Van Nelle laat U heerlijk koffiedrinken en biedt U daarbij Mm voordeel Van Nellés De natuur is schoon Siebe van der Zee bleef in ballingschap Dubbel lekker, dubbel krachtig! VELPO DE TEXAS= RANGERS TIJDELIJKE AANBIEDING: Instant Coffee 2.1Q DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De natuur spreekt ook in King-pepermunt. De onge repte smetteloosheid van King-pepermunt is de weer spiegeling van de originele samenstelling en de hygiënische wijze van bereiding en verpakking. Aan het echte natuurprodukt ontleent King-pepermunt haar opwekkende en verkwikkende eigenschappen. De heerlijke smaak en geur zijn voor u een bewijs van de originele samenstelling. de natuurzuivere Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking De scheikundige analyseert;het publiek proeft de bijzondere kwaliteit van King-pepermunt. Eén telefoontje stak spaak in het wiel Tegen alle verwachting in is de beperkte non-activiteit" van de AVRO-reporter Siebe pan der Zee niet opgeheven. Wel heeft het be stuur van de AVRO op het punt ge staan, met algemene stemmen de heer Van der Zee uit zijn „balling schap" te ontslaan, toen werd over wogen of het verbannen hoofd van de sectie reportage hedenavond al dan niet zou optreden in een t.v.- reportage van de uitreiking van de televisieprijs van het Prins Bern- hardfonds. Vast staat wel, dat Siebe van der Zee vanavond niet op het t.v.-scherm zal verschijnen: „Al zou mijn direc tie het verbod ter elfder ure herroe pen, dan zou ik het toch niet meer doen. Ik laat niet met mij sollen", is de mening van Siebe van dei- Zee. Door dat standpunt heeft de te genstelling tussen de voorzitter van de AVRO, jhr. Roëll, en de heer Van der Zee zich nog toegespitst. De heer Van der Zee, die het AVRO-bestuur gevraagd had, een uitspraak te doen omtrent zijn positie voor woensdag avond, had aan dat verzoek de op merking verbonden, dat als een dergelijke uitspraak werd geweigerd hij daaraan zijn consequenties zou verbinden. Nadat er door het bestuur beslo ten was, de heer Van der Zee in zijn normale positie te herstellen, is jhr. Roëll aan het wankelen gebracht door een telefoontje van een particu lier, die hem vroeg of het wel tac tisch zou zijn, de heer Van der Zee nu weer op het t.v.-scherm te laten verschijnen. Men raakte zozeer gealarmeerd, dat men het eerder gemaakte voor nemen terugtrok en besloot, dat de opheffing van de beperkte non-acti viteit niet een zaak was, waarover het dagelijks bestuur kon beslissen. Dat moest het algemeen bestuur doen. Het algemeen bestuur kan niet eerder bijeen komen dan zaterdag. „Ik heb dus maar aanvaard dat het nog enkele dagen zal duren voor er klaarheid komt in mijn positie", zegt Siebe van der Zee. De heer Roëll blijft de uitlatingen van Siebe van der Zee scherp ver oordelen: „Daargelaten of de publi catie daarvan in een dagblad in over eenstemming is met de journalistie ke waardigheid, een feit is dat de heer Van der Zee zich in het open baar bijzonder denigrerend heeft uitgelaten over een bepaalde groep. Ik ben te zeer in hart en nieren een democraat, om toe te staan, dat een vooraanstaand functionaris van mijn omroepvereniging zich op een derge lijke manier uit", aldus de heer Roëll. De AVRO-voorzitter is van mening dat Siebe van der Zee persoonlijk en ruiterlijk zijn excuses had moe ten aanbieden, en dat dit door de brief, die de heer Van der Zee aan de VARA heeft gericht, niet voldoen de is geschied. Gisteravond, 10 uur, is de brand weer uitgerukt naar het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs aan de Gabriël Metsustraat te Amster dam, waar enige leerlingen, tenge volge van kolendamp, bewusteloos waren geraakt. Het bleek dat het schoorsteenkanaal van de centrale verwarming niet goed trok. Achter de ketel ontdekte de brandweerman nen een lek. Verder onheil werd voorkomen door het 'vuur uit de ke tel te trekken en te blussen. De onwel geraakte leerlingen werden met een zuurstofapparaat behandeld en naar huis gestuurd. Bij een ongeluk in een Belgi sche steenkolenmijn in de omgeving van Charleroi zijn woensdag twee Italiaanse mijnwerkers om het leven gekomen. Twee Belgische arbeiders werden zwaar gewond. Een rotsblok van ongeveer 150 kg. raakte los uit de schachtwand en stortte omlaag. Het raakte een honderdtal meters lager een liftkooi, waarmee de ar beiders naar de oppervlakte werden gebracht. is voor u bereid door Zwicserse koks en Nederlandse huisvrouwen. Dus... u weel het dubbel lekker, dubbel krachtig! Alle zakjes, waarop Knorrli staat afgebeeld zijn Knorr zakjes... gevuld met de fijnsre soep die er is: Knorr soep, gegarandeerd... zondag-soep voor elke dag DE ÉCHTE ALADDIN! Wereldberoemd om zijn krachtige, reukloze warmte en solide constructie. Uitste kend te regelen, veilig en be trouwbaar, ook om op te koken. Let op het merk... eis een échte A&idditu PETROLEUMKACHEL Vraagt prospectus aan bij: *L G. DE ZEEUW N.V. Postbus 84, Dordrecht. mi—Éiii ■■y mmiiiiminm w Na langdurige besprekingen is de Leeuwarder gemeenteraad woens dagavond akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om een be drag van ƒ250.000 ter beschikking te stellen van het fonds voor de stich ting van een universiteit in Fries land. Over het algemeen werd het voor stel door de raadsleden met voldoe ning ontvangen. Slechts de voorzit ter van de VVD-fractie, mr B. P. van der Veen, stemde tegen. Hij was van mening, dat het cijfermateriaal in het door de commissie hoger on derwijs in Friesland samengestelde rapport een onvoldoende basis was voor een positief besluit. Volgens de wethouder van onder wijs, de heer J. Tiekstra, zal op zeer korte termijn een tweede rapport van de commissie het licht zien. Het grote houten paviljoen op de lange wandelpier van de Engelse badplaats Southenend-on-Sea is woensdagavond grotendeels afge brand. Hoewel er geen direct gevaar voor de vele verpozing zoekende Lon- denaaxs bestond, werden de meeste gasten per boot naar ie wal gebracht, daar de terugweg afgesneden was en ook de elektrische treintjes over de pier niet meer reden. LUm en plak alles met van Ceta-Bever NAaPERIJ In een KLM vrachtvliegtuig, dat enkele honderden apen van Bangkok naar Amsterdam vloog, was een die- rensteward enkele jaren geleden hoog in de lucht bezig met het voe deren van zijn luidruchtige passa giers. Hij trapte per ongeluk op een bus sen de hokken liggende bezem, die onmiddellijk reageerde door met de steel precies tegen zijn neus te slaan. De steward liet op duidelijke wijze zijn misnoegen blijken over deze ..te genslag" en hij greep naar zijn neus. Toen hij de hand weer van zijn ge zicht haalde, zag hij dat in de lange rijen hokken alle apen met hun poot jes voor hun snuiten zaten, terwijl zij jammerende kreten uitstootten. Op het gebied van medegevoel voor een door het noodlot (of bezem steel) getroffen mens kan zelfs van apen nog wel wat geleerd worden! Profileer van deze voor slechtst per busje van 50 gram Hani direct een paar busjes in buis. U spaart veel geld en U drinkt Neerlands lekkerste pocdcrkojjie. De poederkoffle-met-PIT in het rood-wit-blauwe busje

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9