Docos voldeed aan de verwachtingen en won met 4-1 van VDS LFC verloor gisteren opnieuw Altior maakte geen (out en won in Den Haag van Gr. Willem R.K. Sportcentrale, District Leiden, nam node afscheid van haar voorzitter MAANDAG 26 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA In een wedstrijd van aardig ge halte, waarbij de wind echter veel afbreuk deed aan het spel. is Docos tegen VDS steeds de toonaangevende ploeg geweest. Daardoor slaagden de Leidenaars erin met goede cijfers te winnen, zodat zij beide punten mee naar Leiden konden nemen. Toch mogen we hier wel aan toevoegen, dat indien Docos wil blijven win nen, zij zich toch heus wel meer zal moeten inspannen en meer tempo in het spel brengen. Docos begon met de wind in de rug en Joost van Marwijk forceerde reeds binnen 5 minuten een goede doorbraak. Hij hield de bal evenwel bij zich inplaats van door te geven en daardoor ging een vrij zekere kans verloren. VDS zette dadelijk een tegenaanval op, doch deze werd door Westgeest gestuit. Enkele corners leverden niets op totdat Docos er tenslotte in slaagde de VDS-achter- hoede uit elkaar te spelen, waarna Stuifzand inschoot (01). Er was toen een kwartier gespeeld. Docos BLAUW ZWART—HW 1—1 Blauw Zwart en HW hebben gistermiddag in een tamelijk forse wedstrijd de punten gedeeld. Voor de rust speelde HW met de sterke wind in de rug. De Haagse aanval len leverden echter geen resultaat op, behalve dan een treffer van Colthoff, die niet werd geteld we gens buitenspel. Ook Blauw Zwart kwam tot gevaarlijke aanvallen, maar de HW-defensie was in uit stekende vorm en gaf de aanvallers geen kans tot doelpunten. In de tweede helft nam G. Suu- renbroek bij Blauw Zwart de plaats in van J. Dekleermaeker. HW nam de leiding, toen een van de Haagse aanvallers in het Wassenaarse doel gebied ten val gebracht was en de scheidsrechter een strafschop toe kende, die door Co-lthoff werd be nut (01). Blauw Zwart toonde zich niet ontmoedigd maar zette een offensief in, dat evenwel door het sterke verdedigen van de HW- achterhoede voorlopig geen resul taten opleverde. Maar na ongeveer 20 minuten werd het toch 11 na een door A. v. Leeuwen genomen hoekschop. H. v. Dongen, die overi gens niet zijn beste zondag had, scoorde onhoudbaar. TE WERVE—DOSR' 4—2 Het Rijswijkse Te Werve heeft het niet bijzonder moeilijk gehad tegen het bezoekend DOSR. Dank zij een betere spelopvatting wisten zij het DOSR-doel regelmatig onder druk te zetten, zodat de Rijswijkse zege zelfs geen moment in gevaar is ge weest. Met de wind tegen wist Te Werve na 4 min. spelen al de leiding te nemen. Dit door een snelle door braak van linksbinnen van Elwijk, die met een haarzuiver schot doel man Oomen kansloos sloeg (10). Deze vlot verkregen voorsprong in spireerde Te Werve tot nog meer machtsvertoon, zodat de Veenders er in deze fase in feite niet aan te pas kwamen. Het viel daarom niet te verwonderen, dat midvoor van Dijk in de 15e min. op beheerste wijze 20 deed aantekenen. Geluk kig bracht dit wat meer leven in de DOSR-aanval, en toen J. v. Veen in de 20ste minuut de bal keurig voor doel plaatste, zorgde Har van Am sterdam er met een fraaie kopstoot voor dat de achterstand tot 21 ver kleind werd. Zelfs kwamen de Veen ders hierdoor enige tijd in de meer derheid, maar de Rijswijkse achter hoede wist steeds tijdig in te grijpen. Na de hervatting opende Te Werve met een zware druk op de DOSR- veste en reeds in de 4e minuut be ging rechtsbinnen Beekhuizen bij een opgelegde kans geen fout en bracht de stand op 31. En toen in de 13e minuut midvoor van Dijk op fraaie wijze 41 scoorde was DOSR in feite reeds een geslagen elftal. Het pleit alleen maar voor de Veenders, dat zij sportief verder streden, waar bij vanaf de aftrap het schot van J. v. Veen beslist een beter lot verdiende, toen de bal via keeper v. d. Zande juist langs de buitenkant van de paal ging. Het duurde echter nog tot 6 min. voor het einde voordat Har v. Amsterdam door de ver opgedrongen Te Werve-verdediging heenbrak en alleen voor keeper v. d. Zande geen fout beging (42). Geen hoopvol resultaat van de Veenders al blijven wij ervan overtuigd, dat zij tot betere prestaties in staat zijn. ALPHIA—DELFT 2—3. Reeds in de eerste minuut, toen Rietveld bij een schot van de mid voor finaal misgreep en de bal tot ontsteltenis van de Alphianen en vreugde der gasten in het net ver dween, werd de basis voor een Delft- se zege gelegd. Alphia is deze tegen slag feitelijk niet meer te boven ge komen en het met enkele invallers spelende elftal moest zelfs toezien, dat de rechtsbinnen de stand op 0—2 kon brengen, toen men in de Alphia- verdediging verzuimde aan te vallen. Stevig doorzetten van Wim de Jong was oorzaak, dat deze aanvalsleider de achterstand kon verkleinen (12), waarmee ook gerust werd In de tweede helft was Alphia ge ruime tijd aan het woord, maar di rect gevaar ontstond er toch nauwe lijks voor het Delftse doel. Pas toen Delft de aanval kon overnemen slaag de Wim de Jong de opnieuw in met een prachtig schot de Delftse touwen in beweging te brengen (22). Fel werd de strijd daarna om de leiding waarin de gasten het gelukkigst wa ren. Toen namelijk doelman Riet- Alphiaan koude rillingen bezorgde, bij veld, wiens optreden dit keer menig een schot van de rechtsbuiten de bal niet onder controle kon krijgen sloeg hij het leer ongelukkigerwijs in eigen doel (23). Wel trok Alphia daarna ten aanval, maar dit leverde toch niets anders dan enkele hoekschoppen op. kwam daarna steeds meer opzetten, hetgeen in drie corners tot uitdruk king kwam. Na een half uur kwam Paardekooper vanuit de achterhoede naar voren, waarop hij een goede pass gaf aan v. Marwijk, die voor een goede afwerking zorgde (02). Kort voor de rust doelpuntte Docos opnieuw, doch dit doelpunt werd om ons onbekende redenen afgekeurd. Na de hervatting slaagde J. Ros senberg er in de voorsprong na een kwartier toch te vergroten (03) en Docos bleef in de aanval, hetgeen tenslotte door Joost v. Marwijk in het vierde doelpunt werd uitgedrukt (0—4). De Leidenaars vinden het dan welletjes en begonnen heel wat kalmer te spelen, waardoor VDS weer meer aan bod kwam en er ten slotte in slaagde een fout in de Docos- achterhoede af te straffen (14). Daarna bleef het nog wat heen en weergetrap, want geen der partijen had nog verder belang bij de uit slag. Docos kwam niet verder meer dan een tweetal corners, die zonder succes bleven en zo kwam het einde. DE KNVB-POOL Het aantal wedstrijden voor de KNVB-pool bedroeg ditmaal 14, maar er is geen enkele van de 386.170 deelnemers tot 'n goede op lossing van alle uitslagen gekomen. Er waren evenwel wel tien met der tien goede resultaten, die voorlopig dus in aanmerking komen voor de eerste prijs van 137.750, terwijl er 25 liefhebbers zijn voor de tweede prijs, welke 59.040 bedraagt. NEDERLAND-NOORWEGEN NIET OP TELEVISIE De voetbalwedstrijd Nederland Noorwegen (4 november in het Sta dion Feijenoord te Rotterdam) wordt niet door de N.T.S. uitgezonden. De televisiekijkers blijven van deze wed strijd verstoken en zullen hun toe vlucht moeten nemen tot de radio, waar Aad van Emmenes 's avonds een verslag verzorgt. De tweede helft van de wedstrijd Engeland-Zweden wordt woensdag middag van 16.20-17.20 wel door de N.T.S. gerelayeerd. De reporter bij deze televisieuitzending: Aad van Leeuwen. Sparta heeft zondag in Rotterdam- in de eerste ronde van de competi tie om de Europabeker I.F.K. Gothen burg met 31 verslagen. De doelman AMATEURS GAAN OEFENEN LFC moest opnieuw een nederlaag man gemaakt werd, want deze liet ya||- Gothenburg zweeft hier voor slikken in de uitwedstrijd tegen het by een voorzet de bal uit handen zi-n doel Schiedamse Excelsior '20. Met 2—1 glippen waarbij linksbinnen Jansen won de thuisclub van de Kanaries in klaar stond om te schieten, doch kee- een wedstrijd, waarin de voorhoede per Gijsman hield de speler bij de van Excelsior wel zeker 10 doelrijpe benen vast met het gevolg: een pe- k^nsen heeft gekregen van de ver- nalty. A. Oers plaatste zich achter dediging van LFC, die deze middag de bal en onhoudbaar lag nummer Voor het Nederlandse amateurs elf als een zeef was. LFC mag wel dank- twee, welke tevens ook het winnende tal, dat dinsdag 3 november in het baar zijn, dat de ploeg uit Schiedam doelpunt van deze wedstrijd bleek Diekman stadion te Enschede tegen niet over een beter schietende voor- te zijn, achter Gijsman in de touwen Zwitserland uitkomt, zijn deze week hoede beschikte, want anders hadden (21). twee centrale trainingsbijeenkomsten de Leidenaars zeker een nederlaag Na de thee was het eenzelfde spel- geprojecteerd. De geselecteerde spe- te slikken gekregen van 71 of meer. beeld: LFC kon zich maar niet los- Iers komen dinsdag a.s. in het sport- Het bleek ook deze middag weer, dat weiken en geen enkele pass werd park „De Vliert" in Den Bosch by- de elftalcommissie van LFC een zuiver aan een medespeler gegeven een en donderdag in het Diekman sta- slechte zet had gedaan om Pijnacker en de voorhoede van Excelsior on- dion te Enschede. De Tsjech dr Fa- weer in de ploeg op te nemen, even- dernam de een na de andere aanval drhon, trainer van sportclub En- als Franken. Vooral het falen van °P het LFC-doel. Ook in de tweede schede, zal beide trainingsbijeenkom- back Pijnacker gaf de zeer snelle helft kregen Zuiderwijk en Mettaai sten leiden, terwijl hij ook is aange- rechtsbuiten v. d. Ven alle kans steeds dromen van kansen, maar het bleef wezen als coach van het Nederlands weer langs Pijnacker te schuiven als- maar bij de twee doelpunten. amateur elftal voor deze interland, of deze er gewoon niet stond. En ook VVSB versloeg koploper Wassenaar kansloos: 5-0 van deze vleugel kwamen bijna alle aanvallen op het doel van keeper Gijsman. Deze laatste was trouwens wel de zwakte speler in 't 11-tal van LFC, want de 2 doelp. die de voorhoe de van Excelsior wist te scoren en daarmee ook de overwinning in Schiedam hield, waren het gevolg van De voor deze competitie ongevaar- Na 20 minuten wist Van Eeden blunders van de Leidse doelman. Het lijk schijnende WSB-ploeg heeft gis- dicht voor het Wassenaar-doel zijn eerste doelpunt werd gescoord na 7 termiddag koploper Wassenaar met middenvoor te vinden en met een be- minuten spelen door invaller Ooms, een 50 nederlaag naar huis laten heerst tikje juist in de hoek, waar die met 'n lage schuiver de kwalitei- gaan en alhoewel de voorsprong met naar de Wassenaar-doelman niet ten v. d. Leidse keeper op de proef wil- wat minder geluk lager had kunnen dook, werd het eerste doelpunt aan- de stellen. En deze kwaliteit van doel- zijn, staat het niettemin vast, dat de getekend. Wassenaar leek wat gedes- man Gijsman waren niet bijzonder St. Bavoploeg de overwinning ten illusioneerd en hun aanvallen waren, hoog, want met een ferme sprong volle heeft verdiend. behoudens een enkele, vrij ongevaar- dook hij over de bal heen (10). De huidige verdediging,' die vorige lijk. Het ging allemaal te rustig en te Zeer slecht was het plaatsen van alle zondag tegen Voorburg reeds bewe-precies en op het juiste ogenblik stak LFC-spelers en wel in het bijzonder zen had vrij waterdicht te zijn, heeft er altijd weer een WSB-been een van rechtshalf De Jong. Deze speler ook nu de Wassenaar-voor hoede, die spaak in het wiel. Na 35 minuten los- n.l. heeft geen enkele pass naar een waarschijnlijk haar dag niet had, in te J. v. d. Voort een niet te hard van zijn eigen spelers kunnen richten, bedwang weten te houden. En dat schat op het Wassenaardoel en de maar wist steeds het leer aan de te- niet alleen: iedere afgeslagen aanval doelman, waarschijnlijk gehinderd genpartij te geven. Bij Excelsior ging werd door opbouwend werk uit de door de vele benen voor hem, zag het beter en het was een lust voor achterhoede, via de middenlinie om- het schuivertje iets te laat om het het oog de hoorhoede van de thuis- gezet in een snelle aanval. De voor- geheel onschadelijk te maken (20). clug steeds maar weer de niet hechte hoede, versterkt door het meespelen Reeds na 8 minuten in de tweede verdediging van de geelzwarten te van C. Peeters als rechtsbuiten, heeft helft, tijdens een fel Wassenaar-of- zien snijden alsof er geen achterspe- in haar middenvoor C. Duivenvoor- fensief verrichtte Duivenvoorden zijn Ier stond. Na een kwartier spelen, den een speerpunt gekregen, die huzarenstukje en bracht de voor zagen we een aardige aanval van minder door baltechniek dan wel sprong op 3—0 WSB bleef er fel op- LFC, die door Henka Siera goed door stug volhouden en hard zwoe- zitten en na 20 minuten bracht het werd opgebouwd. Hij gaf de bal pri- gen voor deze Wassenaar-verdediging trio Van der Voort, Duivenvoorden ma voor aan broer Dick, die met een een niet te verteren kluif is gewor- en Ad van der Weijden in goede sa- fraaie kopbal keeper Van Veen kans- den. Drie van de vijf goals kwamen menwerking, via de voet van de laat- loos sloeg (11). Toen kwamen de van zijn voet en vooral het derde ste, de stand op 40. Tien minuten kansen voor de voorhoede van Ecel- doelpunt, waarvan Duivenvoorden later dirigeerde Duivenvoorden een sior, maar de spelers sprongen te zelf de grondlegger was, vormde de door J. Nederstigt ver opgebrachte nonchalant daarmee om en tevens beloning voor veel verzet werk. bal naar C. Peeters en diens scherpe konden zij bij de vele choten niet de Reeds vanaf de aftrap bleek, dat voorzet vond de goed richtende juiste richting van het doel vinden. WSB de gasten niet in de gelegen- schoen van Duivenvoorden op de Het duurde zo tot de 23e minuut, dat heid wilde stellen hun eigen spel te juiste plaats (50) De WSB-verde- de thuisclub de LFC'ers van het spelen en zelfs met de wind tegen diging had ook in het laatste kwar- kastje naar de muui stuurde, toen bouwde WSB ongetwijfeld de opnieuw 'n blunder door keeper Gijs- vaarlijkste aanvallen op. tier veerkracht genoeg om de Was senaar-aanval te weerstaan. De wedstrijd tussen Graaf Willem II/Vac en Altior is geëindigd in een verdiende overwinning van Altior. Het was in de tweede helft, dat de bezoekende club haar superioriteit bewees door beter spel en het schep pen van goede kansen. De wedstrijd als geheel moet gekenmerkt worden als een wedstrijd met twee geheel verschillende helften. De eerste helft was niet best, om niet te zeggen slecht. Toen Altior met de wind mee spelend een 01 voorsprong wist te verkrijgen was dit zeker nog geen bewijs, dat er een overwinning in zat. Graaf Willem speelde zeker niet minder en was dikwijls resoluter met het behandelen van de bal. Door het spel open te houden kwamen zij tot goede aanvallen, terwijl Altior door te kort spel menige aanval on derbroken zag, want de thuisclub wist daar wel raad mee. De tweede heltf bracht de bezoekende club in de meerderheid en het is wel voor een deel te danken aan 't zeer goede doelverdedigen van de Graaf Wil lem-keeper, dat de achtersand tot 02 beperkt bleef. Nadat de thuisclub de bal had af getrapt kwam de eerste aanval. De bal ging evenwel over. Bij een aan val van Altior probeerde de mid voor het tevergeefs met een ver schot. In de 8e minuut kreeg de ta- lentvollekeeper van Gr. W. gelegen heid zijn capaciteit te tonen door met een katachtige sprong een zeer gevaarlijke bal uit zijn doel te hou den. Er volgden aan beide kanten aanvallen, die gevaar konden inhou den, maar de verdedigingen gaven geen krimp. Er werden corners ge forceerd die alle werden wegge werkt. Graaf Willem heeft het tegen de goed in vorm zijnde Altior- verdediging niet gemakkelijk gehad, maar ook Altior kon niet tot doel punten komen. In de 20e min. wist Altior 'n corner te forceren waaruit de gasten de leiding veroverden door de linkshalf, die de geboden kans op goede wijze benutte (01). Het resterende gedeelte van de eerste helft gaf aan geen der ploegen kans meer om tot doelpunten te komen. Ruststand 01. De tweede helft, die een geheel ander spelbeeld opleverde, vooral aan Altior-zijde, werd ingezet met een aanval van Graaf Willem. Het schot kwam in het zijnet terecht. Al Rector Grimbergen over Verantwoordelijkheid in de sport De R.K. Sportcentrale, District Lei den, hield gistermorgen in de Romanus- zaal' haar jaarvergadering, welke stond in het teken van het afscheid van de voorzitter, de heer A. J. J. Duindam, een weemoedig afscheid, want tever geefs werden pogingen aangewend om hem alsnog tijdelijk deze functie te blijven uitoefenen. Zijn besluit was on herroepelijk, hetgeen wel een bewijs is, dat de heer Duindam blij kon zijn deze last van zijn schouders te kunnen af wentelen. De dag werd begonnen met een H. Mis in de kapel van de Zusters Car- melltessen, opgedragen door de geest, adv., pater B. Gelauff o.f.m. Daarna verenigden allen zich aan een ontbijt in de Romanuszaal. De voorz. van de R.K. Sportstichting de heer A. J. J. Duindam, sprak bij de opening der jaarvergadering een woord van dank tot de afgevaardigden, vooral uit de omgeving, omdat zij door hun aanwezigheid blijk gaven het belang van een „Centrale voor het district" in te zien. Spr. memoreerde voorts, dat reeds geruime tijd een reorganisatie van de NKS in de pen is, doch er is tot heden nog niets van bekend gewor den. Voorlopig wilde spr. dus maar ge woon doordraaien. Na lezing der notulen deelde de voor zitter mede. dat, gevolg gevend aan een daartoe op de vorige jaarvergadering gedaan verzoek, aan de Don Bosco- school een aantal ontwerpen voor raam biljetten zijn gevraagd ter propaganda van de sport in Katholiek verband. Deze biljetten zijn in de stad en naaste om geving verspreid. Voorts is een boekje verschenen, waarin namen en adressen van alle Ka tholieke Leidse verenigingen zijn opge nomen. Ook de Katholieke sportvereni gingen zijn daarin opgenomen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Smeding, lokte geen discussies uit, doch de voorz. wees er nog eens op, dat er weinig contact tussen centrale en verenigingen bestaat, zodat men niet weet wat er leeft onder de verenigin gen. In verband met de nog steeds han gende reorganisatie van de NKS is het bovendien heel moeilijk iets te doen. Vanuit de vergadering werd gevraagd of het mogelijk was bij het bestuur de NKS op spoed- aan te dringen. Rector Grimbergen deelde naar aan leiding hiervan mede, dat er inderdaad door de NKS aan deze zaak gewerkt wordt, maar dit is mede afhankelijk van het Ned. Episcopaat. Spr. verwacht tegen het einde van dit jaar een con cept-handleiding en achtte het daarom niet gewenst de NKS thans te verzoeken de zaak te bespoedigen. Het jaarverslag van de penningmees ter, de .heer J. H. v. Dijk, gaf aan in komsten een bedrag van 658.05, aan uitgaven 359.85, zodat er een saldo is van bijna 300. Om een duidelijker inzicht in de fi nanciën te verschaffen, stelde spr., dat dat gemiddelde inkomsten per jaar, naar de huidige stand van zaken, ongeveer op 1250.— kunnen worden begroot, hetgeen uitsluitend contributies is. De uitgaven, zonder propagandakos- ten, kunnen per jaar worden begroot op 1125.—. Dat deze uitgave in het verleden niet is gedaan, is geen ver dienste van het bestuur of de penning meester, die reserves wilde vormen, maar mede een gevolg van de wissel valligheid van de wijze van contributie betaling. Spr. zag het gebrek aan be langstelling voor de NKS bij de niet- voetbalverenigingen hiervoor als mede oorzaak en hij betoogde, dat slechts meerdere belangstelling ertoe kan bij dragen, dat de Sportcentrale zich kan doen gelden. Bij de bestuursverkiezing deelde de voorz., de heer A. J. J. Duindam, mede, dat hij zijn functie ter beschikking stelde. Een tegencandidaat was niet ge steld, hetgeen de heer Biegstraaten een poging deed wagen de heer Duindam te bewegen als voorzitter aan te blijven totdat de reorganisatie van de NKS een feit was geworden. We weten immers helemaal niet wat die nieuwe organisa tievorm zal behelzen en daarom achtte hij het voor de Sportcentrale wenselij ker, dat de heer Duindam zou aanblij ven. Ondanks dit welgemeend betoog bleef de heer Duindam bij zijn besluit, waar bij de vergadering zich moest neerleg gen. De heer J. Smeding werd bij ac clamatie herkozen. Bij de rondvraag bracht de heer Bieg straaten dank aan de afgetreden voor zitter voor al hetgeen hij gedurende tal van jaren voor de Katholieke sport heeft gedaan. Rector Grimbergen merkte vervol gens op, dat de vergadering moeilijk uiteen kan gaan zonder voorzitter. Dat is practisch niet mogelijk. Daarom zou hij het beter achten indien minstens een tijdelijk voorzitter zou worden benoemd. Hierover werd nog breedvoerig van gedachten gewisseld, waarna tenslotte de heer P. Kaizer zich een benoeming tot tijdelijk voorzitter liet welgevallen. Inleiding rector W. Q. Grimbergen. De diocesaan sportadviseur, rector W. Q. Grimbergen, hield vervolgens een met het oog op de reeds vergevor derde tijd korte inleiding over: „ver ticale en horizontale verantwoordelijk heid van de sportmensen". Spr. koos dit onderwerp in verband met de huidige situatie in de Sportcen trale, en betoogde, dat een schip slechts zo goed behoort te zijn, dat het niet kan zinken. Voor de rest is het slechts een kwestie van bemanning. Nu de overheid zich meer en meer met de sport gaat bemoeien, moet in gezamenlijk overleg een houding be paald en wensen kenbaar gemaakt wor den. Als eenling bereikt men hier niets en aangezien het hier mede gaat om een eigen katholieke visie op de mens, dus ook in de sport, is een hogere bin ding noodzakelijk. Men moet heel sterk verticaal ge oriënteerd zijn, men moet parallellen kunnen trekken en verder zien dan de nationale binding. Wat de verantwoordelijkheid van een noger sportorgaan betreft, men moet uitzien naar mogelijkheden voor de sport bij de steeds groter wordende woonwijken, waar de jeugd opgevangen dient te worden, omdat afzonderlijke verenigingen hiertoe niet in staat zijn. Zo kwam spr dus tot een drieledige taak: de verhouding tot de overheid, op vang en uitbreiding van verenigingen en opvang van de schooljeugd. In de verhouding tot de overheid zag spr. mede een hecht contact nodig met de KVP-fractie, daarnaast met de jeugd beweging, en hierin niet alleen de ka tholieke, maar ook de algemene. Spr. wees er evenwel op, dat men niet alleen verticaal, doch ook horizon taal moet werken en hij drong erop aan in eigen omgeving, in eigen vereniging verder te zien dan het punt eigenbe lang. Hij herinnerde voorts aan de Kerst boodschap van Paus Pius XII. die zich daarin afvroeg waarom de christelijke gemeenschap zo afzijdig blijft staan tot de algemene dingen. In dit verband wees spr. vooral op de cursussen voor jeugdleider en kader, die onmisbaar zijn en hij vroeg zich af welke verantwoor delijkheid een bestuurslid aandurft te genover de jeugd. Daarvoor is een be paalde mentaliteitsvorming nodig Daar bij is het de taak van de Sportcentrale de kleine verenigingen op te vangen in cursussen voor jeugdleiders en kader, omdat zij deze zelf niet kunnen organi seren. Een horizontale verantwoordelijkheid zal ook moeten blijven bestaan na de te verwachten reorganisatie, hoe deze ook zal uitvallen. Daarvoor is het nodig el kaar te vinden in de Sportcentrale. die een begin zal moeten wezen voor een nieuwe vorm. Wat de scheidende voorzitter betrof meende spr. te mogen opmerken, dat hij iich schuldig maakte aan onderwaarde ring. Het werk dat binnenskamers is verricht, had veel meei naar buiten uit moeten worden gedragen. Propaganda uit de verenigingen zelf moet de maat staf zijn, waarop begonnen werk suc ces kan hebbent Aan het slot van deze inleiding dank te de heer A. J. J. Duindam rector Grimbergen recht hartelijk voor zijn propagandistisch woord, waarna de bij eenkomst werd gesloten. spoedig kon men zien, dat Altior van plan was om uit een ander vaatje te tappen dan in de eerste helft. Aanvankelijk was Gr. Willem nog niet de mindere, want ook de Altiorverdediging werd enkele ma len aan de tand gevoeld. Maar de verdediging bleek goed op dreef en in de laatste instantie toonde de Al- tiorkeeper zich ook betrouwbaar. Toch kwamen de gevaarlijkste aan vallen nu van Altior. Men kon vloei ende combinaties zien en goed op gebouwde aanvallen, die zeker tot een doelpunt moesten leiden. Toch duurde het tot de 33e minuut eer de gasten erin slaagden, de voorsprong te vergroten. Het was de rechtsbui ten, die voor Altior de stand op 0-2 bracht. Dit ontmoedigde Gr. W. toch wel, want Altior bleef nu het beste van het spel behouden. Had de Gr. Willem-keeper niet in zo'n goede vorm gestoken dan zouden er nog meerdere doelpunten zijn gevolgd. Er kwam echter nu geen verandering LISSE—TYBB 1—4 Dat Lisse het niet gemakkelijk zou krijgen stond wel vast, maar dat de oranje zwarten met 41 zou den verliezen was wel een teleur stelling voor de Lissenaren na de drie achtereenvolgende overwinnin gen. Het spel van de Haarlemmers stak gunstig af tegen dat van Lisse, de bezoekers waren een tempo vlugger dan hun tegenstanders. Dit was al spoedig te bemerken. Met een fris open spel werd de Lisse-verdedi- ging voor moeilijke problemen ge steld, maar door enthousiast spel bleef het spel verdeeld. Na 20 minu ten kon de snelle linksbuiten Jan sen van TYBB zijn club de leiding geven (01). Lisse gaf echter goed partij, zodat de Haarlemse doelman gelegenheid kreeg zijn talenten te tonen en dit deed hij dan in een pracht stijl, maar vlak voor rust werd hij volkomen verrast, daar Van Kesteren uit een corner ineens de bal in het doel olaatste, waar door de rust met gelijke stand (1—1) aanbrak. Toen na de hervatting Lisse het nadeel van de wind had wisten de Haarlemmers hiervan goed te pro fiteren, daar na 5 min, de rechts buiten een slechte uittrap van doel man v. d. Lans met een doelpunt afstrafte, terwijl na een kwartier v .d. Poel de bal niet snel weg werkte, hetgeen de snelle linksbui ten Jansen opnieuw een kans bood om er 31 van te maken. Links binnen Kronenburg wist 10 minu ten voor het eide door een mistrap van P. Wassenaar het vierde doel punt te scoren war.rna de Haarlem mers met show-voetbal de wedstrijd beëindigden. Het spel van TYBB kenmerkte zich door een zeer goede balcontrole het tempo was 'n klasse hoger dan van Lisse. GEEN CENTRALE TRAINING VOOR NEDERLAND-NOORWEGEN Het ligt niet in de bedoeling van de KNVB voor de interlandwedstrijd Nederland-Noorwegen, die woensdag 4 november in het Feyenoord stadion te Rotterdam wordt gespeeld, nog centrale trainingsbijeenkomsten te houden. EMIGRANTEN SLAAGS OP HET VOETBALVELD Een geweldig kabaal hebben emi granten te Melbourne ontketend bij de voetbalwedstrijd tussen een Schots- en een Italiaans voetbalelf tal, dat ontstond toen een Italiaans doelount door de scheidsrechter werd afgekeurd. Dii was het sein tot een ware veldslag, zowel binnen- als bui ten de lijnen. Dat er slechts twee ge wonden vielen mag een wonder he ten. want honderden heethoofdige supporters menpden zich in de stryd, gewapend met flessen, messen en al les wat maar als wapen kon dienen. Een extra politiemacht werd hals- over-kop naar het strijdtoneel (het olympisch stadion) gedirigeerd, maar was niet bii machte de vechtende me nigte tot bedaren te brengen. Poli tiemannen wisten ook niet. waar de aanval te openen, want in alle hoe ken gistte het, tot midden op het veld, waar de spelers slaags waren. De Schotten konden tenslottp met de meeste eer het slagveld verlaten. Hun ploeg had gewonnen met 4-2.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8