CIRCUS MEXICO: EEN PROGRAMMA MET VAART EN CHARME PITMANSCHOOL Ceta-Bever VLEKKENPASTA f Adjudant Boot, Katwijk-Rijn, met pensioen EXpOSlT|E De heer M. bedankt Smit (KVP) als lid DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp MEDISCHE ij DIENSTEN Ij ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAOTNA 2 Tot en met dinsdag in Leiden ,,'t Circus is niet groot, maar 't brengt een goed program". Dit was gisteren het oordeel van veel bezoe kers na de première van het circus Mexico, dat tot en met dinsdag op het Schuttersveld te Leiden staat. Zulma, ballerina te paard, haalde verbluffende kunstjes uit. Zeer aar dig, vooral ook voor de jeugd, was het optreden van Paulton's interna tionale hondenrevue, die met een bokswedstrijd werd besloten. Miss Irena bracht met veel gemak een spectaculaire serie jongleernummers, waarna senorita Valeska de bekende, maar steeds meer gewaardeerde klassieke hogeschool in de paarden- Wij kunnen ons bij dit oordeel aan-1 dressuur bracht. Na de clowns Bel sluiten. „Mexico" is een klein, maar lini zorgden de Burgos tenslotte voor dapper circus en wij kunnen een be- I een daverend besluit in een adem- zoek aan dit kijkspel van harte aan bevelen. Het is show van klasse die men biedt. Het karakter van het oude „paar denspel" gaat er een beetje uit. „Mexico" is méér variété dan circus. De dieren nemen niet zo'n belang rijke plaats nleer in en het is vooral de behendigheid op velerlei gebied, die de aandacht vraagt. „Dit is een slechte zomer geweest voor circussen", horen we van de directeur, de heer Boltini. In Duits land zijn al 13 van de 17 circussen in de „winterberging" gegaan, hoewel het seizoen nog niet om is. Oorzaak: de slechte zomer, althans voor al die ondernemingen, die het van verre gende vacantiegangers moeten heb ben. De zon is spel-breker geweest deze zomer, hoe van harte zij ook dor eenieder is begroet. De mensen zochten hun vertier in de bossen of op het water; 's avonds rustten zij vermoeid uit op hun balconnetjes en de bioscopen en circustenten bleven leeg. Gelukkig voor de heer Boltini ziet het er nü naar uit, dat er een eindj komt aan het constante-subtropische klimaat van ons land. Gisteravond in elk geval mocht het circus zich verheugen in een „af geladen" tent. En de bezoekers hebben waar vóór hun geld gekregen. In een snel tempo non-stop-pro gramma kreeg men een keur van voortreffelijke artisten voorgescho teld. We noemen de daverende ope ning van de drie Mexicaanse cow boys, die grote vaardigheid in lasso- werk demonstreerden. De twee Adams brachten goed „antipode- werk": dit is het voortbewegen van een voorwerp met de onderkant van de voeten. De twee Johnnelly's, moe der en zoon naar het schijnt, gaven verbluffende staaltjes acrobatiek weg. De zéér jonge Johnnelly acteer de met komieke flegma. Senorita PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits - Engels Frans - Spaans Nederlands Middenst. Opl. Secretaresse benemend rijwielnummer. Vergeten we ook niet de gewaagde staaltjes acrobatiek, die Los Conrados op galopperende paarden demonstreer den. Het is een geslaagd program. Het circus blijft met middag- en avondvoorstellingen (3.30 en 8 uur) tot en met dinsdag in Leiden. DE KWAKEL Geweste'ijke Sociale School Men schrijft ons: Maandag a.s. 31 augustus opent de Sociale School in het gewest Leiden, weer haar cursusjaar. Zoals bekend wordt deze school georganiseerd door de Diocesane Ontwikkelingscentrale in Den Haag. Ieder lid der KAB, Donderdagavond heeft De Kwakel afscheid genomen van kapelaan Brandsma, wegens vertrek naar Be verwijk. Om 8 uur hadden het co mité en een groot aantal parochianen zich in „Ons Huis" verzameld. De heer G. W. Voorn gaf dadelijk het woord aan de herder van de parochie, pastoor Versteeg. Spr, roemde de ac tiviteit van de kapelaan. „Alles kon men rustig aan hem overlaten, ik liet hem altijd maar zijn weg gaan. gaf hem zoveel mogelijk de vrijheid, we tende dat altijd alles in orde kwam", aldus de pastoor Hierna bracht hij hem dank voor al hetgeen de kape laan voor de parochie heeft gedaan. „Ook als huisgenoot konden wij het altijd wel vinden", en de pastoor bracht hem hulde voor zijn hartelijk heid en opgeruimdheid Hierna wens te de pastoor hem alle 'goeds toe, en hoopte op een succesvolle arbeid in zijn nieuwe parochie te Beverwijk. Daarna sprak de heer G. W. Voorn namens het comité cn de parochianen. Ook deze roemde de activiteit van de kapelaan. Niet alleen kerkelijke za ken lagen hem na aan het hart, ook in het verenigingsleven nam hij een zeer vooraanstaande plaats in als geestelijk adviseur, en hij bezocht niet alleen alle ledenvergaderingen maar ook bestuursvergaderingen. Spr bracht hem hiervoor dank, en voeg de hieraan toe, dat deze dank verge zeld zal gaan van een cadeau, waar aan zeer spontaan door alle parochia nen, alsmede het bestuur en de jeugd commissie van de sportvereniging K.D.O. was te zamen gebracht, na melijk een splinternieuwe bromfiets. Hierop werd de kapelaan gecon fronteerd met zijn reeds lang gekoes terde wens en nam hij de bromfiets alsmede een enveloppe met inhoud voor 1 jaar benzine onder luid app- plaus in zijn bezit. Vervolgens was het woord aan de kapelaan. Zicht baar onder de indruk en met enige emotie in zijn stem sprak hij zijn dank uit voor dit fraaie geschenk Hij bracht vervolgens dank voor de samenwerking in deze drie jaren on dervonden en hij hoopte, dat de pa rochianen hem niet in hun gebeden zullen vergeten Nu kreeg men de gelegenheid om de kapelaan persoon, lijk de hand te drukken en alle goeds toe te wensen, waar een dankbaar gebruik van werd gemaakt. Ook wer- (Advertentie) den hem nog enige cadeautjes over handigd waaronder een prachtige reistas, namens de L.T.J. Ouderge woonte zorgde de heer Lammers voor het vervoer naar de nieuwe parochie van de kapelaan, dit heeft vrijdag morgen plaats gevonden Moge het kapelaan Frandsma in zijn nieuwe parochie te Beverwijk goed gaan en roeoen wij zijn opvolger, kapelaan Boilerman. een hartelijk welkom in De Kwakel toe. GEEN KRINGEN S 35 PER TUBE (Advertentie) tor met een luide knal uit elkaar idee gevormd om te trachten te ko- sprong. Hierdoor werd het voertuig men tot aanschaf van een nieuw in- onbestuurbaar en begonnen tractor zowel als aanhangwagen te slingeren Met een harde klap werd een aan de rechterzijde staande houten paal van het P.E.N. geraakt en finaal afgere den. De draden braken af en kwa men, zonder iemand geraakt te heb ben. op het wegdek terecht. De be stuurder kon gelukkig de tractor bij tijds tot stilstand brengen, zodat het hele geval niet in het water terecht kwam. Hoewel zeer geschrokken kwam de bestuurder, evenals zijn op de aanhangwagen zittende vader, er goed af Het onmiddellijk gewaar schuwde P.E.N schakelde de stroom uit. Tegen de avond was de schade weer geheel hersteld. ZEVENHOVEN Bazar en fancy-fair. Zoals de laatste jaren gebruikelijk heeft ook thans weer het r.k. kerkbestuur van de H. Joannes de Doper een bazar en fancy-fair georganiseerd, om gelden bijeen te zamelen voor een nieuw or gel in de kerk. Reeds geruime tijd voldoet dit orgel niet meer aan de eisen, welke daaraan gesteld moeten worden, zodat in eerste instantie werd overwogen, met een grondige restau ratie de daaraan klevende gebreken strument, waarvan de kosten van zelfsprekend niet gering zijn. Het hoogtepunt van de bazar werd wel bereikt op de laatste avond, waarop nog door het houden van en kele zgn. Amerikaanse verkopingen een goede greep werd gedaan. Voor het sluiten van de bazar en fancy- fair richtte pastoor Plaat zich met een woord van dank tot het publiek voor de geldelijke steun voor dit mooie doel gegeven en tot het organise rend comité ei. de houders der ver schillende stands voor hun medewer king. Pastoor Plaat ging hierna over tot bekendmaking van de uitslag der lo terij welke b;j deze gelegenheid was op touw gezet. Voor het afhalen der prijzen kan men zich nog vervoegen bij de heren P. H de Boer en A J. van der 7anden. Hoofdprijzen zijn gevallen op de nummers: 632 fototoestel, 304 staan de schemerlamp, 393 theservies, 391 elektr. scheerapparaat en 1132 draag baar radiotoestel. De bazar en fancy-fair werd geslo ten door burgemeester J. A. Detmers, die een woord van felicitatie richtte tot het kerkbestuur met het behaal de succes en de wens uitsprak, dat in ieder geval de opbrengst voor dit mooie doel binnen afzienbare tijd te verhelpen, doch wegens de enorme zodanig zou zijn, dat een nieuw orgel kosten hiervan heeft zich later de de kerk zou opluisteren. LEIDSCHENDAM Kerkenbouw. In het grote uit breidingsplan Leidschendam-noord is rekening gehouden met de bouw van verscheidene kerken. In het onderdeel De Heuvel is ruimte vrijgehouden voor de bouw van drie kerken. Voor het plan Am- stel wijk zijn twee kerken geprojec teerd en voor het plan Prinsenhof een of twee kerkep. Ook voor het plan Laanzicht is gedacht aan ker kenbouw, maar voor dit plan, dat bestemd zal worden voor bungalow- bouw. is nog geen speciaal bouwter rein bepaald. Wel zal in de groen strook zo nodig grond ter beschikking gesteld worden voor het bouwen van een kerk. Bouwwerk. Door architect ir. R. Visser uit Schoonhoven werd na mens de N.V. Caltex Pacific Petro leum Mij te 's-Gravenhage het bou wen van een garage c.s aan de Dam houdersstraat opgedragen aan de fa. Koppenol uit Loosduinen voor de som van 64.400. Eerder was er voor dit werk een onderhandse aanbeste ding gehouden waarvan de N.V. Ba- taafsche Aanneming Mij v.h. fa. J. v. d. Wal Zn te 's-Gravenhage de laagste inschrijfster was. Deze aan besteding werd echter niet gegund. Laatste Berichten DAM-DAM-RACE De barkeeper van de Lucy Star uit Amsterdam heeft de eerste plaats in de Dam-race veroverd met een tijd van 8 min. 9 sec. De sensationele tijd van de 34-ja rige barkeeper berust grotendeels op de gebruikmaking van een andere route. De heer Frangois Denker ver trok van de Dam achterop een motor, die geëscorteerd werd door de Am sterdamse motorpolitie. Achter de motorpolitie aan rijdend en naar men mag aannemèn de maximumsnelheid dus niet overschrijdend, reed het tweetal naar de Westhavenweg bij het DWS-terrein, waar de grens van de gemeente ophoudt zodat de equipe daarna aan de linkerkant van de spoorwegdijk op topsnelheid kon voortrazen tot aan het Noordzeeka- neel bij de Hembrug. Tijdens een echtelijke twist is de 49-jarige P. G. in zijn woning aan de Hogeweg te Venlo vrijdagmiddag door zijn vrouw aangevallen en met een mes in zijn rug gestoken. De man moest in het ziekenhuis worden op genomen. De vrouw is in verzekerde bewaring gesteld. BOTSING MET LANTAARNPAAL Gistermorgen reed een zoon van de veehouder Kooijman vanaf Vrou- KAV en KAJ boven 18 jaar kan wenakker met een tractor, waaraan daar tegen een minimumbijdrage in een luchtbandenwagen was gekop- de kosten, zich geestelijk ontwikkelen peld, richting De Kwakel, toen plot- teneinde later in het kader van de seling ter hoogte van de woning van arbeidersorganisatie te worden op-1 J. Pouw, een voorband van de trac- genomen, of om door geestelijke ver dieping zijn of haar plaats in de hui dige maatschappij volledig waard te worden. De cursus duurt drie jaar; het cur susjaar loopt van september tot eind mei. De lessen worden gegeven op maandag- en donderdagavond in het Gebouw Christelijke Sociale Belan gen, Oude Singel 236 te Leiden. Ieder, die zich bewust is van zijn Rujm 30 jaar bij Kaiwijkse politie Per 1 september a.s. gaat adjudant T. B. Boot van de Katwijkse ge meentepolitie, commandant van de politiepost Katwijk aan den Rijn, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, de dienst verlaten De heer Boot, die op 5 mei 1899 te Kedichem werd geboren, sluit hiermede een 36-jarige politie loopbaan af. Op 23-jarige leeftijd, na vervulling van zijn militaire dienst, nam de heer Boot als korporaal vrijwillig dienst bij de politietroepen, zoals toen de militaire politie heette. Na te zijn opgeleid te Nieuwersluis, deed hij aanvankelijk dienst in Limburg in de grensstrook terwijl in 1927 overplaatsing naar Den Haag volgde. Ingaande 6 januari 1928 trad de heer Boot in dienst bij de Katwijkse gemeentepolitie en werd als agent geplaatst in Katwijk aan Zee. Tij dens het eerste jaar van zijn lodp baan was hij o.m. belast met de be last met de bewaking van huize waking van huize ,,'t Waerle" aan de Boulevard, waar 'prinses Juliana haar intrek had genomen gedurende haar Leidse studietijd. Overplaatsing naar Katwijk aan den Rijn volgde p 18 juni 1931 toen de politie aldaar, die tot dat moment slechts één man omvatte, verster king behoetae In die tijd had Kat wijk aan den Rijn nog geen eigen politiepost en werd de bodekamer van het voormalige raadhuis als po- litiewaohi gebruikt 'Toen in 1932 het nieuwe raadhuis in gebruik werd ge nomen, kon eerst in het oude ge bouw voldoende ruimte voor een po litiepost worden vrijgemaakt. In 1941 werd agent Boot officieel aangewezen als postcommandant voor Katwijk aan den Rijn. Ingaan de 9 april 1947 volgde zijn bevorde ring tot brigadier en ingaande 1 no vember 1958 tot adjudant. Het onderdeel Katwijk aan den Rijn van de politie breidde zich ge durende de tijd dat de heer Boot hier dienst deed uit van twee tot vier man. Mede dank zij de wijze, waarop de scheidende adjudant zijn taak steeds heeft vervuld, heeft er steeds een uitstekende verstandhou ding bestaan tussen de burgerij van Katwijk aan den Rijn en het politie korps. Door zijn prettig en tactvol optreden is de heer Boot dan ook in de Katwijkse gemeenschap een ge ziene en geachte figuur, die men node zal missen. Naar wij vernemen, zal adjudant Boot slechts in besloten kring af scheid nemen van zijn superieuren en collega's. Na zijn pensionering zal hij nog slechts korte tijd in Kat wijk aan den Rijn woonachtig blij ven, waarna hij zich hoopt te gaan vestigen in zijn geboortestreek. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanbesteding. De fa. geb. Noort aan de Valkenburgsew. heeft onder hands aanbesteed het bouwen van een loods nabij de Valkenburgseweg. De inschrijvingen waren: L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf, Katwijk a. Zee 22.498; Joh. Verloop en Zonen, Kat wijk a. Zee 19.794 en gebr. Bekker, Katwijk a. d. Rijn 19.185. KATWIJK i - Duivensport. Met 112 jonge dui ven hield de postduivenver „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Niederlahnstein, afstand 304 km. De uitslagen waren: B. Pouw 1, 2 en 7; J. v. Maanen 3; K. Monster 4; A. Gejjteman 5, 6 en 10; Jac. Heems kerk 8; Th. v. Essen 9. Ook werd nog een wedvluch. ge houden vanaf Tilburg, afstand 85 km. In concours waren 232 oude en jonge duiven welke gelost werden om 13.30 uur Eerstaankomende duif om 14 uur 42 min 32 sec., gemiddelde snelheid 11.43.72 meter per minuut. De uitslagen waren: M. Souverein 1, 7 8 en 9; T. de Mcoy 2; K. Schaap 3; Jac. Heemskerk 4; H. M. Tjebbes 5; N. Kleen 6; A. v. Horssen 10. Aanbesteding. In hotel „De Ros kam" had donderdag de aanbeste ding plaats van een 66-klassige school voor rekening van het bestuur der Baron v. W. van Catwijckschool, te bouwen aan de Nieuwe Duinweg bij de Technische school. Voor het bouw werk was laagste inschrijver fa. L. de Best voor 166.150. De laagste in schrijver voor het schilderwerk was fa. Slappendel te Den Haag voor 12.000. STOMPWIJK Laatste zomerconcert. Morgen avond, zondag 30 augustus, geeft het R.K. Fanfarecorps „Juliana" in de muziektent bij het „Blessé Paard" zijn laatste zomerconcert. Men re kent op grote belangstelling der dor pelingen. Vriendschappelijke wedstrijd. Morgenmiddag om half drie wordt te Stompwijk een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen Stomp- wijkse Boys en SJZ uit Zoeterwoude. In onze etalages van de nieuwste HERFSTMODELLEN GEMEENTERAAD VAN LISSE Meevaller van 38 duizend gulden Slechts een half uur heeft de taad der gemeente Lisse gisteravond nodig gehad voor zijn openbare vergadering. De heren toonden weinig lust tot praten, en zo goed als alle agendapunten gingen dan ook met geen of weinig discussie onder de hamer door. De heer E. Hollander (C.H.U.) deed zijn intrede in de raad als opvolger van de heer A. de Vries, maar van de heer M. Smit (K.V.P.) was een schrijven ingekomen dat hij wegens drukke werkzaamheden als raadslid moest bedanken. Aan het einde van de bijeenkomst nam de Raad de verheugende mede deling in ontvangst dat Keukenhof 38.000 méér aan vermakelijkheids belasting heeft opgeleverd dan was geraamd. de raad deze mededelingen in ont vangst. Ook de rondvraag bood de leden geen stof tot praten en een half uur na de opening ging de raad in offi cieuze zitting tot het houden van in formele besprekingen, waarover geen nadere mededelingen werden ver strekt. De raad was niet voltallig; mevr. v. d. Meerendonk en de heren E. Scholte en M. Smit waren met ken- nisgevinp afwezig. Burgemeester mr. Th. M. J. de Giaaf deelde mede dat een brief was binnengekomen van 'e heer M. Smit (K.V.P.) dat deze zich wegens drukke werkzaamheden gedwongen ziet voor het raadslidmaatschap te bedanken. Als opvolger in de raad van de heer A. de Vries, die onlangs om ge- zondheidsredener zijn functies als raadslid en wethouder moest neer leggen. werd geïnstalleerd de heer E Hollander nadat deze in handen van de voorzitter de voorgeschreven eeden had afge.egd. De agenda leverde ovengens weinig spectaculairs op. Zondei of met zeer weinig discussie •esloot men mede werking te verlenen aan de bouw van 5 klasselokalen bij de tk. lagere school aan de Oranjelaan. Eveneens besloot men tot aankoop van een perceel grond aan de Laan van Rijckevorsel, benevens een drietal huizen aan de Kanaalstraat, nl. de nummers 61, 69 en 79. Casino. Dean Martin en Jerry Lewis samen in een Amerikaanse klucht met veel show, dat betekent «xv. RH «v.x„ - toppunt van dolle dwaasheid op verantwoordelijkheid als lid van de z n Amerikaans Men ,al er moeite samenleving, zich interesseert voor mee hebben om te ontdek ren of er- de rechten en plichten van de arbei der, komt dan ook maandagavond 31 augustus naar de openingsavond in bovengenoemd gebouw. Aanvang 8 uur. Het woord of liever de daad is aan u, leden van de KAB, KAV en KAJ. Stelt ook dit jaar uw bestuur, dat kosten noch moeiten spaart, om u 'n dergelijke ontwikkeling te geven, niet teleur. Parkeert u niet langs de weg van het arbeidersleven, maar plaatst u met 'n grondige opleiding midden in het drukke verkeer van uw ingewik kelde tijd. potlood en geest Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. slang, 4. eed, 7. patat, 9, adem. 11. ah, 12. hol, 13. ere, 14. Og, 15. teen, 16. regel. 17 Ede, 19. baret. Verticaal: 1. Se, 2. lepel, 3. Adam, 5. Athene, 6. Lahore, 8. Aare, 10. do ge, 13. Eelde, 15. teer, 18. et. nog een verhaal zit in de film „Artisten en modellen", maar voor zover er een logische lijn in zit, gaat het over twee berooide artiesten, een reclameschilder met pech en een schrijver, die gek is op stripverhalen Doordat zij „toevallig" kennis maken met een schrijfster van stripverhalen komen zij in contact met een uit gever en nu gaat de schilder fan tastische verhalen schrüven, welke ontspruiten uit het halfgare brein van de schrijver, als deze in zijn slaap hardop droomt. In deze droom fantasieën komt ook een formule voor, welke gedeeltelijk overeenkomt met een hoogst geheime formule van atoomwapens of iets dergelijks. Het gevolg is dat er ogenblikkelijk spion nen op af komen, die dan weer on schadelijk moeten worden gemaakt. Maar laat u door dit .verhaal" niet storen: de dwaasheden van de scheel kykende dom ^rinnekende en over alles vallende Jerry zijn de hoofd zaak! Aangezien Hollywood het niet laten kan om kwistig te zijn met allerlei „glamourgirls" in summiere kledij heeft de K.F.C. gemeend de leeftijdsgrens op 18 jaar te moeten stellen. Luxor. De „King Creole" is een nachtclub, waarin de held van het filmverhaal, Danny Fisher, optreedt als zanger. Daarvóór hac Danny, die eigenlijk pas schooljongen af is. ook al verscheidene baantjes, o.a. als piccolo in een andere nachtclub Hij volgde blijkbaar het /oorbeeld van papa, die echl een mannetje is van twaali am bach te? en 'dertien onge- luken. Maar in de „King Creole" is Danny geen mislukking integendeel, hi1 heeft er een enorm succes Bleef het nu maar bij zingen, dan was er eerder weinig te vermelden, maar Danny komt in aanraking met lieden, die een apotheek willen beroven, toevallig net de apotheek, waar Danny's vader werkt. Zo wordt het een heel verhaal uit de onderwereld van de nachtclubs, waardoor de K.F.C. de leef -J sgrens heeft uitgezet tot volwassenen. Trianon heeft de belangrijke doch in de grond tragische film „De levensroman van Joseph Schmidt" geprolongeerd. Voor alle leeftijden. Rex. De film „Song of Shehera- zade" speelt zich af in een Marok kaanse haven, wa r een opleidings schip van de Russische marine bin nenloopt. Een adelborst en scheeps arts gaan aan wal en spelen op een piano in een villa de composities, welke de adelborst tijdens de zeereis heeft gemaakt. Zo. komen zij in kennis niet alleen met de eigenares van de villa, maar ook met haar knappe dochter, die als gesluierde danseres in een café optreedt. Men begrijpt, waar dat tenslotte op uit moet lopen. Het is een romantisch verhaal, voor alle leeftijden. Lido. „Een film met muziek, charme en daverende vrolijkheid" zo wordt de hoofdfilm van dez week „Het rijkste meisje ter wereld" aan gekondigd. En die titel heeft deze rolprent zeker niet ten onrechte ge kregen .want Nina ei Frederik (Bir- gitte Bruun en Paul Teichhardt) zorgen op voortreffelijk, wijze voor de pikante noot in deze alleraar digste film. De intrige vooi dit ver haal is hoewel niet orgineel aardig uitgewerkt. We zien hier nl. het rijkste meisje ter wereld, Lisa Hoffmann, .ic.ar Zwitsers pensionaat ontvluchten om met haar geliefde, de Calypso-zanger Jacques mede te gaan. Natuurlijk tegen de zin van haar verstoorde vader die zijn mch- ter niet aan een „minderwaardig liedjeszanger" wil afstaan. Het paar maakt een Europese tournee, welke zeer succesvol is, doch wordt overal vervolgd ioor de pers en zoekt een goed heenkomen. Dat wordt gevon den bij een vriendin, die haar een on derkomen verschaft bij haar oom Toby. Rond deze persoor speeli zich voornamelijk de rest van hef gebeu ren af en hi] is het ook, die de ver bolgen vader tot zijn dochtc voert met natuurlijk de verhoopte verzoe ning. Voor late vakantiegangers, maar ook voor degenen, die de vakantie er reeds op hebben zitten, een uitstekend amusement! De raad ging accoord met het voorstel met de n. v. Bank voor Nederlandse gemeenten een lening van 66.000; aan te gaan voor de stichting van een wijl-gebouw ten behoeve van „Het Groene Kruis" welk bedrag de raad reeds in een der vorige vergaderingen beschikbaar had gesteld. Alle andere op de agenda voor komende punten leverden evenmin moeilijkheden op. Aan het einde van de openbare bijeenkomst deelde de voorzitter mede, dat de vermakelijkheidsbelas ting dit jaar 38 mille méir heeft op gebracht dan was geraam»® en een totale opbrengst (Keukenhof!) te zien geeft van 138.000. Dit, gevoeed bij nog enkele voordeeltjes van min dere omvang heeft er toe geleid dat over de saldireserve slechts voor een bedrag van 25 i-iille beboeft te wor den beschikt erwijl de post „on voorzien" voor de nog resterende maanden van het iaar daardoor komt op ca. 5000. Zondei commentaar, maar met zichtba r genoegen, nam KATWIJK Helpt Herw. Levenskracht. Blij kens een advertentie in dit blad vraagt de Commissie voor Herwon nen Levenskracht (T.B.C.- en Kan kerbestrijding) enige dames en heren om behulpzaam te zijn Dij de te hou den collecte in de week van 7 t./m. 12 sept. a.s. Voor dit mooie doel zul len ongetwijfeld enige dames en he ren zich beschikbaar stellen. Men leze de advertentie in dit blad voor ver dere inlichtingen. Het afscheid. Aan het verslag over het afscheid van kapelaan J. G. - M. v. Breugel van gisteravond ont- ^Schouwweg 32, tel. 2402. breekt een belangrijke zinsnede nl. ™'""1 Voor Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Hartman, Langezaal, Gaasbeek, Postel, Lahr. Apotheek Van Driessum, Mare 110, tel. 20406, tot zaterdagmiddag 6 uur Lammen- schansweg 4. tel. 23553. Alkemade en Leimuiden De artsen v. d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713—217, en v. d. Werf, Rijp- wetering, tel. K 1712—202. Alphen a. d. Rijn. Dkt. J. H. Veenendaal, tel. 2072. Boskoop Dkt. Blom, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp, bij ongevallen aan de Rijndijk belle men steeds K 1714—278. Katwijk Rijn - Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek zie Katwijk Zee. Katwijk Zee Dkt. K. J. E. Slag molen, tel. 2336, apotheek Princestr. 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. De Kwakel De artsen Hennis, tel. 274, en Martini, tel. 200. Langeraar Dkt. J. Sandkuijl, tel. K 1722—139. Leiderdorp Dkt. P. v. 't Woud, tel. K 171030070, zuster Hoogvliet. Leidschendam Dkt. Ludwig, tel. 1532, Kruisdienst tel. 1449, ambulan ce tel. 2300. Lisse Dkt. J. M. van Dnk, tel. 3134. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Langeraar. Noord wijk Dkt. De Beer, tel. 2731, zust. Hooijmans, tel. 3388. Noordwijkerhout Dkt. A. G. Th. v. d. Lugt, De Zilk, tel. K 2620— 5707. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, tel. 20394, apotheek Wil'helminapark, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. G. L. van Raaij 'el. K 2532—7777. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout zie Warmond. Voorschoten Dkt. Th. J. Thies, tel. 2520. Warmond Dkt. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. Wassenaar De artsen A. F. F. Janse, tel. 3005, en H. D. Boer, tel. 9124, apotheek Wassenaarse apo- dat pastoor v. d. Vliet de kapelaan namens het kerkbestuur een ge schenk overhandigde in gesloten couvert. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer Dkt. P. Vegt, tel. 3055, zust. E. Strikwerda, tel. 3179. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. K 1726—2527.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2