Scherp Be'angrijk meer winst bij Leidsche Wolspinnerij Haring en wittebrood Ceta-Bever VLEKKENPASTA Stuurhut van schip in elkaar gedrukt RIJNSTREEK DUINSTREEK HUIBERS MEDISCHE jj DIENSTEN Ij ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1959 DE LL'IDSE COURANT PAGINA 2 Blijkens de verlies- en winstre kening van de Leidsche Wolspin nerij n.v. te Leiden over de periode 1 april 195831 maart 1959 heeft de exploitatiewinst in het jubileum jaar van de n.v., 3,035.486 1.207.0711 bedragen. Voor inte rest wordt f20.176 (ƒ70.723) uitge trokken en voor normale afschrij vingen ƒ620.494 661.921). Nade lige prijsverschillen op grondstof fen nihil, (v.j. 1.672.201). De ver schuldigde vennootschapsbelasting bedroeg 1.106.863 (ƒ172.215», waarvan uit voorzieningen voor latente belastingschuld wordt ge put 175.000 (ƒ125.000), zodat ƒ931.863 (ƒ47 215) ten laste van de verlies- en winstrekening wordt ge bracht. De vrijgekomen extra af schrijvingen hebben ƒ359.174 (ƒ442.933) bedragen en de toege paste extra afschrijvingen ƒ32.869 (ƒ35.744). Vorig jaar werd ƒ400.000 toegevoegd aan de reserve voor diverse doeleinden. Op de netto koopsom van de verworven nomi naal 2.000.000 eigen aandelen tegen de koers van 150 procent cum divi dend 1957/1958, werd een bedrag van 1.026.471 afgeschreven en ten laste van de winst over 1958/1959 gebracht. De aandelen zijn nu voor hun nominale waarden ad 1.976.000 in de balans opgenomen. Het winst saldo bedraagt 762.787 (ƒ434.401). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 20 procent (71/* procent), waarvan 4 pet. desge wenst in aandelen. Over de even tuele inkoop van de aandelen werd in de vorige jaarvergadering reeds mededeling gedaan. Nu deze inkoop tegen de achtergrond van de ver dere ontwikeling der zaken beoor deeld kan worden mag worden ge concludeerd, dat hiermede het be lang van aandeelhouders op verant woorde wijze is gediend. Door deze inkoop wordt de winst thans ver deeld over een in omloop zijnd ka pitaal van ƒ2.996.000 in plaats van 4.972.000. GOEDE TRADITIE Traditiegetrouw zal op de laatste zaterdag van de augustusmaand des avond van 6 tot 10 uur in de vestibule van de Stadsgehoorzaal wederom de inschrijving plaats vinden voor de historische uitdeling van haring en wittebrood op de komende 3 oktober- Van de teruggang in de omzet heeft de verkoop zich in het ver slagjaar weer geheel hersteld en in het bijzonder de export-omzet kon wederom belangrijk worden uitge breid. Ook voor het thans lopende boekjaar wordt, althans tot dus verre, een verdere omzetstijging ge constateerd. Sedert maart 1959 is een kente ring in de wolprijzen ingetreden en deze heeft zich in stijgende lijn ontwikkeld. Het prijsniveau van de wolmarkt ligt ongeveer 20 tot 30 procent boven het peil van januari van 1959. Hoewel sedert kort een wat rustiger prijspntwilckeling gaande is valt hierover 'voor de toe komst uiteraard weinig te voorspel len. De modernisering van het be drijf heeft de voortdurende aan dacht. De voorraden grondstoffen half-fabrikaten en gereed product, inclusief de lopende inkoop-con tracten werden op balansdatum ge waardeerd op basis van uitgaafprijs der grondstoffen of op basis van de vervangingswaarde. De toegepaste waardering biedt een voldoende beveiliging tegen de risico's der normale marktschomme- lingen, aldus de directie. Over de vooruitzichten voor het lopende boekjaar mag wederom voorop wor den gesteld, dat hiervan pas een korte periode is verstreken. Voor zover thans zichtbaar geeft de ver gelijking van de verstreken maan den met die van de overeenkomstige maanden van 1958 gunstige ver wachtingen. Niettemin stelt de directie er prijs op het nodige voorbehoud te maken voor onvoorziene ontwikke lingen in de belangrijke periode die nog voor haar ligt. Wegens een steeds nijpender tekort aan ruimte in het gebouw te Amsterdam moest v/orden besloten de gevestigde kan toren aldaar in de loop van juli 1959 over te plaatsen naar de gebouwen van de n.v. in Leiden. De showroom in Amsterdam blijft nog gehand haafd. GEEN KRINGEN I 1.35 PER TUBE (Advertentie) MARATHON Het bestuur der 3 October Vereeni- ging heeft in de na-oorlogse jaren voortdurend de gedachte gepropa geerd, dat voor deze uitreiking niet uitsluitend het minder welgestelde deel der bevolking in aanmerking komt doch dat het hier betreft de her- ■■■■■IPMBBBIH innering aan en 't opnieuw beleven l°Os was geworden, tot stilstand te van het histroische feit, dat in de mor- brengen en*de roerganger te bevrij- Bij doorvaren onder Lammenbrug Gisteravond omstreeks half twaalf voer het vrachtschip „De Telegraaf" van de firma C, Stigter te 's-Graven- hage met volle snelheid tegen het dek van de Lammenbrug. Nadat de voorsteven van het 71 ton metende schip de eerste' ijzeren bint van de brug voorbij was, raakte deze de lading, maar op zodanige wijze dat die er nog juist onderdoor kon. De 18 jarige roerganger, die om niet verklaarbare redenen geen sig naal had gegeven, bemerkte blijk baar toen pas dat zijn schip te hoog was om de gesloten brug te kunnen passeren.en draaide terug op achter uit. Door de gang die het geladen schip had het voer op volle kracht was het echter niet meer moge lijk het vaartuig te doen stoppen, met als gevolg dat de gehele meta len stuurhut als het ware werd af gesneden. Het stuurrad, waaraan zich de bediening van de motor be vond, werd als een lucifershoutje omgebogen, waardoor het schip weer automatisch op volle kracht vooruit werd overgeschakeld. De roerganger wist nog opzij te duiken doch raakte niettemin be kneld tussen de resten van de stuur hut en het stuurrad. De 65-jarige schipper, de heer De Vries uit Zaan dam, die juist in de roef aan het eten was, kwam, door het gekraak op merkzaam gemaakt, naar boven ge sneld en wist het schip, dat stuur- gen van 3 oktober 1574 de uitgehon gerde burgerij samenstroomde om het zolang ontbeerde voedsel in de vorm van haring en wittebrood ontvangst te nemen. Evenmin als destijds de kwestie van rang en stand een rol speelde, zo wordt ook nu de gehele Leidse be volking in de gelegenheid gesteld deze historische traditie voort te zet ten. Door de inschakeling van een groot aantal vrijwillige medewerkers en medewerksters is een vlot verloop, zowel van de inschrijving op zaterdag a.s. als van de uitdeling op 3 oktober, fewaarborgd, zodat men niet lang zal ehoeven te wachten en het volmaakt overbodig is om uren tevoren in de rij te gaan staan. Een spreiding van vier volle uren biedt ruimschoots de gelegenheid om de ongetwijfeld ook nu weer duizen den gegadigden in 'n vlot tempo in te schrijven. Zoals de laatste jaren te doen ge bruikelijk, worden de toewijzings- kaarten niet op de inschrijvingsavond meegegeven, doch worden ze aan de rechthebbenden na de controle door de Burgerlijke Stand toegezonden, Het meenemen van een document, waaruit de gezinsformatie blijkt, ver dient voor een vlott* gang van zaken aanbeveling, doch is niet strikt nood zakelijk. SCHOOL VOOR ST. LIDWINA-HUIS Het architectenbureau van ir. J. W. v. d. Laan, Th. M. v. Eerden, ir. J. B. Hermans en J. Kirch t Leiden heeft het ontwerp gem akt voor de nieuwe B.L.O, school voor meisjes, die op de terreinen van het St. Lidwina-huis aan het Philosophenpad zal komen te staan. In april werd een onderhandse aanbesteding gehouden voor dit werk. Laagste was toen e firma H. Kors- wagen en Zn. te Leiden met een be drag van f 550. J00. Thans zijn alle benodigde goedkeuringen voor de bouw verkregen en kan de fa. Kors- wagen en Zn. met de bouw een aan vang nemen. potlood en geest Oplossing no. 527: Horizontaal: 1. smaak 5 mik, 7. os, 8. rede, 10. Abel, 11. la, 12. apen, 13 men, 14. emir, 15. kant, 16. das, 17. prat, 18. el, 19. een, 21. doré, 22 si, 23. eng, 24. knaap. Verticaal: 1. sop, 2. M.S., 3, Arber, 4. keen, 5. me, 6. klant, 9. dl, 10. apis, 11. Lent, 12. smal, 13. maan, 14. edele, 15. kreen, 17. perk, 19. do, 20. pip, 21. dg, 22. sa. den. Deze kon na in het Academisch Ziekenhuis te zijn onderzocht, naar VOOR DE PAROCHIANEN V ,<ST. PETRUS" Opname wordt verzocht van het volgende: Morgen mogen de muzi kanten van le R.K. Leidse Harmo nie Kapel na alle HH. Missen in de kerkportalen collecteren voor hun corps. De harmonie-kapel, die dit jaar haar 10-jarig bestaan hoopt te vie ren, zit nog maar steeds met ver ouderde instrumenten, die dringend reparatie of vernieuwing behoeven. Wij zijn er van overtuigd, dat U allen onze enige Leidse Katholieke Harmonie een warm hart toedraagt. Steunt derhalve Uw vereniging door een milde gave. Loopt de collectanten bij het uit gaan van de kerk niet zonder meer voorbij doch „geeft klinkende munt voor klinkende muziek". AUTO-SHOWROOM GEGUND Namens Verberg's Automobielbe drijf N, V., Ko "vaarstraat alhier, werd door architect Ruud v. Stra ten het bouwen van een autoshow room met montageruimten en vier bovenwoningen aan de Korevaar- straat hoek Lange Raamsteeg gegund aan de firma J. v. Rhi.;n en Zonen uit Katwijk aan Zee, die bij de voor dit werk gehouden aanbesteding de op één na laagste inschrijver was. De aannemingssom bedraagt 148.90. De laagste inschrijver, een firma uit 's-Gravenzande, was slechts een wei nig lager dan de firma van Rhijn en voor dit geringo verschil prefereerde men de bouw door een Jer ter stede goed bekend 1 juwbedrijf te laten uitvoeren. TUINFEEST IN SPEELTUIN „OM DE DOORBRAAK" Nauwelijks zijn de prachtig ge slaagde vacantiebezigheden voor de jeugd weer achter de rug, of het voortvarende bestuur van de Speel tuinvereniging „Om de Doorbraak" organiseert op vrijdag en zaterdag a.s. een groot tuinfeest onder het motto „Hupskadee", met het doel het batig saldo te bestemmen voor de aankoop van nieuw materiaal. Jong en oud wordt in de gelegen heid gesteld om in vier schiettenten, een ballentent en tal van andere vermakelijkheden prachtige prijzen te behalen. Onder de prijzen, die met het rad van avontuur kunnen worden gewonnen bevinden zich, als bijzondere attractie, een aantal boodschappentassen, die reeds ge vuld zijn met een assortiment van levensmiddelen. Liefhebbers van een dansje kunnen eveneens volop aan hun trekken komen. Vrijdag is het feest van half acht tot 12 uur n.m., zaterdag van 2 tot 6 uur en van 7 tot 12 uur n.m. zijn woning in Alphen a.d. Rijn wor den overgebracht. Hij klaagde over hevige pijn in de rug en had voorts enkele onbetekende schrammetjes. Zijn toestand bleek echter wonder boven wonder niet ernstig te zijn. De Lammenbrug heeft slechts ge ringe schade. Door de politie werd van één en ander rapport opgemaakt. Ingezonden door J. P. Henzen, Rapenburg 118 te Leiden. De Mater Amabilisschool Nu de dagen zo langzaamaan weer gaan korten, zullen veel meisjes misschien het plan hebben opgevat, om de lange winteravonden op een gezellige en nuttige wijze te gaan doorbrengen. Welnu, de Mater Amabilisschool biedt hiertoe aan alle meisjes boven de 17 jaar de gelegenheid. Om katholiek Leiden en omgeving nog meer in contact te brengen met het werk en het doel van onze cur sus, zal er op vrijdag 11 september a.s. 's avonds om 8 uur in het Ajito- nius-clubhuis, Mare 43 in Leiden, een grootse propaganda-avond georgani seerd worden. Op deze avond zal mejuffrouw Herr, diocesaan leidster, een uiteen zetting geven over het werk en de verschillende mogelijkheden van de Mater Amabilisschool, terwijl de be kende sterren, de clown „Fafttasio" en het accordionduo Tiny en Henk Booy, een bont cabaret-programma zullen verzorgen. Voor deze avond kunnen, zolang de voorraad strekt, gratis kaarten ver kregen worden op woensdag 2-9 sept., 's avonds tussen 7.30-9 uur op de R.K. Vakschool, Galgewater 1 in Leiden. Ook ouder3 en andere belangstel lenden zijn op deze avond van harte welkom. KATHOLIEKE AVOND-ULO TE LEIDEN Nu de examens zijn afgelopen en het nieuwe cursusjaar weer spoedig begint, willen wij nog eens de aan dacht vestigen op de kath. Avond-Ulo. In de afgelopen tien jaren heeft de ze Avond-Ulo tal van jongelui en ook ouderen, die nooit in de gelegen heid waren de Ulo-school te bezoeken aan het Ulo-diploma geholpen, en hen daardoor in staat gesteld, zich een positie in de maatschappij te ver werven. Vooral dit jaar boekte de cur sus een geweldig succes nu weer achttien candidaten het diploma ver wierven, de beloning voor hun vol hardende studie, die enige jaren lang al hun vrije avonden heeft opgeëist, doch zü konden geen betere vrijetijd- besteding gekozen hebben Met ver wijzing naar de advertentie in dit blad geven wy belanghebbenden in overweging, ook hun avonden op ge- lilke wijze te benutten en te trachtgn, dit waardevolle diploma te behalen. UITBREIDING SCHOOL TIMORSTRAAT Door de directeur van Gemeente werken werd het bijbouwen van twee lokalen aan de school aan de Timorstraat opgedr-gen aan de N. V. Mavem te IJmuiden voor ƒ62.050. Deze uitbreiding zal in systeembouw geschieden. Burgerlijke Stand Geb.: Sara Jan Cornelia dr. v. J. "7. de Goeij en C. van KooperenCaroline Ce cilia Maria dr. v. A. M. Tuffermans en W. L. Krijne; Paulus Bernardus zn v. M. J. Nijkamp en C. J. Fokke; Ronald Johannes zn v. J. van Berkel en A L. M. Mathot; Annette dr. v. M. C. Reijne- veld en B. van der Vis; Elvera Philine dr. v. E. T. Vriesinga en J. J. Buitela Catharina Maria Elisabeth dr. v. M. G Bensdorp en M. T. Kwans; Harm zn v. M. Mos en H. Vermeulen: Anneke Ca tharina Maria dr. v. B. P. Vink en C. R. Eilers. Overl.: J. van den Bos, 74 jr., man; T. Koelewyn, 78 jr. echtgenote v. R. van Kooy. Ondertr.: L. Paauw en L. J. Brandt; W. A. A. van der Meei en A. A. Monta- nus; M. J. J. Griffioen en M. Zirkzee; P. Raar en G. M. Verbruggen; P. Nieuw- kerk en E. W. F. Uiterdijk; J. J. Lager- berg en A. H. M. van Brero; L. H. Jans- sen en A. Blom; J. Nieuwenburg en C. B. M. Schmale; J. J. van Fulpen en J. Lens; W. van Oosten en A. G. Nieuwen- huis; J. J Stafleu en W. Roest; P. J. M. Leune en M. van der Sleet; W. R. Bur ger en H. Hoffman; N. Hannaart en A. A de Jong; J. Nijland en A. C. Gaijke- ma; E. P. van Westendorp en C. J. E. Jongsma; G. T. E. van Kuppevelt en A. M. Heijnen; J. W. van der Hoeven en C. K. Runge; F. J. Aurig en W. H. de Sitter; A. C. Houwer en E. Fontein. BEENBREUK Gisteren v/as de 16-jarige bijrijder J. Kerkvliet uit Leiden op de Volmo lengracht bezig met het lossen van een vrachtauto. Bij deze werkzaam heden kreeg de jongen een stapel I eternietplaten tegen zijn linkerbeen, dat gebroken werd. Per EHD werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. TENTOONSTELLING „HET NEDERLANDS PORTRET" De tentoonstelling „Het Neder landse Portret" wordt begin septem ber naar Amersfoort overgebracht. Het is daarom niet mogelijk de ten toonstelling in Leiden te verlengen De week van 23 tot en met 30 augus tus is de laatste week van de ten toonstelling in Leiden. AVONDMUZIEK PIETERSKERK Maandagavond half negen zal Joop Brons de avondmuziek in de Pieters kerk verzorgen. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Toccata, adagio en fuga in C, J. S. Bach. 2. a. Wie schön leuchtet der Morgenstern, Pachelbell; b. Lobt Gott ihr Chrisen 'allzugleich, Buxte- hude; c. O Lamm Gottes unschuldig, Pachelbell. 3. a. Komm Gott, Schöp- fer, Heiliger Geist; b Der Tag der ist so freudenreich, J. S. Bach. 4 Noël X L. C. d'Aquin. 5. a. Maria solte nach Bethlehem gehn; b. Hirten. er ist ge boren, Flor Peeters. 6. Pièce Héroi- que, César Franck. De toegang is vrij. Leidse agenda ZATERDAG 22 AUG. Speeltuinver. „Ons Eiland", Kor- tenaerstr. Tuinfeest 3 en 7.30 uur. MAANDAG 24 AUG. Receptie 125-jarig bestaan Gebr. v. Hoeken's Houthandel. 16-18 uur. „Meerrust", Warmond. DINSDAG 25 AUG. 40-jarig jub. H. Bronsgeest (Zaal berg). Receptie 15.30-17uur, v7este- straat 1 E. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 augustus). Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne> derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond. i-5 uur nam (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Vroom en Dreesmann: Tentoon stelling „Het Rijksdeel Suriname" (t.em. 29 aug.). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparx 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Apothekersdienst Geopend; apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. BIOSCOPEN De films in de week van 2128 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De dochter van de ambas sadeur", alle leeftijden. Des middags: „Donald Duck en zijn vriendjes", alle leeftij den. (Dond.: „Johnny knapt het wel op", volw.). Lido: „Overval in de Pacific". 14 jaar. Luxor: „Waar iedere man wapens draagt", 18 jaar. Trianon: „De levensroman van Joseph Schmidt", alle leeftijden. Rex: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. ALPHEN AAN DEN RIJN JUBILEUM-FEESTEN WILHELMINA VERENIGING Feitelijk zou er van de derde dag van de jubileum-feesten van de 60- jarige Wilhelmina vereniging weinig te vertellen zijn om de eenvoudige reden, dat het programma slechts vermeldt, dat de muziekvereniging „Crescendo" een muzikale rondgang door de gemeente maakte en het Lunapark er is naast het Nutsge- bouw. Zowel het een als het ander trok gisteravond flinke belangstelling. Dank zij de pittige tonen van het korps met de drum-band was er een gezellige stemming terwijl dit keer ook de diverse vermakelijkheden op het terrein meer te doen hadden. Toch waren er deze vrijdagavond zeer velen,, die weliswaar bezig wa ren voor het jubileumfeest, maar noch bij de mars door de gemeente, noch in het lunapark konden zijn. Dit waren de talrijke werkers die gisteravond en de afgelopen nacht bezig waren met het afmaken van hun inzending voor de bloemenop- tocht „Kleur en fleur", dat werkelijk iets bijzonders voor de Rijnstreek belooft te worden. In tal van garage's en andere ruimten was men ijverig bezig en had men .nauwelijks tijd iets mede te delen over het pronk stuk waarmee men deelnam aan deze eerste grote Alphense bloemen corso. Zijn wij goed ingelicht dan zullen er niet minder dan 40 grote wagens aan de optocht deelnemen. Duizenden en nog eens duizenden bloemen werden door nijvere handen in 't vochtige mos gestoken, alles vol gens een bepaald schema en uitge werkt plan. Het wil ons voorkomen, dat Alphen zich zelf vanmiddag niet meer herkent, als dit bloemfestijn dpor de straten trekt. De start is vastgesteld om drie vanaf de Pot gieterstraat. BOSKOOP JUBILEUMGESCHENK VOOR HARMONIE „EXCELSIOR" In verband met het 60-jarig be staan van de Boskoopse harmonie „Excelsior" op 17 september a.s. is uit de burgery een comité gevormd dat ten doel heeft de jubilerende ver eniging een passend geschenk aan te bieden. Het is het comité bekend dat Excelsior ter verhoging van haar mu zikaal peil gaarne twee souzaphoons bij haar instrumentarium zou hebben. Genoemde instrumenten zijn van in drukwekkende grootte en zouden het aanzien van het corps belangrijk ver hogen. Het comité wil daarom trach ten de wens van Excelsior te ver vullen. Hiervoor is echter een zeer groot bedrag nodig en het is daarom dat het comité de Boskoopse inge zetenen verzoekt dit geschenk mo gelijk te maken. De geldelijke bijdra gen kunnen worden overhandigd aan de penningmeester de heer J Hooft- man Jz. Wilhelminalaan 49 of op diens rekening by de Coöp Boeren leenbank „Boskoop" (postgiro 210824) worden overgemaakt onder vermel ding „Geschenk Excelsior". Aange zien de tijd van voorbereiding tot het aanschaffen van bedoelde instrumen ten kort is, verzoekt het comité de giften voor 1 september a.s te willen overhandigen of over te maken. ROELOFARENDSVEEN Wederom aardbeien. Aan de vei ling te Roelofarendsveen werden door een tweetal tuinders wederom de eer ste aardbeien aangevoerd. Evenals in voorgaande jaren heeft men voor de teelt van deze 2e oogst aardbeien .ie z.g. korte dagbehandeling toegepast. Dit geschiedt door het afdekken met rietmatten, waardoor de dagen kunst matig korter en de nachten langer gemaakt worden. Dit kunstmatige voorjaar brengt de plant tot een hernieuwde groei en bloei, zodat men ook in het najaar weer aardbeien voor de consumptie beschikbaar kan hebben. In voor gaande jaren heeft men deze 2e oogs aardbeien in het najaar zelfs naar het buitenland geëxporteerd. Z0ETERMEER Brand. Vrijdagmorgen raakte bij het aanslaan van een tractor, welke in de scnuur gestald was van de land bouwer W. V. aan de Voorweg de motor in brand. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, die ech ter geen dienst meer behoefte te doen. Door omwonenden en perso neel werd de brandende tractor uit de schuur gereden en met eigen mid delen geblust. De tractor bekwam echter grote schade Door krachtda dig optreden van personeel en om wonenden werd erger voorkomen. Oranjefeesten. Door de Oranje vereniging „Wilhelmina" is voor de op vrijdag 4 en zaterdag 5 septem ber a.s. te houden Oranjefeesten een zeer aantrekkelijk en uitgebreid pro gramma samengesteld. Tot slot van de feestelijkheden wordt te 23.30 uur een schitterend vuurwerk afgestoken Op het feestterrein zijn verschillende vermakelijkheden aanwezig waaron der Cake Walk. zweefmolen, lucht- schommel, kinderdraaimolen enz. Op het terrein worden geen rijwielen, motoren of auto's toegelaten. WARMOND AAN DE DOOD ONTSNAPT De heer C. van Winsen is gisteren aan de dood ontsnapt. Toen hij gis termiddag laat op zijn land achter he* seminarie een koe aan het mel ken was, terwijl een ander koebeest zijn kop op de heer Van Winsens schouder had gelegd, doorkliefde eensklaps een bliksemflits de hemel, waardoor de heer Van Winsen werd verdoofd. .Toen hij weer bijkwam lag de heer Van Winsen ongeveer zeven meter verwijderd van de plaats waar hij de koe aan het mel ken was. De koe, die z'n kop op de schouder van de heer Van Winsen had gelegd, bleek dodelijk getroffen te zijn; de koe, welke juist werd ge molken, mankeerde niets. BEGRAFENIS Ir C. LEEMANS Gistermiddag is op de Oude Be graafplaats te Warmond onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van ir. C. Leemans, ge pensioneerd ingenieur bij de Nederl. Spoorwegen, in alle eenvoud, over eenkomstig de wens van de over ledene, ten grave gedragen. Aan het graf werd niet gesproken. Door een zoon van de overledene, de heer A. F. Leemans, werd een gebed uitge sproken. Na de bijzetting dankte de GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 24 augustus tot en met 20 september 1959 ter gemeente-se cretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), voor een ieder in ontwerp ter inzage zal lig gen een plan tot gedeeltelijke her ziening van het plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen ten nporden van de Maresingel en begrensd door de Haarlemmertrek vaart, de Slaagh- of Stinksloot en de verbindingsspoorbaan naar de gasfabriek, met bijbehorende bebou wingsvoorschriften, een en ander vast te stellen met intrekking van het voor dat gebied geldende ge deelte van het uitbreidingsplan 1933. Leiden, 22 augustus 1959. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. (Advertentie). Geboorteaankondiqingen (Ad verten ne) oudste zoon, de heer W. Leemans, voor de belangstelling. Van de con doleance-receptie werd druk ge bruik gemaakt. De directie van de N.S. had schriftelijk deelneming be tuigd. OEGSTGEEST JOY-RIT EINDIGDE IN SLOOT In de nacht van 20 op 21 augustus j.l. is door onbevoegden uit een niet afgesloten garage aan de Rijnsbur- gerweg een grote vrachtwagen ge haald welke zwaar beladen was met groenten en peen. Erg ver zijn de grappenmakers er niet mee wegge komen. Om 5 uur in de vroege och tend van de vrijdag werd de wagen aangetroffen in een langs de Noord- wijkerweg te Rijnsburg liggende droge sloot. De rijkspolitie van Oegstgeest zet het onderzoek voort. Vermoedelijk is een stelletje jonge lui voor deze dwaze rit aansprake lijk. LEIDSCHENDAM Botsingen. Nabij de Boslaan, waar de wielrijders de drukke Veur- sestraatweg moeten kruisen, dacht de wielrijder N. S. uit Berkel. dat hij de weg nog kon oversteken. Hij werd echter door de naderende bestelauto van B. H. uit Woerden gegrepen. Persoonlijk letsel bleef ditmaal ach terwege maar zowel de fiets als de auto werden ernstig beschadigd. Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen v/aar de artsen Stoffers, van Winger den, Van Alphen, Roodenburg Ver- maat en Meel. Apoth. Reijst. Steen straat 35, tel. 20136. tot zaterdagmid dag 6 uur apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. Alkemade en Leimuiden. L)e artsen Brinkhorst. Leimuiden, tel. X 1721269 en Muskens, Roelofarends- veen. tel. K 1713—329. Bodegraven. Dkt. E. M. Bol, tel. 2113, en mevr. Batelaan, De Ruyter- laan 17. Hazerswoude. Zie Koudekerk, voor ongevallen Rijndijk belle men K 1714—278. Hillegom. Dkt. G. P. D. le Cocq d'Armandville, tel. 5613. Katwijk-Rijn. Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, Rijnsburg apotheek Kerksrtaat 18, tel. 4370. Katwijk-Zee. Dkt. L. Borleffs, tel. 2181, apotheek zie Katwijk-Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Dkt. H. A. Blaauwendraad, tel. K 1714208. zuster v. d. Gaast. Langeraar. Zie Woubrugge. Leiderdorp. Zie Koudekerk. Leidschendam. DUt. Keijzer, tel. 2535. Wit-Gele Kruis tel. 2161, am bulance Venestraat 70a, tel. 2300. Lisse. Dkt. A J. Duymaer van Twist, tel. 3453. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen. Zie Woubrugge. Noordwijkerhout Dkt B. C. C. Wösten, tel 285. Oegstgeest De artsen D. Held, tel. 24649 en J. J. Lanen-Baron, tel. 21610. Apotheek Wilhelminapark, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn Sassenheim Dkt H. Kwint, tel 7253. Valkenburg zie Katwijk Ryn. Voorhout Dkt A. W. Bots, tel. K 2532-7393. Warmond zie Voorhout. Wassenaar De artsen M. de Haan. tel. 2501 en H. S. Boogart, tel. 4466. Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Dkt J. Nooter, tel. K 1729-104. Zoetermeer Dkt A. A. Suidman, tel. 3993, zust. Van Dam, Dorps-str. 76, tel. 3230. Zwammerdam zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2