Motordief en straatrover stonden voor de Haagse rechtbank Militaire versterking visie op televisie lampjes is ook, dat men ter afwisse- Garagehouder, verdacht van heling, door Regeling van hei Zuidpoolgebied Loos alarm(band) Nobelprijs voor geneeskunde VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Rijke geslichts- ervaring POLITIE ZOEKT VOORT VLUCHTIGE DUITSER. Zaterdag zijn er transporten. geen militaire De politie in Noord-Holland be noorden het LJ is in alarm. De we gen worden bedankt. Een en ander zou verband houden met de opsporing van een Duitser Hans George te eten en toen waren ze naar Flecker? die een rol moet hebben Utrecfht getogen. De jongens hadden gespeeld in een moordmysterie in de motor by het station gestald om- Duitsland en die nu op een motor dat ze geen geld hadden voor ben- fiets ergens in Noord-Holland zou zine. Bij het station griste de schil- vertoeven. Van de zijde der politie der een tasje uit de handen van n wordt hieromtrent geen enkele mede- Tien maanden gevangenisstraf, vrouw. Het publiek zette een ach- deling verstrekt waarvan drie maanden voorwaarde- tervolging in, de politie kwam er lijk met drie jaar proeftijd en toe- fcjj en de verdachten werden ge- licht van het Ned. Genootschap voor pakt. Ze spraken echter niet over reclassering, afdeling Leiden, vor de diefstal van de motor en na vier derde de officier van justitie bij de dagen werden ze vrijgelaten. Haagse rechtbank tegen een 21-jarige verdachte zeeman werd af ge schilder uit Oegstgeest en tegen haald door zijn voogdes, de nadere 'n 18-jarige zeeman uit Voorscho- haalde de motor uit de stalling en Vandaag vrijdag 16 oktober heb- diefstal van een motor uit de Scha- reed hierop weg. Een lifter bood 6 ten. Deze stonden terecht wegens aan, benzine te geven als de schil- ben 130 ""ktaire drietonners het vee- pensteeg in Leiden, gepleegd in de der hem naar Rotterdam reed. Dit voer langs de bekende verbindingen nacht van vier op vijf augustus. deed verdachte en hij bleef met- vervoerd Deze week zal dan Eerst waren de verdachten hier- een een paar dagen in Rotterdam mee naar Voorschoten gereden om werken, totdat hu gearresteerd werd veer het dubbele tonnage vervoerd nu voor de motor. zijn van de vorige week, namelijk Verdachte beweerde niu dat hij de 550 wagens met ongeveer 2.5G0 ton. motor toch nog had willen terug zetten op de plaats waar deze was ontvreemd. „Je ziet ons voor onnozele scha pen aan als je denkt dat we dat ge loven", zei de president. De roofoverval in Utrecht was niet ten laste gelegd en de officier zegde toe zich met zijn ambtgenoot in Utrecht te zullen verstaan of hier voor alsnog een aparte berechting ZaGeerfevan beide verdachten was positie waarin véle veehouderybedrij- eerder ooit veroordeeld. Wel had- ven in he* land tengevolge van de „Bomen sterven staande". In sa- den ze jarenlan* in gestichten ver- langdurige droogte zijn komen te ver- menwerking met de toneelgroep toefd. In zyn requisitoir haalde de keren, heeft het bestuur van het pro- „Theater" heeft de KRO donderdag 0fficier een en ander uit de rap- duktschap voor vee en vlees in zijn het spel „Bomen sterven staande" porten aan. Beide verdachten had- °P 14 oktober j.l. gehouden verga- van de Spaanse schrijver Casono uit- den weinig steUn aan hun ouders dering besloten het te verwachten gezonden. De titel van het stuk slaat gehad hoop voor de schilder ruimere aanbod van slachtvee op te terug op twee oude mensen (Hetty was gevestigd geweest op de mili- vangen. Beck en Frits van Dijk) die voor tajre dienst, maar deze was op een zichzelf de illusie willen handhaven, mislukking uitgelopen. Hij dreigde Daartoe zullen de slachterijen die dat hun kleinzoon (Piet van der 2jjn kameraden met mes en bajo- rundvee van de binnenlandse produk- Meulen) die vroeger om zijn schel- net) leende geld en gaf dit niet te- tie in koelhuizen opslaan mits aan menstreken werd verstoten, nochtans rug' via een herkeuring raakte men bepaalde voorwaarden wordt vol- een bruikmaar mens is geworden, hem kwijt. Hij is een typische ge- daan tot nader order uit het Een merkwaardig bureau heeft het stiohts jongen 'die over zidh laat vleesfonds een tegemoetkoming voor oude echtpaar een pseude-kleinzoon komen wat er komt en er uit pikt de te maken onkosten ontvangen. (Carl van der Plas) bezorgd die als wat hem uitkomt. Een opportu- Het °P deze wijze in voorraad te ne- teruggekeerd en gelouterd kleinkind nistiSche houding", aldus de offi- men vle€s zal in de komende win- moet dienen. In het stuk speelde cier Qyer de zeeman zei hij dat termaanden weer op de markt kun- Martine Crefcoeur, bekend wegens deza had gevaren maar in Amerika nen worden gebracht, in welke tijd haar ontroerende Anne Frank-crea- Was gedrost om daar door het land een krapper aanbod van slachtvee tie, een belangrijke rol die harmonisch te gaan zwerven. wordt verwacht. Deze regeling treedt met de andere was verbonden. Aan Meestal is het patroon van de be- in werking met ingang van maandag de uitzending is voorafgegaan de 22e rechting dat men eerst begint met 18 oktober, aflevering van Vademcum, waarin niilde straffen,, om dan tenslotte bij deze keer prof. G. H. L. Zeegers op gestichten e.d. uit te komen. Hier een wel by uitstek geschikt ogenblik je het net andersom want de ver- heeft gesproken over de nuss.e in da4,en ^jn vSigd^ het 5- LIEVER N0GJ™ METER HOGER nood. We hopen, dat niet alleen de stichtsleven. Hoewel zulks 'n groot VLIEGEN kykers, maar al onze lezers overtuigd risico meebrengt voor de maat- fdhv^-vatlddee Reclassering 'tot een DC"d's d' *"4 '«ven elkaar voorwaardelijke en deels^ onvoor" aan boord. Tijdens (Van onze t.v.-medewerker). Overschot aan rundvlees gaat in de koelcel Met het oog op de kritieke voeder- Enkele jaren geleden hadden de ten verlenen aan het moeizaam voort- advl«'van'de rëclass'èring "tot een" pC^'s, vf <j« gaand missiewerk. voorwaardelijke en deels onvoor- ogende bedden waardelijke straf volgen. Hy efn Jels van J<*a™esburg MarAm- Licht by t.v.-uitzending. Het knoopte hieraan echter een ernstige s1®rf n\' °P ®en van„m' leerzame aocumentaire programma, waarsdhuwing voor de jongens vast. vll1Qgend' ™lde «e? belangrijke En- dat de KRO aan ogen en kunstlicht >Dit is de iaatste kans. want als je êelse P^egier zich naar bed ljege- had gewijd, bracht een welkome in- je niets van het toezicht aantrekt, formatie ten gerieve van de kykers hom je weer in de gestichten Dan In Plaats van de verwachte boven- bij hun t.v.-toestel. De lichtdeskundi- wordt je verleden ook ie toekomst" ste slaapplaats wees de steward hem ge A Raatsen heeft namelijk op vra- w0~t S.gf de Je?S- «n der onderste aan. „Ik heb liever gen van Maria van der Eist geant- ten bepleitten een korter onvoor- een bovenbed", zei de Engelsman te- woord, dat duisternis by een t.v.-uit- waardelijk deel van de straf In zijn gen de steward. „Maar Sir", ant- zending zeker niet schadelyk voor de iaatste Woord vroeg de verdachte woordde deze nuchter, hoe kunt u nu ogen is, maar wel vermoeiend. Daar- zeeman of men zjjn vriend in vrij- op een hoogte van 5000 meter nog be- om is het raadzaam, dat men een deel heid wilde stellen. Uitspraak 29 ok- denkingen hebben tegen een hoog- yan de kamer enigermate verlicht tober. p teverechil van 1 meter?" door middel van sfeer lampjes, die echter niet in het beeld mogen spie- gelen. Het voordeel van brandende f* II 111 II" ling van het kyken de krant of een J boek kan lezen of voor de dames II LlL I J 1 een handwerkje kan ter hand ne- rlaagse rechtbank aan de tand gevoeld men. J Amusement bij de KRO. Het variëté-porgramma van de KRO in Treslong te Hillegom was deze keer werkelijk van internationale allure; we kregen staaltjes te genieten, die niet eerder in ons land zijn ten beste gegeven. Er werd zeer kunstig en ook enthousiast gesprongen en gedui keld; een ên ander zal stellig de no dige training hebben gevorderd. Jan Willem Hofstra heeft vooraf Egbert van Paridon alle kansen gegeven om gratis iets te vertellen van de tien jarige toneelgroep Puck en de heer A. van Domburg was het met zijn gesprekspartner Tuyl van Seroosker- ken eens, dat de nieuwe film over het proces te Neurenberg aan jonge ren dan achttien jarigen moest kun nen worden getoond, „opdat we nim mer zouden vergeten Komende uitzendingen. KRO en VPRO samen zullen heden vrijdag avond een documentair programma wijden aan het geestelijk gestoorde kind. Na de uitvoerige inleiding die we aan dat onderwerp hebben ge wijd, kan worden volstaan met deze mededeling. Vooraf wordt door de VPRO de persoon van Adenauer op het scherm gebracht. Zaterdag komt de VARA met de quiz van Theo Eerdmans en daarna onder de titel „Publieke tribune" met een zitting van het Hof der Zotheid. Zondag is opnieuw de KRO aan de beurt. Na het Kunstmaand-orkest wordt een t.v.-spel vertoond onder de titel „Dat weekend bij oom Arthur". Alfred Pleiter, die het stuk heeft vertaald vertelt er iets over in de nieuwe KRO-gids. Voetbai DuitslandNederland. Tot op heden heeft de NTS nog geen bericht ontvangen van de Duitse TV, of de Duitse voetbalbond toestem ming zal geven voor een rechtstreek se reportage van de wedstrijd DuitslandNederland, die woensdag a.s. wordt gespeeld. Een definitieve beslissing wordt niet voor het einde van de week verwacht. Mocht de toestemming voor een rechtstreekse uitzending worden verleend, dan heeft de NTS het voornemen in aan sluiting op het avondprogramma van die dag de reportage door middel van telerecording te herhalen ten behoeve van de vele kykers, die door werkzaamheden verhinderd zijn de uitzending des middags te volgen. Van de zijde van de KNVB zijn er geen bezwaren tegen deze uitzendin gen. Het verhaal van het KENT wonder In amerika, het land van de onbegrensde mogelijkheden, zijn grote successen, die vroe ger veel voorkwamen, ook thans nog mogelijk. Een voorbeeld hiervan is wel het fenomenaal succes, dat de bekende firma P.Lorillard,met sigaretten fabrieken in Greens boro en Louisville, heeft be haald met haar sigarettenmerk KENT, de meest gevraagde King Size sigaret met de nieuwe lichtblauwe Micro- nite" filter. Het interessante artikel, dat in TIME, het grote Amerikaan se weekblad, verscheen in het nummer van 2 Februari van dit jaar, geeft een beeld van het spannende avontuur rond het ontstaan van deze sigaret en haar ongekende zegetocht niet alleen in Amerika, maar ook in vrijwel alle landen waar heen de KENT sigaret werd geëxporteerd. President-direc teur Lewis Gruber van P. Loril- lard Company kreeg in 1956 de leiding over het Lorillard concern en binnen het jaar was de verkoop verdriedubbeld. Een onpartijdig onderzoek, uitgevoerd door de machtige consumentenvereniging tn Amerika, wees uit, dat èn filter èn tabak van de KENT siga retten de beste waren onder de menigte andere merken. Sindsdien ging het steeds verder bergopwaarts en KENT staat thans in Amerika onbe dreigd ver vooraan in de ry der filtersigaretten. De aan delen der maatschappij liepen op in drie jaar van 15. tot 86.De KENT-verko- pen worden nu geschat op 50 60 milliard per jaar. Dit jaar bedroegen de ver kopen 2 milliard sigaretten per maand meer dan in 1958. Ook in andere landen steeds grotere omzetten, dank zij de voortreffelijke tabak, de best denkbare 15 mm lange origi neleAmerikaanse King Size filter en het ventilerend siga rettenpapier, dat uitsluitend voor Kent wordt gebruikt. Het papier is microscopisch poreus en ,fldemt", waardoor koele lucht wordt aangezogen en hete lucht verdreven. Kent trekt daardoor gemak kelijk en het aroma van de tabak blijft behouden. Inderdaad: KENT FILTERS BEST with the new blue ,Jdicronité" filter and the fa mous ffllicroporeP paper. Deze Amerikaanse filter-si garet wordt thans ook door P. Lorillard naar Nederland ge ëxporteerd en zal spoedig bij Uw sigarettenwinkelier ver krijgbaar zijn. Import: N.V. Cigarettes Import Co v/h A. J. Blok Scheveningen. JN Nasleep van grote auto-verduistering De officier van justitie bij de rechtbank te 's Gravenhage heeft gisteren een gevangenisstraf van een jaar geëist tegen een garagehouder uit Oude Wetering, terzake van op zettelijke heling van 24 automo bielen, welke in oktober en novem ber van het vorige jaar door een 27- jarige koopman uit Heemstede zijn verduisterd ten nadele van Amster damse en Haarlemse autoverhuur ders. De rechtzitting tegen de garage houder, waarin elf getuigen werden gehoord, duurde van des middags twee uur tot half acht in de avond. De kroongetuige in deze zaak was de verduisteraar, die op het ogen- Gisteren is het dank zij een snelle en nauwe samenwerking van het Amsterdamse politie korps gelukt een Amerikaanse dame nog op het nippertje in een startklaar vliegtuig op Schiphol te bereiken. De aanleiding tot deze snelle opsporing was het verlies van een gouden armband, waarvan de Amerikaanse gisteren aangifte had gedaan. Kort na deze aangifte kwam de melding binnen dat een dergelijke arm band was gevonden. Men trachtte de Amerikaanse dame te berei ken maar zij bleek reeds naar Schiphol te zijn vertrokken, van waar haar vliegtuig twintig mi nuten later naar Londen zou vertrekken. De politie is toen met de vindster en de armband naar Schiphol gegaan, waar zij nog juist op tijd kwamen om de dame, die reeds in het vliegtuig zat, de armband te tonen. Tot grote teleurstelling van alle speurders bleek het echter niet de verloren armband te zijn. blik zijn straf van twee jaar uitzit, hem opgelegd door de rechtbank te Haarlem. Deze man verklaarde, dat hij de verduisteringen van huur auto's samen met de garagehouder had opgezet. De koopman huurde de auto's en de garagehouder kocht ze. Daarbij zou dt afspraak hebben be staan, dat de koopman zeventig pro cent van de opbrengst kreeg, die in totaal ongeveer een ton zou hebben bedragen. De Heemstedenaar be weerde voorts, dat zijn meisje de helft van zijn aandeel van hem zou hebben gekregen. Zij zou ook in het complot hebben gezeten. De garagehouder ontkende ten stelligste op de hoogte te zijn ge weest van de herkomst der automo bielen. Hij meende, dat de koopman een bonafide handelaar in tweede hands auto's was, zo zei hij. Ook het vroegere meisje van de koopman sprak de verklaringen van haar ex-vriend pertinent tegen. Zij was wel vaak mee geweest naar Amsterdam, doch zij had niet gewe ten, dat haar vriend de auto's huur de. Zij verkeerde in tegendeel in de veronderstelling, dat hij ze kocht, zo verklaarde zij. Over de rol van de garagehouder kon zij weinig posi tiefs meededelen: zij was er nooit bij aanwezig geweest, wanneer haar vriend over de auto's onderhandelde met verdachte, want men had haar altijd in de auto voor zijn woning laten wachten. Wel werd daarna meestal een proefrit gemaakt. De jongedame ontkende voorts, dat zij van haar vriend een aandeel in de op brengst van 10.000,had gehad. Zowel de verklaringen van de koop man als van het meisje werden ter zitting op schrift gesteld en door de getuigen ondertekend, zulks in ver band met de mogelijkerwijs uit deze verklaringen nog voortspruitende consequenties. Als getuigen a décharge werden vijf auto-experts gehoord, die ver klaarden, dat de garagehouder nor male prijzen voor de betreffende automobielen had gevraagd en die voorts voor zijn volkomen betrouw baarheid als autohandelaar wilden instaan. De verdediger van de garagehou der drong in een fel pleidooi aan op vrijspraak van zijn cliënt, tegen wie alleen maar de volslagen onbetrouw bare verklaring bestaat van de wrokkige en waarschijnlijk niet toe rekeningsvatbare recidivist, de koop man uit Heemstede. De Haagse rechtbank zal op 29 oktober uitspraak doen. De Nobelprijs voor geneeskunde voor 1959 is toegekend aan de Ame rikaanse hoogleraren Severo Ochoa uit New York en Arthur Romberg van de Standford-universiteit in Ca- liforaië. De prijs bedraagt dit jaar 220.678 Zweedse kronen (ruim 158.000 gul den). De uitreiking zal op 10 decem ber, de verjaardag van de dood van Alfred Nobel, plaats vinden. De prijswinnaars hebben de onder scheiding te danken aan „hun ont dekkingen van het mechanisme in de biologische synthese van het ribo- nucleische en het deoxiribonuclei- sche zuur". Zy zijn er in geslaagd proteïnen te maken, in dit geval enzymen, die in de reageerbuis kernzuren voortbren gen. Het werk van dr. Ochoa en dr. Kornberg heeft volgens het instituut dat de Nobelprijs toekent, op beslis sende wijze de voorstelling van het le vensmechanisme verduidelijkt en ver eenvoudigd, hoewel hun ontdek kingen de vraag van de oorsprong van het leven niet oplossen. Severo Ochoa is 54 en van geboor te Spanjaard. Hij studeerde eerst te Malaga en promoveerde in 1929 in Madrid. Vervolgens studeerde hij o.a. te Heidelberg, Plymouth en Oxford. Ochoa vestigde zich in 1940 in de V.S. Sinds 1954 is hij .hoogleraar in de biochemie. De 41-jarige Arthur Kornberg is in Brooklyn geboren. Hij studeerde in New Yortc en promoveerde in 1941. Van 1942 tot 1952 was hij werkzaam bij het nationale instituut voor ge zondheid te Bethesda. Van 1952 tot 1959 was hij hoogleraar in de micro biologie aan de Washington-universi- teit te St. Louis. Professor Kornberg is dit jaar hoogleraar in de bioche mie aan de Standford universiteit geworden. Twaalf landen vergaderen De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Herter, heeft ver klaard, dat de V.S. het beginsel zijn toegedaan, dat het zuidpoolgebied al leen voor vreedzame doeleinden moet worden gebruikt. In zijn welkomst woord tot de con ferentie te Washington over het Zuid poolgebied, waaraan twaalf landen deelnemen, zei hij: „Dit continent, dat lange tijd een geheimzinnig gebied is geweest en later het terrein was voor heldhafti ge avondturen en onderzoekingen, is nu een gebied, waarin met veel suc ces wetenschappelijk is samenge werkt door de moedige mensen, wier landen hier vertegenwoordigd zijn en die deelnamen aan het programma van het internationale geofysische jaar". Myn regering is van mening, dat de voortzetting van deze samenwer king moet worden verzekerd en dat het Zuidpoolgebied alleen mag wor den gebruikt voor vreedzame doel einden, geen voorwerp van een po litiek conflict mag worden en open moet staan voor wetenschappelijk onderzoek". De twaalf deelnemende landen zijn! Argentinië, Australië, België, Groot- Brittannië, Chili, Frankrijk, Japan, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Zuid- Af rika, de Sow jet-Unie en de V.S. Zij zullen in de komende weken po gen een verdrag op te stellen ter ver zekering van vreedzame omstandig- Aetherklanken ZATERDAG 17 OKTOBER HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en overdenking. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 V .d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok- noodklok. 12.03 Promenade ork. en sol. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Dansmuz. 13.50 V. d. jeugd. 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole ork. 15.30 V. d. jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. oct. 16.50 Sportact. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. week- overz. 18.25 Amateurprogr. 18.45 En nu mijn geval, vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.25 Memorandum. 19.30 Gram. 20.20 Lichtbaken, caus. 20.30 Mensen in nood, documentaire. 21.10 Pol. caus. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boek van de dag. 22.30 Nieuws. 22.40 Jong oud eeuwig. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 De gaande man, caus. 10.30 Gevar. pro gramma. 11.25 Pianosp. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuz. 13.40 Sportact. 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Meisjeskoor. 15.00 Streekuitz. 15.25 Gitaarspel. 15.35 Credietverlening by overname van van middenstandsbedr., caus. 15.50 Kamerork .en solist. 1640 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Wie A zegt moet B zeggen, caus. 19.40 De Kerk als voorportaal, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws 20.05 Hoort, wie klopt daar kind'ren, caus. 20.10 Amus. progr. 21.15 Het hangt aan de muur. 21.40 De Z 69, hoorsp. 22.15 Oude gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Muz. uit Oostenrijk. 23.30 Dansmuz. 23.55-24.00 Nieuws. heden en een verbod van wapens voor militair gebruik. De Russische onder-minister van buitenlandse zaken Koeznetsof was van oordeel, dat de conferentie de grondslagen moet leggen voor een in ternationaal gezag in het zuidpool gebied. In dat gebied zouden geen militaire bases mogen worden aan gelegd. De Rus sprak zich uit voor handhaving van de vrijheid van we tenschappelijk onderzoek en voor op schorting van een beslissing over de aanspraken op stukken van het Zuid poolgebied. De conferentie wordt vandaag (vrijdag) achter gesloten deuren voortgezet. NTS 20.00 Journ. en weeroverz. VARA. 20.20 Je neemt er wat van mee. 21.15 Publieke tribune, gevar. progr. Scheepsberichten ARENDSDIJK 15 okt. van Hamburg naar Antwerpen; CALTEX NEDER LAND (t) 15 okt. te Londen; CONGO- KUST 15 okt. te Bordeaux; GISSEN- KERK 16 okt. te Genua; HATHOR 15 okt. van Rhodos naar Elusis; KOSICIA (t) 16 okt. te Curagao; MAUREEN (t) 13 okt. van Stockholm naar Hamburg; MISSISSIPPILLOYD 15 okt. ten anker Calcutta; MOLENKERK 15 okt. van Bombay naar Karachi; MUNTTOREN (t) 14 okt. van Kawasaki naar Miri; NAESS LION (t) 15 okt. van Suez naar Bandar Mashur; PAPENDRECHT (t) 15 okt. van Lissabon naar Wismar; RAD JA 15 okt. van Calcutta naar Singapore; SENEGALKUST 15 okt. te Duala; STAD SCHIEDAM 15 okt. van Gent naar Narvik; STRAAT JOHORE 16 okt. te Adelaide; TIBIA (t) 15 okt. van Ma dras naar Calcutta; VAN WAERWIJCK 16 okt. te Brisbane; ZAANKERK 15 okt. van Manilla naar Yokohama; ARNE- DIJK 18 okt. te Miami verwacht; BAN- DA 15 okt. van Singapore naar Saigon; BORNEO 15 okt. van Belawan naar Co lombo; LIMBURG 18 okt. te Bangkok verwacht; MAAS 15 okt. van Milazzo naar Alexandrië; SINABANG 16 okt. te Singapore; STRAAT COOK 16 okt te Fremantle; STRAAT VAN DIEMEN 15 okt. van Saigon naar Singapore; TA- BIAN 15 okt. van Tandjong Priok naar Semarang; TABINTA 15 okt. van Bela wan naar Aden; ABBEKERK 15 okt van Amsterdam naar Antwerpen; AK- KRUMDIJK 15 okt. te Rotterdam; ALA- MAK 15 okt. te Rotterdam; ANDIJK 15 okt. van Rotterdam naar New Or leans; CALTEX DELFZIJL (t) 15 okt van Rotterdam naar Kopenhagen; CAL TEX EINDHOVEN (t) 15 okt. van Rot terdam naar Perz. Golf; DIEMERDIJK 15 okt. van Rotterdam naar Bremen; EENHOORN 15 okt. van Rotterdam naar Hamburg; FRIESLAND ssm 15 okt. van Rotterdam naar Immingham; HE CUBA 15 okt. van Amsterdam naar West Indië; KAMPERDIJK 16 okt. te Rotterdam; LEUVEKERK 15 okt. van Rotterdam naar Bremen; MAASHAVEN 15 okt. van Rotterdam naar Rio de Ja neiro; MEMNON 16 okt. te Amsterdam; OLDEKERK 15 okt. van Amsterdam naar Hamburg; ORANJEFONTEIN 15 okt. van Amsterdam naar Las Palmas; ORION 16 okt. te Rotterdam; OSIRIS 15 okt. te Amsterdam; PYGMALION 15 okt. te Rotterdam; SOLON 16 okt, te Amsterdam; STEVEN 16 okt. te Rotter dam. AARDIJK 17 okt. te Tampa verwacht; ALMKERK 15 okt. van Hamburg naar Antwerpen; ALPHACCA 16 okt. te Pa- ranagua; AMELAND (t) 15 okt. van Caracasbaai naar Maracaibo; AMSTEL- SLUIS 15 okt. te Brunsbuttel; APPIN- GÉDIJK 16 okt. te Cristobal verwacht; ARES 16 okt. te Curagao; ARKELDIJK 16 okt. te Tripoli; ASTEROPE 16 okt. van Hampton Roads naar Amsterdam; BENNEKOM 15 okt. van Porto Ordaz naar Rotterdam; BREDA 15 okt. van Emden naar Bremen; CASTOR passeert 15 okt. Gibraltar naar Tripoli; CELE BES 16 okt. te Barcelona; DE EERENS 16 okt. te Mukalla; DELFT 16 okt. te Maracaibo; DORESTAD 17 okt, te Mena al Ahmadi verwacht; GABONKUST passeert 16 okt Dakar naar Amsterdam; GOOILAND 15 okt. van Bahia naar Las Palmas; GRAVELAND 16 okt. te Rio Janeiro; JACOB VEROLME passeert 15 okt. San Jose (Peru) naar Cristobal; JAVA 15 okt. 160 mw St. Vincent naar Halifax; KARACHI 16 okt. te Tandjong Priok; KERMIA tt) 16 okt. te Donges; KREEFT 15 okt. te Oxelosund; KRYP- TOS (t) passeert 16 okt. Muscat naar Balik Papan; MARON 16 okt. te Mara caibo; MEERKERK 16 okt. te Cochin; ORANJE 16 okt. van Fremantle naar Tandjong Priok; ORANJESTAD 15 okt. van Madeira naar Fort de France; PENDRECHT (t) 15 okt. van Sete, 17 okt. te Napels verwacht; P. G. THULIN 16 okt. te Chaneral; PRINS DER NE DERLANDEN 15 okt. van Cartagena naar Porto Limon; PRINS WILLEM-3 16 okt. van Antwerpen naar Bremen; ROTTERDAM 16 okt. te New York ver wacht; TAMO passeert 15 okt. Fernando Noronha naar St. Vincent; TEGELBERG 16 okt. te Montevideo verwacht; TJI- BANTJET 15 okt. van Beira naar Dur ban; TOMOCYCLUS (t) 16 okt. te Por to la Cruz verwacht; WAINGAPOE 16 okt. te Tanga; WOLTERSUM 16 okt. van Le Havre naar Amsterdam.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4