Spijbelen wordt niet gestraft, maar spijbelen bij herhaling straft zichzelf In de BloemboVensireek is plaats voor 'n overdekt zwembad Gemeente Lisse wil stichting in étappes HEINZ© SANDWICH SPREAD DE TEXAS-RANGE Russisch geluid bij Chinese minister DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Reeds lang heeft in de Bloembollenstreek de roep geklonken om een goed geoutilleerd zwembad. Een overdekte zwemgelegenheid wel te verstaan, waarbij oan. de gedachten zijn uitgegaan naar een streek-sportfondsenbad dat, centraal gelegen, de ganse bloembollenstreek ten nutte zou zijn. Momenteel is de situatie zó, dat er slechts twee open zwemgelegenheden zijn, t.w. in Hillegom en Sassenheim, die echter bij lange na niet aan de daaraan te stellen moderne eisen voldoen en bovendien, uiteraard, slechts voor het zwemmen in de zomer zijn bestemd. Deze materie heeft een punt van bespreking uitgemaakt tussen enkele gemeentebesturen. Daarvan is niet het gevolg geweest een onmiddellijke afwijzing van samenwerking, maar wèl was men in die kring, alleszins begrijpelijk overigens, beducht voor de hoogte van de te verwachten onren dabele exploitatiekosten van een overdekt streek-zwembad. Deskundigen hebben nl. globaal berekend dat de stichtingskosten van een eenvoudige open zwembad plm. drie ton zal bedragen en van een een voudig overdekt bad zelfs het dubbele, ongerekend nog de grond- en de funderingskosten. Aan de ene kant is men overtuigd van de noodzaak van een zodanige inrichting, aan de andere zijde is men echter bevreesd voor de financiële consequenties die daaruit voortvloeien. Bestemd voor streekrecreaiie De gemeente, die het meest bij verwezenlijking van de plannen zou zijn gebaat is Lise, omdat in deze plaats geen openbare badgelegenheid bestaat De mogelijkheid tot stichten van een openluchtbad, uitsluitend af gestemd op de plaatselijke behoef ten, is dan ook reeds lang een onder werp van studie. Maar na de in het vorig jaar verschenen sociaal-econo misch rapport voor de bloembollen streek geponeerde stelling, dat de plaats voor een evtl. streekbad ge vonden moet worden in het voor al gemene recreatie bestemde westelijke deel van Lisse, en wel het complex KeukenhofReigersbos, gingen de gedachten zich bewegen naar de mo gelijkheid van een meer op deze algemene (streek) recreatie gerich te zwemgelegenheid. Inmiddels is be kend geworden dat ook provinciale instanties deze zienswijze delen eD menen dat een in die omgeving te stichten zwembad van belangrijk re creatieve betekenils voor de gehele streek zal zijn. De beide instanties, d.z. de samenstellers van het ge noemde streekrapport en de provin cie, gingen hierbij echter uit van een openluchtzwembad met weiden, zonneterras, e.d. Groeiende behoefte. In de dezer dagen verschenen toe lichting op de gemeentebegroting 1960, wijden b. en w. van Lise aam deze materie bijzondere aandacht. De juistheid van de weergegeven me ningen aannemend, hebben zij eni ge tijd geleden reeds de mogelijkheid gepeild tot het ter beschikking krij gen van daarvoor benodigd terrein in de omgeving van de Loosterweg en de Essenlaan, in de nabijheid dus van het reeds bestaande sportpark. Een en ander heeft niet tot een gun stig resultaat geleid maar inmiddels heeft dit plan ook zijn actualiteit verloren, sinds de opgeworpen sug gestie voor de stichting van een over dekt streekzwembad. Behalve de besprekingen daarover met de besturen van nabuurgemeen ten, die overigens niet tot een posi tief resultaat hebben geleid, zijn ook besprekingen gevoerd met deskundi gen op het gebied van stichting en exploitatie van zwembaden. Naar wij menen te weten kwamen deze uit de kringen van de Stichting Sportfondsenbaden in Nederland. Hieruit kon echter de conclusie worden getrokken, dat noch een open bad noch een overdekte gelegenheid rendabel te exploitren zijn, vanwege de na de oorlog sterk gestegen bouw en andere kosten, waarmee de stij ging van de inkomsten geen gelijke tred heeft gehouden. Maar, liggen de exploitatielasten van een overdekt bad uiteraard ho ger dan van een open gelegenheid, daar staat tegenover dat een open bad rond 300 dagen per jaar onge bruikt ligt. B. en w. van Lisse hebben nog onvoldoende inzicht omtrent de vraag in hoeverre deze veel hogere exploitatielasten van een overdekt zwembad kunnen worden gedekt door de inkomsten van het doorlopend ge bruik over het hele jaar. Wèl heb ben zij de indruk dat de streek nood zakelijkerwijs geleidelijk zal groeien hoefte om over een eigen Combinatiebad. Maar het is het college ook geble ken, aldus de nota van toelichting, dat uiteindelijk de exploitatie van een combinatiebad een open èn over dekt bad met gebruik van gezamen lijke outillage in economisch op zicht het meest verantwoord is, mits de bevolking zich reeds voldoende „zwemminded" toont. Als voorlopige conclusie in dit sta dium menen b. en w. van Lise dan ook te moeten stellen de stichting van zulk een combinatiebad als uit eindelijk doel. Dit doel is dan te vens van bepalende betekenis voor de plaats van de stichting. De lig ging moet zo centraal mogelijk in de gemeente en goed bereikbaar voor de streek worden geprojecteerd. Maar daarmee is dan het westelijke recrea tiegebied uitgeschakeld en gaan de gedachten meer uit naar de omge ving van de sportvelden, of naar een plaats tussen de huidige dorpskom en de toekomstige woonwijk in de Poelpolder. In étappes. De stichting van zulk een combina tiebad zal echter in étappes dienen tc geschieden. Allereerst moet op dracht worden verleend tot het ma ken van een architect-plan voor het gehele complex, overdekt- en open bad met aanliggende zonneweide en speelruimten. Hiermede zal naar schatting een bedrag van S 8000. gemoeid zijn, in het jaar 1960 te beste den. Vervolgens, aldus b. en w. in de nota van toelicht op de begro ting voor 1960 zal moeten wor den bezien aan de hand van de begrotingscijfers en de be schikbare middelen, welk deel het eerst tot uitvoering kan worden ge bracht, het open bad dan wel het overdekte deel Wat de beschikbare middelen betreft zou het gemeente bestuur de bestemmingsreserve van 300.000 als renteloos voorschot ter beschikking kunnen stellen. Echter, voorshands is dit wel het uiterste waartoe de gemeente in staat is. Ko men er op korte termijn niet méér middelen, met name van andere in stanties of uit de burgerij, dan blijft als enige mogelijkheid de stichting van een open zwembad. B. en W hebben echter hoop dat een overdekt bad in de gemeente en in streek van zodanige importantie zal worden beschouwd dat naar stichting daarvan met kracht zal worden gestreefd. Een overdekt bad immers zal in geheel andere en meerdere behoeften kunnen voorzien dan de in de streek, met name Hillegom en Sassenheim reeds be staande, zij het primitieve zwemge- legjenheden en een evtl. te stichten open bad in Lisse. Behoeften immers van een veel breder patroon, vooral ook voor het schoolzwemmen leszwemmen en het sportwedstrijd element, aldus het college in de ge noemde nota. De nota besluit met de vaststelling dat de bepaling van de keuze „open of overdekt" afhangt van thans nog niet vaststaande factoren. B. en w. van Lisse hopen echter op korte ter mijn nadere gegevens daarover te verkrijgen en zullen zich daartoe binnenkort tot andere gemeentebe sturen in de streek wenden Te dien aanzien zijn zij niet pessimistisch, „uit ervaring immers kennis dragen de van de zakelijke instelling doch besef van de besturen dezer gemeen- tevens van het sociale werkelijkheids ten, waarmede een onderling saam horigheidsgevoel beslist groiende is." de nieuwe broodbelegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, een Heinz 57 product niet voldoet. Tot de grond toe brandde gis teren een grote, oude boerderij te Reuver, eigendom van jonkheer Van Nispen tot Zevenaar uit Huis ter Heide, af. Het ontbrak de plaatse lijke brandweer aan bluswater, zodat men tankwagens uit Venlo moest laten komen. Het vee en het huis raad konden worden gered. Alle opstallen, machinerieën en de opgeslagen voorraden gingen ver loren. De oorzaak is niet bekend. De schade bedraagt ongeveer een ton. Het bedrijf was tegen brand verze kerd. Prof. dr Lam op Eerstejaarsdag te Leiden Verantwoorde keus uit universitair menu Een zeer groot getal eerstejaars studenten van de Leidse Universi teit is vanmorgen weer naar de Sleu telstad gekomen om zich al wat aan te passen aan het Leidse klimaat en om zich over de verschillende moge lijkheden van studie en samenleving te laten voorlichten. De heer Ph. Bosscher, praeses Fa- cultatum, sprak een welkomstwoord, waarna hij de rector-magnificus van de universiteit, prof. dr. H. J. Lam, bij het jeugdig publiek inleidde. De rector magnificus betoogde in de aanvang van zijn toespraak, dat de nieuwe studenten zullen moeten leren, liefde te gevoelen voor de Sleutelstad en haar Universiteit, voor de hoogtijdagen van 3 oktober, 8 fe bruari en 6 november die het geeste lijk milieu markeren, een genegen heid welke moet groeien uit gemeen schappelijk beleefde innerlijke emo tie. Eerst dan is het mogelijk zich te laven aan de zich steeds vernieuwen de en verjongende bron van weten schap en ook zichzelf te leren ont dekken. In geestelijke zin dient dit laven te zijn, wat in materiële zin het or ganisme doet met voedsel: opnemen en selecteren. Het geestelijk voedsel ligt in het Leidse Universitaire milieu in on eindige verscheidenheid gereed om a la carte of volgens menu genuttigd te worden. Hoewel verwacht moet worden, dat een twintigjarige oud en wijs genoeg is om materieel gezien een goede voedselkeuze te doen, is het de vraag of hij voldoende voorbereid is om ook het geestelijk voedsel in de juiste vorm en dosering te kiezen. De vrijheid van keuze moge dan wel blijven bestaan, het is toch mede om deze reden, dat in het eerste en ook wel het tweede studiejaar de studieprogramma's veelal niet al leen stringent zijn, maar ook de be schikbare tijd vrijwel geheel vullen. Wat er daarmee overigens aan per soonlijke verantwoordelijkheid over blijft is niet gering: spijbelen wordt niet gestraft maar spijbelen bij her haling straft zichzelf. Alleen. Na een wandeling door de „spijs, kaart" wees prof. Lam er op, dat de student weliswaar bij zijn keuze kan steunen op adviezen van an deren, maar eenmaal toch alleen voor de overvloed komt te staan, wanneer het gaat om de diepere zin en inhoud van de wetenschapsbeoe fening. „Onderzoek" kent drie fasen, die men kan karakteriseren met de vra gen: wat? waardoor? en waarom? De beantwoording van de eerste twee ligt binnen het bereik van de we tenschap, de vraag naar het waarom niet of slechts zeer gedeeltelijk. Het „wat" betekent waarneming en interpretatie, een ogenschijnlijk eenvoudige zaak die echter bij na der inzien dikwijls een grote mate van oefening en zelfkritiek blijkt te vereisen voordat men van betrouw bare objectiviteit kan spreken. Het „waardoor" is een weerspiegeling van clausale processen, die vooral in de natuurwetenschappen een domi nerende rol hebben gespeeld en nog spelen, al zyn er tekenen dat zij niet tot de microkosmos, dat is dus waar schijnlijk ook het allerverste verle den en misschien ook de allerverste toekomst (wat wellicht.hetzelfde is) vermogen door de dringen. Overtuiging. Het „waarom" echter is in weten schappelijke zin irrelevant, omdat de wetenschap op deze vraag geen antwoord kan geven. Daar gaat het om een persoonlijke overtuiging ten aanzien waarvan geen adviezen kun nen worden gegeven. Prof. Lam schetste de manieren, waarop men het geestelijk voedsel van de Universiteit kan verteren: schrokken om zo snel mogelijk ver zadigd te verdwijnen, concentreren op slechts één gerecht wat in zekere zin ook een vorm van schrokken is, of bedachtzaam selecteren en een harmonieus diner verwerken. Keus. Een weloverwogen keuze van spijs, een nauwkeurig proeven en een rustige vertering openen de mo gelijkheid, dat de student van nu een bedachtzaam wetenschapsman wordt, die de twijfel bovenal lief heeft en die van alle dingen, in de eerste plaats van zichzelf de betrek kelijkheid inziet. Hoe dan ook, de wetenschappelijke vorming vergt als iedere positieve vorming gedegen werk, waarbij moeilijkheden niet mogen worden ontweken, integendeel juist moeten KATWIJKER OP HET STATION 1300.LICHTER. Gisteren is op het station Holland se Spoor te Den Haag de portefeuille van een inwoner van Katwijk gerold. De portefeuille bevatte Nederlandse en Belgische bankbiljetten ter waar de van 1300. BIJ ZIJN BROER INGEBROKEN De politie te 's-Gravennage heeft de 37-jarige loswerkman H. K. B. N. aangehouden, die bij zijn broer inge broken had en diens bromfiets had gestolen. Voorts wordt N. verdacht van diefstal van geld ten nadele van familieleden en van oplichting c.q. flessentrekkerij van ƒ400. worden gezocht. Want alleen door moeilijkheden buiten en vooral in zichzelf te overwinnnen wordt een karakter gevormd en kan men de eigen waarde leren kennen, aldus besloot prof. Lam. Weer 400 Britse nabestaanden naar ons land Sinds 1945 bezochten 25.000 de oorlogsgraven Op meer dan 500 begraafplaatsen in Nederland zijn ruim 30.000 ge allieerde militairen begraven die in de Tweede Wereldoorlog in ons land de dood vonden. Voor de nabestaan den werd in 1945 het Nederl. Oor- logsgravencomité opgericht, dat la ter onder de naam „Klaprooscomité" in binnen- en buitenland grote be kendheid zou krijgen Kort na de oprichting van het comité kon een begin worden gemaakt met het ont vangen der nabestaanden. Dit jaar gedenkt het Klaprooscomité, dat het sedert de oprichting meer dan 25.000 vaders, moeders, vrouwen en kinde ren gastvrijheid mocht verlenen. Ook vlak over de grens tussen Nijmegen en Kleef liggen twee uitgestrekte Britse begraafplaatsen, n.l. die van Reichswald en Rhein- berg. Alleen de begraafplaats van Reichswald telt reeds 7.553 graven Op 10 september arriveert weer een groep van 162 nabestaanden in ons land, wier familieleden op de beide Duitse begraafplaatsen ter aarde werden besteld. Met een speciale trein reizen zij naar Nijmegen, waar zij worden ondergebracht. Op 16 september arriveren 250 na bestaanden en oud-strijders in Hoek van Holland, die de plechtigheden ter herdenking van de Slag om Arn hem zullen meemaken. In de mor genuren van de 16e komen zij met de boot in Hoek van Holland aan en reizen vandaar met een speciale trein de „Airborne Express" naar Oosterbeek en Arnhem. Helpt mee. Nederland voor schande te behoeden Steunt de Nw Guinea Expeditie Op het moment dat de heer C. Verolme las, dat het financieel niet goed ging met de expeditie aaar het Sterrengebergte in Nieuw Guinea besloot hij direkt deze zaak in stu die te nemen Door een persoonlijke garantie van f 200.000 wilde hij de expeditie vor een terugtocht en ons kleine land voor een nationaal schan daal behoeden. Daarbij heeft hij echter de hoop uitgesproken, dat deze expeditie tot het hart zou spreken van ons gehele volk en hij rekende er op, dat ook de zakenwereld zich niet onbetuigd zou laten. Het verheugde hem ten zeerste, dat er uit het gehele land meest kleine giften begonnen binnen stromen. Ook bedragen van 5 gulden waren van harte welkom, omdat zij met het hart werden gegeven en be wezen, dat ons volk niet ongevoelig is voor een mislukte expeditie. Toen er enkele tienduizenden gul dens waren binnengekomen hield deze stroom plotseling op. Bij nadere informatie bleek, dat er verwarring is ontstaan door een in bijna alle bladen opgenomen persbericht, waar in werd gesproken over de steunak- tie, die 4 ton had opgeleverd. Men heeft dit opgevat als een medede ling dot de toegezegde 2 ton van de heer C Verolme reeds was over schreden. Dit bedrag was echter al gebruikt door de expeditie voordat zij in ernstige moeilijkheden raakte Elke bijdrage wordt dus nog ten zeer ste op prijs gesteld. Men kan geld storten op postgiro rekening 3016, Rotterdamsche Bank N.V. te Rotterdam, onder motto: „C. Verolme, Rekening Steun Expeditie Nieuw-Guinea". Hoofdingelanden van Rijnland Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland maken bekend: dat door de vertegenwoordigers der gemeentebesturen van Amster dam, Bloemendaal en Heemstede op 1 september 1959 tot hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigen dom van die gemeenten is benoemd de heer mr. H. W. Vliegen te Bloe mendaal; en tot hoofdingeland-plaatsvervan ger van Rijnland voor het gebouwd eigendom van die gemeenten is be noemd de heer B. K. Buurman te Heemstede; dat door de vertegenwoordigers der gemeenetbesturen van Aalsmeer en Haarlemmermeer op 2 sept. 1959 tot hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigendom van die gemeen ten is benoemd de heer G. G. Log gers te Aalsmeer; en tot hoofdinge land-plaatsvervanger van Rijnland voor het gebouwd eigendom van die gemeenten is benoemd de heer mr. G. C. van der Willigen te Hoofddorp (Haarlemmermeer) (68) De Communistisch-Chinese minis ter van buitenlandse zaken, maar schalk Tsjen Ji, heeft woensdag op een ontvangst in de ambassade van Noord-Vietnam, aangeboden ter ge legenheid van de Noordvietnamese nationale feestdag, verklaard dat de Chinese volksrepubliek nimmer grondgebied van andere staten heeft geschonden, maar ook nooit schen ding van eigen gebied zal toestaan. Tsjen Ji noemde India niet bij na me, doch waarnemers menen dat zijn verklaring slaat op de recente In- disch-Chinese grensincidenten. Het was de eerste openbare verklaring van een Chinese gedragsdrager op de incidenten sinds Nehroe's verleden week in de Inoische volksvertegen woordiging afgelegde verklaring, dat Communistisch-Chinese troepen de Indische grens hadden overschreden. De Chinese minister verklaarde dat de Chinese volksrepubliek altijd het standpunt heeft ingenomen, dat in ternationale geschillen door vreed zame onderhandelingen uit de weg moeten worden geruimd. „Wij zijn voorstanders van een vreedzaam naast elkaar bestaan van en vrede lievende wedijver tussen landen met uiteenlopende maatschappelijke stel sels. Dit grote richtsnoer voor onze buitenlandse politiek kan nimmer door geruchten of lasteringen teniet worden gedaan", aldus Tsjen Ji. Voordat hij deze verklaring afleg de had de Communistisch-Chinese minister de Verenigde Staten be schuldigd van het aanstichten van een burgeroorlog in Laos, hetgeen volgens hem een bedreiging was van de veiligheid van Communistisch- China en Noord-Vietnam. Scheepsberichten AAGTEKERK 2 sept. van Las Palmas naar Kaapstad; ACILA (t) 3 sept. te Stanlow verwacht; ACMAEA (t) 2 sept. van Oran naar Port Said; ALCA 2 sept. te Sfax; ARCA (t) passeert 2 sept. Wight naar Barry; BATJAN 2 sept. te Beaumont; BATU 2 sept. te Cheribon; CALTEXX GORINCHEM (t) passeert 2 sept. Wight naar Rotterdam; CALTEX UTRECHT (t) passeert 2 sept. Finisterre naar Avonmouth; CLA- VELLA (t) 3 sept. te Rotterdam ver wacht; DELFSHAVEN 2 sept. van Fal mouth naar Jacksonville; GAASTER- KERK passeert 2 sept. Kaap Bon naar Port Said; GUINEEKUST 2 sept. te Dakar; HEEMSKERK 2 sept. te Kobe; KAROSSA 2 sept. van Sorong naar Ti- mor; KOSIC1A (t) passeert 2 sept. Ter- ceira naar Curagao; LEIDERKERK 2 sept. van Adelaide naar Aden; NEDER EEMS 2 sept. van Djibouti naar Musi; ORESTES passeert 2 sept. Azoren naar Guadeloupe; PRINS DER NEDER LANDEN 2 sept. te Barbados: PURME- REND (t) passeert 2 sept. Ceylon naar Abadan; STRAAT TORRES 2 sept. van Bombay naar Cochin; TAMARA (t) passeert 2 sept. Str. Ormoesz naar Bah rein; VAN HEEMSKERK 3 sept. te Bangkok; VAN NOORT 3 sept. te Dai- ren; VLIELAND passeert 2 sept. Malta naar Mena al Ahmadi; WAAL 2 sept. te Algiers; WOENSDRECHT 2 sept. van Cartagena naar Sete; WONOGIRI 2 sept. rede Bombay; ZAANKERK 3 sept. te Penang verwacht. ALCOR 2 sept. v. Buenos Aires n. Laspalmas; ALDABI 3 sept. te Rio de Janeiro; ALPHERAT 3 sept. te Santos; ARENDSKERK 3 sept. v. Aden n. Mom basa; BALI 3 sept. te Hamburg; BOIS- SEVAIN 2 sept. v. Rio de Janeiro n. Kaapstad; CALAMARES 3 sept. te Pto Libertador; CASTOR 3 sept. te Limaa- sol; EOS 2 sept. v. Izmir na Catania; GIESSENKERK 3 sept. te Marseille: HATHOR 2 sept. v. Sfax n. Cartagena: HECTOR 3 sept. te Beyrouth; ISIS 2 sept. te Santiago de Cuba; IVOORKUST 3 sept. te 1'Havre; JACOB VEROLME 2 sept. te Contrecoeur; JAPARA 2 sept. v. Barcelona n. l'Havre; KARIMUN 2 sept te Saigon; KARSIK 2 sept. te Ko be; KATELYSIA (t) 2 sept. v. Suez n. Gebraltar; KRYPTOS (t) 3 sept. te Shell haven; KYLIX <t) 2 sept. v. Miri n. Singapore; LANGKOEAS 3 sept. te New Orleans; LEKHAVEN 3 sept. te Rosario; LOPPERSUM 2 sept v. Svan- nah n. Charleston; MAASHAVEN 2 sept. v. Buenos Aires n. Laspalmas; MAAS- KERK 2 sept. v. Beira na Lorenzo Mar ques; MODJOKERTO 3 sept. te Singa pore; OBERON 2 sept. te New York; OOSTKERK 3 sept. v. Aden n. Fremant- le; PRINS DER NEDERLANDEN 2 sept. v. Barbados n. Madeira; PRINS WILLEM IV 2 sept. v. Glasgow n. Mon-" treal; SAMARINDA 2 sept. v. Balboa n. San Diego; SARANGAN 3 sept. te Beira; SCHELDELLOYD 2 sept. v. Port Swettenham n. Aden; SLAMAT 3 sept. te Akaba; SOMMELSDIJK 2 sept. v. New York n. Antwerpen; STAD ARN HEM 3 sept. v. Alicante n. Bremen; STRAAT SOENDA 3 sept. te Durban; TAWALI 2 sept. v. Cochin n. Aden; THEMIS 3 sept. te Puerto* Limon; US- SEL 2 sept. to Piraeus; ZONNEWIJK 3 sept. v. Belvast n. Liverpool; ALM- DIJK 2 sept. te R'dam; ALMATI 3 sept. te R'dam; ALUDRA 2 sept. v. R'dam n. Rio de Janeiro; ARIADNE 2 sept. v. Am sterdam n. Hamburg; CALTEX DELF ZIJL (t) 3 sept. v. Rotterdam n. Vlis- singen; EENHOORN f sept. v. R'dam n. Antwerpen, 2 sept. te Antwerpen; GABONKUST 3 sept. v. Amsterdam n. Freetown; GRAVELAND 2 sept. v. Am sterdam n. Laspalmas; KIELDRECHT 3 sept. te Rotterdam; LARENBERG 2 sept. v. Amsterdam n. Hamburg; LELY- KERK 2 sept. te Amsterdam; LIEVE VROUWEKERK 2 sept. v. Rotterdam n. Hamburg; MEERKERK 2 sept. te Rot terdam;; MERWEDE 3 sept. van Rotter dam na Dakar; MONTEFERLAND 3 sept. v. Amsterdam n. Laspalmas; NAESS TIGER (t) 2 sept. v. R'dam n. Tripoli; NOORDWIJK 2 sept. te Uitlui den; OOTMARSUM 3 sept. te A'dam; ORION 2 sept. v. A'dam, 3 sept te Rot terdam; OUWERKERK 2 sept. v. Am sterdam n. Bremen, 3 sept. te Bremen; PIETER S 2 sept. v. Rotterdam n. Swan sea; RANDFONTEIN 2 sept. v. Amster dam n. Bremen/Hamburg; ROTTER DAM 3 sept. v. Rotterdam n. New York; STENTOR 3 sept. v. Rotterdam n. Am sterdam, 3 sept. te Amsterdam: SUMA TRA 2 sept. te Amsterdam; TERO 3 sept. te Rotterdam; WILLEMSTAD 2 sept. v. Amsterdam n. Ahamburg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9