'Sleutelgat &ijLEUTEL$TAD Scherp r> nokjes De 100.000 op lot 12337 Nieuwe school voor Christelijk Nijverheidsonderwijs te Leiden VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 DK LEIDSE COURANT PAGINA 2 R.K. CLUBHUISWERK BEGINT WEER Op zondag, 13 september a.s. be gint het nieuwe clubhuisjaar van de Stichting Katholiek Bijzonder Ge- zinswerk en Jeugdzorg. Bij die ge legenheid wordt des morgens om kwart voor tien in de kapel „In de Vroolijcke Arke" aan de Lange Pie- terskerkkoorsteeg, een H. Mis opge dragen. Des avonds is er eveneens In de Vroolijcke Arke, een gezellige avond. Het programma daarvoor omvat o.m. declamatie, goochelen en muziek. Met betrekking tot het clubhuis werk vernamen wij, dat gisteren of ficieel de notariële acte is gepas- SLECIITHORENDEN OPENDEN HET SEIZOEN De maandelijkse bijeenkomsten voor slechthorenden zijn weer begon nen. Deze avond vond plaats in het Wijkgebouw „Rehoboth". Bij afwezig heid van de voorzitter, de heer J. W. Stoffers werd de avond geopend door de vice-voorzitster mevr. mr. T. VermeulenMeijers. Er werd een filmavond gegeven van de British Film Library te Amsterdam, verzorgd door de heer W. v. d. Berg, die bij zonder mooie kleurenfilms vertoon de, waarvan wel buitengewoon mooi was „Journey into Spirng", een be kroonde natuurfilm. Het was een al leszins goed begin van het nieuwe winterseizoen. Burgerlijke Stand Geboren: Rachael Y. M. dr v. I. de Vreede en M. van Straten; Sara C. dr v. N. Platteel en J. A. M. Weijers; Hendrikus zn v. G. A. Brandt en J. Leugering; Jacoba M. dr v. C. P. Kor- tekaas en I. T. Beijk; Catharina C. A dr v. M. van der Lans en A. P. Schoone; Ida J. dr v. G. Harland en J. Paauw; Thijs R. zn v. R, Feenstra en W. M. von Saher: Marjoleine dr v. J, J, H. Scheeren en P. A. M. M. Krekelaar; Hans R. zr v. G. J. Sleeu- wenhoek en E. L. Hajek; Lijdio dr v. C. Ouwehand en M. van Duijn; Markoen M. S. zn v. J. F. Kessels en M. E. Uljee. Getrouwd: P. van Kins en M. G. van der Klauw; I. Neuteboom en C. J. van Tongeren; P. Raar en G. M. Verbruggen; H. A. van der Mark en J. C. Humme; A. F. Kouwenberg en E P. Chrispijn; J. Stouten en S. van Sonsbeek; B. E. van Leeuwen en G. van der Meulen; J. Holstein en C. Beij; C,.Geel en M. de Fuijk; G. van Tol en J. M. Pielanen; J. Kosterbok en A. M. de Hooge; W. A. A. van der Meer en A. A. Montc.nus. Overleden: C. M. Spuijbroek 2 jr, dochter; J. W. Zoet 72 jr vrouw; A. G. Cornelisse 54 jr echtgenote v. C. G. J. Alkemade; A. Groenendijk 53 jr man; K. M. Blans 66 jr man. seerd, waarbij de naam het „Fran- cisca Romana Liefdewerk" te Lei den is gewijzigd in Stichting Katho liek Bijzonder Gezinswerk en Jeugd zorg, Clubhuis „In de Vroolijcke Arke". GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Da Costastraat met ingang van heden voor de duur der bestra tings- en rioleringswerken aldaar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. Adv. De R.K. Korfbalver. Crescendo deelt mede, dat aan de koffietafel, welke zondag 13 sept. a.s. gegeven wordt, na de H. Mis in de Maria Gij- zensteeg, óók verwacht worden de echtgenoten en verloofden van leden en ere-leden. De gecostumeerde korfbal wedstrijd vindt om 1 uur plaats op het terrein aan de Mont- gomerystraat. Wijnhande' Steenstraat 8 Tel. 21361 Haarl'straat 204 Tel. 21611 Herenstraat 6 Tel. 30069 (Advertentie) potlood No. 505. Horizontaal: 1. blauwe boerenkiel, 3. ieder, 5. muzieknoot, 6 duikereend, 7. bijwoord, 9. bekende afkorting, 10. sint (afk.), 12. bij woord, 14. tevens, 15. wijnmaat, 16. spoedig, 17. verouderd woord v. ivoor, 19. muzieknoot, 21. voorvoegsel, 22. gebod, 24. deel van de mond, 25. staatsbedrijf (afk.), 26. lus,' 27. meis jesnaam. Vertticaal: 1. uitroep, 2. groente, 3. plaats in Duitsland, 4. volksnaam voor de kauw, 5. Europeaan, 8, bril (scherts), 9. gelijk, 11. hoog bouw werk 13. sneeuwschaats, 16. soort hond, 18. visje, 20. voegwoord, 21. familielid, 23. telwoord, 25. voorzet sel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. Dresden, 7. en, 8. Ob, 10. A.D., 12. kam, 14. rij, 15. mom, 17. dam, 18. en ter, 19. uit. 21. alg. 23. r.k., 24. pro, 26. Ee, 27. ho, 28. dm, 30. perceel. Verticaal: 2. re, 3. enk, 4. dom, 5. eb, 6. Hamburg, 9. Nijmegen, 11. do, 13. aster, 14. ra, 16. met, 17. dra, 20. ik, 22. Ie, 24. por, 25. ode, 27. hé, 29. me. Aan de Ambachtsschool aan de Haagweg, zijn geslaagd voor het vakdiploma elektrisch lassen, afge nomen door de Nederlandse Vereni ging voor lastechniek te 's Graven- hage, de navolgende cursisten: G. Alblas, P. A. Bos; J. Groenendijk, P. J. H. v. d. Meer, F. Tijssen (auto geen). Benoeming aan Leidse Universiteit Bij beschikking van de minister van onderwijs zijn benoemd: aan de rijksuniversiteit te Leiden: met in gang van 1 januari 1960 tot weten schappelijk hoofdambtenaar bij de sterrenwacht dr. G. Westerhout, thans wetenschappelijk ambtenaar lste klasse. Bij Koninklijk Besluit van 1 sep tember 1959 is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaarden zal, benoemd tot lector in de facul teit der Wis- en Natuurkunde voor de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de sterrenkunde: Dr. L. Woltjer, thans wetenschappelijk amb tenaar bij de Leidse Sterrewacht. Dr. L, Woltjer werd op 26 april 1930 te Noordwijk geboren. Hij bezocht het stedelijk gymnasium te Leiden, al waar hij in 1948 het diploma B be haalde. Daarna liet hij zich in 1948 als student aan de Leidse Universi teit inschrijven. Na aanvankelijk, van 19481950, geologie gestudeerd te hebben, veranderde hij van studie richting en legde "in vier jaar tijds het doctoraalexamen sterrekunde cum laude af. Vanaf 1 september 1954 was hij achtereenvolgens as sistent, wetenschappelijk ambtenaar, wetenschappelijk ambtenaar le klas se en wetenschappelijk hoofdambte naar aan de sterrewacht te Leiden. Op 6 november 1957 promoveerde hij cum laude bij prof. dr. J. H. Oort op een proefschrift getiteld The Crab Nebula. In het jaar 1958 werkte hij op de Yorkes-sterrewacht in de V.S. en eind 1958 werd hij door. 'n ZWO- stipendium in staat gesteld tot 1 juli 1959 aan het Institute for Advanced Study in Princeton te studeren. Twee jubilea bij Van Wijk Heringa, Leiden Ten kantore van de n.v. Van Wijk en Heringa aan de Vliet, toerden hedenmorgen twee werknemers ge huldigd, die hun krachten geduren de veertig jaar in dienst hebben ge steld van het textielbedrijf. Het waren de heren C. Robbers, die veertig jaar achtereen werkzaam was geweest in de drogerij en de heer J. Jesse, die totdat hij het vorig jaar in de spinnerij aan de Vliet te werk werd gesteld altijd in de wolkammerij aan het Leven daal stond. De directeur, de heer J. W. He ringa sprak hen beiden toe. Hij prees hen om hun trouw, volharding en ijver en om de vriendschappelijke omgang met hun collega's. Hij overhandigde beiden, als blijk van waardering, een geschenk onder couvert. Namens de afdeling aan het Levendaal sprak vervolgens de ad junct-directeur, de heer R. de Jong, de heer Jesse toe. Sigaren, en een aansteker werden hem namens de collega's aangeboden door de heer W. de Ridder, ploegbaas. Hierna overhandigde de directeur de beide feestelingen de zilveren legpenning met bijbehorend ver erend getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Tot slot spraken, zowel de heer Robbers als de heer Jesse een dank woord. Vismarkt-ruïne wordt gerestaureerd Het winkelpand op de hoek van de Kapelsteeg en de Vismarkt te Leiden, dat zo lang de sporen van een brand heeft getoond, zal worden opgeknapt. Het gebouw is eigendom van de gemeente. De dienst van ge meentewerken heeft nu de restaura tie opgedragen aan de firma J. van Riet, Maresingel, te Leiden, Nadat het gebouw gerestaureerd is zal het verhuurd worden aan de n.v. NUMIJ de Nederlandse Uitgevers Maat schappij, die gevestigd is aan de Breestraat 117. Het perceel, waarin de NUMIJ thans haar onderdak heeft is eveneens eigendom van de ge meente. Wanneer het door de NU MIJ ontruimd is, zal er een van de gemeentelijke diensten in worden ondergebracht. ..Oud Leiden" bezocht oud Leiden Gistermiddag brachten leden van de vereniging „Oud-Leiden" achter eenvolgens een bezoek aan het hofje Meermansburg aan de Oude Vest aan het St. Annahofje aan de Hooigracht en aan het Waaggebouw aan de Aal- markt. In eerstgenoemd hofje werden de I deelnemers ontvangen door de re- j gent-rentmeester, de heer E. Pelinck, die een korte beschrijving gaf over de stichting van het gebouw en over de nog aanwezige inventaris. Het hofje is, uitsluitend ten be hoeve van alleenstaande vrouwen, gesticht door Maerten Meerman en 1 Helena Verburg ongeveer ter plaatse waar zich voordien het klooster Na zareth bevond. De gevel dateert, vol- i gens het jaartal in de fries, van 1681. Het hof bevat 2 eengezinswoningen en 30 huisjes rondom een rechthoekig plein. In de achterwand van het hof bevindt zich een iets uitspringende gevel in Lodewijk XVI stijl met een houten bekroning met potten en ram ken, een monumentale deur met een pauwestaartvenster en weer versie ring met vazen en festoenen, hoofdtrekken is de oude tuinindeling in vier vakken met een pomp op het kruis dei paden nog aanwezig. In de regentenkamer een Lodewijk XVI plafond en een schoorsteenman tel met aan nten de wapens der fa milies Gael, Meerman, Van der Goes Van Leyden en Meerman van der Goes. Voorts familieportretten. Het archief is bijna nog geheel aanwezig en bevat o.m. het bijna complete be stek voor de bouw van het hofje. Daarna begaf het gezelschap zich naar het St. Annahofje, gesticht door Willem Claesz, Doornick, Brouwer, en zijn vrouw Hillegont Willensd Het bevat 13 huisjes uitsluitend voor vrouwen. Ruim 450 jaar geleden en wel op 3 augustus 1507 werd het in gebruik genomen. In 1939 was restau ratie nodig welke in 1941 werd vol tooid. De kapel is nog in tact en ver leent met het daarnaast gelegen ver trek een bijzonder cachet aan het conplex. Aanwezig zijn nog koperen kandelaars, een zeer fraaie triptiek, ,.de Aanbidding der Drie Koningen", een houten zon met 'n l.et midden de letters I H S, twee schenkkannen en misbel, een wijwatervat, een 16e eeuws schilderij „Christus als hove nier" een een heel oud misgewaad. Boven het aangrenzende vertrek be vindt zich een fraaie bedstede. In het waaggebouw, waarachter de boterhal, werden de leden ver volgens ontvangen door de direc teur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, Het waaggebouw is gebouwd door de bouwmeester Pieter Post. Het werd in gebruikgenómen in 1659. Het beeldhouwwerk is van Rombout Verhulst. In de waag bevinden zich twee balansen, de een gemaakt in 1646, de andere in 1647 door Samuel van Dam. „Mr. Smith ende slote- maecker binnen deser stede". De ba lansen zijn tot op de huidige dag nog volkomen in staat het juiste gewicht te geven. Onder de aandacht werd gebracht, dat het waaggebouw ten tijde dat het werd opgericht te groot was voor het doel. Het moest getuigenis af- legen van de stand en de welstand van de stad. De bovenverdieping werd dan ook niet voor de waag- dienst gebruikt maar voor opleiding van vroedmeesters en tevens als ver gaderruimte voor het chirurgijns- gilde. De heer Pelinck, bestuurslid van de vereniging, dankte de heer Wei- ma voor de genoten gastvrijheid en voor zijn interessante uiteenzetting. Leidse agenda VRIJDAG, 11 SEPTEMBER De Nederlandse Kring van Teke naars. Opening tentoonstelling van gezamenlijk werk door burgemees ter jhr mr F. H. van Kinschot. La kenhal, 8 u. nam. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond St. Antoniuscluibhuis, 8 u, nam. ZATERDAG, 12 SEPTEMBER Leidse Volkstuinders Vereniging. „Bloemen en Fruitdag". Bezorging aan Acad. Ziekenhuis en Annakli- niek 4 u. nam. „Oosterkwartier", speeltuinvereni ging. Feestavond, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Leids Jeugdorkest en Drumband ,.£)e Burcht", Viering eerste lustrum, St.-Antoniusclubhuis, 8 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. Geopend apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; s zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparu 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Rol-en kleinbeeldlilms zowel zwari-wii als kleur ALLE MERKEN föfo-Ct/W th.dicuhoff GEVONDEN VOORWERPEN in de maand augustus 1959 Voorstuk paraattas, accu, manteltje, jurk, sleutels, damesschoen, broche, damesvest, aktetas, portemonnaie, bankbiljet, muntbiljet, hoed, auto ped, herenschoenen, weekendtas, babyschoentje, postzegels, regenjas, verbandartikelen, bril, badtas met inh., werkbroek, kinder jasje, regen broek, herenpolshorloge, jongens- colbertjasje, pullover, regenkapje, bolero, ladder, dameshandtasje, za deldek (motor), rijwieltas, dames- vest, kinden est, riet mandje, linnen tas, rubber laars, bobine, spannings meter, zakmes, portefeuille, hoofd doek, damesring, herenvulpen, speel goed poesje, schot van een laadbak, werkschoen, damespantalon, overall, kindertuigje, voetbalkous, doosje inh. ring en oorbellen, lijfriem, prisma boek, herenpantalon, houten balken. Terug te bekomen en inlchtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, Leiden, ingang poort, op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur, Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. NIET-BEZORGING Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 209 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE LEIOSCHENDAM Spelen met lucifers Brand Nadat kinderen enige tijd met luci fers haddèn gespeeld stond het opge slagen stro van tuinder C. de Ruy- ter aan de Veurse-Achterweg in lich ter laaien. De brandweer heeft tever geefs getracht nog iets te redden, maar het slot was, dat de gehele voorraad, ter waarde van ongeveer 1700.verloren ging. NOORDWIJK V V.V. Noordwijk verloor proces in kori geding Dezer dagen heeft de president van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage uitspraak gedaan in een kort geding dat de Stichting V.V.V. Noordwijk tegen haar direc teur, de heer J. H. Kleine Staarmann aanhangig had gemaakt. Op grond van het aan de directeur gegeven ontslag en met het oog op een eventueel aan te stellen opvol ger, vorderde de Stichting de ont ruiming van de directeurswoning per 1 september j.l. De president van voormelde recht bank achtte het aan de heer Kleine Staarmann gegeven ontslag evenwel van zodanig twijfelachtige aard, dat de betreffende vordering aan de Stichting werd geweigerd. Verder vernemen wij nog, dat de uitspraak van de kantonrechter te Leiden aangaande het aan de direc teur gegeven ontslag eerst in de loop van de volgende maand tegemoet ge zien kan worden. Daarnaast is door de heer JCleine Staarmann nog een belangrijke schadevergoedingsvordering inge diend, waarvan de behandeling voor de rechter nog wel enige maanden in beslag zal kunnen nemen. De kwestie van mejuffrouw Njjs- sen, die op de dag van haar indienst treding zonder meer door een der bestuursleden de deur werd gewe zen, zal op 1 oktober a.s. op een bui tengewone civiele zitting van het Kantongerecht te Leiden dienen. HAZERSWOUDE (Grd.) Het gelukkige lot viel deze keer weer bij de heer P. de Brabander, Rijndijk 47, Hazerswoude, Collecteur der Ned. Staatsloterij. De heer De Brabander zei dat dit nu de 12e keer is, dat hij de 100.300 in zijn lo ten heeft verkocht en de 4e maal sinds hij in Hazerswoude woont Voorheen had de heer De Brabander zijn kantoor te Poeldijk. Wie de win naars waren wilde hij ons niet zeg gen. Dat blijft bij hem een geheim en voor de winnaar een geruststel ling. VALKENBURG DE PAARDENMARKT Onder begunstiging van stralend zomerweer heeft Valkenburg weer zijn traditionele paardenmarkt ge houden. Burgemeester M. A. v. d. Have opende met een korte toespraak de markt. Hij gaf een overzicht van het wel en wee van dit gebeuren weer. Was het de laatste jaren soms, of ook de Valkenburgse markt zijn einde naderde, nu was het weer een ouderwetse aanblik. Twee en zeven tig paarden, veulens en ponny's wa ren aangevoerd. Jammer was het dat de handel matig was. Overigens heerst er een gezellige stemming en werden op de jaarmarkt en op het kermisterrein goede zaken gedaan. Niet al, toch in gebruik genomen 150 Leerdingen hebben gistermid dag hun intrek genomen in de nieu we Christelijke Nijverheidsschool voor meisjes aan de Toussaintkade, die de naam Boshuizen zal dragen. Om twee uur waren de meisjes sa mengekomen in het Boshuis, het wijkgebouw aan het eind van de Bos- huizerkade, waar ze werden toege sproken door de heer G. F. E. Kiers, voorzitter van de vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs. Hij zeide dat de school ten gevolge van allerlei tegenslagen bij de bouw nog niet klaar was: het zal nog drie maan den duren, voordat het gebouw vol tooid is. Mevr. E. WoudstraBergsma bood namens de stichting „Vrienden van het Christelijk Nijverheidsonderwijs'' aan de nieuwe directrice, mej. A. Mo lenaar, een bock aan, dat „verborgen groeikracht" bevatte. Het bóek telde slechts één beschreven bladzijde. Daarop stond dat de stichting dui zend gulden schonk als eerste bij drage voor een eigen schoolbiblio theek. Na een pauze stelde mej. Molenaar het onderwijzend personeel aan de leerlingen voor en gaf ze hen enig inzicht in het lesrooster. Het onder wijs zal ofschoon de school nog niet is voltooid normaal gegeven worden. Alleen voor het kookonderricht moeten de leerlingen naar het gebouw ,De Hoeksteen" van de huishoude lijke en gezinsvoorlichting. Tot slot verzocht de directrice de leerkrachten met hun leerlingen hun school te gaan bezichtigen. In optocht trokken de meisjes daarna naar „Bos- j huizen". Foto: De nieuwe school aan de Tous-1 saintkade, een fleurig gebouw, waar aan nog vele „laatste handen" gelegd moeten worden. Laatste Berichten AMSTERDAMS BURGEMEESTER STRANDT OP EILAND De burgemeester van Amstrdam, mr. G. van Hall, is donderdagavond niet in New York aangekomen, zo als oorspronkelijk in zijn bedoeling heeft gelegen. De Boeing 707 van Pan American World Airways kreeg onderweg technische moeilijkheden met een der motoren, waarna de ge zagvoerder besloot naar Santa Maria uit te wijken. In slechte weersomstandigheden heeft de Boeing, de transcontinentale versie van het straalvliegtuig, op Santa Mari? een goede landing ge maakt. De burgemeester van Amsterdam, die met zijn echtgenote donderdag middag drie uur met het KLM-vlieg- tuig naar Parijs was vertrokken, maakte van de verbinding via Parijs gebruik om nog dezelfde avond in New York te kunnen zijn, aangezien vanmorgen prinses Beatrix, aan boord van de „Rotterdam" in New York zou aankomen. Nu de Boeing 707 op Santa Maria een tussenlan ding heeft moeten uitvoeren mist de Amsterdamse burgemeester de aan komst van prinses Beatrix in .New York en een deel van het verdere programma, dat voor vrijdag was uitgestippeld. TWEE KINDEREN VERDRONKEN. In Berliltum (Fr.) zijn hedenmor gen twee jonge kinderen van het ge zin A. Dusselaar in een onbewaakt ogenblik in de vaart achter de ouder lijke woning geraakt en verdronken. De slachtoffertjes zijn de 2-jarige Eell&je en de 3-jarige Albert. Toen mevr. Dusselaar zich tegen elven realiseerde, dat zij de kinderen al geruime tijd niet meer had gezien, ging ze op onderzoek uit. Tot haar ogrote ontsteltenis zag zij het tweetal 'in het water drijven. Onmiddellijk gealarmeerde arbeiders van een in de nabijheid staande constructie werkplaats slaagden er in de dren- kelingetjes op het droge te brengen, waarna terstond kunstmatige adem haling werd toegepast. De levens geesten bleken echter reeds te zijn geweken. Het gezin Dusselaar heeft nog één kind, dat vandaag juist één jaar is geworden. Marktberichten LEIDEN, 11 september. Vee. Aanvoer 6 stieren, 55 melkkoeien, 300 vete koeien, 81 varekoeien 8 graskalveren, 62 vette kalveren, 17 nuchtere kalveren, 340 vette schapen, 450 fokschapen, 1512 vette lamme ren, 28 drachtige zeugen, 385 schram men, 681 biggen, 2 paarden, 2 veu lens, 4 geiten, in totaal 3933 dieren. Notering: melkkoeien/ 800-/1025, vette koeien per kg slachtgewicht 2.80 to\ 3.35, varekoeien 475 tot 875, vete kalveren per kg. levend gewicht 2.20 tot 2.90, vette scha pen 60 tot 80, fokschapen 70 tot 90, vette lammeren 60 tot 75, drachtige zeugen 300 tot 400, schrammen 80 to 105, biggen 54 tot 58, tot 62. Handel: melkkoeien stug, vette koeien matig, varekoeioti stil, vette kalveren matig, vette schapen en vette lammeren matig, fokschapen stug, zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 11 sept. Kaas. Aan voer: 34 partijen Goudse en 1 partij Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2.32, eerste kwaliteit /2.16 tot 2.23 tweede kwalit. 2.05 tot 2.15. Leidse geen notering. Han del rustig. LEIDSCHENDAM, 11 sept. Eieren. Op de veiling waren aangevoerd 82200 kipeieren. Genoteerd werd voor 2500 eieren no 0 16.8017.75; 2800 eieren no. 1 15.80—16.85; 10600 eieren no. 2 15.0015.85; 19300 eieren no. 3 13.9014.20; 18200 eieren no. 4 10.20—10.50; 24300 eieren no. 5 8.50— 9.20; 4500 eieren no. 6 7.858.30. VEUR, 11 sept. Groente. Plat- glaskomkommers A 3943; B 2931; C 22—26; D 8—10; sla 9—14; stoofsla 1011; andijvie 712; bospeen 28 30 postelein 410; prei 1821; to maten A 290—330; B 270—330; C 220250; stambonen 6692; pronk- bonen 3845; snijbonen 7696; rode kool 1620.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2