Tegenbezoek van Duitse sportclub aan Lisse In korte Raadsvergadering te Noordwijkerhout kredieten verleend Hansapiast 544ste STAATSLOTERIJ ae idas 3e njst' WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COUHANT PAGINA S Spelpeil viel tegen Wanneer men zaterdagmorgen vroeg reeds door de Schoolstraat fiet ste of liep dan kom men direct con stateren dat er iets ging gebeuren in Lisse. Want toen reeds waren er 6 grote vlaggemasten opgesteld voor het k.A.b.-gebouw en pronkte er een groot welkomst-bord boven de ingang van het gebouw met het opschrift „Welkom D.J.K. Concordia in Lisse". Zaterdag en zondag heeft de r.k. voetbalvereniging „Lisse" bezoek ge had van de Duitse club D.J.K. Con cordia uit Langenbochum-Herten. Deze vereniging bracht een tegenbe zoek, daar de Lissers met de Pink sterdagen in Duitsland zijn geweest. De gasten waren zaterdagmorgen reeds vroeg uit Duitsland vertrok- ken met een bus. Zij gingen eerst naar Schiphol, waar het bestuur van „Lis se" hen ontmoette. Gezamenlijk ging imen daarna naar Lisse, waar in het K.A.B.-gebouw een koffiemaaltijd werd gehouden. Hierna reed men naar Noordwijk, waar de gasten enige uren aan zee vertoefden. Om half zes was men weer terug in het K.A.B.-gebouw en vond de indeling plaats voor logies bij particulieren. Des avonds kwamen allen weer naar het K.A.B.-gebouw waar een feeste lijke ontvangst plaats vond. De heer C. Strik, voorzitter, sprak hierbij een begroetingswoord, waarin hij zeide het zeer op prijs te stellen, dat „Con cordia" naar Nederland was gekomen, waardoor „Lisse" in staat was, iets terug te doen voor de grote gast vrijheid, welke men met de Pinkster dagen in Duitsland had genoten. De avond werd doorgebracht met dan sen en zingen. Zondagmorgen was er om half 9 een H. Mis in de Mariakerk, waarna in het K.A.B.-gebouw een gemeen- ZOETERWOUDE Training P.I.T. '54 De zomer- vacantie loopt weer ten einde en 'n nieuw seizoen staat voor de deur. Zaterdag 29 augustus a.s. zal er weer voor het eerst training zijn. Dus niet donderdag, zoals aanvankelijk was afgesproken, aangezien dan de zaal bezet is. Woningbouw Namens de bouw- kas Bohan uit Utrecht werd door architect P. van der Sterre te Lei derdorp het bouwen van vier wo ningen aan de Noordbuurtseweg ge gund aan de C.V. Gebr. Hulsbos uit Zoeterwoude. Door B. en W. werd toestemming voor de bouw gegeven op voorwaarde, dat men eerst zal proberen ingezetenen van Zoeter woude voor deze woningen te inte resseren. Afscheid kapelaan Wilmink Donderdagavond 27 aug. a.s. is er in het parochiehuis aan de Schenkel- weg voor iedereen gelegenheid af scheid te nemen van kapelaan G. W. M. Wilmink. Hedenavond wordt door leden van de propagandaclub een huis-aan-huis-collecte gehouden voor een afscheidsgeschenk. ZOETERWOUDE (Dorp) D.O.S. STERRIT 1959 Onder aanmerkelijk groter be langstelling dan vorig jaar, ging zondag 23 aug. om 11 uur precies, het eerste koppel van de DOS-ster- rit op weg voor een route van 60 km. De tocht ging vanuit Zoeterwoude langs een paar omwegen naar Voor schoten, waar de eerste controle post stond oi.gesteld. Hoewel het niet bepaald moeilijk was om deze post te bereiken, zijn er toch nog verschillende deelnemers geweest die zich in een hinderlaag hebben gefietst en zo verschillende straf punten opliepen. Vandaar ging de tocht naar Leidschendam en Vooi-- burg. Na Voorburg kreeg men Rijs wijk en vandaar ging het richting Delft. Voor velen was het moeilijk om café Ruimzicht" te bereiken, waar de boterham gebruikt werd. Sommige zijn op de raarste plaatsen in Delft geweest. Allen echter die zover afgedwaald waren wisten toch de rustplaats te bereiken. De tweede helft van de rit leverde lang niet zoveel moeilijkheden op. Ondanks de pech die de verschillen de deelnemers kregen, hoefde de bezemwagen er niet aan te pas te komen. Al met al was het een ge zellige en prettige tocht. Maar even gezellig was toch zeker ook wel de prijsuitreiking, waarvoor 's avonds 8 uur in het Don Boscohuis een zeer grote belangstelling bestond. De heer Vink sprak op zijn be kende geestige wijze een openings woord en bedankte het bestuur van DOS, dat deze dag op zo'n v< treffelijke wijze had georganiseerd. Verder ook alle medewerkers. Maar in het bijzonder de heer Jac. v. Leeuwen, Jie zich zozeer verdien stelijk had gemaakt. De voornaamste prijswinnaars wa ren: Peter v. d. Krogt en Jan v. Winden, die met 13 strafpunten de wisselbeker voor een jaar mee naar huis mochten nemen; op de 2e plaats volgden met 15 strafpunten de da mes R. v. d. Krogt en A. Elderhorst, die in het bezit kwamen van een fraaie lauwertak. Als 3e prijswin naars kwamen uit de bus de heren Jan en Kees Elderhorst. Na afloop van de prijsuitreiking, gingen de benen van de vloer op de muziek van verschillende orkesten op de plaat, die men in het Don Boscohuis in voorraad heeft. schappelijk ontbijt plaats vond. Hier sprak de geestelijk adviseur, kapelaan v. d. Geest, de gasten toe. Deze uit wisseling zag hij als een verbroede ring tussen twee volkeren, waarbij al len één moeten zijn om het luiogste te kunnen bereiken. In diezelfde geest sprak ook de voorzitter van D.J.K. Concordia, de heer B. Stasing. Des "dags om 3 uur werden op de sportvelden eikaars krachten geme ten. Daar de speler A. v. Diest zijn laatste wedstrijd speelde, bracht de heer Strik hem dank voor het zeer vele dat hij voor de vereniging „Lis se" gedaan heeft. De wedstrijd Het zag er in den beginne hoopvol uit voor hen die naar een goed par tijtje voetbal meenden te kunnen kij ken, maar diegenen werden allen te leurgesteld, want het zeer goede spel in de eerste vijf minuten was al spoe dig vervlogen en daarna schotelden beide elftallen een partijtje voetbal voor om maar gauw te vergeten. Wel kwamen beide doelen beurtelings in gevaar maar de beide achterhouden waren te sterk om een doelpunt toe te laten. Vooral de beide keepers tra den doortastend op. De Duitser blonk in het gevaarlijk voor de voeten werpen van de Lisser voorwaartsen en Joop Baak door feilloos opstellen en het plukken van hoge voorzetten. Voor de rust werd er dan ook niet ge doelpunt. De rust kwam met blanco stand. (0-0). De tweede helft De tweede helft was echter van beter gehalte d.w.z. van Lisser zijde bezien. Herhaaldelijk kwam Lisse ge vaarlijk voor het Duitse doel en doel punten konden dan ook niet uitblij ven. Reeds na 7 minuten wist J. v. Kesteren de Duitse keeper met een hard, strak schot te passeren. Van nu af aan vlotte het beter in de Lisser voorhoede en blonken vooral Arie Bon en Ton Boon uit door goede com binatiespel en switchen. Ook de Duit sers zaten niet stil en trachtten een doelpunt te forceren, maar Jaap v. d. Poel en vooral Joop Baak stonden een rots in de branding. Eenmaal moest Baak een zweefduik maken om een hard ingeschoten bal tot corner te verwerken. Bij Lisse lukte het ech ter beter. In de vijftiende minuut moest de Duitse keeper opnieuw zwichten voor een afgemeten boogbal van Ton Boon. Het werd zelfs nog 3-0 door Jaap Elfrink, die weer eens doorliep op een scherpe voorzet keurig doelpuntte. Wat de Duitsers ook deden, tot een doelpunt konden zij echter niet komen. Ook het tweede elftal van Lisse nam geen halve maatregelen en stuur de de Duitsers met 10-3 nederlaag huiswaarts. De Duitse jeugd deed het beter en won uiteindelijk met 6-2 van de Lisser jeugd. Des avonds werd in het K.A.B.- gebouw aan de gasten een beker ter herinnering aangeboden. Nadat allen nog voorzien waren van bloemen werd omstreeks half elf de thuis reis aanvaard. LISSE arie van houwelingen reikte prijzen uit van „tour de lisse" In een feestelijke bijeenkomst in de filmzaal van het Luxor-theater heeft dinsdagavond de prijsuitreiking plaats gehad aan de winnaars in de gehouden „Tour de Lisse". Naast de deelnemers waren ook vele ouders tegenwoordig. Tourbaas J. van Kes teren opende de avond met een woord van welkom en dank aan allen die op enigerlei wijze an de „Tour" heb ben medegewerkt en sprak de hoop uit. dat men in 1960 weer net zo spontaan zal medewerken. Nadat een mooie film was gedraaid, deelde de heer Van Kesteren mede, dat de we reldkampioen Arie van Houwelingen, uit Sassenheim, de prijzen wilde uit reiken. Deze deed dit met een woord van felicitaties aan alle winnaars. Voor een prijs kwam in aanmerking: S. van der Ham kampioen), die een fonkelnieuwe sportfiets kreeg, plus een beker voor het puntenklassement en een wimpel als Ieidersprijs; voorts kregen een prijs: L. ten Hagen (pick up) en voor allerlei andere nuttige voorwerpen; K. Slagboom, T. Zelden- thuis, W. v. d. Veer, P. v. d. Lans, B. Hagen, A. Zoet, H. Warmerdam, II. Stuifbergen, G. Lamboo, H. Mens, Boot, N. de Kuyper, B. Rietber gen, J. v. Diest, G. Smakman. Rooijakkers H. v. Drunen, T van Rijn, E. v. d. Drift, C. de Bruijn, J. v. d. Ploeg en P. de Kooker. De heer Tissing bood de jongens van de „Tissing-ploeg" een waarde bon aan te besteden in zijn zaak, als blijk van waardering voor de pres taties van ploeg en ploegleider. N. de Kuyper kreeg een extra prijs als strijdlustigste renner. Dc „Tour-missen" kregen allen een mooie foto als aandenken aan het ogenblik waarop zij de kampioen fe liciteerden. aanrijding van 3 auto's Op het gevaarlijke kruispunt Ka naalstraatGladiolenstraat had dins dag een drievoudige botsing plaats. Een luxe auto, bestuurd door een Chinees uit Peking, kwam de Ka naalstraat afrijden vanaf de Kanaal- brug. De bestuurder lette niet vol- VOORSCHOTEN Raadsagenda De raad der ge meente Voorschoten komt in èen openbare vergadering bijeen op vrij dag 28 augustus a.s. des avonds om 8 uur. Op de agenda komen o.a. de navolgende voorstellen voor. Het beschikbaar stellen van een crediet van 516 voor een natuurkundig instrumentarium ten behoeve van de openbare ulo-school; het vast stellen van de schoolgeldverordening voor het openbaar kleuteronderwijs 1959; wijziging in de verordening in zake de subsidiëring van bijzondere scholen voor middelbaar onderwijs en voorbereidend hoger onderwijs; aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Vlietschool; aanschaffen van meubilair voor de Openbare ulo; aanschaffen van leer- en hulpmid delen voor de Openbare ulo; benoe- mng van twee leerkrachten aan de Vlietschool; het opnieuw vaststellen van de „Straatbelastingverordening"; wijziging van de Bezoldigingsrege ling 1955"; het aanschaffen van meu bilair, spel- en ontwikkelingsmate riaal ten behoeve van de openbare kleuterschool; het treffen van een verkeersmaatregel t.a.v. de in de Molenlaan gelegen brug; verkeers maatregelen voor de buitenste rijba nen van de Wijngaardenlaan; het aanschaffen van jaloezieën ten be hoeve van de Chr. ULO; het be schikbaar stellen van een crediét voor het ontwerpen van een riole ringsplan voor Vlietwijk II; het be schikbaar stellen van een crediet voor het bouwrijp maken van een gedeelte grond in Adegeest; het aan gaan van een vaste geldlening ad 130.000; het beschikbaar stellen van een crediet voor het treffen van voorzieningen in het bouwplan der 72 woningwetwoningen in Vliet wijk. Geboren: Carlo G. L. zn v. F. A. Th. Brantsen en M. A. van Oerle; Arie J. Neem wat WONDVERBAND extra in voorraad Al£ Maak bijvoorbeeld dat U altijd wat van die handige „Kant en klaar" strips in plastic uitvoe ring in tas of portefeuille hebt. In een korte openbare raadsver gadering de besloten zitting duur de heel wat langer heeft de raad van Noordwijkerhout besloten een aantal kredieten beschikbaar te stel len. In verband met het steeds drukker wordende verkeer langs de Schulp weg, speciaal ten gevolge van het vreemdelingenverkeer, is het nood zakelijk gebleken dat ook straatver lichting langs die weg, met name tussen Keukendel en de grens der gemeente met Noordwijk, van een behoorlijke straatverlichting wordt voorzien. Het meest gewenst zou het zijn als deze weg zou worden voorzien van een 15-tal verlichtingspunten, maar gezien de omstandigheid dat deze weg binnen afzienbare tijd zal moe ten worden verbreed en gerecon strueerd en anderzijds de hoge kos ten van dit plan. wordt voorshands voorgesteld alleen aan de zuidwest zijde verlichtingspalen te plaatsen. Ter plaatse zijn er reeds 2 aanwezig, zodat met een uitbreiding van 6 stuks kan worden volstaan. Hiervoor voteerde de raad een be- I drag van 5270. Al ruim 2 jaar geleden verleende de raad medewerking voor diverse verbeteringen aan de St. Jozefschool aan de Langevelderweg. Inmiddels is het meest noodzakelijke de ver betering van de verlichting ter hand genomen, waarvan een begro ting is opgemaakt tot een bedrag van ruim 15.500. Met algemene stemmen voteerde de raad op de begroting voor 1959 de nodige gelden voor dit verlich tingsplan. Op de gewone dienst van de be groting 1959 werd de post voor brandmelding en -alarmering ver hoogd met 225.wegens meerdere kosten voor plaatsing en verplaat sing van brandwekkers. Ook de post onderhoud van bezit tingen niet voor de publieke dienst moest worden verhoogd wegens en kele, niet voorziene werken. Bij de oorspronkelijke begroting voor 1959 was niet te voorzien, dat enkele bijzondere bestratingsw er ken moesten worden uitgevoerd, zo als de bochtverbetering van de Ko ninginneweg bij de begraafplaats, de bochtverruiming van het Westeinde en de verbetering van het straat werk van de Z-bocht in de Zilker- binnenweg. Een en ander was voor de raad aanleiding alsnog het oor spronkelijk uitgetrokken krediet met ƒ3.050 te verhogen. Bij het voorstel van burgemeester en wethouders om een strook grond gelegen achter de Remmerswaalstr. te verhuren vroeg de heer Blaauw aan het gemeentebestuur om aan dacht te schenken aan de mogelijk heid tot verkoop van althans een gedeelte van de grond ter plaatse. De voorzitter zegde toe hiermede bij het besluit tot verhuring rekening te zullen houden. De raad besloot tot eventuele verkoop tegen de prijs van 5.per m2. Bij de rondvraag of burgemeester en wethouders reeds gevolg hadden kunnen geven aan het besluit van de raad, in de vorige vergadering geno men, om aan Gedeputeerde Staten een 'schrijven te zenden betreffende de noodzaak om voorzieningen te treffen aan de toeleidingswegen naar het dorp. De voorzitter antwoordde de heer Blaauw dat dit bedoelde schrijven in concept gereed lag en spoedig zou worden verzonden. Hierna ging de raad over in ge heime zitting. NOORDWIJKERHOUT Afscheid kapelaan G. A. v .d. Bulk. Dodr de parochie van St. Victor zal op donderdagavond in het parochie huis afscheid genomen worden van kapelaan G. A. v. d. Bulk, die be noemd is tot kapelaan van St. Petrus Banden te Overschie. Afscheid kapelaan A. Zijllmans. Door de parochie van St. Jozef zal op donderdagavond in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg afscheid ge nomen worden van kapelaan A. Zijll mans die aangewezen is voor verdere studie in de beide kerkelijke rechten te Rome. De avond vangt om 8 uur aan. Geboren: Quirina F. M., dr van N. F. v. d. Ploeg en A. P. van Moorsel; Ludovicus W. M., zn van C. P. T. v. d. Bosch en J. C. Houdijk. Ondertrouwd: Th. H. van Steijn en G. C. v. d. Klugt; G. A. v. d. Burg en J. H. C. M. Keijzer; J. H. v. Hooij- donk en M. C. Kret; P. C. Duiven voorden en A. C. M. v. Berkel. Getrouwd: L. C. M. Vliet Vlieland en C. Th. Thomasse; J. W. Nederstigt en C. W. Damen; E. J. Groenewoud en M. van Wetten. WASSENAAR zn v. A. Verseput en J. C. J. Schep; Johannes J. zn v. J. C. Heijmans en A. G. C. de.Wit; (te 's-Gravenhage) Rudolph Y. C. zn v. E. J. Anneveldt en G. II. Scholtens; (te Leiden) Bri gitte J. M. R. dr v. W. H. M. van der Stap en E Kerkkamp. Ondertrouwd W. A. A. van Welie (te Dreumel) en J. E. Funnëkotter, R. H. Fillié en A. Hogeslag (te Haar lem). Gehuwd: W. II. van Wetten (te Lei den) en P. J. Ammerlaan; A. J. van Wijk (te Leiden) en M. M. van de Munt. Overleden (te Leiden) K. P. Both, 23 jaar, gewoond hebbende Bethle- hemstraat 49. Voorhouts raad, in spoedzitting, besluit 2 ha. grond te kopen Voor de woningbouw doende op t' kruispunt met verplicht I den. Het Gisteravond werden de raadsleden van Voorhout in een spoedzitting bij een geroepen. ,,Niet voor niets zo legde de voorzitter, burgemeester Smolders uit, want ter tafel kwam een voorstel van B. en W. aan te ko pen een perceel grond, groot 1.90.19 ha. mét opstallen, gelegen aan de Broekhorstlaan no. 41, van de heer J. P. v. d. Hulst, voor de som van ruim 142 duizend gulden. (Koopsom grond en opstallen 95 mille, vergoeding be- drijfs- en liquidatieschaden 47 mille). In een uitgebreid prae-advies mer ken B. en W. op dat de overwegingen, of de gemeente al of niet op deze aan bieding moet ingaan, een belangrijke rol heeft gespeeld. De eigenaar wil verkopen en neemt genoegen met een bedrijfsschadevergoeding van 3 jaren. Het woonhuis met bedrijfsruimte plus 500 m2 teeltgrond zal uiterlijk in mei 1960 z^jn ontruimd. Het is zeker dat de gemeente deze gronden, gelegen tegen de bebouwde kom, in de toe komst (over 2 a 3 jaren) dringend no dig zal hebben voor woningwetbouw c.q. eenvoudige premie-woningbouiw. Voorts willen B. en W. er zoveel mo gelijk naar streven de gronden in handen tie krijgen of grond-speculatie te voorkomen. Burgemeester Smolders deelde me de dat de heren P. Buch en A. v. d. Lans verhinderd waren, stelde met een kleine opmerking dit punt tot aankoop van grond aan de orde omdat hij meende diat dit in het prae- advies voldoende toegelicht was er de nadruk op leggende dat dit perceel binnen enkele jaren een bestemming zou hebiben. De heer Borst, als eerste spreker, meende te moeten concluderen dat dit een aanbod is van de eigenaar. De wil tot ontruiming van de eigenaar heeft •hy in de stukken nergens kunnen vin namens de parochianen een hartelijk dankwoord en bood als afscheids geschenk van de parochie een be drag van duizend gulden aan. Nadat kapelaan Vreeburg een slotwoord gesproken had, was er ge legenheid persoonlijk afscheid van de kapelaan te nemen. Vele honder den maakten van deze gelegenheid gebruik, onder wie de burgemeester van Wassenaar, dr. S. F. A. C. m. Baron van Wijnbergen, prof. dr. l. M. Beel, vertegenwoordigers van diverse verenigingen, leerlingen van het St. Adelbertcollege en tal van parochianen. Dat het wijkgebouw van het Wit Gele Kruis aan de Lange Kerkdam wat het exterieur betreft de laatste tijd een ware metamorfose heeft ondergaan door een fikse schilder beurt en een verfraaiing van de tuin, is ongetwijfeld zeer velen op gevallen. Waarschijnlijk is het min der bekend, dat al dit werk gedaan is door vakmensen, die daarvoor vele vrije zaterdagmiddagen belan geloos hebben opgeofferd. Nu dit werk gereed is, heeft het bestuur van de afdeling Wassenaar van het Wit Gele Kruis al die vrijwillige medewerkers een gezellige avond aangeboden in de feestzaal van de R.K. Huishoudschool. Niet, zoals voorzitter mr. J. P. M. Aghina in een toespraakje zeide, als beloning voor hun werk, maar toch wel als blijk van grote dankbaarheid. Er werden enkele interessante films vertoond, er werd voor consumpties en rokertjes gezorgd en er werd nog afscheid genomen van de heer j. Knijnenburg, die sedert de oprich ting van de afdeling werkzaam is geweest als incasseerder, en nu dit werk heeft neergelegd. De heer G. A. van Leijenhorst, voorzitter van het actiecomité van het Wit Gele Kruis vertelde een en ander over de verdere plannen met het gebouw, waarin nog een interne verbouwing zal moeten plaats hebben, waarvoor de tekeningen gereed zijn. Gewacht wordt op de goedkeuring door het provinciaal bestuur van het Wit Gele Kruis. stopverbod met gevolg, dat hij een passerende vrachtauto, bestuurd door H. uit Noordwijkerhout aanreed. Van de schrik zette hij de wagen snel in de „achteruit" doch vloog toen tegen een achter hem rijdende luxe auto op, bestuurd door de heer P. K. uit Lisse. Gelukkig bleef alles beperkt tot materiële schade. 1 prae-a< van B. en W. is zijn inziens geheel gebaseerd op niet vrijwillige ontruiming. Wel is de eigenaar zo gelukkig, door omstandig heden, binnen afzienbare tijd een an der bedrijf in een andere gemeente te kunnen beginnen. De voorzitter onderbrak de heer iBorst met do opmerking dat, als de besprekingen in die geest gevoerd moesten worden, hij meer voerde voor een geheime zitting. Hdj stelde dit laatste aan de raad voor, waarop hiertoe werd besloten. De raadsleden, tien minuten bijeen zijnde, gingen in geheime zitting. Na ongeveer een uur werd de openbare vergadering weer heropend. Wederom was het de heer W. Borst, die opmerkte dat dit opjeet uitmun tend geschikt is voor woningbouw en, wil het gemeentebestuur in verband met de woningbouw vooruit dan zal zij ondanltóhet hoge bedrag, toch deze aankoop moeten doen. De heer P. v. d. Nouland meende veel onzakelijke dingen op te mer ken. Hij achtte het bedrag van aan koop te veel opgeschroefd. De heer Warmenhoven herleidde de koopprijs op de m2 en wilde ook voor de aankoop stemmen, terwijl de heer H. A. Allard liever een betere formu lering van het besluit wenste. Hij zou liever een bedrag genoemd zien en de bedrijfsvergoeding en exploitatie kosten weglaten. Geen der leden wenste stemming en zo werd dit voorstel van B. en W. aangenomen met de aantekening dat de heer v. d. Nouland geacht werd, tegen te hebben gestemd. De voorzitter meende de gemeente te moeten complimenteren met dit besluit. Geen dag zou hij voorbij la ten gaan om dit besluit aan Ged. Sta ten voor te leggen ter goedkeuring. 16 Premiewoningen. Vervolgens kon de voorzitter nog een verblijdende mededeling doen. Deze was, dat de vergunning is af gekomen tot de bouw van 16 pre miewoningen aan de Margrietstraat. „Binnen zeer korte tijd", aldus spreker zal hiermede een aanvang worden gemaakt. (Uit goede bron vernamen wij na de raadszitting, dat mogelijk over drie weken met deze bouw begonnen zal kunnen worden, redaktie). Ook kon de voorzitter mededelen dat de aanvraag van de 5 woning wetwoningen „in zee" was. Dat hierbij het contingent van 5 wonin gen (1960) zou worden bijgevoegd; dat dus in 1960 tien woningwetwo ningen zouden kunnen verrrijzen en de open grond aan de Margriet- straat dan volgebouwd kon zijn. Gisteravond heeft de parochie van De Goede Herder op een bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van de zeereerwaarde heer A. M. E. Th. Vreeburg, die 8 jaren de paro chie als kapelaan gediend heeft en thans benoemd is tot leraar aan het seminarie „Hageveld" te Heemstede. In verschillende toespraken, in schenken en in vele honderden handdrukken is uitdrukking gege ven aan de grote sympathie, die de kapelaan zich in zijn Wassenaarse jaren heeft verworven. Pastoor H. M. van Spanje zeide o.m. dat er vele redenen zijn tot dankbaarheid jegens de scheidende kapelaan, wiens enthousiasme geestelijk gebied, duidelijke beleving van het priesterschap, prediking en echt meeleven met het welzijn van de parochianen een grote indruk hebben gemaakt. Namens het schoolbestuur van de Pius X-school sprak de heer A. G. Bakker een afscheidswoord, namens het St. Adelbertcollege, waaraan de kapelaan als leraar verbonden was, dr. J. A. Brons, namens leerlingen en leerkrachten van de Pius X- school de heer H. W. Metkemeijer. Deze afscheidswoorden gingen ver gezeld van geschenken. De heer G. W. Kampschöer sprak Marktberichten LEIDEN, 26 aug. Groente. An dijvie 1125, pronkbonen 2857, snijbonen 691.04, stambonen 96— 1.08, stokbonen 1.091.20, rode kool 31-35, groene kool 1920, postelein 1320, prei 2024, spinazie 2936, tomaten A 22—29, idem B 23—29, waspeen 1617, p. 100 leg; meloenen 5979, perziken 1429, bloemkool A 4458, idem B 1732, komkommers A 1424, idem B 89, sla 1217, per 100 stuks; bospeen 4043, peterselie 2.605.40, selderij 2.503.80, per 100 veur. 25 aug. Groente. Waren huiskomkommers A 3842, idem B 30—32, idem C 14—20, sla 16—23, stoofsla 1822, tomaten A 186—205, idem B 152—177, idem C 145—160, idem CC 130135, bleekselderij 24— 28, bloemkool A 5057, idem B 32 38, andijvie 3340, stambonen 119 132, pronkbonen 5762, snijbonen 113122, spinazie 1426, postelein 9 18, bospeen 3436, meloenen 67 89. woerden. 26 aug. Kaas. Aan voer 140 partijen, eerste kw. ƒ2.15 2.22, tweede kw. 2.042.14, extra kw. 2.32. Handel kalm. ter aar. 25 aug. Groente. Augurken: fijn 0.73, fijnbasterd 0.68, basterd 0.55—0.57, grof A 0.45—0.47, grof 1 0.32—0.33, CD 0.25—0.26, idem afw. 0.12, idem groot 0.03, E 0.13 0.15, alles per kg. r'veen 25 aug. Groente. Augur ken B 59.00, idem C 53.00—59.00, idem DA 44.0045.00, idem D 28.00— 33.00, idemE 13.00, idem CD 25.00— 26.00. DOGE PRIJZEN f2000 9066 18179 ƒ1500 14317 ƒ1000 1556 2924 7845 9124 11954 12344 14762 1 .31 17189 19997 21172 21960 400 6332 11327 15200 15748 200 2092 2392 4141 448. ,ooD 6926 6984 7261 10949 12797 13741 14613 14750 14883 15520 16300 16469 169U9 l.yoA 19084 19571 20174 20496 21099 21143 PRIJS VAN 80.— 1230 272 414 565 584 745 753 963 984 866 881 997 4050 130 150 201 376 450 474 549 566 666 878 917 5061 129 278 309 408 465 677 737 892 938 950 990 6025 032 148 172 254 256 304 366 501 639 723 729 7067 203 205 446 478 601 667 671 690 760 893 946 8019 070 098 152 372 570 577 676 706 707 717 736 770 797 814 9075 076 226 245 597 685 731 778 800 822 10080 152 223 254 308 435 437 548 563 667 11167 181 182 190 305 311 316 398 484 500 529 574 724 726 944 97U .2046 259 297 450 568 646 647 684 725 803 209 238 253 287 388 403 441 727 860 915 960 15027 094 160 258 358 408 505 527 562 594 638 768 824 998 16240 248 285 316 327 37C 417 507 596 676 1047 068 081 119 lc2 222 243 299 301 322 345 355 381 403 413 415 452 492 558 570 593 595 599 686 683 694 696 722 755 800 881 896 928 968 2037 043 059 164 255 263 309 334 346 381 446 465 475 488 327 54C 547 660 684 694 703 715 738 792 850 890 899 903 908 920 3026 052 055 080 083 095 096 126 145 202 208 235 315 323 334 349 373 405 429 441 457 460 517 546 355 559 585 632 634 671 683 689 752 773 786 S48 85S 888 903 944 4U18 023 028 042 05S 078 108 119 131 147 895 897 904 906 917 933 6141 176 235 252 263 281 295 308 309 316 348 395 403 481 499 513 543 578 597 612 630 634 641 657 664 671 l50 751 768 810 271 293 301 384 392 421 426 445 449 484 541 586 597 741 751 <52 774 781 823 824 863 875 878 911 925 977 981 987 8031 042 058 066 108 125 204 226 261 298 388 390 395 410 423 446 464 480 487 530 564 566 572 609 b50 659 674 714 815 818 819 844 862 S81 914 915 921 951 959 984 9012 041 057 146 151 194 261 265 267 300 302 324 343 350 407 418 442 447 508 310 525 536 549 614 642 669 684 727 786 796 821 838 924 929 936 942 955 963 978 10003 007 017 018 020 021 034 044 069 135 150 177 225 229 250 256 352 354 412 494 502 515 540 595 631 662 712 771 780 787 804 807 817 837 86£ 93C 938 947 963 987 110O4 023 027 087 099 112 lib 173 228 245 290 291 302 304 318 323 343 353 399 436 10023 030 041 189 216 2S2 432 504 660 664 854 954 989 20306 314 329 412 517 632 21087 154 208 210 322 517 677 707 906 NIETEN 446 448 483 493 539 560 570 579 580 601 628 655 676 803 816 986 988 995 12034 0-14 047 069 111 119 137 146 174 180 241 262 284 298 299 326 377 384 394 397 421 448 453 494 51b 542 5S2 590 608 688 730 799 855 926 928 937 964 987 3005 006 007 014 032 042 044 067 142 170 256 267 294 298 311 350 351 360 382 383 392 416 439 444 466 468 552 567 591 602 615 665 691 709 733 749 768 815 842 847 856 879 894 899 963 984 14047 055 062 114 141 176 214 221 251 273 323 346 -148 537 622 723 748 766 773 798 802 825 827 832 853 861 891 895 925 984 951 969 985 15055 082 134 140 156 161 170 174 220 242 320 343 377 384 386 390 402 424 431 433 444 479 528 532 541 555 564 577 692 700 744 767 789 797 829 863 881 918 961 983 16068 094 095 125 156 174 212 227 259 303 313 377 379 387 399 410 428 432 439 447 460 478 489 518 521 545 601 643 651 672 692 702 717 732 772 795 844 853 883 892 912 913 969 977 17020 033 035 072 082 085 094 229 253 340 356 367 400 407 427 431 529 547 575 593 606 625 628 b33 732 733 738 744 797 825 831 898 902 915 957 18007 022 026 056 086 108 112 131 154 166 201 265 266 277 312 337 408 425 478 511 529 537 542 553 638 648 650 658 731 772 337 375 395 420 421 429 447 478 490 512 552 553 556 579 593 608 627 637 666 IS SS! Tl ffi '86 328 836 Ü5 859 lü "i i JS T if= II SS SS» IS Ifo IS S3671735 788 878

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3