f, DE TEXAS-RANGERS Lugubere misdaad na vijl jaar voor de rechtbank Middenst. Opleiding EN NU »n TIP Canadese krantenjongens spaarden vliegreis naar Nederland voor hun moeder Kapel uitgebrand Schilder viel .12 meter Waternood in Oost-Nederland Ontvluchte pupillen stalen bromfietsen VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Moord in koelen bloede moest ongeval lijken In de vroege morgen van 19 november 1964 werd de poUtie in kennis gesteld van een ernstig ongeluk in de St. Agathastraat te Rotterdam. Men trof op de betonnen binnenplaats van een der woningen het zwaar ver minkte lichaam aan van de 39-Jarige administrateur L. L. P. v. W. De heer Van \V. was hartpatiënt. Toen hij des nachts voor het venster van de tweede verdieping wat frisse lucht genoten zou hebben, zou hij het even wicht verloren hebben en uit het raam gevallen zijn. De echtgenote van de verongelukte zou wakker geworden zijn, toen het raam in de wind stond te klapperen. het hoofd tot grote ontsteltenis van de vrouw, die volkomen passief bleef toezien. „Ik schrok en liep weg maar Arie vensterbank ging zitten, maar naar de keuken ging. Tegen zijn vrouw zou de verdachte de middag voor het ge- Dr Julien terug uit Afrika Oeroude beschaving verdwijnt Dr P. F. J. A. Juliën is dezer dagen teruggekeerd uit Afrika waar hij zijn hamer slaan we Leo (het slachtoffer) vanavond de hersens in", aldus deze getuige. „Waarom lichtte u de politie hier over niet in toen uw schoonzoon de nacht daarop om het leven kwam?", vroeg de president. „Wilde u uw stiefdochter sparen?" „Daar wens ik geen antwoord op te geven", zei de getuige. Getuigenissen van daders tegenstrijdig Eerst na vier jaar kreeg de politie vermoedens, dat er niet van een on geluk sprake geweest zou zijn. In verband daarmee werden de thans 30-jarige chauffeur A. A. en de weduwe van de gevallene thans mevrouw M. A. B.-P. gearres teerd. Gistermorgen is voor de straf kamer van de Rotterdamse recht bank de behandeling van deze zaak begonnen. De twee verdachten wordt ten laste gelegd, dat zij de admini strateur na kalm beraad en rustig overleg van het leven hebben be roofd door hem met een hard voor werp op het hoofd te slaan en/of ie keel dicht te knijpen en/of met het hoofd vooruit op een circa tien meter lager gelegen binnenplaats te laten vallen, waar hij met een verbrijzelde schedel is aangetroffen. De vrouw is voorts ten laste ge legd, dat zij de chauffeur gelegen heid en middelen tot het misdrijf heeft verschaft en/of zijn daad uit gelokt heeft, althans dat zij niet tij dig de politie op de hoogte heeft ge steld en nasporing belet heeft door de hamer weg te gooien en bloed vlekken te verwijderen. Er zijn veertien getuigen. Elke verdachte wordt bijgestaan door twee raadslieden. Bekentenis. De vrouw had voor de justitie een bekentenis afgelegd, waarin de chauffeur, die toen haar kostganger was, als hoofddader werd aange merkt. De kostganger stelde daar tegenover, dat het drama zich afge speeld zou hebben, terwijl hij niet thuis was. Wanneer er dus sprake was van moord, dan moest de vrouw de schuldige zijn. De bekende patha loog-anatoom dr. J. Zeldenrust, die sectie verrichtte op de opgegraven resten van de schedel, verklaarde, dat verwondingen als de schedel vertoonde, niet veroorzaakt zijn door een val maar door enkele slagen met 'n hard voorwerp. Het enige wat hij niet had kunnen vaststellen was, of het slachtoffer nog in leven was toen het uit het raam was gegooid. De vrouw en de chauffeur waren zeer intiem uevriend en op haar voorstel trok hij als kostganger in bij het echtpaar Van W. Natuurlijk liep dat fout. In de middag van 17 november 1954 ontstond er een ruzie tussen de heer en mevrouw Van W. en hun kostganger. De heer Van W. zegde de chauffeur aan, dat hij zo snel mogelijk moest verdwijnen, waarop deze het voornemen maakte zijn hospes uit de weg te ruimen. De vrouw vertelde, dat ze het voornemen aan haar moeder had verteld maar dat ze er zelf niet aan geloofd had. De chauffeur had altijd van die grote verhalen. Toen zij, de avond daaropmet haar echtgenoot in de kamer zat, kwam de kostganger zachtjes de kamer binnensluipen, door de deur, waar de man met zijn rug naartoe zat. Met een hamer sloeg de chauf feur de heer Van W. tweemaal op (de kostganger) gaf me een klap, zo dat ik het bewustzijn verloor. Toen ik weer bijkwam en de politie wilde halen, dreigde Arie mij met een aardappelschilmesje. Hij smeedde het plan, Leo (haar man) uit het raam te gooien en ik hielp hem daarbij. Ik heb toen alle sporen op geruimd en even later uit het raam geroepen, dat myn man uit het raam was gevallen, zodat de buren wer den gealarmeerd". Voortdurende angst. Het plan was zo goed uitgevoerd, dat een inspecteur van politie en een hoofdagent, die het eerste onderzoek in handen hadden gehad, als getui gen gehoord, vertelden dat hun niets bijzonders was opgevallen. Wel had den de ouders van de vrouw, die er bij gehaald waren, gezegd, dat het geen goed huwelijk geweest was In de verklaring van de chauffeur omtrent zijn verblijf van die avond was een hiaat geweest, maar daar was de politie niet verder op inge gaan, zo bleek. Ook was niet gecon troleerd of zijn bed inderdaad be slapen was geweest. De president vroeg aan de ver dachte: „Waarom heeft u de politie niet verteld, zoals u nu zegt dat het gegaan is?" „Ik had de moed niet", antwoord de ze. „Ik was bang voor hem" „ik ben later ook gaan verhuizen. Hij wilde met me trouwen, maar ik heb het niet gedaan". „Arie" is nog enige tijd opgeno men geweest in een psychiatrische inrichting. De vrouw is later weer getrouwd, en zou verder geen kon tact meet met hem gehad hebben De stiefvader van de verdachte, een 59-jarige baas op een oliefabriek verklaarde dat zyn schoonzoon, als hij het benauwd had, nooit op de beurde gezegd hebben: „Met die lnt{gste expeditie gemaakt heelt. 11'lw,t Dr jufiën, president van de Neder- landse anthropologische vereniging, heeft deze keer een reis gemaakt door de bergwildernissen bij het Tchadmeer in Frans Kameroen. De reis had een tweeledig doel. In 3 eerste plaats een oriënterend bloedgroep-onderzoek bij vier berg stammen,- die in het algemeen sa mengevat worden met de naam Kir- di's (Arabisch voor: heidenen) en die behoren tot de Faulbestammen, en voorts eei onderzoek naar de zo genaamde sikkelcellen in het bloed, een pathologische afvijking in het bloed die ook anthropologisch van belang is gebleken, zo zeide dr Ju liën. Dr Juliën was zeer tevreden over de resultaten van zijn expeditie die naar hij zeide vooral zo gunstig zijn geworden door de ruime mede werking van Franse en Afrikaanse bestuursambtenaren. Hij verklaarde helemaal geen last gehad te hebben van de politieke moeilijkheden die in dit gebied de laatste tijd nogal voorkomen. Dr Juliën drukte er zijn spijt over uit, dat het oude Afrika zich thans met grote snelheid liquideert, waar door oeroude beschavingen die veel goeds bevatten verdwijnen om plaats te maken voo. wat hij noemt „een cultureel vacuum" In de middagzitting hoorde de rechtbank eerst in de zaak tegen .de vrouw nog enkele getuigen. Buren vertelden dat zij de bewuste nacht wakker geworden waren van ruzie en gegil. Een firmant van het Nederlands Studie Genootschap, waarvoor de heer Van W correctiewerk verricht te, zei, dat hij dit na diens dood teruggekregen had met bloed erop. In het psychiatrisch rapport werd de verdachte volledig toerekenings vatbaar genoemd. De rechtbank schorste de zaak tegen de vrouw en ging over tot die tegen de andere verdachte Deze ont kende. Hij zei de bewuste avond niet thuis te zijn geweest, maar naar een bioscoop (de tweede voorstelling) en een café. Eerder zou hij verklaard hebben, om elf uur thuis te zijn ge komen. Ook de titel van de film die hij opgaf, „Onschuldig veroordeeld, of zoiets!" klopte niet met die, welke die week in de bewuste bioscoop draaide. Hij zou voorts aan een brief die de vrouw hem gestuurd had na het ge beurde, enkele dingen toegevoegd hebben, „voor het geval dat hij be schuldigd zou worden van de dood van haar man", naar hij zei. Daarbij behoorde het zinnetje: „Ik hoop dat je wat ik gedaan heb, nooit ophaalt". Het leek dus alsof zij dit geschre ven had. Ook zou volgens deze verdachte de moeder van de vrouw in de mid dag van de 18e november 1954 in een gesprek waar hij bij was haar het advies gegeven hebben: „Gooi je man het raam uit". Vele getuigenverklaringen noem de hij gelogen. „Er zijn wel veel mensen om i heen die liegen, verdachte", zei de president. (Ingez. Med-Adv.) Kleine clubs ex. 1960 Kon. Erk. PiTMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558 (Advertentie) Bruiloft in Kampen 'n bijzonder feest Mevrouw Dirkje van der Kamp- Van Dijk kwam opgetogen uit het Britanniavllegtuig van de Canadian Pacific Airlines, dat haar in één ruk van Vancouver naar Amsterdam had gebracht. Mevrouw Van der Kamp (43 jaar), die nog nooit had gevlo gen, heeft negen kinderen, zes jon gens en drie meisjes. Haar echtgenoot is onderwijzer in New Westminster, een voorstadje van Vancouver en het gezin heeft het niet zo breed. De ouders van mevrouw Van der Kamp, de familie Van Dijk in Kam pen, vierden vorig jaar hun 55-jarige echtverbintenis. Zij zijn beiden 80 jaar en hun dochter wilde gaarne een keer naar Nederland komen om haar bejaarde vader en moeder te bezoeken. Bijna vijf jaar geleden is de familie van der Kamp naar Ca nada geëmigreerd, waar men door hard werken een redelijk bestaan wist op te bouwen. Maar een vlieg reis naar Nederland blijft duur, ook al neemt de passagier een retour kaartje „economy-class'. Twee van de jongens, de 13-jarige Garth en de 15-jarige Anton verdienden een goed zakcentje door het rondbrengen van kranten na schooltijd. Zij hebben een vaste wijk van de „Vancouver Sun", een groot dagblad, dat in geheel Bri tish Columbia wordt gelezen. Beide jongens zijn volkomen verantwoorde lijk voor het rondbezorgen van de bladen aan de abonné's, doen daar voor de administratie, proberen nieu we abonné's te winnen, waarvoor zij een premie krijgen. Garth en Anton, Godsdienstoefening verder in de tuin Gistermiddag is in de kerk der paters Augustijnen aan de Kanaal straat te Eindhoven du kapel van de heilige Nicolaas van Tolentijn door brand verwoest. Toen de brand ont stond dat was ongeveer om half twee bevonden zich circa 700 mensen in de kerk, die daar bijeen waren ter viering van de feestdag van de heilige Nicolaas. De pater op de kansel bemerkte het eerst de brand. Hij verzocht de kerkgangers rustig het gebouw te verlaten, waar aan deze gehoor gaven. Inmiddels breidde het vuur zich uit, krachtig gevoed door de velt kaarsen. Ver scheidene paters, geassisteerd door burgers trachtten met schuimblussers de vlammen te doven, waarbij zij weldra terzijde werden gestaan door de (jlings gealarmeerde brandweer. Het gehele interieur der kapel ging verloren. De godsdienstoefeningen De officier van Justitie te Leeuw- werden later in de tuin naast de kerk i arden, mr. M. H. Gelinck, heeft by de Leeuwarder rechtbank het faillis sement aangevraagd van de 59-jarige bankdirecteur van de Boaz-bank in Driesum, die, zoals bekend, een frau de heeft gepleegd van een kwart miljoen. Door deze maatregel hoopt men het verlies voor de klanten van de Boaz-bank zo laag mogelijk te houden, omdat D. met zjjn eigen vermogen aansprakelijk is voor de tekorten. Nog steeds heeft D. niet willen op biechten waar het verdwenen geld is gebleven. Hij blijft volhouden het zich niet meer te herinneren. De ge arresteerde accountant J. S. beweert eveneens niet te weten waar de be wuste kwart miljoen is. D. zal waar schijnlijk reeds morgen voor de of ficier worden geleid. die wisten, dat hun moeder zo graag een keer naar Nederland wilde om haar ouders te zien, besloten in het eheim het voor de vliegreis beno- igde bedrag bij elkaar te sparen. Gisteren bracht vader Van der Kamp met de negen kinderen zijn echtgenote naar het vliegtuig in Van couver. Toen het v/egtaxiede bleef er bij enkele kinderen wel een traan tje achter. De belangstelling voor het vertrek in Vancouver was groot, want het was bekend geworden, dat de beide zoon tjes het passagebiljet voor hun moe der bij elkaar hadden gespaard met de opbrengst van hun krantenwijk. Trots vertelde mevrouw Van der Kamp op Schiphol dat Anton advo caat wil worden en Garth ingenieur. Zij zullen door extrawerk hun col legegeld zelf verdienen, iets, wat heel normaal is in Canada, ook voor de zonen en dochters van ouders, die welgesteld zijn. Over vier weken zal mevrouw Van der Kamp Kampen weer verlaten, voor de terugreis per vliegtuig naar Vancouver. Na de bankfraude Faillissement-directeur geelt gedupeerden hoop voortgezet. De 59-jarige arbeider A. van der Wegke uit de Davidsstraat in Rot terdam is gistermiddag bij het schilderen van een tank van pak- huismeesteren op de Vondelplaat van een 12 meter hoge stelling geval len. Hij had de stelling, die aan een tank hing, juist verplaatst, toen deze begon te schuiven. De man verloor zyn evenwicht en is er uit gevallen. Hij werd nog naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd, maar daar bleek hij reeds te zijn overleden- In Goor kraken twee paar niet betaalde werkschoenen Politie heeft er nog geen' lucht van In Goor heeft een nog onbekend heerschap kans gezien, zich geheel van nieuwe werkkleding te voor zien, zonder dat hij er een cent voor betaalde. Hij stapte een boekwinkel binnen en gaf de verkoopster een briefje, waarop stond geschreven: Gelieve mee te geven vijf bonboek jes voor rekening van de firma (een cementfabriek). Het meisje vond dit heel normaal en gaf hem de ge vraagde bonboekjes. Gewapend met de aldus verkregen bonnetjes liep de man vervolgens verschillende kledingsmagazijnen bin nen en overhandigde overal een bon netje, waarop weer stond: gelieve mee te geven voor rekening van fir maen dan volgde het gewenste artikel. Bij de ene winkelier haalde hij een paar werkschoenen weg en bij een ander een stevige manchester werkbroek. Eén paar werkschoenen vond meneer te weinig en daarom „kocht" hij bij een tweede schoenen- handelaar nog een paar werkschoe nen. Toen hij bij een manufecturenzaak een overal bestelde ging de zaak ver keerd. Hij liet hier de overal inpak ken, maar verzuimde het pak op te halen, waardoor het maar bleef lig gen. Totdat de winkelier wantrou wig werd en de cementfabriek op belde. Vanzelfsprekend waren toen de poppen aan het dansen. De Goorse politie vertrouwt bij het opsporen van de oplichter nu maar op het luchtje van nieuwigheid, dat altijd door pas aangeschafte werkkleding wordt verspreid. Sergeant Meerholz als vlieger geschorst Salaris gedeeltelijk ingehouden Nog geen etmaal nadat de krijgs raad (in luchtmachtsamenstelling) te Den Bosch de sergeant-vlieger A. Meerholz had veroordeeld tot 24 da gen gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, en ontslag uit de militai re dienst zonder ontzegging om bij de krijgsmacht te dienen, is de sergeant door de waarnemend commandant van de vliegbasis Woensdrecht, over ste Coppens geschorst. Tegelijkertijd is zijn salaris met een derde vermin derd. Meerholz deserteerde enige tijd ge beden uit protest tegen een straf die 'hij kreeg toen hij weigerde gevolg te geven aan een onredelijk en onrecht matig bevel. Dinsdag werd hij tot ontslag uit de militaire dienst veroordeeld Hij te kende daartegen hogei beroep aan en kreeg woensdagmorgen bevel, zich onverwijld op de vliegbasis te mel den. Hij was sedert 8 juli, de dag, waarop hij uit voorarrest was ontsla gen, met ziekteverlof gestuurd. Op de vraag waarom zijn aanwe zigheid nu ineens vereist was, kreeg de vlieger te horen, dat het niet was om te vliegen „uw vliegverbod blijft gehandhaafd" maar om op de grond te werken. De vlieger nam hierna telefonisch contact op met de basis. Daar werd hem verteld, dat zijn ziekteverlof al leen kon worden verlengd, als hij zich opnieuw „ziek" meldde. Meerholz deed dit telefonisch. In de loop van de middag ontving hij het bericht van zijn schorsing en dat een derde van zijn salaris wordt ingehouden. De Luchtmachtvoorlichtingsdienst bevestigde gisteravond dat sergeant vlieger Meerholz is geschorst „in de uitoefening van zijn functie als vlie ger en in afwachting van het hoger beroep". De maatregel is genomen „omdat het om krijgstuchtelijke redenen be ter is". „Indien het Hoog Militair Ge rechtshof het ontslag van Meerholz alsnog ongedaan maakt, dan kan hij middels een rekest het nu ingehou den 1/3 gedeelte van zijn salaris te rugkrijgen". In de gemeente Eibergen, heerst, voornamelijk in een groot gedeelte van de buurtschappen Zwolle en Holterhoek, een watergebrek, dat steeds kritieker vorm aanneemt. In het betrokken gebied, dat vrij uitgestrekt is, bevindt zich in de bodem, op gemiddeld twee meter diepte, een droge blauwe leemlaag van enorme dikte, welke geen wa ter doorlaat. Ongeveer negen op de tien land bouwers in de buurtschap Zwolle hebben thans geen drinkwater voor zich zelf, noch voor het vee. Voor eigen gebruik halen zij het water vaak op vrij grote afstand bij men sen, die op wat gunstiger terrein wonen en nog water ter beschikking hebben. Voor het vee moeten zij het water halen uit de diepe leemkuilen, van een steenfabriek. Vroeger kon men, indien nodig, voor het vee ook water uit de Slinge halen, doch dit beekje is geheel vervuild. In de buurtschap Holterhoek is de toestand op de meeste plaatsen al even zorgwekkend. Gelukkig hebben de gedupeerden in deze streek, die anders niet zouden weten hoe zij zich zouden moeten redden, toestem ming gekregen om 's morgens van 8 tot 9 uur en 's middags van 3 tot 4 uur, water te halen van het mili taire kamp „Holterhoek", dat over een eigen waterleiding en voldoende water beschikt. Vooral 's morgens staan daar de tot /An ver uit de om trek komende landbouwers met hun wagens vaak in een lange file hun beurt af te wachten. snelheid van de Arthur van Schen- delkade naar de voorrangsweg, de Delftlaan. zijn opgereden toen me vrouw E. op deze voorrangsweg fietste. WERKSPOOR ONTSLAAT TWEE STAKERS. De directie van N.V. „Werkspoor" heeft twee arbeiders, die bij de wilde staking in het bedrijf op 26 augus tus een bijzondere rol hebben ge speeld op staande voet ontslagen. Het Gewestelijk Arbeidsbureau heeft voor dit ontslag toesteming verleend.. Twee agenten van een radiowagen zagen gisternacht omstreeks drie uur in de Wibautstraat te Amsterdam twee jeugdige bromfietsers rijden; bij ieder zat bovendien nog een knaap op de duo. Tijdens de achtervolging wist een stel te ontkomen. De an deren, jongens van 14 en 15 jaar, bleken te zijn ontvlucht uit een in richting te Amersfoort waar zij en de twee ontkomen kornuiten, die eveneens uit deze inrichting afkom stig waren, ieder een bromfiets had den gestolen. De knapen hadden een geldkistje bij zich met ruim 160 gld. plus 19 pakjes sigaretten en twee dozen sigaren. Een en ander hadden zij, zo bleek bij onderzoek, in de vooravond uit 'n zaak aan de Wete ringsschans gestolen. Het duo zal ter beschikking van de kinderpolitie worden gesteld. WIELRIJDSTER VERONGELUKT Donderdagmiddag is de 25-jarige mevrouw J. J. Eij keikamp Van der Vegte uit de Van Egmondstraat Haarlem-noord, die in verwachting was, is op de Delftlaan aldaar door een militaire vrachtauto aangereden en tijdens het vervoer naar een zie kenhuis overleden. Vtflgens de leger- voorlichtingsdienst zou een 20-jarige dienstplichtige militair uit Haarlem Aetherklanken ZATERDAG. Televisieprogramma's. NTS: 15.1517.00 Eurovisie: Lucht vaarttentoonstelling te Farnborough. 20.20 Toespr. 20.30 Amus.progr. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor u en uw gezin, caus. 9.05 4 Gym. 9.15 Gram. (Om 9.359.40 Wa- terst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. 10.40 Pro- menade-ork. en zang. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Luit en zang. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuz. 13.40 Muz. caus. 14.05 Voor d jeugd. 14.40 Kinderk. 14.55 Jazzmuz. 15.15 Boekbespr. 15.35 Kameroark en solist. 16.45 Vragenbeantw. 17.00 Pc- litiekapel. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het werk van het Nederlandsch Bijbelgenoot schap, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 *Metropole-ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gram. 22.00 Sportnwc. 22.30 Zigeunermuz. 23.00 Nieuws. ~~;.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleu ters. 10.16 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Gram. 14.30 Kron. v. let teren en kunsten. 15.05 Sopr. en or gel. 15.30 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 Voor de kinderen. 16.50 Gram. 17.00 Lich te muz. 17.20 Filmmuz. 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken caus 19.40 Utrechts stedel. ork. 20.35 .Ca- baretprogr. 21.25 Kalchas, opera. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zon dag in. Aansluitend Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Nou- veauté's. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. I. Hector Berlioz „Harold en Ita lië" op. 16. II. Edouard Lalo. Symphonic Espagnole voor viool en orkest in .i kl. t. op. 21. III. Gabriel Fauré. Ballade voor piano en orkest in fis gr. t. op. 19. IV. Ernest Chausson: Symphonie met zijn vrachtauto met een te hoge in bes gr. t. op. 20. (75) rWipmm:dirmi!Utfkliiitmttiiem.fiimkeit'^ïheM.Mitikt/itior^K/jntiii.lf/iskt!Min( i m ickttr het treint/e uit ést tt ander de ogen {Miirivjirmlij/jt yr /em tt. istr hoort di m klinttlirltn te redden'^

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8