LJ.A. voorziet in grote behoefte met nieuwe jeugdleiderscursussen Aantrekkelijk programma zal velen stimuleren 8 Oktober verkiezingen voor Britse Parlement Chinees voorstel India aan Ruimte-capsule neergestort WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT Wederom start deze maand de reeks jeugdleiderscursussen, uitgaande van de Leidse Jeugd Actie, die reeds zes cursusjaren-ervaring heeft opgedaan en heeft mogen constateren, dat dit niet genoeg te waarderen werk een grote naam heeft bereikt. Het jeugdwerk vereist veel meer dan vroeger idealisme, aanpassings vermogen en inzicht. De volwassene is niet op de eerste plaats meer de „leider", maar veel meer de „geleider", wat een zwaardere opgave is, omdat hij pas zijn „leiden" zal moeten beginnen als de jeugd de banen, welke hij in grote trekken heeft aangegeven, dreigt te glippen .En welke vormen heeft het jeugdwerk niet aangenomen. Het is niet meer beperkt tot de geijkte jeugdbeweging met haar vaste gewoonten en regels. De jeugd van thans wil niet meer gebonden zijn aan opvoedende vrijetijds besteding welke aan zijn ontplooiende persoonlijkheid geen vrije vlucht kan geven. Huisvesting jeugdwerk heeit alle aandacht De Leidse Jeugd Actie heeft de be hoeften begrepen welke zijn ontstaan bij het groeien van de nieuwe bezig heden in het werken met de jeugd in clubverband. De LJA ziet geen problemen meer als er jeugdleiders en -leidsters zijn met pedagogische en technische kwaliteiten. Ook in het r.ieuwe seizoen is er een uitgebreid programma gecreëerd van een keur aan korte en langere cursussen voor jeugdleiders en -leidsters. Maandag 14 september a.s. zal om 8 uur des avonds in het Leidsche Volkshuis een algemene voorlichtingsavond worden gehouden waarop de docenten van de cursussen bereid zijn alles over de te behandelen stof te vertellen aan iedereen, die er maar belangstelling voor heeft. De cursussen zijn ondergebracht in drie hoofdgroepen: Handenarbeid, spel, sport en kampeertechniek, en dramatische vorming.. De eerste groep vermeldt handenarbeid in vrij ex pressie, waarbij in de loop van de cursus een keus kan worden gemaakt tussen de opleiding voor het lande lijk diploma „handenarbeid voor jeugdleiders" en vrije creatieve han denarbeid. Desgewenst kan men door gaan met de cursus handenarbeid B, welke een vervolg is op het eerste gedeelte. Verder is er een oriënte ringscursus handenarbeid voor het clubwerk op de speeltuinen en de cursus lichte metaalarbeid, weer eens iets anders dan het werken met hout of papier en geschikt zowel voor mannelijke als vrouwelijke deelne mers. De tweede groep bevat een cursus spel en sport voor hen, die zich met het leiden van spel- en sportbeoefe ning bezighouden of deze activiteit in hun jeugdwerk willen introduce ren. Er bestaat gelegenheid aan het eind van deze cursus een examen t1» doen voor het „LJA-spel- en sport- brevet". Voor deze cursus is de ken nismakingsavond op maandag 21 sep tember, om half acht in de gymna stiekzaal van de school in de 3 Octo- berstraat. Dit geldt ook voor de cur sus kampeertechniek en spel en sport voor het jeugdkamp. Zeer aantrekkelijk ziet het pro gramma van de derde hoofdgroep er uit. Mevr. A. van Vriesland-Canivez leidt weer de cursus voor hen, die werken met kinderen van 5 tot onge veer 12 jaar: „creatief spelen met jongere kinderen, zoals het uitbeel den van verhalen. Joop Koevoets heeft zijn masker- en schimmenspel uitgebreid met pantomime en decla matie. Een logische opvolging op deze twee cursussen is de cursus vrije dra matiek en toneel. Wanneer ze alle drie worden gevolgd is er een belang rijke reductie op het lesgeld, boven dien kan men dan examen doen voor het LJA-diploma „Dramatische vor ming". Zij, die met jeugdgroepen de musea willen bezoeken kunnen deel nemen aan twee gratis en interessan. te cursussen in het rijksmuseum voor Volkenkunde en het Stedelijk muse um „De Lakenhal". Een drietal deskundigen zal inlei dingen houden op gespreksavonden voor bestuur en leiding van 't jeugd werk. Het onderwerp is hier: „Het werken met de jeugd boven de 14 jaar". Vooral voor hen, die beroeps matig zijn betrokken bij de directie van jeugd- en clubhuizen of stafle den daarvan, is een speciale cursus social groupwork. Zeer geschikt ook voor docenten bij het voortgezet on derwijs is de cursus Filmkunde. Deze cursus gaat in samenwerking met de Leidse Volksuniversiteit K. O. Jeugdhonken en „jeugddorpen" Deze zomer is opgericht een Stich ting Leidse Jeugdverblijven, gesub sidieerd door de gemeente, n.'dat de LJA in 1955 iet een rapport over de toestand v. d. jeugdwerkhuisvesting hier ter stede kwam. Er bleek zeer veel te verbeteren te zijn. De opzet van de Stichting is dan ook verbete ring van de huisvesting van het jeugdwerk. Deze stichting heeft ver blijven in beheer gekregen ten be hoeve van allerlei groeperingen. Deze maand komen weer 8 z.g. hon ken" tot stand, ruimten in verschil lende delen van de stad van varië rende grootte en 'ondergebracht in sousterrains, welke aan de behoefte zijn aangepast. Voorts besteed de LJA de nodige aandacht aan terreintjes voor het buitenwerk. Men wil komen tot het stichting van „jeugddorpen" rond de stad. Er is reeds terrein gereserveerd voor een dergelijke jeugdboek met clubgebouwtjes tussen de Vliet en de Voorschoterweg bij het toekomstige zwembad. Het is evenwel nog niet te zeggen, wanneer deze plannen ver wezenlijkt kunnen worden. Maar men zit niet stil. Van de zijde van de LJA wordt nog gewezen op een bezoek aan ons land en aan Leiden, dat zal worden gebracht door „Das Jugendorchester Zurich", een jeugdorkest, dat wat zijn opzet het enige amateurorkest in Zwitserland is. De 45 jongens en meisjes van 13-25 jaar zullen 10 dagen in Leiden verblijven en van hieruit concerten, ook in andere ste den, geven. Het concert te Leiden vindt plaats op zaterdagavond 12 oktober in de Stadsgehoorzaal en wordt door de radio uitgezonden. Leidse marki verwacht 't 5.000 OOOsie schaap Het belang van de Leidse Vee- markt als centrum van de Nederland se schapenhandel is nog steeds groeiende. Binnenkort zal het vijf miljoenste schaap worden aangevoerd, sinds de gemeentelijke Markt- en Havendienst in 1895 zijn huidige vorm kreeg. Van de zijde van het ge meentebestuur zal deze gebeurtenis op feestelijke wijze worden geaccen tueerd. Dit jaar voor het eerst werd een aanvoer bereikt van 100.000 schapen per jaar. Slechts vijf pro. cent van de verhandelde dieren blijft in Nederland. KONIJNENKEURING TE LEIDEN. Als selectie voor het komende ten toonstellingsseizoen, dat dit jaar met een pluimvee- en konijnen tentoon stelling in de Stadsgehoorzaal zal aanvangen, hield ae Leidse Pluim vee- en Konijnensportvereniging LPKV een jaarlijkse keuring van jonge dieren, geboren in 1959. Deze konijnenkeuring, welke door niet minder dan 56 vlaamse reuzen van de 120 dieren werd bezocht, gaf na keuring van de heren J- Rol (Voor schoten) en W. v. d. Bent (Katwijk) de volgende uitslagen: A klasse: 1. P. v. d. Leek; 2. J. van Velzen, beide vlaamse reuzen. B klasse: 1. E. de Beer met Franse Hangoor; 2. P. v. d. Leek met vlaamse reus. C klasse: 1. P. v. d. Leek; 2. J. W. Roozendaal met Wener; 3. E. Quist met Hollander. D klasse: 1. P. v. d. Leek; 2. L. Laman; 3. J. Laman, allen met vlaamse reuzen. E klasse: 1. J. Laman, vlaamse reus; 2. H. Smit met pool blauwoog, tevens mooiste dier van een jeugd lid. F klasse: 1. en 2. J. Laman. vlaam se reus wit. G klasse: 1. J. Rol met Tan. NOORDWIJK Auto staakte op trambaan Twee Duitse dames gewond Gistermorgen te half twaalf vond op de Herenweg te Noordwij k nabij de Driesprong een ernstig verkeers ongeval plaats. Door een nog niet opgehelderde oorzaak stopte een uit de richting Noordwijk komende Duitse personen auto op de tramw.overgang, juist toen de tram uit Leiden naderde. Deze bot ste tegen 't wagentje op en schoof het nagenoeg van de baan af, waardoor de auto aan de voorzijde totaal ver nield werd. Een der beide inzittenden de jarige mevr. R. B. K. T. von Brau- chitz uit Bonn, werd uit het Renaul- tje.geslingerd en bekwam een hoofd wonde en een hersenschudding Haar dochter I. van Brauchitz, 47 jaar oud, die de wagen bestuurde, liep even eens een hersenschudding op. Op me disch advies zijn beide slachtoffers naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De verkeerspolitie stelde een onder zoek in. Het ongeval veroorzaakte een belangrijke stagnatie in het op dit tijdstip drukke verkeer ter plaatse. Weer zwemdiploma's in Noordwijk. In het zwembad van de Dr. Mr. Willem v. d. Berghstiching vonden wederom de jaarlijkse examens plaats de Kon. Ned. Zwembond. De kandida- voor de verschillende diploma's van ten werden opgeleid door de heer J. van den Bent. Slechts drie van hen moesten worden afgewezen, zodat weer een lange lijst van geslaagden volgt: Voor het diploma 1: Mieke Eising, Truus Schut, Jannie Dusos- wa, Maartje Scheper, Maria C. van Dijk, zr. S. Verstoep, zr. I. van Dijk, Yvonne E. Blume, Paula A. Vlendré, Wilhelmina G. Lindhout, mevr. N. GoudriaanVan der Dool, Geertje Bruggeman, Jan Visser, Frans Slump, Wim Venema, Theo Taal, Robby Fel- perlaan, Gerrit de Haan, zr. J. den Otter, Jan ter Borg, Eddy Kol, Arie v. d. Well, Wim van der Wart, Ael- ke van Eek. Van de N.R.B.-kandidaten slaag den voor dit diploma: Hilligje W. Brinkhuis, Maartje Hazenoot, Coby Duindam, Lida Spies en Jaquelien Hoogeveen. Voor het diploma 2: Jan W. van de Wetering, Hans van de Wetering, Frans de Croock, Marinus van Veen, Marijke van Egmond, Tineke Ra- vensbergen, Martha Klapwijk, Ger- da Hilversum, mevr. H. Hordijk Kleijwegt, G. Winkel en B. de Vries. Van de N.R.B.-kandidaten slaag den voor dit diploma: Ria van Bee- len, Greet de Winter, Ditje Hazenoot, Coby Dekker en Janny Hazenoot. Kustwacht-diploma's. Voor het diploma A. Kustwacht van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen slaagden de volgende leden van de Noord wij kse Reddingsbrigade: de dames J. Kortekaasvan den Hoorn, M. van Steijn en J. Caspers en de heren J. Ooms, N. Passchier, J. van Went en H. Weenk Deze week begint de nieuwe cur sus. Men kan zich hiervoor aanmel den bij A. Passchier, Ab'r. van Rooijenstraat 28, hoofdleider van de N.R.B. VOORSCHOTEN 40 JAAR BOUWVAKARBEIDERS BOND „St. JOSEPH". Zondag 13 september a.s. zal het feit herdacht worden dat de RH. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" 40 jaar geleden te Voorschoten werd opgericht. Dit feest zal 's morgens eerst ker kelijk worden gevierd met een plech tige H. Mis om 8.45 uit dankbaar heid, waarna er een gemeenschappe lijk ontbijt zal zijn voor de leden in het bondsgebouw. 's Middags van 3.30 uur tot 5.00 uur zal het afde lingsbestuur recipiëren eveneens in het Bondsgebouw. 's Avonds om kwart voor acht begint dan de grote feestavond, die gegeven wordt in het Bondsgebouw en die verzorgd wordt door het Haags Cocktail Ca baret. R.K. Vrouwenbeweging De R.K. Vrouwenbeweging heeft haar pro gramma voor het komende seizoen gereed. Het programma zal „voor elk wat wils" bevatten. Het seizoen wordt geopend op 7 oktober a.s. met een verdiepingsmorgen en 's avonds met een gezellige bijeenkomst, waar men te horen zal krijgen hoe men na een zware dag 's avonds nog fit kunt zijn. In november komt een operette-avond. In december de St. Nicolaasviering. In januari 1960 de jaarlijkse feestavond. In februari een demonstratie-avond. In maart een culturele Passie-avond. In april opnieuw een demonstratie-avond met als onderwerp groenten en fruit. En het seizoen wordt in mei 1960 beslo ten met de algemene jaarvergade ring. Postduivennieuws De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven (navluchten) vanaf Duffel, afstand ongeveer 115 km. Gelost 7.45 uur met windstil weer. Aankomst eerste 9.19.56 uur, snelheid 1216.26 m. p. m.; laatste 9.41.11 uur, snelheid 993.60 m. p. m. De prijzen: M. Paar- dekooper 1, 11, 23, 27, 36, 37; J. P. v. d. Assem 2, 17, 21, 38; E. J. v. 't Loo 3; H. v. d. Wal 4, 15, 16, 25, 26; F. C, van Heusden 5, 34; P. N. van Wissen 6, 8, 32, 33; Fr. Hendriks 7, 39; T. van Santen 9; J. Roessen 10. Geboren: Rudi zn van M. J. Smit en H. I. Postma; Hendrikus Wilhel mus Maria zn van P. G. Kraan en E. H. Westgeest; Jean Baptist zn van W. Kerkhove en H. M. Fleskens; Mi- chèl Johannes zn van J. van Ewijk en J. Bakker; Nellie dr van A. Hoek en A. van Dijk. Getrouwd: W. A. A. Van Welie en J. E. Funnekotter; J. W. Neijenhuis te Rotterdam en M. J. Pierlot; A. J. Donkervoort te Gothenburg, Zwe den en G. F. van den Hoek. Overleden (te Hilversum): E. van Geffen wed. van H. Beukema 79 jr. WARMOND VEEL ANIMO VOOR WARMONDSE FEESTEN Ongelooflijk prachtig zomerweer, overgrote belangstelling, feestgan gers, geladen met feestvreugde, zie hier drie factoren, die de Warmond- se feesten wel moesten doen slagen. De opening van de feesten vond maandagavond plaats met een lam pionoptocht door de gemeente, welke Schoolverlaiers-akiie In Sassenheim, Voorhout en Warmond Tijdens het afgelopen week-einde is onder auspiciën van de N.K.J.B. van Sassenheim, Warmond en Voor hout in het parochiehuis te Voorhout de jaarlijkse schoolverlaters-aktie gehouden. Deze aktie die beoogt de school verlatende jongeman voor te berei den op het leven in het bdrijf en die ook to doel heeft de jongeman in te lichten over verscheidene van de grootste problemen, waarmede hij in de toekomst te kampen zal hebben, is dit jaar bijzonder goed geslaagd. Op zeer duidelijke maar ook op verstandige wijze heeft een drietal deskundigen de problemen aange sneden en toegelicht Vrijdagsavonds sprak de heer J. v. d. Zwet, leraar aan de Don Bosco- school te Leiden over het onderwerp „Mijn overgang van school naar werk". Helder zette spreker' uiteen, wat de tegenwoordige maatschappij van de jongeman verlangt en wat zij er tegenover stelt als de jongeman z'n best doet, als hij collegiaal is en het goede van ouderen weet aan te ne- mei. Spr. wees er op, dat de jeugd van tegenwoordig openhartiger is, meer op de voorgrond wil treden. De school is een besloten kring, waar je omgaat met jongens van gelijke leeftijd; in het bedrijf echter, waar je zult gaan werken, zal je mensen tegenkomen, die ouder zijn dan jij. Toon je daar niet direkt de grote man, slechts als het nodig is, laat dan zien, dat je er bent. Luister niet naar de inhoudloze soms smerige verhalen, die sommige ouderen kun nen vertellen. Probeer juist het geestelijke peil van deze mensen omhoog te halen. Hierna brandde 'n spervuur van vragen op de heer v. d. Zwet los die deze op een vlotte, vaak geestige manier wist te beant woorden. 's Zaterdagsmiddags kreeg de heer H. de Reuver de moeilijke taak de jongeman te vertellen over de licha melijke veranderingen in het leven van de jonge man. Deze inleider leraar aan de R. K. Levensschool te Rotterdam, lichtte de jongens voor op de taak, die hen als mens wacht. Beginnende bij de werking van diverse organen van het menselijk lichaam, bracht hij ge leidelijk op verantwoorde wijze het gesprek op de instelling van de ge slachtsorganen en op de vorming van het huwelijk. Als je groter wordt zul je anders worden, blijf echter baas over jezelf, aldus spre ker. Duidelijk was de inleider bij het beantwoorden van de aan hem gestelde vragen. Als laatste spreker trad de heer A. W. de Groot, P.T.T.-geëmploieer- de en wethouder van de gemeente Voorhout voor het voetlicht, die met de jongens sprak o^er de godsdien stige houding van de jonge arbeider. Het godsdienstonderwijs dat je op school genoten hebt, aldus de heer De Groot, is noodzakelijk voor een gezond zieleleven; het heeft je ge leerd, wat je in de maatschappij als mens moet doen en wat je als mens niet mag doen. Het bedrijf is eigen lijk een groot gezin; het noodzaakt je de regels van dit grote gezin in acht te nemen, hulpvaardig te zijn en je werk serieus op te vatten. Loop niet ten koste van andere er In Engeland zullen op 8 oktober algemene verkiezingen worden ge houden, zo is dinsdag officieel te Londen bekendgemaakt. Op 18 september zal het oude par lement worden ontbonden. Het nieuwe parlement zal op 27 oktober voor het eerst officieel bijeenkomen. Een week eerder zal het vergaderen voor de beëdiging van de leden en het kiezen van een voorzitter. Premier Macmillan, die maandag bij koningin Elizabeth op 't Schotse landgoed Balmoral op audiëntie was geweest om haar goedkeuring te vragen, zei in een verklaring, dat het zittende parlement in mei 1955 is gekozen en dat er verkiezingen moeten worden gehouden vóór de zittingstermijn van vijf jaar volglnd voorjaar afloopt. Dit zou of in de herfst of in het vroege voorjaar moeten gebeuren. De binnenlandse toestand was van die aard dat er geen reden was om niet deze herfst Premier Tsjou-en-Lai van China heeft premier Nehroe van India voorgesteld dat het grensgeschil via „vriendschappelijke onderhandelin gen" wordt opgelost, zo meldt het Chinese persbureau „Nieuw China". In afwachting van deze onderhan delingen zou de status quo dienen te worden gehandhaafd. Tsjou heeft dit voorstel dinsdag gedaan in een brief aan Nehroe, al dus het persbureau. KORTE golf Een dertienjarige jongen heeft bekend, maandag ten zuiden van Stockholm een groot aantal bosbran den te hebben gesticht. Zes van deze branden werden zo ernstig, dat brandweerlieden en militairen er uren werk mee hadden. Het elektronisch instituut van Westjapanse Kyoto-universiteit heeft een typemachine ontwikkeld, die de trillingen van de menselijke stem in romeinse letters kan omzet ten. De Amerikaanse commissie voor kernenergie zegt dat de hoeveelheid radio-actieve neerslag, veroorzaakt door de kernwapenproeven van vorig jaar. kennelijk aan het verminderen is. De cijfers voor juni liggen in de V. S- 30 procent lager dan in de voorafgaande maanden. De 56-jarige gouverneur van Kenya, Sir Evelyn Baring, ligt met koorts te bed nadat hij een dertien jarig Islamietisch meisje van ver drinking heeft gered. Na de redding kwam hij zelf in moeilijkheden en moest door een ander aan wal ge bracht worden. Drie bandieten hebben dinsdag- de kantjes af, geef je ten volle in je ochtend vroeg in de omgeving van werk. Op den duur zul je respect af- Palermo een politieman doodgescho- dwingen. Na dit gesprek volgde een debat over het bidden voor het eten tijdens de pauze in het bedrijf. De zaterdag werd besloten met de film „Het mysterie van het leven", die een machtig beeld gaf van een echt menselijk leven. Een bij uitstek geschikte film voor deze aktie. Met een H. Mis met gezamenlijke H. Communie en een toespraak door prof. Beemer van het seminarie te Warmond werd deze aktie beëindigd. ten, nadat zij tevoren drie auto's hadden aangehouden om de inzit tenden te beroven. De buit aan geld en juwelen bedroeg ruim 20.000 gul den. De bekende Siamese tweeling Daisy en Violet Hilton herstelt zich na een geslaagde hernia-operatie bij Daisy. De 45-jarige tweeling was zondag na het optreden op de ker mis in Michigan in een ziekenhuis in Detroit opgenomen. optocht werd voorafgegaan door de. Post, 5. Ria Heijkoop. „Warmondse Fanfare". De stoet werd geopend door de commissieleden, die telken jaren deze feesten organiseren. Vooral de jeugd was in deze op tocht sterk vertegenwoordigd. Dit is geen wonder, want de eerste dag was geheel gereserveerd voor de kin deren, die reeds weken te voren met spanning deze feesten hebben tege moet gezien. Direct na afloop van de omgang werden de vermakelijkheden op het feestterrein geopend en het was voor menig vader en moeder lang geen gemakkelijke taak om hun kinderen op tijd naar bed te krijgen. In hotel „de Stad Rome" waren voor de ouderen diverse spelen georgani seerd, waarvoor als steeds grote be langstelling bestond. De uitslag hiervan was als volgt: Kruisjassen: 1. A. Heemskerk, 2. mevr. van Egmond, 3. Koos van Tongeren, 4. Jan van Winsen. Sjoelen: de prijzen hiervoor waren voor J. Spaargaren, M. v. d. Bent, Mr. L. von Fisenne. Kogelspel: 1. J. Schavemaker, 2. J. Schakenbos, 3. J. v. d. Voet. Dinsdagmorgen vonden de kinder spelen plaats en het was een lust om te zien hoe de kleintjes zich in spanden om een prijs te bemachtigen. Na een spannende strijd was de uitslag als volgt: Ringsteken voor jongens op de fiets: 1. Gerard van Leeuwen, 2. Jan van Leeuwen, 3. L. Boonstra, 4. Kees Stijnman, 5. Nico v. d. Horst. Ballenwerpen voor meisjes: 1. Alie v. d. Meer, 2. Tineke van Mastrigt, 3. Henny v. d. Beek. 4. P. v. Tonge ren, 5. Leonie Groen in 't. Woud. Ringsteken voor meisjes op de fiets: 1. Annet v. Leeuwen, 2. Ineke Sikking, 3. Dikkie Roest, 4. Annet Scheltens. Ezeltje prikken voor meisjes: 1. Cobie de Winter, 2. Riet Duihoven, 3. Joke Versluijs, 4. Christien Duijn- hoven, 5. Annemieke Broxterman. Zakjesploffen voor meisjes: 1. An neke van Niekerk, 2. Piëta Schram, 3. Els Walenkamp, 4. Cecilia v. d. Aan Willy Sikking werd een troostprijs uitgereikt. Ezeltje prikken voor jongens: 1. Hans van Wissen, 2. Leo Hage. 3. Bert je Hartveld, 4. Carl Sprünken, 5. Jaap v. d. Hulst, 6. Klaas Kivits. Eierenrapen voor meisjes: 1. Carla Polman, 2. Lenie Moerkerk, 3. Lies bet Beugelsdijk, 4. Corry de Vetten, 5. Emil v. d. Weerdt. Kegelfietsen voor jongens: 1. Bart- je Beugelsdijk, 2. Frits de Bruin, 3. Gerard Landman, 4. W. Heijl, 5. John van Putten. Tonkruien voor meisjes: 1. Joke Oostdam, 2. Agatha Kraan. 3. Anni Scheltens. Karretje rijden voor jongens: 1. E. Ditmars, 2. Joop Boot, 3. A. Versluijs, 4. E. Kusters. Zaklopen voor jongens: 1. R. van Stijn, 2. Frans de Haas, 3. M. Meskers 4. J. v. d. Voet, 5. Dolf Kok. Autorace meisjes: 1. M. Rosewald, 2. N. v .d. Zijl, 3. Irma Pieterse, 4. Willy v .d. Sleet, 5. F. Leenen. Autorace jongens: 1. Henk Olden, 2. Arie Vreeken, 3. Theo Kool, 4. K. van Huis. 5. Hans v. Leeuwen. Koekha'ppen voor meisjes: 1. Bep van Schie, 2. Willy Beugelsdijk, 3. Gerrie Broxterman, 4. Corrie v. Eg mond, 5. Joke Stijnman. Schijfschieten voor jongens: 1. J. W. Rikkers, 2. Frits Scheper, 3. Jan Nieuwveen, 4. A.Sikking, 5. Joop Beugelsdijk. Na afloop van de prijsuitreiking trok men naar de Baan, het centrum der vermakelijkheden, en ook hier was de belangstelling zeer groot. Teneinde de feeststemming te ver hogen maakte de muziekvereniging „St. Matthias" een muzikale rond gang waarbij zich zeer vele feest vierenden aansloten. Na deze rond gang concentreerden de feestgangers zich wederom op de Baan, zeer ten genoege van de standhouders, die goede zaken maakten. De eerste dag van de Warmondse feesten is buitengewoon geslaagd. Gezien het programma mocht weder om een mooie en prettige dag wor den verwacht naar de stembus te gaan. In het licht van de internationale situatie nu be langrijke internationale onderhande lingen op handen zijn, moest het volk, aldus Macmillan, de gelegen heid hebben, zo spoedig mogelijk te beslissen, door wie zij zich bij dit overleg wil laten vertegenwoordi gen. CHURCHILL WEER KANDIDAAT GESTELD De conservatieve partij heeft de 84-jarige Sir Winston Churchill weer kandidaat gesteld voor de algemene verkiezingen. Sir Winston werd in 1900 voor het eerst tot Lagerhuislid gekozen. VERBODEN SINN FEIN STELT KANDIDATEN De extremistische organisatie „Sinn Fein" heeft het voornemen bij de komende Britse algemene ver kiezingen in de twaalf districten van Noord-Ierland kandidaten te stellen ondanks het feit dat zij door de regering van Noord'-Ierland is ver boden. Bij de vorige verkiezingen, toen de beweging nog vrij was kandida ten te stellen, werden er twee ge kozen die zich wegens „verraad" in de gevangenis van Belfast bevonden. De verkiezing werd toen ongeldig verklaard. De Sinn Fein wordt in de Ierse republiek wel erkend, maar heeft slechts drie zetels in jhet parlement van 147 afgevaardigden en voert een politiek van onthouding. DE ASSOEANDAM In de naaste toekomst zal de Sowjet-Unie 84 deskundigen naar Egypte'zenden om te assisteren bij de bouw van de Assoeandam. Het materieel dat de Russen voor het eerste deel van de bouw zullen leveren, vertegenwoordigt 'n waarde van 3.600.000 Egyptische ponden (bijna 40 miljoen gulden). De rest van de kosten van het eerste deel van het project 2.5 miljoen Egyp tische ponden (ruim 27 miljoen gul den) zal Egypte zelf dragen. EISENHOWER MORGEN VOOR RADIO EN TELEVISIE. President Eisenhower zal morgen avond via radio en televisie het Amerikaanse volk verslag uitbren gen over zijn bezoeken aan Bonn, Londen en Parijs en enige kwesties bespreken die daarbij aan de orde zijn geweest. De wekelijkse persconferentie van de president komt daardoor te ver vallen. NIEUWE BRANDEN IN BOS VAN FONTAINEBLEAU. In het bos van Fontainebleau zijn dinsdag drie nieuwe branden uitge broken en in twee gebieden laaide het nog smeulende vuur weer op. Honderden vermoeide bestrijders van het vuur kwamen in het geweer te gen de vlammen, die reeds twee da gen woeden en bijna 600 ha bos heb ben verwoest. De autoriteiten sluiten de moge lijkheid van brandstichting niet uit. Er is een onderzoek naar de oorzaak van de branden begonnen. ONGEREGELDHEDEN IN TANGANJIKA. Volgens berichten die gisteren in Dar-es-Salaam zijn ontvangen, heeft de politie in het stamgebied Ngaya in West-Tanganjika geschoten op be togers die haar aanvielen en daarna de woning van een stamhoofd in brand staken. Drie betogers werden gewond en het stamhoofd werd in de verkoolde resten van zijn woning aangetroffen. De toestand van de slachtoffers zou redelijk zijn. De politie verrichtte 18 arrestaties. De ongeregeldheden kwamen voort uit verzet tegen een nieuwe belasting op vee. Laatste Berichten Het bureau voor ruimtevaart heeft meegedeeld, dat de capsule drijvend in de Atlantische Oceaan is waarge- Marktberichten WOERDEN 9 sept. Kaas Aan voer 137 partijen. Notering: eerste kwal. 2.16—2:24; tweede kwal. 2.05—2.15; extra kwal tot 2.31. Han del matig. TER AAR 8 sept. Groente Augur ken: fijn 0.79; fijnbasterd 0.70; bas terd 0.62; grof 0.43; grof I 0.36—0.37; CD 0.25—0.28; idem groot 0.03; E 0.20 alles per kg. VEUR 8 sept. Groente. kaskomkom- mers A 3035, B 2426, C 1416; platglaskomkommers A 37—44, B 27 33,-C 1419, D 1214; tomaten A 320 340, B 305—320, C 220—240, CC 130— 135; Sla 9—15; andijvie 1319; spinazie 2332; postelein 714; selderij 56: bloemkool 28—51; kroten 18—20; stam- bonen 7986; pronkboncn 5063; snij bonen 96102; meloenen 4475.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3