Slechte woningtoestanden schaden de intimiteit van het gezin Piano-recital Janine Dacosta Moedige Leidse M-brigadiers Bronzen onderscheiding voor A. van Meteren (Zaalberg-Leiden) DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 77e DE GESCHENKEN. REGEN HOUDT AAN w.o. electr. naai- en wasmachines, stofzuigers, enz. Morgenavond 11 uur onherroepelijk sluiting Mej. W. T. A. Laken sprak over Kinder bescherming op de eersie avond Vrouwengilde Op de eerste bijeenkomst van het Kath. Vrouwengilde in dit seizoen -in „Den Vergulden Turk" mocht de voorzitster van de Leidse afd. van het Kath. Vrouwengilde, mevr. G. Lindenhoff-IIop, een groot aantal leden ver welkomen. Zij sprak daarbij de wens uit, dat het winterseizoen, qua ver- fgaders-feer, even zonnig zou mogen zijn als de voorbije zomer. Spr. verwel komde de inmiddels in functie getreden nieuwe secretaresse, mej. P. Kelle- naers, en oesprak vervolgens enige punten uit het winterprogram. Eén hier van is de binnenkort te houden Missie-avond ter voorbereiding op de a.s. AMATE; de tweede secretaresse van het Gilde, mevr. M. G. T. van Neer- Braam, tevens secretaresse van het voorbereidende AMATE-comité, sprak een propagandistisch woord en spoorde de dames aan tot daadwerkelijke deelname aan deze grote missie-manifestatie, door medewerking aan de tentoonstelling en fancy-falr. Ook verzocht spr. de nog resterende weken te benutten voor het maken van handwerkjes, de bedoeling is nl. indien dit practisch mogelijk blijkt een speciale handwerkstand op de AMATE te verzorgen. Mevr. v. Neer sprak in het kort over het wezenlijke doel van de actie; het verkrijgen van een bredere visie op de Wereldkerk. Spr. vervolgde met de bespreking van de ontheffing uit de ouderlijke macht.. Hier zijn, in tegenstelling met de ontzetting, de ouders on machtig tot opvoeding, doordat, door allerlei oorzaken, de kinderen moei- Mevr. Scholte, afgevaardigde van lijlc opvoedbaar zijn. Ter sprake het Gilde in het Leids Vrouwen Con- kwamen verder de Wet op Onder tact, vroeg de collectrices voor de Toezichtstelling, waarbij de mede- eind oktober te houden inzameling werking der ouders een eerste ver voor Vluchtelingenhulp. In de pauze eiste is, de Gezinsvoogdij, de bemid- heeft een groot aantal dames zich deling bij toewijding der kinderen hiervoor spontaan beschikbaar ge- in echtscheidingszaken, de zorg voor steld. de ongehuwde moeder en de Adop- De spreekster op deze avond, mej. tie-wet. W. T. A. Laken, heeft hierna een T.a.v. uiterst interessante en leerzame eau- duidelijk de zeer zorgvuldige proce- tin„ en het wjtte meubilair comple- serie gehouden over haar werk bij dure, welke aan adoptie vooraf gaat, tefgn het geheel De pedicure moest de Raad van Kinderbescherming, ge- voorwaarden, die met alle mogelijke piaats maken voor deze uitbreiding illustreerd met pakkende voorbeel- waarborgen z«n omgeven. maar kreeg nu de beschikking ovei den uit de praktijk. Spr. bleek te Spr. besloot haar inleiding met de een geheel nieuwe aan de eisen van kunnen putten uit een rijke bron van woorden, welke onlangs de Arnhem- dp7P tJif3 aanepnastp inrichting Het ervaring waarbij duidelijk werd be- se kinderrechter toeft gesproken: opgeknapte schoenenmagazijn 'werd waarheid, dat als iemand van zijn „Wij doen wat we kunnen voor de ^ezer dagen heropend werk houdt, deze er ook gaarne over bescherming van het kind, maar la- praat. De moeilijkheden waarvoor ten we bedenken, dat het laatste thans de hulp der Kinderbescher- stootje van Boven moet komen". j- L 1EA L i ming wordt ingeroepen, liggen op Na de koffie heeft mej. Laken de reest DIJ net 1 DU jarig bestaan een ander vlak dan in vroeger tij- vele vragen der dames uitvoerig be- ,,'t Laatste stootje moet van Boven komen" (Advertentie) taureerd en uitgebreid. De winkel ruimte werd aanzienlijk vergroot, hetgeen dé architect in staat stelde een fris, modern ontwerp te doen uitvoeren voor een nieuw interieur van de winkel. De vakken werden m naar een magazijn overgeplaatst. De •ja'r;v j laatste stelde spr. heel frjsse kleuren, de prettige verlich- den; was het voorheen de vervulling antwoord, en gebrek aan materiële verzorging, nu zijn doorgaans slechte woning toestanden, waardoor de intimiteit Ter informatie diene het volgen van het gezin wordt geschaad en de de: het spreekuur van de Raad van jeugd de straat wordt opgejaagd; de Kinderbescherming in Leiden is apatisch gedrag, losbandigheid en dagelijks tussen half tien en elf uur misdadigheid zyn oorzaak der klach- aan het adres Rapenburg 19. De ten. Verder het euvel der werkende, kinderrechter houdt ééns in de veer- gehuwde vrouw, huwelijksontrouw tien dagen zitting aan hetzelfde e.d. Al deze ontsporingen geven on- adres, noemelijk veel kinderleed, welke de Raad voor Kinderbescherming, adviserend instituut, tracht op te lossen en te verzachten. Breken van banden. VERFRAAIING SCHOENENMAGAZIJN G. VAN DONGEN, BREESTRAAT Schoenenmagazijn G. van Dongen, Breestraat 110 te Leiden, is geres- van de St. Lodewijkskerk De dekenale kerk te Leiden bestaat binnenkort 150 jaar. De viering zal plaats vinden op zondag 18 oktober aanstaande. De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, zal een Pon tificale Hoogmis opdragen, wel ke om half negen aanvangt. Des middags is er een plech tige zitting in de kerk waaronder rector Keet de feestrede zal uit spreken. Het geheel zal worden omlijst door zang, orgel- en fluitmuziek. l/OOR DE LEDEN VAN de Leid- sche Kunstkring concerteerde gisteravond de Franse pianiste Ja- nina Dacosta, die met haar interes sant recital de verwachtingen heeft waar gemaakt, die men aan de hand van haar belangrijk programma koesterde. Deze pianiste heef', ge voel voor schone verhouding. Dit kenmerkt haar programma en haar interpretatie, hoewel wij 't niet al tijd eens zijn met haai opvatting. Zij speelt met de grootste charme, knap en interessant, maar haar stijlopvat ting is lang niet altijd te onderken nen. Om te beginnen bij Bach's le Partita in Bes gr. t.: hierin viel de mooie frasering op van de Prélude, maar door veelvuldig pedaalgebruik werd de Partita niet met die klare eenvoud gespeeld, die hier toch qua stijl gewenst is. Maar zij wist haar gehoor danig te boeien ook in So nate D gr. t. KV. 576 van Mozart, een zeer belangrijk werk in Mozart's oeuvre. Een sonate, die zware eisen aan de vertolker stelt, ook al om de contrapuntiek, die de componist aan wendt. Steeds gaven haar opvallend mooi toucher, haar tempi, haar nu ancering, haar techniek en frazering aanleiding tot enthousiaste instem ming uit de zaal. Maar toch, de on gecompliceerde jonge muziekvreug- de, die men toch van Mozart kent, werd gemist. Hierna bracht zij in herinnering Brahms' opus 39, de reeks- Walzen met haar grote verscheidenheid, die voor haar effectvolle resultaten ga ven, gebaseerd op haar prachtige techniek, aanslag en sensitiviteit. ^JA DE PAUZE wijdde zij haar ta- lenten aan Albeniz' „Heria" boek I, belangrijk werk van Spaanse bodem. De Spanjaarden hadden haar terdege gepakt. Technisch en muzi kaal worden de hoogste eisen ge steld, maar niemand bleef onbewo gen bij de orchestraal klinkende rijke beelden, die stuk voor stuk „Iberia" tot een heldendicht verhef fen. Verder was de keuze gevallen op Frederico Mompou: diens Cancion y Danza no. 1 en 6. De componist schrijft fijnzinnige, zelfs ingetogen klaviermuziek van impressionistisch coloriet. Artistiek bezonken gespeeld. Volgde de 3e Sonate van Prokofieff, de voorstander van diatoniek, die toch graag zijn accoorden met disso nanten kruidt. Hij schrijft uitstekend voor het instrument, heeft grote fan tasie en uitdrukkingsvermogen en is voor elkeen toegankelijk. Een stuk voortreffelijk passend ii. haar pianis tisch klimaat, 't Werk is niet licht bespeelbaar (maar moeilijkheden heeft deze muzikale pianiste volko men overwonnen) en geeft om z'n geest, z'n rhythme, z'n fantasie en melodie veel vreugde. 't Was een imponerende avond van een jonge kunstenares, die alles mee heeft, in elk opzicht. Maar, heel merkwaardig: zij houdt één stijl aan, die van Janine Dacosta. Men moge 't hiermede wellicht niet heel en al eens zijn, maar aangezien zij mooi en feilloos speelt in deze haar eigen stijl, kan men toch niet anders dan in haar een groot kunstenares er kennen. Zij behaalde groot succes en speelde een toegift: „Jeu d'eau" van Ravel. J. KORTMANN. De propaganda-stichting voor de zuivel heeft een gezellige middag be legd voor de M brigadiers uit Leiden. Het getal door-melk-sterken blijkt in de Sleutelstad 1700 te bedragen. Die konden niet allen tegelijk in de Stadsgehoorzaal en dus wordt er op 11 november nog een tweede middag belegd. De jongelui werden verwel komd door de heer J. de Geus uit Leiden, waarna zij genoten van een programma met de imitator Peter Pikos en de goochelaar Dick Harris. Hoogtepunt van het programma was het overhandigen van een ere- brevet door erebrigadier Leonard de Vries aan de 10-jarige Leidenaar Berrie de Zwijger, die op vacantie in Ursum zijn nichtje uit het water heeft gehaald. De 7-jarige Cobie v. d. Bint werd onderscheiden, omdat zij haar drie jarig broertje van de verdrinkings dood heeft gered. Burgerlijke Stand Geboren: Theodora Jacoba zn ^an T. J. de Zwart en F. C. Peperkamp; Jacob zn van A. Verra en C. Filip- po; Johanna Maartje dr van W. Ha- merling en M. F. Plesman; Wilhel mus Hendrikus zn van J. T. van Kampen en C. C. van den Nouland; Ferdinand zn van P. Smit en W. Coppoolse; Astrid dr van H. Prins en T. C. Oliemans; Petrus Franciscus zn van G. A. Roosen en S. van Roo- de; Wilhelmina Johanna Maria dr van P. Heijmans en S. J. Bos; Mat- theus zn van P. C. van Egmond en C. van Duist. Overleden: W. van As 52 jr echt genote van H. la Rooij; H. T. Lefe- rink 3 jr dochter. Spr. besprak uitvoerig de ernstige ingreep door ontzetting uit de ouder lijke macht; hierbij moeten, door de omstandigheden gedwongen, de sterkste banden der natuur worden gebroken, een maatregel, die Raad en Rechter voor een grote verant woordelijkheid plaatst. De betreffen de kinderen worden geplaatst onder voogdij van een vereniging of in- Rr0{ Cerulli, Rome, Sprak richting, waarbij terdege rekening r wordt gehouden met de godsdienst jn Leidse Universiteit der pupillen. De keuze van de juiste plaatsing is een zware, een verantwoordelijke „De Ethiopische Kerk en haar geschiedenis" ingeschakeld. WIJN BESTELLEN E L S H O F BELLEN twaalfde eeuw was er bovendien een sterke Griekse invloed geweest, die vooral merkbaar is in de litteratuur. Tussen de 13de en de 19de eeuw be staat er een voordurende wederzijdse De beroemde oriëntalist, prof. dr invloed tussen het christendom en de tank? daaTdlt Jnr'" CefuUi BWeravona 1" Maarn. In het aangrenzende Egypte het kind van het grootste belang kan d,e, '"ES* ee? '«'"E Behouden over en de Soedan, zijn, hierbij wordt dan ook de vak- Ethiopische Kerk en haar ge- kundige psycholoog of psychiater schledents''. De spreker hield zijn Tweehoofdig - - voordracht onder auspiciën van het Nederlands Instituut voor het Nabije Hun enige contact met de andere Oosten, het Voor-Aziatisch-Egyptisc Christenen, zoals Rooms-Katholieken, genootschap „Ex Oriënte Lux" en de Grieks^Orthodoxen, Arameeën eet., vereniging voor antieke beschaving, krijgen ze bij hun pelgrimages naar Nu Ethiopië een steeds belangrjj- Jeruzalem, waaruit duidelijk een Mo ker plaats gaat innemen op het Afri- hammedaanse invloed blijkt, kaanse vasteland is het van groot be- De Koptische Kerk telt twee tra- Haarlemmerstraat 139 lang, dat het koninkrijk aan de Rode ditionele organisaties, die elk onder telefoon 21023 Zee in de wereld ook meer bekend- een eigen „chef" staan: die van de ZIE ONZE ETALAGE heid gaat genieten. Prof. dr Enrico reguliere geestelijken, wier leider (Advertentie) Cerullie heeft hiertoe reeds veel bijge- een Ethiopiër is en die van de secu- 4 dragen. Voor 1940 verbleef hij ge- liere geestelijken die staan onder de a ruime tijd in Ethiopië en hij heeft patriarch van Alexandrië, een Egyp^ L op het terrein van de geschiedenis en tenaar dus. nprl| de taalkunde van dit land zijn meest De nationale geestelijkheid is der- vvBIVI hJ notlood bekende publicaties uitgegeven. halve „politiek superieur" want „die 1 1* Na de oorlog werd hij ambassadeur nieuwe priesters moeten wijden" is 'an Italië in Teheran, welke post hij een vreemdeling, enige jaren geleden verwisselde voor Vervolgens gb spr. in op verschil- een hoogleraarschap in Rome. Als er- lende punten van de Koptische doc- kenning van zijn bijzondere verdien- trir.e. Hij vergeleek die op verschil lende punten met wat de bijbel zegt en maakte op bewonderenswaardige wijze onderscheid tussen de christe lijke leer en de Mohammedaanse en heidense invloeden in de Koptische Kerk. Na afloop van zijn lezing was er ge legenheid om in de koffiekamer ken- Huldiging van vier jubilarissen potlood en geest nis te maken met de spreker. Directie en personeelsleden van de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens vh. J. C. Zaalberg Zoon kwamen dinsdagmiddag bijeen in de koffiekamer van „Den Burcht" ter viering van een viervoudig jubileum, n.l. dat van de heren A. van Mete ren en C. Vijlbrief en de dames E. Zaalberg en J. Schuchard. Is de ex peditieknecht Van Meteren veertig jaar aan dit bedrijf verbonden, de heer Vijlbrief, stukkendroger, vierde er zijn zevende lustrum Laatstge noemde heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en nam dus tevens afscheid van zijn superieuren. Mej. Zaalberg, die de functie van procura tiehouder vervult, en mej. Schucard, die deken-festonneerster is, zijn bei den Wit jaar in dient van de fabriek. Wethouder J. C. van Schaik deelde op deze bijeenkomst mede, dat het H.Mè de Koningin had behaagd aan de heer Van Meteren te overhandigen de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij speldde daarna het ere-metaal op de borst van de jubilaris en feliciteerde vanzelfsprekend ook de drie andere personeelsleden, die op deze feeste lijke dag in de bloemen werden gezet. De directeur, de heer W. A. Sehrandt, sprak de jubilarissen eveneens toe. Hij wees er o.m. op, dat de roem van de Zaalberg-dekens in het buiten land voor een groot deel in Leiden door mej, Zaalberg die tevens chef fin van de exportafdeling is, wordt bewerkstelligd. Wat mej. Schuchard betreft deze medewerkster verricht zeer accuraat werk; in de afgelopen 127a jaar zijn miljoenen dekens door haar handen gegaan. Ook de heer Van Meteren, die in het magazijn werkzaam is, maakt dank zij de nauwgezetheid, waarmede hij zijn ar beid verricht, vrijwel geen vergissin gen, aldus de heer Sehrandt Deze richtte zich tot slot met enkele woor den van dank en waardering tot de heer Vijlbrief Aan alle vier de jubi larissen werd een enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl er mede namens het personeel bloemen en ge schenken werden overhandigd. De heer J. Baveiaar, die het woord voerde namens de ondernemingsraad, prees m zijn toespraak vooral de collegialiteit van de jubilaris. Aan de heer Van Meteren reikte hij een fraaie draagmedaille uit. Van het administratief personeel sprak de heer A. M. Thorn. Deze richtte zich in het bijzonder tot de heer Van Meteren, die voor het kan toorpersoneel geen onbekende is, wees vervolgens op het vakman schap van de heer Vijlbrief en de har telijkheid der beide dames. De heer H. Bokern, personeelschef, sprak aan het begin van de bijeenkomst een kort inleidend woord,, waarbij hij alle aan wezigen, o.w. vele stafleden en afde lingschefs, hartelijk welkom heette. Enkele personeelsleden zorgden voor vrolijke muziek tijdens het gezellige samenzijn. De vier gehuldigden: v.l.n.r.: mej. M. J, Schuchard, de heer A. van Mete ren, mej. E. Zaalberg en de heer C. Vijlbrief. Drie jaar geëist tegen Haagse toneelregisseur Dodelijk ongeval door rijden onder invloed De officier van justitie bij de recht bank te Haarlem heeft vandaag tegen de 41-jarige gedetineerde toneel speler-regisseur J. M. G. R. uit Den Haag wegens het rijden onder in vloed van alcoholhoudende drank, hetgeen een botsing met dodelijke afloop ten gevolge had, een gevan genisstraf van 3 jaar en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 5 jaar geëist. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 26 mei op de Kudelstaart- seweg te Aalsmeer met zijn auto te gen de 44-jarige mevr. H. M. van 't Schip-van der Laan, is gebotst. Zij naderde met haar fiets uit tegenover gestelde richting R. zou roekeloos en onvoorzichtig hebben gereden en de linkerweghelft in beslag hebben genomen Het slachtoffer, moeder van vier kinderen, was op slag dood. JAC. BONSET OVERLEDEN Na een kortstondige ziekte is van nacht in zijn woning te Zandvoort overleden de toonkunstenaar Jac. Bonset. De heer Bonset was 79 jaar. Hij studeerde aan de muziekschool van de Maatschappij ter Bevordering der Toonkunst te Amsterdam. Hij was leraar piano en orgel aan het Haarlems muziekinstituut, koor dirigent en componist en hij behaal de tal van prijzen in binnen- en bui tenland. Vele publikaties zijn van zijn hand verschenen. Dames- en Herenrijwielen 1 89.- Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie.) Koksschool schonk blindengeleidehonden Naar aanleiding van het bericht over de symbolische overdracht van twee blindengeleidehonden, dat wij opnamen in onze krant van vrijdag, 2 oktober, verzoekt men ons mede te delen dat niet een bedrag van vier honderd maar een som van achthon derd gulden werd overhandigd aan de vertegenwoordigster van het Ne derlands Blindegeleidchondenfonds. Het bedrag was door de soldaten van twee compagnieën bijeengebracht in iets meer dan vier maanden. De prijs van een geleidehond bedraagt 350.—, Daarbij ki men dan het hon- dentuig en het ogies voor de blinde, die zijn hond nrng gaan afhalen aan de geleidehondensch. ol, Middenweg 333 Amsterdam-Oost. Op die school leert de blinde op zijn hond vertrouwen. De tijd, die dat proces kost varieert, afhankelijk- van de eigenschappen van mens en hond, van een tot twee we ken. Gedurende die periode verblijft de blinde in het 'ension van de school De verzorging, die hij daar krijgt komt ook geheel voor rekening van de behulp aine militairen van de Leidse Koksschool. 31 No. 522. Horizontaal: 1. zeehond, 4. hoofddeksel, 6. in de richting naar om laag, 7. aardrijkskundige aanduiding (afk), 9. volksnaam voor de kauw, 10. geloofsheld, 15. uitgestorven vo gelsoort, 16. bolrond vruchtje (spreektaal), 17. lawaai, 20. voorzet sel, 21. hangt aan de mast, 22. alvo rens, 24. mens, 25. oude benaming voor liter. Verticaal: 1. vet der melk, 2. bank noot (afk.), 3. denkbeeld, 4. vreemde munt(afk.), 5. tweetal, 8. de naam van de haas in Reinaart de Vos, 9. mannelijk dier, 11. stok, 12. deel van een boom, 13. meisjesnaam, 14. vaar tuig, 17. sprakeloos, 18. twijg. lfl- wandeldreef, 22. meisjesnaam, 23. godsdienst (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no 521. Horizontaal: 1. ha, 3. adé, 6. do, 7. sinopel, 11. Laren, 13. A.B., 15 pc, 16. voet, 17, loop, 18. es, 20. te, 21. Polak, 25. monster, 27. na, 28. sté, 29. kr. Verticaal: 2. as, 3. ana. 4. Dora, 5. Epe, 6. dl, 8.i.l., 9. en, 10 haver, 12. kaper, 14. bos, 15. poi, 19. Eist, 21. Po, 22. ons, 23. Ate, 24. K.E., 25, ma, 26. R.K. Het eerste contact met het Christen dom ontstond doordat een schip met kooplieden uit Syrië in de Rode Zee schipbreuk leed. Twee jeugdige over levenden werden als slaaf verkocht aan de koning. Ze moesten werken op zijn secretariaat. Zodoende konden zi.i de weg banen voor contacten met Syrië en Rome tot stand brengen Ook na de terugkeer in hun eigen land bevorderden zij de banden met het zwarte „barbaren-rijk". Daarvan getuigde o.m. een brief, geschreven in 356, van keizer Con stanten aan de vorst van Ethiopië. Sinds die tijd onstond contact met de patriarch van Alexandrië. De koning, die zich toen de „zoon" noemde van een oorlogsgod, draagt nu de bijnaam van ,.zoon van de heer van hemel en aarde". Voor de vijfde kruistocht was er van Ethiopië niet veel bekend. De zwerftochten van de Portugezen or weg naar Indië, gaf het land wal meer bekendheid. De grote opmar van de Islam in Afrika had het lanë toen van t.lle andere christelijke lan den afgesneden. Het christendom on derging er sterke invloeden van dr Islam en van de he:dense stammen lit het zuiden. Tussen de vierde en de KIEVITEN DOEN BEROEP OP UW WORM-GEVIGHEID Ook Leiden wordt de laatste tijd midden in de nachtelijke rust opge schrikt door het meelijwekkende ge roep van de in nood verkerende, hon gerlijdende kieviten. Van de weilan den zijn de van nature zeer schuwe vogels steeds meer de nabijheid van de mensen gaan opzoeken, in de hoop hier en daar een wormpje te kunnen meepikken. Langs de weg van Leiden naar Al phen a. d. Rijn ziet men ze in grote hoeveelheden, op de wegberm zitten dromen, amper in staat een eindje te trippelen. Vele van de hier gesigna leerde kieviten worden dan ook dik wijls slachtoffer van het verkeer. Het is een grote vraag, of de meeste straks de kracht kunnen opbrengen, de grote trek naar het zuiden te beginnen, laat staan te voleinden. De enige oplossing ligt bij de wor men. Maar die zijn door de grote droogte op onbereikbare diepte voor de pikkende kieviten de grond inge drongen. Heren vissers, duik eens in uw wormenpotje, de vissen willen gaarne een maaltje overslaan. Mis schien is er deze of gene, die ergens een wormpje overheeft voor de be dreigde gekuifde weilandbewoners, die nu zelfs de stad al hebben opge zocht. U zult niet ver met uw gave be hoeven te lopen. De kieviten zitten reeds op u te wachten, stil en mach teloos. Alleen als het donker is klink hun smartelijke roep, De nood is hoog gestegen, Leidse Agenda DONDERDAG 8 OKTOBER Instituut voor het Nabije Oosten. Le zing door prof. Enrico Cerulli over Ethiopië Universiteitsgebouw Ra penburg, 20.15 uur nam. Katholiek Vrouwengilde, In den Ver gulden Turk, 7-45 nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek „Tpt Hulp der Merwchheid', Hooigracht 48. tel. 21060

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2