DUINSTREEK D. Roodenburg Vermaal CASINO DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 VERMOEIDHEID KAN LEIDEN TOT HALLUCINATIES Q VER VERMOEIDHEID is, naast alcoholgebruik, een van de grootste vijanden van het wegver keer. Elke autobestuurder behoort vóór alles goed uitgerust achter het stuur van zijn wagen plaats te ne men en zich ook onderweg de nodige rust te gunnen. In de praktijk echter komt er van dit alles vaak bitter weinig terecht, vooral in de vakantie maanden, wanneer tal van auto mobilisten geforceerde dag-trajecten afleggen om zo gauw mogelijk de eindbestemming te bereiken. Verlamd geheugen. 1JOE HINDERLIJK en hoe gevaar- lijk ook het kan zijn, wanneer men achter het stuur tegen plotseling opkomende slaap moet vechten, is reeds voldoende bekend. Er is echter nog een vermoeidheidsverschijnsel dat zeker niet minder gevaarlijk is en dat vooral de laatste maanden in Amerika onderwerp van uitgebreide studies is geweest. Wij bedoelen hier de zoals en ze in Amerika noemt „Autoweg-spoken", die men plot seling voor de wagen kan zien op doemen, doch die er bij nadere be schouwing helemaal niet blijken te zijn. Deze hallucinaties betekenen 'n ernstige waarschuwing. Psychologen en zenuwartsen in Amerika hebben getracht een ver klaring voor dit verschijnsel te vin den en stelden "ast, dat het hier het gevolg betreft van een soort „ver- lamming van het geheugen" als ge volg van een gebrek aan afleiding. Vooral op lange, rechte en donkere weggedeelten immers doet het ver schijnsel zich het meest voor en het streven van de wegenbouwers moet er dan ook in de eerste plaats op zijn gericht tenminste in die landen waar men werkelijk honderden kilo meters achtereen over de highways rijdt elke 34 km. een bocht in de weg te leggen. Merkwaardig is nl. dat Welke „spoken?" DROFESSOR ALFRED L. MOSLEY van de Harvard universiteit, die zich al meer heeft onderscheiden door de verschillende onderzoekin gen op verkeersgebied, heeft vele duizenden autobestuurder» onder vraagd en getest, waarbij verschil lende merkwaardige conclusies naar voren gekomen zijn. Zo bleek b.v. dat de „spoken", die voor het oog van de bestuurders opdoemen, nooit in mensengedaante verschijnen, wel echter ziet men dieren en niet le vende obstakels als grote gebouwen e.d. Mosley veiklaart dit door vast te stellen, dat de automobilist in zijn onderbewustzijn verlangt naar een onderbreking van de saaie tocht en uit ervaring weet, dat personen, die voor de wagen op de weg verschij nen, zichzelf tijdig in veiligheid bren gen. Hoe kan men nu aan deze „hyp nose van de weg" ontkomen? In de eerste plaats natuurlijk is dit een kwestie van voldoende uitgerust zijn, maar er zijn nog meer punten die in dit verband van belang zijn. Een Amerikaans research laboratorium voor het wegverkeer heeft onlangs een aantal punten gepubliceerd om het euvel van de „autowag-spoken" doeltreffend te bestrijden. De bestrijding. 70 STELDE men vast, dat het ^noodzakelijk is tijden* langdurige autoritten op regelmatige tijdstippen eens uit te stapp een klein eindje te lopen en iets te drinken of een sigaret te roken. Ook is het nodig, dat tijdens de rit voldoende frisse lucht kan binnenstromen. Het ge bruik van kauwgum ''deze richtlijnen worden in Amerika opgesteld), zuur tjes e,d, kan eveneens heilzaam zijn, evenals het regelmatig b.v. om het kwartier iets wijzigen van de rij snelheid. Veel eten vóór en tijdens de reis is funest, vooral wanneer het om de warme maaltijden gaat. Eet goed en voldoende, maar vooral niet te veel, want dat werkt slaapverwekkend. Voorts is het eveneens van groot be lang, dat men als bestuurder gemak kelijk zit. De voorstoelen van de meeste moderne auto's zijn geheel verstelbaar en het is zeer belangrijk j deze zodanig te plaatsen, dat men een ongedwongen houding kan aan nemen, terwijl de rug vooral goed dient te zijn gesteund. Afwisseling noodzakelijk. I-JET BESTE is het natuurlijk, in- dien op langere trajecten twee bestuurders elkaar afwisselen. Ötn de beurt één of twee uur rijden en vervolgens gedurende eenzelfde periode rusten houdt oververmoeid heid urenlang buiten de wagen. Ver der wordt in deze Amerikaanse publi catie nog gewezen op het nut van een aangenaam gesprek met de pas sagiers, terwijl men tevens aanbe veelt alle borden langs de weg be wust te lezen en.van tijd tot tijd eens de schoenen uit te trekken Dit laatste achten wij .-erder een gevaar dan een middel om gevaar te bestrii den, doch de overige punten_ zijn zeker waard eens in de praktijk te worden getest. LEIDSCHENDAM Van paard gevallen. Mevrouw N. uit Voorschoten, die alhier les krijgt in pardrijden is op het oefenterrein aan de Van Riuysdaellaan van het paard gevallen waardoor zij een her senschudding bekwam en per zieken auto naar St.-Antoniushove moest worden overgebracht. Missiebisschop over zijn missie. In de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus heeft de missiebis schop Mgr. Teernstra van de con gregatie van de H. Geest bijzonderhe den verteld van zijn missiegebied in Frans Equatoriaal Afrika. De daarna gehoüden collecte bracht ruim 1000 op. Geen voorrang verleend. De heer J. J. alhier heeft rijdende op een motor onder Rijswijk geen voor rang verleend aan een vrachtauto. De botsing was zo ernstig, dat de heer J. met een soheldelbasisfractuur en een gebroken dijbeen naar St. Antoniushove moent worden over gebracht. VOORHOUT Laatste dag van Voorhouts volksfeesten Zo zijn dan de jaarlijkse volksfees ten van Voorhout weer voorbij. „Als men er voor staat", zo horen wij één der leden van het Oranje comité zeg gen, dan weet men toch niet hoe het verloop weer zal zijn". Bij het prijs- uitreiken, dus ongeveer aan het ein de van deze tweede dag, kon bur gemeester Smolders met recht zeg gen, dat er spontaan, eensgezind en vrolijk feestgevierd is. Zeer veel ani mo was er voor deelname aan de di verse spelen, o.a. gaven zich voor de stoelendans 70 „mannen" op, dus moesten de comité-leden eenzelfde aantal „vrouwen" aantrekken. Dit was maar een klein kunstje en zo zag men in het Overbos een 140-tal spe lende grote mensen. Aan belangstel ling ontbrak het geenszins. Het ton- knuppelen, een oud Hollands spel, moest weer in twee ploegen verdeeld worden. Opmerkelijk was het ook met dit spel, dat alle lagen der be volking hieraan meedoen, hetgeen de eensgezinde feestvreugde op genoeg lijke wijze uitbreidt. Na afloop van de feesten, welke on der leiding stonden van de leden van hét O.V.-comité met hun onmisbare hulp de heer Kaspers van Noord wijk met zijn geluidswagen, reikte burge meester Smolders de mooie prijzen uit, welke door de winnaars (essen) waren gewonnen. Deze waren als volgt: Etalage-wedstrijd: Het publiek was verzocht als jury op te treden. Hier voor werden drie prijzen beschikbaar gesteld t.w. 1. J. Wamerdam, Heren straat; 2. Ria Homan, Sassenheim; 3. G. v. d. Starre, Voorhout; Winnaars van etalage's waren 1. P. Noorder- meer; 2. F. van Kesteren; 3. Bern. v. Velzen. Prijsbiljarten: 1. N. v. Schooten; 2. D. v. Steijn; 3. J. Bakker. Bridge-drive: 1. Groep blauw A. de WinterSeijsener; Groep wit: 1. A. BouwJ. v. d. Berg. Prijsjassen: 1. H. G. Kraakman; 2. Th. Bakker; 3. C. Borst; 4. B. Harle- Tonknuppelen: 1ste ton: 1. P. v- d. Berg; 2. P. Angevaare; 3. B. Mou- ritz; 2e ton: 1. C. Koster; 2. D. LJssel- muiden; 3. J. v. Dijk. Ringsteken luxe auto's 1. M. Zon neveldPennings; 2- H. v. d. Vlugt Willemse; 3. Th. v. d. Hulst—Vester; 4. J. WestenhovenWesterhoven. Routine hindernis: 1. Hans v. Eg- mond; 2. Hans Molenkamp; 3. Ab. Koomen. Stoelendans: 1. mevr. JansenJon ker; 2. Toon Zwetsloot; 3. Corry Bak ker; 4. Ben v. d. Werf; 5. Riet v. Leeuwen; 6. Th. Bakker; 7. Jean Bierman. Landru onthoofd: 1. P. Jonker; 2. mevr. JansenJonker; 3. Cecilia v. d. Berg; 4. Joop Warmenhoven; 5. Ina Jonker; 6. Tini v. d. Berg. Ringsteken met fiets: 1. G. v. d. Hulst; 2. Bep Hoogervorst; 3. Jan Zwetsloot. Tobbetje steken: 1. Hans Borst; 2. Jane Koppen; 3. Jan Zwetsloot. Tonnetje rollen: 1. Ina Koomen; 2. mevr. v. Kesteren; 3. Mariene v. Eg- mónd. Was ophangen: 1. Riek v. d. Berg; 2. Rie v. d. Geer; 3. Leni Bakker. Ballensport: 1. Jan Zwetsloot; 2. Jos Geurts; 3. Leo Koomen. Des avonds 10 uur verzamelden zich velen bij de fa. Coos Vlasveld, waar burgemeester Smolders de prij zen trok van de grote verloting, wel ke was gehouden ten bate van het uniformfonds voor St. Cecilia. De voorzitter van het comité, de heer C. P. Vergouwen, maakte met grote dankbaarheid bekend, dat de gehele actie volledig was geslaagd. De uniformen (ƒ7000.konden geheel worden betaald. Geheel Voorhout, dank voor al uw gaven en mede werking, zo zei spreker. Tot diep in de nacht werd nog door velen, ook uit buitengemeenten, nog genoten op het feestterrein. N00RDWIJKERH0UT TWEE AFGEDWAALDE VRACHTAUTO'S In de nacht van dinsdag op woens dag, iets na middernacht, zijn onder zekere, thans nog niet vaststaande omstandigheden twee vrachtwagens van de fa. Van der Lee uit Soest op verschillende plaatsen in het dorp van de rechte weg afgeweken en met beschadiging van hekken, heg gen en bestrating in de berm tot stil stand gekomen. Een der wagens, bestuurd door J. D., tijdelijk woonachtig in Noord- wijkerhout, is komende uit zuide lijke richting, vlak voor de Gulde- mondsbrug in de Dorpsstraat, door de heg gereden en op de rand van het enkele meters lager liggende bol lenland blijven steken. De vrachtauto, bestuurd door R. G. is halfweg het Westeinde, na over een afstand van ongeveer 25 meter het hekwerk te hebben vernield, in een greppel tot stilstand gekomen. De rijkspolitie kreeg van deze ont sporingen eerst bij het aanbreken van de dag kennis. Naar de werke lijke toedracht stelt de plaatselijke politie, in samenwerking met de ver keerspolitie een onderzoek in. Boekbespreking Strijd om een mens, door Ro bert Traver. Uitgave Sjjt- hoff's Uitg. Mij, Leiden. Op 'n precair gegeven waarom we deze roman alleen voor volwas senen geschikt achten wordt in dit bijzonder goed doorwrochte boek de schuld van 'n mens aan een begane moord gewikt en gewogen. En in de rechtszaak, welke hiervan natuurlijk het gevolg is, wordt tussen de offi cier van justitie en de verdediger van de verdachte een strijd gestre den, die in alle heftigheid bijna adembenemend is, een strijd, die de lezer als 't ware meevoert tot in de rechtszaal, waar men de steeds nieu we hinderlagen, die de justitie de verdediging legt. door deze hoort ontzenuwen in een voortdurende spanning. Telkens als men meent dat de oplossing van het geval daar is, valt men in nieuwe verwikkelin gen en het zijn juist die verrassende Eerste dag van »Oranjefeesten« bracht gezelligheid in Sassenheim De Oranje-feesten te Sassenheim werden dinsdagavond geopend met een muzikale rondgang van „Adest Musica", waarna een concert volgde op het podium in het gemeentelijk sportpark. De burgemeester, jhr mr R. Sand- berg van Boelens sprak een woord ter opening van de feestelijkheden. Deze Oranje-feesten zij' een tra ditie geworden in onze gemeente, al dus spreker, die de nadruk legde op de traditionele band die gegroeid is tussen het Vorstenhuis en de bevol king. Hij wenste alle inwoners prettige feestdagen toe en besloot met een driewerf hoera op het Vorstenhuis, waarna allen het Wilhelmus zongen. „Adest Musica" concerteerde; de belangstelling was matig. Groter was de interesse woensdag morgen, voor het kinder-bloemencor- so. Om 9 uur was er op de Parklaan een grote spanning onder de jeugd. Men vroeg zich af, wie wel de wis selbeker toegekend zou krijgen. De jury, bestaande uit de heren D. van Biezen, Nic. Dofferhof, L. Colijn, A. M. Kapitein en L. de Vrind hadden het niet gemakkelijk bij hun beoordeling van de talrijke groepen, zowel rijdende als lopende. De uit slag werd als volgt: Hoofdprys wisselbeker: Chinesche tuin, R.K Jongens en Meisjesschool. Meest orginele idee: le Poppen- koopman, Herv. school; 2e Vader Ja cob, Herv. school; 3e Alle eendjes zwemmen in het water, Herv. school. Meest humoristisch idee: le Pak- tijk, R.K. jongensschool; 2e Paktijd, Herv. school; 3e Flippi, Vissersschool. Grote wagens: le St. Anna en R.K. JongensTschool; le kano, Vissers- school; 2e ien kleine negertjes, St. Annaschool; 3e Schoolmelk, Herv. school. Kleine wagens: le Venetiaansche schone, Herv. school; le Repelsteél- tje, St. Anna school; 2e Sassenheims bloemenweelde, St. Annaschool; 3e allet, Openb. schooL - - - Lopende groepen boven 8 perso nen: le Appeltjes van Oranje, St. Annaschool; 2e Matrozen vlug en net, Vissersschool; 3e Sneeuwitje, St. An naschool. Van 2 tot 7 personen: le Jolige Ti- rolers, St. Annuschool; 2e Bloemen- parade, St. Annaschool; 3e Kaas markt, Openb. school. Individ «cel: le Vogelhandelaar, Vissersschool; 2e R.K. J ongensschool. Fietsen, le P. Westerbeek, Vissers school; 2e A. v. Reisen, R K. Jongens school; 3e Erno Koning, Openb. school; 3e Kees Verdegaal, R.K. Jon gensschool. Met 64 deelnemers ging 's middags om twee uur de auto-puzzeltocht van start Het uitgezette parcours was voor de deelnemers zeker niet gemak kelijk. Niet één deelnemer kwam zonder strafpunten aan de finish. Om 8 uur des avonds had in een stampvolle zaal van hotel „Het Brui ne Paard" de prijsuitreiking plaats. Na een welkomstwoord van de heer M. van Breda, gaf de heer Ou- dolf een overzicht van de tocht. Eerste-prjjswinnar werd de heer A. J. Poldervaart, Oegstgeest met 81 strafpunten; 2e was P. Bergman, Sassenheim 174 strafpunten die te vens de wisselbeker in ontvangst nam voor de eerste Sassenheimer: 3 L. van Vliet Sassenheim 174 stro: 4. Coljjn Sassenheim 214 strp; 5. D. v. Beezen Sassenheim, 235 strp; 6. J. v. d. Meer Sassenheim 242 strp; 7. J. W. Schouten 269 strp: 8. M. Wolf 271 strp; 9. J. M. van Biezen Sassen heim 274 strp; 10 Jac van Coeverden Sassenheim 296 strp. De poedelprijs was voor J. v. d. Nouland met 1800 strp. Aan he tslot der prijsuitreiking richtte de heer Van Breda woorden van dank aan de heren Landkroon en Oudolf voor de keurige organi satie van deze tocht. In feestelijke stemming, verhoogd door muziek van „The Black Stars" bleef men nog lange tijd gezellig, bijeen. Ook op het feestterrein heerste er een gezelljge stemming. wendingen, die oorzaak zijn, dat men deze roman tot het einde wil volgen, omdat men intuitief voelt, dat de ver dediger hier zal winnen. Man overboord, door Monica Dickens. Uitg. Z.H. Uitg. Mij, Den Haag. In de Gardenia-serie van de Z.H. Uitgevers Mij te Den Haag krijgt men met deze roman weer een goed gesty- leerd werk van Monica Dickens, ach terkleindochter van de grote Charles Dickens, van wien zij een begaafde kleindochter blijkt te zijn. De schrijfster geeft hier de ge schiedenis weer van de marine-offi cier Benjamin Francis, die als over compleet zoals zo velen van zijn collega's na de tweede wereldoorlog door de Royal Navy voor de moei lijkheid zag geplaatst een betrekking in de burgermaatschappij te zoeken. Tal van ervaringen doet hij daarbij op en hoewel hij commandant van een onderzeeër was geweest schroom de hij niet de ogenschijnlijk minste betrekkingen te aanvaarden, terwille van zijn doe' ter en voor een jonge vrouw, die na het overlijden van zijn echtgenote, zulk een grote plaats m zijn leven is gaan innemen. Tal van teleurstellingen doet hij daarbij op en inderdaad blijkt het voor een le vensdrenkeling een moeilijke op gave. De lezer zal zijn wedervaren met zeker medelijden volgen, maar zich tenslotte met hem er in verheu gen, dat hij eindelijk weer een hou vast heeft gevonden. De vertaling van J. F. Croesvan Delden doet prettig aan. Roemloos einde, door Jürgen Thorwald. Uitg. Forum boekerij M. C. Stok, Den Haag. „Dit nieuwe oorlogsboek is niet al leen huiveringwekkend, aangrijpend en fascinerend, het is bovenal een te ken aan de wand". Aldus zegt in het voorwoord tot dit aangrijpend verhaal generaal-majoor B. Koning. Er leven op het ogenblik nog mil joenen mensen, die de tweede we reldoorlog hebben meegemaakt, maar velen van hen om maar niet te spreken van het jongere geslacht weten niet half hoeveel verschrik kingen en ellende deze door het „Derde Rijk" met aan het hoofd een waanzinnige dictator ontke tende oorlog heeft meegebracht. Dit verhaal geeft er een beeld van en het is inderdaad huiveringwekkend, niet alleen voor de soldaat en de bur ger, maar ook voor de hogere leger leiding, die tegen hun geweten in gedwongen werden tot daden,, die slechts vernietiging betekende van het hoogste goed, dat op aarde be staat. De schrijver tekent hierin de razernij van de afschuwelijkste eigen schappen -an de mens, doch laat daarnaast gelukkig ook zien welke hogere gevoelens de mens kunnen bezielen. Zo ooit. dan is dit boek wel een felle aanklacht tegen de mens onterende oorlog, die van 19401945 bijna heel de wereld teistprde. Marktberichten 's HERTOGENBOSCH, 17 sept. Vee Op de Bossche veemarkt van he den werden aangevoerd 5480 stuks vee, zijnde 1622 runderen, 214 gras kalveren, 611 vette kalveren, 284 nuchtere kalveren, 521 schapen, 15 geiten, 58 fokzeugen, 477 slachtvar- kens, 20 lopers, 1658 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van bui tengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van 750 tot 1275 per stuk; guiste koeien 650— 950, kalfvaarzen 8901260, klamvaar- zen 850975, guiste vaarzen 560 790, pinken 400—530, graskalveren 250—375, nuchtere kalveren voor fok- of mestery 6095, weidescha- pen 3560, drachtige zeugen 325 420, lopers 7792, biggen 4773. Slachtrunderen: aanvoer 631 st. Extra kwaliteit van 3,35 tot ƒ3,45 per kg gesl. gew., le kwaliteit 3,10- 3,30, 2e kwaliteit 2,85-3,05, 3e kwa liteit 2,70-2,85, vette stieren 3,05-3,25, worstkoeien 2.60-2,75, vette kalve ren le kwaliteit 2.85-3,15 per kg. le vend gewicht, 2e kwaliteit 2.35-2,70, 3e kwal. 2,05-2,25, nuchtere slacht- kalveren 1,60-2,slachtvarkens 1,66-1,78, slachtzeugen le kw. 1,52- 1,56, 2e kw. 1,45-1,50, vette schapen 60-90 per stuk, vette lammeren 60- 95. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien, aanvoer: minder, han del: beter prijzen op gelijk niveau, güiste koeien: beperkt, kalm, aflo pende prijzen; jongvee: gewoon, stil, niet prijshoudend; vette kalveren: minder, handel en prijzen iets ge drukt; nuchtere slachtkalveren: be perkt, vlug, stijf duur; schapen en lammeren: normaal, iets levendiger, gehandhaafd; fokzeugen: gewoon, redelijk, constant; lopers en biggen: normaal, goed, niet lager; slachtvee: minder, redelijk, goed, stabiel; slachtzeugen: ruim, traag, minder. GOUDA, 17 sept. Kaas Aanvoer 181 partijen kaas. Eerste kwal. per kg 2.18 tot 2.26; tweede kwal. per kg 2.10 tot 2.27 en extra kwal. per kg 2.27 tot 2.44. Handel goed. BARNEVELD, 17 sept., Eieren Coöp. Veluwse eierveiling Barne- veld-Ede. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan thans 658.252 stuks geveild werden. Handel vlug. Note ring: eieren van 4045 gram 6.05 6.79; eieren van 4550 gr. 6.937.82; eieren van 5055 gr. 8.1710.75; eieren van 5560 gr. 11.1213.28; eieren van 6067 gr. 13.50—15.45; alles per 100 stuks. Pluimvee Aanvoer plus minus 55.000 st. Notering per k.g.: slacht- kippen 1.551.65; slachtkuikens (geelbenig) 1.501.65; slachtkui kens (witbenig) 1.651.80. Handel in kippen redelijk, in geelbenige kui kens- traag, in witbenige kuikens matig. R.A.VEEN, 16 sept. Bloemen Ornithogalum 2661; Physostegia 21 32; Asters 1848; Montbretia 15 25; Gladiolen 18—46; Dahlia's 16—40 per bos. Troschrysanthen: Chats- worth 2650; Delightsfull 2046 Oldland Scepter 5369; Migoli 17 49: Clazina 4153; September geel 2441; Berijl 31—56; Shirley 39—71 Marianne 3644; Golden Delights full 4565 per bos. Idem geplozen: Penny snow 714; Migoli 714; Golden Sonne 714; Breithnei 14 22, Millersdale 614, Daydream 5 11; Pr. Ward 10—14; Bill Speed 11— 15; Champion 1017; Medaillon 11 16; Yello Triumph 812; Devils Cape 1215; Alfretton 714; New Princes 1316; Carnaval 1317; Am. Anjers 918; Rozen Nymph 1032 per stuk. Groente Aardbeien I 81118; idem II 3752 per doosje; tomaten export A 51.00—61.00; idem B 58.00 —69.00; idem C 32.00—44.00; idem afw. 20.0046.00; kropsla 1 9.00 16.00; idem II 3.00—9.00; andijvie 7.00—8.00; bloemkool 21.00—28.00 kassnijbonen 79.0085.00; idem stek 25.00; witte pronkbonen 15.0031.00 dubb. stambonen 41.0071.00; stok- prinsenbonen 62.0083.00 per 100 kg. TER AAR, 16 sept., Groente Kassnijbonen 0.64—0.98; idem stek 0.300.47; snijbonen 0.250.62; stok- prinsessebonen 0.400.59; stamprin- sessebonen 0.470.59; spekbonen 0.460.59; wite pronkeTS 0.200.31; idem stek 0.160.19; tomaten A 0.40 —0.61; idem B 0.420.70; idem C 0.20—0.50; idem CC 0.20—0.21; idem bonken 0.220.40; spinazie 0.18— 0.24: groene kool 0.210.24; rode kool 0.28; sav. kool 0.24; postelein 0.130.18; andijvie 0.070.08; prei 0.29; waspeen 0.160.19; idem B 0.08 0.10; uien 0.100.21; rabarber 0.12; komkommers stek 0.10 alles per kg. sla 0.030.12; bloemkool A 0.36 0.55; idem B 0.20—0.35; idem C 0.10 0.19; komkommers 0.080.28; alles per stuk; selderij 0.030.04; bos- peen 0.25, alles per bos; boerenkool 0.30 per kist. Peren: Conference 0.23 0.25; Clapps Favourite 0.25; Wijn peren 0.18; Maagdeperen 0.170.19; Beurré Clairgeau 0.280.30; Legi- pont 0.32—0.36; Emile d'Heyst 0.17; Appelen: Bellefleurs 0.290.31; Goudreinetten 0.19—0.20; Cox Oran ge Pippin 0.19; Groninger Kroon 0.16 zoete appelen 0.19; pruimen 0.35 al les per kg. Meloenen 0.300.86 per stuk. Bloemen: Asters 0.100.24 per bos. Augurken: fijn 0.82; fijnbasterd 0.70; basterd 0.59; grof A 0.40; grof 1 0.36; C 0.42045; idem groot 0.03; E 0.160.28 alles per kg. yooooooooooooooooooooooooeooooooocx Op 24 september a.s. open onze geliefde uders en grootouders J. v. d. WEYDEN hun 40-jarig echtver eniging te Herd en ken. Ter hunner intentie zal op die dag in de St. Pancratiuskerk te Sassenheim om 9.30 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN Sassenheim, september 1959 Klinkenberg 5 Tot onze grote droef heid overleed, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze lieve man vader, behuwd- en grootvader MARTTNUS JACOBUS COLUN Echtgenoot van ELISABETH C. VOLWATER in de ouderdom van bijna 62 jaar. E. C. COLJJN VOLWATER kinderen en kleinkinderen Roelof arends veen 17 sept. 1959 Westeinde 18 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op zaterdag 19 septem ber a.s. 's morgens 10 uur in de parochiekerk van Maria Presentatie, Alkemade, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed 's avonds 8 uur aan het sterfhuis. ARTS AFWEZIG tot 5 oktober Waarneming: dokterstelefoon 22222 YORK" MENOOZA JAeCKEL WESTERFlELD MgOftScÓpg /li» Oa** fMMB H. IWIH L «u*«uMMMAMOBRonri TECHNICOLOR® Dagelijks: 2.30, 7.15, 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15. 14 jaar Als hier uw advertentie had gestaan, was zij de lezers niet ontgaan Hogewoerd 49-51 Tel. 24919 Onder het motto „WEER ECHT 'N AVOND UIT" Één avondvoorstelling, aanvang 8 nor. Als opening van het nieuwe filmseizoen een film Voorstalling om dagelijks 2JiQ en 8 u Zaterdag: 2J30 - 7 en 9.15 uur. Zondag: 2JJ0, 4.45, 7.- 9.15 uur. mm Toegang 18 jaar.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5