$LM£LGAT öéywmTAD Scherp DUINSTREEK SECRETARESSE NIET-BEZORGING Rijnsburgs raad vond in zijn agenda weinig stol voor discussie RUNSTREEK Boerenleenbank te Oude Wetering bereikte 3 miljoen aan spaargeld DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (\ef~ GROEN Enige honderden jongens en meis jes schaarden zich vanmorgen weer rond de kansel in de Pieterskerk om zich te bezinnen op de tijd die voor hen komen gaat: studeren aan de Leidse universiteit. Er gaat plechtigheid en wijding uit van dit moment en onwillekeurig dringt zich de gedachte op aan de rumoerige weken, die in het ver schiet liggen; te beginnen volgende week dinsdag met het knippen der blonde, zwarte en rode lokken. De groentijd begint. Dat betekent: herrie op de Breestraat, fakkel-op- JS. tochten en kleine en grote \f pesterijtjes. De groentijd „kneedt" de scholieren tot lidmaat schap van het corps en het is wel eens interessant een gedeelte van de bloemlezing over te nemen, die gepubliceerd is in het rapport over het „nihilisme", d.w.z. het nergens lid van zijn onder de Leidse studen ten, dat onlangs verschenen is. We lezen citaten uit brieven: „De eerste jaren had ik weinig tijd en geld om lid te worden van het LSC. Daarna had ik geen zin meer door de verveelde indruk die de eerstejaars-groenen maakten". „LSC-lidmaatschap is alléén de moeite waard voor wie over tijd en geld beschikt". „Het is in Leiden zo dat er in feite slechts één gezelligheidsvereniging bestaat, en daar ik principieel tegen de mentaliteit van deze vereniging ben, die ik beschouw als totaal ver ouderd en behorend bij een bepaalde complete 10-maands opleiding. PITMANSCHOOL Kon. Erkend Plantsoen 65 Tel. 26558 (Advertentie) Zonnig weer houdt aan De Bilt, donderdag 10 uur: Het KNMI deelt mede: Het koufront van een depressie ten noorden van IJsland is in het zee gebied ten westen van Ierland tot stilstand gekomen, terwijl de sto ring zelf snel opvult. Ze vormt geen bedreiging meer voor het hogedruk- gebied, dat zich uitstrekt van Scandi navië via de Britse eilander naar de Azoren. Een volgende depressie in in- middels de oceaan opgetrokken. Ze volgde aanvankelijk een oostelijke koers, maar midden op de oceaan werd de baan naar het noordoosten verlegd, zodat de storing morgen bij IJsland wordt verwacht. In zuid-Europa staat het weer on der invloed van een uitgestrekt lage drukgebied. Tengevolge daarvan is er in Italië, langs de Rivièra en na bij de Pyreneën vrij veel regen vallen. Geen van de lagedrukgebieden kan het hogedrukgebied in onze omge ving aantasten, zodat het waarschijn lijk is dat het droge en zonnige weer nog verscheidene dagen zal aan houden. GEM. AANKONDIGING WACHT VERBOD. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wacht- verbod vast te stellen voor de Rijns- burgersingel, voor zover gelegen tussen de Marislaan en de Maredijk. FEESTELIJKE OUDERAVOND IN NIEUWE ST. JOSEPHSCHOOL. sociale klasse, n.l. de liberaal-bur gerlijke en kapitalistische en pseudo- In verband met de opening van de kapitalistische klasse, ben ik geen St. Josephschool bood de ouderver- lid. De geest van de 19e eeuw is er eniging op 2 september een feest- nog duidelijk voelbaar. I avond aan de ouders aan. „De groentijd is voor mij princi pieel onaanvaardbaar. De ontgroe- ner hoorde m.i. boven dit alles te staan. Ik beschouw de ontgroening dan ook als laagstaand en decadent". „Ik heb bezwaar tegen het corps vanwege het uniforme cliché-sausje, dat ervan afdruipt. De uniforme le venshouding, zelfs de uniforme ge zichtsuitdrukking van alle corps jongens staan me zwaar tegen'" De belangstelling van de oüders was overweldigend. In de ruime aula bleef geen plaats onbezet en zelfs op de galerij men de ouders plaats. Na enige inleidende woorden van het hoofd der school, de heer J. de Raaij, kregen de ouders de gelegen heid de nieuwe school te bezichtigen. De ouders vielen van de ene ver- No. 538. Horizontaal: 1. soort van koffie, 5. pluim van een vogel, 6. oorlogsgod, 8. zangstem, 10. stok, 13. vermoeid, 15. stad in Duitsland a. d. Rijn aan de voet v. d. Niederwald, 16. vaarwel, 17. gem. in N..-Brab., 18. gem. in N.-Brab. bij Eindhoven, 20. rook, 22. nobel, 24. stok bij het kaartspel. Verticaal: 1. voornaamwoord, 2. bid (Lat.), 3. huisdier, 4. slede, 5. trouweloze daad, 7. keur, ijk, 9. werpstrik, 11. tegenstelling van jong, 12. gem. Gelderl., 13. bijwoord, 14. nakroost, 18. plaats in België, 19. nieuw (Gr.), 21. mount (afk.), 23. af korting van dyne. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 537. Horizontaal: 1. smerig, 5. vod, 6. Kaboel, 8. el, 9. gat, 10. als, 13. D.S., 14. Ephese, 17. eel, 18. straat. Verticaal: 2. eva, 3. robe, 4. ido. 6. klamp, 7. Eelde, 8. eg, 11. s.s., 12. teer, 15. het, 16. sla. „Ik was door mijn persoonlijke bazing in de andere toen ze de rond- structuur niet opgewassen tegen de gang door de school maakten Me- dictatuur der schreeuwerd schrijftnige vader en moeder zou in zo'n een ander, ik ben er dan ook nooit school nog wel eens een jaartje wil- in geslaagd mij op de sociëteit op ten doorbrengen, mijn gemak te voelen". Na de bezichtiging werd aan d( Maar daar staan andere meningen ouders een prachtige geluidsfilm in tegenover: kleuren vertoond, die buitengewoon „De groentijd was achteraf leuk. j ir de smaak viel. Ik heb intensief contact met anderen Toen om half elf de lichten van gehad". de aula weer aangingen, bleven de „De groentijd heeft waarde, vooral, meeste ouders nog een uurtje zitten omdat je veel jaargenoten, leert ken-om met elkaar te praten of een dans- nen". 1 je te maken op de muziek, die door de En tenslotte: j aula weerklonk. "?e Is g°e.d V00F, e®nEen zeer geslaagde ouderavond met verbreding van ;e gezichtsveld. Je een opkomst van een 160 ouders. bekrompen ideetjes gaan eruit". Voor wiskunde l.o. aan de af deling C-cursus van de R.K. Kweek school „Cor Mariae" te Den Haag slaagde de heer Y. Konings uit Lei den. De jubileum-feestavond wegens het 10-jarig bestaan van de R.K. Korfbalver. „Crescendo" vindt a.s. zaterdag 5 sept. plaats in het Sint Antonius Clubhuis. Leden of dona teurs die eventueel nog geen toe gangsbewijzen ontvangen hebben, kunnen deze nog afhalen bij de vol gende adressen: J. Hazebroek v .d. Hoevenstraat 5 en L. v. Kesteren, Zijlsingel 49. Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 9 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE Burgerlijke Stand Geboren: Marianne d. v. H. d Roode en C. Uiterdijk. Ronald z. i J. Beurse en B. Waasdorp. Willem Frederik z. van C. de Wolf IJzerman. Bettina Johanna d. v. L. Becker en J. ten Kampe. Martina d. van W. Noort en J, Noort. Wilhelmina Agatha Maria d. v. P. L. Groen in 't Woud en M. C. Koppers. Sylvia d. van L. Hemmes en J. C. Postma. Elisabeth d. v. T. M. Donker en H. M. van Versendaal. Jacqueline Petronella Maria d. v. B. Paddenburg en W. T. de Wit. Leidse agenda ZATERDAG, 5 SEPTEMBER. „Crescendo", korfbalver. voor r.k., viering 10-jarig bestaan. Receptie in „Het Profje", Burggravenlaan, 35 uur nam. Jubileum-feestavond, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. ZONDAG, 6 SEPTEMBER. „Club de Limetz", reünie van „rei zigers", ouders en belangstellende vrienden, Romanuszaal, 8 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN.. Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BIOSCOPEN De films in de week van 28 aug. 4 sept. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Artisten en modellen", lf jaar. Lido: „Het rijkste meisje ter we reld", alle leeftijden. Luxor: „King Creole", volwasse nen. Trianon: „De levensroman van Jo seph Schmidt", alle leef tijden. Rex: „Song of Sheherezade", alle leeftijden. (Donderd. „To heil and back", 14 jaar). TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van tot 5 uur: 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparh 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Het ligt in de bedoeling meer dergelijke ouderavonden te geven om mede daardoor de band tussen school en ouders te verstevigen. Laatste Berichten VEROLME IN NOORWEGEN. Het Noorse ministerie van nijver heid heeft vandaag officieel toestem ming gegeven voor de overneming van de scheepswerf Sarpsborg in de Oslofjord door de Nederlandse scheepsbouwer C. Verolme. Volgens de vandaag te Oslo gepu bliceerde overeenkomst mag Verol me de aandelen van de maatschappij met een totale nominale waarde van 0.000 kronen kopen. Verolme mag op de werf sche pen bouwen en herstellen. Indien hij zich met anclere activiteiten bezig houdt, kan hem een boete van ten hoogste 500 kronen per dag worden MARATHON DE RODE HAAN OPENDE TE VROEG De voorbereidingen voor de feeste lijkheden waren al getroffen: heden morgen om tien uur zou een „Spar"- noodwinkel geopend worden in een van de garages van de nieuwe flat- bouw aan het verlengde van de Boerhaavelaan. Tot in de avonduren was gisteren de winkelier in zijn bedrijfje bezig geweest. Om tien minuten over half elf ont. dekte een bewoner van de Mariën- poelstraat brand in het miniatuur winkeltje. De brandweer werd ge alarmeerd, die zogauw de deur van het bedrijfje werd geopend tegenover zeer zware rook stond, die het blussingswerk aanvankelijk enigszins bemoeilijkte. De toonbank en wat winkelmeubi- lair werden door het vuur vernield. Een voorraad boter, een partijtje chocoladerepen en wat flessen wijn gingen verloren. Het bedrijfje was tegen brand ver zekerd. SASSENHEIM DE ORANJEFEESTEN Kindercorso. In de op donderdag j.l. gehouden vergadering met de hoofden van scholen is besloten, in afwijking van verleden jaar toen elke klas met een eigen voorstelling kwam, dit jaar alles vrij te laten, dus nu komen ook versierde fietsen, kleine en grote groepen e.d. voor keuring en prijzen in aanmerking. Tevens is ook op voorstel van de hoofden van scholen besloten, geen geldprijzen te geven, doch alleen bekers en medailles, welke prijzen afgestaan worden aan de resp. klas van een school. Deze bekers en medailles zijn vol gende week te bezichtigen in de étalage van boekhandel Gebrs. Dem-. menie. Op dinsdagavond 15 september a.s. zal 's avonds een concert gegeven worden door Adest Musica op het muziekpodium aan de Parklaan. Wedstrijden. Maandag 7 september a.s. 's avonds tussen 8 en 9 uur is in het Hotel het Bruine Paard gelegenheid voor in schrijving. Puzzlerit auto's inschrijf- géld 3,puzzlerit bromfietsen ƒ1,wielerwedstrijd'op tourfiet- sen (niet voor licentiehouders) en voor eigen risico 1,behendig heidswedstrijd op fietsen voor meis jes en jongens van 12 tot 15 jaar geen inschrijfgeld en voor ballon- blazen voor meisjes van 16 t/m 18 jaar geen inschrijfgeld. Tonknuppelen heren van 8 tot 80 jaar, inleggeld 0,50. De prijzen voor deze wedstrijden 14 Routinekwesties vlot behandeld. Gisteravond kwam de raad van de gemeente Rijnsburg in het gemeente huis in openbare vergadering bijeen; afwezig was het raadslid de heer H. de Mooij. Niettegenstaande een agenda van 14 punten, was er toch weinig nieuws en werden de punten zonder veel discussie afgehandeld. Na enige goedkeuringen van G. S. waarbij, die van de doorbraak Tul penstraat-Vliet N. Z., waar reeds een geldlening voor was aangevraagd, kwam e i verzoek van de maatschap pij voor Tuinbo* w en Plantkunde aan de gemeente ter tafel, om zich voor 25.per jaar als lid van deze vereniging op te geven waarmede de raad accoord ging. Tevens was er een schrijven van de Bank van Ned. Gemeenten binnen gekomen, waarin de mogelijkheid werd geboden tot het aangaan van een geldlening tot f 109.800 tegen een rente van 4 Aangaande de aanbieding gemeente rekening en de rekening waterlei dingbedrijf werd door de raad geen commentaar gegeven. De gemeente- rekening -sluit met een nadelig saldo van f 48.602 doch er moet nog een bedrag van f 630.45 komen, waar onder de vernoogde uitkering uit het zijn volgende v/eek te bezichtigen in de étalage van boekhandel Gebrs. Demmenie. Zilveren zakenjubileum „Slot Teij- lingen". Op 9 september a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer L. R. v. Vliet zich vestigde als kaas handelaar in de thans zeer bekende kaashandel „Slot Teijlingen". Woensdagmiddag zal dit jubileum herdacht worden met een receptie voor officieel genodigden, bij welke gelegenheid het nieuwe kaaspakhuis geopend zal worden door de burge meester P. M. F. Smolders van Voor hout terwijl de burgemeester van Sassenheim, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens het bedrijf in werking zal stellen, wanneer dat is ingezegend door pastoor P. Braak. Des avonds is er dan receptie van 19 tot 21 uur op de binnenplaats van de ruime „Slot Teylingen". WASSENAAR Jeugd hengelde in de Haven Dertig jongens en meisjes hebben gisteravond deelgenomen aan de tweede jeugd-hengelwedstrijd, die door de buurtvereniging Oostdorp en omgeving was uitgeschreven Om 6 uur gingen de dobbertjes het water van de Haven in; er werd e venal- vo rige keer tweemaal een half uur ge vist. De vangsten waren niet groot, in aantal noch in afmetingen Peter Knijnenburg en Hans Westgeest vin gen ieder een visje van 11 Va cm lengte: de grootste van deze wed strijd. Het waren deze twee hengel- adspiranten, die resp. voor en na de pauze het eerst beet hadden. Een meisje won de eerste prijs vooi het grootste aantal vissen: Lena van der Krogt ving er vier. Vier jongens, Tonny Suurenbroek, Dick Schmal, Jacques Kievit en Frank Beek haal den er ieder drie op. De prijzen die voor deze wedstrijd waren uitgeloofd bestonden weer hengelsportattributen Gemeenteraad De eerstvolgen de openbare vergadering van df Wassenaarse gemeenteraad zal ge houden worden op woensdag 9 sep tember a.s. des avonds kwart over 7 in Raadhuis De Paauw. Geslaagd Voor het examen Duits L.O. is aan de R.K. Kweek school „Cor Mariae" geslaagd heer B. Horikx te Wassenaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Woensdagmorgen omstreeks half twaalf heeft een kalf door zijn sprong uit een auto naar de vrijheid, zijn dood bespoedigd. Het gebeurde aan de Steekterweg, ter hoogte van het pand no. 150 waar de vee-expe diteur, de heer T. van Varik enkele kalveren zou gaan lossen, dat, ter wijl hij met een kalf onderweg was het andere uit de auto een sprong nam en over een ca. 1 m. hoog hek de vlucht wilde nemen. Het dier liep de rijbaan op van de drukke verkeersweg Leiden- Utrecht, op het moment, dat uit de richting Utrecht met een snelheid van ca. 80 km. een personenauto naderde, die bestuurd werd door de heer J. G. W. D. uit Leiden. Op een dergelijke „tegenligger" had de autobestuurder niet gere kend. De afstand tussen de auto en het kalf was tekort om nog met succes te kunnen afremmen. Het gevolg was, dat het kalf zo ernstig bij de aanrijding werd ge kwetst, dat het moest worden afge maakt. De auto kreeg enkele flinke deu ken. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De schade wordt door verzekering gedekt. Mej Joh. Buys kreeg I 100 premie toe Op 31 augustus 1.1. werd door de inleg van mej. Joh. Buys aan de Boe renleenbank te Oude-Wetering een totaal van 3.000.000,— aan spaar gelden bereikt. Voor de bank te Oude Wetering, dat slechts een bescheiden plaatsje is, betekende het bereiken van dit bedrag een belangrijke mijl paal. Het was dan ook niet te verwonde ren, dat ter gelegenheid van dit ge beuren een bijeenkomst met een enigszins feestelijk karakter was ge organiseerd. De inlegster zelf was wel voor de bijeenkomst uitgenodigd, doch was geheel in het ongewisse ge laten omtrent de reden van de uit nodiging. Zij werd door de voorzitter van de bank, de heer P. Enthoven, toegesproken, waarbij de heer Ent hoven o.m. opmerkte, dat tot voor enkele jaren, toen de nieuwbouw in het Meerkreukplan nog niet begon nen was, Oude-Wetering niet meer dan plm. 300 gezinnen telde; dit is met de nieuwbouw der laatste jaren wel uitgebreid, maar de nieuwe be woners blven meestal spaarder bij de bank in de plaats waar zij vandaan komen. Ook uit de omliggende plaatsen trekken wij spaargelden aan, maar in elk van deze plaatsen is een spaar bank van de Rijkspost; het Nut- of boerenleenbanw, zodat daar de spoe ling dun is. Bezien we dan de drie miljoen in dit licht dan hebben we toch echt wel reden om in Oude-Wetering tevreden te zijn. Het is misschien wel aardig om nog Op de eerste balans per 31 dec. 1902 stond vermeld 7000,— spaargeld, verdeeld over 28 boekjes; 1910 51.000 gulden met 203 boekjes; 1920 162.000 gulden met 378 boekjes; 1930 779.000 gulden met 1080 boekjes; 1940 761.000 gulden met 1197 boekjes; in het geld- saneringsjaar 1945 2.036.000 gulden met 1577 boekjes; 1950 1.333.000 gul den plm. 2000 boekjes n 1958 werd nog een grote sprong gemaakt; 1 jan. 1958 2.343.000 gulden en 1 jan. 1959 was ons spaarsaldo opgeklommen tot 2.745.000 gulden. Er moest toen nog 255.000 gulden bijkomen om het ge stelde doel te bereiken. In april en mei van dit jaar kregen we nog een ontvangst. teruggang van 31.000 gulden te in casseren. Juni en juli waren echter bijzonder gunstig voor de spaarbank en op 31 augustus 's morgens stonden we op f 2.999.469.55. Er kwamen die morgen eerst nog 4 stortingen in die net niet voldoende waren en toen stapte ons buurmeisje Joh. Buys binnen en maakte het gat vol. Met een van verrassing stralend gezicht mocht mej Buys een premie van 100,in ontvangst nemen! Namens de raad van toezicht feli citeerde de heer C. Beuk de inlegster en bracht hulde aan de kassier, de heer M. R. van der Veld, en diens assistent, de heer Keizer, voor het vele werk, dat tot dit fraaie resultaat had geleid. Mej. Buys tenslotte bracht dank voor de toegekende premie en voor de haar ten deel gevallen feestelijke De directeur van de Boerenleenbank i en overhandigt haar de premie van enige c7jfè"rsYë"nóemen van de spaar- te Oude-Wetering, de heer P. Entho- 100.—. Zij heeft de 3 miljoen volge- gelden vanaf de oprichting in 1901;! ven, feliciteert hier mej. Joh. Buys 1 maakt gemeentefonds van 51.331. Te be talen is er nog een bedrag van ƒ3.115 zodat uiteindelijk nog een batig saldo zal ontstaan van 11.327. De kapitaaidienst heeft een nadelig saldo van 368.568 en de rekening waterleidingbedrijf een batig saldo van f8.716. Vervolgens werd de toekenning van 5.— subsidie voor de rijks- politiekapel door de raad goedge keurd. In vacatures voorzien. In verband met het per 1 sept. 1959 aan de heer W. Blanken verleende ontslag als hoofdcommies ter secre tarie is in de vacant gekomen betrek king van waarnemend gemeente ontvanger benoemd de heer B. Hen- sen, commies ter secretarie. Als waar nemend secretaris werd benoemd de heer E. Scheepstra, hoofd commies ter secretarie, welke laatste de eed werd afgenomen door de voorzitter, burgemeester B. H. Roomans. De regeling aangaande het verlenen van een vergoeding bij vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimte, werd, aangezien de Rijksuitkeringen verhoogd zijn, gewijzigd. De werke lijke uitgaven voor de O.L. school werden vastgesteld over 1958. Tevens ga+ de raad zijn accoord aan de aan vraag van de Julianaschool voor het inrichten van de personeelskamer, welke voorheen steeds, door overbe zetting van de school, als leslokaal gebruikt werd. De straten, die ontstaan door de bouw van 24 woningwetwoningen en 66 premiewoningen op de Knikker- baan welke een naam moeten heb ben, geven enige moeilijkheden daar deze woningen niet in één lijn even wijdig aan d" Petr. van Saxenstraat geplaatst worden, doch enigszins zig-zag gebouwd zullen worden Na enige liscussie -verd besloten geen nieuwe namen aan de straten te geven, doch de oude straatnamen waarlangs de woningen gebouwd worden te handhaven. Voorlopig geen particuliere bouw. Voor de bouw van de 24 woning wetwoningen ,verd aan de woning- bouwver. Spinoza" grond uitgege ven, doch voor de particulier bouw door de Combinatie kan nog geen grond beschikbaar gesteld worden. Wel is er plaats, aldus de beer Zand bergen, maai er is nog geen volko men zekerheid en die zal men dit jaar niet meer krijgen ook. Het voorstel van B en W. om een perceel bouwgrond aan de Noord- wijkerweg in verband met de moge lijke uitbreiding var het parkeer terrein bij het sportpark niet langer dan voor hel jaar 1960 aan de heer S. v. d. Kwaak e verhuren, werd eveneens aangenomen. Evenzo het voorstel van B. en W om de verbre ding van de Voorhouterveg thans geheel uit te voeren en de hiervoor benodigde percelen grond aan te kopen, hetgeen een bedrag van naar schatting f 1000 zal vergen. Het voorstel van B. en W. om een rekening courant overeenkomst met de stichting „Avondzon" aan te gaan, die een bejaarden centrum op zal richten werd ook door de raad goedgekeurd. Daar door de beschikking van de minister de uitkering uit de ge meentefonds verhoogd is van 14.59 tot 19.98 per inwoner, ingaande 1 jan. 1958 heeft dit gevolgen voor de gemeenterekennig 1958. Deze verandering moet ook aange bracht worden in de begroting en zal die van 1959 gewijzigd dienen te worden. De begroting toonde een te kort van 98.994 en is uoor de wijzi ging teruggebracht tot f 10.000 waar bij inbegrepen zijn de verhoogde uit kering en enkele andere wijzigingen betreffende afschrijving op enkele werken. Ook hiermede ging de raad accoord. ZOETERMEER Kinderfeesten. In afwijking met voorgaande jaren is door het comité voor de kinderfeesten besloten dit jaar de gebruikelijke kinderfeesten voor de schoolgaande jeugd ter ge legenheid van de Oranjefeesten op vrijdag 4 september a.s. te houden op de terreinen achter de Dorpsstr. 80. In schoolverband zullen de kin deren zich opstellen bij de kinder speeltuin waar zij een ballon in ont vangst nemen. In optocht onder de feestelijke muziek van het fanfare corps Kunst en Vriendschap wordt naar het terrein getrokken waar de spelen gehouden worden. Na de bal lonwedstrijd worden de spelen ge houden waarvoor fraaie prijzen be schikbaar gesteld worden. Elk kind ontvangt een extra cadeautje en allen worden getracteerd. Woningbouw. In het uitbrei dingsplan in het Wilhelminapark vindt de bouw van woningen nog steeds voortgang. Zeer binnenkort wordt aan de Oranjelaan een aan vang gemaakt met de bouw van 12 zeer moderne winkels en 30 royale flatwoningen. In de hoek Karei Doormanlaan- Frans Halslaan is een begin gemaakt met het heiwerk voor de 34 wonin gen en 6 garages voor de woning bouwvereniging „Beter Wonen" en „De Goede Woning". Achter de Ger. kerk is een begin gemaakt met de funderingswerkzaamheden voor een nieuw verenigingsgebouw. De Witpen. Wedvlucht vanaf Tilburg met 114 duiven, afstand 67 km. Het verschil in aankomst van de eerste en laatste duif bedroeg ir minuten. De uitslagen waren: 1-30 P. van Item; 2-4-8-11-17-26-29 P. v Rijs; 3-13-19-25-27 C. Waltman; 5-16 H. Vogelaar; 6-12-20-22-23 N. d Braber; 7-18-23-24 A. Hoogendoori 9-21 A. Hellemons; 10-15 M. Ponse.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2