HIVELLA PRIJZEN MOGEN NIET OMHOOG Trein verpletterde tractor bij Hazerswoude vermoeid drink: Koningin bezochl Rijksmuseum Drie wachtmeesters lieten zich omkopen VRIJDAG 11 SEPTEMBER 195s, DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Trotse vaders wensen gelukkige zonen geluk De commandant zeemacht Nederland, vice-admiraal G B. Fortuyn, heeft donderdag in het ankerpark in Den Helder 3 nieuwbenoemde marine-officieren beëdigd. On der hen bevonden zich de zoon van de burgemeester van Leiderdorp die werd beëdigd als luitenant ter zee van de technische dienst der derde klasse, en de zoon van de burgemeester van Sassenheim, die beëdigd werd als luitenant ter zee van de administratie der derde klasse. De respectievelijke ouders waren in Den Helder om de gloednieuwe officieren te feliciteren. Foto: jhr. J. C. Sandberg van Boelens (links), zoon van de burgemeester van Sassenheim, wordt hier gefeliciteerd door (tweede van links) burgemeester K. v. Diepeningen van Leiderdorp, terwijl diens ambtsgenoot, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens uit Sassenheim (geheel rechts) K. C. v. Diepeningen, de zoon van de burgemeester van Leiderdorp (tweede van rechts) gelukwenst. H. M. de Koningin zal zich a.s. dinsdag in de gebruikelijke feeste lijke stoet van het paleis aan het Lange Voorhout naar de Ridderzaal begeven teneinde de nieuwe zitting van de Staten-Generaal te openen met het uitspreken van de Troon rede. De tocht naar de verenigde ver gadering van Eerste en Tweede Ka mer wordt gemaakt in de Gouden Koets. Prins Bernhard en prinses Irene zullen Hare Majesteit verge zellen. De stoet zal de gebruikelijke weg volgen: Lange Voorhout, Kneu terdijk, Lange Vijverberg, Korte Vij verberg, Binnenhof. tjéndeU dan ande U I E£N FRIESCHE VUG-DOMO PRODUCT I (Advertentie). Ondanks vrijere loonpolitiek Overeenstemming met bedrijfs/even De Centrale Werkgeversorganisa ties hebben zich achter de doelstelling van de regering bij de gedifferen tieerde loonvorming gesteld. Zij ver klaarden zich hiertie bereid bij het gistermiddag in Den Haag. gehouden overleg tussen de minister van Eco nomische Zaken en vertegenwoordi gers van de centrale organisaties van werkgevers en werknemers, alsmede van de groothandel, de middenstands bonden en de centrale der Nederland- Koningin Juliana heeft gisteren morgen in Amsterdam nog twee par ticuliere bezoeken afgelegd. Incognito bezocht zij het Rijksmu seum, waar zij werd ontvangen door de hoofddirecteur jhr. dr. D. C. Roëll. Zij bezichtigde hier de tentoonstel ling „De gouden eeuw der Vlaamse miniaturen". De conservator van het Rijksprentenkabinet, de heer K. G. Boon, leidde de vorstin rond. Na het bezoek aan het museum, vertrok koningin Juliana met haar kleine ge volg naar het dagverblijf „Prinses Margriet", waar zij ruim een uur verbleef. Hier worden kinderen van werkende moeders verzorgd. In de loop van de middag is "de koningin naar het paleis Soestdijk teruggekeerd. De drie gebroeders Grol (Albert, Walter en Frits), allen missionaris- Van Nelle bestellen (Adv sen van het H. Hart en werkzaam in de missies van Brazilië en de Phi- lippijnen, zijn tegelijk naar Amster dam gekomen voor een bezoek aan hun hoogbejaarde moeder. Zij hebben tezamen voor haar een plechtige H. Mis in hun parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum in Amster dam-Oost opgedragen. De oudste had zijn broer Walter na diens priester wijding nog niet ontmoet. PRINS BERNHARD NAAR SANKT GALLEN VERTROKKEN Prins Bernhard is gistermorgen van Soesterberg per vliegtuig naar Zwitserland vertrokken waar hij in zijn functie van president van de in ternationale paardensport-federatie een dressuur-cóncours te Sankt Gal len zal bijwonen. Aanvankelijk was de prins voornemens hieraan ook zelf deel te nemen, doch hij heeft hier van moeten afzien „in verband met dé ziekte van zijn. paard: Van Nelle bestellen 13 jarige bestuurder ernstig gewond Gisteravond om 18.43 uur is de trein van Leiden naar Utrecht onge veer 8CO meter voorbij de overgang van de Gemene weg te Hazerswoude ingereden op een landbouwtractor met aanhangwagen, bestuurd door de 13-jarige D. M. W. van der Vis. De jongen werd met grote gapende been wonden uit de langs de spoorbaan lopende sloot gehaald door 'n knecht van boer v. d. Vis en later met de zie kenwagen van de firma G. van Ooijen naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Vanmor gen werd medegedeeld, dat de jonge Van der Vis een rustige nacht heeft gehad. De knaap, was met zijn broer bezig het hooi van het ene land naar het andere perceel grond over te brengen dat aan de overkant van de spoorbaan ligt. Het is niet bekend, waardoor hij de naderende trein bij het passeren van het pad over de spoorbaan niet heeft opgemerkt. De trein reed met grote vaart op de trekker in, welke onder de treinneus geheel werd ge kraakt. De brokstukken werden over een grote afstand verspreid. De jon gen werd van de tractor geslingerd en kwam in de sloot terecht. Een art6, die in de trein zat, verleende de eer ste hulp en ook de EHBO van de Rijn dijk was zeer spoedig ter plaatse. Het treinverkeer kwam door het ongeluk tot ruim kwart over acht stil te liggen.' Een werktrein heeft het beschadigde treinstel naar een zijspoor se coöperaties over de consequenties van het systeem van gedifferentieer de loonvorming voor het prijsbeleid. De voorlichtingsdienst van het mi nisterie van Economische Zaken ver strekte over deze bespreking,het vol gende communique: de minister heeft er tijdens deze bespreking nog eens uitdrukkelijk op gewezen, dat het formuleren van de gedragregels voor de gedifferentieerde loonpolitiek en bij het overleg hierover met de stichting van de arbeid, de regering in alle duidelijkheid heeft gesteld, dat de stabiliteit van het prijsniveau zo volstrekt mogelijk moet blijven gehandhaafd. De regering heeft zich daarbij op het standpunt geplaatst, dat gedifferentieerde verbeteringen van lonen en andere arbeidsvoor waarden slechts dan dienen plaats te vinden, wanneer deze door de ont wikkeling van de produktiviteit wor den gemotiveerd en niet tot een stij ging van de prijzen zullen leiden. Dit houdt voorts in, dat, voorzover tot gedifferentieerde verbeteringen van lonen en andere arbeidsvoor waarden wordt overgegaan, de nog komende algemene loonsverhoging ter compensatie van de huur- en melkprijsverhoging evenmin in de prijzen zal mogen worden doorbe rekend. Samenvattend heeft de minister met klem gesteld, dat derhalve al leen stijgingen van externe kosten een argument voor prijsverhoging kunnen opleveren, zoals in punt 3 van de algemene aanwijzing voor het college van rijksbemiddelaars ook duidelijk tot uitdrukking is ge bracht. Anderzijds dienen dalingen van externe kosten onverwijld in de prijzen te worden doorgegeven. Ten slotte wordt het noodzakelijk ge acht, dat in de bedrijfstakken, waar in zich- een belangrijk grotere stij ging van de produktiviteit voordoet dan gemiddeld het geval is, een deel van de produktiviteitsstijging in de vorm van prijsverlagingen 'aan de consument wordt -doorgegeven. Teneinde een juiste naleving van deze spelregels in de practijk te ver zekeren, waarbij het prijsverloop sy stematisch op de voet moet kunnen j worden gevolgd, acht de minister het i noodzakelijk, dat prijsverhogingen I onverwijld aan het departement van economische zaken worden medege deeld onder vermelding van de re denen, die deze prijsverhoging zou den motiveren. Uitgaande van de invoering van de gedifferentieerde loonvorming en het complex van maatregelen neer gelegd in de sociaal-economische no ta van de regering, hebben de cen trale organisaties zich tijdens deze bespreking geheel achter het gestelde doel geplaatst. De vertegenwoordi gers van de ondernemersorganisaties verklaarden zich bereid de bij hen aangesloten vakorganisaties op te wekken zich tot hun leden te wenden met een schrijven, waarin de bete kenis van een strikte naleving van deze gedragslijn wordt onderstreept. Aldus het communique over de bespreking met de werkgevers. Van Nelle bestellen (Adv.) Wandelverlof gebruikt om te gaan sle'en Voor de Haagse rechtbank stond gisteren een drietal inbrekers te recht, waarvan twee gedetineerden uit een asiel te Schevenningen. Dit asiel staat toe, dat gedetineerden af en toe eens buiten gaan wandelen en van deze vrijheid hadden de 22- jarige tegelzetter C. v. d. H. en de 28-jarige los werkman J. R. gebruik gemaakt om met de 30-jarige assis tent-bibliothecaris W. de G. op roof uit te gaan. De officier eiste tegen de drie een gevangenisstraf van twee en een half jaar; tegen De G. eiste hij terbeschikkingstelling van de re gering. Van Nelle bestellen (Adv.) Van Nelle bestellen (Adv.) Audrey Hepburn naar voorstelling van Rode Kruis De afdeling Den Haag van het Ned. Roode Kruis deelt mede, dat zij in samenwerking met haar werk- commissie „bedrijven en overheids instellingen" beslag heeft weten te leggen op de film „The nuns story", waarin Audrey Hepburn een hoofd rol speelt, voor een liefdadigheids voorstelling. Deze voorstelling, te vens première op het continent, zal in de nacht van 1 op 2 oktober ge geven worden in het City-theater in Den Haag. Audrey Hepburn en haar echtgenoot Mel Ferrer hebben toe gezegd deze voorstelling, waarvan de baten bestemd zijn voor het werk i der afdeling, te zullen bijwonen. NATUURZUIVER Je OPWEKKEND VERKWIKKEND (Advertentie) Audrey Hepburn irok weer belanqstelling Automobilist bracht zaak aan het rollen De rijksrecherche heeft deze week drie wachtmeesters van de verkeers- groep der rijkspolitie in Amsterdam gearresteerd, nadat een automobilist er aangifte van had gedaan, dat zij van hem een gift van 150 gulden had den geaccepteerd teneinde een pro cesverbaal te voorkomen. Het drietal, dat intussen een bekentenis heeft af gelegd, zal vandaag voor de officier van justitie worden geleid. De betrokken automobilist reed in het Gooi en werd door een der drie wachtmeesters aangehouden, omdat zijn rijden (nogal links op dé weg) een onzekere indruk maakte. De wachtmeester wilde controleren of de bestuurder onder invloed van sterke drank was en kennelijk moet deze wel iets gedronken hebben, want an ders zou hij er niet toe over zijn ge gaan de wachtmeester met een be drag van 150 gulden om te kopen. Volgens de automobilist liet de poli tieman doorschemeren, dat de be stuurder een vervolging kon voorko men door hem met geld te wille te zijn. De wachtmeester stak de 150 gulden bij zich en deelde dit bedrag later met. twee andere collega's, die thans eveneens gearresteerd zijn. De zaak kwam aan het rollen door dat de betrokken automobilist later toch besloot het er niet bij te laten zitten. Nadat hij aangifte had ge daan werd de wachtmeester aan de tand gevoeld en bekende al spoedig. Het is niet uitgesloten, dat dit ge val niet alleen staat. Evenmin is be kend of alleen deze drie wachtmees ters als ambtenaar giften hebben aanvaard om hun plicht te verzaken. Dit zal thans worden uitgezocht. Van Nelle bestellen (Adv.) Bejaarde zakkenroller zocht bejaard slachtoffer Op een bankje aan het Frederiks- plein te Amsterdam is gisteren de 76-jarige heer A. C. W. Hofman waarschijnlijk het slachtoffer ge worden van een, eveneens bejaarde, zakkenroller. Hij zat te zonnen toen naast hem een oude heer kwam zit ten die een praatje met hem aan knoopte. Toen de man weer zijn weg vervolgde miste de heer Hofman een doosje, waarin 26 gulden en enige papieren waren opgeborgen. De be stolene heeft zijn buurman-op-de- bank op het politiebureau herkend van een foto in het foto-archief. Het was geen onbekende van de politie. Op doorreis naar New York arriveerde woensdagavond uit Parijs op Schiphol het beroemde filmechtpaar Mel Ferrer-Audey Hepburn. Het was een gebeurtenis, welke veel belangstelling trok, waaraan het feit wel niet vreemd zal zijn, dat de nieuwste film van Audrey „Les liasons dangereuses" in Parijs is verboden door de censuur. De foto toont het echtpaar met ©en official wandelend op het platform van Schiphol.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7