DUINSTREEK Denk] na en u ki^st nylons! Opening winter seizoen LTM- LTJ Het gaat orthnv been l Nü vele soorcen in prijs verlaagd! Burgemeester Van der Hoeven nam afscheid van het gemeentepersoneel DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Laatste Berichten HILLEGOM „COPEX" BREIDT UIT Voor het verwerken van de steeds toenemende export van bloembollen die het bloembollen-expeditiebedrijf „Copex" voor haar rekening neemt is meer ruimte nodig dan dat deze stichting tot haar beschikking heeft aan de Wethouder Balverskade. Daarom werd de gemeente aange zocht tot verkoop van een perceel grond in het uitbreidingsplan „Wee- restein" ter grootte van 4884 m2. Ongeveer 434 m2 zal daar an ge bruikt worden voor het maken van een toegangsweg vanaf de Michiel de Ruy terstraat. De koopprijs bedraagt 44.280,—. VERGADERING K.V.OJB. De katholieke vereniging van on dernemers in het bloembollenbedrijf, „Centrum Bloembollenstreek" houdt een vergadering op maandag 12 ok tober a.s. des avonds om 8 uur in de Nachtegaal. De agenda vermeldt on der meer: candidaatstelling leden van het hoofdbestuur. Aftredend zijn de heren: Ant. Nijssen, Sant poort, C. Ph. Freriks te Hillegom en C. G. Meskers te De Zilk. Deze heren zijn niet herkiesbaar en het bestuur stelt als candidaat de heer W. C. Witteman, voorzitter van de afdeling. Eventuele indiening van voorstellen voor de algemene Najaarsvergadering van de KVOB. KATWIJK Reclassering. De collecte ten bate van de reclassering bedroeg in deze gemeente in totaal 1980.23 waarvan te Katwijk aan den Rijn werd ingeza meld een bedrag van 391.30 en 158-8.93 te Katwijk aan Zee. Brand In de Centrale verwar mingskelder van een flatgebouw aan Rijnmond brak brand uit dat echter door de bewoners met behulp van omwonenden vrij spoedig met een hoeveelheid zand kon worden geblust zodat de gealarmeerde brandweer niet behoefde op te treden. LEIÜSCHENDAM Winkelcentrum Om te beraad slagen over de oprichting van een winkelcentrum Damlaan-Damplein zijn 37 winkeliers uit de Damlaan bij een geweest onder leiding van de heer F. H. Wijnen, die in zijn ope ningswoord er op wees, dat ook de winkeliers rnet hun tijd wensen mee te gaan en een open oog hebben voor de problemen welke de zich snel uit breidende gemeente met zich mede brengt. Ook de belangen van de con sumenten moeten daarbij op hoog peil gesteld worden. Naar aanleiding van een breedvoerige bespreking werd besloten tot oprichting van een winkelcentrum Damlaan-Damplein. In het bestuur werden gekozen de heren F. H. van Wijnen, P. van Kam pen jr, A. van Beek en J. N. de Lan gen Wendels. Handwerktentoonstelloing De vereniging van katholieke arbeiders vrouwen houdt zaterdag en zondag 10 en 11 dezer een tentoonstelling van wat de vereniging op het gebied van handwerken heeft tot stand gebracht. Aan deze tentoonstelling is tevens een fancy-fair verbonden. Pastoor J. E. van der Kolk zal de tentoonstelling zaterdag openen des middags om half drie. Zoals ons bij ondervinding be kend is loont het de n oeite deze ten toonstelling te gaan zien. LISSE Zij weten van planten De heren B. Hesseling en P. van Eyk, beiden werkzaam bij de gemeentelijke plantsoenendienst te Lisse, hebben in Leiden op de algemene tuinbouw- cursus met veel lof het diploma be haald voor „Hovenier tweede knecht"; van de cursus „tuinteke- nen" hebben zij met goed gevolg het eerste examen afgelegd. Voorts zijn zij in het bezit van de diploma's „dendrologie en 3-jarige, algemene tuinbouwcursus. N00RDWIJK Brand Bij werkzaamheden door schilders is brand ontstaan in de villa naast Hotel Noordzee aan de Koningin Wilhelmina Boulevard. Na dat de schilders met hun afbrand- apparaten enkele kozijnen hadden bewerkt, begaven zij zich enige tijd naar een andere omgeving. Bij hun terugkomst ontdekten zij dat in een vermold kozijn brand was ontstaan. Met man en macht begon men aan het blussingswerk, terwijl ook de brandweer in minimum van tijd aanwezig was. Men was het brandje spoedig meester. Het bleef daardoor beperkt tot enige brandschade, maai er was een grote waterschade. VOORHOUT Ondertrouwd: J. A. van der Poel, 36 jr en H. M. Kors, 25 jr; W. Th. Weenink, 30 jr (Alkemade) en G. Hoogervorst, 27 jr. Getrouwd: N. F. Wolken (Velsen) en M. L. P. v. d. Nieuwendijk. Overleden: Sophia H. v. d. Herjden- Wetsel, 87 jr. VOORSCHOTEN De burgemeester werd ontvoerd Gisteravond om half acht stopte er een zwarte auto voor het huis van burgemeester Van der Hoeven te Voorschoten. De burgemeester, die meende dat hij afgehaald werd voor de afscheidsavond met het gemeente- personeel in het Cultureel Centrum, stapte met zijn echtgenote in de auto. Het bevreemdde het burgemeesters- paar al gauw dat er een welp van de „Beatrixgroep" en een kabouter van de „St. Irmagroep" in de auto zaten, de chauffeur was in het complot en de auto reed niet naar het Cultureel Centr. maar naar de Vlietwijk, naar de geheel in het donker staande Kimshoeve van de Jeugdbeweging. Geleid door de welp en de kabou ter werden burgemeester en mevr. Van der Hoeven naar de binnen plaats van de hoeve geleid en op dat moment gingen alle lichten in de hoe ve aan en werd de binnenplaats fel belicht door schijnwerpers en zongen drie honderd kinderen een welkomst lied. Ondercommissaris, oübaas De Groot, sprak hierna woorden van dank en' memoreerde de grote stéun, welke de burgemeester steeds voor de jeugd is geweest. „Het moet voldoening schenken, aldus spreker, dat bij uw installatie in 1945 slechts tien verkenners u ver welkomden, nu zijn e rruim driehon derd. In al die jaren heeft u nimmer verzuimd om voor dag en dauw op „St. Joris" de jeugd een boodschap te geven." De hoofdleider van de K.J.B., oübaas Peeters, prees de scheidende burgemeester vooral als mentor van de samenwerking tussen alle groeperingen, ongeacht de ver schillende levensbeschouwingen, zo dat thans in Voorschoten een sa menwerking tussen de katholieken en niet-katholieke jeugd bestaat, die uniek voor Nederland is. Hierna werd burgemeester Van der Hoeven een dierenhuid aangeboden, waarop de namen van de verschillende groe peringen geschilderd stonden, mevr. Van der Hoeven werd bedacht met een bouquet rose anjers. In zijn dankwoord deelde de bur gemeester mede, dat de jeugd altijd KOLENDAMPVERGIFTIGING Gisteravond heeft men in een wo ning aan de Sparrendaal te Rotter dam de 68-jarige J. den Braber, le venloos op bed gevonden, gestorven aan kolendampvergiftiging. Zijn echtgenote de 63-jarige mevrouw B. den Braber-Booman, was bewuste loos en moest in het ziekenhuis Berg weg worden opgenomen. Twee lo gees, het echtpaar Booman uit Oud- Beijerland, die zich onwel voelden, zijn voorlopig bij buren onderge bracht. Hun toestand bleek evenwel niet ernstig te zijn. De brandweer heeft de brandende haard, waarvan vermoedelijk de kanalen gedeeltelijk verstopt waren, in de tuin neerge zet. Leid-» Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „Contactinvarianten", de heer L. Bakema, geboren te Emmen en thans wonende te Haarlem. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. M. Wreesman te Delden (O), mej. M. L. A. Labouchere te Zeist en de heren G. F. Boreel te Lei den, H. A. Zanoli te Den Haag en H. A. Wolterbeek te Den Haag; voor het Doet. ex. Farmacie de heren D. Son- nega te Warmond en H. M. Smit te Leiden; voor het Cand. ex. Geschie denis de heer E. G. Hoekstra te Oegst- geest. een bijzondere plaats bij hem had ingenomen. Vele lofuitingen welke hem toegezwaaid werden wilde hij afschuiven op de gemeenteraad, want deze raad gaf hem altijd de gelegen heid, op het gebied van de jeugd veel te kunnen doen. Met de belofte dat de Voorschotense jeugd altijd een plaats in zijn hart zal blijven behou den nam de burgemeester afscheid. Dezelfde zwarte auto reed toen weer voor en slechts weinig te laat kwa men de heer en mevrouw Van der Hoeven in het Cultureel Centrum. Nederl. molenaars ie Alphen a. d. Rijn bijeen Onder leiding van de voorzitter de heer J. Kammeraat uit 't Zand kwa men gisteren de leden van de Alge mene Nederlandse Molenaarsbond in vergadering bijeen. In zijn welkomstwoord mocht de heer Kammeraat een flink aantal leden uit het gehele land in de mor genvergadering begroeten, waarna de notulen van de vergadering van 29 mei j.l. werden vastgesteld. Het voorstel van het hoofdbestuur dit college met een tweetal leden uit te breiden werd aanvaard, waarna de heren C. Romijn uit Ruurlo en de heer H. Boeve uit Den Haag als zo danig werden benoemd. De heer Boe ve is tevens algemeen secretaris. De begroting voor 1960 werd hier na goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur de contributie's met 5.per jaar te verhogen werd na ampele bespreking goedgekeurd. Hierna volgde de sluiting en werd onder leiding van de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer Mans- feld, gedineerd. De afdelingen Bode graven en Leiden traden daarbij als gastheer op. Tijdens de middagvergadering wer den enkele bijzonder actuele onder werpen behandeld op het gebied van de veevoeding. Prof. A. M. Frens sprak over „De betekenis van kracht voeder bij rundveevoeding". Hierbij wees spreker er op, dat er voorheen veel meer ruwvoeders gebruikt wer den dan thans het geval is. Met de uitbreiding van de veestapel is ook het gebruik van krachtvoer enorm toegenomen en daardoor van veel grotere betekenis dan voorheen. Het is dan ook daarom zaak voor de vee houders, dat deze het krachtvoer voor hun dieren kopen waarin de meest waardevolle grondstoffen ver werkt zijn en voor de molenaars is het de taak er voor te zorgen, dat deze voeders van de beste kwaliteit zijn. Dr J. A. de Bas sprak vervolgens over „Voeding en ziekte bij de big". Tot slot van de middag sprak de heer O. Suurenbroek over „De mo derne ontwikkeling in de piepkuiken industrie in de Verenigde Staten van Amerika". De drie sprekers hebben deze mid- Technische club voor katholieke kappers uit Leiden en omgeving OPENINGSAVOND Dinsdagavond is de nieuwe katho lieke technische club voor kappers van Leiden en omgeving van start gegaan in het Leonardushuis aan de Haagweg. In zijn begroetingswoord sprak de voorzitter, de heer E. M. Langezaal zijn grote waardering uit voor de goede opkomst. Spr. zei o.m. dat het in deze mo derne tijd het onontkoombaar is in het kappersbedrijf méé te doen aan deze vakavonden. Steeds weer ko men er zowel in het dames- en he renvak nieuwe modellen; het pu bliek vraagt er naar, daarom is het voor onze zaken van het grootste be lang om bij te blijven. De voorzit ter drong aan de werkavonden in een eenvoudige, hartelijke collegialiteit te laten verlopen om zodoende in goede samenwerking met de uitste kende leraren het vak op hoger peil te brengen. Nadat het reeds eerder behandelde reglement was voorgelezen en door alle leden was ondertekend ving de eerste werkavond aan. De eerste avond werd gekenmerkt door een goede werklust en een prettige sfeer. Er wordt deelgenomen door kappers van allerlei leeeftijden. De werkavonden worden gedurende het winterseizoen om de 14 dagen ge houden op de dinsdagavonden. De club staat open voor leden van de Patroonsbond en hun directe fa milieleden. Leiders zijn de heren H. Post uit Haarlem en Visser uit Rot terdam. THEE Oegstgeesi, Warmond en Sassenheim dag een aantal vragen te beantwoor den gekregen, waarna de dag werd gesloten door de heer Kammeraat, na dat deze de sprekers voor hun uit voerige inleidingen dank had gezegd en de leden voor hun aandacht. Zondagmorgen a.s. om 7.45 zal er in de parochiekerk te Warmond de H. Mis worden opgedragen ter ope ning van het winterseizoen. Daar na in „De Burcht" te Warmond grote algemene vergadering, voorafgegaan door gezamenlijk ontbijt. Hier zullen de plannen worden gesmeed voor deze winter. Allen, die er belang in stellen (en dat zijn heel veel jon gens en meisjes) komen naar „De Burcht". In de zaal van „De Oude Post" te Sassenheim zal het winter- programma meer spectaculair wor den geopend 's avonds om 8 uur met muziek, zang en dans. VOORSCHOTEN Gisteravond heeft burgemeester C. J. v. d. Hoeven in het Cultureel Cen trum afscheid genomen van het ge meentepersoneel, dat in groten getale met zijn echtgenoten aanwezig was. Ook het bijna voltallige leerkrachten corps van de openbare scholen als mede de Rijkspolitie waren deze avond aanwezig. Namens het gemeentebestuur open de wethouder G. Schrama deze bij eenkomst. Ook wethouder Dekker was aanwezig. De gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, sprak de scheidende burge meester en zijn echtgenote toe na mens het gehele gemeentepersoneel. Spr. herinnerde eraan, hoe onder lei ding van burgemeester Van der Hoe ven de bebouwde oppervlakte van de gemeente bijna verdubbeld is. Nadat spr. enkele karaktertrekken van de burgemeester naar voren had ge bracht, bood hij namens allen een fraaie schemerlamp en twee kristal len karaffen aan. De heer C. van Meurs, namens het jubileumcomité, merkte op, dat Voorschoten wel weet, wie het had, maar niet wie het zal krijgen. Spr. wenste de scheidende burgemeester veel licht Op de weg, die hij gaat be wandelen en bood een bureaulamp aan. Namens dat deel van het gemeente personeel, dat onder de naam „week- loners gerangschikt wordt zei de heer E. v. d. Blom, uit de grond van zijn hart, dat zij zo graag burgemeester Van der Hoeven hadden willen hou den, omdat hy zo volkomen open stond voor iedereen. Spr. merkte op, dat zij het personeel in Ridderkerk benijdden, dat zij zo'n burgemeester krijgt en dankte hem voor de wijze, waarop hij een burgervader voor iedereen was geweest. De heer J. H. Krooshof, sprekend voor het openbaar onderwijs, dat in de afgelopen 14 jaren van vier man personeel tot ruim 20 is uitgegroeid, sprak zijn grote waardering uit voor de juiste houding die de burgemees ter, principieël voorstander van het bijzonder onderwijs, tegenover het openbaar onderwijs had aangenomen. In de praktijk was gebleken, dat bur gemeester Van der Hoeven als be stuurder steeds ten volle het open baar onderwijs gediend had, waar voor spr. hem bijzonder dank zegde. In zijn dankwoord merkte burge meester Van der Hoeven allereerst op, dankbaar te zijn dat hi.i deze avond temidden van „zijn" personeel mocht staan. Hij had steeds getracht de juiste weg te vinden, dat wil zeg gen, de weg, die hij als de juiste zag. Het werken in Voorschoten was hem gemakkelijk gemaakt, alle ambtena ren hadden gestaan voor het belang van de gemeente. Iedere ambtenaar had zijn eigen verantwoordelijkheid te dragen gekregen. Voor de ongetwijfeld door hem ge maakte fouten vroeg spr. vergiffenis. Spr. dankte allen zc?r hartelijk voor het verlichten van zijn taak. Het is niet gemakkelijk, afscheid te nemen van een werk, dat lief is geworden. Spr. had getracht „burgervader" te zijn, omdat het de taak is van ieder mens te dienen, te helpen, te steunen. Spr. had dit beschouwd als zijn eer ste Christenplicht. Burgemeester Van der Hoeven dankte ook voor de schitterende ca deaus, die hem aangeboden waren. De avond werd verder opgeluisterd door Jan Nelissen's Poppentheater ..Het Kleine Wereldtoneel", een eerste klas poppenspel, dat met bijzonder fraaie poppen en rijke decors tot een boeiend spel werd. S^fe-NYLONS: verfijnd tot in de perfektïe gemaakt van versterkte ^nhahm— garens. Nu zijn hier de nieuwe Elite-nylons, nóg fijner, nóg eleganter dan voorheen... een serie kousen voor alle uren van de klok. Van de huiselijke ochtendkous tot de romantische a'vóndkous en voor alle gelegenheden, die uw been verder nog heeft om elegant te zijn. Een extra voordeel: de prijs is in vele gevallen belangrijk verlaagd. co Jt NICE De degelijke kous, die uno- dig hebt in de ochtend,datis de Elite-kous. 5 die „Nice" - heet:gemaakt i 50 denier getwiste Enka- longarens... dat kan tegen een stootje! Per paar g5 MOUSSE-NYLON. Hebt u behoefte aan een warme, sterke en elastische kous? Dan is deze elegante Elite kous uw keuzei "n Superieure kwaliteit! Verlaagde prijsl Per paar 3.75 LIDO Het toppunt van élégance voor uw beenl Dat is „Lido" onder de Elite-kousen. 66 Gauge, 15 denieren natuurlijk geheel geminderd voor betere pasvorm en voorzien van anti-ladder boord- en teenring. Verlaagde prijs 3.50 É/«L NAADLOOS. J Nog altijd zijn \sJ de naadloze 1nylons de grote k\. mode. Hier is w \t\ Elite-naadloos, in twee soor- ten. beide met mooie pasvorm: in mikro-steek, per paar 2.75 glad per paar 2.40 ERNA Werkt u buitenshuis? Neem de Elite- kous„Erna"van 30 denier Enka- longarens en u draagt de perfekte kombinatie: sterke garens, fijn geweven. Geheel geminderd en met anti-ladder boord- en teenring. Zeer elastisch, dus één met uw beenl Per paar LOCARNO 2.50 Een kous om's mid dags in de stad mee .voor de dag" te komen: 60 gauge, 30 denier, van voortreffelijke Enkalongarens, met anti-ladder boord- en teenring. Onder deze, ja onder èlle kousen de beste die u kunt kopen. Verlaagde prijsl Per paar 3.50 S.4.Y.:STRETCH FOR YOU! De kous voor ieder beenl De naam is een grapje, de kwa liteit is hoge ernst: nog nooit hebt u een kous gedragen die zo prettig om het been sloot als dezestretch-nylon.Verkrijg- baar in de nieuwste najaars- tinten. De prijs werd verlaagd tot (per paar) 3.50 BIARRITZ Een 15 denier kristal nylon, biezonder mooi op het been. dank zij grote elasticiteit. In de nieuwste modetinten. Per paar 2.50 VROOM OREESMANN Uw waranhuls De mooiste kousen: het meeste voordeel! U kunt de mooiste kousen dragen en foch het voordeligst uit zijn: u hèbt al het voordeel dat u kwaliteitskousen koopt, gemaakt van versterkte Enkalongarens! Bovendien: speciaal voor de mooiste kousen uit de Elite-serie biedt Vroom Preesmann u (ter kennismaking of bij hernieuwde kennismaking) een voordeel van f 2.05! Koop één paar LOCARNO WANDELKOUSEN van f 3.50 of één paar S. 4. Y. - STRETCH NYLONS van f 3.50 en u geniet op het tweede paar dat u koopt een voordeel van f 2.05. 1 Het tweede paar kost u (ja, werkelijk)- slechts f 1.45!!

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3