$LWaGAT ièyamao DUINSTREEK BIVELLA J Scherp veel gerookt drink: Straalbommenwerper verongelukt MACHTELOZE WOEDE VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 A C* VWl <k> ERE WIE ERE TOEKOMT De betrokkenen van het perceel aan de Nieuwe Ryn dat woensdag middag 6 uur door brand werd be- - wisten te bedwin- i ter aandroegen - gen. Gistermiddag om kwart over drie is aan de riool-ellende van het 'jdnde U dan arvdcU EEN FRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT (Advertentie) men. De gemeente heeft een stukje doende hulp, geboden by het blussen van d s,raat opengebroken en heel! van het vuur. Maar zy stellen er h J opgelost_ Dank' eveneens prys op te verklaren, dat £amens de bewoner3 e„ hulde..,, het eerste en grootste gevaar werd. bezworen door kordate omwonenden, die op het eerste alarm toesnelden. de Rijksgebouwendienst. Het waren personeelsleden van op- districtskantoor te Leiden werd on- ticienzaak v. d. Wiel, die met hun derhands aanbesteed het verbouwen schuimblusapparaat de vlammen te van administratiegebouw van het lijf gingen en het vuur met hulp van Academisch Ziekenhuis. Voor deze magazijnbedienden van de ijzerhan- aanbesteding werden vijf aannemings- del Gebr. Kruyt - die emmers wa- firma.s uitgenodigd. Dat waren, ge- rangschikt naar hoogte van hun in schrijvingsbedrag Aannemersbedr ij f voorheen fa. Leo Zitman te Leiden, ƒ47.440; Noord-Hollandsche Aanne ming Mü. te Haarlem, /ƒ46.664; N.V. B. J. Huurman Zn te Leiden 44.888; fa. Bik Breedeveld te Lei- den, 42..450 en H. Korswagen Zn. J te Leiden, f 41.080. Het werk is nog niet gegund. leiden erkende zeehaven Dank zij de bemoeiingen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is Leiden thans door Oud archivares van Leiden overleden Op 84-jarige leeftijd is te Wapen veld overleden dr. mr. J. W. Ver burgt, era. predikant der Ned. Herv. Kerk, oud-gemeente archivaris van Leiden en archivaris van de her vormde gemeente van Den Haag. Zijn stoffelijk overschot is in alle stilte bijgezet in het familiegraf te Nigtevegt. Dr. Verburgt was van 1900 tot 1920 predikant van de hervormderegering officieel erkend als zee gemeente te Nigtevegt. In 1921 werd hij adjunct-archivaris van de stad Leiden. Sinds 1945 was hij nog archivaris van de Haagse hervorm de gemeente en had hij het toezicht op de archieven van de hervormde gemeenten van Scheveningen en Woerden. In 1922 en 1926 behaalde dr. Ver burgt zijn diploma's wetenschappe lijk archiefambtenaar. Inmiddels studeerde hij ook rechten en in 1930 promoveerde hij aan de rijks universiteit te Leiden bij wijlen prof. dr. A. S. de Blécourt op een proefschrift over: „Levering van onroerende zaken te Leiden" tot doctor in de rechtswetenschappen. Dr. Verburgt heeft o.a. gepubli ceerd over de kerkelijke en plaat selijke geschiedenis van de her vormde gemeenten in de Utrechtse Vechtstreek. Ook vervulde hij on derscheidene functies in oudheid kundige kringen. haven. Dit besluit berust op het feit, dat kustvaartuigen, afkomstig uit het buitenland, in Leiden voor de wal kunnen komen. Het gevolg van deze erkenning is dat Leidse firma's die hun goederen per coaster rechtstreeks uit het bui- enland aangevoerd krijgen, de<ze goe deren iri het vervolg niet meer in Rotterdam behoeven in te klaren. Prol. mr. jonkers reclor-magnificus Bij Koninklijk Besluit is voor het studiejaar 1Ó59-1960 benoemd tot rector-magnificus van de Leidse uni versiteit prof. mr J. E. Jonkers. Prof. Jonkers is in 1946 benoemd aan de juridische faculteit tot hoogleraar in het Indonesisch en Nederlandse straf recht en procesrecht. Burgerlijke Stand Geboren: Maria A. C. dr v. L. Groenendijk en H. Huisman; Brigitte J. M. R. dr v. W. H. M. van der Stap en E. Kerkkamp; Robert zn v. J. Wolters en C. Smit; Anthonie zn v. J. Wolters en C. Smit; André C. zn v. N. van den Dop en E. van der Vliet; Linda dr v. H. J. Graaman en G. J. Lodders; Catharina J. M. dr v. C. N. van Schie en C. A. M. Heems kerk; Cornelia A. M. dr v. C. N. van Schie en C. A. M. Heemskerk; Lau- rentius J. J. M. zn v. A. H. J. Paar- dekooper en A. H. T. Fles-, Krijntje zn v. D. van der Marei en R. Hoek; Peter J. Jzn v. J. Meel en P. J. Meertens; Cornelis J. W. zn v. J. L. C. de Cort en C. van Rijn; Maria J. dr v. K. C. Giesbert en C. J, Over- dijk. Overleden: I. van der Leek 67 jr, echtgenote v. A. D. Grimme; H. C. Boeff 79 jr, weduwe v. G. Tisseur; H. Wolters 12 jr,.dochter; M. G. van Ojen 59 jr, man. Getrouwd: H. J. W. van Soest en A. Vrolijk; P. J. Sijpesteijn en L. van Eek; A. K. J. van Steenbergen en B G. C. Kemerink; M. Verver en W. F. Dreef; M. Schuchhard en M. E. Kemper; J. M. Kok en M. W- Slin gerland; R. Paling en J. M. Gaastra; J Koome en G. A. van der Meulen; A. van Nieuwkoop en D. R. Kroeze; J. van Steenbergen en J. Freeke; J. Selier en M. J. Duffels. Leidse agenda TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880 Werkd. 10 uur voorm.—5 um nam.; zond. 1-5 uur nam (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera- logie v. d Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur.. De Lakenhal: „Kijk-race" voor- In Noorwegen wordf een sprookje werkelijkheid Rocke'ellers op doorreis even op Schiphol „Ik ben >lij dat er een Noorse in de familie komt en dan zo'n lief en mooi meisje als Anne-Marie". Dat was de mening van mevrouw Barbara Rockefeller-Olsen, die met haar man, de 27-jarige Rodman Rockefeller en zijn broer, de 21- jarige Michael, op doorreis naar Noor wegen, waar zij bij het huwelijk van Steven Rockefeller en Anne-Marie No. 527 Horizontaal' 1 kunst zin, 5. gaffelvormig stutpaai, 7 rund 8 verstand, 10. bijb figuur, 11. mu zieknoot, 12. bediende voor de provi siekamer, ook tafe!j<>ngen (Indone sië), 13. onbep. voornaamw. 14. titel, van turkse landvoogden, 15 zijde, 16 halsdoek, 17. trots, 18 oude lengte maat, 19. Europeaan, 21. aardappel soort, 22. muzieknoot, 23. nauw, 24. jongen. Verticaal: 1. vloeibaar beestevoer, 2. motorschip (afk.) 3. hoogste top in het Bohemer Woud, 4. kloof, 5. voornaamw., 6. vaste kopei in een winkel, 9. inhoudsmaat (afk.), 10. de heilige stier der Ouo'i Egyptenaren, 11. plaatsje tegenover Nijmegen, 12. niet breed, 13 hemellichaam 14. no bele, 15 kieskeurig (gewestelijk), 17. afgebakende ruimte. 19 muzieknoot, 20. bekziekte van het pluimgedierte, 21. gewicht (afk.), 22 welaan. Oplossing morgenavond. Opossing no. 526 Horizontaal: 1 Enumatil, 9. rio. 10. Ede, 11. en, 13. lob, 15 An, 16 rog, 18 Kos. 20 Koos, 22 lof, 24. tolk. 26 pen, 29. term, 31. Ee, 32. of, 34. maïs, 36. pal, 37. baar. Verticaal: 2. nr, 3 uil, 4. Mook, 5. te, 6. Ida, 7. leng 8. berk. 12. noot. 14. Bol. 17 goot, 19 sop, 21 slem, 23. fee, 25. krab. 27. neg, 28. hop, 30. Mia, 33. fa, 35. sa. Rasmussen tegenwoordig zullen zijn, even op Schiphol vertoefden. De heren Rockefeller waren het hier voUtomén mee eens. Of de jeug dige Michaël ook een bruid- in Noor wegen zou zoeken? „Daar heb ik mijn gedachten nog niet over laten gaan', doch het schijnt wel traditie te wor den in onze familie". De Rockefellers schenen het wel op prijs te stellen een ogenblikje in Ne derland te zijn. De familie is trou wens ook nog afkomstig uit Neder land. Hun voorvader kwam in 1732 naar Amerika. Hun buurman in New* York heeft nog in Leiden gestudeerd, vertelde Rodman. Hij deelde ook mee, dat het toestel waarmee zy uit New-York waren vertrokken motorpech heeft gehad. De gezagvoerder, Aart van Oorschot, is toen teruggekeerd. .,We waren nu wel enkele uren te laat in Nederland, doch ik vond het toch een juiste be slissing van de piloot", meende de heer Rockefeller. Een huwelijksgeschenk hadden zij niet bü zich. Dat moet het jonge paar nog tegoed houden tot het in New- York terugkomt. Noorwegen in feeststemming. Later op de avond reisde het ge zelschap door naar het Noorse plaats je Sogne, waar iedereen vol is over het aanstaande huwelijk, De familie Rockefeller wilde alles zo eenvoudig mogelijk houden, doch het belooft toch een nationale .aangelegenheid te worden. Het 91-jarige kerkje van Sogne, waar het huwelijk wordt voltrokken, is geheel gerestaureerd. De enige politieman van het dorp heeft versterking gehaald in het na burige Kristiaansand Morgen zal dan het moderne Asse poester-verhaal een einde vinden in het huwelijk, waarvan vannacht heel Noorwegen droomt, En misschien kloppen de harten van enige Noorse meisjes wel wat sneller, nu er weer een jonge Rockefeller in Noorwegen is. Wie weet! Radio Niton (eiland Wight) heeft gemeld, dat een viermotorige straal bommenwerper van bet type Victor over tijd is. De radio heeft de sche pen in het Kanaal verzocht scherp uit te kijken. De „Victor" is een van Engelands V-bommenwerpers, die voor het ver-, voer van kernbommen over lange afstand zijn ingericht Het toestel heeft een bemanning van vijf koppen. De viermotorige straalbommenwer per is vermoedelijk in het zeegebied ten Z.W. van Engeland neergestort. Men heeft daar vuurpijlen gezien. Vliegtuigen en schepen zoeken het gebied af. Een Britse tankboot heeft een zware ontploffing waargenomen YQQï" de kust van Wales. In staat van ;ilarm De Britse admiraliteit die in staat van alarm verkeert, heeft een groots opgezette speurtocht gelast naar de vermiste viermotorige Victor-straal- bommenwerper. Het toestel staat nog steeds op de geheime lijst en is Engelands modernste lange-af- standsbommenwerper die op hon derden kilometers voor zijn doel een „vliegend--, kernbom" kan lan ceren. Het kan met supersonische snelheden tot op hoogten van 17 km. vliegen. De communistische leden van de Indiase Tweede Kamer zijn donder dagmorgen in blok de zaal uitgelopen, toen bleek dat het regeringsbesluit om het communistisch bestuur van de staat Kerala af te zetten een over weldigende meerderheid (270 tegen 38 stemmen) had behaald. Een lid van de onafhankelijke par tij volgde de communistische Kamer leden. De presidentiële overneming van de macht in Kerala is sedert 1 augus tus n.l een feit. Binnen een half jaar zullen er nieuwe verkiezingen wor den uitgeschreven. Tunesië wijzigt zijn handelspolitiek President Bourguiba van Tunesië heeft bekend gemaakt, dat de douane unie met Frankrijk wordt opgezegd en dat Tunesië al zijn handel met het dollargebied vrij zal maken. Met in gang van 1 oktober zullen er nieuwe douanetarieven worden ingevoerd voor uit Frankrijk afkomstige goe deren. Er worden met Frankrijk echter nog onderhandelingen gevoerd over de monetaire betrekkingen en over de omvang van de handel De Tune sische regering hoopt dat daaruit nog een nieuw handelsverdrag zal voort komen. In het dorp Nganza in Belgisch Kongo is een achtjarig negermeisje met levensgevaarlijke brandwonden in een ziekenhuis opgenomen Haar moeder en twee mannen zijn gear resteerd Zij hadden het meisje op een brandstapel geplaatst „om er een boze geest uit te drijven". kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 aug.). Apothekersdienst Geopend: apo theek Tot Hulp der MenscHheid, Hooigracht 48, tel. 21060. BIOSCOPEN De films in de week van 2128 aug. zijn door de Kath, Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De dochter van de ambas sadeur", alle leeftijden. Des middags: „Donald Duck en zijn vriendjes", alle leeftij den. (Dond.: ..Johnny knapt het wel op!>, volw.). Lido: „Overval in de Pacific". 14 jaar. Luxqr; „Waar iedere man wapens draagt", 18 jaar. Trianon: „De levensroman van Joseph Schmidt", alle leeftijden. Rex: „Kop op, borst vooruit".- alle leeftijden. GEM. AANKONDIGING OMLEGGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de Maresingel, voorzover gelegen tussen de Pasteurstraat en de Prins Frederikstraat met ingang van maandag 24 augustus 1959 voor de duur der werkzaamheden aan de spoorwegovergang en de Slachthuis- brug aldaar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers in beide richtingen. De door het verkeer te volgen rou te zal ter plaatse door borden wor den aangegeven. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 25 augustus 1959 tot en met 21 september 1959 ter gemeente-secre tarie, afdelingOpenbare Werken (Stadhuis, kamer III) voor een ieder in ontwerp ter inzage zal liggen een plan tot gedeeltelijke herziening van het plan van uitbreiding met betrek king tot gronden, gelegen in de Meer burgerpolder, met bijhorende be bouwingsvoorschriften, een en ander vast te stellen met intrekking van het voor dat gebied geldende plan respectievelijk gedeelte van het uit breidingsplan 1933. Leiden, 21 augustus 1959. De Burgemeester voornoemd F. H. van Kinschot (Advertentie) HILLEGOM EEN DER DIEVEN IN ZWEM INRICHTING GEPAKT Toen dezer dagen een militair, in Hjllegom met verlof zijnde, de Hjlle- gomse zweminrichting verliet, bleek hij in het bezit te zijn van een por- temonnaie met inhoud die hem niet toebehoorde.... toen hij later door de politie werd ondervraagd, ver klaarde hij reeds eerder een porte- monaie te hebben meegenomen waarin ruim 22,zat. De militaire politie heeft deze sol daat overgebracht naar zijn garni zoen, waar hij gestraft zal worden voor deze feiten. Jongen speelt met lucifers. Don derdagmorgen ontstond brand in 'n schuur gelegen achter perceel Meer straat 15, doodat een zeer jeugdige knaap met lucifers had gespeeld. De brandweer wist er raad op en bluste het geval, voordat er van uitbreiding sprake was. Maar in dit volkrijk ge deelte van onze gemeente is het zaak dat kleine kinderen niet met lucifers spelen, zoals dat ook op andere plaat sen geraden is. Aanrijding. Toen de bestuurder van een auto, N. A. M. IJ. uit Alk- maar, rijdende over de Leidsestraat ter hoogte van de St. Josephkerk, te veel naar links keek merkte hij niet dat een auto, die voor hem uit reed, stopte, met gevolg dat hij er achter op reed. De stilstaande wagen bad de ergste, stukken en de bestuurder van deze auto, M. M. uit Beverwijk, maakte daartegen wel enig bezwaar. De schade werd onderling geregeld. 17 Koeien in de bloemen. Van een weiland in de omgeving van Pa trimonium zagen 17 koeien de kans om een vrije wandeling te gaan doen in de omgeving. Het terrein van de heer G. Winkelaar, geheel bezet met snijbloemen had bij de koebeesten de meeste voorrang. Zij brachten daar echter een schade van enige honder den guldens. opgemerkt. Eerst tegen vijf uur spoelde het lijkje bij de Uitwatering aan. Aanrijding. Bij de Secretaris Varkevisserstraat stak een bromfiet ser, die naar een benzinepomp wilde gaan, plotseling de weg over maar werd hierbij door een juist passerende scooter aangereden. Wonderlijk ge- npeg bleef het bij materiële schade. Gezellig uit. Een twintigtal koei en in de omgeving van „De Pan" scheen de vrijheid te verkiezen bo ven het -in afzondering leven op het land. Ze begaven zich met z'n allen op de Provinciale weg. IVfaar toen de politie verscheen hadden ze reeds een ander terrein gekozen, een bollen veld, maar de schade die ze daar in korte tijd aanrichtten was niet gering en wordt geschat op mimtens 1000. De eigenaar van het vee is tegen dergelijke koeienbanaliteiten verze kerd. KATWIJK Negenjarige jongen verdronken Gistermiddag omstreeks twee uur is de negenjarige P Geijteman, wo nende in de Frankenstraat, in zee ten zuiden van de Uitwatering verdron ken. Het ongeval werd door niemgnd In de wijk aan de Via Ostiense in Rome, waar de eerste christenen hun doden begroeven, zijn in de buurt van de basiliek van St Paulus bui ten de Muren de laatste tijd nieuwe zeer waardevolle ontdekkingen ge daan Tijdens uitgravingen voor de fundamenten van nieuwe huizen vonden grondwerkers een tot nu toe onbekend gedeelte van de Catacom be Commodilla. De graven zijn nog niet geopend, maar alle inschriften en zelfs de diiebekkige olielampen zijn geheel mbeschadigd. Bij een van de graven vond men oude fresco's die alle nog in uit stekende toestand verkeren. Zij beelden voorvallen uit het Oude m Nieuwe Testament uit. TABAKSPROCES IN BREMEN Het Oberlandesgericht te Bremen neeft vrijdag in hoger beroep het verzook van de Deli- en de Senem bah maatschappij ter sequestratie van een partij Sumatra-tabak van de hand gewezen. SCHEEPSRAMP BIJ MANILLA Op 500 km ten zuiden van Manilla bij de Philippijnen is vrijdag een passagiersboot van 242 ton mei hon derd mensen aan boord vergaan. Ei zouden slechts zeven man gered zijn. Wat lezers schrijven DE OPGEBROKEN STRAAT Sassenheim, 20 augustug Ik wil gaarne even terugkomen op dat verhaal in de krant over die straatmaker. Want het is heel ge makkelijk om maar vele beschuldi gingen in de kran te zetten. Die trot toirband lag n.l, helemaal niet op de weg maar op de grasberm en dat die straatmaker een hoop drukte heeft gemaakt, dat is volgens mij ook wej een beetje te voorbprig geweest, 't Is maar het beste om daar maar eens naar te informeren bij diegenen die dagelijks bij het werk in de buurt zijn. Want dat, wat in de krant ge drukt is, hoef ik niet te nemen. De straatmaker 't Is feest in de Keistpd op heden, Met baard en snor als in 't verleden Met oude kledij En een TIP er bij, Zijn de keitrekkers heel tevreden. Inz. Mevr. v. d, H, Amersfoort ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Rood van Bootz. m «UU.IJ-J Laatste Berichten VERMISTE MEISJES Nader vernemen wij dat de meisjes omstreeks kwart over twaalf zater dagavond uit De Kaag zijn vertrok ken, waarna twee jongens hen achter op de bromfiets naai huis zouden brengen. Bij Roelofarendsveen kreeg een dezer jongens pech met zijn bromfiets, waarna de meisjes ver der bij twee andere jongens achter op bromfietsen naar Leiden zijn ge bracht, waar ze tussen 3 en 4 uur in de nacht aankwamen. Zondagavond hebben de meisjes vanuit Oegstgeest tweemaal opge beld naar een vriend ,aan wie zij mededeelden dat zij niet naar huis durfden. In de loop van zondag zyn beiden nog in Noordwijk gezien. En maandagmiddag zouden ze op de Mor-gweg in Leiden zijn gesignaleerd. De meisjes hadden ieder drie gul den bij zich toen ze zaterdagavond vertrokken, Ada had haar ouders verteld ergens in Leiden met een vriendinnetje te gaan dansen, en ze was gekleed in een wit jasje, oranje rok, wit bloesje, blauwe schoenen met naaldhak. Ze is echter met haar vriendin naar de Bontekoe vertrok ken, en heeft zich daar verkleed in kleding die ze reeds eerder bij Cpr- rie had gebracht. De ouders hebben d~ vermissing van de meisjes maandag bij de politie te Leiden aangegeven. De vaders zijn de afgelopen dagen in verscheidene plaatsen in de omgeving op onder zoek uitgegaan, doch tevergeefs, De meisjes hebben geen passen of andere identiteitspapieren bij zich. NIEUWE HOOFDDIRECTEUR ANWB Tot hoofddirecteur van de ANWB is benoemd de heer A Blankert te Arnhem- De heer Blankert, die op 1 januari 1960 in diens; zal treden, zal in de loop <yan dat jaar de functie van de tegeny/oordige hoofddirecteur, de heer H. J. van Balen, die in 193Q -t >t directeur van de ANWB toetrad en wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de ANWB verlaat, .vernemen. E AHLIATENTOONSTELLING GAAT NIET DOOR Het bestuur van de Nederlandse Dahliavereniging heeft gisteravond besloten de oorspronkelijk qp za terdag 29 en zondag 30 augustus vastgestelde jaarlijkse nationale dahliatentoonstelling, die dit jaar in HiHegom zou worden gehouden, niet te laten doorgaan. De reden hiervan is, dat een aantal van de grootste inzenders zich bij gebrek aan bloemen heeft moeten terug trekken. Als gevolg van de droogte is de bloei van de dahlia's zeer ongelijk matig. Op de dagen dat de tentoon stelling zou worden gehouden zul len de kwekers in het midden van het land geen bloemen meer hebben. De kwekers aan de kust zullen dan nog niet voldoende bloemen kun nen snijden- Zilveren jubileum van de heer J. Ouwerkerk bij Touwf abrieken Steeds terug naar 'n oude lietde" If Donderdag 20 augustus herdacht de heer J. Ouwerkerk zijn 25-jarig dienstjubileum bij de N.V. Veree nigde Touwfabrieken te Leiderdorp Des morgens werd hij in. gezel schap van zijn echtgenote per auto van huis gehaald, teneinde door de directie te worden ontvangen In de cantine hadden zich inmiddels ver zatneld zijn chef, de heer K. Kupe rus, zijn baas, de heer W, Kooien zijn vertegenwoordiger in de Onder nemingsraad, de heer J, Th Hen sing, Namens de jubileumcommissie in de spinnerij was de heer Jac. Stou ten aanwezig. De personeelchef heette de jubi laris en echtgenote, die in tegen woordigheid van de maatschappelijk werkster, de cantine betrad, welkom De directeur, de heer H. B. Haan appel, was het een genoegen de heei Ouwerkerk toe te spreken op de dag waarop hij niet alleen het feit her dacht, waarop hij op 25 laren plichts vervulling bij de V. T, kon terug zien. maar bovendien zijn verjaar dag vierde, De heer Haanappel trok een parallel tussen de tijd. welke wij thans beleven en die, waarop de heer Ouwerkerk voor het eerst de fabriek betrad, Het was destijds een periode van neergang, die zich deed gevoelen in het gehele economische en maatschappelijke leven Deze cri sistijd was er de schuld van. da1 het dienstverband van de jubilaris een enkele keer onderbroken moest wor den Niet te vergeten zijn hierbij de zwarte bezettingsjaren die de heer Ouwerkerk in Duitsland deden be landen. Spr. constateerde daarbij twee ver meldenswaardige feiten: enerzijds vroeg de V. T. de heer Ouwerkerk steeds weer terug waaruit blijkt, dat op zijn arbeidskracht bijzondere prijs werd gesteld anderzijds was, de jubilaris steeds bereid de arbeid te hervatten. En het is deze trouwe plichtsvervulling, welke de heer Haanappel in het bijzonder in deze jubilaris wilde eren. Voor deze trouw betuigde spr. de heer Ouwer kerk hartelijk dank, alsmede voor de voorbeeldige wijze, waarop de jubi laris steeds bereid bleek de hem op gedragen. vaak verschillende werk zaamheden, te verrichten. De heer Haanappel betrok ook mevrouw Ouwerkerk-Verplancke in de aan haar mar gebrachte hulde. Hij sprak gaarne de wens uit, dat beiden nog vele goede jaren gege ven mogen worden en de heer Ou werkerk ook zijn veertigjarig jubi leum bij de V. T. nog zal mogen vieren. Met een hartelijke handdruk over handigde spr. de jubilaris het zilve ren V. T.-ere-metaa) met standaard, alsmede de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Tenslotte bracht de heer Haan appel de gelukwensen over van de bedrijfsleider, de heer I. Vogelen zang, die wegens een zakenreis niet aanwezig kon zijn. De heer J. Th Hensing compli menteerde nament, de Onderne mingsraad de iubilaris, die hij kep- merkte als een rustige, prettige en bereidwillige collega. De heer Jac, Stouten bood namens de jubileumcommissie, met enkele geestige en waarderende woorden, een fraaie barometer aan, De iubilaris, zelf hei woord ne mende, verklaarde getroffen te zijn door de waarderende woorden door de directie en jverigt sprekers tot hem gericht Ook hij hoopte nog vele iaren in dienst van de V. T. werk zaam te mogen zijn. Na dit min of meer officiële ge deelte werd onder het genot van een kop koffie nog wat nagepraat en vanzelfsprekend oude herinneringen opgehaald. Tenslotte werd de iubi laris naar huis gereden om de dag daar verder in feestelijke stemming door te brengen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2