Scherp Residentie-orkest in Meesterserie K&O Koninklijk zilver voor P. A. v. d. Kwaak Schudel's Jonge Jenever VRIJDAG 13 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 r\EZE KEER STOND het Residen- U tie Orkest onder leiding van Elie Poslawsky, die voor de Leidenaars al geen vreemde meer is. 't Was een ge slaagd concert, dat de jonge dirigent (leerling van Willem van Otterloo en medewerkend lid van het orkest) gis teren gaf. De wijze, waarop hij en het orkest samen musiceren doet sympathiek aan. 't Wil ons voorko men, dat hij niet gemakkelijk iets over zijn kant laat gaan, wat volgens zijn opvatting aldus moet. Daarom geloven wij. dat deze jongere onder de dirigenten in staat zal zijn tot stijlvolle resultaten vooral in tech nisch opzicht. De uitwerking in voor. dracht is nu nog bedachtzaam en voorzichtig, wat overigens geen on deugd is. Begonnen werd met Mendelssohn's 4e Symohonie in A gr. t. Diens in drukken over een Italiaanse reis wa ren aanleiding tot de compositie. In derdaad met fijne tinten (zoals Men delssohn alles deed) schilderde hij zon en kleuren. Hoe anders dan De bussy dit doet. Geniaal schrijft Men delssohn de partij van de houtbla zers. Dit wat betreft deel I, 't lang zame deel, met iets van een proces sie, voorts het menuet, in geacheveer de wedergave, met de pittige hoorn in 't Trio; de Tarantello als besluit in bruisend rhythme. De uitvoering gaf blijk van de pre cisie van de muzikale leidsman, die de knappe opbouw van 't werk nauw gezet heeft bestudeerd. In plaats van het aangekondigde concert voor fa got dat Louis Stotijn zou spelen, maar die door ziekte verhinderd was werd dit gemis vergoed door de superieure voordracht van Mozart's Concert in A gr. t. door Jolle Heuc- kride, die onverwachts deze solisti sche opdracht overnam. De vertol king van deze innig warme muziek van het genie Mozart heeft men zich niet mooier kunnen denken. Zo vir tuoos, beschaafd, edel en spiritueel. Het orkest in kleine bezetting secun- deerde in een fraaie reproductie. Enthousiast werd de kunstenaar Heuckride bejubeld. ADLERETTE^ De werkelijk ideale •lectrische NAAIMACHINE voor de MODERNE WONING. Gewicht slechts 7 kg. Ook in zig-zag leverbaar. C. F. MEERPOEL BRSESTRAAT 171 (Advertentie) Burgerlijke Stand Geboren: Brigitte, dr van J. G. Gommans en J. Damen, Jan, zn van L. Schaap en N de Best; Johanna Maria, dr van N. Webbers en J. M. Boere; Marie Anna Johanna, dr van G Houtman en G. de Jong; Johannes Abraham Hendrikus, zn van A. J. Peltenburg en A. J. Bloem, Johannes Petrus Cornelis Maria, zn van C. Warmerdam en W. M. Geerlings; Elisabeth Johanna, dr van W. F. v. d. Burgh en E. M. Verwoerd; Philip Paulus, zn van J. P. H. M. Willems en H. van Rooijen Gehuwd: P de Keuning en M. E. v. d. Oord; C. J. Rooijackers en C. M. Vink; C. J. Sebel en T. M. A. van Dam; A. Boot en A. C. G. M. Hereur; J. v. d. Weijden en W. Koet; J. Ker- pershoek en T. C. Heemskerk; F. J. van Dorp en W. van Riet. Overleden: J. E. Rozendaal, echtg. van P. L. Onderwater, 73 j.; N. C. Otgaar, man, 72 j.; A. Schuit, man, 75 j; N. M. van As, vrouw, 38 j. potlood No. 513. Horizontaal: 1. familielid, 4. dorp in Z.-Limb., 7. alvorens, 9. dorpsvertelling, 10. kippenloop, 11. gravure, 15. vaandel aan een stok, 18. godin van de jacht, 1. oorlogsgod, 20. vervoermiddel. Verticaal: 1. doghondje met stom pe snuit, 2. verkleding op carnaval, 3. zangstem, 4. achting, 5. praatzieke oude man, 6. inwendig lichaamsdeel, 8. godin van de dageraad, 12. zijtak Douro, 13. gravin uit het Holl. Huis, 14. levenslucht, 16. holte in een muur, 17. voorvoegsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 612. Horizontaal: 1. aanhang, 8. riant, 10. L.S., 12. sla, 13. Ti, 14. ant, 16. era, 17. voormalig, 18. Ier, 19 sta, 20. er, 21. Ate, 23. sr, 24. wreed, 26. Leerdam. Verticaal: 2. ar, 3. nis, 4. halome ter, 5. ana, 6. N.T., 7 klavier, 9. Nia gara, 11. snoer, 13. trits, 15. tor, 16. els, 21. are, 22. eed, 24. we, 25. Da. MA DE PAUZE een voornaam werk van Igor Strawinsky. genaamd: „Symphonies d' instruments a vent", waarvan een le uitvoering te Leiden ging. De dirigent liet een belangrijke en leerzame uiteenzetting van zijn hand aan de concertbezoekers uitrei ken, een uiteenzetting die naar 't ons voorkomt voor de doorsnee-concert- bezoeker te moeilijk is, meer bedoeld voor vakmensen. Dit was voor Pos lawsky een werk naar zyn aard, om met zijn grote preciesheid klankob jecten, structuurveranderingen en tijdsphraseringen te bestuderen, en uit te voeren met de premiers van het blazersensemble, dat hiermede, als 't ware solieerde. Er is gemusi ceerd, zo geacheveerd als Strawin sky dit steeds in zijn werken ver langt en met respect hebben wij de interpretatie beluisterd. In 1905 voltooide Debussy zijn ge weldig driedelig orkestwerk „La Mer", dat men wel eens diens im pressionistische symphonie wil noe men. Hierin komt een heel eigen at mosfeer van orkestraal geluid tot ons; in haar tegenstelling climax en anti climax, in haar feilloze instrumen tale techniek, waarin vondst na vondst van ongekende unisono-klan- ken. Debussy neeft heel nauwkeurig elke nuance aangegeven en Poslaw sky heeft niets aan het toeval over gelaten. Hij heeft knap en volstrekt nauwkeurig deze aanwijzingen in acht genomen en 't orkest heeft met veel toewijding de intenties van de dirigent verwezenlijkt. Dankbaar voor wat er gegeven is, hebben de vele toehoorders de dirigent en zijn orkest van harte toegejuicht. J. KORTMANN Unitates en bonden op Leiden georiënteerd Jaarlijks is er een Cultureel Inter- academinaal Treffen, die de leden van de Federatie van Unitates en Bonden der Universiteiten en hoge scholen bijeen br' ?t Dit jaar wordt deze ontmoeting ic Leiden gehou den en vanmorgen werd het twee daagse evenement geopend door de praeses van de Gecombineerde Se naten, de heer S. Frens. Hij vertelde, dat het onderwerp van deze dagen het „Nabije Oosten" zal zijn. Prof. dr. G. W. J. Drewes zei in een inleiding, dat de keuze goed is geweest, daar het nog zo weinig be kende Nabije Oosten onze volle aan dacht verdient De bijeenkomst werd in het Snouck Hurgronjehuis aan het Rapenburg gehouden Spr vond dit een toepasselijke plaats, daar elke plek daar herinnert aan de bekende Arabist Snouck Hurgronje, die dit huis en zijn verzameling aan de Uni versiteit naliet. De banden tussen de Leidse Universiteit en Turkije noemde spreker opvallend hecht. Reeds de tweede hoogleraar van de Leidse uiversiteit bracht een bezoek aan het Turkse hof en kreeg daar de vererende opdracht (die hij niet aan vaardde) hof-geograaf te worden en het land in kaart te brengen. Een oud-studente van Leiden, Li- vinus Warner, verzamelde Oosterse handschriften, liet na zijn dood twaalfhonderd waardevolle geschrif ten na, die thans nog de kern zijn van de beroemde manuscripten-ver zameling van de Leidse Universi teitsbibliotheek. Spreker gaf in zeer kort bestek een overzicht van de geschiedenis van het Turkse rijk, wijzend op de tegen stelling die er tussen het oude Rijk van de Osmaanse sultans en het mo derne Turkije bestaat. In tegensteling tot voorheen is het land thans geheel op Europa gericht en streeft ernaar tot Europa gere kend te worden. Na hem hield prof. dr. K. E. O. Jahn een lezing met lichtbeelden over „Meesterwerken der Perzische Mi niaturen". Het programma werd voortgezet met lunch, lezing over Turkse mu ziek en diner. Vanavond is er een voorstelling in (studenten) Zoldertheater en het Sla visch ensemble „Kazbek". „BETJE REGEERT" Op feestavond van N.Z.H.-personeel. De Ontspannlngs- en Ontwikke lingsvereniging van het N.Z.H.-per soneel, afdeling Leiden, belegde gis teravond een feestelijke bijeenkomst in het St. Antonius Clubhuis. Toneel en muziek vormden de voornaamste punten, welke op het programma voor deze drukbezochte avond ver meld stonden. De toneelgioep van „De Professorenwijk" gaf n.l. een in alle opzichten geslaagde opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Betje regeert", in een bewerking van Henk Bakker, terwijl ook de N.Z.H.-kapel voor de nodige vrolijk heid zorgde. De aanwezigen hebben bijna voortdurend moeten lachen om Betje, de centrale en regerende fi guur op het podium. Een belangrijk aandeel in deze chantage-geschiede- nis hadden ook de effecten van Betje, de meid, die echter door een fraude rende heer des huizes misbruikt wer den voor het dekken van een schuld. Hoe in een dergelijk geval deze be langrijke papieren terug verkregen kunnen worden, heeft de oude ge trouwe dienster, die nu niet bepaald op haar mondje was ge-vallen, op dui delijke wijze laten zien. Ja, zij wist zelfs haar mijnheer van all» blaam, die lange tijd op hem heeft gerust, te zuiveren. Het was een aardige amateurtoneelvooratelling, die haar beloning vond in een welgemeend applaus. Voor een verrassing zorgden op deze avond de gepensioneerden, die ook waren uitgenodigd op het feest. Zij hadden n.l. een grote pop meegenomen voor de verloting. Het Ijverig damescomité werd dank ge zegd voor al de betoonde activiteit. SPAANSE WIJN per fles ƒ2.00 Bij 12 flessen de dertiende GRATIS. (Advertentie) FANCY FAIR VOOR DIERENASYL GEOPEND Vanmiddag heeft de wethouder van sociale zaken te Leiden, de heer S. Menken, de bazar in de Stadsgehoor zaal ten bate van het dierenasyl ge opend. Mevrouw Mak presidente van de plaatselijke vereniging Dierenbe scherming stelde het werk dat velen onder wie leden van B. B. en brand weer voor deze bazar en fancy fair heeft gedaan op hoge prijs. Zij verwelkomde mevr. Van Kin schot, de wethouder en andere ge nodigden onder wie de heer S. W. Hagedoorn, commandant van Brand weer en B. B. Zij dankte de wethouder voor diens bereidheid deze bazar te openen, zij zag hierin de belangstelling die de plaatselijke overheid heeft voor de dierenbescherming. In de korte toespraak, die de wet houder hierna hield zei hij, dat de plaatselijke overheid inderdaad be langstelling heeft voor het werk dat door de vereniging wordt gedaan. Dit moge onder meer blijken uit de subsidie, die het gemeentebestuur heeft verstrekt aan het asiel. Hij ver klaarde hierna de bazar voor geopend en ond--streepte dit door de naalu van de ck up op de plaat te zetten waarna de eerste oa/ar-muziek weer klonk. De bazar biedt eick wat wils. Zij is gevestigd in de grot# zaal van de Stadsgehoorzaal; men kan er prachtige prijzen winnen en schone voorwerpen koper- De dierenbescherming rekent op een grote opkomst. m ST NICOLAASGESCHENK VAN HCW-NEM Gistermiddag hadden onder lunch tijd in de recreatiezaal HCW-NEM de uitreiking plaats van een bedrag ad ƒ2300.aan mevr. Meyer di rectrice van de Martha-stichting uit Alphen a. d. Rijn. Het geld is ge spaard door personeelsleden HCW en de NEM te Leiden. De heer C. Pauw, voorzitter van het Soc. Fonds, gaf deze enveloppe met het bedrag namens het gehele personeel, beambten en directie met een toepassend woord. Tevens gaf de heer v. d. Halm, cantine-chef van de loodsen aan ie Vijf Meilaan. een fiets, een poppenwagen en een brei machine, bijeengebracht als winst in deze cantine. Diep ondei de indruk dankte mevr. Meyer allen, niemand uitgezonderd, voor het grote bedrag en de geschenken. Na afloop trak teerde mevr. Meyer iedereen op een cakeje, vervaardigd in de keuken van de Martha-Stichting. In hotel Central is door de kan toormachine handel J. L. Hees jr te Leiden een expositie gehouden van twee vooraanstaande merken kan toormachines. Een groot aantal cliënten en belangstellenden heeft de expositie bezocht. andere openbare weg in de gemeen- CrUaatcon vanaf 16- te Deze weg z?il door de koopster wCnaai5cn Vdriöi u van het terrein worden aangelegd. Bepaald is verder, dat het gekochte gedeelte zal moeten worden afgeras terd en dat het geboomte en de ove rige beplanting op de buitenplaats zoveel mogelijk ontzien moet worden. Al draagt het gebouw de naam „Kasteel", een echt kasteel is het niet; het gebouw dateert uit het eind van de vorige eeuw. Tot en met 1958 was het in exploitatie als pension. De gehele buitenplaats „De Witten- burg" is ongeveer 13 ha groot; er blijft dus na deze verkoop een ruim gebied over voor de oorspronkelijke bedoeling van de aankoop door de gemeente; het maken van een open baar park. Ruime sortering Fa. DUSOSWA LEIDEN (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN 40 jaar bij Samsom (Advertentie) Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „On the power transfer be tween paramagnetic spins and crys tal lattice", de heer B. Bölger, gebo ren te Haarlem en thans wonende te Den Haag. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht de heer J. J. M. v. d. Horn v. d. Bos te Voorburg. DUINSTREEK NOORDWIJK VIER INBRAKEN OPGEHELDERD In de nacht van 8 op 9 januari van dit jaar werd ingebroken in het kantoor van de N.V. Modelwasserij „Thijswijk" te Noordwijk. Men ver schafte zich toegang door het inslaan van een ruit. nadat tevergeefs ge probeerd was, door een w.c.-raam naar binnen te klimmen. In het kan toorgebouw werd een enorme ravage aangericht. In de bedrijfsruimte van de wasserij had men eveneens op brute wijze huisgehouden. Al deze activiteiten leverden slechts een po vere buit op: enkele tientallen gul dens. Bij haar onderzoek maakte de re cherche onder meer gebruik van een speurhond. Bestond er aanvankelijk vermoeden tegen enkele jongelui, later bleek dit ongegrond te zijn. Elk spoor liep verder dood. Vier weken later werd 's nachts weer ingebroken, nu in het kantoor van de N.V. P. v. d. Meer Czn aan de Offemweg en in dat van de fa. C. Alkemade Azn in het Vinkeveld. Ook nu weer werd letterlijk alles „gekraakt", wat de inbreker op zijn strooptocht tegenkwam. Kennelijk was de dief alleen op geld uit. Deze nacht was evenwel voor hem nog slechter dan de vorige maal, want In geen van beide kantoren bleek geld aanwezig. Mogelijk dat hij daar om Noordwijk in den vervolge maar links heeft laten liggen. Bij het onderzoek kon nu vastge steld worden, dat de inbreker een vreemdeling moest zijn, die er des nachts per bromfiets op uittrok. Elk gegeven omtrent zijn identiteit ont brak echter. Enige tijd geleden viel de aan dacht der rechercheurs op een pers bericht, dat een 48-jarige inwoner van Den Haag was gearresteerd, die zich aan een groot aantal inbraken Schuldig zou hebben gemaakt. Uit de bijzonderheden bleken ver schillende punten van overeenkomst met de Noordwijkse* zaken. Bij zyn verhoor verklaarde de man aanvankelijk, zich niet te kun nen herinneren of hij te Noordwijk had geopereerd. Plaatsnaambordjes interesseerden hem niet. Toen hem echter een collectie foto's werd ge toond, welke de politiefotograaf van de kantoorgebouwen en de situatie had gemaakt, wist hij zich evenwel weer de vele details te herinneren en gaf hij toe, de drie inbraken te Noordwijk te hebben gepleegd. Ook bekende de man in juni 1958 te hebben ingebroken in het kantoor van de Verenigde Bloembollencul turen te Noordwijk, waarbij aan ver nielde bureau's en kasten voor hon derden guldens schade werd aange richt. LISSE Bouw woonhuis Aan de Aker- voordelaan zal een woonhuis worden gebouwd. De heer M. H. van der Zon heeft daartoe aan het aannemers bedrijf W. J. van der Zon opdracht gegeven. WASSENAAR WORDT KASTEEL „DE WITTEN- BURG" GESLOOPT? Plannen voor twee flatgebouwen. Naar het zich laat aanzien zal bin nen afzienbare tijd het kasteel „De Wittenburg" op de gelijknamige bui tenplaats aan de Rijksstraatweg wor den gesloopt en plaats maken voor twee flatgebouwen van bijna 20 meter hoog, tezamen bevattende 60 flats. Een in Utrecht en Leiden geves tigde bouw- en aannemingsmaat schappij heeft nl. besloten het kas teel met ruim 1 ha grond eromheen te kopen van de gemeente, die sinds enkele jaren eigenaresse van deze buitenplaats is, voor de som van 600.000,Er is een voorlopig koop contract gesloteil, dat definitief wordt, zodra de beletselen, die uitvoering van het plan in de weg staan, zullen zijn weggenomen. Deze beletselen zijn op het ogenblik het uitbreidingsplan. Dit zal herzien moeten worden. In de verkoopovereenkomst is een bepaling opgenomen ovei de aanleg van een weg van de flatgebouwen naar de Rijksstraatweg of, wanneer dit niet mogelijk zal zijn, naar een VOORLICHTINGSAVOND OVER BAKKEN, BRADEN EN BADEN Op woensdag 18 november zal in Deylerhuis een voorlichtingsavond worden georganiseerd door de ge meentebedrijven in samenwerking met de vereniging van gasfabrikan- ten en de Wassenaarse gas- en water- fitters. Er zal een aantrekkelijk pro gramma worden geboden van demon straties bakken en braden met be hulp van de gasoven en er zal de aanwezigen ook getoond worden, dat het nemen van een douche helemaal geen kostbare onderneming is. De producenten van de bak- en braadkunst zullen onder de aanwezi gen worden verloot en de Wassenaar- se fitters hebben een gasoventje be schikbaar gesteld, dat ook verloot zal worden. Dansavond. Het bestuur van de r.-k. jongeren deelt mede, dat de dansavond ten bate van de actie „voor Kerk en Kruis" in Sion, die voor zaterdag 21 november op het programma ;tond, gehouden zal wor den a.s. zaterdagavond, 14 november om 8 uur. In verband hiermede komt de dansavond op 15 november in het r.-k. verenigingsgebouw te vervallen. Vanaf vrijdag 13 november is de so ciëteit van de r.-k. jongeren in het Verenigingsgebouw weer geopend. De soos is enige tijd gesloten geweest omdat er met eigen krachten een nieuwe vloer in aangebracht moest worden. WARMOND St. Matthias. De afdeling Har monie zal op zaterdag 21 november een extra uitvoering geven in ,,'t Trefpunt' Voor dit concert zijn spe ciale stukken ingestudeerd Voor mu ziekliefhebbers zal er dan ook veel te genieten zijn. De afdeling Toneel zal op uitno diging van St. Jan's Fanfarete Zoeterwoude op 17, 20 en 24 januari een opvoering geven van „Jongens van de Koopvaardig", het stuk dat in Warmond met zoveel succes werd opgevoerd In tegenstelling met vorige berich ten zullen voortaan weer drie toneel uitvoeringen gegeven word:»:, zodat de kerstuitvoeringen nu zullen plaats vinden op 26, 27 en 28 december. Op die avonden zal het spel „De Gekke Dokter" opgevoerd worden. De vastenavonduitvoeringen zullen gegeven worden op 20, 26 en 27 fe bruari. SI MCA ARONDE 4 deurs met verwarming 6145. GEBR. VAN ULDEN Hoge Rijndijk 90 Telef. 23041 (Advertentie) DE KWAKEL Echtpaar W. van Zaal-v. d. Sluis na 50 jaar weer in de bloemen Wederom heeft de Kwakelse ge meenschap een gouden bruidspaar in haar midden Voor een van de „Kwa- keltjes" aan 't Kwaktlsepad, nl. voor het pand no. 28, is een erepoort ge plaatst met het bekende opschrfit „Hulde aan het gouden bruidspaar". Het betreft hier het echtpaar W. v. Zaal-A. J. v. Zaal-van der Sluis, dat op 17 november de dag hoopt te herdenken, dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Dit ge beurde te Langeranr in de parochie kerk van de H. Had rian us op 17 no- venber 1909. Zowel de bruid als bruidegom zagen op 17 maart in Ter Aar het levenslicht, de bruid in 1887 en de bruidegom in 1884. Na hun huwelijk vestigde het echtpaar zich in Korte- raar waar men als z.g. „Veensche" tuinder, het dagelijks brood verdien de. Dat deed men 8 jaar lang. In 1917 vestigden zij zich in Kwakel. Ook hier werd de eerste 5 jaar nog als „koude grond" tuinder gewerkt, om daarna geleidelijk over te gaan tot de bloementeelt, en wel hoofdzakelijk chrysanten. Zware en slecnte tijden werden meegemaakt tot tweemaal toe in 1928 en in 1933 verhagelde het gehele gewas, en doordat men niet was verzekerd, kwam men natuurlijk voor vele moeilijk eden te staan; met 9 jonge kinderen en de winter voor de deur, was het werkelijk zwaar voor het echtpaar. Doch er werd energiek aangepakt. Vadex v. Zaal trok soms met de hele kinderschaar steeds maar weer het lai in; er wer den langzaam kassen gebouwd en men ging ook over tot de anjerkweek. Het ging nu goed niet de bloemetjes. Uit het huwelijk werden 5 dochters en 4 zoons geboren; er zijn momen teel 38 kleinkinderen. Ook heeft de bruidegom 25 jaar lang, samen met wijlen P Pouw geweckt als „bollen- meter" voor de sierteelt, de gehele omgeving werd dan ieder jaar door dit tweetal bezocht. Beide echtelieden beschikken nog over een zeer goede gezondheid en zijn nog fris van geest. De grote dag wordt begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid om 9 uur in de paro chiekerk. In de zaal van Leenders wordt des middags van 23 uur gelegenheid geboden tot feliciteren. De aanwezigheid van de burgemees ter, vergezeld van de wnd. gemeen te-secretaris in de cantine van N. Samsom n.l. duidde er gisteren op, dat aan de jubilaris van deze dag een koninklijke onderscheiding was te beurt gevallen. In de bijeenkomst van directie en personeelsleden overhan digde de burgemeester dan ook in derdaad de ere-medaille in zilver der Orde van Oranje Nassau aan de heer P. van der Kwaak. Namens de directie van N. Sam som n.v. sprak vervolgens de heer J. B. Samsom. Hij stelde vast, dat de kenmerkende eigenschappen van de jubilaris bijzonder grote liefde voor nauwkeurigheid en duidelijkheid zijn. Deze eigenschappen, gepaard aan een groot plichtsbesef en fijn gevoel voor verhoudingen, hebben aldus de heer Samsom de gang van de jubilaris door de onderneming gro tendeels bepaald. Naast de dank van de directie, voor het door de jubilaris in de afgelopen veertig jaar gepres teerde, mocht deze het gouden NSA- embleem met diamant, benevens een geschenk In ontvangst nemen. De heer N. van Hulst, die de lei ding heeft op de afdeling, waar de jubilaris werkt, schetste in een uit voerige toespraak het een en ander omtrent de persoon en het werk van zijn medewerker en roemde hem als een zeer goed collega, met wie het prettig is, omgang te hebben. Ook hij overhandigde een stoffe lijk blijk van waardering en bood mevr. v. d. Kwaak bloemen aan. Als laatste spreker trad de heer J. Huissoon op, die de tolk was van het overige deel van het personeel. De heer Huissoon deed zijn woorden vergezeld gaan van een fraai cadeau. Hierna dankte de heer Van der Kwaak allen voor de betoonde be- langsteling, de gesproken woorden en de aangeboden geschenken. Tafeltennis. Het eerste team van de Tafeltennisclub .Baronie", spelend zijn derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de 3e kl„ won donder dagavond de ontmoeting met M.V.O. te 's-Gravenhage met 64 De eerste twee wedstrijden verloor Baronie I. A.s. maandag speelt het team in Den Haag tegen .Steeds Hoger". KOUDEKERK Raadsagenda. Op maandag 16 november a.s., des avonds om acht uur, zal de raad der gemeente Kou dekerk a. d Rijn in openbare ver gadering bijeenkomen in het raad huis. Onder meer zullen de volgende punten de aandacht vragen: vast stelling gemeentelijke garantiestel lingsregeling particuliere woning bouw; verhuur postkantoor; benoe ming leden commissie tot wering van schoolverzuim (aanbeveling de aftre denden en in de vacature v. d. Dool 1. P. J. le Clercq; 2. J. Scherphof). Marktberichten LEIDEN, 13 november Vee Aanvoer: 4 stieren, 70 melkkoeien, 340 vette koeien, 56 varakoeien, 30 pinken, 11 graskalveren, 61 vette kalveren, 53 nuchtere kalveren, 320 vette schapen, 2.061 vette lammeren, 34 varkens (zeugen), 315 schrammen, 639 biggen, 8 geiten. Totaal 4.002 dieren. Notering: melkkoeien 800 tot 1.150; vette koeien per kilogram schoon ge wicht 2.70 tot 3.20; varekoeien 475 tot 875; pinken 325 tot 525; graskal veren 175 tot 325; vette kalveren per kilogram levend gewicht 2 tot 2.70; nuchtere kalveren per kilogram le vend gewicht 1.40 tot 1.95, nuchtere kalveren per stuk 40.— tot 80.vet te schapen 70.— tot 100.vette lam meren 100,—, drachtige zeugen 275. tot 350.schrammen 70.tot 95. biggen 44,— tot 46,— tot 52, Handel: voor melkkoeien rustig, vette koeien stroef, varekoeien ma tig, pinken en graskalveren kalm, vette kalveren vlug, nuchtere kalve ren lui, duur, vette schapen en vette lammeren redelijk, zeugen, schram men en biggen matig. Kaas. Aanvoer: 18 partijen Goudse en 4 partijen Leidse kaas. No tering: Goudse extra kwaliteit tot 2.72, Goudse eerste soort 2.55 tot 2.60 Goudse tweede soort 2.52 tot 2.54, Leidse tot 2.54. Handel goed. R'VEEN, 12 nov. Bloemen. Or- nithogalum 6096, Anemonen 34— 75. Troschrysanthen: Alasca 88—99; Climax 901.02; Red Petrol 80—92; Kauffman 6295; Golden Sail 92 1.30; Chocod 61—82; Pink Bouquet 4150; Red Rolinda 641.03; Sultane 4166; Paris 1.02; Superform 7193; Baschus 681.04; Southdown Pink 7095; Champion 6891; Evelyn Laye 7887; Carolina 5281; Rebac- ca 941.06; Alcazan 7881; Thelma 1.101.19. idem geplozen: Loveliners 917; Kauffman 812; Schlager 10 22; Long Island 13—19; Am. Aan winst 1320 per stuk; Am. Anjers 16—17; Gerbera 1637 per stuk. LEIDSCHENDAM, 13 nov. eieren. De aanvoer bedroeg 76200 kip eieren. Genoteerd werd: 2500 no. 0 18.05—18.60; 4000 no. 1 16.70—17.20; 16200 no. 2 15.50—16.10; 26400 no. 3 13.35—13.75; 16700 no. 4 12.50—12.85; 9200 no. 5 11.70—12.35; 800 no. 5 10.95—12.10. Groente. Komkommers A 74— 91; B 53—75; C 35—59. sla 1000— 1560; stoofsla 21—24; andijvie 13—20; bospeen 29—40; waspeen 15—22: prei 27—32; bleekselderij 11—16; snijbo nen 160—165; boerenkool 14—16; ro dekool 21—23; selderij 4—5.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2