SmtLGAT &>ymaSTAD DUINSTREEK JOH. DE WISSEL EEN KWART EEUW KNVB-0FFICIAL „De Engel'' nam alscheid van kap. J. Ch. Oosterwijk Leidschendammer maakte amok op rijksweg 13 ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 5 Vrijdag 28 augustus zal in de an nalen van het Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" worden ge boekstaafd als een hoogtijdag. De pre sentatie 's morgens op de Grote Markt aan de autoriteiten en vele duizenden toeschouwers, de daarop volgende mars door de stad en het concert hierna, oogsten telkens weer een daverend applaus. En dan het middagconcert voor de Kinderkliniek van het Acad. Ziekenhuis. Het was een treffend mdment, toen de kleine muzikanten, na hun optreden, door de kleine patiëntjes werden onthaald op limonade en versnaperingen. De hierna volgende mars door de stad met het doel om op het bordes van het Stadhuis een afscheidsconcert te geven, zal noch door de Groningse burgerij, noch door de meisjes en jongens van „De Burcht" licht wor den vergeten. Heel Groningen leek op de been te zijn om overal langs de marshoute in vaak metersdikke rijen de faam, die aan de kleine mu zikanten vooraf was gegaan bevestigd te zien. Het werd een ware triomph- tocht. Dat de duizendkoppige menigte het afscheidsconcert o.l.v. dirigent W. Mark afgewisseld door enige shows gebracht door de majorettes met Drumband o.l.v. instructeur K. de Jeu, bijzonder waardeerde, bleek wel uit het feit, dat na een dapper geblazen „Wilhelmus" en de daarop volgende afmars, een daverende ova tie volgde. Leidse agenda ZATERDAG, 29 AUGUSTUS Circus Mexico Schuttersveld 3.30 en 8 uur nam. ZONDAG, 30 AUGUSTUS Circus Mexico Schuttersveld 3.30 en 8 uur nam. MAANDAG, 31 AUGUSTUS Circus Mexico Schuttersveld 3.30 en 8 uur nam. DINSDAG 1 SEPTEMBER. Circus Mexico. Schuttersveld 3.30 erf 8 uur nam. Ned. Kath. Sportbond. Ledenver gadering. Kleine Burcht, 8 uur nam. Petits Chanteurs de la Cöte d'Azur, uitvoering in Pieterskerk, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 augustus). Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Vroom en Dreesmann: Tentoon stelling „Het Rijksdeel Suriname" (t.e m. 29 aug.). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d Werfpara 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 28 aug. 4 sept. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Artisten en modellen", 18 jaar. Lido: „Het rijkste meisje ter we reld", alle leeftijden. Luxor: „King Creole", volwasse nen. Trianon: „De levensroman van Jo seph Schmidt", alle leef tijden. Rex: „Song of Sheherezade", alle leeftijden. (Donderd. „To hell and back", 14 jaar). HONKBAL PROMOTIE 3e KLASSE K.N.H.B. Morgen SikkensOnze Gezellen. Zondag jl. werd een aanvang ge maakt met de promotiecompetitie van de K.N.H.B. waarin door 4 clubs gestreden wordt om 2 plaatsen in de derde klasse voor het honkbalseizoen 1960. Onze Gezellen, dat morgen de gast van Sikkens is, won zijn eerste wed strijd met 96 van TYBB. Door het uitblijven van de 4e kam pioen (Vliegende Vogels of RCH III) vermeldt het programma voor mor gen slechts één wedstrijd, namelijk SikkensOnze Gezellen. In honkbalkringen verwacht men, dat Onze Gezellen eveneens weinig moeite zal hebben met de beide an dere kandidaten. Na de inspannende wedstrijd van zaterdag jl., waarin Sikkens door een 147 overwinning op Haarlem het kampioenschap behaalde, ziet Sik kens zich dus voor een uiterst zware opgave geplaatst. Of het team ook deze keer een overwinning zal boe ken, hangt in sterke mate af van de slagcapaciteiten, die men zondag aan de dag legt. In ieder geval belooft het een interessante strijd te worden, waarin de sterkste zal winnen, hoe wel verrassingen nooit zijn uitgeslo ten. Aanvang te 10.00 uur op het ter rein naast Sikkens Lakfabrieken, Rijksstraatweg, Sassenheim. Dinsdag, 1 september a.s., komen „les Petits Chanteurs de la Cóte d'Azur naar Leiden. We wilden er nog even aan herinneren, hoewel ten overvloede. Het koor dat al in tal van landen met groot succes is opgetreden, komt nu voor de derde keer naar Lei den en, gezien het enthousiasme naar aanleiding van zijn vorige optreden, menen we dat de liefhebbers van goe de vocale muziek al met verlangen naar de komst van de kleine zan gers uitzien. Het optreden in de St. Petruskerk aan de Kamerlingh Onneslaan dinsdagavond 8 uur is kosteloos, maar ter bestrijding van de kosten, die een dergelijk optreden met zich brengt, zal er een collecte gehouden worden. Het programma is zeer gevarieerd: niet alleen voeren de zangertjes gees telijke liederen uit, afkomstig uit alle perioden van de Franse cultuur geschiedenis tussen de Middeleeuwen en heden maar ook werken van Han del en motetten van Bach horen tot het repertoire. verband met de werkzaamhe- de zaal Maria Gijzensteeg de wekelijkse bijeenkomsten Bejaarden Sociëteit Heren- i.s. donderdag nog niet aan- Zodra de zaal weer beschik- krijgt u bericht vanaf deze In den in kunnen van de singel vangen, baar k plaats. Het Dames comité van de St. Leonardus parochie laat weten, dat 1 september a.s. dinsdagmiddag, in het Leonardushuis, Haagweg 14, wederom het bekende „middagje" een aanvang neemt met kaarten, breien, enz. Het comité rekent weer op een goede opkomst, nu de bejaarden weer bruine gezondheid hebben op gedaan. Ook nieuwe leden zijn har telijk welkom. Maandag a.s. wordt een puzzle- rit verreden door de priesterstu dentenclub „St. Franciscus". Vertrek om 2 uur van de Mariënpoelstraat. Woendag 2 sept. begint de kaartclub „Hartebrug" met een nieuwe serie wedstrijden. Ale kaartliefhebbers zijn van harte welkom. Aanvang half acht „Romanus zaal" GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethl-age te Leiden is heden geveild: Huizen en erven Tollenstraat 15 en 17 tezamen na afmijning in 'bod: ff 7.260. koper: N. Kloots te Leiden, q.q. voor: 7.25/1. Huizen en erven van der Tasstraat 5 en 14 resp. in bod: 1.840 en 2.800 koper: B. J. Huur man te Leiden, q.q. resp. voor: 2.040 en 3.050. Huis en erf Hendrikstraat 5 in bod 3.050 koper: H. van Kam pen te Leiden, q.q. voor: 3.050. Huis en erf Hendrikstraat 6 in bod: 3.000 koopster: mevr. E. J. M. van Haasteren te Leiden voor 3.000. TUINFEEST „OM DE DOORBRAAK" Toen gisteravond om half acht de hekken van de speeltuin werden ge opend en de buurtbewoners van „Om de Doorbraak" in groten getale toe stroomden, kon het grote tuinfeest onder het motto .Hupskadee" een aan vang nemen. Op het smaakvol ver sierde en prachtig verlichte feestter rein kon jong en oud, tegen een re delijke vergoeding, zijn geluk beproe ven bij het rad van avontuur, buks- schieten, speerwerpen, hengelen, bal- lengooien en tal van andere be- kwaamheidsproeven en gelukspelen. Ook de dansliefhebbers waren niet vergeten en de grote dansvloer vulde zich steeds weer met danslustige paartjes. Gezien de grote belangstel ling voor dit tuinfeest, zal aan het gestelde doel t.w. een batig saldo voor de aankoop van nieuw mate riaal, zeker worden beantwoord. Ook vandaag van 2 tot 6 uur en van 7 tot 12. uur is het nog feest in „Om de Doorbraak". Afwisselend werk bijBegeer" Afwisselend werk voor de ongeschoolden is tegenwoordig zeldzaam. Bij de Koninklijke Zilverfabriek „BEGEER" bestaat echter nog volop gelegenheid om na een korte inwerktijd een prettige afwisselingsrijke werkkring te vinden. Loon met premie zoals in de metaalindustrie. kunnen elke dag op de fabriek LEIDSEWEG 219 te VOORSCHOTEN meer inlichtingen verkrijgen. HILLEG0M Geld vermist. De chauffeur van een vrachtauto, J. v. O. uit IJmuiden deed bij de rijkspolitie aangifte, dat hij een portefeuille vermiste uit de cabine van de auto waarin een be drag van ƒ320.— zat. Diefstal door inklimming. De cantinehouder van de v.v. „Hille- gom" deed aangifte, dat via een tui melraam een ongenode gast een be zoek had gebracht aan de cantine en dat er uit de lade van het buffet een bedrag van 25.— wordt ver mist. NOORD WIJKERH0UT V.V.S.B.-nieuws. Op zondag 30 augustus speelt V.V.S.B. 1 een oefen wedstrijd tegen Hillegom 1. V.V.S.B. komt in de volgende opstelling uit. Doel: P. Peeters, achter: C. Peeters en M. de Groot; midden: Jac. Duiven voorden, H. v. Paridon en P. Nul- kens; voor: Ad v. d. Weijden, M. Groot, J. Nederstigt, H. v. Eeden en J. v. d. Voort. V.V.S.B. 4 speelt op die dag een oefenwedstrijd in Sassenheim tegen Teijlingen 4 en V.V.S.B. 5 in Noord- wijk tegen S.J.C. 5. SASSENHEIM Geb.: Erik, z. v. H. Keune en M. Koning; Robert D.f z. v. D. Knetsch en A. Hoogeboom; Henc.rikus J. W., z. v. P. Koning en M. W. Wolvers. Ondertr.: H. F. Langelaan, 23 jr. en M. J. Visscher, 21 jr.; A. Hak, 22 jr. en J. Kühn, 21 jr. Getr.: D. M. M. v. d. Vlugt, 28 jr. te Ter Aar en H. A. L. Molkenboer, 24 jaar; P. G. v. d. Loo, 20 jr. te Rotter dam en A. G. S. Posthumus, 20 jr.; A. v. Nieuwkoop, 29 jr. en D. R. Kroeze, 29 jr. Overl.: Maria M. Ouwehand, echt genote van Schultz van Vlissingen, 71 jaar; Ide J. Jonker, echtgen. van Hoek, 75 jaar; Hendrika M. Schip per, 88 jaar. 0EGSTGEEST WIT-GELE-KRUIS In de afdeling Oegstgeest van het Wit-Gele-Kruis is met ingang van deze maand een 2e wijkverpleegster aangesteld. Als zodanig werd be noemd zuster M. J. Warmenhoven uit Noordwijk. In verband met de gestadige groei van het ledental en de uitbouw van de parochie in het noord-oostelijk deel der gemeente, werd in dit ge deelte een tweede wijkgebouw ge sticht, dat gelegen is aan de Piet Heinlaan no. 30. Zodra dit nieuwe wijkgebouw geheel is geïnstalleerd en in bedrijf gesteld zal dit in deze wijk ongetwijfeld in een grote be hoefte voorzien. Als gevolg van de stichting van een tweede wijkgebouw werd in overleg en in overeenstemming met de beide wijkzusters het werkgebied van de afdeling Oegstgeest, in twee gedeel ten gesplitst. Het eerste gedeelte be houdt het wijkgebouw aan de Rhijn- geesterstraatweg no. 39 en hiervoor blijft de eerwaarde zuster Lamberta aangewezen. Het tweede gedeelte is gelegen in het noord-oost-gedeelte van de gemeente Oegstgeest en daar voor wérd aangewezen zuster War menhoven. De scheiding tussen ge deelte 1 en 2 is de lijn welke ge vormd wordt door de - traten: Oranje- laan, Waldeck-Pyfmontlaan, Emma- laan t./m. no. 15 en Marelaan. Deze straten zijn ingedeeld bij de nieuwe wijk. RIJNSBURG Oranjefeesten vermaakten weer jong en oud Woensdag en donderdag werden te Rijnsburg, begunstigd door prach tig zomerweer, de Oranjefeesten ge houden. De eerste dag kon men aan de waterkant van het Kanaal een 60-tal jeugdige hengelaars vinden voor de hengel wedstrijd, er was veel enthousiasme, maar weinig vis. Hier na werd een puzzelrit voor rijwielen gehouden voor de leeftijden van 10 tot 14 jaar, vervolgens werd het ringsteken met rijwielen gehouden voor de leeftijden van 7—10 jaar Om 11 uur werden in het praalwagen gebouw van de heer /yb. Paauw de traktaties voor de kleuters vanaf 3 jaar en de buitenleerlingen uitge deeld. Des middags 1 uur werd op het plein van de Wilhelminaschool de keuring verricht van de versie ringen der kinderoptocht. Om 2 uur werd door de kinderen een aubade gebracht waarna de voorzitter der Oranje vereniging een kort woord sprak. Hierna werd door burgemees ter B. H. Koomans een feestrede uit gesproken. Om 2.30 zette de grote stoet van kinderen zich in beweging voor een rondgang door het dorp, alwaar duizenden mensen langs de weg deze zeer mooie optocht gade sloegen. Medewerking werd verleend door de muziekvereniging Wilhel- mina, de drumband en majoretten van DWS en het jeugdorkest Den Burcht uit Leiden. Na afloop hier van werden de kinderen op de scho len getrakteerd; 5.30 werd een voet balwedstrijd gespeeld tussen Rijnsb. Boys I en MVKV Valkenburg. De wisselbeker werd dit jaar door de gasten gewonnen met 43. De lam pionoptocht is buitengewoon goed geslaagd; medewerking verleende de drumband van DWS en de muziek- veren. „St. Cecilia" uit Voorhout. Ook de 2e dag werd begonnen met een viswedstrijd, ook deze dag was de vangst niet groot te noemen, maar de deelname wel. Om 9 uur werd 'n aubade gegeven door het Herv. kerk koor op het raadhuisplein, dir. de heer D. van Vliet. Verder werden deze dag nog diverse volksspelen ge houden. Om 5 uur werd de ronde van Rijnsburg gereden voor wieler clubs. Bijzonder viel in de smaak de spuitbalwedstrijd door enkele leden van de vrijwillige brandweer alhier, onder leiding van de commandant de heer C. C. v. d. Gugten, welke na afloop enige demonstraties gaven. ,Voor de stoelendans was weer bij zonder veel animo. Aan het einde van deze tweede dag werd op de muziektent, alwaar deze avond een concert werd gegeven door de rau- ziekveren. van Valkenburg een slui tingswoord gesproken door de voor zitter van de Oranjevereniging. Het bestuur kan weer op zeer geslaagde feestdagen terug zien. Prijswinnaars: Verisehring: Langevaart le prijs; v. Rossumstraat 1 prijs; Trompstraat 2e prijs; Kanaalstraat 2e prijs; Irissen- straat 4e prijs; Vliet 5e prijs; J. van Nieuwkoop 2e prijs (Gevel). Verlichting: Bestevaer le prijs; Lan gevaart 2e prijs; v. Rossumstraat 3e prijs; Irissenstraat 4e prijs; Centrum 5e prijs; Kanaalstraat 6e prijs; Sandt- laan 7e prijs. Puzzlerit rijwielen: Didie Kamer donk le prys; Andrea van Heisen 2e prijs. Ringsteken rij widen 710 jaar: Henk de Mooy le prijs; Daan Krom hout 2e prijs. Viswedstrijd boven 14 jaar: G. Starkenburg, le prijs; Verhey 2e prijs; T. Verhave 3e prijs; Eldering 4e prijs; v. d. Berg 5e prijs. Viswedstrij 1 10-14 jaar: Kees Star kenburg le prijs; E. van Heisen 2e prijs; G. v. d. Gugten 3e prijs; G. Verhey 4e prijs. Ve»ieringen kinderoptocht. Jan Wessel le prijs; Groep Pruikentijd 2e prijs. - Individuele deelnemers: Tineke de Mooy le prijs; Peter de Mooy 2e prijs; Gerby v. d. Vijver ereprijs. WASSENAAR Uitbreiding bij Menken. Door het architectenbureau Martens en Kramer te Oosterhout werd namens de directie van de melk-inrichting Menken het bouwen van een fabriek op de terreinen van de melkinrich ting nabij de Rijksstraatweg gegund aan de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest voor ruim 375.000 gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN Rapport bij een overgang In het Verenigingsgebouw te Lisse- Cngel werd donderdagavond door de parochianen en de verenigingen afscheid genomen van kapelaan J. Ch. Ooster wijk die door de bisschop is benoemd tot kapelaan van de Onze Lieve Vrouw van Fatimaparochle te Den Haag. De avond werd geopend met enige liedjes, gespeeld door de mondaccor- deon vereniging „En Amore". Vervol gens was het woord aan de voorzitter van het feestcomité, de heer C. van Noort. „Ondanks dat u hier slechts twee jaar bent geweest, hebt u niet ge faald". De heer Van Noort had een rap port samengesteld, waarbij hij cijfers gaf „na het eerste half jaar" en cijfers van nu. Het cijfer voor gedrag moest hij overlaten aan de pastoo^, voor vlijt was het een 9, voorbeeld eerst 9 min, nu 9, biechtvader 7 min, nu 8 plus, snelheid van communie-uitreiken 61/!, nu 8 min, zingen 6 min, nu 6 plus, preken eerst 6 min, nu 8Vi, ziekenbezoek 8 nu 9Vs, om gang met besturen en verenigingen 6 nu 8, raadsman in privé-zaken eerst 6, nu 8 en tenslotte voor voetballen eerst 7 doch nu 4 min. Dit ontlokte de vele aanwezigen een hartelijk applaus. Hierna zong het ope rettekoor, samengesteld uit jongens en meisjes, onder leiding van een broeder, enige stukjes uit de kinder-operette „Het laatste sprookje", met begeleiding van de heer Reeuwijk aan de piano. Pastoor P. A. Bottelier zei, dat hij in de gaten kreeg niet van huis te kun nen. Spreker was juist op vakantie in Nantes in Frankrijk en nu haalt de bis schop dit uit. Toen 2 jaar geleden de kapelaan in de parochie kwam, ging ik er uit op vakantie en nu kom ik er in en gaat hij er uit. De parochie de En gel beschouwde de pastoor als een ver lengstuk van het seminarie. Nauwelijks is de kapelaan als neomist hier gewend geraakt of hij moet al weer afscheid nemen. Toch moet men de ka pelaan feliciteren met zijn eervolle be noeming in een grote parochie te Den Haag. De pastoor bedankte de kapelaan voor de apostolische priesterlijke geest en de manier, waarop hij in de kerk alles heeft gedaan. De kapelaan bezat de gave, heel goed namen te kunnen onthouden, iets wat de pastoor niet heeft. Ook de manier om de jeugd aan te spreken en de prettige en gemoede lijke omgang met de grotere jeugd en de parochianen had hij altijd zeer ge waardeerd. Namens het kerkbestuur bood hij de scheidende kapelaan een enveloppe met inhoud aan. Mejuffrouw L. Meuwissen overhan digde kapelaan Oosterwijk namens de jeugdvereniging als afscheidscadeau een kofferschrijfmachine en wenste hem veel succes in zijn nieuwe parochie en Gods beste zegen. De heer Boekei bood namens de parochie de bekende enve loppe aan als pleister op de wonde, daar verhuizen altijd bedstro kost. De voorzitter van „Con Amore" zei niet alleen een geestelijke adviseur te verliezen doch ook een lid. Als dank voor alles bood hij een prachtige vaas aan. De gidsen verrijkten de kapelaan met een aansteker en de meisjes van de Mariagarde deden dit met een blitz- apparaat. Tot slot sprak kapelaan Oosterwijk. De Engel maakt het hem moeilijk, af scheid te nemen. Hij was blij op deze avond allen weer eens bij elkaar te zien, waarmede hij deze twee jaar had samengewerkt. Dit zal hem altijd bij blijven. De priester kan veel capacitei ten gebruiken, de grootste is echter goed te zijn. Veel meer moest hij hen bedan ken, daar zij dit mogelijk hadden ge maakt. Vanaf de eerste dag, dat hy in de Engel was had «preker zich geluk kig gevoelt. Vooral de gezelligheid en het vertrouwen van de pastoor had hem zeer goed gedaan. De parochianen was hij dankbaar voor de manier waarop zij hem tegemoet waren getreden. Het persoonlijk contact is altijd nog het be langrijkste. Tenslotte bedankte hij allen voor de goedheid hem getoond. Hierna bestond nog gelegenheid persoonlijk af scheid te nemen, waarvan een ieder ge bruik maakte. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Geen tafeltennistoernooi. Het tafeltennistoernooi van de RKSV Meerburg, dat morgen zou worden gehouden, zal wegens de geringe animo geen doorgang vinden. Volgende week zaterdag 5 septem ber zal de heer Joh. de Wissel in Al phen in verband met het feit, dat hij juist die dag 25 jaar geleden als scheidsrechter toetrad tot de KNVB, een hartelijke huldiging ten deel val len. De Alphense scheidsrechters en verdere collega's van de heer De Wis sel zullen de jubilaris die dag in ho tel Centraal een receptie aanbieden, die, dat staat reeds nu vast, een bij zonder karakter zal hebben. De heer De Wissel, die t'hans 55 jaar is, begon in zijn woonplaats Leimui- den aandacht voor de voetbalsport te krijgen. Hij speelde toen als 16- jarige knaap in de club SNHD aldaar. Reeds toen trok de v.v. Alphen hem meer en meer aan en toen hy naar Alphen verhuisde, was zijn keuze niet moeilijk. In 1934 begon hij de scheids- rechtersfluit te hanteren en wel met zoveel succes, dat hij in 1937 naar de KNVB promoveerde. Toen door het overlijden van de heer W. Evers de functie van terreinconsul in Al phen vrij kwam, werd deze taak na enige tijd op de schouders van de heer De Wissel gelegd. Meer dan 18 jaar keurt hij nu des zondags de terreinen van Alphen, Alphia, en Alphense Boys, nadat hij ook verscheidene jaren de terreinen van ARC en MSV zaterdags er bij gekeurd had. De heer De Wissel is voorts rap porteur van de bond en een zeer ver dienstelijk lid van de scheidsrechters- commissie van de afdeling Leiden van de KNVB. Wat de kwaliteit van de terreinen betreft bleek de heer De Wissel bit ter slecht te spreken over de terrei nen aan de Heul, die ondanks alle po gingen tot verbetering feitelijk steeds meer achteruitgaan. Hierdoor zal ook dit jaar het terrein van Alphia meer dere malen weer afgekeurd moeten worden. Bijzonder goed bleek de heer De Wissel te spreken over de verstand houding en samenwerking met de clubbesturen en dat hij ook tot te vredenheid van deze besturen en dat van de KNVB zowel als van de af deling Leiden gedurende deze 25 jaar werkzaam is geweest, zal stellig vol gende week zaterdag blijken. HAZERSW0UDE (Dorp) Vertrek pater Arkesteijn. - Pater Monulfus Arkesteijn gaat Hazers- woude verlaten. Door zijn overste is hij aangewezen als assistent in de pa rochie aan het drukke Stieltjesplein te Rotterdam. Zijn vertrek zal de pa rochianen van het Dorp zeker niet aangenaam zijn, want pater Monul fus heeft zich door zijn blij karakter bij allen bemind gemaakt. Meer dan een jaar was hij een trouw bezoeker van zieken en thuiszittenden. Hij zat bijna de hele dag op het zadel: van de pastoor heeft pater Monulfus nu een nieuwe fiets gekregen. Uit Naald wijk komt pater Monulfus' opvolger, de neomist kapelaan J. Zuidgeest, die evenveel succes wordt toegewenst als zijn voorganger heeft gehad. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag. Niemand was veilig voor dolkmes De 49-jarige R., wonende te Leid- schendam, heeft gistermiddag op rijksweg nr 13 (Den HaagRotter dam) onder Delft hevige sensatie ver wekt door een aantal personen met een dolkmes te dreigen, nadat hij in woede was ontstoken toen een auto mobilist hem, door met de vinger op het voorhoofd te wijzen, een even te voren gemaakte verkeersfout had verweten. Die voorgeschiedenis speelde zich af nabij het viaduct Pauwmolen, waar een vrachtautobestuurder in de rich ting Den Haag reed en werd gepas seerd door de automobilist R. uit Voorburg Op dat moment kwam de Leidschendammer van de oprit van Delfgauw de rijksweg oprijden zon der op het verkeer te letten. De vrachtautochauffeur moest naar links, de Voorburgenaar ook en deze wist door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen. Toen hij later de auto van de Leidschendammer passeerde, wees hij op zijn voorhoofd. R. ontstak in toorn en het gevolg was, dat bei de mannen hun wagens aan de kant van de weg plaatsten en op elkaar toeliepen. De Leidschendammer sloeg en schopte in het wilde weg, keerde toen terug naar zijn auto, waaruit hij met een dolkmes in de hand weer terug kwam. Hij verviel thans geheel tot razernij, waarbij de Voorburgse automobilist de inmiddels ook gestopte vrachtauto chauffeur en een derde chalffeur moesten wegspringen of vluchten om niet door het mes te worden geraakt. Eerst toen een der chauffeurs de slin ger van zijn wagen had gehaald, om daarmee R. te lijf te gaan, stapte deze in zijn auto en verdween. R. werd later in zijn woning aan gehouden. R., die geen beroep heeft en ver scheidene jaren in Indonesië door bracht, is in het Delftse bureau van politie ingesloten. Hem kan poging tot doodslag, subsidiair poging tot zware mishandeling ten laste worden gelegd. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 28 augustus Groente. - Bloemkool IA 4579, Bloemkool All 1949, Bloemkool I 2243, Bloemkool II 1739, Was- peen All 2.205.30, Waspeen BI 3.80 5.60, Bospeen 1345, Augurken A/B 568, Peterselie 23, Spinazie 24— 27, Uien 2.60—3.60 per kist. Pronk- bonen I 3741, Pronkbonen II 24 28, Sla 613, Snijbonen I 9293, Snijbonen II 5880, Princessebonen 70—115, Prei 22—23, Tomaten 16— 21, Groene kool 813, Selderie 5—6, Kroten p. kist 1.603.60, Rabarber 13—14. VINKEVEEN, 28 aug. Groente. Andijvie 1118, Pronkbonen 4236, Snijbonen 4968, Spinazie 2331, Stambonen 5882, Stokprinsen 49 89, Tomaten 2033, Waspeen 28 per kg. Bleekselderij 35, Komkommers 827, Sla 613 per stuk. Bospeen 2135, Peterselie 69, Selderij 5 12 per bos. R'VEEN 28 aug. Bloemen. Phy- sostegia 0.080.23, Montbretia 0.08 0.16, Asters 0.100.35, Ornithoga- lum 0.13—0.26, Gladiolen 0.15—0.20, Cyclamenbloemen 0.210.30, Darlia's 0.080.28, Zinnia 0.080.22, Tros- chrwsanten: Chatsworth 0.150.28, Marianne 0.21—0.30, Delightfull 0.18 0.25, Troschrysanten geplozen: Mi- goli 0.050.10, Champion 0.110.16, New Princess 0.100.11, Yellow Triumph 0.070.08, Millersdale 0.05 C.09, Breitner 0.070.15, Bill Speed 0.10.14, Daydream 0.050.07, Film star 0.050.08, Devils Cap 0.050.07, White Hope, 0.15—0.19, Sheila 0.07— 0.08, Am. Anjers: Queen Sim 0.04 0.05, Sim Rose 0.03—0.27, Sim Rood 0.03—0.06, Sim Wit 0.04—0.07, Bren ner .030.05, Harvest Moon 0.08 0.09, Lelies 0.09—0.13 per kelk. Groente. Aardbeien 1.05— 1.20 per doosje, Kropsla 1 1225, Kropsla 2 313, Komkommers 8— 19, Rode kool 33, Rabarber 89, To maten A 20—27, id. B 23—29, id. C 2021, Snijbonen 1 77103, Dubbele Stambonen 7795, Stokprinsenbonen 85102, Augurken B 43, id. C. 37, id. A 32, id. D 21, id. E 5.50, id. CD 18.— LEEUWARDEN, 28 aug., kaas. Gouda ƒ2012.02. Edammer ƒ1.83 1.85, broodkaas 1.851.87. Stem ming redelijk. VEUR, 29 aug., groente. Plat- glaskomkommers A 2834, B 2125, C 16—19, D 8—10; sla 12—24; toma ten A 135—160, B 145—160, C 130— 135; andijvie 1422; stambonen 65— 94; pronkbonen 3640; snijbonen 6068; spinazie 1025; postelein 1115; bleekselderij 1116. TER AAR, 28 aug., Groente. Snijbonen 0.55—1.17; idem B 0.25 0.52; kassnijbonen 0.961.25; idem stek 0.34—0.35; stokprinsessebonen 0.670.89; idem B 0.410.66; idem stek 0.26; stamprinsessenbonen 0.56 0.78; idem stek 0.30; spekbonen 0.25 —0.47; idem stek 0.20; witte pron kers 0.21—0.34; idem B 0.15—0.16; tomaten A 0.200.24; idem B 0.20 0.28; idem C 0.200.22; idem bonken 0.21; andijvie 0.130.21; postelein 0.040.08; waspeen 0.12—0.24; idem B 0.07—0.08; aardappelen 0.140.16; groene kool 0.140.21; spinazie 0.12 0.29; kroten 0.150.33; idem B 0.06; uien 0.17—0.18; sav. kool 0.19 alles per kg.; sla 1 0.100.21; idem B 0.07 —0.08; idem C 0.030.05; bloemkool A 0.420.69; idem B 0.26—0.44; idem C 0.100.14; komkommers 0.080.20 alles per stuk; bospeen 0.110.14; radijs 0.02; selderij 0.12 alles per bos. Appelen: Signe Tillisch 0.160.17; idem 2 0.11; Lemoenappel 0.21; idem 2 0.12; sinjeuren 0.080.13; Ellisons Orange 0.190.25; Early Victory 0.17 —0.18; Transparant de Croncels 0.22. Peren: Bon Chretien Williams 0.12 —0.15; idem 2 0.080.10; Beurre Hardy 0.31; Clapps Favourite 0.39; Triomph de Vienne 0.380.40; idem 2 0.20 alles per kg. Bloemen: Asters 0.100.15. Meloenen 0.620.93 p. st. Augurken: fijn 0.75; fijnbasterd 0.61, basterd 0.37—0.45 grof A 0.32— 0.33, grof 1 0.23, C D 0.18—0.19, idem afw. 0.07, E 0.06—0.07.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5