrokkenen voorlichten om hen bij deze nieuwe ontwikkeling in de meest gunstige banen te leiden Met inspanning van alle krachten moeten wij samenwerken om het platteland een betere welvaart te kunnen bieden. Met vreugde getuigde spr. van de goede samenwerking der instanties, die bij de verbeteringen via deze ruilverkaveling ter plaatse betrokken zijn. Met de wens, dat velen met animo deze tentoonstelling zullen bezoeken, en hiervan inspiratie tot verbetering van bedrijf en woning zullen opdoen, verklaarde SDr. de tentoonstelling voor geopend. Hierna maakten de talriike genodigden een rondgang langs de expositie. OEGSTGEEST KATH. VROUWENGILDE VIERDE ZIJN 12H-JARIG BESTAAN Het koperen feest van het Katho liek Vrouwen Gilde werd ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid en een feestavond in het parochiehuis. Het katholiek Vrouwengilde heeft reden om deze mijlpaal met dankbaarheid en opgewektheid te vieren. De presidente, mevr. Staal, sprak het openingswoord en mocht naast de vele aanwezigen ook begroeten pastoor J. J. C. M. Looyaard, die het Gilde 12l/2 jaar met raad en daad ter zijde heeft gestaan, mevr. Duynstee van het Diocesaan bestuur en de kringvoorzitster, mevr. Lindenhof. Verder waren aanwezig afgevaar digden van verschillende Gilde-af delingen uit cfe omgeving. Ook de KAV was aanwezig. Na de begroe ting door de presidente was het woord aan de Gilde Toneelgroep", die opvoerde „Voorschrift van de Dokter", blijspel in drie bedrijven, naar het Amerikaans van Kurtz Gor don. Van de intrige, die de schrijver van dit blijspel op toneelopzet, zou met dezelfde moeite een drama te maken zijn. De wijze echter, waarop hij een doodgewone oplichtingsaffaire uit de doeken doet, is werkelijk verbluf fend. Een meisje, dat verdacht wordt van diefstal; een opvliegende ver loofde; een vrouw, die haar eigen wa renhuis binnenstapt om zakken vol te stelen, alléén om op „voorschrift van de doktergevolg te geven aan opwellingen; liefde op het eerste ge zicht enz. enz. Dat dit alles tot een reeks van dwaasheden leidt is begrij pelijk. Van de spelers noemen we de hoofdfgiuur. mevrouw Pitch, die een, er> met verve, gespeelde vertolking gaf. Sterk van begin tot het einde evenals de huishoudster en Agatha, de goedgelovige, die zorgde voor het tegenwicht bij heftige scènes. Dan noemen we nog Julia, welke rol mej. Menken uitstekend weergaf. Zeker waren er minder geslaagde figuren, die echter de glans van het geheel niet merkbaar konden doen verbleken. Een hartelijk applaus en bloemen voor de spelers waren wel verdiend. De Toneelgroep stond onder leiding van de heer J. Pitlo. Het woord werd nog gevoerd door pastoor Looyaard. die de oprichting door mevr. Jansen releveerde en de loftrompet stak over het Vrouwen gilde te Oegstgeest. dat bloeit De pastoor zeide voorts, te hopen dat de vereniging op de ingeslagen weg mag voortgaan. Gaarna zou hij het zilveren jubileum nog mede willen vieren. Hij zou dan 86 jaar oud zijn. Een geanimeerde verloting besloot de avond. KATWIJK AAN ZEE Flat Princestraat aanbesteed. Gistermorgen heeft het architecten bureau Verloop-Van der Mey uit Kat wijk namens de heei T. Hou waard een aanbesteding gehouden voor de bouw van een flat van zes woningen met zes schuurtjes aan de Prince straat. Voor deze aanbesteding wer den alleen Katwijkse aannemers uit genodigd. Van hoog naar laag waren hun inschrijvingsbedragen: fa. J. van Rhijn en Zoon f 120 160, fa H. N. v. Leeuwen en Zoon t 117 230, fa. Joh. Verloop en Zonen f 110.200. Jac Par- levliet 108.250 fa. L. de Best en Zoon f 107 165. fa. De BestOuwe hand j 160.650; L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf f 105.000, Kr. Meyvogel 100.650; N. J. van Duyvenbode 100.150; fa. W. Ouwehand 100.100; fr. G. de Best en Zoon f 97 250; fa. Verdoes en Vooys f 97 200 en tenslot te fa. A. de Waard met 95.250. DE HAAGSE MOORD De monteur V., die in verband met de aan de Nieuwe Haven te Den Haag gepleegde moord op „Blonde Dolly" was aangehouden, is vandaag weer op vrije voeten gesteld, na een hechtenistijd van twaalf dagen. Er werd geen voldoende grond meer aanwezig geacht om de man, die als „beschermer" van de vrouw was op getreden, nog in hechtenis te houden. Hij heeft steeds ontkend iets met de moord uitstaande te hebben gehad. Het politieonderzoek wordt met kracht voortgezet, maar men stuit op vele tegenstrijdige verklaringen. Leidse Agenda VRIJDAG, 13 NOVEMBER. Cultureel Interacademiaal Treffen. „Het noodlot ondeivraagd" eenacter door Arthur Schnitzler, opgevoerd door Leids Zoldertheater en optre den van Slavisch ensemble „Kazbek", o.l.v. Evgeni Trawin. Leidse Schouw burg, 8 uur nam. ZATERDAG, 14 NOVEMBER „Litteris Sacrum". „Pas op voor Paddestoelen". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. VOLA. Excursie naar aquaduct te Oude Wetering. Vertrek 14.30 u n.m. Leids Mondaccordeon Orkest „Cres cendo". Uitvoering St. Antonius club huis, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 november zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Paspoort der schande", strikt volwassenen. (Donderdag: „Du bist Mu- sik" alle leeftijden). Lido: „Vrouwen verdwijnen'^ strikt volwassenen. Luxor: „Jour de fête", alle leef tijden. Trianon: „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 jaar. Rex: „Timboektoe", volwasse nen. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Lange Vrouwen- kerksteeg 2) Werk van Kees Buur man en Bert Jonk Werkd 2- 5 en 7—9 u.; 's zondags 2—5 uur (tot 14 november) Rijksmuseum Geologip en Minera logie v d Werfpark 1 Tentoonstel ling geologie van Neuerland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon en feestdagen 24 uur KATWIJK Geboren: Jeroen z. v. J. den Hol lander en G. van der Plas; Geertje d. v. J. Ouwehand en H. van der Plas; Jacoline d. v. D de Best en J. van Rijn; Jacob z. v. F. de Waard en G van Dijk; Nelleke d. v J. Boezaard en L. Haasnoot; Marnix z. v. A. Sch3ddelee en A. van Duyvenvoorde; Jeanette d. v. G. Hoekstra en G. Pluister; Sander G z. v. G. van Duyn en M. van Rijn; Willem z. v. W. van Wijk en L. Vlieland. Ondertrouwd: A. van Duyven voorde en A. E. van Klaveren; A. Vlieland en G. Meijvogel; P. J. M. van Adrichem en M. A. M. Topper; A J. Durieux en A. Parlevliet; D. van Egmond en C. Guyt; J. Zwanen burg en G. de Jong, J. de Vogel en A T. Haasnoot; H. Hazenoot en G van der Plas; P. van Schie en M. van der Boon. Getrouwd: G. Paap en A. van der Niet; D. Warns en C. W. Muller; A. van der Reijden en M. Voorzaat. .Overleden: C. Guyt 80 jaar e. v. J. van Duyn; N. Noordergraaf 63 jaar. wit grijs NATUURLIJK BIJ: Haarlemmerstraat 172—174—179 Herenstraat 9 MIDZA-bonnen voor onze cliënten. 2* Plastic voorraadbus 49 ct. Voor koffie, thee. sui ker, en2. Geheel door schijnend plastic met ge kleurde deksel Mooi groot model. Alleen met adver tentie voor 49 ct. I.V.A., Haarlemmerstr 48, Nova. Noordeinde 43, Leiden E Geen sprookje, maar werkelijkheid Vanaf za terdag geeft St. Nicolaas dubbele Hobocabonnen op voorradige artikelen Bijv voor 50.— kopen voor 100.bonnen. Behalve enkele merkartikelen Ziet onze speciale krant Ber nard Schulte, Voorhout. E Klein gezin vraagt net r.k. meisje in de voormid dag voor de huishouding en na de middag als hulp in de wi kei. Werkster aanwezig. Werktijd van tot half zes Dmg Noord- wiikerhout. Br. onder no. 750t bur. v. d. blad. E Opel Olvmpia, bouwjr 1954, in prima staat, twee" kleurig Oranjegracht 113. tel. 26261. E Reclame aanbieding v. 4.25- twee verschillende br- fkaartportretjes met eén smaakvol chroom- 1 ijst je Het Fotohuis A G. Ober, Nieuwe Rijn 18, tel. 24134. januari-december. N. Bakker Hzn, R.A.Veen, tel. 487. E Garage gezocht voor Volkswagen in burge- meesterswijk, Tel. 20234 E Aangeboden: grote commode; kinderledi- kantje en aparte wieg. Te bevr.: Haarl.straat 162 Leiden. E Meisje gevraagd boven 18 jaar, voor 2 dagen per v*eek. J. C van der Meer Zuideinde 107. RA Veen. E Gevraagd: net meisie voor de huishouding van 8.30 tot 5 u. Tevens werk ster voor enkele ochten den per week. Mevr. Ahs- mann. Hoge Rijndijk 118 Leiden. E Gevraagd: net meisje of werkster. De Kempe- naerstraat 12 Oegstgeest. E Aangebo^^n: V W. de Luxe okt. 1Q55 met schuif- dak Fr. Hoovmans. Hoofdstraat 302. S^csen- heim, (zaterdag na 2 u.) E Besch. jonged. b.b.h.h zoekt ruime ongemeub zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer met stookge- legenheid en vrije kook gelegenheid in Leiden f Oegstgeest. Br onder no. 4311 bur. v. d. blad. E Aangeboden een z.g.a.n bruidsjapon met sluier en tasje Alexanderstraat 8. E Bij ons is aa~ komen lopen 'n wit-zwart hondje met halsbandje nog om. Te bevr4 Lepelaar Bevrij- dingsrlein 1—2, Leiden. E Te koop: ronde kloos tertafel: enige huishoude lijke artikelen: in goede st. zijnde Batavus brom mer. prijs 110.Amerik grenenh. bed (hand ge maakt): bak-oventie (cas) Te bevr Hoge Rii«J?ik 249, Zoeterwoude, na 19 u. E Sinterklaaspapier, aan rollen en yellen koopt U nergen^ zó mooi en zó voordelig als bij Papier handel Nieuwe Rijn 11. Het idres voor groot, en kleinverbruikers. Ziet on ze etalages! E Fraaie open haard; pr. als nieuwe eiken cylinder bureau; gashaard; gas kachel; zwart brandkast met ronde hoeken (onver woestbaar): gr. zaalkachel pracht bewerkte tafel voor 18 pers., andere soorten. W F. Kooreman. Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D.. tel. 23261. E Gereviseerde wasma. chines (door inruil ver kregen) met volledige ga rantie te koop aangebo den. Prijzen vanaf 75. Br. onder no. 4324 bur. v. d. blad. E Turfmolm voor uw tuin. kippenhok, enz, per baal 7 20; baal 3.85. y% baal 2 10. Franco huis. Fa. Verhoog, Leidseweg 14, tel. 01717—2430. Voorscho tLetefio-wvtiei word», dagelijks g« hooQjIeni 30 woorden 12 letters) De prijs bedraagt 1 1 50 tegen contante betaling

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3