RAAD VAN LIS5E ONDERWIERP BEGROTING AAN ONDERZOEK Op korte termijn uitbreidingsplan „De Engel'' w HEINZ Wilhelmina - UVS Nina ADVERTEERT IN DIT BLAD DONDERDAG 15 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De intergemeentelijke samenwerking Van vele zijden in de raadssecties werd spijt betuigd, dat er blijkbaar nog steeds geen concept-uitbreidings plannen voor de buurtschappen De Engel en Halfweg zijn ontvangen. Het had voorts de aandacht ge trokken dat er wederom 10.000 werd geraamd voor kosten van het uitbrei dingsplan. Men vond dit een zeer hoog bedrag en informeerde, of het Instituut voor Stad en Landschap aan enige instantie verantwoording moet afleggen. Zo niet, dan achtte men het een veeg verschijnsel, dat een dergelijk instituut zo'n mono polie-positie inneemt. Het antwoord hierop van B. en W. houdt in dat een ontwerp-uitbrei- dingsplan De Engel thans op korte termijn kan worden tegemoetgezien. Het Instituut voor Stad en Land schap neemt geen monopolie-positie in. Het is een stedebouwkundig insti tuut als vele andere; de gemeente staat er tegenover als opdracht geefster. De tarieven zijn bepaald naar algemene, voor alle stedebouw kundigen geldende normen. Naar het oordeel van het college laat echter, vooral de laatste tijd, het afleveringstempo van het Instituut t.a.v. onze gemeente te wensen over. Zulks is reeds enige tijd geleden ter kennis van de directie gebracht. B. en W. delen mede dat Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland heb ben beslist omtrent het door de raad vastgestelde uitbreidingsplan en de regeling dorpskern. Helaas is op het uitbreidingsplan, aldus B. en W., om juridische rede nen geen volledige goedkeuring ver kregen, met name niet t.a.v. het dem pingsplan van de Gracht. Het college zal in overleg met de stedebouwkundige adviseur spoedig aan de raad maatregelen voorstellen ter opheffing van de daartoe ontstane belemmeringen. De bezwaren van G. S. zijn niet van materiële doch louter van formele aard. Intergemeentelijke samenwerking. Zowel door B. en W. als door de raad is herhaaldelijk de noodzaak ven intergemeentelijke samenwerking be nadrukt. De vraag werd in de secties van de raad gesteld of het college nu ook de initiatieven en/of de reacties hebben bereikt die wijzen op een zelfde opvatting bij andere betrokken gem een tebesturen Men miste in het investeringspro gramma een post als bijdrage der ge meente Lisse in de kosten van het nieuwe slag naar zee. Men had ver nomen dat Hillegom een dergelijke bijdrage zou verlenen, welk bericht gepaard ging met de mededeling dat Lisse iets soortgelijks zou doen. Men informeerde naar de juistheid hier van. Zijn zo werd voorts gevraagd de courantenberichten juist dat de raad van Hillegom het nodige crediet heeft geweigerd voor ver betering van een brug in de Hya- cinthenlaan, omdat die raad meen de, dat de gemeente Lisse, nu veel Keukenhofverkeer van deze brug gebruik maakt, een deel der kos ten voor haar rekening dient te nemen? Zullen we voor wat het zwembad betreft niet voor de zelfde moeilijkheden worden ge plaatst? Het terrein van de intergemeente lijke samenwerking zit, als de leden het goed zien, vol doornen en dit on derstreept nl. de urgentie, dat er een orgaan nodig is om op dit gebied noodzakelijke beslissingen te nemen. Geen initiatieven van andere gemeenten. Hoewel nagenoeg geen nieuwe con crete onderwerpen van feitelijke sa menwerking kunnen worden ge- OEGSTGEEST L.T.B.-OEGSTGEEST OPENDE HET SEIZOEN De afd. Oegstgeest van dê' L.T.B. hield haar eerste ledenvergadering van dit seizoen in café Knijnenburg. De vergadering werd zeer matig be zocht. In antwoord op een ingekomen schrijven van het secretariaat aan het afdelingsbestuur, deelt dit mede, dat de gedachte van de afd. Oegst geest en Noordwijkerhout, een Bloemkwekerskring op te richten met omliggende afdelingen, door het Vakgroepbestuur ten volle wordt onderschreven; desbetreffende bestu ren zullen worden opgeroepen tot gezamenlijke bespreking om zo tot stichting te komen. De afd. zal wat het winterprogram betreft op de komende ledenverga deringen gebruik maken van het aanbod van sprekers voor behande ling van voor de leden belangrijke onderwerpen. Afgevaardigden worden aangewe zen voor de vergadering kring-Vee houders te Leiden op donderdag 15 oktober. In de poetskatoenfabriek van de firma Lagendijk, tussen de Trawler- kade en de Haringkade te IJmuiden is gisteravond brand uitgebroken. De Velsertse brandweer bestreed deze felle, uitslaande brand met groot materieel. Noch over de totale scha de, noch over de oorzaak is iets be kend geworden. noemd, hebben B. en W. niet de in druk, dat bij de andere meest betrok ken gemeentebesturen andere opvat tingen over de wenselijkheid van in tergemeentelijke samenwerking be staan dan bij het gemeentebestuur van Lisse. Initiatieven van andere zijde zijn echter nagenoeg geheel uitgebleven. Inderdaad hebben op initiatief van G. S. enige malen besprekingen plaats gevonden tussen de gemeentebestu ren van Noordwijk, Noordwijkerhout, Hillegom en Lisse over de toegangs weg naar een slag aan zee ter hoogte van het radiostation. Onder voor waarde dat Noordwijk en Noordwij kerhout andere verbindingswegen op behoorlijke breedte zullen brengen en dat aan het betrokken slag een redelijke, de gemeenten Hillegom en Lisse in geen enkel opzicht belasten de, accomodatie voor het zeeminnen- de publiek zou worden geschapen, hebben de colleges van Hillegom en Lisse zich bereid verklaard aan de raden hunner gemeenten voor te stellen een bijdrage te verlenen van 7»/t voor elke gemeente in de kos ten van aanleg van op autoverkeer berekende wegen ter ontsluiting van het gehele gebied bij het Langeveld, zulks tot een maximum van 65.000 voor de gemeenten Hillegom en Lisse elk afzonderlijk. Het college meende zijn toezeg ging te kunnen gronden op de overweging, dat het hier een ont sluiting betreft van een in recrea tief opzicht voor de gehele streek buiten Noordwijk belangrijk ge bied en dat reeds thans vele ge meentenaren van het desbetref fende slag gebruik maken en. bij de huidige accommodatie, op niet ongevaarlijke wijze vanwege het ontbreken van toezicht. Tot dusver was aan de raad van een en ander geen mededeling ge daan. omdat nog steeds gewacht wordt op door het gemeentebestuur van Noordwijk toegezegde beschei den. Ook de grootte van het bedrag staat nog geenszins vast. Het college van b. en w. is overi gens van mening dat dit plan voor een weg naar het slag aan zee een wezenlijk andere materie betreft dan het kostenelement van de brug in de Hyacinthenlaan te Hillegom. Een op vatting van de raad van Hillegom, zoals in het sectieverslag gememo reerd, is niet ter kennis gebracht van b. en w. van Lisse. Wettelijk mist een dergelijke op vatting elke grond. In beginsel zijn b. en w. van oordeel dat voor toe ristische verkeersbelangen van de bollenstreek elke gemeente haar eigen boontjes behoort te doppen en niet moet trachten bepaalde kosten af te schuiven naar een gemeente, die geacht zou kunnen worden van het toerisme een bijzonder profijt te trekken, aldus b. en w. in hun ant woord. In een vierde (en laatse) beschou- .wing zulen wij tenslote nog aan dacht wijden aan enkele aspecten van jeugd, gezins- en invaliden- zorg. ABSTRACT KUNSTWERK TERUG De abstracte schilderijen en teke ningen, van twee jonge Haagse kun stenaars, die sinds vorige week vrij- dag verdwenen waren, zijn weer terecht. Twee mannen hebben ze eergiste ren bij een van de schilders thuis be zorgd. Zij hadden de collectie die, zoals bekend, in afwachting van het ver voer naar Amsterdam even tegen een huismuur gezet, daar gevonden en meegenomen. Zij hadden geen diefstal willen plegen, verzekerden de beide mannen die zich niet nader bekend maakten. De berichten in de pers over deze zaak, hadden hen doen besluiten, het gevondene terug te brengen. De Haagse politie pro beert er nu achter te komen, wie deze mannen zijn en of ze inderdaad geen kwade bedoelingen hebben ge had. Een 20-jarige Zwitserse elek- triciën, Hans-Peter Bucher, is woens dag in een rubberbootje uit Cuxha- ven vertrokken voor een reis om de wereld. Het gele vaartuigje is uit gerust met een zeil en twee riemen. PETROLEUMVERGASSER OORZAAK VAN BRAND TE HEEZE Een deskundige van de rijkspolitie uit 's-Hertogenbosch heeft thans de oorzaak vastgesteld van de brand, die dinsdag in een huis te Heeze heeft gewoed. De oorzaak meent hij, moet worden gezocht in een bran dende petroleumvergasser, die in dé opkamer stond om ongeveer 200 kui kens warm te houden. Zoals gemeld kwamen bij deze brand drie kinderen van de wedu we Van de Velde om het leven. Haar vierde kind, de oudste, verblijft bui tenshuis. De slachtoffers worden vrijdag te halftien te Heeze begraven. ZAND IN DE MAAG. Op de hoge zandgronden ten noor den van Steen wijk waar de grasmat door de langdurige droogte bijna vol ledig verschroeid is, hebben veehou ders enkele koeien moeten laten af maken omdat deze dieren bij het grazen te veel zand naar binnen hebben gekregen. Bij één van de die ren werd meer dan vijftig pond zand in de maag aangetroffen. KATWIJK AAN DEN RIJN Katwijks veiling breekt opnieuw een record Er was een bijzondere stemming aan de Groenteveiling, men bemerk te al spoedig dat er iets extra's stond te gebeuren. Het voltallig be stuur in zondagse kledij, een foto graaf in het kantoor en vele belang stellenden. Na een half uur veiling brak het grote ogenblik aan. De voorzitter van de Veiling de heer Gr. Parlevliet, nam, nadat de klok was stilgezet, het woord om mede te de len dat zojuist de zes miljoen aan omzet was bereikt. Dit was voor spreker aanleiding om er op te wij zen, welk een belangstelling er is voor de Katwijkse producten, inzon- der de bloemkool' en het aiom in de lande bekende waspeen. De omzet bewijst tevens dat, de tuinbouwgron- den in Katwijk van uitstekende kwaliteit zijn. Dit moet voor de overheid een reden te meer zijn om deze prima gronden niet voor andere doeleinden "te vorderen. De koop, die de 6 miljoen had volgemaakt was een partij waspeen van Cor van Dijk uit Katwijk en de koper was de heer Van der Kwaak uit Rijnsburg. Beiden werd een kist sigaren over handigd. De voorzitter van de koop liedenvereniging, de heer Joh. Ver- have, feliciteerde het bestuur met het behaalde resultaat. Ook deze spreker roemde de kwaliteit van de Katwijkse producten, vooral die van de waspeen. Spr. nam tevens de ge legenheid te baat om de aandacht te vestigen op de tuinbouwtentoonstel ling „Amato" te Amsterdam. Spr. spoorde aan deze gezamenlijk te be zoeken. Aan alle aanwezigen, en dat waren er velen, werden hierna naar keuze een doos sigaren of sigaretten aangeboden. Men hoopt in de vol gende 2Vs maand nogmaals een re cord te bereiken. Dammen. KDC speelde voor de competitie een uitwedstrijd tegen Samen-Sterk uit Hazerswoude. Door omstandigheden moest KDC met 8 man aantreden en begon de wedstrijd met een 40 achterstand. Ondanks deze tegenstand wisten de KDCers toch met 12—8 aan het langste eind te trekken wat een goede prestatie genoemd mag worden. De gedetail leerde uitslagen waren: Samen Sterk II-KDC H: P. Ver- degaal-A. Vooys 02; Jac. Verde- gaal-J. van Duyvenbode 20; C. Kraan-regl. 20; H. Looman-regl. 20; G. v. d. Meer-Ab. van Beelen 02; G. van Goozen-Am. van Beelen 02; H. van Dijk-R. van Slooten 02; H. Verdegaal-A. Verhoog 02; C. J Verdegaal-C. de Winter 20; W. Loomans-J. Vendel 02. Uitslag 8—12. De borden wedstrijden hadden de volgende resultaten: le klasse: J. Niels-H. Klinkenberg 02; J. Freke- J. Heemskerk 20; Fr. Spierenburg- H. Koelewijn 11; J. Zwaan-J. C. van Rijn afgebr. 2e klasse: A. Vooys- Am. van Beelen 02; Ab. van Bee len-J. van Duyvenbode 02; C. de Winter-J. R. v. Slooten 02. WASSENAAR AN W-DIRECTEUREN IN WASSENAAR ONTVANGEN De directeuren van de Nederlandse ANVV-kantoren in België, Duitsland, Amerika, Frankrijk, Engeland, Zwe den en Zwitserland, die op het ogen blik in ons land verblijven voor de jaarlijkse vergadering met Neder landse AN W-functionarissen, zijn gisteravond in Kasteel Oud Wasse naar door de directeur van dit ho- telbedrijf ontvangen. Bij de ont vangst waren o.m. aanwezig mr. M. H. S. van Oers, directeur-generaal voor de Middenstand en het Toeris me van het Ministerie van Econo mische Zaken, prof. dr ir H. C. J. H. Gelissen, voorzitter van de ANW, Jhr. W. Boreel, directeur van de ANW en andere ANW-function a- rissen. WARMOND RETRAITVERENIGING „ST. AGNES" HIELD RECOLLECTIEDAG. De retraitevereniging „St. Agnes" heeft een recollectiedag gehouden in het retraitehuis te Noordwijker hout. 's Morgens om kwart voor negen vertrokken twee bussen met 69 deel nemers naar Noordwijkerhout, al waar een H. Mis werd opgedragen, waaronder algemene H. Communie van alle leden. Tijdens het ontbijt dat hierop volgde, heette de directeur pater Simonsma de leden hartelijk welkom. Hij toonde zich bijzonder enthousiast over de geweldige opkomst. Hierna hield de pater een conferentie met als onder werp „De grondslag van het christe lijk leven". In duidelijke bewoordin gen bracht hij hier naar voren dat v/ij het leven moeten aanvaarden, zo als God het in zijn Voorzienigheid heeft bedoeld. Na het Rozenkransgebed met ver schillende intenties en omlijsting, volgde een conferentie over het bid den. Hierbij werd in het bijzonder het accent gelegd op de betekenis van het bidden. Het diner en wat ontspanning gin gen vooraf aan een conferentie over het huwelijk. De liefde was wel het voornaamste onderwerp. Echte liefde hangt samen met het brengen van offers. De liefde bindt de mensen in het huwelijk samen. Toch mag nim mer uit het oog verloren worden, dat de huwelijkspartners ieder een £fpart leven hebben. Na het ontspanningsuurtje volgde een plechtig Marialof, gecelebreerd door de g.a., pastoor Gussenhoven. De lofgezangen werden verzorgd door het zangkoor „Jubilate Deo". Hierna dankte de presidente, mevr. v. d. ZalmLangezaal, de directeur, de pastoor en allen, die aan het wel slagen van de dag hadden medege werkt. Zij zei er van overtuigd te zijn, dat een ieder geestelijk verrijkt weer naar huis keert. De directeur van het retraitehuis, dankte de dames nog eens, vooral voor de grote volgzaamheid tijdens de conferentie en hij sprak de hoop uit, dat het niet de laatste keer was, dat men naar Noordwijkerhout is geko men. Ook pastoor Gussenhoven zei het een prachtige dag gevonden te hebben en hij vroeg nog eens de spe ciale aandacht van de dames voor de H. Missen in de eigen parochie. Sandwich Spread altijd lekker op de boterham mlddelpot 0.98 grote pot 1.4S GARANTIE volledige vergoeding door Uw leverancier, Indien een Heinz 57 product niet voldoet. (Advertentie). NOORDWIJK AMATEUR-ARTISTEN MATEN ELKAARS KRACHTEN Onder zeer gTOte belangstelling vond in „De Beurs'' de eerste van de beide amateurwedstrijden plaats, die het actie-comité „Crescendo" ten bate van het uniformfonds van het bekende Noordwijkse Harmoniege zelschap dit najaar organiseert. Het tweede deel van deze wedstrijd vindt plaats op 14 november a.s. De prijswinnaars van de beide avonden zullen in december tegen elkaar uit komen in het Lido-theater. Tot de laatste plaats was de zaal bezet toen de voorzitter van het ac tie-comité, de heer J. Choufour Sr. op het podium verscheen om arties ten en bezoekers te begroeten. Daarna kwamen de amateurs aan bod in het elf punten tellende con cours. Het werd een op hoog peil staande avond van zang, muziek en andere vormen van kleinkunst, welke bij het publiek zeer in de smaak viel. Mej. R. de Jong smeedde met haar conference de verschillende pro grammapunten aaneen. Verspreid in de zaal zaten de ju ryleden. Het waren mej. A. Kleiwegt en de heren N. van Ammers, A de Jong. J. Koemans en C. Kraay, die nauwgezet de prestaties afwogen en onafhankelijk van elkaar punten toe kenden. Secretaris B. J. Hooyberg „the big man" in de jury, berekende het gemiddelde en vermeldde het op een scorebord, hetgeen de spanning, ook voor de aanwezigen, niet weinig verhoogde. The Sea Horses uit Moerdijk met zang en gitaarspel kwamen het laatst aan bod. Ze kwamen als nummer één uit de bug met gemiddeld 42,9 punt. Met 41,3 punt werden zij ge volgd door de Hoordijkse broers Bo- dijn, eveneens zang en gitaar, dat wel de hoofdschotel van dit concours vormde. Trio Mexico uit Noordwij kerhout werd irfet 39 punten derde, vierde The Chromaldys, accordeonis ten uit Leiden met 38,9 pnt, de vijf de en zesde plaats werden met 38,6 en 36,7 punt ingenomen door de heer D Bavelaar uit de Sleutelstad als goochelaar en imitator. Aan het einde van deze zeer ge slaagde avond richtte de heer Chouf- fcur Sr. woorden van dank tot de jury en de leden van het actie-comi té voor het vele werk, dat zij hadden verricht om deze amateurswedstrijd tot een succes te maken. Met een gezellig samenzijn werd de avond besloten. AUTO KRAAKTE GEVEL. Toen de bestuurder van een vracht auto van een transportbedrijf uit Aerdenhout gistermorgen in de be ruchte bocht bij Calorama plotseling moest remmen voor een tegenligger, slipte zijn wagen op de door regen en bladeren spekgladde Gooweg en botste vervolgens tegen de woning van de fam. Van Schooten. De gevel werd naar binnen gedrukt en scheur de zodanig, dat zij moest worden ge stut. In het huis ontstond een ravage. Daar mevr. Van Schooten juist weg was om de kinderen naar school te brengen, kreeg gelukkig niemand let sel. Mevr. Lindhout, die juist ter plaat se op het trottoir liep ontkwam nau welijks aan het gevaar: de wagen schoof slechts enkele meters achter haar tegen de gevel. De vrachtauto werd flink beschadigd. Bromfietser maakte brokken. Gis teren omstreeks het middaguur, reed een tuinman op zijn bromfiets over het Vinkelaantje. De man keek wat rond over de landerijen, kwam zo doende links in de bocht. Juits nader de een volkswagentje en met een klap botste de brommer tegen de auto. De tuinman kwam op de motor kap terecht doch kreeg wonder bo ven wonder geen letsel. Het voor wiel van zijn bromfiets was echter in elkaar gereden en ook de auto liep schade op. Marktberichten 'S-HERTOGENBOSCH, 14 oktob. Vee. Aangevoerd 7306 stuks vee, zijnde 2544 runderen, 270 graskalve ren, 811 vette kalveren, 502 nuchtere kalveren, 597 schapen, 12 geiten, 60 fokzeugen, 431 slachtvarkens, 17 lo pers, 2062 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 705-1210, guiste koeien 650-940, kalfvaarzen f 830-1180; klamvaarzen 800-935 guiste vaar zen 585-815, pinken 455-610, gras kalveren 265-430; nuchtere kalve ren voor fok- of mesterij 90-225, weideschapen 42-05, drachtige zeu gen 320-405, lopers f 75-85, biggen 50-70 alles per stuk. Slachtrunde- ren:aanvoer 695 stuks. Extra kwaliteit van 3.25-3.45; 1 3.10-3.25; 2 2.85-2.95, 3 2.65-2.85, vette stieren 2.85-3.15, worstkoeien 2.50-2.75 alles per kg gesl. gew. Vette kalveren 1 2.80-3.10, 2 f 2.40 -2.65, 3 1.90-2.15, nuchtere slacht- kalveren 1.40-1.75, slachtvarkens 1.65-1.78 slachtzeugen 1 1.54-1.60, 2 1.47-1.52, alles per kg. levend gew, vette schapen 65-85, vette lam meren 60-80, nuchtere slachtkalve- ren 50-85, alles per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer korter, handel iets williger, ruim prijshoudend. Guiste koeien: aanvoer ruimer, han del matig, prijzen op gelijk niveau, jongvee: aanvoer minder, handel vrij goed, prijzen vaster, vette kalveren: aanvoer minder, handel rustig, prij- niet geheel p., nuchtere slachtkalve- ren: aanvoer groter, handel gedrukt, prijzen gedrukt, schapen en lamme ren: aanvoer normaal, handel rustig, ruim prijshoudend, lopers en biggen: aanvoer minder, handel williger, prijzen even vaster, slachtvee: aan voer korter, handel vlotter, ruim prijshoudend, slachtzeugen: aanvoer minder, handel redelijk, prijzen staande. BARNEVELD, 15 okt. Eieren. Aanvoer 295.003 stuks, handel rede lijk; prijzen eieren 50—55 gram 10.02 —11.50; 55—60 gram 11.82—13.86; 60—67 gram 13.59—15.70; kleine eieren 5560 gram 6.047.54; een- de-eieren van 6066 gram 7.83 9.60; alles per 100 stuks. Coöp. Veluwse eierveiling Barne- veldEde: weekaanv. circa 1.300.000 stuks, waarvan er thans 569.480 stuks geveild werden; handel redelijk. Prijzen eieren van 4350 gram 8.60 —10.18; 50—55 gram 10.32—11.56: 55—60 gram 11.89—13.51; 60—70 gram 13.7815.84, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 2.050.000 stuks handel redelijk, prijzen eieren van 6165 gram 14.5015.25; algemene prijs 14.80 per 100 stuks; kiloprijs 2.39; basis 62 gram; eieren 4560 gram 9.0014.00; kiloprijs 2.002.33. Pluim veemarkt: aanvoer plusmi nus 69.000 stuks, prijzen slachtkippen 1.501.55 per kg; slachtkuikens 1.65 1.90 per kg; ganzen 7.008.25 per stuk; handel in kippen traag, in kui kens redelijk. Prijsnotering GeldersOverijssel se vereniging van de vereniging van eierhandelaren: grote eieren 14.75 15.50; gewicht 6268 gram; kleine eieren 12.5014.50; gewicht 5661 gram, henne-eieren 9.0012.00; ge wicht 4755 gram. GOUDA, 15 okt Kaas. Aanvoer 147 partijen kaas; eerste kwaliteit per kg 2,432,51, tweede kwaliteit per kg 2,322,42, extra kwaliteit per kg 2,522,75, Handel flauw. TER AAR, 14 okt. Groente. Kas- snijbonen 1.17—1.45, idem stek 0.40 0.60, snijbonen 0.89, stokprinsessebo- nen 1.11, stamprinsessebonen 0.71 1.12, idem stek 0.310.57, spelcbo- nen 0.710.88, witte pronkers 0.39 0.65, idem stek 0.150.29. tomaten export A 0.90—1.17, idem B 0.82 0.94, idem C 0.791.02, tomaten bin nenland A 0.250.61, idem B 0.30— 0.75, idem C 0.20—0.38, idem CC 0.20 0.27, idem bonken 0.310.54, an dijvie 0.080.14, Chin, kool 0.07 0.12. groene kool 0.21—0.26, savoye kool 0.190.25, rode kool 0.28, witte kool 0.17, kroten 0.110.22, waspeen 0.160.20, uien 0.13—0.26, spinazie 0.390.42, postelein 0.35, spruiten 0.43, rabarber 0.11, komkommers stek 0.15, alles per kg; sla 0.040.17, bloemkool A 0.46—0.66, idem B 0.27 0.38, idem C 0.100.18, komkom mers 0.150.28, alles per stuk; bos- peen 0.16—0.21, idem B 0.10—0.11, selderij 0.090.10, alles per bos. Pe ren: Conference 0.34, Beurre Clair- geau 0.13, Brederode 0.28, Jodepeer 0.130.17, Beurre Alex Lucas 0.42. Appelen: Zoete Armgaard 0.27, Bel lefleurs 0.19, Groninger Kroon 0.21, Goudreinetten 0.25, zacht zure hand appel 0.390.40. Druiven 1.52, alles per kg. ROELOFARENDSVEEN, 14 okt. Bloemen. Ornithogalum 3985. Asters 1522, Freesia's 3.15, Anemo nen 8092; Troschrysanthen: Sala mander 5070, Goldene Sonne 40 58, Shirley 20—52. Horwood 2843. Cotswold Flame 41—62. Joke 40— 56, Marianne 20—38, Bright Eye 24 37, New Prinses 41—68, Chatsworth 2338, Normandie 2848, Berijl 41 67, Garden White 30—42, Oldland Scepter 38—61, Pink Smoor 50—56. Susy 36—51, Chastity 24—41, White Hope 3046. Crimson Champion 38 62, per bos; idem geplozen: Migoli 511, Sheila 712, Superlative 8 10. Hugo 10—13, Carnaval 6—9, Bill Speet 715, John Wilson 1215, Champion 6—16, Evelyn Bush 812, Medaillon 7—24, Derek Ellis 8—15, Breithner 812, Southdown pink 1017, White Joy 816, Regalia 13—19, Wildfire 11—13, New Prin ses 714, Millersdale 510, p. stuk; Nerine 745, Gerbera 813, Am. An jers 1022, per stuk. Groente. Aardbeien I 90 1.32, idem II 3971 per doosje; to maten export A 80.00—97.0, idem B 78.00—90 00, idem C 70.00—85.00, id. afw. 20.00—68 00; kroosla I 14 00— 23.00, idem II 3.00—15 00; andiivie 7.0O—16.00. bloemkool 13.00—52.00, rode kool 24.00, groene kool 19.00, kassnijbonen 90.00—142.00, idem stek 31.00—73.00, pronkbonen 25.00—58.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 14 okt. Groente. Andijvie 7—11 ct, boerenkool 413 ct, gele kool 23 ct. groene kool 21 ct, postelein 3748 ct, prei 2229 ct, spinazie 2856 ct, waspeen 1221 ct, pronkbonen 4867 ct kassnijbd- nen 130147 ct, stambonen 81140 ct, stokprincessen 116 ct, per kg; bleekselderij 26—31 ct, sla 7—23 ct, per stuk; bospeen 16—33 ct, peter selie 6 ct, selderij 68 ct, per bos. a.s. ZONDAG te 's-HERTOGENBOSCH Vertrek 12.00 uur 13.80 leden - f4.75 niet-leden Plaatsbespreken Reisbureau BEUK NIEUWE BEESTENMARKT 19, LEIDEN Op maandag 16 en dinsdag 17 november geeft de Nederlandse Comedie een voorstelling van Blijspel in 3 bedr. van André Roussin. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys, Guns Oster en Henk Rigters In de Werkplaats van de Anna-Kliniek voor Orthopaedie, Mezenstraat 2 te Leiden is plaats voor een: a. Leerling Instrumentmaker in bezit van diploma Ambachtsschool, fijn-mach. bankwerker. b. Steunzolenmaker of iemand, die hiervoor wil worden op geleid. c. Corsettenmaakster of iemand, die voor het maken van stof- fen-corsetten wil worden opgeleid. d. Orthopaedisch Instrumentmaker volledig bekend met het vervaardigen van houten en aluminium prothesen. Uitsluitend schriftelijke sollicitatie, met ver melding van letter in de linker bovenhoek op de enveloppe, te richten aan de Administrateur van de Anna-Kliniek, Mezenstraat 2 te Leiden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3