Scherp Winterseizoen begon in de Lakenhal mei expositie door Ned. Kring v. Tekenaars PITMANSCH00L ZATERDAG 12 SEPTERBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Hoewel een temperatuur van ver in de twintig graden het museum - bezoek nog niet bijzonder aantrek kelijk maakt, is tocb in het stedelijk museum „De Lakenhal" te Leiden i het winterseizoen reeds ingezet. De eerste tentoonstelling in het nieuwe seizoen is er een van werken van de „Nederlandse Kring van Te kenaars". Nu is die kring niet zomaar een vereniging van kunstenaars: men kan eerst lid worden als de ballotage over ingezonden werk gunstig uit valt. De kring vertegenwoordigt dus geen enkele richting. Een van de voorwaarden, waaraan het ingezon den werk moet voldoen is, dat de techniek een teken-techniek moet zijn, dat dus de compositie opge bouwd moet zijn uit lijnen. De te kentechnieken nu zijn vele. Daarvan ook getuigt deze nieuwe tentoonstel ling en dat maakt een beoordeling in zijn algemeen tot een wel zeer moeilijke opgave. „Waarneming" wint veld. Wanneer men na een eerste be zichtiging van het geëxposeerde werk zijn indrukken verzamelt, dan kan men niet anders dan tot de slot som komen, dat de Nederlandse Kring van Tekenaars voortreffelijke kunstenaars in haar gelederen heeft. Daarbij dient te worden opgemerkt, dat na alle experimenten, die de schone kunsten de laatste decennia met een verwarringwekkend nevel - gordijn omgaven, de tekenkunst weer in toenemende mate gedragen wordt door de natuurlijke waarne ming van het onderwerp. De Kring exposeert voor de eerste maal in De Lakenhal. Er zijn in totaal 136 werken bij eengebracht van de hand van 38 kunstenaars. Kunstenaars van aller lei afkomst en richting met en (nog) zonder naam. Men vindt er en dat is wellicht HET hoogtepunt van deze tentoon stelling drie portrettekeningen door Paul Citroen. Daaronder is de beroemde kop van Yehudi Menuhin, ondertekend door de grote violist- zèlf, een portret van „Mirjam", een dromerig meisjeskopje, waarin het accent ligt op de ogen. Het derde portret tenslotte is dat van Sierk Schroder een jonge confrater van Citroen, die op Citroens aandrang deelnam aan deze Kringexpositie en daardoor lid werd van de kring. Een heel eigen wijze dus om zijn entree te maken maar Schröders werk is dan ook opmerkelijk. Er zijn van hem enkele naaktstudies, die reminiscen ties wekken aan het werk van De- gas en daartussen hangt ook een meisjesportret in krijt, dat sterk is en toch lieftallig. Een andere tekenaar, die zeker de aandacht verdient, niet in hoofdzaak omdat het een jonge Leidenaar is, is Rein Dool uit de Kloksteeg. Bij ge legenheid van zijn entrée in de Kring, kreeg hjj als Leidenaaréén plaats meer toegewezen dan het maximum-aantal. Hij toont een stads gezicht in Joego-Slavië. en vijf pol derlandschappen, die een merk waardige ruimtelijkheid ademen. De vijf werken, die Henk Broer, voorzitter van de Kring, exposeert, hebben iets van de tekeningen van Rembrandt. Er zijn een groot aantal onderwerpen uit de natuur in de uit gestalde verzameling Daaronder zijn er van Jeanne Bieruma Oosting en van Maaike Braat, van wie een „Berg landschap" trekt door de bijzondere wijze, waarop de kunstenares haar onderwerp heeft bezien. Een pak kende natuurlijkheid ademt ook het werk van Erna van Osselen, waar onder „Vervallen muren in Zuid- Frankrijk". Op een andere wijze on dergaat men het gevoel voor reële waarneming in de figuurstudie van T. Wegner. Henk Willemse stelt twee stads gezichten tentoon: een gezicht op Amsterdam, het andere van Keulen. Het zijn beide penseeltekeningen; het eerste fors met lang loorlopende Burgerlijke Stand Geboren: Francina Willemina d. v. W. van Lookeren Campagne en M. S. Taselaar; Pauline Hetty Susanna Maria d. v. P. van der Keur en F. T. Gras; Maria Angelica Solange d .v. J. J. Devilee en M. H. van Slagmaat; Marianne d. v. P. van Went en W. Scheurwater; Marinus z. v. D. Hols- wilder en T. J. Luhrs; Willem Anto- nius Adrianus z. v. W. A. M. Bergers en A. Crama. Ondertrouwd: J. Bloemendaal en R. H. Wendt; J. A. J. Vis en E. M. Wijnnobel; J. Laterveer en A. J. Si- tée; H C. Botma en J. J. Visser; P. J. M. Overdevest en J. M. Verhoog; P. J. Hartevelt en M. P. J. Heinen; J. Dieben en J. Bekooij; A. J. Lancel en H. E. Looy; J. J. van der Neut en S. Neuteboom; L. H. van Dorp en H. M. B de Jonge; P. Harland en J. W. Ver- horik; T. Poot en C. van den Oever. Getrouwd: J. H. C. Kern en J. L. Esbach. Overleden: L. L. van Beek, 70 jaar echtgenote v. A. Oosterbaan; C. Ver donk, 65 jaar, man; W. A. Lange- broek, Cl jaar, man; W. C. J. Looije- stijn, 45 jaar, man. potlood en geest Oplossing No. 505 Horizontaal: 1. hes, 3. elk, 5. fa, 6. lom, 7. af, 9. e.a., 10. st, 12. nog, 14. ook, 15. anker, 16. dra, 17. elp, 19. la, 21. on, 22. ga, 24. lip, 25. N.S., 26. lis, 27. Ada. Verticaal: 1. ha, 2. sla, 3. Ems, 4. ka, 5. Fin, 8. fok, 9. egaal, 11. toren, 13. ski, 16. dog, 18. pos, 20. als, 21. opa, 23. al, 25. na. streken, het andere, veel zachter en met luchtig, kort schrift laat veel meer raden. Maar beide doen reeds bij een eerste oogopslag de bedoel de steden herkennen. Bijzonder sfeervol, een beetje ro mantisch en haast te precies, zijn de donker-opgezette werken van Jan v. d. Thillard. De komische noot wordt gevormd door enkele voorstellingen van gan zen door Guus Inckel. Een heel an der effect, tenslotte geven de voor stellingen „3 eenden" en „3 hanen" van F. Haze veld; penseeltekeningen van bijzonder krachtig maar daarom niet minder gevoelig en karakteris tiek schrift. Ongetwijfeld ligt hier aan de Japanse penseeltekening ten gridslag. De opening. Na een opaningswoord, waarin hij een klein inleidend woord sprak, gaf de directeur van de Lakenhal, de heer J. van Wessem, het woord aan de voorzitter van de Nederlandse Kring van Tekenaars, de heer Henk Broer. Deze legde de nadruk op de nood zakelijkheid van de tekenkunde, zo als die sinds negen jaar door de kring gediend wordt. De tekenkunst is een zelfstandige kunstuiting, niet te ver gelijken met het schilderen of de sculptuur, die een bepaalde gesteld heid vereist. De tekening moet zonder verklaring voor zichzelf spreken. Spr. noemde het een gelukkige omstandigheid, dat de tekenkunst tegenwoordig aan zeggenschap wint, ook bij de overheid. Hij dankte daar om het gemeentebestuur, dat de Kring in de gelegenheid had gesteld in de Lakenhal te exposeren en de heer Van Wessem en zijn staf, die de tentoonstelling op aantrekkelijke wijze hebben ingericht. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot releveerde de belangrijke rol, die tekenaars en schilders door alle eeuwen in Leiden hebben ge speeld. Hij determineerde de ten toonstelling als „een doorsnede van wat de Nederlandse tekenaars ma ken". Het resultaat noemde hij ver heugend. De werken hebben vele goede kwa liteiten en daarom achtte hij de ex positie zeer welkom in Leiden. De burgemeester achtte het verheugend, dat er zoveel jongeren zijn onder de exposanten en vooral door de aan wezigheid van een jonge Leidse kunstenaar voelde hij zich gevleid. Niettemin getuigde naar zijn mening de aanwezigheid van werk van oudere inzenders van grote kracht. Nc een kleine beschouwing over wat tentoongesteld is, opende burge meester deze eerste expositie in het winterseizoen van „De Lakenhal". De tentoonsteling is te bezichtigen tot 5 oktober. PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits - Engels Frans - Spaans Nederlands Middenst. Opl. Secretaresse (Advertentie) Propaganda avond Mater Amabilisschool te Leiden Onder grote belangstelling werd de propaganda-avond van de Mater Amabilisschool te Leiden gehouden in het Sint Antonius-clubhuis. Na enige inleidende woorden van de heer Schrandt, voorzitter van het Mater Amabilisschool-bestuur, gaf mejuffrouw Herr, diocesaan leidster van de Mater Amabilisscholen, een duidelijke uiteenzetting over de Ma ter Amabilisschool in het algemeen. Zij legde er vooral de nadruk op, dat de Mater Amabilisschool niet tot doel heeft de meisjes veel feitenken nis te geven, maar wèl een algemene vorming mee te geven. Na de pauze bezorgde het accor deon-duo Tiny en Henk Booy en de clown Fantasio de aanwezigen een zeer geslaagd programma. De Mater Amabilisschool laat namelijk ook grote ruimte over naast het vast staande lesrooster voor gezellige avonden, excursies, weekeinden, clubs enz. De voorzitter bedankte mej. Herr en de medewerkende artisten even als het publiek, dat in zó grote ge tale naar deze propaganda-avond was gekomen. Gelegenheid tot het zich opgeven als cursiste bestaat nog op: woens dagavond 16 september 19.30 uur in de R.K. Vakschool voor meisjes aan het Galgewater. Donderdag 17 september is de of ficiële openingsavond. Het cursus jaar wordt geopend om kwart voor 8 met een H. Mis in de Hartebrug- kerk, waarna de lesrooster-uitrei king zal plaats hebben in de Roma- nuszaal achter de kerk. Mater Amabilisschool, Steenschuur 17, Leiden, tel. 30494. DE REDDER HAD GEEN RUST. De zeven-jarige Jaapje Wasse naar, Dullebakkerssteeg 3 te Leiden, is gistermiddag bij het spelen in het water van de Oude Rijn gevallen. De 17-jarige Frans de Laaf uit de Pasteurstraat is de kleine drenkeling nagesprongen en heeft hem ge holpen door voorbijgangers veilig op het droge gebracht. Jaapje speelde aan de Oude Rijn. Er lag een hoop zand en het jongetje had een bootje aan een lang touw, dat hij over de wallekant in het water liet zakken. Bij een van die tewaterlatingen schoot hij zelf voor over. Voorbijgangers, die snel toescho ten, bleken niet te kunnen zwem men. Jaapje dreigde te verdrinken. Frans de Laaf overzag de situatie en zonder te overdenken, welke ob-r stakels er onder het donkere water oppervlak verborgen zouden kun nen zijn, sprong hij van de wal. Hij smaakte het genoegen, Jaapje veilig op de (hoge) wal te brengen. Daar na verdween hij spoorloos. Niemand kende de redder en ook de politie kon hem niet opsporen. Des avonds, rond een uur of zes kwam hij zich in de Dullebakkers steeg aan de ouders van de ex- drenkeling voorstellen. Hij wilde zich ervan overtuigen, dat Jaapje niets mankeerde. Die gedachte had hem niet losgelaten, zo vertelde hij, omdat hij eens een kind was nage- doken, dat eenmaal op de wal, reeds dood bleek te zijn. Vader Wassenaar kon de jongen geruststellen: zijn zoontje maakte het best. Vanmorgen is Jaapje weer naar school gegaan. Hij zit in de eerste klas. De straatcollecte ten bate van de kankerbestrijding, die te Leiden werd gehouden, bracht 2.968,88 op. Daarbij kwam nog een bedrag van 1090,32 dat door de bioscoopbe zoekers werd geschonken. Speeltuinver. „Oosterkwartier", Leiden viert dertigste veriaardag Feest met een receptie begonnen De speeltuinvereniging „Ooster- kwartier" bestaat dertig jaar. Velen dragen haar een warm hart toe. Dat bleek gisteravond wel op de receptie, welke in het vernieuwde en met vele bloemen getooide clubhuis aan de Borneostraat werd gehouden. Groot was het aantal gelukwensen, dat het jubilerende bestuur werd aangebo den en groot ook de hartelijke woor den, welke op deze feestelijke bijeen komst werden gesproken. Een van de hoogtepunten van het gezellig samenzijn was ongetwijfeld de benoeming van de heer D. Vijl- brief, bestuurslid van de Ned. Unie van Speeltuin-organisaties, tot ere lid van „Oosterkwartier". De heer Vijlbrief heeft ruim twaalf jaar zit ting gehad in het bestuur van deze actieve speeltuinvereniging en al heel wat pionierswerk verricht. Hij kreeg een ere-penning, een geschenk en bloemen voor zijn echtgenote mee naar huis. De voorzitter van „Oosterkwar tier". de heer W. Frank, sprak aan het begin van de avor.d een hartelijk woord van welkom in het bijzonder gericht tot wethouder J. C .v. Schaik de heren G. Steinbach en H. Zunder- man jr. van de Leidse Jeugd Actie, de heer P. Flippo van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, het ere-lid, mevrouw L. M. De Graaf- Smit, de leden van het jubileum comité en de afgevaardigden van enkele zusterverenigingen. Hij wees o.m. op de voortreffelijke geest, welke er in de verschillende, snel- froeiende, clubs heerst en bracht in it verband hulde aan alle leiders en leidsters. Nadat de voorzitter en kele woorden van dank en waarde ring aan het adres van de heer Vijl brief, het nieuwe ere-lid, had gericht wenste hij de „kindervriend Flippo" geluk met diens zilveren brunoft. Voor mevrouw Flippo, die zelf niet aanwezig was, waren er fraaie bloe men. Namens alle leidsters werd daar na aan het bestuur van „Oosterkwar tier" een kastje voor de keuken in het clubhuis aangeboden, een nut tig geschenk, wgar men zich zeer in genomen voelde. Later op de avond was het woord aan wethouder Van Schaik, die mede namens het gemeentebestuur van Lei den zijn gelukwensen aanbood. De wethouder prees de bewoners van de buurt, waarin de speeltuin gelegen is vooral om hun gevoel van saam horigheid en hoopte, drt de vereni ging zal mogen groeien en bloeien in het belang van de jeugd. De heer Zunderman, secretaris van de L.J.A. uitte zijn waardering voor de goede samenwerking, welke er tus sen „Oosterkwartier" en de Leidse Jeugd Actie bestaat. Volgende spreker was de heer Vijl brief. Deze dankte voor het hem aan geboden ere-lidmaatschap. Hij zag in deze onderscheiding een waarde ring voor de ouderen, die in de speel tuinwereld, ieder op hun eigen wijze, een plaats hebben ingenomen. Veel lof had de heer Vijlbrief voor het werk van wethouder Van Schaik en de Leidse Jeugc" Actie. De heer Flip po bood namens de Leidse Bond van speeltuinverenigingen en de plaatse lijke zusterverenigingen een lustrum geschenk ian. De heer M. Beyer van de korfbalclub „Vicus Oriëntus" sloot de rij van sprekers. Er waren op deze avond ook tal van schriftelijke felicitaties. Vanavond viert „Oosterkwartier" feest in de Stadsgehoorzaal. Het architectenbureau Jonkman en Van Dorp te Leiden heeft namens Sijthoff's Uitgeversmaatschappij n.v. aan het aannemersbedrijf W. W. Beugelsdijk te Leiden opdracht ge geven, de voorgevel van het com plex van de N.V. aan de Doezastraat te restaureren. Thans is de firma Beugelsdijk nog bezig met een uit breiding van het drukkerij gebouw, achter het gebouwencomplex. Diploma zwemmen in de Overdekte Op vrijdag 11 september voor de zwemproef voor het diploma A: Ria van der Weijden, Bert van der Leeden, Jacobus Dreef, Jantinus Munneke, Marion Roest, Charles Schuring, Jan van der Kamp, An ton van Egmond, Jan Minnaard, Willy Kepel, Helena van Leeuwen, Hendrik Goslings, Hans van den Broek, Hans van der Leeden, Jacob Maan, Gerardus Rietbergen, Mari nus Sterk, Hans de Groot, Fred de Groot, Johanna Mosselman, Willy Onderwater, Catherina Fakkel, Lie- ke Zuidema, Petronella Niersman, Elizabeth van Werkhoven, Emmy Speijer, Hendricus Claassen, Eliza beth GÖrtz, Henriëtte Nielsen, Hen- drika Lens, Ada Lugthart, Jonhy Nielsen, Jacobus Rietbergen; en voor het diploma B: Ingrid Te vink, Tine ke Goekoop, Margaretha van Ees, Pieter Kort, Henk van Leeuwen, Anthony van der Plas, Hans Noord- hoek, Atty Brobbel, Anoesca de Boer, Astrid Schrama, Anneke Jun- gerius, Martha Claassen, Petronella Claassen, Robert Minkowski, Efraim Milikowski, Jacobus Prevo, Jan de Bruin, Jan Koppelaar. Er waren twee candidaten ziek; twee werden er afgewezen. Leidse Agenda ZONDAG, 13 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. Conferentie „De openbaring van een geheim", St. Lodewijkskerk 7 uur nam. „Crescendo", r.k. korfbalclub, 10- jarig jubileum. H. Mis in kapel St. Liduinahuis, koffietafel in Maria Gij- zensteeg. Gekostumeerde korfbal wedstrijd, veld Montgomerystraat, 2 uur nam. Nationaal Volkstoneel. „De Witte Non", Schouwburg, 8 uur nam. MAANDAG, 14 SEPTEMBER Gemeenteraad. Zitting, raadszaal Stadhuis 2 uur nam. Leidse Amateurfotografen, begin nieuwe seizoen, „De Doelen", Ra penburg 8 uur nam. St. Adelbertvereniging. Optreden Jules de Corte. ,,'t Gulden Vlies" 8.15 uur nam. Leidse Jeugd Actie. Voorlichtings avond over cursussen. Leids Volks huis 8 uur nam. Misweek St. Lodewijksparochie. H.H. Missen om 6.30, 7.15, 8.00 en 9 uur. Half acht nam. tweede con ferentie: „Een wonderlijke brief". DINSDAG, 15 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. H.H. Missen als op maandag; half acht nam. derde conferentie: „Zon der ruil geen leven". Kath. Kapperspatroonsbond leden bijeenkomst, Zomerzorg 7.45 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Haven, Haven 18, tel 20085. Geopend apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP AFSCHEID VAN KAPELAAN KEESEN Geen deftige speeches, geen droe vige medelijdende momenten, maar een vrolijke, soms zeer goed uitge beelde humor was het voorspel van de receptie op de afscheidsavond van kapelaan Keesen. Een grote volle zaal met dankbare kinderen en parochianen waren pre cies om 8 uur in afwachting van de kapelaan, die toen hij op 24 aug. 1.1. met vakantie in Duitsland was, zijn benoeming ontving als kapelaan te 's-Gravenhage. Toen hij 3 jaar geleden in de pa rochie kwam, was hij één dag te laat. in Den Haag bij zijn nieuwe pastoor 5 dagen, maar op deze avond werd hij om 10 min. over achten met zijn oud-pastoor, zijn glunderende ouders en zijn nog jeugdige opvolger kape laan Huismans onder gejuich ont vangen. Stijlvol opende het zangkoor deze avond met een 4-stemmige „In te Speravi Domine". Bij wijze van revue rolde het ver leden van kapelaan Keesen van de laatste drie jaren als een film voor bij. Zijn optreden op school, bij de kabouters, bij de misdienaars (50), bij de akolieten, bij de KAJ, als to neel-regisseur, ja zelfs zijn vlotte manier van optreden bij het examen als EHBO-er, waarbij hij nog slaagde ook, al was het dan niet met grote lof. Dit alles met' de nodige leuke kwinkslagen, waren uitingen van dankbaarheid en vreindschap voor alles wat kapelaan Keesen in onze parochie heeft gedaan. Na dit humo ristische optreden kwamen de leiders van deze avond naar voren met goe de wensen en dankbaarheid welke dankbaarheid ook in beeld werd ge bracht door aanbieding van 'n Berini bromfiets. Pastoor Kouwenhoven prees de grote ijver van de kapelaan, die soms als een flierefluiter langs de weg ging, maar die ook als een Paulus door de parochie ging, steeds bezield met de gedachte „Wee mjj, als ik het Evangelie niet preek". Overal en al tijd was hij hiermee bezield, omdat hij wist en voelde „Ik ben de schul dige van U". Twee ernstige raadgevingen wilde de pastoor hem nog geven: bedenk dat er klokken in de wereld zijn, en in de matiging hou je het een tijd vol. De zangers besloten dit welge slaagde voorspel met „Domine, sal- vum fac" van Giezen voor de ver trekkende en voor de nieuwe kape laan. Kapelaan verklaarde na een kort verhaaltje, dat hij verbonden is met de gehele parochie waarin hij met zoveel voldoening heeft gewerkt. Hij was zich bewust in veel dingen te kort geschoten te zijn en vroeg daar vergeving voor. Zeer dankbaar was hij voor het mooie geschenk en kon daar geen woorden voor vinden. Zijn pastoor dankte hij voor de prettige tijd van samenwerking en samenleving in de pastorie. Hierna was er gelegenheid voor allen om persoonlijk afscheid te ne men. Laatste Berichten RUSSISCHE RUIMTERAKEK De sowjet-Unie heeft een ruimte- faket gelanceerd, aldus meldt ra dio-Moskou. CHEFFIN wil van betrekking veran deren. liefst een leidingge vende functie in cantine in grootbedrijf. Brieven onder no 3679 bureau v. d. blad Woningruil RotterdamLeiden Aangeboden in Rotterdam- N. moderne flat 1ste etage 3 kamers, badcel. Bruvn- zeelkeuken. waranda gro te kelder: huur 12.30 n. w. of vriie bovenwoning, prima uitzicht. 6 kamers, zolder, keuken, 2 w..c's. huur 13.p. w. Gevraagd in Leiden wo ning 4 kamers. Nieuw bouw niet noodzakeliik. Brieven: G de Vries. Leeuwenbekstraat 5B. Rot terdam. E Jonge werkster biedt zich aan voor enige dagen in de week. A. Hoogduin. Irissenstraat 21. Riinsburg E Dame met veel vriie tiid zoekt thuiswerk. On verschillig wat. Br onder no. 1560 Bur. Riinland" Leiden J. de Wittstraat 35 E Te koon: partii brand hout. ongeveer 5 ton. ook bii kleine partijen. Adres* Th. A Hij dra. Langeraar- seweg 61, Ter Aar. tele foon 134. E Te koon: Austin A 40 Somerset 1952. in prima staat tevens Standard Van auard 1951. in goede staat geen olieverbr en nieuwe banden, oriis f 375.—. Riin- diik 57. Hazerswoude E Jongeman, b.h.b.h. zoekt gestoffeerde kamer in Lei den of Oegstgeest. Brieven onder no. 3681 bureau van dit blad. ZE Wegens vertrek te koon bankstel, dressoir en diver se kleine meubelen. Alles in prima staat Parklaan 62 Sassenheim. E Aangeboden: een kolen haard in goede staat tegen elk aannemelijk bod. Wald Pvrmontstraat 74 Leiden. E Aangeboden: 440 een- ruitere met betonnen stuk ken. C. W. Hoogenboom. Noordeinde 38. Roelof- arendsveen. E Te koop aangeboden: Standaard Vanauard 6-oer soons auto. in- en uitwen dig in pracht staat, t.e.a.b Te zien Surinamestraat 21 Oegstgeest. E Te koop aangeboden: accordeon, zo goed als nieuw. 120 bassen oiano- klavier. 4 4-1 registers Te bevr. Hoge Rijndijk 129. Zoeterwoude. E Te koop aangeboden van particulier auto Opel Olvmpia 1949. in zeer goe de staat. Deskundig onder zoek toegest. Coornhert- straat 18. Leiden. E Wegens plaatsgebrek aangeboden zo goed als nieuwe halve Engelse, een kleur, geheel uitnaambare kinderwagen. Te bevr. G. A. Slof. hoekje Aarkade. woonschip Gerina, Ter Aar 2 Herencostuums m. 48. bruin tweed en licht tweed geheel nieuw p. st. 22.50. Na 6 uur. Boisotkade 1. winkeldeur. E Prima jonge hennen! Broed april 1959. Ingeënt tegen hoenderziekten. Broederij Groeneveld. Erk 15386. Valk Boumanwea 26a Leiderdorp, tel. 25590. Zondags gesloten. E Openlijk dank aan God od voorspraak van de H. Maagd Maria, voor ver hoord gebed. Achterweg. Nieuwkoop. E Melkbezorger gevraagd om zelfstandig een melk- wiik tp bedienen. Brieven onder no. 3983 bureau van dit blad. E Net meisje gevraagd. voor halve of hele dagen. Mevr. Duinhoven Heren weg 38. Warmond. 3? Net meisje gevraagd voor hele dagen. Mevr v. d Krogt. Bloemluststraat 74. Wassenaar, tel. 3853. E Flinke jongeman gevr. voor brood wijk en enig bij. werk. Loon ca. f 50.— net to oer week Volledig soc. verzekerd Broodbakkerii De Leidse Standaard Ma- rediik 4648. Leiden. E Net meisje gevraagd al hulp in de huishouding van 85 uur. Bakkerij St.einebach. Leidsewee 145. Voorschoten tel. K 1717 2867. 2* R.K. meisje. 17 jaar. biedt zich aan van 8.30 tot 5 uur. in r.k. klein gezin lief voor kinderen, van goede getuigen voorzien omgeving Voorhout. Oegst geest. Noordwiikerhout of Leiden. Boerhaavestraat 18 Voorhout. E R.K meisje gevraagd zelfstandig kunnende wer ken in een klein gezin. Br onder no 3643 bureau van dit blad 3? Werkster gevraagd voor hele of halve dagen oer week onverschillig welke dag. C. M. Onderwater Vrouwenweg 24. Zoeter woude. E Morris Minor 1954 keu rig wagentje, geen olie verbr.. nieuwe banden, ka chel enz. Zien is konen met onze bekende garantie Gar J. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4a. Leiden, tele foon 25259. E Flinke werkster gevr. Enkele ochtenden of mid dagen. Melden maandag tussen 5 en 6 u. Van Loon. Dorpsstraat 67. Oegstgeest (eindpunt tram). E Net f.k. dagmeisje ge vraagd voor de huishou ding Aanmelden mevr Kniinenburg Steenstraat 2 Leiden, tel. 30335. E Net meisje gevraagd voor de morgenuren, ca. 15 jaar. Aanmelden na 7 uur. Mevr. Bealing-Bonda Hoge Rijndijk 19. Leiden. E Net meisje z.z.g. ge plaatst op kantoor om on geleid te worden. In het bezit van tvpe-diploma. Brieven onder no 3972 bu reau van dit blad. E Hulp in de huishouding gevraagd voor iedere dag in gezin met kleine kinde ren te Roelof arendsveen Brieven onder letter Z aan R. Paauw kantoorboekhan del. Roelof arendsveen. E Flinke hulp in de huish. gevraagd. 2 ochtenden oer week. Mevr. Juffermans. Nassaulaan 2. Oegstgeest. E IJzeren binten nijpen. stalen ribbenbuizen. 6 m lang. 80 mm. Amerik. gre nen binten, eiken moer- en kinderbinten, rasters pan latten ramen, deuren. 2 stuks teakhouten winkel deuren oud Hollandse dak nannen. kruisdakpannen. Fa H. de Bolster. Overriin 8. Leiden. 2* wegens emigratie nieu- w elektr. zig-zag naaima chines van f 550,— voor 335.— met garantie. Br onder no 3391 bureau van dit blad. E Peugeot 203 bouwi. '52 Sedan de Luxe te koop van partikulier. met schuifdak radio. in. en uitwendig weer als nieuw, prima ban den. benzineverbr 1:12. Te bevr. Bernhardkade 23 Leiden, tel. 25245 E D.K.W. model Hartop met schuifdak en vele ac- cesoires. zeer mooie wagen in uitstekende conditie slechts <10 000 km gelopen tegen aantr prijs, met volle garantie, inruil en financ mogeliik. Gar. J. v. d. Meer Hoge Riindiik 4a Leiden tel. 25259. E Automobielen. Volks wagens Luxe en Bestelwa gens van bouwiaar '50 tot '57. in diverse prijsklasse met onze bekende schrif telijke garantie, inruil mo geliik. zeer soepele beta lingsregeling. Gar. J. v d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. E Citroën 2 CV 1955 nieu we lak en bekleding benz verbr. 1—20. laagste we- «enbel.. 10 000 km. aan trekkelijke oriis. garantie Gar J. v. d- Meer. Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. E R.K. Huishoudster gevr. te Leiden, bii weduwnaar alleen van 66 iaar wer kende stand. Brieven onder no. 3670 bureau v. d. blad. E Aparte bankstellen van fabrikant, als model ge diend f 550,-. 695.- f 750.-. 875.-. 975,-. Losse kus sens Te zien zaterdag, zon dag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Parkiaan 115. 's-Graven hage. telefoon 55.16.80 E Gitaren vanaf 25. Accordeons in alle prijzen en drie maanden gratis les. Korevaarstraat 5. Leiden. E Alt op de Mare 112. Occasion Nelson herenrij- 1 'el. 5 dagen gebruikt f 179,50. Petrol-blue he- rensoortfiets. trommelrem- versnellingen, verlichting f 165.Werkfiets Gazelle met verlichting f 62.50. id. Batavus 55.Berini M19, M13. Solex. E Als specialist leveren wij batterijen voor auto's, mótoren, schepen en ver lichting, maar ook alle aanverwante artikelen zo als massastrips, startkabel, poolklemmen, ged. water. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106, Leiden, tel 23140. E Modevakschool „Eps- kamp" hervat haar lessen 1 sept. in patroontekenen, knippen, naaien volgens een voudige methode. Inschrij ving nieuwe leerlingen dins dag, woensdag, donderdag 48 uur, Plantsoen 11, M. L. Epskamp, gedipl. lerares H.G.V. E Messerschmitt is veili ger! 3-persoons, verwarming topsnelheid 100 km., ver bruik 253u km p L„ laar- belasting 30, motor- of autorijbewijs! Vraag folder ,Wat kost Messerschmitt rij den per km" en/of beta lingsschema Valk H Schouw V'stn tel 25191 K 1710 E Gratis op zicht bij U tnuis! Bontmantels, kort er lang, reeds vanai f2.- p.w Vraagt vrijblijvend inlichtingen Strikte ge heimhouding. Br onder no 3330 bur v J blad E Te koop een nieuwe koflerschrijfmachine met 1 jaar garantie; af te be talen met f3.- p w Gratis op proef bij U thuis. Br. onder no 3340 bur. v.d. bl E Accordeon, gitaar mandoline, banjo, trompet sax klarinet en drumcur sus Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5. tel 24358. E Autoverhuur. Vanaf he den verhuren wij onze nieuwe Citroën's 2 CV voor f 6.— oer dag 4- 6 ct per km, voor langere termiin korting. AU Risk verzekerd Geeniaar Goejestraat 34. tel. 30794, Garage tel. 25259

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2