Jubilerende sceur Theodosia feestelijk ingehaald op »Huize Duinzicht« Plechtige H. Mis vormde de climax WÊ San F balm ZATERDAG 24 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 OEGSTGEEST stellende O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand. De rector vond de beste karakter beschrijving van de jubilaresse in een vergelijking met die afbeelding: zij is „een lieve vrouw, van voort- - durende bijstand". Nadat Soeur Theo- n do9ia een dankwoordje tot de kinde- r ren had gericht, werd de feestelijke ontvangst besloten met een „Lang U zal ze leven!". Voor allen die Soeur Theodosia U nog met haar jubileum willen geluk- wensen, bestaat daartoe de gelegen- Q heid, a.s. zondagmiddag van 121 uur. (Advertentie) Het gouden kloosterjubileum van Soeur Superieure Theodosia heeft hedenmorgen in Huize Duinzicht te Oegstgeest zijn hoogtepunt bereikt. Tot haar intentie droeg rector Son- daal in de kapel van het huis een plechtige H. Mis op. Hij werd daar bij geassisteerd door pater dr. B. de Goede o.f.m., diaken, en pater S. Molenkamp o.f.m., sub-diaken. De kapel was met vele bloemstukken versierd. Een koor van meisjes uit het internaat zongen, onder leiding van soeur Salvatrix, de inis van Lo de wijk de Vocht. Gistermiddag om vijf uur was de jubilerende soeur Theodosia op fees telijke wijze ingehaald, toen ze terug kwam uit Den Haag, waar ze sinds woensdag had doorgebracht in ver band met de geheimzinnigheid, die er nu eenmaal altijd is tijdens voor bereidingen voor een feest. Honderdtwintig meisjes, internen, tussen vijf en zeventien jaar wacht ten de jubilerende zuster op in de cour. De kinderen waren allen ge kleed in witte blouse en donker blauwe rok en droegen een wit-tul- len diadeempje in het haar. Toen zuster Theodosia de cour betrad, was ze vergezeld door de algemeen over ste, mère Margaretha Maria a la Coque, en de oud-algemeen overste, mère Vincentia. Twee bruidjes gin gen de drie zusters vooraf en strooi den met kennelijk plezier knuistjes- vol confetti. Rector Sondaal heette de jubila resse welkom. Hij zeide te begrijpen, dat ze tegen dit feest wel een beetje zou hebben opgezien. „Er is een ge nade van geven; maar probeert U ook de genade van ontvangen te ver werven" zeide de rector, „want het is allen, die U hulde brengen, een be hoefte te weten dat deze hulde goed ontvangen wordt". Onder leiding van soeur Salva trix zongen de kinderen hierna de psalm „Klapt in de handen". Van achter de vensters van de gang keken vele van de bejaarde pensionaires met vergenoegde blikken toe. Het was hen aan te zien, dat zij van harte instemden met deze huldiging en behalve dat: het gezang was wer kelijk gaaf. In de tijd, die de meisjes nodig hadden om zich in de conversatie- en speelzaal op te stellen voor het tweede deel van deze feestelijke ont vangst, verbleef de jubilaresse enke le ogenblikken in de kapel, om de versiering en het nieuwe wijwater vat te zien. Nadat ze in de conver- gatiezaal was gearriveerd zongen de leerlingen van het internaat 'n feest cantate op de kloosterlijke staat en het kloosterleven van zuster Theo dosia, waarin de kinderen de wens uitspraken „Moge God U nog lang in Zijn dienst bewaren". Eraan herinnerd, dat de kinderen omdat er verschillende afscheid namen reeds vóór de vacantie het gouden feest van de jubilaresse heb- hen gevierd, zeide de rector, dat wat hij zeggen zou, een herhaling was Het botert niet met die prijzen In de afgelopen week is de boter- - prijs met 32 cent opgelopen. Oorzaak U daarvan is de grote behoefte van Duitsland, Engeland, België en 0 Frankrijk. De winkelprijs van een pakje boter zal nu f 1.50 bedragen. DE POST MET KERSTMIS EN U NIEUWJAAR Op zaterag 26 december (tweede kerstdag) zal één briefpostbestelling n (ook in de buitenwijken) worden r uitgevoerd. Bestelling van aange- tekende stukken, postpakketten, U brief pakjes, massadrukwerken en on- - geadreseerde stukken zal achter- U wege blijven. Inlichtingen omtrent het uiterste Q tijdstip van terpostbezorging op Twee bruidjes, die de jubilerende donderdag 24 december van corres- Q soeur voorgingen bij haar ontvangst, pondentie, die onvoorziene om- ii strooiden met kennelijk plezier standigheden voorbehouden in de pj bestelling op zaterdag 26 december U zal worden opgeomen, zijn op de - TT postkantoren te verkrijgen. U van alles, wat al vaak gezegd is. Het Qp vrijdag 1 januari 1960 zal geen hoogtepunt was toen de opvoering post worden besteld. 0 van Elcerlyc. Dit alles hebben de Wel zal op de daarop volgende zusters en de congregatie mogelijk zaterdag 2 januari een extra tweede, f) gemaakt. Spr. bewonderde de zus- bestelling worden uitgevoerd (be-< ter, die hoewel zelf niet jong halve de buitenwijken). meer steeds de opvoeding van moderne kinderen in een moderne tyd had „bijgehouden". Daarom moest ze ze steeds met andere ogen zien, en zichzelf overwinnen. Dat getuigde wel afdoende van haar hoogstaand karakter. Als herinnering naires van soeur Theodosia hadden willen geven, was een tableau, voor stelling van „Elkerlyc". Verschillende meisjes speelden hierna wat op de piano. De rector, die hierna tot slot het woord nam, merkte op, dat het in een klooster gemeenschap altijd moeilijk is, iemand een persoonlijk cadeau te geven omdat altijd de anderen er van meeprofiteren. Het beste ge schenk voor allemaal, dat de pensio naires an soeur Theodosia hadden wileln geven, was een tableau, voor knuistjes-vol confetti. f 2-25 KLCDVrS CHZM. r ABRIELEI u LEIDEN V-un 0» wtakdlcrll 0 0 Q O 0 0 0 0 0 (Advertentie) o Een nieuwe bruid voor de Sjah? 0 't Is dus re- Het kan niet altijd zomer blijven ven te geven. Doet u dit n.l. niet, dat is üw jas reeds na twee tot vier maanden weer lek, omdat het im pregneermiddel zonder zeep dan door veel regen als 't ware wordt uitgespoeld. weer najaar, gentijd. Wij geven doorom op veler verzoek de wijze waarop men lin nen regenjassen moet impregneren. Wilt u geen beschadigde regen- Jas of mantel hebben, koop dan een van die vloeibare of pastaprepara ten. Deze preparaten zijn heel ge makkelijk in het gebruik en geven steeds goede resultaten. Alles wat u te doen hebt is: 1. Eventuele vlekjes, en spatten van verf, vet en/of ander materiaal goed verwijderen. 2. Uw jas goed reinigen met een goed was- of reinigingsmiddel. 3. De aldus gereinigde jas even uit spoelen en in de wind hangen om uit te druipen. 4. De inhoud van een flesje vloei baar impregneermiddel vermengen of toevoegen aan een geëmailleerde emmer met heet water. De gerei nigde jas daarin dompelen. 5. Na een paar uur de jas er uit halen, het water licht uitknijpen, (vooral niet wringen) en de jas ver volgens overbrengen in een andere emmer, waarin een beetje vlokken- zeep tevoren in ruim warm water is opgelost. 6. Na 2 tot 3 kwartier haalt u de jas er uit, knijpt het overöllige wa- er uit, dan een tot twee maal uit spoelen in schoon water en vervol gens in de wind of op zolder laten drogen. 7. Tenslotte de jas strijken met een niet te hete bout. Dat gaat heel goed als de stof maar niet te droog is. Door op deze wijze te werk te gaan, krijgt u altijd goede resulta ten en wat veel waard is, nooit be schadigingen. Tenslotte merken wij nog op, dat naspoelen in een emmer met heet water met vlokkenzeep dient om de waterprooflaag een langer le- Soepel en zacht als fluweel vallen deze fraai getekende geitenpelzen, tot een smaakvol pakje verwerkt door Maxwell Croft in Londen, die zijn collectie voor de komende win ter ermee sierde. Het jasje is met suède afgezet, het past keurig bij de wikkelrok. maakt. Schelvislever is in blikjes in de handel verkrijgbaar. Terwijl de aardappelen en groente, die de vorige dag al schoongemaakt wer den, koken, worden de toastjes met boter besmeerd en met de lever be legd en tot slot wordt daarna de biefstuk gebakken. ZONDAG: Toast met schelvislever; gehakte biefstuk, princessebonen, aardappelen; druiven. MAANDAG: Stoofschotel van spits kool, tomaten en kaas; yoghurt met perenmoes. DINSDAG: Andijvie gevuld met gehakt, rauw gebakken aardappe len; haagse bluf. WOENSDAG: Eierragoüt in rijst rand, tomatensla; appelmoespud ding. DONDERDAG: Saucijsjes met bloemkool en aardappelen; rijst koekjes. VRIJDAG: Gebakken bot, wortel tjes, aardappelen; rijstkoekjes of kaaspannekoek; peterseliesaus, aardappelen, gemengde sla; rijst koekjes. ZATERDAG: Groentesoep; ham schotel. Recept: Gevulde appelen 8 Harde zure appelen, 50 gr. kren ten, 80 gr. suiker, kaneel, 40 gr. boter, 2 dl. water. Appelen met water schoonborste- len. Het klokhuis er met een appel boor uitsteken en de appelen naast elkaar in een vuurvaste schotel leg gen. Het water erover gieten, de krenten schoonmaken en wassen en le holtes van de appelen ermee op- rullen. De suiker en kaneel men gen, een gedeelte ervan in de hol tes en de rest over de appelen strooien. De boter op de appelen verdelen en de schotel in de oven plaatsen. Af en toe de suikerstroop over de appelen gieten. Na V/2 uur zijn de appelen gaar en kunnen ze opgediend worden. Recept: Hamschotel Uit de keuken MENU VAN DE WEEK Voor de huisvrouw moet de zon dag zoveel mogelijk een dag van ontspanning en rust zijn. Hierop moet de zondagse maaltijd afge stemd zijn. Dit wil helemaal niet zeggen dat er daarom geen feeste lijke maaltijd op tafel gebracht zou kunnen worden! Toast met schel vislever b.v. is in een wip klaarge- 250 Gr. ham, 200 gr. gaar vlees of soepvlees, 3 dl. melk of bouillon, 15 gr. boter, 15 gr. bloem, ui, peper, 1 ei, purée van l«/t pond aard- geklapt appelen, paneermeel, 1015 gr. bo- De fijngehakte ui licht fruiten in 15 gr. boter; bloem en bouillon toe voegen en een sausje ervan koken. De eidooier, 't vlees en de ham (grof gehakt) en tot slot 't stijf ge slagen eiwit erdoor mengen. Het geheel in een vuurvaste schotel overdoen. De purée erop leggen, be strooien met paneermeer, bedekken met een paar kluitjes boter en in de oven bruin laten worden. Veredelde Montycoat n U kunt niet Doorgezakte zittingen van rieten stoelen worden weer strak als men ze aan de onderkant goed nat maakt met heet water en azijn. Naspoelen en in de open lucht en zon laten drogen. Laat vóór de winter uw haard of kachel grondig schoonmaken en na kijken, eventuele open naden dich ten met kachelkit en micaruitjes vernieuwen, indien zij defecten ver tonen. Lekkende vazen worden aan de buitenkant bestreken met paraffi ne of bijeenwas. Koper deurbeslag blijft blank, indien dit eenmaal per week afge wreven wordt met een wollen doek je waarop wat geest van salmiak. Om het wegglijden van de mal onderaan uw trap te voorkomen, zet men er aan weerskanten een gordijnring aan en schuift deze over de onderste roede van uw trap loper. Velen van onze jonge dochters zweren bij spor tieve, lekkere warme jas sen en indertijd heeft de houtje-touwtje, de mon tycoat veel succes gehad. Het was inderdaad een kledingstuk dat voor de jeugdige dames veel aan trekkelijks had. Het waren jassen, die om zo te zeggen konden le zen en schrijven. Ze wa ren buitengewoon solide, warm en beschermden de gehele persoon tegen de weersinvloeden. Maar de montycoat is inmiddels al weer verdwenen De ge dachte bleef echter bij enkele ontwerpers leven en dit seizoen zien we een herboren montycoat. Het is een niet geheel lange jas van een fijnere stof gemaakt dan inder tijd de houtje-touwtje jassen. Ons model draagt zo'n jas van een licht crèmekleurige zacht wol len stof, met fijne dubbe le stiksels, die voor het sportieve element zorgen. De jas heeft opgestikte zakken en een heerlijke capuchon, gevoerd met 'n zacht glanzende witte stof. De ceintuur (zonder gesp) kan vlot worden omgeslagen en met een losse knoop worden vast gemaakt. Ongetwijfeld zullen deze veredelde montycoats bij de jonge dames weer veel aftrek vinden, want ook deze jassen voldoen weer aan de eisen die de jongeda mes er aanstellen, terwijl ze boven hun voorgan gers het voordeel hebben, dat ze fijner zijn; de houtjes en touwtjes zijn ook verdwenen en wer den hier vervangen door mooie grote knopen. De knappe 21-jarige Perzische studente in de bouwkunst Farah Diba r (foto), die grote kans maakt de derde keizerin van Perzië te worden, is U donderdag in Parijs aangekomen; naar men aanneemt om haar uitzet te verzorgen. Men verwacht, dat de verloving van de Sjah en Farah Diba 0 spoedig bekend zal worden gemaakt MlOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIiailoUOiialOIIOIIOIIOMOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOiioiioii

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10