Hoe laat en wat wordt er gereden Altig reed 'n ronde te weinig maar werd toch noen Wagtmans stelde niet teleur en reed zich naar de finale DE CIJFERS Kloezen en Van de Weg leden nederlaag Peter Post startte snel, maar haalde zelfs de kwartfinale niet Rivière maakte beste tijd WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bij achtervolging amateurs Het ging: allemaal wat vreemd toe In de finale van de amateurachtervolgers. Er waren bljxaa zeven ronden gereden. Rudi Altig, de 22-jarige electricien uit Mannheim, die de gehele wielerwereld vanaf z(jn eerste optreden in dit wereld kampioenschap versteld had doen staan over zijn fantastische tijden, stak plot seling de hand op. Gelijktijdig klonken een schot en de bel voor de laatste ron de. Altig reed gebarend door, terwijl Va- lotto afstopte. Het was bijzonder verwar rend. Pas toen Altig nog een ronde had afge legd en van de fiets stapte werd het raadsel opgelost. De westduitser had inderdaad op het moment dat hij zijn hand opstak gemerkt, dat- zijn voorband leegliep. Hij was echter nerveus en het was niet tot hem doorgedrongen, dat hij rustig uit de baan had kunnen gaan. Want volgens het reglement van de UCI is bij eventuele pech in de laatste twee ronden van de finale degene winnaar, die op dat Tijdens de Ceremonie Protocolaire liet wereldkampioen Altig (midden) zijn go-u- den medaille vallen en terwijl Valotto (links) zijn erepalm omhoog hield, bukte Treep zich gedienstig om het goud voor de kampioen op te rapen het onbetwistbaar de Duitser. Hij had een voorsprong van zeker veertig meter en was wereldkampioen. Ongetwijfeld is de titel terecht ge komen bij de renner, die er het meeste recht op had. Al na de voorritten, waarin Altig de schitterende tijd van 4 min. 53.8 sec. liet afdrukken, was hij sterk favoriet voor de titel. Ook in de kwartfinales werd voor hem veruit de snelste tijd genoteerd' 4.59.0. Dat Altig in de halve finales tegen Trepp niet opnieuw beneden de 5 minu ten kwam was te wijten aan de geringe tegenstand van de Zwitser. Voor het eerst spaarde Altig zich en desondanks maak te hij de indrukwekkende tijd van 5 min. 0.3 sec. Als in de slotrace tegen Valotto, die volgens de verwachtingen in de hal- De resultaten van de dinsdagavond gehouden wedstrijden om het we reld kampioenschap luiden: Stayers: Professionals: le herkan- singsrit: 1. Gomila (Sp.) achter Van Roey 76.680 km in 1 uur: 2. Meier (Zwitsl.) Wambst op 120 m: 3. Ver- schueren (B.), Laval op 260 m; 4. Godeau (Fr.), Van der Stuyft, op 1 ronde en 200 m; 5. Holz (W.-Dld), Kaeb, op 4 ronden en 100 m.; 6. Ernst (V.S.), Walrave op 20 ron den en 300 m. Marsell (W.-Dld) staakt de strijd. De uitslag van de tweede herkan- singsrit achter grote motoren voor professionals over een uur: 1. Jacobi (W.-Dld) (Schindler) 77.475 km; 2. Wagtmans (Ned.) (De Graaf) op 100 m; 3. Von Buren (Zw.) (Guerin) op 1 ronde en 120 m; 4. Bouvard (Fr.) (Lorenzetti) op 2 ronden en 350 m.; 5. Simic (Oos- tenr.) (Boesching) op 6 ronden en 390 m. Herkansing amateurs (50 km): 1. Schindler (Oost-Duitsl.) 41 min. 33 sec.; 2. Uytterhoeven (Belg.) op 1 ronde en 80 m; 3. Wahl (Oost-Dld) op 1 ronde en 250 m. Achtervolging professionals (5 km:): Voorritten: le rit Rivière (Fr.) 6.10.4Neilsen (Den.) 6.23.5; 2e rit Faggin (It.) 6.12.9Brankart (Belg.) 6.20.6; 3e rit: Bouvet (Fr.) 6.19.8— Post (Ned.) 6.30.6; 4e rit: De Rossi (It.) 6.20.4—Gillien (Lux.) 6.35.8; 5e rit: Schweizer (Zw.) 6 23.3 Proost (Belg.) 6.24.8; 6e rit: Hansen (Den.) 6.25.9Moolenijzer (Ned.) 6.26.1; 7e rit: Simpson (G.B.) 6.19 Wirth (Zw.) 6.21.5. Kwartfinales: le rit: 1. Rivière 6.27.5; 2. Schweizer 6.46.7; 2e rit: 1. Faggin 6.24.2; 2. Wirth 6.31.6; 3e rit: Brankart 6.24 6; 2. Simpson 6.24.9; 4e rit: Bouvet 6.23.4. De Rossie 6.31.3. Achtervolging amateurs (4 km). le halve finale: 1. Altig (Did) 5.00.3: 2. Trepp (Zw.) 5.24.8; 2e halve fi nale: 1. Valotto (It.) 5.01.4; 2. De- lattre (Fr.) 5.05.0. Finale: 1. Altig, 3.5 km in 4.24.1; 2. Valotto 3.5 km in 4.29.6; om 3e en 4e plaats: 1. Trepp 5.05.6; 2. Delattre 5.11.4. Nationale tenniskampioenschappen FEYENOOBD TE STERK VOOR LOKOMOTIVA Op de Mets-banen te Scheveningen zijn dinsdag de wedstrijden om de nationale tennistitels voortgezet. Twee geplaatste spelers nl. Kloezen en J. van de Weg werden in de tweede ronde van het he ren enkelspel uitgeschakeld. Ab Kloe zen verloor met de cijfers 26, 26. 9-7, 62, 64 van Dominicus en J. van de Weg moest in Tervoort* met 75, 57, 6—3, 61 zijn meerdere erkennen. Niet minder dan vijf uur hebben Johan Koerts en Menko gevochten om een plaats iin de derde ronde. Johan Koerts zegevierde met 7—9, 6—4, 2—6, 10—8, 6—4, Enkele uitslagen luiden: Dames enkelspel tweede ronde: mevr. Kampschmidt versl. mevr. Schuller 108, 62; mevr. Van Vonderen versl. mej van de Wal 46, 62, 62; mej Wilmink versl. mej. Wenning 62, 108; Joyce Marinkelle versl. mej. Burgemees- mej. Commandeur tere 6—3, 5—7, 6—3. Feyenoord heeft dinsdagavond in een lichtwedstrijd met 6—3 gewonnen van de Zuidslavische vereniging Lokomotiva (Zegrab). Bij de rust leidden de Rotter dammers, die hun tegenstanders vooral in de eerste helft geheel overspeelden, al met 40. Voor Feyenoord scoorden: den. Het is nog niet bekend, wie zijn 5jJve^ (2x)> Bennaars. Cor van der vervanger zal zijn. Heren enkelspel tweede ronde: W. Maris versl. Stradmeyer 75, 64, 64; R. Kuypers versl. H. van Harskamp 60, 62, 60; Dominicus versl. Kloezen 26. 26, 97, 62, 64; Marre versl. Stoop 63, 61, 62; Goris versl. Hardeman 60, 62, 6—1. Karamoy versl. A. Ma- ris 61, 62, 62; Van Meegeren versl. J. Kuypers 61, 08, 75; Van Dal- sum versl. Groen 62, 64, 62; Ter- voort versl. J. van de Weg 75, 57, 6—3, 6—1. Dames dubbelspel eerste ronde: mevr. Pufkes en mej. Burgemeestre versl. mej. Kramer en mej. Rehm 86, 62; mevr. Koopmans en mej. Rinkel versl. mej. Siemers en mej Weekhout 61, 64, mej. van Rijn versl mevr. Pereira en mej. Fikenscher 68, 6—3, 7—5. WIELRENNEN CHARLY GAUL EN NENCINI NIET NAAR ZANDVOORT Charly Gaul heeft dinsdag meegedeeld, dat zijn besluit niet deel te nemen aan de strijd om het wereldkampioenschap op de weg op het circuit van Zandvoort definitief is. De Luxemburgse kampioen zei, dat hij niet geheel in conditie is en dat voorts het grote aantal contracten dat hem, na afloop van de Ronde van Frankrijk, is aangeboden, er oorzaak van is dat hij dit besluit heeft genomen. Jempy Schmitz zal dus de enige prof zijn die Luxemburg vertegenwoordigt in de strijd om de wereldtitel op de weg Het staat nu ook vast, dat Gastone Nencini geen deel uit zal maken van de Italiaanse ploeg voor het wereldkam pioenschap op de weg voor professionals Nencini had de afgelopen dagen weer hevige pijnen in zijn rug tengevolge van een val in de ronde van Tessino en zal tien dagen volstrekte rust moeten hou- Ook Gomila en Meier in stayersfinale-profs Na een hartverwarmende rit zorgde Wout Wagtmans er dinsdagnacht voor. dat Nederland donderdagavond in de stayersfinale der professionals drie ver tegenwoordigers zal hebben: Koch, Wier stra en Wagtmans. De Brabander ver overde deze plaats in de eindstrijd na een verwoed duel in de laatste herkansings- rit met de Fransman Bouvard. Evenals bij de amateurs heeft Nederland dus ook bij de profs een numerieke meerderheid en gezien de geleverde prestaties wordt er terdege rekening gehouden met een mogelijk dubbel wereldkampioenschap voor de Oranjebemden. Jacobi was in de tweede herkansing van kop gestart en behield deze positie tot het einde. Geen enkele maal werd de Duitser bedreigd Heel anders ver ging het Wagtmans. Al vrij spoedig was de Brabander van de vierde naar de zesde plaats opgerukt met aanvankelijk Von Büren vlak achter zich, terwijl toen al Bouvard op de loer lag Na 6 minu ten openden de Zwitser en de Fransman ve eindstrijd de Fransman Delattre had uitgeschakeld (5.01.0-5.05.0), Als Altig! het offensief, dat door Wagtmans glans- niet die lekke band had gekregen, zou I rijk weerstaan werd. Bouvard bleef zijn hij wederom beneden de vijf minuten kans afwachten en kreeg die na 17 minu- ogenbïik voorligt. En in dit geval wasgebleven zijn. ten. Van Büren had na de zoveelste mis- OOK HARRY HAALDE De hoge verwachtingen, die men ten aanzien van Peter Post in de professional achtervolging koesterde, zijn niet bewaar, held. Na zijn vierde plaats het vorige jaar in Parijs achter Rivière. Faggin en Gandinl en de serieuze voorbereiding van de Amsterdammer bestond er in KNWU- kringen gegronde hoop, dat Post het ook ditmaal tenminste weer tot de halve fi nale zou brengen. De grootste optimisten rekenden zelfs op een finale Rivière Post. Welnu, Peter Post slaagde er dinsdag avond zelfs niet in zich voor de kwartfi nales te plaatsen. De Amsterdammer reed in de derde rit tegen de Franse kam pioen Albert Bouvet Rivière startte niet in de internationale titel wedstrijd en noteerde 'n tijd van 6 min. 30.5 sec. en terwijl er nog vier ritten voor de boeg waren stond het toen al haast vast, dat Post uitgeschakeld was. De Nederlandse kampioen had de eerste zes ronden zeer constant afgelegd. Weliswaar had Bou vet, die twee jaar geleden in Rocourt in de finale de tegenstander van Rivière was, al een geringe voorsprong, maar het gemiddelde van Post bood op dat moment nog de nodige waarborgen voor een tijd, die hem bij de laatste acht zou brengen. Het zou echter heel anders aflopen. Na die zesde ronde kreeg Post te kampen met een inzinking. In elke volgende ron de verloor de Amsterdammer bijna vier seconden en toen hij ver achter Bouvet over de eindstreep ging, was zijn von nis geveld. Ook Harry Moolenijzer, die in dc voorlaatste rit tegen de Deen Hansen ver woed streed om de teleurstellingPost enigszins te doen vergoeden, slaagde niet. Hansen won deze uiterst spannende rit met 0.2 sec. voorsprong op Moolen ijzer, die een tijd van 6 min. 26.1 sec. liet afdrukken. MOOLENIJZER HET NIET Simpson, lieveling van publiek Een verrasrsing was het uitstekende rijden v. d. Brit Tommy Simpson, die zo uit de ronde van het Westen naar Am sterdam kwam en op twee na de snelste tijd van de voorritten maakte. De Brit Simpson, die door zijn uitste kende en verrassende rijden in de elimi- natieritten de lieveling van het 6.000 koppen tellende publiek was geworden, lag na vier ronden zeker 25 meter ach ter de Belgische wegrenner Brankart. Simpson kwam terug en vocht onder de aanmoedigingen van de toeschouwers bij na zijn gehele achterstand weg. Slechts een felle spurt in de laatst, ronde be tekende de redding van Brankart. De zwaar stampende Albert Bouvet moest alles geven om Mino de Rossi voor te blijven. Toen de Fransman daarin slaag de, gaf De Rossi zich in de laatste ron de gewonnen. De acht die zich voor de kwartfinales klasseerden waren: Rivière (6.10.4), Faggin (6.12.9), Simpson (6.19.0), Bouvet (6.19.8), De Rossi (6.20.4), Bran kart (6.20.6), Wirth (6.21.5) en Schwei zer (6.23.3). WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1959 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN, OLYMPISCH STADION, AMSTERDAM DONDERDAG 13 AUGUSTUS: 19.30 uur: Achtervolging professionals: */s finales; stayers-amateurs: finale (1 uur); achtervolging professionals: 3e en 4e plaats; achtervolging professionals: le en 2e plaats; stayers: finale. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE WEG TE ZANDVOORT ZATERDAG 15 AUGUSTUS: 13.00 uur: Start wereldkampioenschap voor amateurs. ZONDAG 16 AUGUSTUS: 11.00 uur: Start wereldkampioenschap professionals. Tweede ronde: mevr. Peters en mevr. Thung versl. mevr. Kampschmidt en mej. Van Welzenis 6—1, 6—1; mej. Dingier mej. Tervoort versl. mej. Scheepens mej Weurman 26, 60, 62; mevr. Roos en Jeanine Ferir verJ. mevr. Schul- en mej. Wilmink 63, 64; mevr. Hennink en mevr. Roolker versl. mevr. Pufkes en mej. Burgemeestre 86, 75. Fredy en Joyce Marinkelle versl. mevr. Vletter en mej. Van de Wal 62, 57, 61; mevr Koopmans en mej. Rinkel versl. mevr. Van Loon en mej. Rollin Couquerque 62, 63. Heren dubbelspel tweede ronde: Goris en Karamoy versl. J. Kuypers en Tulp 64, 64; R. Kuypers en Stradmeyer versl. Kramer en Lansdorp 63, 68, Kloezen en Volkmaars versl. Har deman en Wittekamp 6 -4, 06, 63; Van Dalsum en Van Meegeren versl. Loeb en Prins 63, 60; W. Maris en an de Weg versl. Haks en Menko 64, 62; Beukers en Taminiau versl. Herok en Marre 46, 62, 64; Van Eysden en Breukink versl. Arends en Vekemans 75, 46, 63. DE MOS EN PARLEVLIET IN KWART FINALES TE EASTBOURNE Joop de Mos en Parlevliet hebben de kwart-finales herenenkelspel bereikt van het internationale tennistoernooi voor profs dat te Earstbourne wordt gehou den. De voornaamste uitslagen van dinsdag waren: derde ronde: Van Beem (Ned.) verl. van Georgeson (G.B.) met 26, 46. Parlevliet (Ned.) versl. Jamil Din (India) met 61, 50 (teruggetrokken) Joop de Mos (Ned.) versl. Stroud (G.B.) met 63, 60. Vierde ronde: Joop de Mos versl. Las- lo (Did) met 3—6, 6—0, 6—3. Parlevliet versl. Georgeson (G.B.) met 62, 63. Buytelaar (Ned.) versl. van \.orthington (Austr.) 3—6, 3—6. POSTDUIVEN FONDCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN Wedstrijd met oude duiven vanaf Bor deaux. In concours 179 vogels, gelost te 10 uur met n.w. wind. Afstand plm. 896 I km. le duif te 8.16.15 uur S. Koster 1; G. Oude Elferink 2, 8, 18, 20. 21. 22. 24; J. Tijsterman 3; H. v. Vegten 4, 19; J v. d. Niet 5, 11; Gebr. Oosterman 6, 7, 9; R. P. de Graaf 10; Gebr de Wit 12; Gebr. Barnhoorn 13; J. de Weerd 14; A. v. Leeuwen 16; A. de Graaf 17; J. Wol- ters 18; J Plug 23; M. v. d. Wiel 25. Wedvlucht met oude duiven vanaf Or leans In concours 223 vogels, gelost te 5.15 uur met n.o. wind. Afstand 507 km, le duif te 13 29.39 uur. J. Wolters l, 10, 15; J. v. d. Niet 2, 5, 17; G Oude Elfc- rink 3, 11, 12, 19; H. v. Vegten 4. 18: M Jongeleen 6, 25; M v. d. Wiel 7 9 ?2 Chr. v. d. Pluym 8; R. P de Graaf 13. :6; Wissen 14, 24; G. v. Albada 20, J Plug 21; Gebr. Kok 23. LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE Wedvlucht met oude duiven vanaf Or leans. In concours 737 vogels; gelost le 5.15 uur met n.o. wind. Afstand 5in km; le duif te 13.26.03 uur. P. v. Assem 1; gebr. v. Schie 2; J. Wolters 3, 24. Haak Hoonard 4, 12; J. v. d. Niet 5, 14; Duin damNoordman 6; A. v. d. Dop 7; G. Oude Elfering 8. 25; J. Krekelaar 9; W Siera 10; BorsboomDrenth 11; A. Cra- ma 13; M. Jongeleen 15; M. v. d. Wiel 16, 18; Chr. v. d. Puym 17; D. v. d. Nieu- wendijk 19; L. de Kleine 20; C. Betcke 21; C. Castelijn 22; H. de Haas 23. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde. In concours 2937 vogels, ge lost te 7.55 uur met n.o. wind. Afstand plm. 138 k.m.; le duif te 9.57.34 uur. DuindamNoordman 1; S. Koster 2; H Rotmensen 3: M. Remmerswaal 4, 25; A. Gijp, Kreyermaat en Moulijn. ZWEMMEN Grefa Andersen heeft stou'e plannen In beide richtingen het Kanaal over Een van 's werelds grootste zwemsters, de 30-jarige Greta Andersen, wil als eer ste het Kanaal in beide richtingen over zwemmen zonder het water te verlaten. De in Denemarken geboren Amerikaanse hoopt de afstand die hemelsbreed onge veer 64 kilometer is in ongeveer 26 uur af de leggen. Greta Andersen die in 1957 en 1958 de Butlin-kanaalrace won, traint momenteel in Kopenhagen. EUROPEES RECORD VOOR KONRAD De Oostduitse zwemmer Konrad heeft dinsdag in Leipzig het Europees record op de 200 meter schoolslag verbeterd. Hij maakte een tijd van 2 min. 38.6 sec. en bleef daarmee 0.7 sec. onder het oude record, dat met 2 min. 39.. sec sedert 19 Juli 1958 op naam stond van de Rus Leo nid Kolesnikov. Wereldrecordhouder op deze afstand is met een tijd van 2 min. 36.5 sec. de Australiër Terry Gathercole. Onweer maait dak van woning Na een bliksemschicht en een don derslag, welke zo hevig was dat bijna iedereen in Harlingen wakker schrok, was het halve dak van de woning van de heer K. Elgersma verdwenen en lag vannacht om twee uur de hele familie, vader, moeder en vier dochters tegen de blote he mel aan te kijken. De gehele rechterkant van het dak van de woning is met pannen en lat ten weggerukt. Men weet niet of bl'kseminslag of een windstoot de schuldige is. dader van aanranding gegrepen Maandag heeft een jongeman af komstig uit Wormerveer nabij het bosbad „De Vuursche" bij Baarn een 12-jarig meisje van de fiets getrok ken en haar het bos in gesleurd. Een vriendinnetje van het meisje waarschuwde daarop de badmeester, de heer T. van Esschoten, die direct een klopjacht in de bossen begon, tezamen met enkele houthakkers. Het gelukte de achtervolgers de aan rander te grijpen en aan de politie over te leveren, waarop deze een be kentenis aflegde. Het meisje had zich weten los te rukken waarna de aanrander was weggevlucht. Met zijn arrestatie hoopt men een einde te hebben ge maakt aan de vele pogingen tot aan randing die de laatste tijd in de om geving van „De Vuursche" plaats vonden. lukte greep naar de positie v. Wagtmans moeten lossen en zag de Fransman voor bij gaan. Voor wagtmans betekende dit een serie nieuwe aanvallen. Gangmaker De Graaf had er inmiddels voor gezorgd, dat de afstand tussen hem en Jacobi groter was geworden, zodat hij de ruimte had. Tel kens als Bouvard kwam aanstormen ver hoogde De Graaf het tempo en hield de Fransman op afstand. En zo ging het door tot twee minuten voor het einde. Toen zette Bouvard aan voor de laatste poging om een finaleplaats voor Frank rijk te veroveren. Hij kwam zelfs naast Wagtmans, maar de Nederlander was bereid en in staat om alles te geven, het geen niet van Bouvard gezegd kon wor den. Want nog voordat hij Wagtmans werkelijk had kunnen bedreigen raakte Bouvard los van de rol. Wagtmans was veilig. Verschuren. De 26-jarige Spanjaard José Gomila en de Zwitser Max Meier veroverden in de eerste herkansingsrit de twee finale plaatsen ten koste van Dolfke Verschue- de kalende Fransman Roger Godeau en de Duitser Karlheinz Marsell, die het vorige jaar in Parijs nog tot de laatste tien hadden behoord. Toch had Verschueren in deze herkan singsrit een grote rol gespeeld. Godeau was van kop vtrtrokken voor Ernst, Holz, Meier, Gomila, Verschueren en Marsell. De rol van de Amerikaan Ernst was al gauw uitgespeeld. Na tien mi nuten had Momila zich aan de kop ge nesteld, op de voet gevolgd door Meier. Vlak voor Gomila reed Verschueren op de zesde plaats. Tien minuten lang pro beerde Gomila de Belg op een ronde te zetten maar al die pogingen mislukten In de achttiende minuut moest Gomila zelfs de leiding afstaan aan Meier. Nu kwam Verschueren. In één lange rush rukte hij op naar de derde positie ach ter Gomila. Op het kritieke moment faalde Verschueren echter. Hij raakte los van de rol en viel terug. Voorlopig waren de posities van Meier en Gomila veilig. Zo veilig, dat Marsell nog voor de helft verstreken was ontmoedigd afstapte Toen vijf minuten voor het einde Godeau door de leiders gelapt werd, was Ver schuren de enige, die de finaleplaatsen van Meier en Gomila nog kon bedreigen. Meier viel de Belg aan, die zich tot het uiterste verzette en toen die aanval mis lukt was, snelde Gomila naar de eerste plaats. Verschueren's tegenstoot kwam te laat. Twee minuten voor het einde verhoogde hij het tempo, maar kon de grote achterstand op Meier niet meer overbruggen. Herkansing amaieur-siayers Pech schakelde 0- Duitser Wahl uit De herkansing voor de amateurs ach. ter grote motoren over 50 km is matische strijd geworden. Dramatisch in de eerste plaats voor de Oostduitser Wahl, die tot 10 ronden voor het einde van de start af het achttal combinaties in hoog tempo had geleld, doch toen door een lekke band werd uitgeschakeld. Hij viel ineens terug naar de vierde plaats en kon het in de korte tijd, die hem restte niet verder brengen dan de derde plaats achter de Uytterhoeven na een geslaagde aanval op De Coster. Voor de Oostduitsers vormde het schit terende rijden van de gebroeders Schindler een prettige vergoeding voor de pech van favoriet Wahl. Vanuit vijfde positie waren de gebroe ders de aanval begonnen. De eerste keer bij een poging over De Coster heen te gaan werd Schindler twee maal terug gewezen, daarna raakte hij los van de rol toen De Costers gangmaker iets te hoog stuurde. Uytterhoeven maakte goed gebruik van, maar met nog 20 ron den te rijden werd Uytterhoeven gepas seerd en in diezelfde machtige spurt toing de Oostduitser langs De Coster. Wahl en Schindler aan kop met nog ruim 5 km voor de boeg. Op dat moment kwam de lekke band Sterling Moss heeft weer een fraaie be-j vormt van de jaarlijkse Dannon-race in van Wahl en gelijk met de band spatte ker aan zUn verzameling kunnen toe- Zweden. Moss, die In een Cooper-Monaco ieen schone illusie uiteen.... voegen: de grote wisselbeker, die de prijs!reed, zien wij hier in actie tijdens de rit. meisje en tante in biesbos verdronken Onder omstandigheden waarnaar de politie slechts kan gissen, zijn gis teren bij Drimmelen in de Brabantse Biesbos twee mensen verdronken: het tienjarig meisje J. J. van Tilburg en haar tante Th. C. van Tilburg (33), beiden uit Dordrecht, zo meldt het „A.lg. Dagbl." Met nog enkele familieleden waren zij bij een zandplaat aan het zwem men. Toen de anderen alweer aan boord van het motorbootje waren ge- 1. Hulst 5; M. v. d. Wilk 6, 11; F. Bink gaan, waarmee zij naar de zandplaat 7; H Fasel 8; H. Schoo 9; E. Smits 10; waren gekomen moet het meisje in H. v. Kampen 12; R. Pet 13; F. Bouwman moeilijkheden zijn geraakt en ver- 14; J. Kukler 15; W. Ravensbergen 16; JV, a^,< a^ lonin H. Verhoork 17; P. v. Griensven 18; L ?ronkcn Me" k 1 de Kleine 19; A. de Graal 20: J de R.d- 'oen gepoogd heeft het kind te red der 21; C. v. Wissen 22; A. Rooda 23; W den, maar daarbij zelf het leven Hoek 24. heeft verloren. Nieuwe zege voor Stirling Moss

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5