Demonsiratie zakkenrollen voor de rechtbank Recorddrukte in Hoek van Holland Gezochte „reisbureauhouder" reed van Wenen naar zijn echtgenote viste op televisie Chefarine ,4 Dame van a.o.w.-geld beroofd Zebra-streken OOIEVAAR Opperman bedreigde schoonouders en vrouw met doodslag het dappere leven WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Voor de Amsterdamse rechtbank tijd van vroegere voorwaardelijke stond terecht de 63-jarige monteur veroordelingen. C. T. W., die er van verdacht werd! De verdachte bleef echter vol op 9 en 10 juni j.l. de zakken van houden, dat hij op 9 juni niet in enige heren van een biljartclub teKrasnapolsky was geweest. Alleen op 10 juni, maar toen had hij niets ont vreemd. Hij had wel een pakje siga hebben gerold. De getuige G. N. bracht in scène wat hij op de avond van 10 juni in Krasnapolsky had gezien. Over een stoel, die met de rug naar de president was gekeerd hing hij een colbertje en ging zelf op een stoel er naast zitten. Op verzoek van de president deed hij het gebaar van de zakkenroller na. Zo voorzichtig mogelijk liet hij zijn hand in het colbertje glijden. „Zo is het genoeg", zei de presi dent, „u weet dus zeker dat verdach te dit gebaar maakte op de bewuste avond". „Ja, mijnheer de president", ant woordde de getuige. „Iiij liegt, mijnheer de president, hij liegt. Ik heb niets gestolen", scheeuwde de verdachte. Doch de officier achtte zowel de poging tot diefstal op 10 juni, als de diefstal op 9 juni van portefeui^es, die toebehoorden aan de leden van de biljartclub, bewezen. De kelner, die op deze avonden dienst had, getuigde dat hij W. op beide avonden in de buurt van het biljart en de jasjes had gezien. „Om dat hij niet bij de club behoorde omdat hij ongevraagd retten van de grond geraapt, met zijn hand steunend op de stoel, waarover het bewuste colbert hing. Deze be weging zal de biljarter N. de idee van een diefachtige greep hebben ge geven. De uitspraak volgt op 14 augustus Zaterdag jl. werd op het traject Vier middelen die betrouwbaarzijn! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine Hoek van HollandHarwich een re- »»4" worden in de hele wereld op grote cordvervoer bereikt met een aantal schaal gebruikt. Ze hebben hun volkomen van rond 6200 aankomende en ver- betrouwbaarheid wel zeer afdoende be trekkende reizigers. Deze werden ver- St k t k he!,b.n lH mi,_ voerd: overdag door de Stoomvaart- "UK ,0?r "ebDen zl| m.l- Maatschappij Zeeland en in nacht- j,oenen mensen baat gebracht. Tezamen dienst door de Britse Spoorwegen 'n tablet verenigd werken zij nóg met in totaal drie. dagboten en drie beter en helpen vaak waar andere nachtboten. I middelen falen. Chefarine „4" is een Mede dank zij de medewerking van middel tegen pijnen en griep, dat Uw de Nederlandse Spoorwegen had de vertrouwen inderdaad waard is. aan- en afvoer van de passagiers te Hoek van Holland een vlot verloop. Interpol greep mis De „verhuurder" van chalets in Oostenrijk, die door de internatio nale politie wordt gezocht, is er tot nu toe in geslaagd om uit handen van Interpol te blijven. Zoals men zich zal herinneren heeft deze Uit- hoornse Reisbureau-houder J. v. D. honderden opgelicht door chalets te en I verhuren, die in het geheel niet be- commentaar I stonden of bestaande chalets twee of leverde op het spel," kwam hij mij driemaal in dezelfde periode te ver- verdacht voor", aldus de kelner. Ook j huren, de winkelier S., een van de gedu peerden, herkende W. Van D. is naar Wenen gevlucht en De officier vroeg een jaar celstraf ?ier ,h« ,usse" de ™«ers van Jn7 met aftrek en omzetting van de proef- '^P01 do?r «eShPl- Ee" uur nadat hij met zijn zwarte auto was ver- I trokken, hield de Weense politie huiszoeking op zijn kamers. De man I slaagde er in drie grenzen over te komen en weer Nederland te berei ken, waar hij zijn vrouw ophaalde. I Daarna is hij weer spoorloos verdwe nen. Van D's reisroute kon men toe vallig achterhalen, omdat deze een woorden die hij ook bezigde tot de vele verontwaardigde gedupeerde reizigers, die hun beklag kwamen doen, omdat er nergens een chalet bleek te zijn. De Weense vrouw heeft veel prentbriefkaarten verzonden, naar haar echtgenoot in Nederland. Daarom heeft de politie een goed in zicht in de route, die Van D. gevolgd heeft. (Advertentie). Madurodam boekte dinsdagmor gen de vijfmiljoenste bezoeker. Het was de heer H. J. Stuurman uit Leer dam. Hij ontving van het Maduro- damse gemeentebestuur een brom fiets. De eerste bezoekster na de vijf miljoenste, de 9-jarige Lidia v. d. Berg uit Beverwijk, kreeg een fiets. (Van onze t.v. medewerker) „Piste" en Victor Sylvester. In het woensdagprogramma van de KRO van 19 augustus wordt o.a. het internationaal variétéprogram ma „Piste", uitgezonden. Tot de medewerkenden behoren: Les Me- canos (Duitsland) koorddansers; Captain Brunte (Duitsland) chim- pansé-act.; Speady Larking (Dene marken) muzikale clownerie; Les Clérans (Frankrijk) wonderen aan de trapeze; Ilona Semsroth (Zwit serland) hogeschool-dressuur en Frank Boys Trio (Italië) antipodis- ten. Voorts wordt een telerecording vertoond van Victor Sylvester en zijn Ballroomorkest. Toen dit orkest kortgeleden optrad in de Margriet hal te Utrecht is het programma gedeeltelijk rechtstreeks uitgezonden en ten dele vastgelegd op telerecor ding. Toon Hermans bij KRO In het KRO-programma van dins dag 22 september zal aandacht wor den besteed aan de film van Toon Hermans, waarvan de première in de loop van oktober tegemoet kan worden gezien. De heer A. van Dom burg zal een gesprek hebben met Toon Hermans en met één van zijn medewerkers. Er zullen enige frag menten uit de film worden ver toond, terwijl een terugblik zal wor den geworpen op de loopbaan van Toon Hermans. Herinnering aan Hommeles. Onder de titel „Herinnering aan Hommeles"- zal de VARA zondag 16 augustus opnieuw een telerecording uitzenden van een programma uit de eerste Hommelesserie. Men ziet dan „Hop-hop-hop", destijds het achtste hoofdstuk van het muzikale blijspel van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire. De medewerkenden aan deze productie van Wim lbo, onder regie van Erik de Vries, waren pensionhoudster Mieke Verstraete en haar gasten Maya Bouma, Mimi Kok, Donald Jones, Walter Kous, Robert Kous en Henk van Ulsen, be geleid door het kamerkwartet onder leiding van Cor Lemaire. KNSM en die bij het vertrek van dit schip uit de Algerijnse haven Oran niet op tijd aan boord terugkeerden hebben volgens het Nederlandse vice-consulaat in Oran door toedoen lift had gegeven aan een Weense J van een ronselaar getekend voor het Nederlandse zeelieden melden zich bij vreemdelingenlegioen De 22-jarige J. Klaasen Bos uit keren. Toen zij niet kwamen opda- Amsterdam en de 18-jarige J. van gen vertrok de Hector de volgende Raamt uit IJmuiden, die opvarenden j dag op 27 juli zonder hen. De kapx- waren van het m.s. Hector van de toiri ct^irir» rfp mnat.schaDDh teleera- mevrouw en haar dochtertje. Even vóór aan de Oostenrijks-Duitse grens het verzoek om aanhouding van In terpol bekend werd, was deze al de grens gepasseerd. Over de Duits-Bel gische grens bereikte hij Antwerpen en zaterdagavond kwam hij vandaar naar Ridderkerk. Misverstand. De Weense liftster had hier intus sen de krantenberichten gelezen over de praktijken van de „reisbureau houder" en dat diens reis uit Wenen feitelijk een vlucht was. Toen zij Van D. de berichten onder de neus hield, merkte hij laconiek op: „dat moet een misvei'stand zijn". Dezelfde De 65-jarige mevrouw K. uit En schede is op een geraffineerde wijze haar AOW-uitkering afhandig ge maakt. Mevrouw K. had 100.uit kering afgehaald op het postkantoor. Zij ging daarna op weg naar de so ciale dienst. Bij het gebouw van de sociale dienst werd zij achteropge reden door een tot nu toe onbekende vrouw, die zei, dat men op het post kantoor vergissing had gemaakt. Zij vroeg de vrouw even met haar mee te gaan, teneinde de zaak in het reine te brengen. Onderweg vroeg de on bekende vrouw of mevrouw K. haar portefeuille met geld in de fietstas wilde doen. Dit geschiedde en samen liepen de beide dames op in de rich ting van het postkantoor. Bij de stoplichten in de Marktstraat ging de onbekende vrouw er vandoor. De po litie stelt een uitgebreid onderzoek Tweede schacht nieuwe mijn nadert voltooiing Zondag zal de tweede schacht van 500 meter van de in aanbouw zijnde vijfde staatsmijn te Herkenbosch gereed zijn. De eerste schacht was reeds voltooid en opgeleverd. De steenkool ligt in deze mijn op onge veer 500 meter en zal voor het eerst in 1962 naar boven komen. vreemdelingenlegioen. Op zondag 26 juli gingen de twee jongemannen, van wie de een matroos en de ander koksmaat op de Hector was, in Oran passagieren, aldus de KNSM. Des avonds moesten zij aan boord terug- Een zebra van Ouwehands die renpark te Rhenen heeft zich van zijn onvriendelijkste kant laten zien door maandagmiddag onverwacht een dame, die hem enige versnape ringen wilde aanbieden in de hand te bijten en klemvast te' houden. Slechts het optreden van haar bege leider, de heer V. uit Scherpenzeel, kon voorkomen dat de zebra haar over de afscheiding héén trok. Haar hand werd ernstig gewond. De vrouw moest naar het ziekenhuis te Vee- nendaal worden vervoerd, waar bleek dat acht hechtingen van haar gewonde hand noodzakelijk waren. tein stelde de maatschappij telegra fisch op de hoogte van de desertie. De KNSM schakelde daarna het Ne derlandse vice-consulaat te Oran in. Dit deelde na een onderzoek mee dat beide jongens zich door een ronselaar hadden laten overhalen om zich bij het vreemdelingenlegioen aan te sluiten. Beiden hadden zich, toen ze ontdekten dat de Hector zonder hen naar zee was gegaan, op 27 juli bij de agent van de KNSM in Oran ge meld. Nadien waren zij met de ron selaar in contact gekomen. Namens de moeder van Van Raamt heeft de Velsense recherche de hulp van het Emmer „Pechvogel'' weer op poten West-Duitsland ingevoerde start pistolen te laten vermaken tot ge wone vuurwapens, waarna een groot deel ervan in handen van misdadi- ministerie van buitenlandse zaken Sers terecht is gekomen, zo heeft de ingeroepen om te pogen de jongens I commissaris van politie van New alsnog naar Nederland terug te laten York bekendgemaakt, brengen. Wapenhandelaars in New York man, 9.15 Gram., 9.35 Waterst., 9.40 hebben kans gezien een 40.000 uit Morgenwijding, 10.00 Gram., '10.50 V. d. kleuters, 11.00 Kookkunst, caus., 11.15 Viool en piano, 11.45 Over de Liefde met een hoofdletter, caus., 12.00 Lichte muz., 12.30 Land- en met kunstbeen Een ruim eenjarige ooievaar, geboren in het Noorder-dieren park te Emmen is gisteren in het diaconessenhuis te Emmen voorzien van een poot-prothese, waarmede de vogel sinds enige uren rondstapt. De ooievaar, die verleden jaar in het park werd geboren, belandde bij een van zijn eerste rondvluchten in de ren van een emu. Deze takelde de jonge ooievaar zodanig toe, dat een van zijn poten later moest worden afgezet, nadat eerst allerlei andere middelen waren toegepast. De belangstelling voor de ge wonde ooievaar was zo groot, dat men besloot de vogel van een prothese te voorzien. De be handeling wérd vandaag in de kliniek van het diaconessenhuis onder meer bijgewoond door dr. A. G. Perdeck, ornitholoog en hoofd van het vogeltrekstation te Leiden. Hoger beroep De 32-jarige opperman J. H. B. uit Aalsmeer heeft gisteren in hoger be roep zes maanden met aftrek der zes maanden preventieve hechtenis en voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering alsmede onder toezichtstelling van het Medisch Con sultatiebureau voor Alcoholisme tegen zich horen eisen. Hij had zich schuldig gemaakt aan huisvrede breuk in de woning van zijn schoon ouders te Aalsmeer en bedreiging met doodslag, overigens zonder dat hij enig wapen bij zich had, van zijn schoonmoeder en zijn echtgenote. „Jullie moeten er allemaal aan. Ik maak jullie kapot vanavond", had de man in het holst van de nacht van 16 op 17 februari tegen zijn echtgenote en zijn schoonouders geroepen, na dat hij zich door het stukslaan van ruiten toegang had verschaft in de eenzaam gelegen woning. De 22-ja- rige echtgenote vluchtte in haar angst in een hooiberg, ook de schoonouders verdwenen ijlings voor de onder in vloed verkerende opperman, die in een toestand van razernij verkeerde. Hij sloeg zowel zijn eigen huisraad als de meubelen van zijn schoon ouders kort en klein. De man verklaarde zich weinig of niets van zijn optreden te kunnen herinneren. Hij beklaagde zich er over, dat zijn vrouw een echtschei dingprocedure tegen hem was be gonnen op een moment dat hij in de gevangenis zat. Hij kreeg nauwelijks gelegenheid zijn in augustus van het vorig jaar geboren kind te zien. De man had negen veroordelingen op zijn strafblad. De procureur-generaal zei var me ning te zijn, dat de mensen in het eenzame huis in Aalsmeer beschermd dienen te worden tegen de aanvallen van de verdachte. Hij kon met de aanvankelijk door de Haarlemse rechtbank opgelegde gevangenis straf die gelijk is aan de preventieve hechtenis en terbeschikkingstelling in zoverre meegaan dat hij de terbe schikkingstelling voorwaardelijk wil de zien opgelegd. Het Hof zal op 18 augustus arrest wijzen. Van gezaghebbende zijde wordt te Londen meegedeeld, dat Engeland zich wederom zal verzetten tegen toelating van China tot de V.N. op de komende zitting van de V.N.-as- semblée. Ook Amerika en Australië hebben te kennen gegeven, dat zij tegen toelating blijven. Aetherklanken DONDERDAG 13 AUGUSTUS TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Vademecum, 20.50 Meer geluk dan wijsheid, muz. blijspel. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 7.00 Nieuws, 7.10 Gym., 7.20 Gram., 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groente- tuinb. meded., 12.33 Gram., 13.00 Nieuws, 13.15 Meded. of gram., 13.20 Lichte muz., 13.55 Beursber.,' 14.00 Klarinet en piano, 14.30 Gram., 15.00 Logboek 1941, klankb., 15.30 Omr. ork., 16.15 Voordr., 16.30 Gram., 17.00 V. d. jeugd, 17.30 Gram., 17.45 Orgel spel, 18.00 Nieuws, 18.15 Promenade ork. en koor, 18.50 Sportpraatje, 19.00 Gesproken brief, 19.05 Gram., 19.45 V. d. jeugd, 20.00 Nieuws, 20.05 Radio Filharm. ork,, Groot Omr. koor en sol,, 20.55 Voordr., 21.05 Holland Fes tival: Ned. Kamerork. en sol., 22.00 Journ., 22.15 Lichte muz., 22.50 We reldkamp. wielrennen 1959, 23.00 Nieuws, 23.15 Beursber. uit New York, 23.20 Gram., 23.45-24.00 We reldkamp. wielrennen 1959. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram., 7.45 Mor gengebed en lit, kal., 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 8.50 V. d. vrouw, 9.40 V. d. kind., 10.00 Gram., 10.30 Morgen dienst, 11.00 V. d. zieken, 11.45 Ge wijde muz., 12.00 Middagklok-nood klok, 12.03 Gram., 12.25 V. d. boeren, 12.35 Land- en tuinb. meded., 12.38 Gram,, 13.00 Nieuws, 13.15 Zonne wijzer, 13.20 Zang en piano, 13.55 Gram., 14.00 Lichte muz., 14.25 Ork. en viool, 15.30 Klavecimbel en viool, 16.00 Bijbeloverd., 16.30 Oude muz., 17.00 V. d. jeugd, 17.30 Gram., 17.40 Beursber., 17.45 Gram., 18.30 Lichte muz., 19.00 Nieuws en weerber., 19.10 Folkl. en amus. muz., 19.30 Radio krant, 19.50 Pol. caus., 20.00 Muzikale caus., 20.15 Gram., 20.30 Pianospel en comm., 21.00 Gram., 21.15 Rep. Duitse Kirchentage te München, 21.30 Lichte muz., 22.00 Periodieken parade, 22.10 Orgelconc., 22.40 Gram., 22.45 Avondoverd., 23.00 Nieuws en SOS-ber., 23.15-24.00 Gram. VATICAANSE RADIO (25.67 m.; 31.10 m.; 41.21 m.; 48.47 m.; 196 m.). 17.00 Colombina di Noy, sopraan, zingt muziek van Bassani, Mozart, Bellini, Puccini en Mascagni; aan de vleugel: Anserigi Tarantino. door LUCY AGNES HANGCOCK 7) Er woonden 50 families in. Uit de huizen van de straat kwamen mensen gelopen. Ze werd in de mas sa opgenomen en meegesleurd. De brandweerwagens kwamen een hoek om en bleven met een ruk niet ver van het einde van de straat staan. Deborah rende het huis in. Er .varen zo veel kinderen hier en ook ver schillende oude mensen. Verleden week nog had ze dit huis als onvei lig gerappoi-teerd. Ze rende de trap pen op, zich een weg door de stroom van naar beneden vluchtende mensen worstelende. De oude vrouw Martin lag op de vijfde verdieping ziek te bed, in de woning tegenover die van Polycletus, en ze had twee kinderen met mazelen bij zich. Daar moest ze heen. Zo vele moeders hier in de buurt gingen uit werken. Za hoopte, vouur Polvo1«»tns do "?irpries van de brandweerwagens gehoord en Phi lip in veiligheid gebracht had; maar ze wist, dat er niemand was, die de oude vrouw Martin kon helpen. Ze moest naar haar toe. Rook begon door een deur op de derde verdieping te di'ingen. Ze ademde zwaar. Ze bleef staan om een man te laten pas seren, die een meisje in een deken gewikkeld op de armen droeg. „U kunt niet verder, zuster", zei hij. „Het is daar, in Luini's keuken. Ik heb de oude gek al dikwijls ge zegd, dat hij ons nog eens allemaal in brand zou steken, en nou is het gebeurd". De laatste woorden had hij geroe pen, terwijl hij een hoek van d<- gang omsloeg. Deborah was al halverwege de volgende étage. Iemand krijste van ontzetting. Voeten kwamen ach ter haar aan gebonkt. De rook was verstikkend, maar ze was vlak bij de bovenste verdieping. Een man schreeuwde haar na: „Jij, dwazin, wat doe je eigenlijk? Blijf staan, zeg ik!" Deborah sloeg een hoek om en ren de naar de woning van Martin. Ze probeerde de deur.... ze was van binnen met de sleutel gesloten Ze rende de gang af naar de keuken en daardoor naar de kleine, rokerige voorkamer. De twee kinderen ston den voor het raam naar de drukte beneden te kijken blijkbaar zonder besef voor het gevaar waarin ze zelf verkeerden. De grootmoeder, recht op tegen kussens geleund in bed zit tende, schreeuwde hun toe, dat ze haar moeten vertellen, wat er aan de hand was. Een brandweerman kwam achter Deborah aan. „Ze is hulpeloos", riep het meisje. „Neemt u haar, dan let ik op de kin deren". „Maak een handdoek nat en bind die om uw hoofd. Bedek uw neus en mond", beval hij. „We moeten voort maken". Hij greep de oude vrouw met de kens en al op en draaide zich om naar de deur. „Kunt u het af? Gelukkig, daar is Mac.help haar, wil je?" Deborah gaf de twee jongens aan Mac en rende de gang af. „Waar voor de duivel, gaat u naar toe, zuster?", riep Mac. „Laat me maar begaan", antwoord de Deborah en ze verdween in de woning van Polycletus. De kamers leken verlaten en ze zuchtte verlicht. Ze liep naar de gang terug, toen een zachte, gesmoorde roep tot haar door drong. Ze hoorde het geluid nog eens en nog eens, zwak en gedempt. Het leek uit de kleine ruimte te komen, waar de bewonenrs van deze huizen dikwijls hun brandstoffen bewaar den, een kamertje aan gene zijde van de keuken. Ze rukte de deur open. Daar lag Philip Polycletus in zijn bedje, naar adem snakkende. De rook was hier veel erger. Deborah tilde hem op en rende naar de deur, waardoor de rook nu in dikke, verstikkende wolken drong. Ze hoorde beneden kreten en gillen en gesmoorde erwensiugen. gang en de trappen waren nu vol rook en het vage, dreigende geknis- ter, dat ze gehoord had toen ze wo ning van Martin verliet, was nu dui delijker. Ze rende één trap af en een gang door, een gang die haar einde loos leek. Philip klemde zich aan haar hals vast, zijn neus en mond in de handdoek, die al niet nat meer was. Haar longen deden haar pijn; ze kon bijna niets zien; haar voeten waren als lood en kleine Philip leek hon derd kilo te wegen. Ze liep een twee de trap af en boven haar werd nu een rode gloed door de rook heen zichtbaar. Uit menigte buiten steeg een kreet op. Het dak! Deborah bad, terwijl ze voortrende. Ze voelde hete, verzen gende lucht tegen haar voorhoofd en ze kon haar ogen niet openen, maar ze strompelde voort en toen, juist toen ze voelde, dat ze niet verder kon, rukte iemand het kind uit haar pijnlijke armen; sterke handen til den haar op en ze zonk weg in een duitsernis, waaruit ze niet meer wilde ontsnappen. Er volgden dagen en nachten van duisternis en pijn. Een of twee maal kwam ze bij en zag dan haar moe der, die zich over haar heen boog en ééns een vreemde man, die haar hand in de zijne nam en medelijdend iets mompelde. Meestentijds was ze zich echter in 't geheel niet van haar om geving bewust. Maar op een mor gen, weken later, werd ze wakker door het aanhoudende geroep van een roodborstje buiten. Ze opende ogen en keek om zich heen. Wel, lag in het ziekenhuis, en dat was Marian Holton die daar iets op een tabel zat te schrijven. Het was dag licht en dat was een vogel. Hoe kwajn ze hier? Wat was er gebeurd? sloot de ogen en trachtte zich te her inneren. De brand! Ze probeerde Philip Polycletus in veiligheid te brengen. „Zeg eens. Holton", begon ze en ze verbaasde zich over de zwakte van haar stem. De verschrikte verpleeg ster kwam naar haar bed. „Niet spreken, Bradley", zei ze zachtjes en haar ogen waren lief en schitterend, als brandden er onover- goten tranen achter. „Je bent te zwak om ook maar het geringste te doen. Wat een tijd eb je achter de rug en wat heb je ons laten schrikken.' Maar, lieveling, we zijn all trots op je". „Trots? Op mij?", vroeg Deborah verbaasd. „Waarom?" „Waarom? Als je weer sterker bent zullen we je tonen, wat Medfort denkt van jou en van het verpleeg- stersberoep in 't algemeen, m'n bes te. Wacht, totdat je al de bloemen van je bewonderend publiek hebt ge zien, Bradley. Ik wou, dat we de eerste, die kwamen, hadden kunnen houden". „Philip?", mompelde Deborah, te vermoeid om de woorden van de an der in zich op te nemen. „O, met hem gaat het goed.... dank zij jou. Hij is voorlopig in het ziekenhuis. De ouders hebben er ein delijk ook in toegestemd, het kind naar Ithaca te laten gaan". „En wat gebeurde er met mij?", vroeg Deborah zwak. „O, jij had alleen maar een dub bele longontsteking, schat. Het is een wonder, dat je niet gestorven bent., maar het was prachtig. De brand weer heeft je töt erelid benoemd en er is een grote, zware kerel, die Mac genoemd werd, die hier de deur plat loopt sedert je hier ligt". (Wordt vei-volgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6