$LmUGAT Sfajifmm Scherp 3 1 1 5 6 n ,s i 26 m j 1 33 Peerke Donders- EHBO-wedstrijden NIET-BEZORGING MAANDAG 19 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 V jL C* ttofb In het kader van de feestelijkhe den ter gelegenheid van het 150-ja rig jubileum van de St. Lodewijks- kerk wordt op woensdag, donderdag en vrijdag de parochiefilm gedraaid in de St. Barbaraschool aan het Le vendaal. Alle poarchianen hébben gratis toegang. Toegangsbewijzen kan men verkrijgen maandag en dinsdag van 78 uur nam. in de archiefka mer van de pastorie. Morgenmiddag om kwart over drie wordt in het "St. Antonius Clubhuis een onderwijzersbijeenkomst gehou den naar aanleiding van de Amate- missietentoonstelling te Leiden. Spre ker is prof. Th. Boer over „de nood in de Missie". In de nacht va; zaterdag op zon dag is een onbekend gebleven auto mobilist tegen een etalageruit van V. en D. aan de Breestraat gereden. De winkelruit: d'/t X 2.6 meter, werd vernield. Om ongeveer 12.10 uur zaterdag nacht had o, de Potgieterlaan een aanrijding plaats. Vanaf de Toussaintkade kwam een scooterberijder, die een op de Pot gieterlaan staande bakfiets passeren wilde. Op dit moment zwaaide de bakfiets door de wind opzij waardoor de scooterbelijder, die niet meer kon uitwijken, onder de bakfitts terecht kwam. Scooterberijder en duopassagiere kwamen er met enkele ontvellin gen nog goed af. De scooter die niet verzekerd was, liep flinke schade op. De K.A.V. Herensingel gaat a.s. dinsdag 20 okt. een uitstapje maken naar Baarn. Daar zullen de dames een dag te gast zijn bij het Vor mingscentrum van de K.V.P. om op een aangename manier een en ander te horen te krijgen over de Kath. Volkspartij. Alle dames die zich hiervoor hebben opgegeven worden er aan herinnerd 8.30 bij de kerk aanwezig te zijn, waar de bus hen wacht. 25 JAREN IN DIENST BIJ DE N.E.M. Zaterdag had in de recreatie-zaal van de HCWNEM de huldiging plaats van de heer A. Nieuwenburg, die 25 jaren in dienst was bij de NEM als lasser. Een grote schare personeelsleden was aanwezig, toen hij door de jubileum-commissie werd binnengeleid met zijn vrouw. De voorzitter van deze commissie, de heer C. Mooten, opende de rij van sprekers en gaf eerst het woord aan de bedrijfsleider van de NEM, de heer Leupe. Deze schetste de jubila ris als een goed vakman, een voor beeld voor anderen. De tweede spre ker was de lassersbaas, de heer Se- lier, die namens de bazen een blitz- toestel aanbood. De voorzitter C. Mooten bood namens het personeel een fototoestel aan. Verder voerden het woord de he ren Montage, chef, hoofdmonteur G. Mooten, de heer Beumer, de heer Laman, voorzitter van de Stalen Band, die mevr. Nieuwenburg bloe men en een fruitmand aanbood. Een prachtige, grote bloemenmand was door de directie geschonken. Zeer onder de indruk bedankte de jubila ris alle sprekers. Daarna vertrok men naar de directie-kamer waar de jubilaris door de directeur, de heer H. Mofman werd toegesproken en hem een enveloppe werd aange boden. Burgerlijke Stand Geboren: Mijndert Huibert zn van M. H. Kuivenhoven en C. van Tol; Gerardus Albertus Nicolaas zn van P. G. J. Waasdorp en H. C. van Bo- hemen; Sylvia Charlotte Clasina Mar- •ga dr van J. W. D. Boelee en M. W. van der Blom: Erik zn van D. Rein- ders en A. C. Rabellier; Maria Cor nelia Josephina dr van C. A. Visser en M. J. van Velsen. Gehuwd: G. A. Cramer en B. G. Hamming; P. Kreek en G. A. E. Weis. Overleden: P. C. de Graaf 85 jr, man; J. van den Berg 55 jr, man; J. M. Bouscholte 50 jr, man; N. A. du Breuil 3 jr, zoon. potlood en geest 2 7 9 10 12 U 17 18 19 u. 22 2i 2L 25 2, 28 29 31 No. 532. Horizontaal: 1. zoon van Noë, 4. voorwerp om te malen, 9. stap, 11. gekheid, 12. hetzelfde, 13. vreemde munt (afk.), 14. voorge schreven kerkgebruik, 15. lengtemaat (afk.), 17. son ordre (afk.), 18. alge meen kiesrecht (afk.), 21. radio om roep (afk.), 23. meisjesnaam, 25. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 27. brugschuit, 28. ontspringt op de St. Gotthard, loopt door het Hasli-dal; valt in de Rijn beneden Schaffhau- sen, 30. .twijg, 31. gekleurde plaat, 32. meisjesnaam. Verticaal: 1. hemellichaam, 2. een maal. 3.- wijze leidsman, 5. plaats, plek, 6. lidwoord (Fr.), 7. ieder, 8. zichtbare ader van een blad, 10. gem. in Gelderl., 10- klein verscheurend zoogdier, 19. knauw, knak (gewes telijk), 20. zeeroof, 22. niet gesloten, 23. boomloot, 24. meisjesnaam, 26. honigbij, 29. muzieknoot. Oplossing morgenavond. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt degenen, die getui ge waren van een aanrijding tussen een motorrijder en een voetgangster op woensdag 30 september jl. te 20.00 uur op de Korevaarstraat alhier, zich te melden aan het Bureau van Poli tie, Zonneveldstraat 10. „St. Christoffel' te gast in de Waag Vrijdagavond opende voorzitter Van Leeuwen de vergadering van St. Christoffel in een historische om geving van Leiden, n.l. in een zaal van het Waaggebouw. De heer M. Weima, directeur van de markt- en havendienst in Leiden had de leden hier uitgenodigd. Als nieuw lid was toegetreden de heer R. van Schalk uit Hazerswoude. Het St. Nicolaasfeest zal gevierd worden op zondag 6 december in de Kleine Burcht om 15 uur. De leden worden verzocht de namen van hun kinderen op te geven die aan dit feest zullen deelnemen. In zijn 5 minuten-praatje sprak pater F. v. d. Brom o.f.m. over de Missie waaraan in deze dagen bij zondere aandacht aan zal besteed worden. Wy dienen allen ons steen tje bij te dragen aldus spreker naast de enorme bedragen die wij uitgeven voor roken en drank etc. Na de pauze was het woord aan de heer M. Weima om iets te vertellen over zijn markt- en havendienst, maar in het bijzonder over het ge bouw waarin hij zijn kantoor heeft n.l. het Waaggebouw. Het gebouw zelf getuigt reeds van een gToot ver leden en van de welstand waarin de burgerij verkeerde. Van 16571659 is het gebouwd voor de prijs van 15.000,door de bekende bouw meester Pieter Post. De laatste res tauratie kostte de gemeente een be drag van 450.000, Vroeger werd in de Waag alles ge wogen van levende have tot suiker en boter toe. Iedere stad van enige betekenis had haar eigen weegge bouw. Wel had iedere stad haar eigen weeg-eenheid. Ook klopten de ge wichten onderling niet altijd het geen oorzaak werd van veel beslom meringen en fraudes. Leiden heeft het tegen Amsterdam moeten afleg gen daar in laatstgenoemde stad alle waren afkomstig uit ïndië gewogen werden. In de kamer waar we zitten, aldus spreker, heeft Boerhaave les gegeven aan vroedvrouwen en de gevonden skeletten wijzen niet op moord, maar op het werk van Boerhaave, die ze gebruikte om les te geven. Spr. gaf vervolgens een historisch beeld van Leiden. De markten zijn steeds een grote trekpleister voor het publiek en ge nieten dan ook een grote belangstel ling van de gemeentebesturen. Lei den moet zorgen haar positie als marktstad te behouden en spr. brak een lans voor de nieuwe veemarkt. Dat de leden met interesse geluis terd hadden bleek uit het grote aan tal vragen na de lezing, dat op spre ker werd afgevuurd en die door hem terzake kundig behandeld werden. Allen namen ten sjotte nog een kijk je in het zeer mooie gebouw en de thuisblijvers hebben weer een zeer interessante avond gemist. TONEELAVOND DE STALEN BAND Zaterdagavond gaf DSB voor haar leden in de recreatie-zaal Hollandse Constructie aan de Zoeterwoudse weg een toneelavond. Het toneelge zelschap van de DSB voerde het to neelstuk op van duif en doffer in vijf bedrijven door Johan Elsensohn. Het toneel moest geregeld veranderd worden en dat kostte veel tijd, want voor alle décors was goed verzorgd. Het stuk werd dan ook in de punt jes opgevoerd en allen waren heel goed in hun rol. Er waren vrolijke noten in en die werden dan ook heel goed uitgevoerd door mevr. Bontje- optedrees en de heer B. Ouwersloot. Er is om dit stuk flink gelachen en de zaal die geheel gevuld was, gaf ook na afloop een dankbaar ap plaus. De voorzitter van DSB, de heer H. Laman, bood alle dames een bloemetje aan. Hij dankte een ieder die had medegewerkt. De avond werd o.m. bijgewoond door de heer Pardoen van de directie. ACADEMISCHE FILMSTUDIE- OPENDE HET SEIZOEN Onder grote belangstelling heeft de academische filmstudiekring „Sa lon Indien" gisteravond op de zol der van het Prytaneum de eerste bijeenkomst voor dit seizoen gehou den. Zoals bekend, werd enige jaren geleden deze kring opgericht door een aantal studenten in de Romaan se filologie, o.m. met het doel om de invloed van de film op de literatuur en van de literatuur op de film ,te bestuderen. De rij van avonden werd geopend met de film „Ineur, un essai d'cx- pressionisme sonore" van de Franse cineast Pierre Thévenard, nadat de heer J. Mulder hierover een beschou wing had gegeven. Vervolgens kwam ..La familie Martin" op het doek, een film van de Stichting Nederland se Onderwijs Film ten behoeve van het onderwijs in de Franse taal. Na de pauze werd „Images pour Debussy" vertoond, een visuele im pressie op pianomuziek van deze Franse componist, filmisch uitge beeld door Jean Mitry. Ook bij deze films werden inleidingen gehouden. In de aula van het r.k. Lyceum hadden gisteren voor de zesde maal de EHBO-wedstrijden plaats om de Peerke Donders-wisselbeker, gehou den door de afd. Leiden van de Kath. Nat. Bond voor EHBO. Voor deze wedstrijden hadden in geschreven zes senior, en zeven ju nior-ploegen. De medische leider de zer wedstrijden, dr Keegstra, had hiervoor twee ongevallen opgesteld. Om ongeveer twee uur werd, na een kort openingswoord van de af delingsvoorzitter, een aanvang ge maakt. Na 3 uur met spanning gewerkt te hebben, waar in de seniorklasse twee ploegen als eerste eindigden moest nog met een kleine oefening uitgemaakt worden wie winnaar werd. In de senior-klasse was dit de afd. Zoeterwoude dorp, tweede werd afd. Voorhout, ieder met 272 punten van de 470. In de junior-klasse was dit de afd. Leiden met 279 punten van de 375. Commandant-winnaars waren: senioren afd. Zoeterwoude J. Kortmann met 82 van de 100 en bij de junioren Roelof arendsveen mevr. v. Elstgeest met 83 van de 100 punten. Senioren: 1. Zoeterwoude 272 pnt., commandant(e) J. Kortmann 82 p.; 2. Voorhout 272 p., comm. mej. R. v. d. Holst 57 p.; 3. Leiden 270 p., comm. W. Vrouwenvelder 78 p.; 4. Roelof arendsveen 227 p., comm. C. v. Velzen 63 p.; 5. Langeraar 209 p., comm. C. Pieterse 64 p.; 6. Alphen 206 p., comm. C. Slof 62 p. Junioren: 1. Leiden 279 p., comm. mej. C Juffermans 77 p.; 2. Zoeter woude 268 p., comm. F. Kortmann 76 p.; 3. Roelofareridsveen 268 p., comm. mevr. E. van Elstgeest 83 p.; 4. Wassenaar 249 p., comm. mej. C. Veenboer 67 p.; 5. Alphen 248 p., A. van Leeuwen, 60 p.; 6. Rijpw.- Oud Ade 238 p., comm. mej. M. Wol vers 50 p. 7. Langeraar 185 p., comm. mej. Rekelhof 47 p. De winnende juniorenploeg van de afdeling Leiden bestond uit com mandante mej. C. Juffermans, hel pers mevr. TolenaarRoebroek en A. v. d. Berg. Jubileum Leidsch Volkshuis gevierd Er komt 'n E. C. Knappertstraat Ter gelegenheid van het twaalfde lustrum heeft het bestuur van het Leidsche Volkshuis de felicitaties van zeer velen, samengekomen uit tal van maatschappelijke, culturele en ker kelijke kringen en Jeugdbeweging in ontvangst mogen nemen. Het gemeen tebestuur, dat het Volkshuiswerk eveneens met grote belangstelling volgt, zorgde bovendien voor een aar dige verrassing. Teneinde zjjn waar dering in een contrete vorm te uiten en de gedachte aan de eerste direc trice, mej. Emilie Ch. Knappert, le vendig te houden, zal in de toekomst ergens in Leiden een straat naar haar worden genoemd. Wethouder J. C. van Schaik, die hiervan mededeling deed, wees op de centrale plaats, welke het Volks huis in de Leidse gemeenschap in neemt. Onder de velen, die deze middag gelukwensen aanboden waren o.m. de heer J. W. v. Raay, inspecteur van de afdeling jeugdzaken van het mi nisterie van Onderwijs K. en W., de burgemeester, Jhr. mr. F. H. van Kin schot hij kwam eerst aan het ein de van de receptie de rijksinspec teur van het L.O., de heer A. Boog aards, het bestuur van de Leidse Jeugd Actie en K. en O-, mej. M. Ruth, oud-directrice, die dertig jaar haar krachten aan het Volkshuis heeft gegeven, de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, het Gêref. Jeugdverband, de Ver. van Vrijz. Hervormden, het Clubhuis „de Spreeuwpot", tal van gemeenteraads leden en vele vrienden en leiders (sters) en oud-clubleiders van het ju bilerende Volkshuis. Interessante expositie. Velen hebben deze middag tevens de gelegenheid aangegrepen om een kijkje te nemen op de in de zalen van het Volkshuis ingerichte expositie^ welke een interessant beeld gaf van de ontwikkeling en veelzijdigheid van het Volkshuiswerk. Bovendien geeft een clubkamer anno 1899 een aardige indruk van de sfeer, waarin voor zes tig jaar het werk geschiedde. Prof. dr. Goslings, die deze tentoonstelling met een kort woord opende, dankte allen voor de inrichting, waaraan vele uren zijn besteed. Ontheemd maar niei gebroken'' in hei museum van Volkenkunde De Leidse week voor internationale samenwerking is vrijdagmiddag be gonnen met de opening van een ten toonstelling over het vluchtelingen vraagstuk onder de titel „Ontheemd maar niet gebroken". Ontheemden zelf hebben deze expositie samenge steld. De tentoonstelling in het rijksmu seum voor volkenkunde, dat de ruim ten ter beschikking stelde zonder aan de verdere organisatie deel te ne men, werd vrijdagmiddag geopend en duurt tot en met 4 november. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de stichting voor vluch telingenhulp Leiden, prof. mr. J. C. van Oven, op de onmogelijkheid om hier in Nederland nog meei vluchte lingen onderdak te verschaffen dan wij al gedaan hebben. Wel heeft het Nederlandse volk, dat de laatste jaren beslist niet in een periode van laag conjunctuur leeft, de kans en de plicht om financieel wat te doen. Het zou eigenlijk mogelijk moeten worden gemaakt om minstens twee vluchte lingenkampen te liquideren; maar daarvoor is zeker vier miljoen no dig Namens de samenwerkende vluch telingenorganisaties dankte de voor zitter van de bond van Oekranïers in Nederland, de heer O. KusChpeta, voor de geboden kansen. De tentoonstelling beslaat verschei dene ruimten, voor het grootste deel gevuld met vitrines. De eerste zaal maakt hierop een uitzondering met een moderne montage van kampfo to's, die zowel de troosteloosheid van Leidse Agenda MAANDAG, 19 OKTOBER 150 jaar St. Lodewijkskerk, Afha len kaarten parochiefilm. Archief kamer pastorie 78 uur nam. Wereldvluchtelingenjaar. Slavisch Ensemble „Kazbek" o.l.v. Efgeni Travin, Stradsgehoorzaal, 8 uur, nam. Abonnementsvoorstelling. Rotter dams Toneel „Twee op de Wip", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Contactavond oud-leerl. techn. school „Don Eosco", Schoolgebouw, 8 uur nam. Oostenrijke Alpenvereniging, afd. Leiden. Voordrachtsavond. Foyer Stadsgehooizaal, 8 uur nam. KAB-IIartebrug Opening Winter- programma. Na avondmis in kapel Hazewindsteeg souper in foyer St. Antoniusclubhuis. Tijd niet opge geven. Fruitteeltclub en Dahliaver. Prijs uitreiking n.a.v. tentoonstelling Ge bouw Speeltuinvereniging Ooster- kvj^rtier, einde Borneostraat. 7.30 nam. DINSDAG, 20 OKTOBER 150 jaar St. Lodewijkskerk, Afha len kaarten pavochiefilm. Archief kamer pastorie 78 uur nam. Amate-Missietentoonstelling. On derwijzersbijeenkomst. St. Antonius clubhuis, 3.15 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw voor Chr. Soc. Belangen, 7.30—8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. Afd. Leiden. Beginnerscursus r.k. ly ceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. KVP-Statenkring Leiden. Verkie zing bestuursleden. „In den Vergul den Turk", half acht nam. Oudheidkundige lezingen. Dr. W. D. van Wijngaarden over Grieks- Egyptische terracotta's in het R. v. O. Ryksmus. v. Oudheden, 8 u. nam. Abonnementsvoorstellingen. Rot terdams Toneel „Twee op de Wip", Leidse Schouwburg, 8 u. nam. Klassieke Muziekavond. Mozart. (Radio Westrik) Foyer Stadsgehoor zaal, 8 u. nam. K O-Filmstudiekring. „Don Quichote", Filmzaal Academie, Ra penburg, 8 u. nam. WOENSDAG 21 OKTOBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. Kwart voor zeven nam. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering „Het Gulden Vlies'". 8 uur nam. K. O.-cursus Moderne Muziek o.l.v. Th. Willemze, Plantsoen 89, 8 uur nam. Kynologenver. „Rijnland". Het fokken van rashonden. Zomerzorg 8 uur nam. Jeugdnatuurwacht. Installatie tweede groep jeugdnatuurwachters door weth. Van Schaik. Stadsgehoo- zaal 2 uur nam. K.A.B. St. Jozef. Jeugdmiddag voor kinderen van 610 jaar. Zaal Maria Gijzensteeg half drie nam. 150 Jaar St. Lodewijkskerk. Afhalen kaarten parochiefilm, Archiefkamer pastorie, 78 uüt nam. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling Jozef Cantré (tot 9 november). Rijksmuseum Geologie en Mine ralogie v. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Vah 16 okt. tot en met 4 nov.: Mu seum voor Volkenkunde (Steen straat la): Tentoonstelling vluchte lingenprobleem „Ontheemd maar on gebroken". Op werkdagen van 1017 uur; 's.zondags van 1317 uur. BIOSCOPEN. De films in de week van 1623 ok tober zyn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: v Casino: „Van liefde bezeten", 18 jaar. Lido: „De vrouw en de verdoem de", strikt volwassenen. Luxor: „Das Dreimaderlhaus", al le leeftijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De geheimzinnige passa gier", 14 jaar. het leven daar als de dageraad van een nieuwe hoop weergeven. Wat er verder in de vitrines te zien is? Voor het grootste deel eigen werk in eigen volkse stijl. Die stijlen, on derling verwant vaak, stammen uit Estland, Letland, Litauen, Hongarije, Tsjechoslowakije, Rusland, de Oekraï ne, Polen en Roemenië. Er zijn blou ses, ceintuurs, schoenen, sieraden en volledige kostuums; ook poppen in de volksdrachten. Men kan er inkonen en andere liturgische voorwerpen be wonderen, sierkleden, aardewerk, houtsnijwerk, kristal, oude munten, oude boeken, muziek. De openingsplechtigheid, die ook werd opgeluisterd door de vertoning van een korte film over een Grieks vluchtelingenkamp, werd bijgewoond door vele vertegenwoordigers van de op dit terrein samenwerkende orga nisaties. Er werd thee geschonken, waarbij inheems gebak werd gepre senteerd. Het behoeft nauwelijks meer be toog, dat een bezoek aan deze ten toonstelling zeer de moeite waard is. Om de toegangsprijs hoeft men het trouwens ook niet te laten. Leidse Universiteit Laatste Berichten MARATHONWINNAAR EL QUAFI DOODGESCHOTEN De winnaar van de marathon, tij dens de Olympische spelen 1928 te Amsterdam, de Algerijn El Quafi is in de zondag op maandag in een ho telkamer te St. Denis, een voorstad van Parijs, neergeschoten. Ook zijn zuster mevrouw Lounis werd getrof fen. Beiden overleden aan de ver wondingen. Volgens de politie was er ruzie over de eigendomsrechten van 't hotel waar zij woonden. Een vuurgevecht ontstond en El Quafi en zijn zuster werden er het slachtoffer van. El Quafi werd in 1899 te Ould- Djelel (Algerië) geboren. In 1922 werd hij kampioen van zijn land en hij vestigde zich in Frankrijk waar hij zich prepareerde op de Olympi sche marathon van 1924 te Parijs. El Quafi bezette de zevende plaats in 2 uur 54 min. 19.6 sec. Het grootste succes in zijn atletiek- carrière behaalde hij tijdens de spe len van Amsterdam in 1928 toen hij winnaar werd van de klassiekste af stand, de marathon. Na 32 km be zette hij de derde plaats en op 4 km van de eindstreep nam hij met de Chileen Piazza de leiding. Een hevig strijd ontspon zich tussen beide at leten en het was El Quafi, die als overwinnaar het Olympisch Stadion binnenkwam. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde II mej. A. M. van Kesteren te Den Haag en de heren S de Graaf te Voorschoten, J. Th. Hoogeveen te Den Haag en R. J. Nikkels te Scheveningen. Geslaagd voor het Semi-arts-exa- men de heren B. Baldewsing (Suri name) en A. C. Jöbsis te Oegstgeest. Geslaagd voor het" Artsexamen mej. A. A. H. Pieterse te Den Haag, mej. G. A. E: Weis te Den Haag en de heren W. J. van Amstel te Rot terdam, J. M. M. Huntjens te Den Haag en C. G. Hurtado te Willemstad (Curasao). Wat lezers schrijven WEEST OP UW HOEDE! Leiden, 19 okt. '59 Toen zaterdagmorgen de heer P. B. wonende Vijf Meilaan op de brom fiets naar de zaak zou gaan, begon na 5 a 7 minuten rijden de brommer zo onrustbarend te' rammelen, dat hij verplicht werd af te stappen en de brommer bij een reparateur af te geven. Wie beschrijft echter zijn schrik toen aldaar bleek dat onverlaten de voetsteunen voor de duop^ssagier alsmede de moeren en bouten'uit het achterwiel hadden verwijderd en meegenomen, zodat het wiel geheel los kwam te staan. Dit had eèn mensenleven kunnen kosten, want wat zouden de gevol gen geweest zijn, indien hij met de toegestane snelheid had gereden en het achterwiel had verloren? Nu hebben sommige flatbewoners, ook in deze flat, de gewoonte om 's avonds de deur van de hoofdin gang open te laten staan, daarom is een waarschuwing niet overbodig, want de onverlaten ontzien zich niet een flat binnen te gaan om ander mans goed te beschadigen of te ver nielen. Daarom weest op uw hoede en sluit ook de hoofddeur 's avonds. EEN ABONNé UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Onderscheiden Op de jaarlijkse vergadering van de afdeling Zuid- Holland van de Kon. Ned. Toeristen bond ANWB, zaterdag te Rotterdam gehouden, hebben 53 chauffeurs het ANWB-chauffeursinsigne „Trouwe Dienst" ontvangen. De heer J. Filippo, werkzaam bij het vervoersbedrijf W. Vollebregt te Oegstgeest, ontving het insigne voor 25 jaar trouwe dienst; K. Passchier, werkzaam bij de firma Gebr. L. en J. van Rij Jr., eveneens te Oegst geest, ontving het insigne voor 12'/» jaar trouwe dienst. ALPHEN AAN DEN RIJN TWEE GEWONDEN BIJ BOTSING Zondagmiddag, omstreeks 15.00 u. zijn in de Hooftstraat, ter hoogte van het Nutsgebouw, te Alphen a. d. Rijn een motorrijder, de heer C. V., wonende alhier en een bromfietser, de heer J. K., wonende te Leider dorp, met elkaar in botsing geko men. De motorrijder reed in de richting Oudshoorn, de bromfietser was zijn tegenligger. Hij sloeg op ge noemd punt plotseling linksaf om de inrit bij het Nutsgebouw in te rijden. Hierbij verleende hij de motorrijder geen voorrang. Een botsing was on vermijdelijk. Beide bestuurders kwa men te vallen. De bromfietser liep een zware hersenschudding op en is per ziekenauto naar zijn woning overgebracht. De motorrijder be kwam eveneens een zware hersen schudding en liep bovendien enkele wonden aan zijn hoofd op, alsmede een bloeduitstorting aan zijn rech terschouder. Hij werd door dr. H. v. Kooten, die aan beide slachtoffers de eerste geneeskundige hulp had Ver leend, met zijn auto naar zijn wo ning overgebracht. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. JOY-RIJDENDE AUTO GESTOPT Het is ongetwijfeld aan de tegen woordigheid van geest van de leer ling-zetter P. BreeveTd te danken, dat in de drukke Julianastraat een ongeluk werd voorkomen. Toen hij i.v.m. zijn werkzaamheden bij de uit geverij N. Samsom n.v. een bood schap had gedaan in het nieuw in gerichte bedrijfsgebouw aan de Ju- lianastraat, zag hij tot zijn verbazing Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 9 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE een auto rijden in de richting van de Emmalaan, zonder dat er ook maar iemand in zat. Dat is niet pluis, dacht hij, en handelde resoluut. Hij maak te het portier open, stapte in de wa gen en zette, na eerst het stuur van de wagen te hebben omgegooid om de wagen weer in het rechte spoor te krijgen, de handrem op het voertuig, in afwachting tot de eigenaar kwam opdagen. De buitenlandse bezoekers waren even aan het inkopen doen en de bestuurder had verzuimd de hand rem aan te zetten, hetgeen altijd ge wenst, maar bij een enigszins afhel lende weg zeker noodzakelijk is! Inbraak In de nacht van za terdag op zondig is ingebroken in het kantoor van de brandstoffenhan- del Tli. Booij aan de Gouwsluiseweg te Alphen a. d. Rijn. De ongewenste bezoeker heeft zich toegang ver schaft door het openschuiven van een raam. In het kantoor werd alles door zocht. Er wordt een bedrag van ca. f 100,vermist. De politie stelt een onderzoek in. LEIDERDORP PROGRAMMA WERKBEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN De comissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr J. Klaasesz en zijn echtgenote, mevr. L. H. A. Klaasesz-De Bruijne, zullen woensdag 11 okt. a.s. een werkbe zoek aan Leiderdorp brengen. Het programma voor deze dag is als volgt ingedeeld: 9.00-9.15 begroeting aan de Leider- dorpse brug en wandeling naar het raadhuis; 9.10-9.45 de heren hebben een bespreking met B. en W, de da mes brengen een bezoek aan de Chr. Uloschool en de foto-expositie in die school, van de amateurfotografen- ver. Daguerre; 9.45-10.30 bespreking van de heren met de gemeenteraad, de dames bezoeken enkele tuinde rijen in het Doeskwartier; 10.30-12.00 heren bezoeken de N.V. Ver. Touw- fabrieken, de dames brengen ook 'n bezoek aan deze fabrieken en maken vervolgens kennis met de personeels afdeling en 't maatschappelijk werk; 12.00-12.30 autorit via de Zijldijk, provinciale weg no. 5 en Hoogmade- seweg naar de ambtswoning van de burgemeester, waar de lunch wordt gebruikt; 13.50-15.00 bezoek aan de N.V. Nederl. Durisol; 15.00-15.40 be zoek heren aan de- N.V. Steen- en Kleiwarenfabi ieken Ouderzorg-De Ridder, de dames bezoeken de be- jaardensocieteit, uitgaande van de herv. gemeente; 15.45-17.45 samen- spreking in het Dorpshuis met ver tegenwoordigers van de gehele bur gerij. Het gemeentebestuur verzoekt de ingezetenen van Leiderdorp t.g.v. dit hoge bezoek de vlaggen (zonder wimpel) uit te steken. SASSENHEIM Naar Antwerpen. De Sassen- heimse amateurwielrenner Piet van der Lans heeft door zyn schitterende prestaties van de laatste weken de aandacht getrokken. Hierdoor heeft hij van de directie van het Antwerpse Sportpaleis de uitnodiging gekregen cm op zaterdag 12 december a.s. op deze baan een poging te doen, het baanrecord over 4 km te verbeteren. Dezelfdeavond zal de Belgische weg- kampioen, die 14 dagen geleden het record over 5 km van G. Sohulte ver beterde en een week later weer kwijt raakte aan de Italiaan Faggin, een nieuwe aanval op dit record doen. ZOETERWOUDE Collecte. De collecte voor het PIT heeft opgebracht de somma van 140.rond.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2