Scherp In Parijs was het warm en mooi Nieuwe Amerikaanse kunstmaan De opstandelingenactie in Laos MEDISCHE DIENSTEN Ij H. Steinz VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 VICTORIA REGIA BLOEIT WEER Vanavond en morgenavond bloeit de Victoria Regia weer in de Leidse Hortus. Vanavond is de bloem wit, morgen is zij ros*;. De kas is van ne gen tot elf uur geopend. Men kan ook genieten van bloeiende orchi deeën en een Duitse pijpbloem in knop. RIOLERING BRANDPOORTEN De dienst van Gemeentewerken heeft namens het bestuur van de Wo ningbouwvereniging „Ons Doel" on derhands aanbesteed het verrichten van grond- en rioleringswerken in brandpoorten van de woningcom plexen X, XI en XII van deze wo- De politie heeft twee personen aan. ÖStM Coat SS -8 H*" ÏT- inschrijvingen waren afkomstig van J. Crama, Lei den 22.500; J. Bekooy te Leiden, diefstal van een motorfiets. Het zijn een 21jarige schilder uit Oegstgeest, die bovendien wordt verdacht van het ontvreemden van een bromfiets, en een 18-jarige zeeman uit Voor schoten. Gistermiddag omstreeks half vijf vond een- aanrijding plaats op de Ha ven. Een bestelauto reed hier tegen een zevenjarig jongetje op. dat plot seling de weg overstak zonder uit te kijken. De bestuurder remde uit alle macht, maar kon een botsing niet meer voorkomen. Het knaapje werd tegen het wegdek gesmakt en moest met een hersenschudding per EHD in het Academisch Ziekenhuis worden opgenomen. In verband met de serenade op zaterdagavond verwacht het bestuur van de R. K. Leidse TIarmoniekapel alle leden beslist om kwart voor acht zaterdaeavond aan het repetitielokaal Maria Gijzensteeg. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboorteaankondiainoen Adverterme) ƒ21.600; Joh. Visscher te Leiden, 20.900 en A. Heetveld eveneens te Leiden ƒ20.026. De opdracht tot het uitvoeren van het werk is nog niet verleend. VERBOUW SCHOOL MARLSINGEL De dienst van gemeentewerken be steedde onderhands het verbouwen van de school aan de Maresingel aan. De uitslag van deze onderhandse aanbesteding is als volgt: S. A. Sprui- tenburg te Leiden, ƒ17.110; E. A. H. Halverhout te Leiden, 16.780; J. Bekooy te Leiden, 16.207 en Aann. bedr. v.h. Leo Zitman te Leiden 15.875© De gunning is nog aange houden. BIOSCOPEN De films in de week van 1421 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Nathalie", 14 jaar. (Ma- tinée: The Kid (Het jochie), alle leeftijden. Lido: „Met de kaoitein aan tafel", volwassenen. Luxor: „St. Louis Blues", alle leef tijden. Trianon: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. Rex: „Onder kruisvuur". 14 iaar (Vrijd. zat. en zond.) „Fan fare", alle leeftijden (maan dag, dinsd. en woensd.). ifefttü Limetz, 11 aug. '59. getrokken en niet allen hebben de Van rustige dag konden we van daag beslist niet spreken. Een be zoek aan Parijs is altijd een vermoei ende geschiedenis en in 't bijzonder wanneer 't zo warm was als vandaag. De Parijzenaars ontvluchten hun stad en het is te merken, dat hef minder druk is dan b.v. met Kerstmis. Iedereen heeft genoten van deze trip. Voor degenen die er nooit eer der waren, was het een openbaring, voor de anderen een prett:ge her nieuwing van de kennismaking. Elk jaar wordt één dag voor Parijs gereserveerd -n we zouden het niet durven wagen deze traditie te ver breken. De route werd genomen via Ver sailles. Deze stad ziet er vervallen en grauw uit, maar het kasteel van de Zonnekoning lokt toch altijd nog bewonderende kreten. Het is dan ook het meest majestueuze bouwwerk uit Frankrijks gouden eeuw. Onder per soonlijke leiding van Lodewijk XIV werd het gebouwd. Er kon niet veel tijd worden uit- CABINE MOET TERUGKEREN De Amerikaanse luchtmacht heeft donderdagmiddag van het vliegveld Vandenberg in Californië een nieuwe kunstmaan van ruim 750 kilo gelan ceerd, die een baan over de beide Polen moet gaan beschrijven. Er zijn geen levende wezens aan boord van de satelliet, die bedoeld is om be paalde methoden te testen, waarmee men de mens in de ruimte hoopt te kunnen laten reizen en veilig terug keren. Het is de bedoeling dat vrijdag bij de zeventiende omwenteling om de aarde de bus met instrumenten auto matisch wordt losgemaakt, die naar de aarde moet terugkeren. De baan van de kunstmaan ligt op 720 tot 218 km. van de aarde. De om- 1 optijd van de satelliet is 94 minu ten. De radioseinen zijn bijzonder duidelijk, waaruit men opmaakt dat de kunstmaan zeer stabiel in haar baan loopt. chuteval boven de Stille Oceaan trachten op te pikken. De capsule zelf weegt een kleine 150 kilo. De vliegtuigen hebben voor de opvang- operatie, die van Hawaii af geleid wordt, slechts tien minuten de tijd. Daarna nemen schepen het zoeken oyervDe Thor was voorzien- van een nieuw soort brandstof, een dichter type kerosine dan tot nog toe ge bruikelijk, dat meer energie en dus meer snelheid geeft. ER WERD GEKLOPT! In Rovereto in Noord-Italië is don derdag in allerijl een man naar het ziekenhuis gebracht, die een hart aanval had gekregen na een ontmoe- geklopt werd. Toen hij opendeed zat er een leeuw op de stoep. De man sloeg onmiddellijk de deur dicht en zakte bewp.steloos op de mat in oen. Op hetzelfde ogenblik arriveérde de politie, die de leeuw, ontsnapt uit een circus, wist te'vangen vóór er verder ongelukken konden gebeuren. Troepen teruggetrokken In goed ingelichte kringen in Lon den gelooft men, dat Engeland vrij dag of zaterdag aan de Sowjet-Unie het voorstel zal doen om een of meer vertegenwoordigers van de Ver. Na- Van vier voorafgaande lanceringen i ties naar Laos te zenden om -kwamen twee satellieten één er van met vier muizen aan boord nooit in hun baan en van twee an dere werd de capsule nimmer terug gevonden. De „Ontdekker-5" ging de lucht in met eeit Thorraket als eerste trap en een speciaal ontworpen tweede trap van de Lockheedfabrieken. Bij de start woog het gehele gevaarte nagenoeg 50 ton. Als de satelliet een voldoende stabiele vlucht heeft ge kregen en de capsule met succes is uitgeworpen, zullen acht vliegtuigen deze ruimtecabine tijdens haar para- Prettig wonen in Little Rock De voorzitster van de vereniging ter behartiging van de belangen der kleurlingen in Arkansas, mevrouw Bates, heeft in een telegram aan pre sident Eisenhower om bijstand ver zocht. Zij zei dat de plaatselijke en federale autoriteiten hebben gewei gerd de minimum bescherming, die Zij verzocht, te verlenen. Op haar huis zijn verscheidene aönslagen gepleegd. Granaten wer den gegooid en de ruiten werden doorboord door geweerschoten. Vrij willigers. die de wacht voor haar huis betrokken, werden door de po litie van Arkansas gearre«teerd we gens het dragen van verboden wa pens. Tn haar telegram verzoekt ze cm „de nodige bescherming die ons zal vrijwaren van vrees waarop de burgers van onze vriie Amerikaanse gemecncchap recht hebben". plaatse een onderzoek naar het op laaien van de burgerstrijd in te stel len. Engeland en de Sowjet-Unie heb ben in 1954 het voorzitterschap van de Geneefse conferentie over Indo- China bekleed. In Londen verwacht men, dat uit de wijze, waarop Moskou op de voor stellen zal reageren, zal blijken of de Sowjet-Unie bereid is haar invloed in China en Noord-Vietnam te laten gelden ten behoeve van een vermin dering van de spanning in het Verre Oosten. In bovengenoemde kringen tekent men hierbij aan, dat de Franse, Britse en Amerikaanse attaché's in de hoofdstad van Laos, Vientiane, ge zamenlijk een rapport hebben opge steld waarin wordt verklaard, dat er op het ogenblik niet gevochte wordt, doch dat een hervatting van de vij andelijkheden mogelijk is. De Laotiaanse regering heeft fon- potlood en geest Oplossing No. 52C. Horizontaal: 2 ampel, 6. Eva, 8. een, 10. lans, 12. gave, 13. pl, 14. toe. 16. al. 17. pronk 18. kr, 20. ore, 21. we, 23. lamp. 25. tuil, 27. ido, 29. rek. 30. Meran. Verticaal: 1. welp, 2. aan, 3. Po, 4. Lea. 5. snel, 7. val, 9. Eva, 11. strop, 12. genet, 15 oor. 18. klip, 19. rad, 21 wie, 22. elke, 24. mom, 26. urn, 28. er. Opstand tegen Fidel Castro Een woordvoerder van de Cubaan se oppositie heeft tegenover het blad „Miami News" verklaard, dat er in het midden van Cuba een groot scheeps offensief tegen de regering van Fidel Castro is begonnen. „Wij zullen alles op alles zetten" zei hij. De woordvoerder zei, dat de strijd macht van de opstandelingen is sa mengesteld uit gewezen militairen uit het leger van generaal Batista en deserteurs uit het leger van Cas tro, die uit de Dominicaanse republiek waren gekomen. De leider van de opstandelingen was generaal José Pe- draza, oud-hoofd van de Cubaanse politie. Hij leidde de operaties per radio vanuit zijn hoofdkwartier op Dominicaans gebied De tegen-revolutionairen hadden zich al meester gemaakt van Trini dad aan de Cubaanse zuidkust. Premier Fidel Castro heeft donder dag in een rede te Cienfuegos ver klaard, dat de „tegen-revolutie ver pletterd is", zo meldt de „New York Times". Castro zou in Cienguegos, dat aan de zuidkust van Midden-Cuba ligt, een toespraak hebben gehouden van af het balkon van de burgemeesters woning. derdag bekendgemaakt, dat alle ba taljons pro-communistische geregel de troepen, die door Noord-Vietnam zijn opgeleid, nu uit Laos zijn terug getrokken. Ongeveer 1200 man Lao tiaanse communistische ongeregelde troepen zijn achtergebleven, aldus de mededeling. De achtergelaten ongeregelde strijdkrachten opereren volgens de Laotiaanse minister van defensie, in drie groepen in een bergachtig grens gebied. Hij meent, dat zij wellicht voorbereidingen zullen treffen voor een nieuw offensief in het droge sei zoen, tussen oktober en december. Uit 'gezaghebbende bron in Vien tiane is vrijdag vernomen, dat voor de tweede maal een groep militairen, die vroeger l.ot de communistische Pathet Lao behoorden, naar de re bellen zijn overgelopen. De groep van 100 man onge eer is zaterdag uit een kamp in de buurt van de residentie Loeang Prabang verdwenen. Zullen we de Noorpool maar opruimen Men hoeft geen atoombommen te gebruiken om de ijsvelden in het Noordpoolgebied op te ruimen, zo heeft een Russische geleerde -'onder dag tegen een verslagever van „Mos kofski Komsolets" verklaard. De geleerde wees op de berichten in de buitenlandse pers, waarin wordt gezegd, dat de Russen met behulp van atoombommen het ijs in dit gebied willen laten smelten. Hij zei voorts dat het klimaat in de aangrenzende gebieden van Siberië en Canada mil der zal worden, .als deze ijsvelden verdwenen zullen zijn In tegenstelling tot de heersende opvatting is er jaarlijks een warmte, overschot in het centrale deel van het Noordpoolgebied, aldus de Rus. Dit gebied krijgt meer warmte dan het gebruikt, hetgeen is gebleken uit de cijfers door Russiscl.e expeditie leden verzameld. De ijskap, die in het verre verleden is gevormd, toen er nog geen overschot aan warmte was, blijft om het zo uit te drukken slechts door traagheid bestaan. Als de ijsvelden eenmaal vernietigd zijn. zal de ijskap, tenminste zolang er een overschot aan warmte is, niet terug komen Doordat het iis van de Noord pool gewoonlijk in de richting van de Atlantische Oceaan afdrijft, kan dit proces bevorderd worden door op mechanische wijze de ijsvelden te verbrokkelen, of te laten smelten, aldus de Rus. In Lissabon zijn donderdag twee brandweerlieden om het leven geko men en 23 gewond bij het bestrijden van een brand in de kerk van St. Domingo. Ondanks alle inspanningen van de brandweer brandde de kerk geheel uit. Spiegelzaal gezien, maar ook de tui nen, die zeer symmetrisch zijn aange legd, bieden een heerlijk schouwspel. En dan Parijs. De Club de Limetz maakt van zulk een trip geen louter sightseeing. Wel wetend, dat één dag veel te kort moet zijn, beperkt men zich tot enkele monumenten en ver der even proeven van de sfeer vanaf café-terrasjes. Eiffeltoren, de Notre Dame, Place de la Concorde zijn in ieder geval monumenten die men ge zien moet hebben en verder levert een tocht per autobus door de stad reeds een veelheid van indrukken op, die men niet spoedig vergeet. Gezamenlijk heeft de „greep ge geten in het Grieks Restaurant „Acro- pole", waarvan de eigenaar reeds aan onze komst gewend is en een van de kellners zijn best doet de enkele woorden Nederlands, die hij meent te kennen, kwijt te raken. Zijn ,dank u wel" is wel te accepteren., maar zijn kennis completeert hij met de ver bastering van een heel lelijk woord, dat niet voor publicatie in aanmer king komt. Het bezoek aan Parijs werd „be ëindigd op Montmartre en„Chez la mère Catihérine" op de Place du Ter- tre is het een komen en gaan van Nederlanders, die genieten van dit vermaarde vermaakcentrum. We zien de vee uiteenlopende typen die langs schilders heen en natuurlijk zoeken we de Sacré Coeur, die echt een rustpunt is in het drukke gedoe van vele talen en een menigte kleuren. Ónze Franse vrienden genoten evenzeer^ van dit schouwspel als de iéöen van de club. In Limetz teruggekeerd, werd de cfag besloten met éen maaltijd in „Hotel des Fleurs", waar het besluit genomen werd in de loop van de week onze jonge Franse gasten Mi- chèle Salaën en Allain Jacyne als le den van de club te installeren. Morgen wordt door de gemeente raad ons de „Ere-wijn" aangeboden. Om daarvoor op krachten te komen zal deze dag in rust worden doorge bracht. JOOP KOEVOETS chef d'equipe Burgerlijke Stand Geb.: Petrus Th., z. v. C. Rijsdam en P. C. Vrisekoup; Désirée J M.. d. v. F. E. D. Devos en J. P. van de Velde; Abraham, z. v. C. H. Munnik en J. Koren; Elisabeth W., d. v. C. S. v. d. Zaal en H. C. de Heij; Jo hannes H. Th., z. v. T. F. W. War- menhoven en T. M. v. Seggelen; Petrus E. A., z. v. E. Hoogervorst en A. J. M. Heemskerk; Elisabeth J. M., d. v. G. J. Straatsburg en J. M. van Koert; Johannes H. W., z. v. P. J. M. Mooijman en M. B. T. Hoogeveen; Catharina M., d. v. F. A. v. d. Reij- den en M. E. Malgo Overl.: D. v. d. Holst, 68 jr., echt genote van J. H. de /ink; H. Loeber Cl jr., echtgenote van M. Bavelaar; N. Graauw, 44 jr., echtgenote van H. Vervloed; J. P. Bredeveld, 78 jr., echtgenote van J. F. Breedeveld, A. Hogewoning, 49 jr., man; K. v. Gin- hoven, 81 jr., echtgenote van A. van Velde. Getr.: B. Ouwerkerk en M. M. Steenbergen; A. P^zier en J. J. Vijl- brief; J. Bras en J. H. M. van den Berg; P. J. Snoeker en C. Vermeer. AUTOSHOWROOM AANBESTEED Hedenmorgen werd door architect Ruud van Straten, die ook h^t nieu we gebouw van het Motorhuis aan de Stationsweg ontwierp in het open baar namens Verberg's automobiel bedrijf N.V. aanbesteed het bouwen van een showroom, montageruimte en 4 flats aan de Korevaarstraat al hier. Voor deze aanbesteding kwa men de volgende inschrijvingen bin nen: H. N. v. Leeuwen Zn, Kat wijk a. Zee ƒ149.000; fa. de Waard, idem 175.000; fa. v. d. Bent Zn, Wassenaar, 176.000; L. de Best, Katwijk a. Zee, 172.000; fa. de Lange v. d. Plas, Oegstgeest, 176.000; C. J. Strijk, Oegstgeest, 148.000; Nijman en Zn Hillegom, 169.900; fa. H. M. P. Aardeweg, Haarlem, 172.980; J. v. Rhijn, Katwijk a. Zee 148.000; Granneman Rietmeyer Stompwijk 169.000; W. Hennipman Leiderdorp, 173.000; gebr. Overde- vest, Voorschoten, 160.500; G. v. d. Wiel Gzn, Noordwijk a. Z., 160.000; fa. Gesman Zoetemeyer, Alphen, 159.900; fa. Stekelenburg, Utrecht, 161.540; N.V. Samenwerking, Utr., 177.000; fa. Hilgeman Linschoten, 157.000; Jansen's Aann. Mij., Velp, 158.000; de Vries bouwbedr., Haar lem, 171.000; fa. Venendaal, Utr., 159.300; fa Langeveld, Leiden, 175.000; fa. Noordland, Noorlandse- weg 26a, 's-Gravenzande, f 146.420. De raming werd niet bekend ge- AANBESTEDING RECONSTRUCTIE BOERHAAVE- LAAN EN MARIENPOELSTRAAT Hedenmorgen werd door de direc teur van gemeentewerken namens het college van Burgemeester en Wethouders in de Stadsgehoorzaal in het openbaar aanbesteed Grond-, riolerings- en bestratings- werken ten behoeve van de recon structie van de Boerhaavelaan, dL Mariënpoelstraat en de verbindings wegen (o.a. de Van Swietenstraat). De volgende aannemers gaven door het indienen van een prijsopgave er blijk van belangstelling voor dit werk te hebben. Roele, Edam 101.000; Cóster Visser, Waddinxveen f 99.000; Riem- stra, Nieuwerkerk a. d. IJssel ƒ98.000 Schouls en Verwater, Rotterdam 84.500; Joh. Visser, Leiden 84.000 J. Stam, Voorschoten 83.900; L. P. v. d. Geer Zn, Leiden 83.800; A. Th. Stuifzand, Leiden 82.700; H. Compeer, Oegstgeest 82.500; J. Mens, Catherijnenlaan 24, Lisse 82.400. De gunning is aangehouden. De raming is niet bekend gemaakt. Brouwersglazen Bij aankoop van 3 pullen Dommelsch Bier een BROUWERSGLAS voor slechts 35 cent. Bij aankoop van 6 pullen Dommelsch Bier een GLAS MET VOET voor slechts 65 cent. Steenstraat 8 Telef. 21361 Herenstraat 6 Tel. 30069 Alleen onze zaak Haarlemmerstraat 204 is wegens vakantie GESLOTEN van 17 t.m. 22 augustus. (Advertentie). WASSENAAR Canadese en Europese kampioenen denmonstreren kunstzwemmen. A.s. maandagavond half 8 is er in het sportfondsenbad voor de lief hebbers van kunstzwemmen een bui- tenkahsje: de kampioenen van Ca nada, en de Europese kampioenen zul len in een otn- én om-programma de monstreren De Canadese hampioe nen zijn dë „Sea Sprites" uit Quebec, een groep van 7 meisjes onder leiding van mej. Suzanne Eon, die een broer heeft, die werkzaam is bij de Cana dese Ambassade in Den Haag en in Wassenaar woont. Daaraan heeft Wassenaar dit be zoek van de Sea Sprites te danken. Want het gezelschap logeert aan het eind van een reis door Europa enkele dagen bij de familie Eon in de Konij nenlaan. De kampioenen van Europa zijn de leden van de Amsterdamse Zwem- club Admiraal de Ruyter (ZAR). bijzondere kunstzwem-feest wordt georganiseerd door de R.K. Zwemvereniging „De Zilvermeeu wen" Aan de demonstraties gaat van 7 tot 8 uur een gezamenlijke training van de Canadese en Amsterdamse meisjes vooraf. LEIDSCHENDAM ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Op de Veursestraatweg, ter hoogte van „Hulp en Heil", had donderdag middag een aanrijding plaats, waarbij vier personen werden gewond. Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen ne men waar de artsen Teeuwen, De Jong, Mastenbroek, Veldhuyzen en Verhoef. Apotheek Hooigracht 48, tel. 21060, tot zaterd. 6 uur. Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807. Alkemade en Leimuiden.De art sen v. d. Bijl, Oude Wetering, tel. K. 1713—217 en v. d. Werf, Rijpwe- tering, tel. K1712202. Hazerswoude. Zie Leiderdorp, bij ongevallen Rijndijk belle men steeds K1714—278. Katwijk Rijn. Dkt. J. Bergmans, tel. 2921, apotheek zie Katwijk aan Zee. Katwijk Zee. Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777, apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Koudekerk aan den Rijn. Zie Leiderdorp. Langeraar. Zie Nieuwveen. Leiderdorp. Dkt. H. Bakema, tel. K1710—24828. Leidschendam. Dkt. W. Hannig, tel. 1494, Kruisdienst tel. 1449, ambu lance tel. 2200. Apotheek Damlaan 41, tel. 2238. Nieuwkoop. Zie Zwammerdam. Nieuwveen. Dkt. A. M. van Don gen, tel. K1723—101. Noordwijk: Dkt. Mulder, tel. 2230, apotheek aan zee geopend van 118 uur, tel. 3068., Wit-Gele Kruis zuster Hooymans, tel. 3388. Noordwijkerhout. Dkt. A. G. Th. van der Lugt, De Zilk, tel. K2520 -5707. Oegstgeest. Dkt. E. W. F. van Walchren, tel. 2'2030. Apotheek Wil- helminapark 8, tel. 26274. Riinsburg. Zie Katwijk Riin. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Zie Warmond. Warmond. Dkt. H. Walenkamp, tel. K1711—220. Wassenaar. De artsen H. W. Plink, tel 2075 en K. de Wit, tel. 2460. Apotheek Siderius, Langstraat 86. tel. 2142. Woubrugge. Zie Nieuwveen. .Zoetermeer. Dkt J. H. N. Bruin, tel. 3059, zuster Strikwerda, tel. 3230. Zwammerdam. Dkt. K. Gill, tel. KI726—2527. Wij verzoekeh onze corresppndenten er Voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothekers diensten voor de weekeinden vrijdag morgen in het bezit van de redactie zijn. Marktberichten LEIDEN, 14 aug. Vee Aange voerd 14 stieren, 52 melkkoeien, 350 vette koeien, 84 zware koeien, 106 vette kalveren, 23 nuchtere kalve ren, 550 vette schapen, 150 weide- schapen, 889 vette lammeren, 23 var kens (zeugen), 313 schrammen, 600 biggen, 3 veulens, 15 geiten, totaal 3 172 stuks. Notering: stieren schoon gewicht 3.003.40; melkkoeien 8251125; vette koeien schoon gewicht 2.80 3.40; zware koeien 550900; vette kalveren levend gewicht 2.202.80; vette schapen 60—85; weideschapen 7090; vette lammeren 5570; drachtige zeugen 300400; schram men 80—105; biggen 5458 en tot 62. Handel: voor stieren rustig; melk- De voetgangster J. W. R„ uit Leid- koeien levendig; vette koeien rede schendam, stak daar zonder op verkeer te letten de op dit tijdstip gewoonlijk zeer drukke rijweg over. Om een aanrijding te voorkomen remde de bestuurder van een per sonenauto, H. M. uit Wassenaar, krachtig af en week zeer scherp naar links uit, waarbij hij een tegenligger in de flank aanreed. Vervolgens maakte hij nog een hele draai om zijn as vpór hij, weer in de oor spronkelijke rijrichting gekomen, tot stilstand kwam. De tegenligger, waarin de drie ge broeders H. uit Rotterdam gezeten waren, slipte als gevolg van de aan rijding over het natte wegdek, schoof van de rijbaan af op het rijwielpad en kwam daar tegen een boom tot stilstand. De heren H. en de heer H. M. wer den allen gewond aan hoofd, borst en knieën Ofschoon de Roode Kruis- ambulance bijna onmiddellijk ter plaatse was, hoefde zij niet op te treden, omdat naar de mening van de eerste hulp verlenende genees heer de gewonden op eigen gelegen heid naar huis konden gaan. Van de wagens waren slechts wrakken over gebleven. De voetgangster kwam met de schrik vrij. Burgemeester afwezig. Daar bur gemeester H. Banning tot het einde van deze maand met vacantie gaat zal wethouder P. Groenewegen tij dens zijn afwezigheid het loco-bur gemeesterschap uitoefenen. Doelman Van Brecht blijft bij RK AVV. Geheel in tegenspraak met wat andere bladen hebben bericht, kunnen wij met alle zekerheid mede delen dat de doelverdediger van RK AW, de heer S. van Brecht. niet van vereniging zal veranderen, dus niet naar UVS te Leiden of VUC in den Haag zal overgaan. De foutieve berichten zijn ontstaan doordat bekend werd, dat de heer Van Brecht enige moeilijkheden had met het bestuur van RKAW, doch deze feitelijk niets betekenende moeilijkheden zijn naar beide kan- maakt. De gunning is aangehouden, ten volledig opgelost. lijk; zware koeien matig; vette kal veren traag; vette schapen en vette lammeren stug; fokschapen kalm; zeugen, schrammen en biggen matig. Kaas Aangevoerd 29 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas Notering Goudse extra kwali teit tot 2.30; Goudse eerste kwaliteit 2,162.23; Goudse tweede kwaliteit 2 082.15 en Leidse 2.26. De handel was kalm. Groente Appelen 13; druiven 5567; peren 1424; pruimen 46; andijvie 726; augurken 51.04; pronkbonen 34—73; snijbonen 36 1.27; stambonen 461.52; stokbonen 1 251.63; kroten 923; rode kool 30 —44; gele kool 12—18; groene kool 1521; witte kool 8; postelein 935; prei 1026; rabarber 48; spinazie 1938; stoofsla 10—19; Tomaten A 20 -26: idem B 20—26; idem C 20; uien 918; waspeen 2834 alles p. 100 kg.; meloenen 28—96; perziken 2- -22; bloemkool A 1047; idem B 12: komkommers A 919; komkom mers B 822; sla 3—29, alles per 100 stuks; hospeen 2341; peterselie 100 bos. R.A.VEEN, 13 aug. Bloe:.ien Phygostegia 6—22; Ornithogalum 10 -29; Asters 13—34; Dahlia's 8—22; Montbretia 818; Zinnia 612; Troschrysanthen: Migoli 2137; Chats worth 14—22; idem geplozen Migoli 7—16; Filmstar 6—7; Delight- full 7—11; Millersdale 6—13; Silvia 7—9; Am. Anjers 210; Lelies 13 14 p. st. PRAKTIJK met ingang van heden VERPLAATST van Hoge Rijndijk 16 Mevr. Van RijZitman) naar HOGE RIJNDIJK 14 Spreekuur dageli.ks v 5 tot 6 uur, behalve zater-

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2