Scherp Pauw van Hooidonk veertig jaar bij firma A. J. van Haasteren Praeses I. Rubbens: toestand in Sanctus Augustinus" onhoudbaar GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN IV WOENSDAG 14 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gisteren is het veertigjarig jubi- Harmonie een receptie, waarop vele leum van de heer Pauw van Hooi- vrienden, familieleden en relaties donk, die in 1919 in dienst trad bij hem de hand drukten. Onder hen waj de firma A. J. van Haasteren, brand- het bestuur van de Bond voor Brand- stoffenhandel, Oude Rijn 91 te Lei- stoffenhandelaren. Hij ontving vele den, met veel feestelijkheid gevierd, geschenken. De receptie werd ge- De heer Van Hooidonk, die zijn loop- volgd door een diner, waaronder de baan begon als koetsier van de trans- heer A. J. van Haasteren nogmaals portafdeling, is thans voorman van het woord voerde en herinnerde aan de afdeling kolen, 's Morgens werd de eerste stappen die de heer Van hij door de directie van de firma Hooidonk plaatste op het lange pad, thuis bezocht en toegesproken door dat hij bij de firma Van Haasteren de oudste firmant de heer J. A. van ging afleggen. Oude herinneringen Haasteren, die met waardering ge- aan grootvader en vader Van Haas- waagde van het vele goede werk, dat teren werden opgehaald. Hij noem de heer Van Hooidonk voor het be- de de jubilaris een voorbeeld voor al- drijf heeft gedaan. Hij overhandigde len, hij heeft de zaak méé helpen op- hem een enveloppe met inhoud. bouwen. Voor dit alles dankte hij de Gids voor Katholiek Leiden is uit (Advertentie.) Burgerlijke Stand Geboren: Peter Gijsbertus Maria 'sMiddags hield de jubilaris in de heer Van Hooidonk, mede namens zn van P. G. Rozendaal en W. R. van zijn echtgenote en kinderen. Ook der Zwet; Dennis Arthur zn van J. mevr. Van Hooidonk deelde mee in a. Beekink en K. W. Westerveld; de glorie; zij ontving een bloemen- Frank zn van F. C. J. van Loenen hulde. Mede namens zijn familie en F. Meilof; Jacobus zn van J. Par- sprak ook de firmant, de heer P. van don en T j. Brandhorst; Nicolette Voor de verzorging van uw huid Haasteren, woorden van waardering Maria dr van N. Ceinola en P. S. M. geven wij U vakkundige voorlich- felicitatie. Voorts spraken nog de van Velzen; Johannes Martinus Cor- ting. Een keuze tussen: Yardley, heer H. E. van Haasteren, en namens nelis zn van C. M. van Beusekom en Max Factor, Ponds, Three Flowers, do collega s de heer Jan van Mete- m. A. Franse; Anna Foppa dr van Wills, enz. enz. *.®n? die lr} *?et bijzonder de collegia- Boode en A. van den Berg; Frangoise Dennise Maria dr van J. L. Commandeur en D. L. Le Bail. Josephina Ilona Veronica dr v. G. J. DAMES a melt cji net fcucue iiuiiicui vcui ui Drogisterij 3Vrijennoek jubilaris prees. Men bleef nog ge- Haarlemmerstraat 119 (Advertentie) ïuime tijd gezellig bijeen. Overleden: A. Ruymgaart 71 jr, Dr mr W. Hugenholtz te Leiden, vrouw; T. A. v. Baarsen 32 jr, man; oprichter van de Wereldfederatie tot G. Rodenburg 82 jr, man; R. H. van Bescherming van Dieren en voorzit- Noort 13 zn; E. J. M. van Veg- Groot was de belangstelling, welke ter van de Nederlandse Vereniging ter gel 53 jr, echtgenote van J. H. Beek' zich gisteravond in het St.-Antonius- Bescherming van Dieren, is tot ere clubhuis concentreerde rond de per- lid van de Weense vereniging tot K. J. van der Veen soon van de heren C. Maas en H. van Bescherming van dieren benoemd. van M. F. Betram. Os, resp. chef-patissier en chef- eta- huizen; E. H. de Waal 24 jr, man; rij ""~|jr weduwe leur van het Leidse Hema-filiaal, die het feit herdachten, dat zij voor 25 jaar bij deze N.V. in dienst traden. Met de directie, die reeds tevoren aan beide jubilarissen een diner in café-restaurant „In den Vergulden Turk" had aangeboden, waren hier vele Hema-vertegenwoordigers en f t i i.. het personeel^van het Leidse filiaal géén richtlijnen OD aanwezig. Alvorens een gevarieerd t t cabaret-programma kon worden af- -inauquratie-veraaderinq gewerkt stonden de heren Maas en a I i i van os twee uur lang in het een- n Academie (e Leiden trum van een even hartelijke als ori ginele huldiging en mochten zij tien- j tallen geschenken in ontvangst ne- De R-K-Studentenvereniging Sanc- men tus Augustinus" te Leiden heeft gis- Geruimte tijd geleden is op voor stel van de deken van Leiden door de Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg het besluit geno men een „Gids voor Katholiek Lei denuit te geven. De laatste ver schenen gids met adressen was aan merkelijk verouderd en bovendien al te beknopt van inhoud. Dit kan niet gezegd worden van de nieuwe Gids, die thans vers van de pers is geko men en vanmorgen ons bureau be reikte. Het op goed illustratiepapier gedrukte werkje bevat 184 bladzij den die naast vele advertenties, ook talrijke adressen geven van stichtingen, instellingen, organisaties, wetenswaardigheden over parochie- en verenigingsleven. Het boekje is keurig verzorgd. De omslag is versierd met een voortref felijke foto van de dekenale kerk. Het boekje is voorts verlucht met afbeeldingen van verschillende pa rochiekerken in Leiden. Van groot belang voor het snelle raadplegen van dit werkje is het al- phabetisch register, dat is toege voegd. Ook een straatnamenregister volgens de indeling naar de paro chies verhoogt de waarde. In de in houdsopgave treft men onder meer aan: de parochies; kloosters en rec toraten, Godsdienstige organisties, sociaal-charitatieve verenigingen, so ciaal-economische organisaties, on derwijs en opvoeding, jeugd, sport, cultuur, volksgezondheid, huisves ting, politie, gemeenteraden, KVP en niet te vergeten de diversen wetens waardigheden over „vasten- en ont- houdingswet", ,.het huwelijk", „ziek te", stervensgevaar, overlijden etc. De commissie onder leiding van mr. H. J. Dirks, die deze uitgave samen stelde, verdient hulde voor haar nuttig en nauwgezet werk. De gids is bestemd voor de agglo meratie Leiden, hetgeen betekent, dat zij niet alleen voor de ingezete nen binnen Leidens gemeentegren zen, maar ook voor die van de aan- Leidse Universiteit Vele leden van Sanctus Augustinus 'hadden verwacht, dat het bestuur nadere richtlijnen zou geven over de koers die de vereniging zal varen. Nihilisme onder de Leidse studenten en gebrek aan belangstelling van ge- organiseerden hebben ook „Sanctus Augustinus" voor problemen ge plaatst en in het bijzonder is de De heer J. Buchwaldt, één der ta het Groot Auditorium Taag actueel óf Lef™ Studenten Hema-directeuren, die de lange ru „u i academie de jaarlijks Corps en vereniging van Vrouwelijke van sprekers opende, had grote waar- terugkerende inauguratie-vergade- studenten te Leiden de enige gezel- dering voor de wüze waarop de beide ring gehouden, waarop nieuwe leden ii-h»ij.„0„n,.!„„ dering voor de wijze waarop de beide rm£ gehouden, waarop chefs, die in 1934 in Rotterdams-He- werden geïnstalleerd en uitblinkers IIll)tMHn nmvpn rtolQT1(ï ma-verband werden opgenomen, nu tot avunculi werden uitgeroepen. De r:;k d j leden' wil dnnr hft al een kwart eeuw hun veelomvat- praeses, de heer I. B. H. M. Rubbens, Zudtn Zn tt tende taak vervullen. hield een rede, waarin hij de toestand de^elT^hefH W ^Ïfln 0mStSn Werkt een patissier meer achter in Sanctus Augustinus'' onhoudbaar Anonstlinpn vfrinmon V°°r de schermen, aldus spreker, de eta- noemde. De vereniging is géén leef- j vor",,rno" leur is de „verkoper aan het front", gemeenschap, maar een verzameling Een enveloppe met inhoud zette aan individuën. die enkel verbonden wor- ligheidsvereniging voor studenten te Leiden moeten blijven. Een belang- Augustijnen verruimen. En de vereniging naast haar con fessionele beginsel het karakter deze waardering kracht bij, terwijl den door formele banden Stijl en geven van een gezellighefdsvereni- beide jubilarissen eveneens het ver- Sfeer ontbreken, de disputen en an- Sin8- Er is reeds een öegin gemaakt erend getuigschrift met de daarbij dere onderafdelingen leiden over het goor het „Eigen Huis" dagelijks van algemeen een kwijnend bestaan. half vijf tot zeven open te stellen voor gezellig samenzijn der leden. Men heeft bij de Radboutstichting een subsidie gevraagd voor restau- Sohulpen en de heer W. Overmars. behorende penning, van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid Handel ontvingen. Er zal iets gedaan moeten worden. Richtte de heer C. Baljon zich hier- De praeses was van mening dat de na namens de chefs in waarderende leden hierover een uitspraak moe- ratie^an'hel hS'"De\eVeT\ an" tter" woorden tot de heer Maas, de heer J. ten doen. Het bestuur stait zich aan van Buuren, groepenchet, wendde by de verklaring die vorig jaar reeds de. werRzaam als societeitsbedien zich speciaal tot de heer Van Os, die j, afgelegd en waarin werd ver- in de schare der avunculi werden etilSTNog véle5 andere spreken k)aa?d ^at''Sa™tua Augustinus" haar gistermiddag in de vergadering opge- voerdén hét woord blhoudèn Clvltas Academica wil nomen: mej. A. van Grieken, mej J. Na een dankwoord van de heren Maas en Van Os, zette het gezelschap o.l.v. de heer Tims de aanwezigen een gevarieerd cabaretprogramma voor, waarin de twee charmante „Bella's" zorgden voor vrolijke accordeon klanken. Ko van der Wel was een uitstekend conferencier, terwijl mr. Tims allen versteld deed staan van zijn goocheltrucs. Een geanimeerd bal o.l.v Jan van Ake bracht een vrolijk slot aan een even vrolijke avond. Geslaagd voor het doctoraal exa men Franse taal- en letterkunde de heer A. H. F. Boudens te Hoorn. LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN De Leidse Amateurfotografenver- eniging had in De Doelen haar eerste competitie-avond in dit seizoen (vrije onderwerpen). Voordat de jury, v/aarin zitting hadden de heren Van den Berg, Gompelman en Van Mul- lem, het vrij grote aantal ingezon den foto's onder de loep nam, moest een beslissing worden genomen over een bestuursvoorstel tot verhoging der contributie. Met algemene stem men ging de vergadering hiermee akkoord. Vooral voor de beginnersklasse waren heel wat foto's binnengeko men, die over het algemeen van zeer goede kwaliteit waren. Er werd dit keer een nieuw beoordelingssysteem toegepast, waarbij slechts één cijfer werd gegeven inplaats van de voor heen gebruikelijke drie cijfers voor respectievelijk motiefkeuze, uitbeel ding en techniek. Tevens kreeg iede re inzender nu gelegenheid zelf iets van zijn foto Cs) te zeggen. De heer Van Wijngaarden kreeg het hoogste aantal punten in de beginnersklasse en hij won daarmee een door een der leden beschikbaar gestelde surprise. potlood en geest li 2 3 l 6 f 8 9 10 11 12 13 U Hib 16 17 8 19 20 22 23 24 25 ?6 27 28 S 30 No. 528 Horizontaal: 1. smook, 5. honigbij, 8. druipnat, 11. schittering, 13. gil, 15. gesloten, 17. term bij het boksen (afk.), 18. meisjesnaam, 20. lidwoord, 21. priem, 23. netvleugelig insekt, 25. godin van de vrede, 27. mosvlakte of steppe in Siberië, 29. gindse, 30. document. Verticaal: 2. in het jaar des Heren (afk. Lat.), 3. plaats in de schouw burg, 4. voorwerp om te malen, 5. zijtak Donau, 6. deel van een schip, 7. mount (afk.), 9. snel en zonder tussenpozen babbelen, 10. stuk bouw land, 12. ten dele, 14. cilindervormig voorwerp, 16. lied, 19. boom, 22 berg bekend uit het testament, 24. boom, 26. buitenhaven, 27. voorzetsel, 28. at mosfeer (afk.). Oplossing morgenavond Oplossing No. 527 Horizontaal: I. drank, 5. elf, 7. os, 8. aard, 10. gang, II. mi, 12. peso, 13. pet, 14. reet, 15. reis, 16. iel, 17. oord, 18. br, 19. Henk, 21. geld, 22. do, 23. sta, 24. eerst. Verticaal: 1. dos, 2. Rs, 3. naast, 4. kano, 5. ed, 6. Frits, 9. Rg, 10. geel, 11. meid, 12. peer, 13. perk, 14. ribes, 15. ronde. 17. oele, 19. hé, 20. tot, 21. ga, 22. D.S. T. K. Lie en fam., W. de Zwijgerlaan 27a, naar Delft, v. Foreestweg 86; Q. Persijn en fam., Marnixstr. 81 naar Am sterdam, Notstr. 56 I; A. A. Schenk en fam., Haarlemmerstr. 202 n. A'dam, Hotweg 58 III; K. Hoen en fam., Weide- hof 24 naar Delft, Prof. Evertslaan 279; H. G. B. van Berkel en fam., de Gene- stetstr. 73 a naar Voorschoten, Chr. Huy- gensstr. 8; A. van der Lugt geb. van den Berg en fam.. Kastanjekade 23 naar Amersfoort, W. Barendzstr. 74c; J. Kar- regat en fam., 4e Binnenv. grt. 23 naar Fdam, Kapelstr. 11; K. J. Gieles en fam., Lage Rijndijk 39a naar Den Helder, Hoogstr. 35; B. W. van den Brink en fam., Kort Galgenwater 14a naar Wage- ningen, Klaas Katerstr. 19; A. J. van Giffen geb. van der Zwart en fam., Ak kerhof 11 naar Ermelo, Weth. v. Olst- weg 10; H. M. Gijsman en fam., Zoeterw. singel 31 naar Eindhoven, Strobloemstr. 4; L. de Visser en fam., Hoge Rijndijk 97a naar Voorschoten, van Heuven Goed- hartstr. 9; H. Kasteel en fam., Biliton- str. 15 naar Rijnsburg, Hofstraat 44; G. C. A. Verwiel en fam., Zoeterw. singel 18 naar Waalwijk, Hertog Janpark 54; G. Tegelaar en fam., Hansenstr. 64a naar Leiderdorp, Pinksterbloem 74; C. H. Daams en fam., Marnixstr. 133 naar Aus tralië; S. van Asperen en fam., Spijker- boorsteeg 6 naar 's-Gravenhage. Piet Heinstr. 37; C. Lepelaar en fam.. Akker hof 29 naar Australië; H. van Baak en fam., Roodenburgerstr. 37 naar Assen delft, Dorpsstr. 517; A. van Bommel geb. Ehrenfest en fam.. Kolfmakersteeg 8 naar Gronsveld, Vroendaalsweg; J. M. van Unen geb. Bruné, Oosterdwarsstr. 4 naar Amersfoort, Utrechtseweg 309; A. A. Verschoor, Aalmarkt 16 naar Schoorl, Gortersweg 4; P. M. Vrijhof, Rijnsb. weg 86 naar Wassenaar, Oostdorperweg 117; A. C. Hogenkamp, Paviljoenshof 9 naar Vlaardingen, Pr. Hendriklaan 43; E. Nieuwhoff, Groenhovenstr. 6 naar 's-Gravenhage, Maretakstr. 74; H. Schoonhoven, Drie Octoberstr. 15a naar 's-Gravenhage. Vondelstr. 178; B. T. Verhoeven, Drie Octoberstr. 29a naar 's-Gravenhage, v. Imhoffstr. 33; J. Slin gerland, Thorbeckestr. 11 naar Amster dam, Roompotstr. 7 II; E. J. Lo-Fo-Wong, de Meij van Streefkerkstr. 34 naar Oegstgeest, Oranjelaan 2; A. A. Doornik, T. Brandsmalaan 51 naar 's-Gravenhage, v. Speykstr. 28; J. A. Ackermann, de Sitterlaan 37 naar Voorschoten, Rijndijk 288; E. J. ten Cate, Breestr. 130a naar Groningen, Oosterhaven 2a; F. de Vries, de Sitterlaan 100 naar Zaandam. Zuiddijk 50a; J. H. P. Bos, Moddermanstr. 22 naar Rijswijk Z.H., Min. Verschuurlaan 59; M. C. Pieters, Bronkhorststr. 4 naar Was senaar. Rijksstraatweg 651; M. van Leeu wen geb. van der Meij, Julianakade 13 naar Rotterdam, Spoorsingel 53b; H. van de Ketterij, Sumatrastr. 110a naar Kat wijk, Laan v. Nieuw Zuid 56; H. A. Vis- man, Nieuwe Rijn 34a naar 's-Graven hage, Beeklaan 416; C. Zijlstra, Lammer markt 64 naar 's-Gravenhage, A. Pier- sonlaan 84; D. M. Egter, 2e Binnenv. gracht 8a naar 's-Gravenhage, Coper- nicuslaan 100; W. A. M. Harink, Mezen- str. 2 naar Almelo, Burgstr. 2b; J. W. van der Linden, Mezenstr. 2 naar Arn hem, Lavendelstr. 23; J. H. M. van der Vlugt, Boerhaavelaan 26a naar Haar lem. Kleine Houtweg 139; A. C. Buiten huis, Rijnsburgerweg 10 naar A'dam, Koninginneweg 3; I. E. de Veer, Rijns burgerweg 10 naar Den Helder, Huisdui- nerweg 3; E. F. Karsten, P. Paaltjenspad 1 naar 's-Gravenhage, Tortellaan 75; M. J. Heruer, Boshuizerkade 35 naar Am sterdam, Ookmeerweg 235 II; W. S, van Duijn geb. Zuur, Witte Singel 97 naar Leiderdorp, Mauritssingel 43; J. R. Hes, Witte Rozenstr. 22 naar 's-Gravenhage, Koninginnegracht lc; R. J. M. E. Noyen, Bilderdijkstr. 1 naar 's-Gravenhage, Ben- nekomstr. 93; H. Pietersen, M. Treub- laan 45 naar 's-Gravenhage. Molenstr. 49; J. D. van der Laan, de Sitterlaan 10a naar Baarderadeel, Wieuwerd 17; B. C. Storm, H. Roozenboomstr. 7 naar Lei derdorp, Mauritssingel 168; A. J. A. M. Omtzigt, Zeemanlaan 36 naar Aalsmeer, Primulastr. 73; H. M. B. van Dorp geb. de Jonge, Zeemanlaan 47 naar Vlaar dingen, Delftse Veerweg 25a; W. M. Haasbroek, de L. de Kanterstr. 13 naar Rotterdam, Beukelsdijk 7 b; M. S. Ver steeg, Hoge Rijndijk 89 naar Duitsland; K. Broedelet, Noordeinde 2a naar Hil versum, Noodweg 37; M. A. Hees, J. v. Stolbergstr. 61 naar Arnhem, Apeldoorn- sestr. 6b; W. M. Zuidmeer, Haarlemmer str. 211 naar Haarlem, Zijlweg 82; C. H. Ziens, Rijnsb.weg 163 naar Lisse, Gracht- weg 83; A. P. van den Boogaart, v. 't Hoffstr. 4 naar Amsterdam, A. Neuhuys- str. 18 II; C. F. J. van Oudenhoven, Kam. Onneslaan 23 naar Rotterdam, Pr. Mar grietlaan 17b; N. van Tol, geb. de Jon ge, Raamsteeg 73 naar Leiderdorp, Jaag pad 34; J. W. Barendse, A. Paulownastr. 16 naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 104; C. A. M. Kleipool, Donkersteeg 9a naar Monster, Burg. Kampschoërstraat 100; L A. W. Borsten, Oude Vest 35 naar Amersfoort, Leusderweg 45; M. E. A. Kern, Witte Singel 35 naar Utrecht, P. Breughelstr. 14 bis; F. R. Ketting, Fran- chimontlaan 55 naar Utrecht, Stadion laan 12; J. Tjen A Looi, Kam. Onneslaan 24 naar Haarlem, Veenbergplein 6; C. A. Post, Kam. Onneslaan 55 naar Oegst geest, Floralaan 47; W. R. Bake, Fruin- laan 3 naar Schiedam, Burg. v. Haaren- laan 1137; C. A. N. Rameau geb. Tiel, de Gijselaarstr. 5 naar Rotterdam, Heem raadssingel 88; C. I. Cahen, Hoefstr. 15a naar Amsterdam, Keizersgracht 280; P. A. Schrijvers geb. Bartels, Breestr. 87 naar Alkemade, Binnenweg 28; W. C. H. den Hollander, Duinhof 16 naar Austra lië; H. C. W. Roodakker, Pr. Hendrik- str. 4 naar Rolde, Papenvoort 15a; J. Woerlee geb. Bakker, Spijkerboorstr. 6 naar 's-Gravenhage, P. Heinstr. 37; K. Westra, Morsweg 30a naar Franeker, Harlingerweg 45; den Hollander geb. Keijzer, de Genestetstr. 81 naar Aus- stralië; A. van Zoest, Kanaalweg 199 naar Nieuw Zeeland; M. L. Labaar, geb. Dacosta, Wasstr. 5 naar 's-Gravenhage, Beeklaan 395; E. Romijn, Plantsoen 17 naar Wassenaar, Clematislaan 3; P. W. L. Hollmann, Rapenburg 116 naar Zeist, P. C. Hooftlaan 27; R. M. Behrens, Ra penburg 57 naar Frankrijk. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 1 T.M. 7 OKTOBER 1959 F. van Urk en fam., Hoflaan 177; C. M Ermers en fam.,* chef verfmaler, Roomburgerlaan 25; J. H. A. Logemann en fam., hoogleraar, Boerhaavelaan 48; A. Kamphof en fam., accountant, de Meij v Streefk.str. 44; K. van Leeuwen en fam., onderhoudsmonteur, Hoflaan 279; J. de Wijs en fam., leraar, Corn. Schuyt- laan 134; F. W. Eckenhausen en fam., arts,, v. Vollenhovenpleiin 83; E. Mün- zenmayer geb. van Kerkhof en fam., Narmstr. la; L. J. J. Vogelaar en fam., radiotechnicus, Hooigr. 28; H. Kniest geb. Honders en fam., Piet Heinstr. 8; C. B. Bot en fam, predikant, Utrechtse Veer 22; J. D. Rikkert en fam., kantoorbe diende, Stuyvesanthof 26; D. L. M. F. Smits en fam., militair, Marnixstr. 36; J. de Ridder geb. Vos en fam., Marnix str. 133; G. L. Spoek en fam., bioloog, Boerhaavelaan 84; J. M. Poodt en fam., onderwijzer. Joh. Verhulststr. 1; P. Vroegh en fam., chauffeur, Abraham Crijnssenstr. 26; C. Brandt en fam., touwspinner, Abraham Crijnssenstr. 23; A. C. M. van der Drift, Oude Vest 29; J. J. M. van der Horst, Nieuwe Rijn 92a; J. M. T. A. van der Loos, Nieuwe Rijn 92aH. J. Post, Bakh. Roozenboomstr. 22; W. I. M. van der Loos, Schelpenkade 45; J. Bouquet, Boerhaavelaan 42; J. W. H. van Wijk, Oude Vest 137; F. J. A. Pijnenburg, Klikspaanweg 12; C. van Oort, 1.1. verpleegster, Mezenstr. 2; J. M. T. Hendriks, hotelbediende, Oude Rijn 75; D. Zwart, chauffeur, Sumatrastr. 110a; A. Liera, ass. verkoopleider, Burg- gravenlaan 11; E. P. Veeren geb. Am- merlaan, de Laat de Kanterstr. 3; J. de Nie, verwarmingsmonteur, Kort Rapen burg 19; T. Posthume, Klikspaanweg 18; F. T. van Straten, Tib. Siegenbeek- str. 6; J. H. N. Wennekers, Garenmarkt 6a; J. Visser, Boerhaavelaan 42- N. Kors, Boerhaavelaan 21; A. de Groot, Middel - stegr. 75; J. W. Briët, Burgsteeg 1; I. Günther, Verdamstr. 52; A. J. F. Goge- lein, Hooigr. 51; P. J. de Groot, Suma trastr. 100a; C. H. Heijboer, Rijnsburger- singel 1; P. A. Lich, hulp i. d. huish. Bos huizerkade 3; G. L. van der Hoeven, te lefoonemployé, Duinhof 11; M. A. F. van der Linden, Morsweg 19; J. J. du Croix geb. van Mastrigt, Steenschuur 12; A Griede, onderwijzer. Corn. Schuyt- laan 164; A. P. D. Bakker, Korte Mare 22; G. E. M. Holverda geb. Bom, Sophia- str. 54; W. G. M. König, Meijerskade 10; T. L. Meijer. Zoeterwoudsesingel 94; F. van Daalhoff, v. der Waalsstr. 43; H. Lambooij, Hogewoerd 30; F. H. Main- eengesloten bebouwing daarbuiten, zoals van Oegstgeest, Leiderdorp en Zoeterwoude-Hoge Rijndijk bestemd PREMIERE TE LEIDEN VAN „EEN NATIONALE TRADITIE" Voor personeel en relaties heeft de Nationale Levensverzekeringsbank te Rotterdam in Leiden een première doen houden van de voor de bank vervaardigde film „Een Nationale Traditie". Met deze titel duidt men aan, dat het streven naar zekerheid „een nationale traditie" is, die in de loop van honderd jaar aan de Natio nale haar bestaanszekerheid bood. De rolprent is vervaardigd door Joop Geesink's Starfilm. Het draai boek is van Bob Langestraat, het scenario van Anthony J. D. Sips (publicatiechef van de Nationale) en de regie werd gevoerd door Bob Chrispijn. Het is eèn redelijke re clamefilm geworden, die zijn doel bereikt: bruikbare reclame te maken voor de levensverzekering in het al gemeen en de Nationale in het bij zonder. De beste reclame-film is nog niet altijd de beste film. Het spel leek ons wat gemaakt en in som mige gedeelten van de film was de dialoog te zwaar op d ehand, in het bijzonder in die gedeelten, waarin tijdens een gesprek met de inspec teur de voordelen van de verzeke ring worden uiteengezet. Spectacu lair is de redding van een patiënt aan boord van 'n coastei door middel van qen Sikorsky van het Marine- Vliegkamp Valkenburg. Damesportemonnaie, herenporte- monnaie, boek, schoolétui, hengsel mand, badhanddoek, zwembroek, étui inh. damesbril, cape, étalagemate riaal, rugzak, regenjas, lap stof, schroevendraaier, bankbiljet, munt biljet, tasje, nagelgarnituur, aktetas, kontaktsleutels, rijwielpompje, huis sleutels, vulpen, kindervestje, bro che, meisjesvest, spaarpot, windjack, vishengels in foudraal, rekenliniaal, damesmantel, damessportjasje, dozen inh. snoep, diplomatentas, passer, vaatje haring, slippers, pedaal, stof jas, stethoscoop, autostep, uitlaat (bromfiets), damespolshorloge, hon- denriem, rinS> schakelarmband, geldsbedrag, bijbelboek, rozenkrans, gymschoenen, zaag, herenjas, pakje sigaretten, dameskousen, dolkmes, hopjes, schoteltjes, schoenen, sloop, hoofddoek, zonnebril, jongensjas, bril. Terug te bekomen en inliohtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 Leiden, ingang poort, op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Leidse Agenda WOENSDAG 14 OKTOBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk,kwart voor zeven nam. „Ex Animo". „Die Schöpfung". Jo seph Haydn. Stadsgehoorzaal 8 u. „De Natuurvriend". Ledenvergade ring. Steenschuur 6, 8 uur nam. Jongerencontact. Groep G (Kees de Wit), Rhijngeesterstraatweg 31, Oegstgeest. DONDERDAG 15 OKTOBER Kon. Ned. Natuurhist. Ver. „Als de bladeren vallen", Diligentia, Den Haag. Jongerencontact. Groep B (Jan Ouwerkerk) Fagelstraat 22a. Lei den. Jongerencontact. Groep F (Louis Snijers). gebruikelijke adres. 8 u. nam. Kath. Nat. Bond voor E.HJÏ.O. Cur sus voor gevorderden. R.K. Ly ceum, Mariënpoelstraat, 8 u. n.m. Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting. Voorlieliting over vis en vis gerechten. „De Hoeksteen", Le vendaal 1, 8 uur n.m. VRIJDAG 16 OKTOBER St. Christoffel. Bijeenkomst in het Waaggebouw. 8.15 uur nam. St. Adelbertvereniging. Dr S. W. Couwenberg over „Heroriënte ring van de christelijke democra tie", Gulden Vlies, 8 uur n.m. ZATERDAG 17 OKTOBER Jubileum Zr. Zephyrina. 50-jarig professiefeest. St. Elisabeth-zie- kenhuis. Ree. 35 uur. „Pulchri Studio". Toneelvoorstelling „Je kunt het niet kopen", St. An- tonius-Clubhuis, 8 uur. gay, Hogewoerd 30; A. D. Johnson, zen deling, de Meij v. Streefkerkstr. 34; J. de Wolf, timmerman, Hogewoerd 154; J. A. Bakker Schut geb. Pantekoek, lera res, Boerhaavelaan 52; L. de Wijs, Wit te Singel 96/97; I. van Driel, Jan v. Goijenkade 27; J. W. Harland geb. Ver- horik, Oranjegr. 66a; C. Kalkman, we- tensch. ambtenaar, Scholtenstr. 68; W. A. Muller, verpleegster, Roomburger laan 43; J. Prinsen geb. Bakker, Rijns burgerweg 144; G. M. Bonte geb. Fa- vier, Maredijk 87a; G. Lodder, Hoge woerd 84; P. W. J. M Groenewegen, Roodenburgerstr. 5T; K. L. Houwen, Klinkspaanweg 13; H. J. Bloemen geb. Pors. Stille Rijn 12; C. van Kolmeschate, Plantsoen 93; H. van der Steen, ver pleeghulp, Witte Rozenstr. 21; D. de Boer, stations ass., a.b. ligg. Spoorhaven 1; T. A. Westendorp, leraar, Klikspaan weg 8; G. Stöckel, Nachtegaallaan 2; G. H. van den Berg geb. de Groot, rijks ambtenaar. Oude Vest 223; H. G. Kraan, verkoopster, P. de la Courtstr. 39; J. M, Witjes, kleuterleidster, Lage Rijndijk 10; A. C. Bol Raap, analyste, Fagelstr. 53; F. J. J. M. Schlatmann, boekhouder, de Meij v. Streefkerkstr. 57; M. Wol- dringh, fotograaf, Zoeterwoudsesingel 90; C. E. A. Baronesse Schimmelpennick van der Oije, sociaal werkster, Plantage 16; F. T. H. Dekkers, Melch. Treublaan 45; J. A. Schraag, Klikspaanweg 15; G. A. J. Middag. Terweepark 2; H. Seven- sler, Kam. Onneslaan 2; H. Wight, hulp i. d. huish., Mecklenburgerstr. 5: M. H. M. Dahlhaus, Noordeinde 50; T. Roes tenburg, Vreewijkstr. 16a; G. H. A. Scholte, Klikspaanweg 16; E. H. Jans, I.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. L. van Dalen, verpleegster. Rijnsburger weg 10; H. van Wageningen, onderwijzer, P. J. Blokstr. 41. RIJWIELEN (Ie betaling) f 22.50 restant in termijnen Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie) Rundveemarkt vertoont merkwaardig goed beeld Ondanks droog te „Ondanks de grote droogte ver toont de rundveemarkt op het ogen blik een merkwaardig goed beeld". Dit zei de voorzitter van het pro- duktschap voor vee en vlees, de heer Joh. de Veer, vanmorgen te Utrecht op een openbare vergadering van het produktschap. Er doet zich wel een geringe prijsval voor, maar deze is, volgens hem, niet ongewoon voor de tijd van het jaar. De aanvoeren zijn wat ruimer, maar niet overmatig. De heer De Veer meent, dat de koeien voor januari niet duur zul len worden, omdat het aanbod tot die tijd vrij behoorlijk zul zijn. Men zal er echter wel rekening mee moe ten houden, dat de buitenlandse vraag het prijspeil hier kan beïn vloeden. Het bestuur van het produktschap ging in principe akkoord met de voorbereiding van een invriesrege- ling, die i.\ werking gesteld kan wor den, wanneer door een plotselnige verandering in het weer de markten overvoerd worden met oudere koeien Wanneer de prijzen beneden een be paald niveau zakken zullen de koeien met een kleine premie als vergoeding voor de kosten, desgewenst ingevro ren kunnen worden. Men verwacht, dat men de markt op deze manier „schoon" zal kunnen houden. De varkensmarkt vertoont op het ogenblik een rustig beeld. De prijzen van de schapen zijn enigszins gedaald. Nieuw materiaal voor Wormers gat Kapitein J. J. Blommaart, die als commandant van de explosieven-op ruimingsdienst-school te Culemburg de leiding heeft bij het opsporen van het „ding" in het weiland te Wormer, hoopt vanmiddag met de buizen 20 tot 24 meter diep in de grond te drin gen. Gistermiddag werd reeds een diepte van ongeveer 14 meter bereikt, maar het werk moest toen plotseling worden gestaakt omdat de persslang door overdruk knapte. Vanmiddag zullen de werkzaamheden worden hervat, de militairen gaan dan twee pompen gebruiken. Kapitein Blommaart is er van over tuigd het oorspronkelijk gat, waar van de plaats door dichtslibbing en het graven van de werkpunt moeilijk meer was vast te stellen, te hebben gevonden, hij maakte dit op uit het feit dat de buizen gisteren gemakke lijk in de bodem zakten. „Shaw's "Pygmalion" voor de soldalen De Haagse toneelgroep ,,De Schouwspelers" heeft het bekende spel van G. B. Shaw „Pygmalion" op zijn repertoire genomen, op het ge vaar af daarmede zijn artistieke stal niet een oud koetje te bevolken. Een eivolle cantine-zaal van de Doelen kazerne is er echter getuige van ge weest, dat dit beestje beslist nog piep jong is; Shaw's intentie is aan geen tijd gebonden en wanneer dit gees tige verhaal van „rijkelui's moraal" om met vader Doolittle te spreken gebracht wordt op de opmerkelijk gesoigneerde wijze van „De Schouw spelers" kan iedere liefhebber van goed toneel daarvan genieten. Onder regie van Theo van Duyn en in de moderne vertaling van Ed Coen- raads is de bekende geschiedenis van het volkse bloemen verkoopstertje een artistieke prestatie geworden, waar voor de tonelisten alle lof toekomt. In de aanvang kwam, tijdens de portiek-scène in de regen, door een verkeerde belichting, het spel niet geheel tot zijn recht, doch dit foutje is na de hoge spelkwaliteit in de la tere bedrijven volkomen vergeven. Charmy Reynen was als Eliza Doo little hartveroverend, misschien door haar articulatie-van-nature als so- ciety-dame beter dan als volksmeisje, doch vol charme en kinderlijke een voud; zij heeft met haar spel hoge ogen gegooid. De uitbeelding van prof. Higgins door Piet Eelvelt was eveneens een genot voor het toneel- minnend oog, mannelijk onhandig, professoraal verstrooid en uiterst be heerst. De vrolijke noot in dit verhaal is voor rekening van Eliza's vader; acteur Alex Hock heeft deze rol op zuiver menselijke wijze gebracht en gewaakt voor iedere vorm van clow nerie, hetgeen aan het geheel onge twijfeld afbreuk zou hebben gedaan. Verder noemen "wij Brende Lind bergh als de bemoederende levens wijze Mrs. Higgens en de, ietwat al te passieve, Will Steenbergen als Lord Pickering. Al met al een ver antwoorde interpretatie van Shaw's schepping, waarin ook de bijrollen van Rie Wieland (Mrs, Eynsford), Bep Westerduin (Clara), regisseur Theo van Duyn (George) van hoog gehalte waren en het sublieme geheel hebben afgerond. Namens Dienst Welzijnszorg bood Serg. Majoor H. Raat de actrices een welverdiende bloemenhulde aan en sprak dank voor het gebodene. Een minutenlange ovatie demonstreerde de waardering van het publiek. APOTHEEKDIENST IN LEIDEN Geopend apotheek Reyst, Steen- straat 35, tel. 20136.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2