Uitbreidinsplan Leiden Zuid-West wordt op ingrijpende wijze herzien Scherp Bezwaren niet ontvankelijk NIET-BEZORGING GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT De vorm van de in het partieel uitbreidingsplan Leiden Zuidwest te bouwen woonwijken moet zo goed als geheel gewijzigd worden, nu het tracé van de in het plan ontworpen rijksweg 4b zodanig is gewijzigd, dat de weg niet door het zuidwes telijke stadsdeel zal lopen. Zoals in het structuurplan voor de Leidse agglomeratie reeds in grote lijnen is aangegeven, zal de bebou wing zich tot aan de Korte Vliet de raad. uitstrekken. Het by raadsbesluit van 23 januari 1956 vastgestelde plan Voorschoterweg-Trekvliet dient te worden gewijzigd in verband met een gewenste verandering in de be stemming van de daarin begrepen gronden. Het terrein voor de riool waterzuiveringsinrichting is meer in noordoostelijke richting geprojec teerd, teneinde aan de zijde van de Korte Vliet een groenstrook te ver krijgen, terwijl verder ten zuidoos ten van de Voorschoterweg recrea tieterreinen en een zweminrichting zijn ontworpen. Op grond van econo mische overwegingen verdient het aanbeveling het bij raadsbesluit van 6 juni 1955 vastgestelde plan Zuid west op enkele onderdelen te her zien, terwijl het bovendien nodig is ten westen van de Churchilllaan, na bij de Haagweg, terreinen te projec teren voor een studentencentrum. De herziening van de hiervoren genoemde plannen is, teneinde een overzichtelijk geheel te verkrijgen, opgenomen in één ontwerp voor het gebied, hetwelk wordt begrensd door de Haagweg, de Ter Haarkade, de Toussaintkade, de spoorlijn Lei denWoerden, de Trekvliet, de Vliet en de Korte Vliet. Het ontwerp heeft met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften gedurende de in genoemde wet voor geschreven termijn op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. De n.v. Nationaal Grondbezit, de heer C. Mechelse en de Hoofdinge nieur-Directeur van de Rijkswater staat, directie Zuid-Holland, hebben tegen dat ontwerp bezwaren inge diend. Het bezwaarschrift van de n.v. Nationaal Grondbezit is tijdig ingekomen; de andere bezwaarschrif ten na het verstrijken van de daar voor gestelde termijn, welke op 4 mei 1959 afliep. De heer C. Mechelse en de genoemde Hoofdingenieur- Directeur zijn derhalve niet ontvan kelijk in hun bezwaren. Het bezwaar van de n.v. Nationaal Grondbezit is gericht tegen de ge projecteerde verbinding tussen de Johannes Poststraat en de Churchill laan, te weten een voet- en een rij wielpad. De n.v. is bevreesd, dat door een zodanige verbinding het Beyrjjdings- plein een dode hoek van het winkel centrum zal worden en verzoekt der halve de Johannes Poststraat als een normale rijweg door te trekken. Dienaangaande merken B. en W. het volgende op: Indien de verbinding geschikt zou worden gemaakt voor alle rijver- keer, zou te plaatse van de Chur chilllaan een kruising ontstaan van het verkeer op de Churchilllaan met het verkeer vanuit het westelijke woongebied (Fortuinwijk) stad waarts en omgekeerd, zoals op de bij de stukken gevoegde tekening met een rode stippellijn is aangegeven. Deze kruising achten B. en W. niet gewenst. Bij de opzet van het plan is er be wust naar gestreefd het rijverkeer te noodzaken een route te volgen langs de hoofdwegen, namelijk de Churchilllaan en de Vijf Meilaan, welke route met een rode lijn op de bedoelde tekening is aangeduid. Ge noemde wegen zijn juist bestemd voor de afwikkeling van het ver keer tussen de wijken en het stads centrum vice versa. Het Bevrijdings plein is door middel van een voet en rijwielpad voldoende bereikbaar voor het winkelend publiek uit de Fortuinwijk, terwijl voor het moto risch verkeer het Bevrijdingsplein van de Vijf Meilaan af te benaderen is, daar het plein immers geheel om sloten is door rijwegen. „Het be zwaar is onzes inziens derhalve on gegrond", zo schrijven B. en W. aan Andere bezwaren. Wat de overige bezwaarschriften welke ambtshalve in overweging waren te nemen, betreft, deelt het college aan de raad het volgende mede: De gronden, waarop de heer C. Mechelse een tuinbouwbedrijf uit oefent, zijn bij het plan bestemd voor woningbouw, kinderspeelplaats, openbare en bijzondere gebouwen en openbaar groen. Reclamant verzoekt in zijn bezwaarschrift te bevorderen, dat het uiterste wordt gedaan om de voor de teelt van tuinbouwproduk- ten voor hem waardevolle gronden te sparen. Voor de ontwikkeling van het zuidwestelijk stadsdeel is het echter noodzakelijk deze gronden aan het agrarisch gebruik te onttrekken, mede met het oog op de toekomstige stedelijke bebouwing in die omge ving overeenkomstig het structuur plan voor de Leidse agglomeratie. Een agrarische bestemming aan deze gronden zou een harmonische stads uitbreiding verstoren. Er bestaat derhalve geen aanlei ding ambtshalve aan het bezwaar tegemoet te komen. Ventweg aan de Haagweg. Het bezwaar van de Hoofdinge nieur-Directeur van de Rijkswater staat, directie Zuid-Holland, is ge richt tegen de aansluiting van de ventweg langs de Haagweg aan het zuidwesteinde van de ventweg. Niet ontkend kan worden, dat de aan sluiting gevaar kan opleveren met betrekking tot het uit de stad ko mende verkeer, dat via die aanslui ting van de ventweg op de Haagweg „ST. LIDWINA" GING DAGJE UIT De r.k. Invalidenbond St. Lidwina, afd. Leiden, maakte gisteren het jaarlijks uitgaansdagje, zoals dat steeds in het begin van september gebeurt. Om half negen vertrok men uit de Sleutelstad en trok langs lan delijk schoon met dorpjes en plassen naar Aalsmeer en Amstelveen, waar van een kopje koffie werd genoten. Door het Bosplan ging het verder naar Monnikendam via de nieuwe brug bij Schellingwoude. In Volen- dam werd halt gehouden en ge luncht. Natuurlijk werden de vele souvenir winkeltjes met een bezoek vereerd. Om twee uur vertrok het ge zelschap naar Edam voor een gezel lige tocht naar het bos-park Groenen- daal bij Heemstede, waar men aan zat aan een voortreffelijk dinertje Kwart voor zeven ging het weer op Leiden aan waar om acht uur ieder weer thuis was. Het was een dag, welke nog lang in het geheugen zal blijven liggen. Burgerliike Stand Geboren: Franciscus Xaverius Joseph z. van F. X. J. van Haasteren en M. A. P. Masseling. Yvonne Ma- wil komen. Daartegenover staat, dat ülilde Maria d v p j Lankhuizen de aansluiting niet kan worden ge mist voor het verkeer, komende uit de richting de Vink, dat van de ventweg gebruik wil maken. Aan het bezwaar kan t.z.t. worden tegemoetgekomen door het uitvaar digen van een verbod, om van de parallelweg uit te rijden in de rich ting Haagweg (hoofdrijbaan). Tot slot geven B. en W. de raad in overweging, in de geest van boven gaande overwegingen een besluit te nemen, zij het met de mededeling, dat de voor het gebied, dat het on derhavige ontwerp bestrijkt, gelden de uitbreidingsplannen of gedeelten daarvan, tegelijk met de vaststelling van het onderhavige herzieningsplan moeten worden ingetrokken. Grootse vliegerwedstrijd Leidse Jeugd Tour De Vliegerende jeugd veroverde letterlijk de zandvlakte bij het Zwar te Pad en overrompelde jury en wed strijdleiding door zijn aantal. Kwa men er vorig jaar twintig, dit jaar deden niet minder dan 73 vliegers 't Werd een ware vliegershow. Het keuren van de vliegers leverde de moeilijkheid op, dat er zoveel wer kelijk mooie modellen en versierin gen waren. Het puntengeven viel hiervoor niet mee. Bij het oplaten kreeg de zeven man sterke jury helemaal handen vol werk. Met zes gelijk gingen de vliegers de lucht in. Dit was de klei ne afdeling. De meeste vliegers had den zo'n grote aanloop nodig, dat de juryleden tot op de Willem de Zwij gerlaan toe kaarten moesten invul len. Tenslotte stonden er zoveel in de lucht, dat men niet meer kon zien aan welk touw 'n bepaalde vlieger zat. Niettemin slaagde de jury er in, de beste eruit te halen. Terwijl de kleine nog aan het in halen waren (ze deden het niet graag) startten de dertien grote jongens gelijk. Ze bleken zich niet zo goed voorbereid te hebben als de kleineren. Slechts twee gingen bij de eerste poging omhoog. De rest moest eerst opnieuw opzetten. Alle puntenkaarten werden nu op gehaald en geteld. De meeste vlie gers stonden toen allemaal gelijk in de lucht, wat een aardig schouwspel was. en geest No. 507. Horizontaal: 1. schand paal, 3. schermbloemige plant, 5. telwoord, 7. heeft een circus, 9. maand van het jaar, 11. gekeerd naar, 13. zijtak Donau, 15 gemalin van de zeegod Aegir, 16. adellijke titel, 18. turks bevelhebber, 20. stengel, 22. boomloot, 23. zonderling, 24. bezigheid tot ontspanning. Verticaal: 1. schiereiland tussen de Zwarte Zee en de zee van Asow, De2. steen, 3. eenjarig kalf, 4. lusthof, 6. Europeaan, 7. vaartuig, 8. gelijk, 10. achting, 12. nauw, 14 bos god, 16. gem. in Over., 17. munt in Polen, 19. wisselborgstelling. 21. gra vure. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. getal, 7. regel, 9. A. D., 11. Lena, 12. ora, 14. nar, 15. rad, 16. oom, 18. als, 20. Oran, 22. as. 23 neder, 25. lapel. Verticaal: 2. er, 3. tel, 4. agenda, 5. Lena, 6. Laokoon, 8. Larissa, 10. Dr, 13. Armada, 17. Orel, 19. la, 21. nep, 24. re. 7f H. C. B. van den Brink. Dirk Pie- ter z. v. W. Terpstra en L. J. Pran ger. Margaretha Margo d. v. J. Gij- bels en J. M. den Hollanded. Lauren- tius Jacobus Jozef z. v. M. W. L. Koeleman en K. Louwers. Robert Wilhelmus Dick z. van J. M. Pols en H. J. M. Wamelink. Annelies d. v. J. J. Lares en E. van den Bos. Jo hannes Theodorus z. v. II. J. van Gemeden en W. E. J. van der Wal. Laatste Berichten Kraantje lek van benzine 100.000 liter in weiland Een poging om op goedkope wijze aan benzine te komen heeft de Bel gische luchtmacht 100.000 liter van deze brandstof gekost. Toen dezer da gen voor een van de eerste keren sinds de aanleg in 1955 vliegtuig-ben zine door de buisleiding van Antwer pen naar Florennes werd gepompt, merkte een boer bij het werken op zijn land een zware benzinedamp op, terwijl het gras in zijn weide een abnormaal vette glans had. Hij waarschuwde de politie, die in de ondergrondse 20 cm( dikke leiding een verroest kraantje aantrof, kenne lijk bedoeld voor wat „particulier" gebruik van de luchtmachtbenzine. Overigens moeten de daders goed op de hoogte zijn geweest van het ge bruik van de leiding, want enkele da gen tevoren had de luchtmacht een proef genomen die zonder bijzonder heden verliep. Het kraantje moet zijn aangebracht in de nacht vooraf gaande aan het pompen van een gro te hoeveelheid benzine. De daders hadden echter geen geluk, want het kraantje bleek te zwak voor de enor me druk waarmede de benzine wordt voortgestuwd. In plaats van in jer rycans liep een stroom van naar schatting ÏOO.OOÖ liter in de grond van de boer, wiens weide enkele jaren Peter Richard z. van R. P. van An^ lan® onbruikbaar zal zijn. rooij en C. K. van Dorst. Neeltje d. van P. Schaap en J. W. Visser. Jan netje d. v. J. Prins en M. C. van der Mark. Overleden: G. T. Staf 72 j. vrouw. G. F. Laman 86 j. weduwe van F. Laman. J. Baan 83 jè vrouw. E. Mizee 68 j. echtgenot, v. H. van Vliet. A. M. van der Ploeg 9 dagen dochter. m Bij de prijsuitreiking bleek Dik de Graaf van de kleine jongens 38 van de 40 te behalen punten gekregen te hebben. H. Kolen met 36 pnt was tweede en P. Moerkens met 35 pnt derde. Er waren nog drie deelnemers met 35 pnt, maar de vlieger van Moerkens was hiervan toch de beste. Bij de grote jongens won Jan Kin- potlood jet met 35 pnt de eerste prijs en P. Vogelenzang met 32 pnt de tweede. Ook hier was een herkeuring nodig daar er nog een met 32 pnt was. S. Dreef met 36 pnt in de afdeling ver loor zijn puntenkaart. De grote op komst van publiek was bevordelijk voor de goede stemming. De jonge lui vonden het prachtig om aan vele vrienden en kennissen hun kunnen te tonen. Voor de jury vormde dit echter een ex-tra moeilijkheid. En dan zijn er natuurlijk ook nog enke len, die als altiid en 't zijn altijd dezelfde de'boel in de war pro beren te sturen. VLIEGER-INCIDENT Tijdens de vliegerwedstrijd haalde een 7 a 8-jarige jongeman eensklaps een groot broodmes uit zijn zak en sneed een d^r touwen door. De vader van de onfortuinlijke „vliegenier" greep met een hand 't touw en redde zo de vlieger. De an dere hand kwam in de jongeman z'n nekvel terecht, waarna het mes van eieenaar veranderde. De wedstrijdleiding heeft zich tot na afloop verder maar met de zorg voor het mes belast. HET VEREN1GINGSSEIZOEN BEGINT WEER De leden van de bejaarden-societeit in de parochie van de Herensingel worden erop attent gemaakt, dat a.s. donderdagmiddag, 10 september de wekelijkse bijeenkomsten weer be ginnen. Alle leden worden die mid dag verwacht in de (prachtig ver bouwde) zaal aan de Maria Gij zen- steeg. Ook nieuwe leden zijn natuur lijk van harte welkom. Ook het KAB-wijkbestuur ,,St.-Jo- seph" brengt de leden in herinnering, dat op maandag, 21 september a.s. het winterseizoen geopend wordt. De opening geschiedt met een gezellige avond in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare. Kaarten kunnen gratis worden afgehaald aan de adressen: Sophiastraat 43: Mufïnikenstraat 73, Alexanderstraat 34a, Drifstraat 57 en Wald. Pyrmontstraat 29. Onder de leuze: „Aarzelt niet, steunt Margriet" wordt in de week van 14 tot en met 19 september a.s. de jaarlijkse collecte gehouden, waar van de opbrengst bestemd is voor de medische verzorging van kleuters van 1 tot 6 jaar, uit gezinnen van alle gezindten woonachtig in de ge meente Leiden. Conducteur D, Nieuwenburg Leiden in het zilver De heer D. Nieuwenburg, conduc- teur-treingeleider bij de N.Z.H.V.M. te Leiden, herdenkt heden de dag, dat hij 25 jaar geleden bij deze maat schappij in dienst trad. Ten huize van de jubilaris, Hoge- woerd 160, had een hartelijke huldi ging plaats. De chef van de vervoers dienst, de heer Th. van Hetum, die vergezeld van de heer Th. Thomas, chef van de exploitatie, de directie vertegenwoordigde, prees de heer Nieuwenburg voor zijn ijver en plichtsbetrachting. Hij bood hem een geschenk onder couvert ahn, alsmede de zilveren me daille met vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel, en de zilveren draagmedaille van de N.Z.H. Mevr. Nieuwenburg kreeg een bloemstuk. Ook het bestuur van het jubileum fonds en verscheidene collega's gaven blijk van hun belangstelling. Ge schenken en bloemstukken waren de tastbare bewijzen van hun waar dering. Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 9 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE ONTPLOFFING IN POMPSTATION Vanmorgen even voor elf uur is een groot deel van de stad Groningen opgeschrikt door enkele hevige ex plosies in het benzine-service-station van de B.P.M. in de W. A. Scholten- straat. De brandweer rukte met groot materiaal uit. Met behulp van enkele omwonenden wisten de brandweer lieden het vuur bij de benzinepomp in slechts enkele minuten te doven. Daardoor verminderde zij het gevaar voor een grote explosie in het ben zinereservoir onder de grond. De brand was in tien minuten geblust. Toen stonden op het terrein nog slechts twee geblakerde benzinepom pen en het geraamte van het wacht huisje. Het is nog niet bekend hoe de brand is ontstaan en ook over de omvang van de schade valt nog niets te zeggen. Een pompbediende, die nog maar enkele weken aan het werk was, werd licht gewond en moest naar het academisch ziekenhuis wor den vervoerd. Twee meisjes die tij dens de ontploffing voorbij het pomp station fietsten, kregen glasscherven in de benen. Een kampeerauto, die op het terrein van het servicestation geparkeerd stond, werd beschadigd. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Op de beveiligde spoorwegovergang aan de Harsterweg te Ede is vanmor gen even over half twaalf een perso nenauto door de sneltrein Keulen Amsterdam gegrepen. De bestuurder, de 63-jarige T. Zaayer, kwam hierbij om het leven. De trein had veertig minuten vertra ging. RECORD UITVOER NAAR DE VERENIGDE STATEN De Nederlandse uitvoer naar de Verenigde Staten is in het afgelopen half jaar naar een recordhoogte ge stegen. De assistent-handelscommis saris voor Nederland in New York, de heer B. W. H. Kleyn Molekamp, deelde tijdens een bezoek aan de Utrechtse Jaarbeurs mede dat deze uitvoer naar waarde steeg met ruim 848 miljoen tot 375.759.000, DUBBELE TELEURSTELLING Gistermiddag om half zes vloog op de Haarlemmerstraat plotseling een bromfiets in brand. De berijder en zijn passagier spron gen van het voertuig af en trachtten de vlammen door blazen te do ven. Toen dit niet lukte, probeerden zij het met een tas, die ze bij zich hadden. Dat lukte. Alle voorbijgan- 1 gers die vlug waren komen aanlopen, dropen teleurgesteld af daar zij graag een „fikkie" gezien zouden hebben. DE WITTE NON Het Nationaal Volkstoneel dat reeds vele malen met het grootste succes en voor volle zalen „De Witte Non" speelde, zal dit stuk ook a.s. zondagavond weer opvoeren in de Leidse Schouwburg. Na honderden voorstellingen in Amsterdam en Rot terdam is nu Leiden weer aan de beurt, ofschoon het één enkele voor stelling betreft gezien een grote tournee in België, die de dag daar op aanvangt. De acteurs en actrices hebben een grote nam op toneelge bied, zodat men weer volop van het aangrijpende spel zal genieten. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De films, die deze week in Leiden draaien zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: De levensroman van Joseph Schmidt, alle leeftijden. Rex: De beul van Springdale, 14 jaar. Lido: De tijger van Eschnapur, 18 jaar. Casino: Ontraden. Luxor: Die glücklichste Frau der Welt, alle leeftijden. Leidse agenda WOENSDAG 9 SEPTEMBER Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uxxr nam. DONDERDAG 10 SEPTEMBER „Oud Leiden", excursie door Lei den. Samenkomst Meermansburg, Oude Vest, 2 uur nam. Opeixing Chr. Nijverheidsschool voor meisjes, In 't Boshuis-Telders- kade—Hoflaan). Daarna naar nieuwe school Toxxssaintkade. Officiële opening „Internationaal Pharmaceutical Students' Federa- tion"-congres. Groot Auditorium Universiteit, 10.30 u. v.m. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Leden vergadering. Rijksherbarium, Non nensteeg, 8 u. nam. VRIJDAG. 11 SEPTEMBER De Nederlandse Kring van Teke naars. Opening tentoonstelling van gezamenlijk werk door burgemees ter jhr mr F. H. van Kinschot. La kenhal. 8 u. nam. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Haven. Haven 18, tel. 20085. Geopend apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313. NOORDWIJKERHOUT SCOOTER REED VOETGANGER AAN Gisteravond om elf uur heeft een militair, die per scooter op weg was van zijn woonplaats Noord wijk naar zijn garnizoen te Haarlem, op de Herenweg, even buiten de bebouwde kom, een aai de rechterzijde van de weg voor hem uitlopende voetgan ger "aang* reden. De voetganger, de 50-jarige heer Q. Edelaar, die met zijn vrouw op weg naar huis was, werd te laat door de scooterrijder opgemerkt, zodat het de militair, de heer J. L. van Doorn niet lukte om hem nog te ontwijken. Zowel de heer E. als de militair werden op advies van de dokters K. A. van Praa- en C. C. Wösten, die tezamen de eerste medische hulp verleenden, per ziekenauto naar het Academisch ziekenhuir te Leiden ver voerd. Eerstgenoemde met eer. ge broken been en laatstgenoemde met enkele flinke hoofdwonden. Hoeveel ongelukken zullen er op ae drukke Herenweg nog moeter ge beuren. voordat de provinciale in stanties inzien, dat er langs die weg een rijwielpad moet worden aange legd? VERTROKKEN PERSONEN IN DE 14 naar Dordrecht, v. d. Kooghof 3; W. WEEK VAN 27 AUG. T.M. 2 SEPT. 1959 J. Stikkelorum en fam., Bernhard- kade 11a, Leiderdorp, Resedastraat 13; A. F. van Katwijk en fam., Roombur gerlaan 31, Bloemendaal, Ign. Bispinck- laan 22: H. J. J. van Groesen en fam.. Witte Rozenstr. 18, Eindhoven, Bellini- straat 6; C. van Lith en fam., Rijnsbur- gerweg 50, Nieuwkoop, Zuideinde 77; J. J. S. Hoedemakers en fam., Cosijnstr. 24, Voorburg, Westeinde 12; P. Arnol- dus en fam., da Costastraat 79, Leider dorp. Resedastraat 15; W. F. Oudshoorn en fam., de Genestetstraat 49a. Veghel, Overakkerstr. 3; J. H. Broenink en fam., Valdezstr. 3, Haarlem, Rijks straatweg 627; J. F. H. de la Haije en fam., Vijf Heilaan 111, Maastricht, Brusselseweg 100; J. L. Jacobse en fam., Hoflaan 177, Driebergen-Rijsen- burg, de Engh 5 II; A. Kreuger en fam. Lage Rijndijk 94a, Budel, Meidoornstr. 12; P. J. Scheltema en fam., Oude Vest 49, Amsterdam, Stadionkade 34 III; A. J. J. Vreeburg en fam., Stationsweg 23, Eindhoven, Boschdijkstr. 161; H. B. de Groot en fam., Vondellaan 16, Arnhem. Penningkruidstr. 3 II; T. Schippers geb. Neuteboom en fam., Hogewoerd 27, Dordrecht, Mauritsweg 172; M. L. de Kok en fam., v. Vollenh.plein 83, Hen gelo O, Handelstr. 7; E. M. Verstraten geb. Holswilder, Schoolsteeg 4, Leider dorp, Resedastraat 13; K. Wilms geb. van der Wilk, Varkenmarkt 7, Nieuwer Amstel', Noorddammerweg 22; P. A. M. Vlasveld, Doezastr. 20, Heerlen, Im- stenrade 5; S. van der Kraan, Witte Singel 27, Noordwijk, Voorstr. 137; J. J. C. Mulder, Morsweg 4, 's Graven- hage, Buizerdlaan 21; Jonkheer G. van Benthem van den Bergh, P. Paaltjens- pad 6, Rotterdam, Bergse Linker Rot- tekade 53; F. Gouthier, Oude Vest 157, Heerlen, Aarweg 16; H. J. van der Slixis. wooriwagènkamp, Amersfoort, woonwagenkamp Middelhoekseweg 6; M. J. Karssen, woonwagenkamp, Amersfoort, woonwagenkamp Middel hoekseweg 6; J. M. Schneider geb. Rin- genberg, Levendaal 166c, Utrecht, Sma ragdplein 46; J. M. van Zijl, Utr. Jaag pad 20, Lisse, Schoolstr. 3; I. Brandts Buys, Zoeterw.singel 11 naar 's-Graven- hage, Kazernestr. 34 b; D. C. Lammens, Rijnkade 7 naar Eindhoven, Pr. Hen- I drikstr. 37; J. A. van Tilbeurgh, Boshui- zerlaan 1 naar Frankrijk; C. A. de Wolf geb. Graafland, Breestr. 43 naar 's-Gra- venhage, Wagenaarweg 6; C. M. Smalle- goor geb. Verboom, Leliestr. 5 naar 's-Gravenhage, v. d. Parrastr. 32; D. A de Bruin, Fagelstr. 40 naar Eindhoven, H. Verrieststr. 18: L. Noteboom, Aloë- laan 6 naar Ned. Nw. Guinea; S. Engels- ma, Marislaan la naar Leeuwarden, En- N. van Weizen, J. Lievensstr. 24 naar Epe, Ds. Prinsweg 3; C. M. Fredriksz, W. de Zwijgerlaan 5a naar Groningen, J. de Wittstr. 118; J. Gonlag, C. de Bourbonhof 52 naar A'dam, Scheldestr 62 III; C. C. van Leeuwen geb. van der Kwartel, Trompstr. 43 naar Alkemade, Binnenweg 70; C. M. van der Kwast, Lijsterstr. 5 naar Haarlem, Zonnebloem- str. 7: P. J. Sijpensteijn, Merelstr. 7 naar Arnhem, Sonsbeekweg 14; M. Bos man, Paviljoenhof 31 naar A'dam, Ti- tiaanstr. 38 I; Y. O. Donders. Witte Sin gel 70 naar Gemert, Berglarenstr. 13b: L. Sijpesteijn geb. van Eek, Herenstr. 16a naar Arnhem, Sonsbeekweg 14; C. M. van de Kreeke, de L. de Kanterstr. 29 naar Frankrijk; H. A. J. Lahaye, Noordeinde 2a naar Tilburg, Goirkestr. 63; M. H. L. V. Joarlette, Noordeinde 50 naar Marokko; H. Burchartz geb. Livingston, Marnixstr. 81 naar Den Hel der, Kamperfoeliestr. 7; E. C. Heems kerk, Sophiastr. 25 naar Warmond, Burg. Ketelaarstr. 14: P. J. M. van Remundt, Zijlsingel 4 naar Duitsland; H. Hal- bertsma, Oude Singel 146 naar 's-Gra venhage, Javastr. 287; W. J. Lew, Nw. Beestenmarkt 30 naar 's-Gravenhage, Rijkswijkseweg 350. C. H. van Bodegom, Terweepark 3 naar Dordrecht, Krom- medijk 103; W. C. M. van Dam, geb. Padberg, Leeuwerikstr. 11 naar Breda, Beverweg 6a: J. T. van der Scheer, Ma- riënpoelstr. 7 naar 's-Gravenhage, A. Duykstr. 49; D. van der Veen, Rijnsbur- gerweg 22 naar 's-Gravenhage, Balse mienlaan 158; J. J. Thomas, Rijnsbur- gerweg 40 naar A'dam, Overtoom 186; H. Hoekstr. Rijnsburgerweg 10 naar Rot terdam, Weipad 12; K- Schotanus, Mors weg 67 naar 's-Gravenhage, Renbaanstr. 31; J. M. Roosen, Witte Singel 27 naar Ter Aar, Kerkweg 31; A. M. Berger, Witte Singel 27 naar Lekkerkerk. Tiend- weg-Oost 2; M. C. van Heek, Witte Sin gel 96 naar Zwitserland; C. Westbroek, H. de Grootstr. 13 naar 's-Gravenhage, Kanaalweg la; P. C. L. G. van der Pol, W. Rozenstr. 46a naar 's-Grx venhage. C. Reinierskade 9; W. D. Wendt, Acaciastr. 6 naar Bloemendaal, Duinlustweg 16; J. Boter, Lammenschansweg 23 naar Am sterdam, de Clerqstr. 2 III; G. L. Bloe- mres, M. Treublaan 39 naar Arnhem, v. Lawick v. Pabststr. 41; J. Nlcaise, Stiel- tjesstr. 50 naar Amsterdam, Hartenstr. 19 II; C. A. J. de Wit, Thorbeckestr, 41 naar Heerlen, R. de Beerenbroucklaan 3: A. J. M. Lamaker, Roodenburgerstr. 31 naar Voorburg, Kon. Wilhelmtnalaan 485; H. P. Pull ter Gunne, Zoeterw. sin gel 105 naar Groningen, Zuiderdiep 14d; E. A. Moen, Plantsoen 9b naar Wisch, Spoorstr. 25; D. M. van Weerlee, Plant soen 101a naar A'dam, Oude Schans 12 gelsestr. 57; H. Honsbeek, Pelikaanstr. IV; M. Odekerken, Varkenmarkt 7 naar Haarlem, Oranjeboomstr. 194 rd; Jonk vrouw M. K. W. de Graeff, Vliet 5a naar Amsterdam, v. Breestr. 10 II; J. C. M. van der Lande, Herensteeg 17 naar Am sterdam, G. Terborchstr. 12 III; A. C. Broere, Gerecht 10 naar Lekkerkerk, Opperduit 480a; L. G. L. M. Poell, Haag weg 50 naar Heerlen, R. de Beeren broucklaan 48; M. L. A. Muilick geb. Eussemaker, Haai-lemmerstr. 119a naar 's-Gravenhage, v. Kinsbergenstr. 109; P. Kalmijn, Roodborststr. 49 naar Nieuwer- Amstel, Dr. Eykmanstr. 30; B. H. Sno, Rijnsburgerweg 10 naar Rotterdam, He negouwerlaan 70; E. H. Vossepoel, Tes- selschadestr. 23a naar Amsterdam, Utrechtsestr. 123; G. de Vogel, da Cos- tastr. 71 naar Emmen, Roedestr. 42; G. A. M. Heetman, Witte Singel 82 naar Eindhoven, Pasteurlaan 112; J. H. Vis ser, Jan v. Goijenkade 11 naar 's-Gra venhage, Wassenaarseweg 8: G. A. van der Hooft, Bloemistenlaan 37 naar Rot terdam, Delftweg 64; J. J. T. B. van Groningen, de Sitterlaan 79 naar Leid- schendam, Plaspoelstr. 11; E. F. Jansen. Wasstr 4 naar Rotterdam, Nw. Binnen weg 33; F. Oort, Ketelboetersteeg 7a naar Schiedam, Fr. Haverschmidtlaan 23. J. C. Mulder en fam., vliegtuigmaker, Duinhof 55; T. H. Wessels en fam., mi litair, Mariënpoelstr. 65: J. C. Verheijen en fam., kantoorbediende, Lange Zand- str. 6a; B. L. Stins en fam., analist, Stuy- vesanthof 54; F. La Grand en fam.. mi litair, Appelstr. 4; H. de Wit en fam., glazuurder, Ververstr. 59; C. J. M. Em men en fam., dekenwever, Tomatenstr. 30; W. de Jong en fam., ploegbaas, Tous saintkade 27; A. J. M. Verhoeven, Jacob Catslaan 34; L. van Kruistum geb. Stokman, kantoorbediende, Bilitonstr. 19a; A. Bouman, gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; J. de Vos, 1.1. gezins verzorgster, Rijnsburgerweg 86; J. van den Hil, magazijnbediende, Rijn- en Schiekade 66; G. W. Cheney, zendeling, de M. v. Streefkerkstr. 34; E. M. Kellen- bach, 1.1. gezinsverzorgster. Rijnsburger weg 86; J. R. Davelaar, 1.1. gezinsver zorgster. Rijnsburgerweg 86; B. M. van Noort, gezinsverzorgster. Rijnsburgerweg 86; H. M. van Rugge, hulp i. d. huish., Rijnsburgerweg 86; A. E. J. van Griensven, röntgen laborante, Rijnsbur gerweg 10; J. M. Cavé. kelner, de Goe- jestr. 61; A. Timmer, 1.1. verpleegster, Witthe Singel 27; S. van der Voorden, gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; M. W. van der Gugten, v. Vollenhoven- plein 45; W. A. Buddingh, lerares, de Laat de Kanterstr. 38; W. Oostra, gezins verzorgster, Rijnsburgerweg 86; J. J. van Ree, gezinsverzorgster, Rijnsburger weg 86; H. Gordijn, Stuyvesanthof 8; T. de Bruijn geb. Jansen, Kastanjekade 24; J. G. W. Vreijling, kantoorbediende, Haarlemmerstr. 247a; H. G. van Kampen, jeugdleidstpr, Rijnsburgerweg 119a; A. Visser, lerares, Bilderdijkstr. 15; A. C. P. van Leeuwen, Nieuwe Rijn 15.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2