Oranjefeesten te Noordwijkerhout waren vrolijk gesierd Nieuw jachthavenplan op De Kaag DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 ZOETERWOUDE Vlietkade-plan zal nu tot uitvoering komen Vrachtwagen verloor lading vis Een motorrijder en vier auto's slipten op Rijksweg te Wassenaar Totale kosten f 315 000 De kaden langs de Ringsloot, lig gende naast de Vlietweg, het z.g. Jaagpad, vanaf „Allemansgeest" in de richting Leidschendam, zijnde de waterkeringen van de Hof-, Spek-, Riet- en Meeslouwerpolders, ver keerden volgens een rapport van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, uitgebracht in het jaar 1950, reeds in onvoldoende staat van onderhoud. De moeilijkheid om het voorge schreven materiaal, klei, te bekomen alsmede het bezwaar van het trans port omdat de kade op vele plaat sen niet per schuit te bereiken is, bracht de Technische Dienst van Rijnland tot het plan de Ringsloot te dempen en het Jaagpad te laten fun geren als waterkering. Hiertoe zou tegen het Jaagpad een flauw liggen de berm aangelegd worden, helling 1:6, en tot een nieuwe afscheiding zou in het polderpeil niveau een bermsloot gegraven worden. De af te graven kade en de uitko mende grond van de bermsloot le verden het materiaal voor de weg berm. Onder toezicht van genoemde dienst maakte de N.V. „Grontmij" een plan om het werk in D.U.W. verband, gesubsidieerd, uit te voe ren. Deze plannen werden doorkruist door suggesties van de betrokken polderbesturen om de provincie Zuid-Holland te bewegen in de kos ten bij te dragen en ook, verband houdende met dit werk, een verbre ding van het Jaagpad te verkrijgen waardoor het mogelijk zou worden deze weg voor het autoverkeer open te zetten. Het provinciaal bestuur was ech ter in geen enkel opzicht bereid aan deze wensen te voldoen en volstond met goedkeuring te geven, dat het Jaagpad waterkering van de polders zou worden en tot de afsluiting van de Ringsloot als vaarwater vergun ning te geven. Reeds bij de aanvang van de on derhandelingen distancieerde de Meeslouwerpolder zich van deze plannen en ging tot zodanig herstel van de polderkade over, dat onmid dellijk gevaar was uitgesloten. Inmiddels waren er moeilijkheden ontstaan om het werk in D.U.W. verband uit te voeren en kon ook in de vergaderingen van de polders niet tot overeenstemming gekomen worden. Rijnland bleef echter aandringen op verbetering van de kaden. Een po ging om de kadeverbetering op te nemen in het door de Ned. Heide Mij gemaakte plan tot algehele verbete ring van waterbeheersing van de drie polders Hof, Spek en Riet mis lukte, omdat de Cultuurtechnische Dienst dat samengevat plan niet in behandeling wenste te nemen tot het verkrijgen van subsidie. Een geheel nieuw plan. Onder steeds, krachtiger aandrang van Rijnland werd in dit jaar aan de Ned. Heide Mij., in overleg met Nederland was in Bremen de beste klant De Nederlanders waren op de ta baksveilingen in Bremen de beste klanten. Van de in twee dagen ver kochte 5120 balen Su.natratabak kocht de Nederlandse handel 2354 balen. Duitsland nam 1632 balen af, Denemarken 711 en Zwitserland 423 balen. De prijzen waren ten dele „sensa tioneel" hoog, zo meldt men uit Bre men; voor een partij van 164 balen zandblad, die naar Nederland ging, werd Dm. 40,per pond betaald. De prijzen liepen soms 100 pet. boven de getaxeerde waarde uit. Zoals bekend behoort de aange voerde Sumatratabak, oogst 1958, aan de Senembah en de Verenigde Deli Maatschappij. MAN NEERGESLAGEN EN BEROOFD Vannacht fietste een man over het Filosofenpad te Den Haag, waar hij een drietal jongelui ontmoette. Na een gesprek vielen deze hem aan, gaven hem een pak slaag en beroof den hem van 200 en van zijn porte feuille. BROMFIETSRACE EISTE MENSENLEVEN. Gisteravond is een ongeluk gebeurd op de nieuwe snelweg te Dieren, dat aan een persoon het leven heeft ge kost. Vier bromfietsers hielden een wedstrijd in hardrijden. Bij het. pas seren van de snelweg kwam een van hen, een 20-jarige monteur uit Brummen, onder een vrachtwagen, die daar juist passeerde. De jeugdige bromfietser overleed ter plaatse. BEJAARD BROMFIETSER VERONGELUKT De 83jarige bromfietser W. Nobach uit Groningen is gisteravond bij Ens in de N. O.-polder door twee auto's aangereden en zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het zie kenhuis te Emmeloord overleed. TIEN MILLE UIT COLBERTJASJE GESTOLEN Gistermiddag zijn uit een kantoor tje van een garage in de 2e Jacob van Campenstr. te Amsterdam een bedrag van 6835.aan contant geld, een cheque ter waarde van de Provinciale Waterstaat, de Tech nische Dienst van Rijnland en de Cultuurtechnische Dienst, een plan nu Vlietkade-plan genaamd ontworpen, dat thans in een stadium gekomen is, dat daarop de nodige goedkeuringen zowel als subsidie verlening verwacht mogen worden. Dit zeer belangrijk werk zal als D.A.A.W. werk uitgevoerd worden. Het totale begrotingsbedrag is 315.000 verdeeld over: de Hofpol- der ƒ108.292, de Spekpolder ƒ102.954 en de Rietpolder ƒ104.154. Op dit werk zal het Rijk 89% voor arbeidsloon en inhaerent als loon subsidiëren. Als Rijnland ook voor dit werk voor het overige bedrag 50% zal subsidiëren zullen de kos ten voor de polders zijn: voor de Hofpolder 6000, voor de Spekpol der 5700 en voor de Rietpolder 5800. Dit zal voor de polders, die resp. 129, 73 en 82 hectare groot zijn per hectare bedragen 46.50, 78.00 en 71.00. In de vergadering van stemgerech tigde ingelanden van de Hofpolder dd. 17 september komt een bestuurs voorstel aan de orde om tot uitvoe ring van het Vlietplan over te gaan. Hiertoe wordt tevens voorgesteld een annuïteitslening aan te gaan, lo pende over 15 jaren. Bij de thans geldende rentevoet vastgelegd door Ged. Staten van Z.H. zal voor de Hofpolder de jaar lijkse annuïteit bedragen 549.13, hetgeen een verhoging van de pol- derlasten geeft van 4.34 per h.a. Bij dezelfde financieringsvorm zal dit voor de Spekpolder 7.15 en voor de Rietpolder 6.47 betekenen. De kaden waren tot dusver niet in onderhoud van de polder, doch moesten door de aangelanden van de kaden onderhouden worden. Nieuwe groenstrook langs de Vliet. Aansluitende op genoemde plan nen wordt door de Provinciale Pla nologische Dienst voor de nieuw aan te leggen berm een beplantingsplan gemaakt. In dit plan is o.a. opgenomen dat in de 6.00 m. brede in de Ringsloot te maken berm, 130 bomen en 1700 stuks struiken zullen geplant wor den. Het bestaande kreupelhout zal over de gehele lengte gerooid wor den. Hoewel door het dempen van de Ringsloot een schoon landelijk ka rakter verloren gaat, zal deze groen strook een gunstige verbetering van recreatieve aard brengen. LTJ-cursus Nu de landbouw zich steeds meer mechaniseert, is het noodzakelijk, dat de boeren meer kennis verkrijgen van machines en werktuigen. Om dit te bereiken heeft de LTJ het initiatief genomen een cursus te organiseren op het ge bied van werktuigbouw en land bouwmachines. Deelnemers kunnen zich opgeven bij: Jac. van Leeuwen G.Pz., Noord- Aa 2 en A, W. Paardekooper Az., Noordbuurtseweg 34, voor 20 sep tember. 2859.en enige autopapieren ge stolen. Deze waardevolle bezittingen waren opgeborgen in een portefeuille in de binenzak van een colbertje, dat onbeheerd in het kantoortje hing. WILDBAAN „HOGE VELUWE" GESLOTEN Evenals in voorgaande jaren zal het nationale park „De Hoge Veluwe" met het oog op de bronst van het edelwild voor een deel van 14 sept. tot en met. 11 oktober gesloten zijn voor het publiek. Dit betreft het deel tussen de beide binnunrasters, de zogenaamde wildbaan. De auto weg Museum-Rijzenburg-Oudreemst blijft van 08.00-18.09 uur open voor alle verkeer, doch deze mag niet worden verlaten. Van de rijwielpa den mag geen gebruik worden ge maakt. Aan deze bepaling zal streng de hand worden gehouden, teneinde de thans zeer noodzakelijke rust in hef terrein te verzekeren, aldus een bekendmaking van de stichting „Het nationale park de Hoge Veluwe". Verbazing over ziekteverlof van Axels burgemeester Zoals wij gisteren reeds gemeld hebben, is de burgemeester van Axel met ingang van 9 september voor on bepaalde tijd met ziekteverlof ge zonden. Vóór zijn burgemeesterschap was de heer van O. Ned. Herv pre dikant te Axel. Tijdens de bezetting is hij ondergronds werkzaam ge weest. Na de bevrijding werd hij waarnemend burgemeester van Axel, waarop in 1945 zijn benoeming tot burgemeester volgde. Onder zijn bewind is Axel van een zuiver agrarische plaats uitgegroeid tot een centrumgemeente voor een root deel van Oost-Zeeuws-Vlaan- eren. Het feit, dat hij met verlof is gezonden, heeft allerwegen veel op zien gebaard. De eerste wethouder, de heer A. J. M. Kesbeke (KVP) is dóór de com missaris der provincie met de waar neming van het burgemeesterambt belast. Zijn honderdste verjaardag vier de gisteren de heer Kr-el van der Zande te Vught. 's Morgens heeft een kleinzoon in de parochiekerk van St. Petrus in aanwezigheid van talrijke familieleden een mis Opgedragen. In de loop van de dag volgd- in het ouderlyk huis aan de Rozenstraat een zeer druk bezochte receptie. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak (Advertentie). VERGADERINGEN EERSTE EN TWEEDE KAMER In de middag van Prinsjesdag, reeds spoedig nadat de Koningin de nieuwe zitting van de Staten-Gene- raal heeft geopend, komen de beide Kamers in openbare vergadering bij een. Dinsdag 15 september om drie uur vergadert de Tweede Kamer. Bij de regeling van werkzaamhe den zal worden voorgesteld tegen donderdag 17 september des namid dags te twee uur enige wetsontwer pen van eenvoudige aard aan de orde te stellen. Daaronder zijn het wets ontwerp tot verlenging van de wer kingsduur van de noodwet kinder bijslag kleine zelfstandigen, het wets ontwerp tot wijziging van de alge mene weduwen- en wezenwet en de wet duurtetoeslag 1969. Voorts zal worden voorgesteld vol gende week donderdag te behandelen de wetsontwerpen houdende tijde lijke regeling -amenloop overheids- weduwen- en overheidswezenpensi- oenen met algemeen weduwen en wezenpensioen en tijdelijke regeling samenloop Indonesische weduwen- pensioenen en weeenonderstanden met algemeen weduwen- en wezen pensioen. Ook zullen aan de orde komen de wetsontwerpen tot verhoging met een tijdelijke toeslag van de pensioenen krachtens de wet buitengewoon pen sioen 19401945 en tot wijziging vafi de wet buitengewoon pensioen 1940 1945. De Eerste Kamer zal op Prinsjes dag bijeenkomen om kwart over drie. In deze vergadering zullen o.a. de af delingen worden samengesteld en enige commissies worden benoemd. Licht in de kamers-met-TV Een professor in de oogheelkunde uit München, Schober, heeft op het Duitse congres voor therapie, dat thans in Karlsruhe plaats vindt, er op gewezen dat televisie niet op alle kij kers eenzelfde fysieke uitwerking heeft. Vooral kijkers met oogmanké- Brillendragers moeten niet met menten dienen voorzichtig te zijn. een leesbril op voor het scherm gaan zitten, maar moeten dat doen zonder bril of met de bril waarmee zij ge wend zijn ver te zien. Hoe groter het beeldscherm, hoe beter echter voor de ogen. Schober gaf in dit verband het ad vies enig licht in de kamer, waar naar de t.v. wordt gekeken, te ont steken. Het beste is een lamp achter het toestel te zetten. Britse bommenwerper neergestort Een „Valiant" straalbommenwer- per van de Britse luchtmacht is vrij dag kort na de start van de basis Marham neergestort. De zes inzit tenden verloren het leven. Het toe stel maakte een oefenvlucht. SOUSTELLE STELT REIS UIT. Jacques Soustelle, de Franse mi nister van staat belast met aangele genheden betreffende kernzaken, de Sahara en de overzeese gebiedsdelen, heeft een bezoek aan de Franse be zittingen in de Stille Oceaan uitge steld, zo is donderdag in regerings kringen verklaard. Hij zou aanvankelijk 16 septem ber vertrekken, de datum waarop pre sident De Gaulle een verklaring over de Algerijnse kwestie zal afleggen. Wanneer Soustelle nu op reis zal gaan, is niet bekend gemaakt. SCHOOLBUS IN V.S. DOOR TREIN GEGREPEN. Een autobus met schoolkinderen is donderdag nabij Mountain Lake Park in Maryland door een expres- trein gegrepen. Van de 25 kinderen kwamen er zes om het leven en vijf tien liepen zware verwondingen op. De overweg was voorzien van een knipperlicht en een bel, die beiden werkten toen het ongeluk gebeurde. NEDERLANSE OUD-SS-ER GEARRESTEERD. Een 37-jarige Nederlandse oud- SS-er, Pieter van de Watering, is in Graz (Oostenrijk) gearresteerd op be schuldiging van valsheid in geschrif te. De man blijkt zich sinds 1943 bij een inwoonster van Graz verborgen te hebben, daar hij niet naar Neder land durfde terugkeren. Van de Watering ging enige tijd door voor haar neef, maar later adop teerde zij hem officieel als zoon. Toen hun echter een kind werd ge boren, moest hij iets doen om de toe stand te redden. Hij vervalste de pa pieren van zijn in de oorlog omge komen broer om zich te kunnen iden tificeren. Na een ruzie heeft de vrouw haar Hollandse „neef", „zoon" en „echt genoot" hij de autoriteiten aangege ven. DE ONTWAPENINGS BESPREKINGEN. De V.N.-commissie voor ontwape ning, waarin alle 82 V.N.-landen zit ting hebben, heeft donderdag in New York het besluit van de grote mo gendheden om volgend jaar in Ge- nève de ontwapeningsbesprekingen te hervatten door middel van een nieuwe, tien landen omvattende com missies, eenstemmig goedgekeurd. De ontwapeningscommissie, die voor het eerst bijeen was sedert zij twee jaar geleden werd opgericht, nam een resolutie aan waarin het besluit van de grote mogendheden met in stemming werd begroet. De communistische landen hebben steeds geweigerd aan het werk van de grote V.N.-commissie deel te ne men. In de nieuwe kleine commissie, waartoe de stoot is gegeven op de Geneefse ministerconferentie, zijn oost en west gelijkelijk vertegenwoor digd. (Frankrijk, V.S., Canada, de Sowjet-Unie, Polen, Tsjeco-Slowa- kije, Bulgarije, Roemenië en Enge land). KORTE golf Dr. Wilhelm Nowack, de vroe gere minister van financiën van de Westduitse deelstaat Rijnland-Palts, is donderdag in Frankenthal wegens fraude in staat van beschuldiging ge steld. Ook een hoge ambtenaar van het ministerie van financiën van Rijnland-Palts, dr. Brenner, is van fraude beticht. Twee mijnwerkers zijn sinds woensdagavond j.l. in een steenkool mijn te Herne, West-Duitsland, door een instorting van de buitenwereld afgesneden. De ingeslotenen bevin den zich op ongeveer achthonderd meter onder de oppervlakte. Er zijn onmiddellijk reddingspogingen onder nomen. In Krakau (Polen) is donderdag de roöms-katholieke geestelijke Jan Lech veroordeeld tot 10 jaar gevan genisstraf. Hij was ervan beschuldigd dat hij in 1952 een vrouw had vermoord. Lech houdt echter vol dat hij on schuldig is. Zijn verdedigers zullen beroep aantekenen. Een schoenmaker in Doncaster heeft van iemand uit India opdracht gekregen een paar laarzen Le maken voor diens olifant. Deze laarzen zul len behoren tot de uitrusting van plifanten die bij ceremoniën in India worden gebruikt. Voordat de schoen maker zijn opdracht ging uitvoeren bracht hij een bezoek aan de dieren tuin in Londen om de gang van een olifant te bestuderen. De 49-jarige Klaas Boes uit Marken is gisterochtend tijdens werk zaamheden ip een baggerboot nabij zijn woonplaats over boord geslagen en in het IJsselmeer verdronken. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar Amsterdam. De man was gehuwd en had drie kinderen. De Oranjefeesten 1959 hebben zich in het bijzonder gekenmerkt naast prachtig weer door een grote deel name aan de volksspelen en een bo venmatige publieke belangstelling. Aan het traditioneel geworden ton- knuppelen deden 70 deelnemers mede. De prijzen vielen bij Nic. Duivenvoorden, A. van den Burg en M. W. van Denzen. Het ringrijden op bromfietsen voor dames en heren in de Emmastraat leverden prijzen op voor L. Koele- wijn, B. Bouwmeester en C. Zuider duin. Ronde van Noordwijkerhout. Woensdagmiddag werd de Ronde van Noordwijkerhout verreden voor inwoners van Noordwijkerhout bo ven de 16 jaar. In totaal moesten 20 ronden van 2 km. worien verreden. Van de 23 deelnemers, die aan de start verschenen vielen na de eerste vijf ronden de eerste zwakkere broe ders af en tot enkele ronden voor het einde waren het de gebroeders Nic. en J. van den Berg die met Nol Teeuwen en G. Freijling in het pe loton de toon aangaven. In de 17e ronde scheidde dan ook dit groepje zich van de rest van de renners af en verdeelden onder el kaar de prijzen. De 40 kilometer werden in -de niet snelle tijd van 1.20.40 uur verreden. Nol Teeuwen veroverde met 30 klassementspunten de als eerste pre mie uitgeloofde herenfiets. Nic van den Berg kreeg het scheerapparaat toegewezen en K. Lengers de be schikbaar gestelde beker. De uitslag voor de prijzen is: le pr. J. van den Berg Czn.; 2e pr. Nic. van den Berg Czn.; 3e pr. G. Freij ling; 4e pr. Tj. Dijkstra. De vóór de Grote Ronde verreden Twee gewonden Een met enkele tonnen kleine vis jes geladen vrachtwagen, die van Scheveningen op weg was naar een vismeelfabriek, heeft gisteravond omstreeks half elf een spoor van ver loren vis getrokken van de Alke- madelaan in Den Haag tot op de Rijksstraatweg bij de Eikenlaan in Wassenaar. Doordat een pen in een van de laadkleppen van de vracht wagen was losgeschoten, verloor de auto, zonder dat de chauffeur het merkte, een gedeelte van de lading. Bii de Eikenlaan werd de chauffeur door een wegenwachter daarop at tent gemaakt. Intussen had het glib berige visspoor in de bocht bij de Van Bommellaan enkele slippartijen veroorzaakt, ten gevolge waarvan twee jongedames uit Wassenaar wer den gewond en materiële schade werd toegebracht aan vier auto's en een motor. Het eerste slachtoffer was een mo tor, die plotseling slipte. De bestuur- OEGSTGEEST MR. SLINGENBERG NEEMT AFSCHEID UIT COMMISSIES Het yVD-raadslid mr. Slingenberg heeft zich in een schrijven tot de raad gewend, waarin hij mededeelt dat zijn nieuwe functie in dienst bij de Rotterdamsche Bank te Haarlem, zoveel aandacht vraagt, dat hij in overleg met zijn partij besloten heeft te bedanken als lid van de commissie van Financiën en Onderwijs. Zijn raadslidmaatschap, zo schrijft hij verder, zal een einde nemen, zo dra hij in de omgeving van Haar lem een woning heeft gevonden. VRAGEN OVER PARKEERRUIMTE EN „NERINGSTRAAT" Het raadslid G. Blansjaar (Chr. Hist.) heeft vragen gericht aan B. en W. Hij dringt daarin aan op af braak van de oude loodsen (daterend uit de mobilisatiejaren 1914/1918) aan de Terweeweg, die hij ontsierend voor de gemeente noemt en die naar zijn oordeel „brandgevaarlijk" zijn. Verder vraagt hij hoe B. en W. staan tegenover het aanbrengen van een z.g. „neringstraat" achter de De Kem- penaerstraat. Zoals bekend heeft de middenstand van Oegstgeest in een harer vergaderingen eveneens op af braak van de oude loodsen aange drongen. om op die wijze over meer parkeerruimte te beschikken, terwijl ook is aangedrongen op een „nering- De Vereniging voor Vreemdelin genverkeer van het dorp de Kaag (gemeente Alkemade) heeft tijdens een gisteravond gehouden vergade ring besloten het plan tot aanleg van een grote jachthaven op het Kaag eiland te steunen. Deze jachthaven zal, indien ge realiseerd, de eerste grote lighaven zijn met directe uitmonding op de Kagerplassen. Het havenproject is gesitueerd op de landtong van het zogenaamde „Hoekstuk" van het Kaageiland. Hieromheen liggen de plassen Zweiland, Kever en Spijker boor. Bij de lighaven, die met een water oppervlakte van 3.600 vierkante me ter ligplaats biedt aan 96 jachten, komt een werf met loods, waarin wedstrijd op rijwielen voor jongens van 13, 14 en 15 jaar over 3 ronden werd een overwinning voor Theo van Dam. Jac. Broekhof werd tweede, Jan Opdam derde en Jac. Heemskerk vierde. De eerste der serie volksspelen op donderdag was voor de postduiven- liefhebbers. In Rozendaal waren de duiven der deelnemers gelost en tegen half elf kwam de eerste duif binnen. De uitslag luidt: le pr. en wissetbeker PeetersBroekhof; 2e pr. B. van der Linden; 3e pr. Pavil joen St. Jan. Het touwtrekken in ploegen van 4 man werd een overwinning voor de ploeg van J. Duivenvoorden. De tweede prijs ging naar de ploeg van den Berg van de Corneliabrug en de derde prijs naar de jongens van Van Nes uit de Kerkstraat. Bij het ringrijden voor dames op fietsen ging de eerste prijs naar Tiny Kerkvliet. De tweede prijs was voor Martha Koot en de derde prijs voor Ria Pennings. De uitslag van de wedstrijd in ring steken op scooters is: le pr. H. Dui venvoorden, Kerkstraat 82; 2e pr. T. Huurman, Veldweg; 3e pr. Wim Kus- ters, Langeveld 29. De versieringen op de scooters, die aan het ringsteken deelnamen lever den prijzen op voor N. Duivenvoor denKoot, Havenstraat; H. Duiven voorden—Warmerdam, Kerkstraat; M. Zwaan, Dorpstraat; en Van Roo- den, Jansenstraat. In de binnenduinen van de Boek horst leverden inmiddels een groot aantal bromfietsers slag in een cycle- crosswedstrijd. Het zware terrein le verden voor bromfietsers en berij ders grote moeilijWieden op en het was W. J. Duivenvoorden, Herenweg 198 die met de eerste prijs ging strij ken. Tweede werd W. Heemskerk, der en zijn duo-passagier kwamen er zonder verwondingen af. Vervolgens slipte, met ernstiger gevolgen, een witte open M. G.-sportwagen in volle vaart tegen een boom. De bestuur der van de auto, Van E. uit Wasse naar, liep geen letsel op, al klaagde hij over pijn in de borst. Twee pas sagiers, mej. v. d. M. en mej. K. werden vrij ernstig gewond. Mej. K. moest naar de St. Ursulakliniek worden overgebracht, mej. v. d. M. naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Twee auto's beiden uit de richting Den Haag komend, kwamen al slip pend met de neuzen tegen elkaar, toen de voorste een halve slag rond draaide. Een vierde auto schampte langs een boom. Voorbijgangers waarschuwden het uit Den Haag komende verkeer voor het spekgladde spoor van fijngere den vis. Een enorme file van auto's kon slechts in uiterst langzaam tem po verder rijden in de richting Lei den, totdat door personeel van de dienst gemeentewerken de gladde weghelft met zand was bestrooid. straat". De heer Blansjaar heeft voorts aan B. en W. de vraag voorge legd of zij ook van oordeel zijn dat door een nieuw winkelcentrum het historische gegroeide winkelcentrum (De Kempenaerstraat, Geversstraat, gedeelte Terweeweg) op den duur op de achtergrond zullen geraken. WASSENAAR Aan gevolgen van val overleden Gisteren is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden de 45-jarige metselaar W. C. J. Looye- stijn uit Wasseraar aan de gevolgen van een val, die hij dinsdag maak te. L. was aan het werk aan een schoorsteen in de Acacialaan, toen een werkvloertje, dat hij rond de schoorsteen had aangebracht, be gon te schuiven. Hij viel van 11 me ter hoogte naar beneden Met een ge broken pols en een gebroken rech terbeen moest L. worden overge bracht naar het Academisch Zieken huis, waar hij gister aan de gevol gen van het ongeval is overleden. De heer Looyestijn was vader van 5 kinderen. Benoeming. Tot hoofd der afde ling algemene zaken van het staats secretariaat van algemene zaken is met ingang van 1 september j.l. be noemd mr. S. C. Homan, wonende te Wassenaar. Tot 1 september was mr. Homan werkzaam bij het ministerie van eco nomische zaken, waar hij de leiding had van een hoofdafdeling. 80 boten winterberging kunnen vin den. Aan de Keverzijde van de land tong is in zuidoostelijke richting 'n 103 meter lange kantsteiger gepro jecteerd. Ofschoon het plan uit particulier initiatief is ontstaan, meent de VVV van de Kaag, naar voorzitter D. Nieuwkoop ons desgevraagd ver klaarde, dat dit plan voor de water sport en -recreatie van algemeen be lang is. Er is nu op de Kagerplassen grote behoefte aan een dergelijke ligplaats. De WV zal dit in brieven aan het bureau voor het nationale plan, ge deputeerde Staten van Zuid-Holland en aan de provinciale planologische dienst van luid-Holland uiteenzet ten en de betrokken instanties tevens uitnodigen zich ter plaatse te ko men oriënteren. Kerkstraat 53; derde A. Laros, Ha venstraat 50 en vierde L. van Dam, St. Antoniushof. Donderdagmiddag werden in de zanderjjsloot zwemwedstrijden voor meisjes en jongens gehouden. Bij de meisjes werd Annie Steekers eerste, gevolgd door haar zusje Alie, die de tweede prijs won. Nel Willem- se werd derde en Rietje Jonkheer vierde. Jan Heemskerk bleek de snelste zwemmer bij de jongens. Piet War merdam werd tweede, Cor Warmer dam derde en C. Zuiderduin bezette de vierde plaats. Op het schoolplein aan de Lange- velderweg was inmiddels de stellage voor het tobbetje-steken opgebouwd. Bij de meisjes werd Anneke v. Buij- tenen eerste, gevolgd door Thea War merdam Gerry van der Meer en Toos van den Berg, Adelbert van der Ploeg beschikte bij het tobbetje-steken over de meeste vaste hand bij de jongens. Tweede werd Jan Aartman, derde Hans Warmerdam en vierde Ton van der Hoorn. Het ringrijden met versierde auto's in de Havenstraat leverde twee eer ste prijzén op voor W. van der Tang en P. van der Slot. De tweede prijs was voor C. Duindam en de derde prijs voor M. Warmerdam. Wil van den Burg kreeg de eerste prijs voor de bloemen-versiering van zijn auto. De tweede prijs ging hier naar W. van Nobelen en Mej. Koot, de derde prijs was voor M. Broekhof en de vierde prijs voor Cees Warmer dam. De prijsuitreiking vond 's avonds plaats door burgemeester P. M. M. van der Weijden, die mede namens de bevolking zijn dank uitsprak voor het vele werk dat door de leden van de Oranjevereniging voor het wel slagen van deze dagen was verricht. De muziekvereniging „De Harpe Da vids" zorgde voor de „touches" bij de uitreiking der prijzen. Een groot vuurwerk vormde het einde van de officiële feestelijkheden van deze dagen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3