Puissance-springconcours op het Chio bleef gisteren onbeslist Voetbalcompetitie maakt morgen schuchter begin bij de amateurs Volledig programma vangt morgen aan ev meet ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1959 DE LSIDSE COURANT PAGINA 8 Nederlandse ruiters stelden teleur De spanning was er. Opeens. Vier da- schoof een stuk uit de muur. vier straf - gen lang had men iets gemist op het 12e punten dus. Zou er nu dan eindelijk een Rotterdamse Chio. En toen bij de bar- beslissing vallen? Het scheen dat Ann rages van het internationale puissance I Townsend de knoop ging doorhakken. springconcours om de Prijs van de Ha ven, kwam plotseling die opwinnende sfeer binnen de poorten van de manege aan de Kralingse weg. Het werd hoog tijd, want het concours dreigde al van een internationaal hippisch toppunt te rug te vallen tot een gewoon alledaags concours hippique met veel ruiters, veel paarden en veel rubrieken. Maar bij de puissance was dat onmis bare element spanning dan toch einde lijk aanwezig. En in welke mate! Zelden of nooit zal het zijn voorgekomen, dat in een dergelijk concours vijf ruiters tot een derde barrage kwamen, daarin alle foutloos bleven en gezamenlijk over gingen naar een vierde ronde, waarna er toen nog zelfs een tweetal foutloos overbleef. Slechts het ingrijpen van de respectieve chefs d'équipe voorkwam toen het springen van een vijfde barra- 8 Tweeëntwintig paarden startten in de eerste ronde hoewel er in het officiële programma rond honderd vermeld ston den. Het parkoers had een lengte van 540 meter, er waren acht hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 m. De rijtijd bedroeg 108 sec. Opnieuw stel den de Nederlandse ruiters teleur. Har ry Wouters van de Oudenweyer werd met Hubertus door een fout en een wei gering uitgeschakeld, ritmeester Gruppe- laar liep met Incompris 12 strafpunten op, de combinatie ArtsHillary kreeg er vier en alleen de jeugdige Fries Tjeerd Velstra kwam met Kabila in de tweede ronde, waarin ook hij roemloos ten onder ging. Steeds vielen er enkele combinaties ■f, totdat in de derde barrage nog een vijftal was overgebleven. Opnieuw sprongen allen foutloos. Een vierde ron de was dus noodzakelijk. Wéér gingen de militairen onder het wakend oog van de heer Jurgons aan het bouwen. De derde hindernis, een geelzwart planken hek, geflankeerd door twee muurtjes werd facultatief en nu telden nog: een losse wal met drie bomen erop, die op 1.50 meter gebracht was. en een hoge grauw-grijze massieve muur van 2 05 meter. Bij deze bodemgesteldheid een bijzonder zwaar obstakel. David Broome met Ballan Silver Night werd uitgeschakeld. De Schim- melruln gooide de bovenste boom van de wal en weigerde toen voor de muur. Een tweede en derde weigering volgden en de moedige Brit, die vrijwel steeds met een van zijn paarden onder de prijs winnaars is, werd uitgebeld. Ala van Alfons Luetke Westhues Ned. zwemploeg samengesteld De Nederlandse zwemploeg, die op vrijdag 25 en zaterdag 26 september in de Schotse plaats Coatbridge (bij Glas gow) tegen Gr. Brittannië uitkomt, als volgt samengesteld: dames: 10( yards vrije slag: Cockie Gastelaars (SZC) en Systa Posthumus (LZC Grote Wielen): 400 yards vrije slag: Corrie Schimmel (Gooi) en Judith de Nijs (KNZB)100 yards vlinderslag: Tineke Lagerberg (Naarden) en Atie Voorbij (KNZB)200 yards schoolslag: Ada den Haan (PSV) en Betty Heukels (PSV) 100 yards rugslag: Ria van Velsen (Zian) en Rini Dobber (HDZ)4x100 yards wisselslag: vermoedelijk Ria van Velsen, Ada den Haan, Tineke Lager- Met veel geluk reed zij het parcours. Eerst raakte Bandit IV de veel ge wraakte boom van de wal, die opsprong maar precies weer in de houders terug viel, en toen schoof het paard zo hard op de muur af. dat het leek alsof de ruin er niet over maar doorheen wilde. Op het laatste moment kon Ann hem echter nog optrekken en bijna in een buikrol duikelde het paard over de 2.05 meter hoge hindernis. Foutloos! Aan de toejuichingen van de ongeveer 3000 toe schouwers scheen geen einde te komen. Even later laaide echter het applaus opnieuw op, toen de populaire Bubby Günther met Astral ook zonder straf punten bleef. Weer geen beslissing! Op nieuw een barrage tussen deze twee. want nummer vijf. Robert Grayston met Captain Bligh had een weigering gehad voor de muur Maar daar staken beide chefs d'équipe toch een stokje voor. Vandaag moet Ann Townsend op deze zelfde Bandit IV de finale van het Euro pese kampioenschap rijden en daarin behoort zij zeker niet tot de kanslo zen. En voor beide staat zondag nog een zware landenwedstrijd op het pro gram. Er werd dus toestemming ge vraagd en verkregen om de paarden te rug te trekken en de eerste prijs te de len. Ann Towsend verwierf bij loting de beker. Een prachtig en bijzonder span nend nummer was daarmee abrupt, maar zeer begrijpelijk, afgebroken. De derde prijs was voor Grayston, Günther werd vierde en voor Broome was de vijfde plaats. Later op de middag deed deze Engels man 19 jaar en voor het eerst op een groot buitenlands concours het beter. Met Wildfire III, sprong hij niet minder dan 840 punten bij elkaar in het spring concours „speel uw spel" om de Prijs van de Maas, een totaal dat door nie mand geëvenaard, laat staan overtroffen kon worden. Een tiental hindernissen had een aantal punten gekregen, van 10 tot 100, afhankelijk van het type en de moeilijkheid ervan. Het ging erom zo veel mogelijk, en dan natuurlijk de hoogstgewaardeerde obstakels te sprin gen in de 60 seconden, die iedere ruiter tot zijn beschikking kreeg. Claus Pade en Broome's landgenoot Michael Char- lesworth benaderden hem het dichtst met 800 punten elk. Onnodig te zeggen, dat er bij de eerste tien opnieuw geen Nederlanders waren.... In de dressuurring van de buiten-ma nege werd de Prix Saint George ver werkt. Prins Bernhard, die met Arque- buse stond ingeschreven, kwam niet uit, daar het paard niet in conditie was. Wel woonde hij, evenals prinses Irene en prinses Armgard, het concours bij. Het nummer leverde een overwinning op voor mevr. I. SiemRoderwald uit Bilthoven met Barcelona. Tweede werd de nationale kampioene mevr. F. Bene- aictusLieftinck met Lorbas. Met Ko bold bezette zij de vierde plaats. Voor de aanvang van de springnum- mers, bij het concours eenspannen hack neys, ponniemaat, viel er zoals wij gisteren nog in een deel van onzer op lage konden vermelden een donkere schaduw over deze vierde dag van het Chio. Johan Caspers uit Groningen, de bekende trainer en rijder van tuigpaar- den en hackneys, die Browns Splendid Girl van Stal Witzand uit Blaricum reed, zakte in 2ijn wagentje in elkaar en overleed vrijwel onmiddellijk aan een hartverlamming. De andere paarden ver lieten daarna stapvoets, de rijders met de hoed in de hand, de ring. Het voetbalprogramma wordt morgen door de semi-profs voortgezet met de derde serie wedstrijden, waarbij voor enkele clubs weer zeer moeilijke wed strijden op het programma staan. We denken hierbij b.v. aan de uitwedstrijd van Feyenoord tegen WV. Feyenoord, dat Klaassens van WV heeft overgeno- succes en zullen met belangstelling haar verrichting in deze competitie volgen. In de vierde klasse B begint Foreholte met een thuiswedstrijd tegen Paraat, een der clubs uit den Haag, die met de ver enigingen uit Leiden en omgeving in deze klasse is ingedeeld. Indien de club uit Voorhout haar goede prestaties van zal in Venlo ongetwijfeld bijzon- 1 het vorig seizoen herhaald mogen we dere tegenstand ontmoeten. De Rotter dammers hebben de laatste drie jaar in Venlo geen enkele maal de volledige winst kunnen behalen en nu zal het ze ker niet meevallen, omdanks de grote nederlaag, die VW zondag tegen Spar ta heeft geleden. Sparta kan morgen ook van Blauw Wit winnen. Enschede van Rapid JC en PSV van NAC. Er blij ven evenwel daarnaast nog vraagstuk ken te over bij bv. SittardiaVolendam, DOSADO, DWSElinkwijk, enz. De pool-liefhebbefs zullen er goed aan ge daan hebben niet al te veel op de rang lijst af te gaan, maar hier en daar een gokje omtrent de uitslag gewaagd heb ben. Ook de Tweede Divisie A start morgen met enkele wedstrijden. Doordat deze afdeling thans, slechts twaalf clubs be vat zal de afwerking van het program ma niet zoveel tijd vergen als andere jaren. Daartegenover staat, dat men nu reeds voor enkele\ clubs enige wedstrij den achter is, zodat men van het korte re programma niet zo heel veel zal be merken. EBOHVerxes. Rode Sport De Volk en de plaatselijke ontmoeting EDO—Haarlem vormen de inzet van het programma. Posthumus, Corrie Schimmel en Astrid Ording (Gooi). Heren: 100 yards vrije slag: Theo Hoogveld (Neptunes Amersfoort) en Charles Ritton (DJK)400 en 1500 yards vrije slag: Leo Verburgt (PSV) en An- dré Hermsen (Robben); 200 yards vlin derslag: Bert Sitters (Y) en Charles Ritton (DJK); 200 yards schoolslag: Wieger Mensonides (Zian) en Lourens Kostelijk (LZO); 100 yards rugslag: Jaap de Jong (LZO) en Jan Jiskoot (Merwede): 4x100 yards wisselslag: vermoedelijk Jaap de Jong, Wieger Mensonides. Bert Sitters en Theo Hoog veld: 4x200 yards vrije slag: Leo Ver burgt, Charles Ritton, Coos de Jong (LZO) en een nader aan te wijzen zwemmer. De mogelijkheid bestaat, dat Bert Sitters in het team vervangen zal moe ten worden aangezien het niet zeker is of hij vrij van school zal kunnen krij gen. Naast de semi-profs komen thans ook heel schuchter de amateurs in actie. In West II zijn voor de venchMende alde- bere en Cockie Gesteleer,; 4x100 yards lingen van Leiden en omgeving eeven vrUe «lag Cockie Gastelaars. Systa wedstnjden vastgesteld - A.e_;j De wedstrijden m Leiden starten met de ontmoeting RoodenburgLFC voor de 2e klasse B in de Leidse Hout. Dade lijk al 'n wedstrijd van grote betekenis, indien zoals iedere club toch in het begin doet gestreefd wordt naar de hoogste plaats in de competitie. Zo be zien staat er voor beide clubs morgen reeds veel op het spel en er is niemand, die 'n mogelijke uitslag kan voorspel len. De derde klasse telt drie ontmoetingen buiten Leiden, in de vierde klasse A be gint Altior haar competitie in de KNVB met een thuiswedstrijd tegen het Haar- lc se Geel Wit. Het feit dat de pas ge promoveerde Langeraarse club de com petitie met een thuiswedstrijd mag be ginnen en dus in oude, vertrouwde om geving speelt, zal ongetwijfeld een factor van betekenis zijn omtrent de einduit slag. Wij wensen Altior in deze eerste wedstrijd in haar nieuwe omgeving veel Evenals vorige jaren, zullen in de loop van de maand september in ver schillende steden van het land oplei dingscursussen voor het diploma van Zwemonderwijzer(es) worden georgani seerd. Zij, die hiervoor interesse hebben, kunnen zich voor het verkrijgen van in lichtingen tot 12 september wenden tot het bureau van de KNZB, Gerard Dou- straat 20, Utrecht. ongetwijfeld een overwinning als inzet ia de competitie verwachten. Een andere club uit de verwante Haagse vereniging is Hoornwijck, die morgen bij SJC te gast is. Wij kennen de krachten van beide clubs onvoldoen de, zodat het moeilijk is ons aan een oorspelling te wagen. Wel weten we, dat SJC meermalen na een slechts sei zoen plotseling uitstekend te voorschijn weet te komen. Laten we voor de Noord- wijkers hopen, dat dit thans het geval Leidse Voetbalbond De afdeling Lelden start op de eerste competitiedag met een volledig pro gramma. De groten en de kleinen zul len de voor zover mogelijk wekelijkse strijd met en tegen elkaar weer aan vangen. We hopen, dat het een eerlijke strijd wordt, een strijd om de punten weliswaar, maar dan toch een strijd van eerlijke winnaars en eerlijke verlie zers, zodat in alles de sportiviteit hoog tij moge vieren. We zouden zo gaarne zien, dat de strafcommissie van de Af deling dit jaar eens werkeloos zou mo gen blijven. Waarom zou dit niet kun nen? Indien ieder lid en iedere speler zich nu eens het grote ideaal voor ogen zou stellen: „ik wil niet met de straf commissie in aanraking komen" dan moeten alle wedstrijden een sportief verloop hebben. Daarbij zorge men vooral ervoor geen rancune-maatregelen t.o.v. medespelers te nemen, indien men onverhoopt al eens wat hardhandig aan gepakt is. De scheidsrechters moeten hiertegen onverbiddelijk optreden. We hopen, dat de clubs in onderlinge sportieve strijd weer tegenover elkaar zullen staan en dat de onpartijdige verslagen daarvan mogen getuigen. Wij wekken alle betrokkenen daarbij op voor 'n zo eerlijk mogelijke berichtge ving te zorgen, omdat wij moeilijk alle verslagen op juistheid kunnen gaan controleren en wij dus moeten afgaan op volledige betrouwbaarheid. En zo starten we morgen met een vol ledig programma, over de resultaten waarvan al heel moeilijk iets te zeg gen valt. Zo wij er in de toekomst al eens iets meer over vertellen en ver wachtingen uitspreken, welke dus wel eens ten nadele van een of andere club Kampioenen kunnen het goed vinden Van 31 augustus tot 5 september wor den in Blackpool de Engelse nationale amateur zwemkampiocnschappen ge- houden. Ada den Hun, die haar vakan- 2y dan ver20eken wy by v00r. tie In BUekpool doorbreng shut bUna baa( djl „ie, a]s ,n onvriendelijkheit „en wedstrijd oyer. ZU la dik bevriend aan2le„ van de betrokken club te „worden met haar rlvMl Anjrela Lons- i wilIen opva„en. Da, is in hal verleden brough n.t Huddersfleld. An„la (links) we] eens gebeurd en wy kunnen hier- waehl «p ratirieat.e van haar wereld-van h, verk!aring geven. kort. dt1 zicht'e chauvinisme. ri>pnr nu s nr on n yoetbal-uitslagen voorspellen is moei lijk. Hoe moeilijk dit is wordt bewezen door de resultaten van de voetbalpool, waarbij dikwijls geen enkele goede op lossing onder de meer dan tweehon derdduizend deelnemers te vinden is. Maar niemand zal er aan denken de foutieve oplossingen te wijten aan on vriendelijkheden tegenover de betref fende clubs! We starten dus met een volledig pro gramma, waarbij we vooral benieuwd zijn naar de start van Teylingen in haar nieuwe omgeving. We hopen, dat de mannen van Van Veelen de energie zul len opbrengen de Sassenheimse vereni ging tot nieuwe bloei te brengen. Het programma voor deze eerste dag laten we hier nog eens volgen. Ie klas se: Alph. BoysTeylingen: KRV SVLV; Oranje GroenLDWS; Rouw koopSt. Bernardus; Stompw. Boys-— Rijpwetering. 2e klasse: Leidse BoysVVOA; UDO Unitas; VN AZLC; VTLSJ7We- teringse BoysVNL. VOETBAL Ter gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum als voorzitter van TYBB in Haarlem, is de heer H. W. van Turnhout door Z.H. de Paus benoemd tot ridder in de Orde van Sint-Sylvester. Deze hoge kerkelijke onderscheiding werd de heer Van Turnhout gisteravond H. K. H. prinses Margriet heeft vrijdag op de vierde dag, een bezoek gebracht aan het C.H.I.O. te Rotterdam. De foto toont haar bij aankomst aan de eretribune. Voetbal-uitslagen aid. Leiden KNVB Nu de voetbalcompetitie in de Afdeling van de KNVB morgen weer een aanvang zal nemen, mo gen we heren-verenigingssecreta rissen nog eens opwekken alle uit slagen van de gespeelde wedstrij den te willen doorgeven, hetzij aan 2>nze correspondenten ter plaatse, ietzij rechtstreeks aan onze sport redactie. Wij zullen deze medewer king ten zeerste op prijs stellen. verleend na een door Mgr. J. P. Hui- bers, bisschop van Haarlem, gecelebreerd danklof in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper. Na het lof vond in de pastorie een huldigingsbijeenkomst plaats, waarbij ook de burgemeester van Haarlem, de heer mr. O. P. F. M. Cremers aanwezig was. Nadat Mgr. Huibers mededeling had gedaan van de aan de heer Van Turnhout verleende hoge kerkelijke on derscheiding, speldde de burgemeester hem het ereteken op. Namens de NKS werd hier ook het woord gevoerd door de bondsvoorzitter, de heer H. J. L. Thien, die de heer Van Turnhout mededeling deed van zijn be noeming tot lid van de Ere-raad van de Ned. Katholieke Sportbond, waarvoor hij hem de gouden medaille op de borst speldde. Vanzelfsprekend was de heer Van Turnhout in zijn dankwoorden ten zeer ste onder de indruk van de mooie onder scheidingen hem verleend. WATERPOLO TOURNOOI DE SLEUTELSTAD Morgenmiddag te 2 uur zal door de Leidse Zwem- en Polovereniging „De Sleutelstad" een waterpolo-tournooi worden georganiseerd, waaraan wordt deelgenomen door alle Leidse zwem verenigingen. Dit tournooi zal worden gehouden in de Gem. Zweminrichting „De Zijl". WIELRENNEN DE RONDE VAN ZWEDEN De Hagenaar Joop van der Putten heeft de tweede étappe van de Ronde van Zweden gewonnen. Hij reed de 190,5 km. van Vaexjoe naar Oskarsham in 4 uur 33 min. en 50 sec. en was daar mee een seconde sneller dan de Deen Niels Baunsoe. De uitslag was verder: 3. Koerberg (Zw.) 4.33.52; 8. Joop Wuurman (Ned.) 4.35.32; 9. Frits Knoops (Ned.) 4.35.55; 34. Emil Verstraete (Ned.) 4.35.48. In het algemeen klassement leidt Baunsoe met 9.31.58; 2. Ekblom (Zw.) 9.32.55; 14. Emil Verstraete 9.34.51; 15. Van der Putten 9.38.45; 17. Wuurman 9.40.57; 24. Knoops 9.44.03. TENNIS Richard „Pancho" Gonzales, de we reldkampioen der prof-tennissers, zal niet deelnemen aan de officieuse we reldkampioenschappen voor beroepsspe lers, die morgen in Parijs beginnen. Jack Kramer, de promotor van de prof-troep waartoe Gonzales behoort, verklaarde gisteravond in de Franse hoofdstad: „Gonzales heeft geweigerd te spélen. Ik heb hem daarom voor tien maanden geschorst. Dat betekent voor hem een verlies van 25.000 tot 50.000 dollar". POSTDUIVEN LEIDSE CONCOUR8COMMISSIE Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentin, aantal vogels 2309, gelost te 8.30 uur met kalme z.w. wind. Nul punt 271.525 km. Ie duif te 13.01.45 uur J. Nlekerk 1; J. Kukler 2, 18; Fr. Ho- gervorst 3, 16; Q. Beugelsdijk 4; F. Bink 5; M. v. d. Wiel 6; W. Vink 7; Truyers en zn. 8; G. v. Albada 9; C. Onderwater 10; Gebr. Pracht 11; J. Brederode 12, 15; J. Rotmensen 13; C. v. Wissen 14; J. Zevenhoven 17; C. Vlaardingerbroek 19; v. Duin Azn 20; P. Groenendijk 21; M. v. d. Wilk 22; L. Steenvoorden 23; H. v. d. Wal 24; P. Fasel 23. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Pont St. Maxence. Aantal vogels 1527, gelost te 6 uur met z.o. wind. Nulpunt 304.182 km. Ie duif te 11.21.43 uur. W. Kapaan 1; P. Vogelenzang 2; F. Brink 3, 21; J. Wansink 4; N. Bemelman 5; M. de Lange 6, 14; C. v. Cleef 7; mej. Brederode 8, 11; P. v. d. Drift 9; M. Mank 10; D. v. Mosseveld 12; J. v. Seggelen 13; H. Bonneur 15; H. Brandt 16; M. v. d. Wilk 17, 19; A. Luit 18; J. Kukler 20; F. Hofman 22; M. Noorder- vliet 23; G. v. Albada 24; W. Ravens- bergen 25. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 69 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 Horizontaal: 1. groente, 3 een der apostelen, 9. plaats in België, 11 op die plaats, 12. vlek, 15. vennootschap, 16. kaartspel met 78 kaarten, 18. voeg woord, 20. gem. in Gelderl., 21. ver legen, 22. pers. voornaamw. 23. plomp, 25. volhardende geestkracht, 29. afval van steen, 30. slobkous (Vlaams)32. steekwapen, 33. fraaie zangvogel, 35. gierst, 37. badplaats in Duitsland, 38. zwakke plaats in het ijs, 40. rund, 41. voertuig, 42. boom, 43. uitroep, 44. beet, 45 vierde boek van Mozes (afk.), 37. zijtak Do- nau, 49. schraal, 50. vis, 52. boom, 54. klip, 55. pas tussen Natal en Trans vaal; bloedige nederlaag van Generaal Colley, 57. bakje, schaal, 59. boom, 60. soort van hert, 61. doorweekt, 63 mu zieknoot, 64. zijtak Seine, 66. opschrift ener enveloppe, 68. aanwijzend voor naamw., 69. zuiver, 71. ieder, 72. stad in China, 73. rivier in Nederland. Verticaal: 2. bergplaats, 3. planeet, 4. uit naam van, 5. spoedig, 6. Euro peaan, 7. was koning van Egypte (569'25), 8. aaneensluitende reeks, 10. rivier in Italië, 11. aanwijzend voornaamw., 13. hoogste punt, 14. donkere zolder in molens, 17. opge worpen waterkering, 19. bijwoord, 22. vindt men in een speeltuin, 24. ge sneden steen, 26. gem. in Gelderl., 27. dorp in Limb., 28 'n halve toon ver laagde g, 29. hijswerktuig, 31. slaap matje (Indonesië), 23. ekster, Z.-Ne- derl.), 34. traag van begrip, 36. stuk stof, 38. flauw, 39. korte kous, 44. tuin, 45. knopje op een priktol, 46. onbepaald voornaamw., 48. geit, ,49. spijstafel, 50. stad in tlalië, geboorte plaats van Torricelli, 51. benedendeel van de rug (meerv.), 53. eiland in 't Z.O. van de Aegeïsche Zee, 54. lat werk, 55. onderrichten, 56. schraal, 58. verkeerd, 60. wiel, 62. voorzetsel, 65. telwoord, 66. jongensnaam, 67. oude lengtemaat, 70. insekt. Ook deze week weer bestaat voor ieder puzzel-grage lezer of lezeres van De Leidse Courant de mogelijk heid, een van de beide prijzen van vijf gulden te winnen, door het oplos sen van nevengaande kruiswoord puzzel. Hun oplossing dient dan uiterlijk op donderdagmorgen, 12 uur a.s. in het bezit te zijn van de Puzzelredactie. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. Arcole, 6. Canova, 12. serie, 13. regel, 14. AB., 15. rek, 17. dik, 18. dt, 19. het, 21. Padua, 23. Leo, 24. alom, 26. Rus, 27. Bern, 28. pel, 30. weg, 31. rib, 32. reu, 34. das, 36. ten, 39. pion, 41. alm, 43. Lena, 45. heg, 46. Brieg, 48. pol, 49. ed, 50. wak, 51. tan, 53. pa, 54. sepia, 56. negen, 58. erosie, 59. IJsland. Verticaal: 1. Asahan, 2. rebel, 3. Cr, 4. oir, 5. leep, 7.aria, 8a nek, 9. Og, 10. veder, 11. Altona, 16. kar, 17. dus, 20. top, 22, dut, 23. leg, 25. Meran, 27. Beuel, 29. lis, 30. wet, 33. Ephese, 34. dog, 35. Ali, 37. nep, 38. Coland, 40. ieder, 41. ark, 42. met, 44. nopen, 46. baai, 47. gans, 50. wis, 52. nel, 55. Po, 57. ga. De gelukkigen, die de prijzen de vorige week in de wacht sleepten, zijn: de heer J. B. Blom, Simon van Capelweg 31c te Noorden en de heer P. C. v. d. Salm, Meer en Geerweg 3, te Stompwijk. Zij krijgen hun prijs zo spoedig mogelijk toegezonden. De luchtpostsluitingen voor de opvarenden van Hr Ms onderzeeboot „Walrus" zijn vastgesteld op 10 sep tember ten 13.00 uur alsmede op 10 en 14 oktober ten 16.00 uur. De brie ven dienen geadresseerd te zijn: p.a. Amsterdam CS-Marine. „Wat ls dat nu weer voor een manier om de krant te komen bren gen?"

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8