Het Residentie Orkest maakt zijn plannen bekend Voortreffelijke zang vergoede veel gemis in Italiaans operaconcert Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN N1ET-BEZ0RGING ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Klassiek, romantiek en moderne werken Op een dezer dagen gehouden persconferentie heeft de directie van het Residentie Orkest haar plannen voor het komende seizoen voorge legd. In de winter 19591960 zullen de gewone acht abonnementscon certen merendeels onder leiding van de vaste dirigent Willem van Otter- loo gegeven worden, terwijl ook en kele gast dirigenten zullen optreden. Mooie fonkelende programma's zijn uitgezocht, waarin werken uit de klassieken en de romantiek worden uitgevoerd; maar ook zullen de toe hoorders in kennis gebracht worden met enkele belangrijke, moderne kunstwerken. Op donderdag 20 oktober vangt de serie aan met een concert onder de dirigent Van Otterloo, met als eer ste werk „de Marsyas-suite van Die- penbrock; een fraai, Frans getint werk. Johanna Martzy speelt dan het vioolconcert in g. van Max Bruch, een overbekend werk, maar zelden vertolkt, zoals zij dit doet. En als besluit de le symphonie van Mahler, die juist 100 jaar geleden in 1860 werd geboren. Op 19 november leidt Willem van Otterloo het 2e concert, beginnend met het Divertimento voor koper en slagwerk, van de hand van Van Ot terloo in haar geheel eigen klan kenwereld. Van de talrijke klavier werken van de Russische componist Prokofjeff zal de prinselijke solist Nikita Magaloff het 5e pianoconcert spelen en wordt 't concert beëindigd met de 4e Symphonie van Tschai- kowsky. Dan volgt op 17 december: Schubert's „Unvollendete", een zeld zame cellist de Pools Amerikaan Leonard Rose speelt formidabel het celloconcert van Boccherini; dan een hymne van de jong overleden Zwit ser Burkhard en tot besluit Stra- winsky's verrukkelijke „Le chant du j Rossignol". Op 7 januari a.s. zal het Radio Phhharmonisch Orkest in afwisseling van het Residentie Orkest optreden onder leiding van Bernard Haitink wiens grote ernst heel veel van hem doet verwachten. Hij speelt „Ouver ture l'Italiana in Algeri" van Rossini. De sopraan Erna Spoorenberg zingt concert, aria's van Mozart en Hai tink eindigt met de 9e Symphonie van Bruckner. Op 11 februari krijgt men de hier al bekende gastdirigent Jean Four- net te horen in Handel's „Water Mu sic". De pianist Robert Bohnke laat zich in Schumann's klavierconcert horen, waarvan hij een heel mooie vertolking geeft; dan maken wy ken nis met de heel eigene persoonlijk heid van de Franse componist Mes- siaen in „Les Offrandes oubliées, er eindigt met de grootse 4e Symphonie van Roussel. Alexander Uninsky, hier welbe kend, siert het concert van 3 maart dat onder leiding staat.van Jean Martinon op door het spelen van Chopin's pianoconcertine. Van El- gar's „Enigma-variaties" weet Mar tinon een boeiende vertolking te ge ven. Adrienne de Smet, 2e concertmees ter, speelt op 24 maart het vioolcon cert in g. van Mozart. Het concert onder Van Otterloo is dan aange vangen met Bach's 5e Brandenburgs concert en tot slot hoort men de Pastorale van Beethoven. Op het laatste concert zal men de jonge dirigent Franz Paul Decker uit Bochum horen in de Symphonie voor 2 orkesten in D van Joh. Chr. Bach. Janine Dacosta speelt Tschai- kowsky's pianoconcert in bes en hij eindigt met „Also sprach Zarathus- tra", een werk dat men een suite zou kunnen noemen; zeer verscheiden de tekening van de Übermensch. Ook op de concerten van K. en O. belooft het Residentie Orkest veel moois. Op 12 november horen wij het orkest onder leiding van de jonge belovende dirigent El; Puslavsky met de Italianische Symphonie van Mendelssohn. Louis Stotijn speelt een fagotconcert van Mozart, volgt Strawinsky en met Debussy's „La Mer" wordt dit interessant populair concert besloten. 18 Februari vertolkt de Ameri kaanse dirigent Dean Dixon o.a. de 4e Symphonie van Brahms en wer ken van Szimanowsky en Prokofieff voltooien het jaarprogramma. Dixon besluit met een werk van Roger Tipe. Een Noors dirigent zal het con cert van 17 december leiden en Wil lem van Otterloo besluit het 4e meesterconcert met Mahler en met het 2e pianoconcert van Beethoven door Cor de Groot. Men ziet hier door: programma's met een volle dige keus voor elk een, die van hoogstaande muziek houdt. Meerdere buitenlandse tournées, staan op het werkplan van dit jaar. J. KORTMANN BIOSCOPEN TE LEIDEN. De films, die deze week in Leiden draaien zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: De levensroman van Joseph Schmidt, alle leeftijden. Rex: De beul van Springdale, 14 jaar. Lido: De tijger van Eschnapur, 18 jaar. Casino; Ontraden. Luxor: Die glücklichste Frau der Welt, alle leeftijden. Eerlijk gezegd, hadden wij na de lange-lange zomer een tjokvolle zaal verwacht. De zaal was niet vol, wat de vier Italiaanse opera-solisten toch wel verdiend hadden. Tegen een opera-concert valt na tuurlijk wel iets te zeggen. Een ope ra is een niet te delen geheel en het uitlichten van een scène, en deze a part uitvoeren, betekent een ver lies dat niet te herstellen is al wordt er nog zo goed gezongen Nen geacteerd. Dan het gemis van or kest en geen effectief décor. Alles bijeen: gemis! Maar de Italiaanse Opera hand haaft haar nog steeds beroemde naam en blijkens het enthousiast applaus, is er, ondanks het opgesom de gemis, toch veel genoten. Om in te zingen een duet en dan zong de dramatische sopraan Lidia Bonetti de aria van Santuzza ,Voi lo sapete" uit Mascagni's „Ca- valleria Rusticana" en uit „Aida" de aria „Ritorno vincitor". Zij beschikt over een grote stemomvang, die de statige, tragische rollen voortreffe lijk en met de nodige larme vertolk te. Een geheel ander genre vertolkt de lyrische sopraan Nerina Santini, die met haar mooie tintelende stem het lichte, speelse en komische genre vertegenwoordigde. Wij hoorden van haar met veel charme de aria van Mimi uit „La Bohème" van Puccini, de onovertroffen coloratuur-aria uit Rossini's „II Barbiere", die zij met de nodige lieftalligheid en mooie, fijne toontjes in de kopstem zong. Maar zij mag in de hoogtepunten het forte niet forceren. Ditzelfde geldt ook voor de dra matische tenor Gino Orlandini, die zowel in de aria van Don José als in de moeilijke aria „Celeste Aida" van Verdi de klank wel wat al te veel uitbuitte wat wellicht aan zijn hoge ademneming kan liggen. De welluidendheid komt dan te kort. Ook beperking in een grote kunst! De Aria uit de Carmen zong hij in 't Italiaiins. Dat hij Bizet niet in 't Frans uitvoert kunnen wij hem moeilijk vter ge ven. De Hollanders weten in velerlei talen een goede vertolking t(V geven van muziek. Een andere keer dus de Carmen in het Frans. Gastone Presset, de mooie, sonore bas, levjerde een volwaardige Koning Philips, uit Don Carlos en bovenal valt de monoloog uit „Boris Godounov" te prijzen, te meer, om dat hij haar in 't Russisch zong en van zijn acteertalent en voordracht was men getuige in de zeer levendig en geestig gezongen aria van Don Basilio uit „II Barbiere". Dan rest ons de lyrische tenor Luigi Stefanis te prijzen. Hij zingt suggestief. Hij begon met de be roemde aria ,,Una furtiva lacrima" van Donizetti. Wij loven zijn mooie soepele stem, sonoor tevens, waar mede hij, ook in het forte; fraaie ef fecten vermag te bereiken. Aldus voorgedragen, ziet men de geopperde bezwaren lichter over het hoofd, te meer waar Manfredo Hub- ner een bijzonder muzikale, talent volle en technische pianist is, die de begeleidingen volwaardig vertolkt. Duetten, terzet en kwartet gaven voortreffelijke ensemblezang te ho ren. Dit is een kunst, die de Italia nen ter dege verstaan. Dan waren er nog een paar extra's b.uiten het pro gramma over, en enkele aria's wer den gebisseerd. De pianist hield de muzikale zaken stevig in handen. Het warm, enthousiaste applaus daverde na iedere vertolking door de gehoorzaal om de lofwaardige ver tolkingen te honoreren. J. KORTMANN Burgerlijke Stand Geboren: Just zn van A. Leune en W. van der Neut. Martinus Jacobus zn van J. Noort en A. A. M. de Rid der. Lucia Adriana dr van P. G. BeU- gelsdijk en A. G. Vink. Imbertus Fredericus zn van I. F. Meinders en M. J. P. Bakker. Robertus Henricus Gerardus zn van H. A. Veldhoven en A. C. Borst. Catharina Cecilia Adriana Maria dr van J. Adegeest en J. A. van der Horst. Ondertrouwd: J. Scharloo en H. A. T. Huijzendveld; R. M. L. E. de Voort en G. M. A. Staats. C. J. van der Vlugt en S. A. Keijzer. A. Boot en A. C. G. M. Heruer. A. Zigtema en L. R. Hoppe. J. Kroon en L. Mol. P. J. Lotens en T. J, A. Oomens. J. Bek- ker en J. Meester. M. van Dam en M. J. te Kamp. P. J. de Haas en S. Filippo. C. Bavelaar en A. Wolters. J. J. van Bellen en E. C. Goddijn. B. Wyling en A. J. W. Schellinger- hout. J. J. R. Lancel en G. A. B. van Assen. Overleden: M. S. E. Montfoort 55 jr vrouw. F. J. Trubendorffer 68 jr man. én EEN GOED AEGIN VOOR DE K.A.V. Een goed begin is het halve werk. Op 8 september a.s., Feestdag van Maria's Geboorte, wordt 's morgens om negen uur in de St. Leonardus- kerk bij het begin van het nieuwe K.A.V.-seizoen een H. Mis opgedra gen tot intentie van dc levende en overleden leden van de vrouwen beweging. Alle K.A.V.-leden van Leiden wor- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboorteaanlcondiqinqen (Ad veilen tie) potlood en geest Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. rap, 3. mak, 5. aba, 7. Ate, 9. Aragon, 11. er, 12. mt, 13. loggia, 16. Ina, 17. eng, 19. els, 20. sol. Verticaal: 1. Ria, 2. paar, 3. maag, 4. krent, 6. baron, 8. toman, 10. alg, 11. elite, 14. gaas, 15. iets, 18. gil. Leids Jeugdorkest en Drumband „De Burcht'' viert eerste lustrum Een succes in opgaande lijn Zaterdag 12 september a.s. zal met 'n grote feestavond in het St. Antho- niusclubhuis de dag worden herdacht waarop vóór 5 jaar Leiden werd ver rijkt met een nieuwe Drumband, die onder de specifiek Leidse naam „De Burcht" ,op initiatief van de bekende drumbandinstructeur K. de Jeu werd opgericht. De vakbekwaamheid van instruc teur De Jeu stond er borg voor, dat de jeugdige tamboers en blazers van „De Burcht" reeds spoedig van zich deden horen. Na een verrassend goede eerste uitvoering op 20 april 1955 in de grote zaal van Den Burcht, volgden weldra enige prachtige suc cessen en werden o.m. op de con courses te Haarlem, Delft en Bos koop eerste en tweede prijzen be haald. Dat gebeurde grootdeels nog met geleend materiaal, omdat de kasmiddelen niet toelieten, voor de thans 21 leden tellende Drumband „De Burcht" eigen instrumenten aan te schaffen. Op 8 februari 1955 besloot het be stuur, bestaande uit K. de Jeu, voor zitter, L. Klinkhamer, secretaris, P. Broer, penningmeester en C. v. Plas, commissaris van materiaal, om naast de Drumband ook een Jeugd orkest op te richten en wel met een Engelse bezetting, dus alleen met koperblazers. Een reservaat. Men ging uit van de lofwaardige gedachte om jongens van 10 tot 18 jaar op te leiden tot bekwame muzi kanten en aldus een reservaat tc vormen voor de plaatselijke muziek korpsen, die geen concurrentie zou worden aangedaan, doch integendeel de helpende hand zou worden ge boden bij het aantrekken van nieuwe leden, die op hun 18 jaar direct volwaardig senior-muzikant zouden kunnen deelnemen. In tegenstelling tot andere plaatsen in ons land, dringt deze goede gedachte slechts langzaam in Leiden door. Men be ziet het Jeugdorkest nog te veel als een concurrent. De leiding van het Jeugdorkest werd in de vertrouwde handen ge legd van de bekende musicus de heer J. Scheffers, die weldra met de theo retische opleiding van een derigtal jongens van 10 tot 18 jaar kon be ginnen. Een werkcommissie o.l.v. de heer G. Sierat, bijgestaan door een damescomité, nam tot taak door mid del van enige alcties o.m. het inzame len van oud papier, het plaatsen van busjes, de uitgifte van aandeeltjes en de werving van donateurs de no dige gelden bijeen te brengen voor een eigen instru- de aankoop mentarium. Dank zij de onvermoeibare ijver van deze kindervrienden kon in ok tober van dat jaar reeds een 25-tal instrumenten worden aangeboden en kregen de jeugdige muzikanten hun eerste practische lessen. Op 23 april 1956 presenteerde het Leidse Jeugd orkest en Drumband zich in de nieuwe samenstelling voor het eerst in het openbaar tijdens een propa- ganda-avond in de grote zaal van „Den Burcht". Onder eigen vaandel. Die avond mocht de heer G. Sie rat, die de heer De Jeu inmiddels als voorzitter was opgevolgd, uit handen van de voorzitter van de werkcommissie 8 trommels en 'n over slagtrom in ontvangst nemen ei. werd „De Burcht" een vaandel rijk, dat met de gezamenlijke giften van enige firma's kon worden betaald. Die avond beweest het Jeugdorkest, hoe ver het onder de bekwame leiding van de heer Scheffers reeds vorderd en werd overduidelijk be wezen, dat de oprichting van dit or kest alleszins tot vreugde kon stem men. Na dien ging het steeds cres cendo met „De Burcht" en werden Drumband en Jeugdorkest steeds hechter in bij de samenwerking. Er werd een uniformen-fonds gesticht en alles werd op alles gezet spoedig tot de aanschaffing van ,de npdige uniformen te kunnen over man. geheel belangeloos hun niet gemak kelijke taak vervullen, heeft het Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" in korte tijd nationale be kendheid gekregen. Voor het eerst trad „De Burcht" naar buiten bij de 3 oktober-taptoe en -optocht in 1957. Kort daarna een tweede prijs te Boskoop behaald. Hoogtepunten volgden als de deel name aan het défilé op 30 april j;l. te Soestdijk, de Winkeliersfeesten in Rotterdam, Oranjefeesten te Rijns burg, Rijnsburg's Bloemencorso en de ovationele ontvangst op 28 augus tus in Groningen. Met de deelname aan het grote bloemencorso, dat morgen, zondag, te Zundert (N.B.) wordt gehouden, maakt nu ook het zuiden kennis met de jeugdige Leidse muzikanten Het zal de Leidse Bur gerij tot vreugde stemmen, dat de medewerking aan de a.s. 3 Oktober feesten thans zeker is, Jeugorkest en Drumband tellen thans in totaal 80 actieve leden. Er staan een aantal adspirantjes op de wachtlijst. Nog vele wensen bleven onvervuld. Allereerst een behoorlijk repetitielokaal en dan vanzelfspre kend de nodige uitbreiding van het instrumentarium. Leiden kan trots zijn op zijn Jeugdorkest. Leidse agenda ZATERDAG, 5 SEPTEMBER. „Crescendo", korfbalver. voor r.k., viering 10-jarig bestaan. Receptie in „Het Profje", Burggravenlaan, 35 uur nam. Jubileum-feestavond, Antoniueclubhuis, 8 uur nam. Federatie van Klaverjajsvereni- gingen Leiden, Viering 10-jarig Een reglemerüenwijziging maakte de toetreding van een aantal meis jes mogelijk en weldra kon Willy de Jeu 12 meisjes opleiden tot majo rettes. Het Anjerfonds schonk 1000 gulden en de thans alom bekende fleurige uniformen met rode jasjes en witte kolbakken voor de majo rettes konden worden aangeschaft. Helaas moest de heer Scheffers in 1958 om gezondheidsredenen zijn functie neerlegegn en moest naar een waardig opvolger worden uitge- Nieuwe meesters.... Deze heeft men gevonden in de heer W. Marks onder-kapelmeester van W.W., die sinds enige tijd wordt geassisteerd door Koos Marks, oud 15 jaar die nu reeds beroepsmuzi kant is. Sinds april j.l. krijgen de jeugdige muzikanten hun theoretische oplei ding van de heer A. Bijlsma aan de Mij. v. Toonkunst. Dit is een bewijs te meer, dat de zaken ernstig wor den aangepakt. Dank zij vakkundige en onvermoeibare leiding van de heren De Jeu en Marks, die beiden Lido. In „De Tijger van Eschna pur" worden de toeschouwers nog eens geconfronteerd met de Oosterse praal en pracht, die aan de hoven der maharadja's worden tentoonge spreid. Maar in deze film maken zij ook weer kennis met momenten van pracht en praal in de uitgestrekte wouden van het Indiase land. Daar naast voltrekt zich een liefdesge schiedenis tussen een Europees inge nieur, Harald Berger, en de tempel danseres Seetha, die door de maha- radja van Eschnapur naar zijn hof ontboden is, niet alleen omdat zij als danseres zou moeten optreden, maar ook omdat hij op haar verlief is. In hofkringen is men hierover ontstemd, omdat men geen danseres op de troon wenst te zien. Het wordt een zware onderlinge strijd tusen de ma- harandja en de Europese ingenieur, waarbij de eerste natuurlijk win naar wordt, naar hij meent althans. De uit het land gezette Europeaan vlucht tezamen met de danseres en dreigen in een zandstorm in de woes tijn om te komen. In een revolver- haal blijkt evenwel, dat zij gered worden. In deze groots opgezette film komt men ongetwijfeld onder de indruk van de kolossale opzet: machtige pa leizen, fraai ingerichte zalen, voor treffelijk spel van Debra Paget, Paul Hubschmid, Walther Reyer en René DeltgenWat wil men meer? De KFC keurde de film voor 18 jaar. Luxor. „Die glücklischte Frau der Welt" zou beslist de ongeluk kigste vrouw van de wereld zijn ge worden als ze zo nog een uurtje wa3 doorgegaan in het tempo en met de overladenheid, waarmee de regisseur Caterina Valente in deze aaneenge- haar te hebben gezien waar meer gevangenis van Springdale, waar hij op zijn berechting moet wachten. De verbolgen burgers zeggen, gezien te hebben dat hij Cain gedood heeft. Dat kan :-.ijn jeugdvriendinnetje Laurie niet geloven. Zij is de dochter van de nieuwe sheriff, die tot de „getuigen" hoort en daarover onenig heid krijgt met zijn dochter. Die krijgt steun van een rondreizen' ad vocaat. In de recntzitting slaagt hij erin, de getuigen zo onzeker te ma ken, dat het publiek hen gaat wan trouwen. Dan volgt de grote ver rassing. Dat die in alle opzichten een happy ending voor Eddie inhoudt, zal dan al niemand meer verwonde ren. lijn in zat dan in dit, overigens niet onaardige, niemendalletje. Kathrin heeft zich geassocieerd met twee muzikaal begaafde jongeman nen, maar het vrolijke ensemble kan moeilijk aan de contanten ko men om de huur te betalen, van daar, dat het hele verhaal door een deurwaarder-vendumeester achter 't stel aanzit en ze het leven zuur maakt. Kathrin maakt evenwel ken nis met een succesvol revue-com ponist, die op zijn beurt weer slag moet leveren met een geagiteerde theaterdirecteur en een schatrijke, zelfverzekerde geldschieter (Kuhlen- kampf van de Duitse t.v.).- Via een groot aantal pittige lied jes, welke voor vele bioscoopbezoe kers zeker aanleiding zullen zijn, de film een tweede maal te gaan zien, slaat Kathrin zich door alle moei lijkheden heen naar een charmant einde. Toegang alle leeftijden. Casino. „Een zomer vol harts tocht". De K.F.C. heeft deze film om de a-morele strekking, dus niet om de beelden, ontraden. Trianon. De levensroman van Joseph Schmidt, de onvergetelijke zanger, wordt nu al voor de derde week geprolongeerd. Rex. „De Beul van Springdale". Een groep bandieten, onder wie jonge Eddie Campbell die vroeger in Springdale gewoond heeft, plundert de bank van dat kleine stadje in de far west. Enkele inwoners van de stad zetten met sheriff Cain de ach tervolging van de rovers in. In een vuurgevecht sneuvelt Cain. Twee boeven bijten in het zand en zongen en -gedanste film heeft opge- Eddie wordt gevankelijk mee terug- scheept. We menen leukere films van gevoerd. Hij wondt opgesloten in de 8 uur nam. ZONDAG, 6 SEPTEMBER. „Club de Limetz", reünie van „rei zigers", ouders en belangstellende vrienden, Romanuszaal, 8 u. nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Excursie naar reservaat „De Beer", Station N.S., 9.20 uur v.m. DINSDAG 8 SEPTEMBER St. Eloy adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel, 7.30- 8 u. nam. WOENSDAG 9 SEPTEMBER Rozenkranskruistocht, St. Petrus kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 10 SEPTEMBER „Oud Leiden", excursie door Lei den. Samenkomst Meermansburg, Oude Vest, 2 uur nam. Opening Chr. Nijverheidsschool voor meisjes, In 't Boshuis (Telders- kadeHoflaan). Daarna naar nieuwe school Toussaintkade. Officiële opening „Internationaal Pharmaceutical Students' Federa- tion"-congres. Groot Auditorium Universiteit, 10.30 u. v.m. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Leden vergadering. Rijksherbarium, Non nensteeg, 8 u. nam. VRIJDAG, 11 SEPTEMBER De Nederlandse Kring van Teke naars. Opening tentoonstelling van gezamenlijk werk door burgemees ter jhr mr F. H. van Kinschot. La kenhal, 8 u. nam. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond St. Antoniuscluhhuis, 8 u. nam. ZATERDAG, 12 SEPTEMBER Leidse Volkstuinders Vereniging. „Bloemen en Fruitdag". Bezorging den hierbij uitgenodigd om deze H. Mis bij te wonen. Door het hoofd van het districts kantoor van de Rijksgebouwendienst te Leiden werd net verbouwen en uitbreiden van het administratiege bouw van het Academisch Zieken huis gegund aan de laagste inschrij ver van een voor dit werk gehouden onderhandse aanbesteding, de fa. Korswagen Zn. te Leiden, voor ƒ41.080. Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 9 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE aan Acad. Ziekenhuis en Annakli- niek 4 u. nam. .Oosterkwartier", speeltuinvereni ging. Feestavond, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Leids Jeugdorkest en Drumband ,.De Burcht", Viering eerste lustrum, St.-Antoniusclubhuis, 8 u. nam, TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparn 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Een boeing-707 t:ie me' 25 passa giers in Rome was opgestegen op weg naar Parijs, is doorgevlogen naar Londen omdat een controlelamp je dat aangeeft dat het landingsgestel goed werkt, niet aanging. Het bleek echter dat slechts het lampje kapot was. De piloot gaf er de voorkeur aan naar Londen tc vliegen omdat de maatschappij daar over alle nodige technische middden beschikt. Marktberichten LEEUWARDEN 4 sept. Kaas. Gouda 2.02, Edammer 1.83—«1.85, broodkaas 1.861.87, stemming goed. KATWIJK A. D. RIJN 4 sept. Groente. Bloemkool A I 4579; Bloemkool A II 2558; Bloemkool B I 33—50; Bloemkool B II 15—31; Waspeen A I 5.206.40; Waspeen A II 2.80—6.90; Waspeen B I 5.50—7.40; Waspeen B II 2.602.70; Bospeen 3337; Sla 917; Pronkbonen 58 59; Tomaten 2448; Andijvie 2330; Kervel 46; Peterselie 56; Selde rie 810; Uien 2.703.70 per kist. Princessebonen 97106; Groene kool 1928; Kroten 1.903.90; Komkom mers 812; Postelein 1920; Stok- snijbonen 9798. Aanvoer 40.000 st. bloemkool waarvan 13.000 ging voor export. Waspeen 51.000 kg. waarvan 30.000 kg. voor export werd gekocht. ROELOFARENDSVEEN, 4 sept. Groente. Dahlia 1556, Montbre- tia 1122, Ornithogalum 3361, As ters 1445, Physostegia 1841, Zin nia 1124, Gladiolen 1738; tros- chrysanthen: Chats worth 2552, Septembergeel 3542, Oldland Scep ter 5061. Clazina 4154, Marianne 41—46 per bos; idem geplozen: Me daillon 14—18, Breithner 1523, Mil- lersdale 1015, Champion 1827, White Hope 15—19, Alpini 10—11, Migoli 819. Golden Sonne 1015, New Prinses 1315, Pr. Ward 16 19, Yello Triumph 10—13, Bill Speed 1623, Daydream 717, Devils Cape 1318, Alfretton 1416, Carnaval 1316; Am. Anjers 719, Babyro zen (Nymph) 29—34, Lelies 923, Nerine 13, per stuk. Groente. Aardbeien 77—1.33 per doosje, kropsla I 10.0023.00, id. II 3.00—12.00, andijvie 12.00—17.00. tomaten A export 44.0056.00. idem B 41.00—55.00, idem C 25.00—28.00, idem afw. 20 0031.00, kassnijbonen 94.00—133.00, idem stek 25.00—52.00, witte pronkbonen 41.0059.00, dubb. stambonen 87.90—103.00. stokprinsen- bonen 91.00123.00, augurken B 52.00, idem C 65.00, idem DA 55.00. idem D 46.00, idem E 20.00, idem CD 33.00. per 100 kg. S1 Gevraagd: postzegels. verzamelingen, losse ze gels, luchtpostbrieven, Zend briefkaart: v. d. Wa teringenlaan 154, Voorburg tel. 070—725793. am euble menten, kasten, tafels, stoelen, kloostertafels, bu reaus, opklap- en tuimel- bedden, matrassen, divan bedden, ziekenhuisledi kanten, nachtkastjes, was- kasten, babycommode, gordijnrails, plooiband, fordijnspiraal. Pluym. oopt inboedels, Hoge- woerd tel. 21266. 2* Voorkom prikkelbaar heid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig sla pen is met Calma Dragév 2.- bij elike drogist. 2? Ton's 2-granen vol ko renbrood 50 ct. per 800 gr Reformhuis de Naturist, Gerecht 14 en bij de Leidsche Standaard, Ma- redijk 46—48, teL 22507. 5? Credieten t.m. f 3006.- v iedereen zonder borg) voor aankoop meubelen e: woningtextiel in iede re prijsklasse, direct van fabriek. Enorme keuze en besparing, zeer pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Haag. Postbus 538, Den Gratis op zicht bij U thuis! Bontmantels, kort en lang, reeds vanaf ƒ2.- p.w. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Strikte ge heimhouding. Br. onder no. 3330 bur v. J blad. G? Autohoezen, kappen pyama's, complete bekle dingen, sponsrubber zit tingen, asbakken, spiegels, jasnaken, bloemvaasjes. armsteunen, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten, sloten, tocht rubbers. Th. van Kuijk, Autobekleder. Morsstraat 46, tel. 30552, Leiden. ff Engels. Examenoplei- mg L.Ö., hoofdcoriespon- dent, handescorrespon- dentie, spreekvaardigheid Cambridge, Emigranten clubs Dagelijks insehrij ving. W Verbrog, Leraar Engels, beëdigd Toik/Ver- taler Prof. Cert. Cam bridge University, Steen- schuur 18, Leiden, Tele foon 25335. 5? 'n Mioscrschmitt geef! 50% autokostenbesparing! 3- persoons, verwarming, top snelheid 100 km. verbruik 25- 30 km p. L., jaarbelas'.ing 30.— moto of autorijJe- wijs' Vra g ook f uder .Wat kost Messerschmitt rijden pei km" en/of bet£ling9chema aan: Valk. H Schouw V'stn, tel 25191—K 1710. S1 Rolfilms of flitslamp- jes vergeten? Geen be zwaar toch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flitslampjesautomaat van Fotohandel N. v. d Horst. Doezastraat 39, tel. 24702. 3T Een revisie batterij is kwalitatief gelük aan een nieuwe doch belangrijk goedkoper Alle revisies worden door ons vakkun dig, onaer garantie uitge voerd. Accu-Service Groe nen Nieuwe Rijn 106 tel. 2314ü Leiden. f? c.v. N. Bakker Hzn, oelofarendsveen K 1713 487 in Groententeelt- vergunningen en Sierteelt- vergunningen. fZ Accordeon, gitaar. mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5, tel. 24358. Nieuwe luxe Volks wagen en nieuw busje te huur. bij: v. d. Pijl, Dr. v. Noortstraat 6, Stompwijk, tel. K .1761—1916.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2