Scherp R IJ NS TREEK Het „Lamme'' viaduct HEINZ O SANDWICH SPREAD DONDERDAG 1? SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA STADSNIEUWS 3 Oktober - koraal op de plaat Onlangs is een opname gemaakt van enkele psalmen en vaderlandse liederen, die vooral in het teken staan van de roemruchte Leidse 3 oktober-feesten en die dan ook uit traditie steeds gezongen worden tij dens de koraalmuziek en herden kingsdiensten. Uitvoerinden waren het Leidse koor „Ex Animo" o.l.v. zijn dirigent Herman de Wolff met orgelbegelei ding van de organist van de Pieters kerk, Adriaan Blankenstein. Deze uitvoerenden, die telken jare een actief muzikaal aandeel hebben in de 3 okt. herdenking, brachten o.m. psalm 9, „Lof zij de helden" en „o gij stadt van Leyden ten gehore. Nu de eerste gramofoonplaat ge reed is, zal cp dinslag 22 september a.s te 17 uur in Het Gulden Vlies dit exemplaar aan vertegenwoordigers van het bestuur der 3-October-ver eniging officieel worden overhan digd. Daarbij zullen ook vertegen woordigers van het koor zijn, als mede dirigent en organist. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde In een rijk met bloemen (van eigen kweek) getooide bovenzaal van de Harmonie hield de afdeling Leiden en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen. Na een welkom memoreerde de voorzitter, de heer J. H. Smit, het overlijden van prof. dr. v. d. Honert, hoogleraar in de plantkunde, op wie de afdeling nimmer vergeefs een be roep deed. Het voornaamste punt van de me dedelingen was het' voorstel van de Orgaancommissie om in plaats van een veertiendaags orgaan een maand blad uit te geven. De leden waren unaniem tegen dit voorstel, daar men vreesde, dat dit het verenigingsnieuws minder ac tueel zou maken. Het bestuur ont ving werd ontvangen van mej. Beyen overeenkomstig het hoofdbestuur me dedeling te doen. Bij de ballotage werden twee nieu we leden verwelkomd, de heren Era dus en Sylvester, terwijl overschrij ving werd ontvangen van me. Beyen uit Baarn en de heer De Jager uit Goes. Bij de bespreking van het ko mende vergaderseizoen bleek duide lijk, dat dit goede beloften inhoudt, waarbij de leden veel interessante wetenswaardigheden kunnen opdoen. De beoordeling van de ingezonden Bewolkt Het hogedrukgebied tussen IJs land en Schotland verplaatst zich nu langzaam in zuidoostelijke richting naar Engeland. Aan zijn noordflank komt een kleine depressie voor, die zich vannacht begon te ontwikkelen. De storing koerst in de richting van Midden-Noor wegen en het warm- front ervan zal het komende etmaal over de Noordzee naderbij komen. In verband daarmee neemt de bewol king toe, maa* het front is verder weinig actief, zodat er geen regen van betekenis verwacht wordt. De wind handhaaft zich in de noordhoek. In de temperatuur komt weinig veran dering, alleen zal het de komende nacht minder koud zijn dan de afge lopen nacht. No. 509. Horizontaal: 1. zijtak Do- nau, 4. zijtak Saaie, 6. gem. in Gro ningen, 9. voorzetsel, 11. familielid, 12. sint (afk.), 13. voorzetsel, 15. voegwoord (Fr.), 16. in voorraad zijnde, 17. muzieknoot, 18. water in Friesland, 19. jongensnaam, 20. vo gel, 22. muzieknoot, 24. verfstof, 26. uitroep, 27. opening. Verticaal: 1. wereldtaal, 2. bekende afkorting, 3. lipbloemige plant, 4. ver voeging van een hulpwerkw., 5. dof, 7. en omstreken (afk), 8. voorzetsel, 10. grote deur, 12. ambacht (vlaams), 14. vermoeid, 15. gem. in Gelderl., 19. bid (Lat.), 20. voornaamw., 21. mu zieknoot. 23. kloostervoogd, 24. fami lielid, 25. landbouwwerktuig. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 508. Horizontaal: 1. nader, 5. Don, 6. Lek, 8. ho, 9. sof, 11. os, 13. als, 15. iel, 16. toren, 17. era, 19. Kro, 21. la, 22. pen, 24. Em, 25. pro, 27. ooi, 29. Steen. Vertical: 1. no. 2. Ans„ 3. elf, 4. re, 5. dol, 7. koe, 8 Havel, 10. Oerle, 12. sloom, 14. sta, 15. ink, 18. rap, 20. rei, 22. pot, 23. No, 26. Rs, 28 on. stukken werd opgedragen aan de jury bestaande uit de heren Van Egmond, Streng, Esseveld, Veen- dorp en de heer De Jager als fruit- specialist. Bij de inzendingen was een prachtige serie bloemenpostzegels uit diverse landen, een interessante hob by. De uitslag, die meetelt voor het puntenstelsel van het seizoen was: Hofman (fruit) 43 punten. Smit 40 p., Oudshoorn 36 p., Hogevorst 35 p., De Leeuw 34 p. en Sormani 32 p. De jury spark haar waardering uit voor de zeer goede inzendingen. De verschillende inzenders bespraken hierna ieder hun eigen inzending en gaven antwoord op de talrijke vra gen uit de vergadering. De heer Smit dankte tot slot de in zenders en wekte de leden op om pro paganda te maken voor de vereni ging en siloot de interessante bijeen komst. In de Begroting van Waterstaat (afd. Spoorwegen) wordt medege deeld: Het kunstwerk in de Lam- menschansweg te Leiden zal vermoe delijk gereed komen (dit jaar) Doch het wegverkeer zal van de vrije krui sing eerst gebruik kunnen maken, nadat de spoorlijn omhoog is ge bracht. Dit zal eerst in 1961 plaats vinden. RIJKSUNIVERSITEIT. Op vrijdag 25 september 1959 om vier uur zal de heer F. H. Sobels, die benoemd is tot buitengewoon hoogle raar in de faculteit der geneeskun de, zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. ORGANSATIE BESCHERMING BEVOLKING EN 3 OKTOBER. Ook dit jaar zal een groep nood- wachters deelnemen aan de 3 okto berviering. Aan de vooravond hier van zal eveneens worden deelgeno men aan de taptoe. Het publiek zal bij deze gelegenheid kennis kunnen maken met de nieuwe uniformen, die kortgeleden aan de nood wachters zijn uitgereikt. De muzikale medewerking zal wor den verleend door de 40 man sterke BB-Drumband uit Druten (Geld.). Op de 3e oktober zal een groep bestaande uit een honderdtal nood- wachters, voorafgegaan door de Dru- tense Drumband deelnemen aan het in ontvangst nemen van de traditio nele haring en wittebrood. Voor en na de deelname aan deze manifestatie zal een rondgang door de stad worden gemaakt. Zowel op 2 als op 3 oktober zal het nog in aanbouw zijnde BB-Centrum aan de Middelstegracht dienen als start- en eindpunt van de deelnemende groe pen. Congres Volkshuisvesting en Stedebouw Vandaag congresseerden te Leiden de leden van het Nederl. Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw. Het betrof hier architecten, planolo gen en gemeente-ambtenaren uit het gehele land, betrokken bij de volks huisvesting en stedebouwkunde. In de Stadsgehoorzaal werd een jaarver gadering gehouden, waarna wethou der A. J. Jongeleen en ir. J. C. H. Drost inleidingen hielden over de sanering van de Leidse binnenstad en de ontwikkeling van het Leidse structuurplan. Vervolgens werd een wandeling gemaakt door de oude binnenstad. De koffiemaaltijd werd gebruikt in de Stadsgehoorzaal, waarna de deelnemers een rondrit maakten door de nieuwe woningcomplexen. De dag werd besloten met een ontvangst door het gemeentebestuur ten stad- huize om vier uur. BOND VAN GEPENSIOENEERDEN SPOOR- EN TRAMWEGEN De afdeling Leiden van de Bond van gepensioneerden bij de Ned. Spoor- en tramwegen hield gister middag in gebouw Prediker een goed bezochte vergadering. De voorzitter, de heer T. G. J. J. Jansen, herdacht in zijn openingswoord de overleden ond-voorzitter van de feestcommissie de heer J. Weeda, die altijd hard voo de Bond heeft gewerkt. Na verslag van de kascommissie werden de voorstellen voor de alge mene vergadering op 26 oktober te Utrecht in verband met de huur verhoging en Ziekenfonds besproken. In verband met de groei van de af deling Leiden 210 leden werd 't bestuur met twee leden uitgebreid. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Hendricus zn van N. J. van Hal en G. M. van der Zwet; Huig zn van C. van der Plas en W. Schaap; Wilhelmina Martina dr van T. G. C. Hoogeveen en E, M. van Egmond; Yvonne dr van D. van Egmond en B. C Nieuwenhuijs: Mar jolein Irene dr van A Broese van Groenou en A. Snoeck: Johannes Ni- colaas zn van J. Beekman en D Fran ken; Petrus Jacobus zn van J. C. Belt en E. H. G. van Tol; Donald John zn van J. E. Surquin en T. E. Pas- caud; Richard Petrus Johannes zn van W, P. F. Vinkesteijn en M. H. Stouten; Anna Catharina dr van A. Nieuwenburg en A C Roozendaal; Eric Rudolf zn van H. H. Didden en A. Hogenes; Hendrikus Vincentius zn van N. de Haas en D. Gerrits; Ka- rel Frederik zn van K. M Stephan en A M. Celosse; Valentine Irène dr van W. J. Roth en S. J. P. Kandouw. Overleden: P. de Jong 64 jr. man; H. J van den Berg 48 ir, man: C. P. van de Berg 4 jr, dochter: M Koet 75 jr, weduwe van P. Hasselbach. de nieuwe broodbelegging tiwr sï MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 mNHRW GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, een Heinz 57 product niet voldoet. (Advertentie) In memoriam Mevr. J. Griindemann-Hofman Heden werden wij diep getroffen door het overlijden van ons oud-be stuurslid mevrouw J. A. Gründe- mann-Hofman. Ruim 45 jaar gaf zij haar beste krachten aan de zieken van de Sint Elizabethvereniging, die zij zo'n warm hart toedroeg. Zij nam in ons midden een zéér bijzondere plaats in door haar een voud en liefdevolle toewijding. Als een lichtend voorbeeld zal zij in onze herinnering blijven voortleven. Zij ruste in vrede. Namens de St. Elizabeth-vereni ging afd. H. Petrus en H. Lode- wijk-parochie: M. Sormani-Klaverwijden, v. pr. M. Perquin-van Velzen, secr. AANBESTEDING Door het districtskantoor van de Rijksgebouwendienst te Leiden werd onderhands aanbesteed de verbou wing van de spoelkeuken en enige andere vertrekken van het Botanisch Laboratorium aan de Nonnensteeg. Hoogste was de N. V. B. J. Huurman Zn. uit Leiden met 25.777; daarop volgde K. Burgy te Oegstgeest met 24.273. Laagste was de fa. Bik en Breedeveld uit Leiden met ƒ22.836. De opdracht om tot de verbouwing over te gaan werd nog niet verleend. Leidse Agenda DONDERDAG, 17 SEPTEMBER K.A.V.-Herensingel. Opening win terseizoen. Gebouw „De Hoeksteen Levendaal 1, 8 uur nam. Misweek St. Lodewijksparochie. H. Missen als op maandag; half acht nam. vijfde conferentie: „Verticaal en horizontaal" 24ste VEBÖ tentoonstelling. Ope ning in het Waaggebouw door mr J. Klaasesz. Commissaris der Koningin, om 10 u. v.m. parade van het prijs winnende vee. Beestenmarkt 2 uur nam. Jongerencontact. Bijeekomst ge spreksgroep F (Louis Snijders) in het gebouw van het Wit Gele Kruis, Ka- merlingh Onpeslaan, 8 uur nam. OEGSTGEF.iT. K.A.V. Oegstgeest. Toneeluitvoering „Gevangene 117" Willibrordusgebouw, 8 u. nam. VRUDAG, 18 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. Missen als op maandag; half acht nam. zesde conferentie: „God heeft de mensen nodig". 24ste VEBO tentoonstelling. Jonge rendag (wedstrijden, o.a. fotografe ren, op de markt) Zuiveltentoonstel- ling met attracties in de Waag, Aal markt 106 uur. „St. Christoffel", Ledenvergade ring „De Harmonie", 8.15 u. nam. ZATERDAG. 19 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. Missen als op maandag: geen avond conferentie. Half acht nam Marialof. Oud Leiden. Excursie langs polder molens bij Hoogn.ade en Rijp wete ring. Vertrek Garenmarkt. 1.15 uur nam. P.V. „De Royalisten". Cabaret-re vue Stadsgehoorzaal 8 u. nam. bal na P.V. Smit's Röntgen Cabaretavond St. Antoniusclubhuis. 8 uur nam. 24ste VEBO tentoonstelling. Zui- velexpositie Waaggebouw. 1018 u. nam. ZONDAG, 20 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. 3.30 v.m.: plechtige Hoogmis, door alle gelovigen te zingen, slotpreek en Pauselijke Zegen, 7 uur nam.: plech tig sluitingslof, processie en Te Deum. Kath. Bond van Arbeiders in Voe- dings- en Genotmiddelenbedrijven, 50 jarig bestaan, receptie in „De Burcht (koffiekamer) van 35 uur. APOTHEKERSDIENSTEN Van maandag 14 september tot en met vrijdag 18 september geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9 tele foon 24807. DE BIOSCOPEN IN LEIDEN De films, die draaien in de week van 11-17 september, zijn door de Katholieke filmcentrale als volgt gekeurd: Trianon De lord, de lady en de butler 14 jaar. Rex - Spionnagecomplot Hong kong 14 jaar. Casino Het veld van eer 18 jaar. Lido Opstand der gladiatoren 18 jaar. Luxor Houseboat alle leef tijden. TENTOONSTELLING EDEL SMEEDKUNST Geraniumpjes achter het glas, tegen het horretje aan dat zag Maud Smit op één van haar zwerftochten door ons land. Een fantasielozer beeld is in feite moeilijker denkbaar, maar het inspireerde Maud: ze maakte naar dit voorbeeld een bro che. Een broche van zilver met drie keurige bloempotjes en drie gouden bloempjes; een geestig ornamentje, dat de speelse geest van deze vrou welijke edelsmid verraadt. Werk van deze begaafde kunste nares, van haar twee collega's Chris Steenbergen en Archibald Dumbar en van de Duitse prinses Edda Ma rie Dierker is van a.s. woensdag tot 3 oktober te zien in de expositiezaal van de C.V. Leidsche Goud- en Zil- verhandel Rossum du Chattel Driessen. Het is een gedeelte van de Martinshof-collectie, een steeds wis selende expositie van werk van ver schillende Nederlandse en ook bui tenlandse kunstenaars, die in de heer J. Th. Furstner uit Eefde (de col lectie kreeg de naam van het huis waarin hij woont) een ijverig en en thousiast promotor bezit. Maud Smit, Archibald Dumbar e.a. werken niet in massa-produktie; als zij ieder afzonderlijk per jaar vierentwin tig sieraden maken, is dit al zeer behoorlijk. Wat zij maken, is uniek een ring, een broche, een armband maken zij maar eenmaal, soms met een enkele variatie en vaak ook wel met zekere persoonlijke kenmerken. Coor kenners is dan ook de Martins- hofexpositie een hoogtepunt van edelsmeedkunst. Laatste Berichten CHROESJTSJEF OP REIS NAAR NEW YORK. Chroesjtsjef is donderdagochtend per trein uit Washington naar New- York vertrokken. Er stond een extra- trein voor het Russische gezelschap gereed op het Union-staiion waar ook weer strenge veiligheidsmaatregelen waren getroffen. Chroesjtsjef scheen in een uitstekend humeur en wuifde lachend naar een groep fotografen Bij zijn afscheid zei hij te hopen dat de zon zou blijven schijnen op de goede verhouding tussen Amerika en Rusland. Hij gaf uiting aan rijn dankbaar heid voor de ontvangst in de Ameri kaanse hoofdstad en zei dat er de ba sis vcor J;n reis door de V ,S. mee ge legd was. Het gezin Chroesjtsjef stapte in eer: comfortabel gemeubileerd rijtuig, de laatste van de trein van ió wagens. Het salonrijtuig bevat ook een apar te keuken. Chroesjtsjef heeft tijdens de reis de beschikking over verschei dene negerbedienden. Bij zijn aan komst op het station tooncie Chroesit- sjef belangstelling voor de reisbaga ge-automaten, waar men voor een geldstuk een bepaalde tijd zijn ba gage kan opbergen. LEIDS BEDRIJF LAAGSTE INSCHRIJVER VOOR MILJOENENWERK Bij een door het architectenbureau ir. J. A. Lucas en ir. H. E. Niemeyer uit Voorburg namens de Algemene Woningbouwver. gehouden aanbe steding voor het bouwen van 216 wo ningen, 39 garages en twee jeugd- verblijven in het uitbreidingsplan Mariahoeve te 's-Gravenhage was het Leidse aannemersbedrijf 'Assië en de Water met een bedrag van 3.036.000 de laagste van de 35 in schrijvers. Opvolger was de Habo N. V. (het bouwbedrijf van de ge meente Den Haag) met 3.128.000. LAMPION OPTOCHT „ONS EILAND" De jaarlijkse lampion-optocht van de Speeltuinvereniging „Ons Eiland" wordt gehouden op vrijdag 18 sept. Vertrek van Speeltuin Kortenaer- straat om half acht. Zaterdag 26 september a.s. her denkt de heer W. J. G. Willemsen, stationsassistent eerste klasse bij de Ned. Spoorwegen op het station Lei den, de dag dat hij 40 jaar geleden bij deze maatschappij in dienst trad. ALPHEN AAN DEN RIJN Botsingen op de weg Op de weg splitsing Oranje Nassausingel/Raad- huisstraat vond woensdagmorgen om- steeks kwart voor twaalf een aan rijding plaats tussen een motorrij der, de heer J. P. te Alphen a/d Rijn en een personenauto, bestuurd door mevrouw M. V.-B., wonende te Am sterdam, doordat laatstgenoemde, komende van de Raadhuisstraat geen voorrang had verleend aan de mo torrijder, die over de voorrangsweg Oranje Nassausingel reed, komende uit de richting Aarkade. De motor rijder botste tegen de auto op en kwam te vallen. Daarbij verwondde hij zich zo, dat hij zich onder behan deling moest stellen van dr. A. J. Zwartendijk. Motor en auto werden beschadigd. Omstreeks 17.20 uur botste de bromfietser J. K. te Alphen a/d Rijn in de Julianastraat, ter hoogte van de Kerkstraat., tegen de student W. C. H. v. d. W., eveneens uit Alphen, die over de Julianastraat fietste in de richting Hofbrug. De bromfietser was op genoemd punt plotseling achter een autobus vandaan links af gereden de Kerk straat in, zonder op het hem tege moetkomende verkeer te letten. Beiden kwamen te vallen; de wiel rijder mankeerde hoegenaamd niets; de bromfietser klaagde over inwen dige pijnen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Zowel fiets als bromfiets werden bescha digd. Bromfiets „geleend" De heer A. P. v. d. H. had woensdagavond zijn vrijwel geheel nieuwe bromfiets neergezet bij de koffietent in de Hoorn. Toen hij zijn bromfiets later weer wilde bestijgen, was het voer tuig verdwenen. Lopend ging hij aangifte doen bij de politie. Op de terugweg naar zijn woning in de Hoorn, zag hij een jongeman op zijn bromfiets naderen. Hij hield hem staande, legde zijn beide ha .den op de bromfiets en maakte bekend, dat het zijn eigendom was. Hierop sprong de hem onbekende jongeman van het voertuig, liet de bromfiets de brom fiets en verdween pijlsnel in het duister. De eigenaar was al lang blij, dat hij zijn bromfiets weer te rug had en liet rustig de belager van zijn eigendom op zijn beurt nu verdwijnen BODEGRAVEN Jubileumrit M.A.C. De jubileum- rit van de M.A.C. „Bodegraven" is ongetwijfeld een succes geworden. Onder uitstekende weersomstandig heden werd een parcours gereden dat aan de deelnemers veel schoons te bieden had, Deze puzzelrit waaraan door circa 100 personen werd deelge nomen ging via Woerden. Haarzuilen, Vleuten langs Montfoort en Oudewa. ter weer op Bodegraven aan. Auto's en motoren hadden 72 km af te leg gen, de bromfietsers 42 km. In Berea waar ook gestart werd, had 's avonds de prijsuitreiking plaats. De prijzen, bestonden uit een stel fraaie bèkers. taarten, stroopwafels e.a. De uitsla gen luidden: Auto's: 1. Gebrs. v. Teylingen, Bos koop, 73 strafpnt.; 2. G. Kool, Wad- dinxveen 75 ont; 3. B. van Duyn, Bar- woutswaarder 77 pnt.; 4. P. Bulk, Boskoop 78 pnt. Motoren: 1. M. v. d. Wolf, Reeu- wijk 43 pnt.; 2. J. Reyneveld, Ter Aar 45 pnt.; 3 A. Berends, Waddinx- veen 50 pnt.: 4. K. van Wijk, Alphen a d. Rijn 70 pnt. Bromfietsen: 1. P. de Pater, Ter Aar 22 pnt.; 2. A. Vermey Nieuw- veen 23 pnt.; 3. A. Oskam, Boskoop 42 pnt.: 4. D. Spek, Nieuwveen 51 pnt Hengelen. In de Goudse Vaart organiseerde de Bodegraafse Hengel sportvereniging een viswedstrijd op karper Hieraan namen 30 leden deel Een daverende vangst kon het niet genoemd worden want slechts der tien karpers lieten zich verschalken De door de fa Van Dam beschikbaar gestelde wisselheker werd deze keer gewonnen door de heer H. van Ster kenburg die een karper aan de haak sloeg van 59 cm De eerste Drijs was eveneens voor deze hengelaar die een totale lengte ving van 191 cm Met 63 cm werd de heer M van Staaldui nen nummer twee. Met 52 cm kwam de heer L van Egmond De heer B. Verhagen kwam met 50 cm op de vierde plaats, terwijl de heer Goris- sen de rij sloot met 48 cm. BOSKOOP Grote middenstandstentoonstelling Vele ingezetenen zullen zich nog wel herinneren dat onder de naam Bomitento reeds driemaal een grote middenstandstentoonstelling werd ge houden. Borcutento is de afkorting van Boskoopse Middenstandstentoon stelling, Verschillende omstandig heden waren oorzaak, dat na de Bo mitento III geen soortgelijke ten toonstellingen werden gehouden, doch het jaar 1959 zal hierop weer een uitzondering maken. De tijden zijn intussen in veel opzichten ver anderd en het is bekend dat de Bos koopse Middenstand niet in het oude is blijven staan, maar in iet nieuwe is meegegaan. De bewijzen hiervan zullen op 24, 25 en 26 september a.s. in de grote zaal van „Florida" wor den geleverd, want met zekerheid kan worden vastgesteld, dat deze Bomitento IV een uitzondering zal zijn. Momenteel worden reeds de vele nodige voorbereidingen getroffen onder leiding van de ontwerper, de heer Toon Hendriks. Burgemeester Verkerk heeft zich weer bereid ver klaard de Bomitento IV te openen, terwijl de beide plaatselijke muziek verenigingen muzikale medewerking zullen verlenen. KOUDEKERK Film Rode Kruis. Voor een slechts matig bezette zaal draaide de afdeling Leiden van het Ned. Rode in paardrijden is op het oefenterrein DOCTORAAL EXAMEN GENEES KUNDE, VRIJE STUDIERICHTING De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen maakt be kend: 1. dat de faculteit der geneeskunde van de rijksuniversiteit te Leiden be sloten heeft ingevolge artikel 4. 27. van het academisch statuut een doc toraalexamen in de geneeskunde, vrije studierichting in te stellen; 2. dat het doctoraalexamen in de geneeskunde, vrije studierichting, omvat de volgende vakken: a. patho logie; b. hygiëne en bacteriologie; c. farmacologie: d microscopische ana. tomie; e heelkunde; f. verloskunde; g interne geneeskunde. plaatselijke afdeling EHBO de film Meisjes in het Wit. Zowel deze film,- als het voorprogramma trokken zeer de aandacht der aanwezigen. Een en ander werd ingelei'd door een wel komstwoord van de heer De Koning van Leiderdorp, die tevens een pro pagandistisch woord sprak voor het Rode Kruis. LEIDERDORP Zwembad gesloten. Heden is het zwembad voor het laatst geopend ge weest. Zoals te begrijpen was het een zeer gunstig seizoen- Men schat het aantal bezoekers op 250.00 a 300.000. De verbetering aan de Ghloor- installatie was goed merkbaar. Over wogen wordt in de winter nog meer technische verbeteringen aan te bren gen. ROELOFARENDSVEEN Nieuw winkelpand geopend. Woensdag 16 sept. kon door de fa. Nic. Schouten het geheel nieuwe mo derne winkelpand aan de langeweg 22, in gebruik worden genomen. Naast de verkoop van rijwielen en bromfietsen, is er thans ook aandacht besteed aan artikelen voor automo bilisten en motorrijders. Vóór het nieuwe pand zijn twee nieuwe mo derne benzinepompen opgesteld met een ruimö gemakkelijke tankplaats, terwijl voor de bromfietsen gemeng de benzine voorradig is. Tenslotte is in het zelfde pand ondergebracht het depot voor Shell Butagas, alsmede een complete serie Shell Bntagasap- paraten zoals fornuizen en comforen. Bij de officiële opening mocht de heer Schouten zich in een grote en welgemeende belangstelling verheu gen. Woningbouw gegund. Door het architectenbureau Damme en Hof man is de bouw van de woning Fr. van Velzen aan de Langeweg gegund aan de fa. J. van Berkel Zn, en de bouw van de woning G. C. J. Wessel- man aan de Hemweg aan de fa. C. J. van Berkel. RIJPWETERING LTJ Hedenavond jaarvergade ring als opening van het wintersei zoen om 8 uur in café Bakker. DE KWAKEL Postduiven-'er. „Ons Genoegen" Uitslagen wedvlucht Vilvoorde met oude en jonge duiven, deelname 93 vogels, los om 09.15 uur met N-N.O. wind, bewolkte lucht, mooi zomerweer, afstand 148 km. Aan komst le duif om 11.38.55 uur met een snelheid van 1033.27 meter per minuut, aankomst laatste duif om 11.57.32 uur met een snelheid van 914.90 meter per minuut. O. Cuiper 1, 4, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 19; de Horde 2, 7, 9, 17; De Groot 3, 18; Rekelhof 5; Winters 6; Bartels 8; Verhoef 10. Floralia-nieuws Zaterdagmid dag a.s. wordt wederom de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van zelf gekweekte planten. Er kan ingezon den worden door schoolkinderen en volwassenen, terwijl ook vrije in zendingen van diverse scholen en jeugdverenigingen van harte wel kom zijn. De tentoonstelling wordt gehou den in de Ned. Herv. School aan de Van Seumerenlaan, en wel van half drie tot 5 uux. Iedere 25e bezoeker(ster) ontvangt een aardige verrassing. TAVENU wederom in actie Om de kas van de bovengenoemde plaat selijke muziekvereniging te verste vigen, heeft het bestuur besloten, wederom een actie op touw te zet ten. Deze actie zal bestaan uit het ophalen van „lompen en oude me talen", en zal op zaterdagmiddag 26 september a.s. plaats vinden. Deze actie is enige tijd geleden ook gehou den en niet zonder succes. „Kunst en Genoegen" Het tweede tiental speelde wederom een thuiswedstrijd en wel tegen APGS II uit Amsterdam. Zij slaagden erin de puntjes thuis te houden door een krappe 11-9 overwinning. Het waren de heren J. Plasmijer, Jac. van Doorn, L. Koeleman en H. Wahlen, dl hun partij in winst wisten om te zetten, terwijl Th Maas, J. Voorn Azn. en Jo Plasmeijer ieder één puntje in de wacht sleepte door een remise-eind stand te behalen. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Kontactavond RKSV „Meerburg". Met het oog op de komende com petitie, heeft de afdeling zaalsporten van de sportver. Meerburg besloten a-s. zondag, 20 september, een kon tactavond te houden in de parochie zaal aan de Hoge Rijndijk. Elk lid mag een introducee medebrengen. Toekomstige leden zijn eveneens welkom. De speeltijden voor Bad minton zijn: elke dinsdagavond van 7.30—10.30 uur. zaterdagmiddag van 2.005.00 uur. Volleybal: elke maan dagavond van 7.00—10.30 uur (trai ning) elke woensdagavond van 7.00 10.30 uur.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2