Séj imam $LM£LGAT Hoogmis met tamboers en bazuinblazers GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN V00''k,NOïMM VROOM DREESMANN Zoeterwoude (Dorp) JAC. ZANDBERGEN VERENIGINGS DRUKWERK WOPNSDAG 12 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Limetz, 9 aug. De zondag is inderdaad een drukke dag geworden, maar iedereen was diep voldaan over alles wat deze dag plaats vond. Het knusse kerkje was om elf uur goed gevuld, d.w.z. dat er alleen nog maar staanplaatsen waren. Om elf uur precies marcheerden de tam bours en bazuinblazers van Limetz de kerk in. Nieuw voor ons en zeer merkwaardig. De Hollanders heb ben keurig gezongen onder leiding van Jan Doove. Voor de aanvang van de Mis moest het orgel nog wel even gerepareerd worden, maar dat waren wij gewend. Er was min of meer op gerekend. Het altaar was schoon versierd door de meisjesleden van de groep. Een zeer warme zon verhoogde de feestelijke aanblik, maar schiep ook Een danse macabre, een masker spel en niet te vergeten 'n mimische voordracht op het populaire lied „Si tu vas" ontlokte donderend ap plaus aan de steeds maar voller wordende zaal. Tenslotte kende het enthousiasme geen grenzen meer en mocht terecht gevreesd worden voor het bouwsel waarin dit alles plaats vond. Tijdens de pauze werd ons een dronk aangeboden en presenteerden wij van onze kant Hollandse siga ren. Het was prachtig te zien hoe de vrouwelijke burgemeester haar grote sigaar tot het (misschien voor haar wel bittere) einde oprookte. Iedereen heeft tijdens deze uit voering uitstekend werk geleverd, hetgeen met talloze complimentjes werd beloond. Namens de gemeenteraad wordt ons woensdag a.s. de erewijn aange- wel enig ongemak. Een hoogmis is boden. Zoals in voorgaande jaren zal voor Limetz iets zeer feestelyks om- dit ook weI weer aen ge^ur,enis dat het slechts weinig voorkomt worden die lang sto{ tot praten Kapelaan De Jong preekte in het pppft T?rone o.ror A KoriviU nrti rt/i Comr. Joop Koevoets chef d'équipe Frans over de barmhartige* Sama ritaan. Aan het slot van de mis speelde de muziek de Marseillaise. Het kerk plein bood dezelfde aanblik als bij ons, na het uitgaan van de kerk. Ook weer anders dan vorige jaren was het feit, dat deze keer de ge meenteraad niet in de kerk aanwe zig was. De nieuwe bestuurders zijn nog niet aan de omstandigheden ge wend, hoewel zij verder in alles zeer bereidwillig zijn. Na het ontbijt werd met man en macht aangepakt om van de bios coopzaal van het dorp een theater zaal te maken. Het was een levens gevaarlijk werk in verband met de losliggende draden van de elektri sche geleidingen. Evenwel werd e.l.a. door de pompiers goedgekeurd. Een podium ontbrak doch men wist zich aan te passen aan de om standigheden, die hier altijd een ze ker improvisatie-talent vereisen. .e0sTrcmenUUl.b?pTed1l^aar1etra,i^ Nederlandse Spoorwegen, doet zitplaatsen bezet. Dat is hier geen I eens ook ,ets v°or e„e,n YerSet™ bezwaar, met evenveel enthousiasme*r°Z onder aw. vaste klan'e"; da blijft men, dicht opeen gedrongen, waters v.0°n ?C sï°orbornen- We gedurende de gehele voorstelling lweten wa ru n BC" g staan b s aan uw hoofd heeft over het spoor- Een van de twee piano-s die hetboekje en de pensioenregeling van de dorp bezit, was bereidwillig afge-overwegwachters, maar wij vaste staan. Dit had ook achterweïe k5n- onbezoldigde wachters hebben toch nen blijven, want hoe virtuoos onze 1 ook on" recbte.n en "e we' pianist ook mag zijn, uit een abso- zeggeAn de »»dste rechten. Want een luut valse piano is het moeilijk Yan de eerste volksgroepen die naast schone tonen te lokken H" H" VOOR DC BABY Baby-badjes in diverse soorten en prijzen, in de kleuren: wit, rose, blauw en geel. Baby-schalen. Baby kommetjes v.a. 1.80. Baby-sets en Baby-kraampakket zeer voordelig. Drogisterij J.VRIJENHOEK Haarlemmerstraat 119 (Advertentie) STICHTING VAN EEN OPENBARE De voortschrijden Je bebouwing in Leiden-noord heeft ertoe geleid, dat het aantal kleuters van de openbare kleuterschool aan de Atjehstraat per 1 juli j.l. is toegenomen tot 229. Op grond hiervan is er aanleiding door afsplitsing van deze school in het Koolkwartier een tweede openbare kleuterschool te stichten. Tot deze stichting mag de gemeenteraad inge volge artikel 10 van de Kleuteronder wijswet niet besluiten, wanneer niet blijkt, dat de school zal worden be zocht door tenminste 60 kleuters, waarbij niet mogen worden metgere- kend de kinderen, die de school At jehstraat zullen verlaten, terwijl voor hen in die school plaatsruimte be schikbaar blijft. Het gebouw Atjehstraat bevat drie klasselokalen en een speellokaal en biedt normaal huisvesting aan ten hoogste 120 kleuters. Het voor de stichting van de nieuwe school ver eiste aantal kleuters wordt dus, ook bij een volledige bezetting van de oude school, ruimschoots bereikt. Het is de bedoeling de nieuwe kleuterschool te huisvesten in het thans in aanbouw zijnde gebouw van de openbare school aan de Sumatra- straat. v X C* OPEN BRIEFJE AAN DE N.S. J/'om geachte ir Lohmann, volijve- *"Tige president-directeur van de de reizigers ontstonden, was die van de wachters voor een trein, die maar niet wilde komen. Uw devies is „Vlug en Voordelig". Wat die twee laatste aanduidingen betreft kunnen wij onbetaalde over wegwachters wel met u meegaan. Na aankomst van de burgemees ter werd het programma door kap. De Jong met een hartelijk wel komstwoord geopend. Het enthou siasme was, zowel bij de Hollanders als de Fransen, zeer groot. De voor stelling verliep zeer vlot en was zeer gevarieerd. - -. Nederlandse volksliederen, volks- slagbomen bieden inderdaad dansen en korte scènes wisselden een S^ote mate van veiligheid en zij elkaar af. Elk jaar is het optreden^ger dan een via- van Dolf Delprado en André Helder ^.ct- ^aar staat het met de kwa- weer een groot succes. Met een da-1 llficatle: vlu*? Neen, daarin schiet u verend applaus werden zij begroet.tekort, geachte ingenieur, want een De Fransen zien naar dit optreden l overwegwachter neemt geen risico s uit en de beide uitvoerenden komenen hlJ draait de bomen al dicht op er nooit af, zonder verschillendeeen,1m?^enu_ .jz. liederen gebisseerd te hebben. zenslaapje houdt op het station van Leiden. Óp het tijdstip, dat de conduc teur en de stationschef nog van ge dachte wisselen over de vraag of zij de trein wel zullen laten vertrek ken, staan er op de Haagweg, de Morsweg, de Herenstraat en misschien ook de Kanaalweg al een grote groep I vaste klanten van u een snelgroeien de drift te onderdrukken. Drift is slecht voor de bloeddruk, ir Lohmann, dat weet u ook wel als manager van Neerlands wijdst vertakte inderne- ming. En uw vaste wachter is al een hartverlamming nabij, omdat hij in tergende onzekerheid gekromd heeft gelegen op de pedalen van zijn fiets, het laatste restje energie uit zijn bromfiets heeft geperst, of het gas op de plank van zijn scooter of 2 CV-tje heeft gedrukt. Tfo krijgt u dan aan uw overwegen ^twee partijen, geachte president-di recteur. De wachter die kalm in zijn tuintje naast zijn houten hokje kijkt om te zien of zijn boontjes al groen beginnen te worden ert de wachters, die om de tien seconden nerveus op hun polstikkertjes kijken en die in hun hart de trein, uw maatschappij en misschien wel op uw schimpen, heer Lohmann. Dat mag toch niet! Dat doet scha de aan uw maatschappij, die altijd uit is op goede verhoudingen met het publiek. Daarom stellen wij u voor om in afwachting van de tunnels in Leiden, waarvan wij hopen, dat onze kindskinderen er nog van mogen pro fiteren, hetgeen niet onmogelijk is, omdat deze zaken in de Leidse raad reeds in vergevorderd stadium zijn, feestelijke wachtlokalen in de rich ten. Let wel, het gaat om die zeer gro te groep van wachters, het dienen dus ruime lokalen te zijn, waar men in afwachting van de trein koffie en koek kan gebruiken op kosten van de Nederlandse Spoorwegen en waar aardige gastvrouwen intussen iets vertellen over het bedrijf en enige documentaire films vertonen. Is het langverwachte locomotiefje dan ge arriveerd of de „Utrechtenaar", dan gaat er in dit lokaal een klein ap plausje op. „Het is wéér gelukt", zeg gen de wachters-zonder-inkomen op gewekt tegen elkaar en zij groeten, vóór zij op of in hun voertuig stap pen de wachter aan de andere kant Thorn, 20. mees, 23. leis, 26. lat, 28. j van de bomen recht hartelijk, sok, 30. de, 32. me. I Zo bewaart u de lieve vrede, wei- No. 519 Horizontaal: 1 kan men op zitten, 4. teug, 8 gem. in Gelderl. 10. meisjesnaam, 11 muzieknoot, 12. kwinkslag, 14 welaan, 15. berg be kend uit het testament, 17. zonder eer, 19. water in Limb., 21. maan stand, 23. boomloot, 24. muzieknoot, 25. plooisel van kraag of manchet, 27. voor, 28. kleur, 29. keer. Verticaal: 1. Europeaan, 2. meis jesnaam, 3. scheikundig element (afk.), 5. munt in China, 6. gewicht, 7. schandpaal, 9. stad in Duitsland, 12. meisjesnaam, 13 grote deur, 15. voorzetsel, 16 rood, 18. buitenrand van een rad, 20 Europeaan, 22. rund, 24. spoedig, 26. scheikundig element (afk.), 27 familielid. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 518. Horizontaal: 1. fenol, 5. ter, 8. emir, 10. Ne, 11. N.T., 13. Amor, 15. el, 17. Abomé, 19. tram, 21. eden, 22 hemel, 24. Ee, 25. Peel, 27. Rs, 29. R.D., 31. Siam, 33. nep, 34. steek. Vertikaal: 1. Fin, 2. ne, 3. oma, 4. Lima. 6 en, 7. Regen, 9. robe, 12. tere, 14. rode, 16. lamp, 18 meer, 19. edelgestrenge directeur, en misschien komt er dan nog eens een moment, waarop uw briefsteller 's morgens om vijf voor acht uitroept: fijn, de bo men zijn weer dicht! Omstreeks 10 uur v.m. is op de beschermende oversteekplaats aan de Rijnsburgerweg een 80-jarige inwoner uit Katwijk aangereden door een bromfiets. De bromfietser treft geen schuld. De Katwijker stak onver wachts de rijweg over, zonder op het verkeer te letten. De bromfietser was hierop niet bedacht en een aanrijding was niet te vermijden. De bejaarde man moest naar het Academisch Zie kenhuis worden gebracht. Hij liep een lichte hersenschudding op, een wond boven het rechter oog en een schaafwond. Voor het diploma A, staatsexamen Gymnasium zijn geslaagd de heren J. P. Smit en S. Koopmans uit Leiden. Voor het diploma B slaagde de Lei- denaar, de heer H. R. Lim A Po. Leidse agenda VRIJDAG, 14 AUGUSTUS Opening expositie „Het Rijksdeel Suriname" Gebouw Vroom en Drees- maan door mr R. H. Pos, gevolm. mi nister van Suriname. 10.30 v.m. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel 20552 BIOSCOPEN. De films in de week van 7—14 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino „De avonturen van een „Goed Heertje" 14 jaar Lido „Als een losgebroken beest',' 18 jaar. Luxor: „Vrijheren van het woud',' alle leeftiiden. Trianon: „Dei lachende Vagabund" alle leeftijden. Rex: „Fanfare" alle leeftijden. TENTOON STELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uui nam.; zond. 1-5 uur nam. (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Klokst. 25): Tentoonstellingen grafisch werk No- no Reinhold en Brusselse amateur fotografen (t.m. 15 aug.). De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 aug.). Burgerlijke Stand Geboren: Ralf Peter zn. v. J. A. Goeman en T. M. Ahaus; Anna Maria Antonia dr v. P. A. Smit en A. C. H. Letmaath; Johannes Cornelia zn. v. C. van der Kraan en J. Houwaart; Dorkie dr. v. C. J. van Dongen en C. W. T. Hendriks; Pieter Willem zn. v. P. W. Dekker en M. A. van Wijk; Franciscus Jacobus Antonius zn v. J. J. van Leeuwen en P. E. T. Knap pers; Abraham Herman zn. v. H. Troost en G. D. Salier; Hendrika Theodora Maria dr. v. N. H. A. Vree burg en M. H. T. Hassing; Walter Han Werner Rudi zn. v. W. K. Ver hoog en J. Rijsbergen. LUST VAN VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 30 JULI T.M. 5 AUG 1959 C. Melcherts en fam., Lage Rijndijk 6a naar Alkemade. Burg. Peeklaan 2; H. H. van Dijk en fam., Franchimontlaan 33 naar 's-Gravenhage, Sportlaan 255: J. H Holswilder en fam., Zaar.straat 22 naar Leiderdorp, Acacialaan 6; N. Jansen en fam., Sumatrastraat 8 naar 's-Gravenha ge. Damasstraat 49; J. J. C. Geul en fam.. Maredijk 161 naar Brits Oost Afri ka; D. Weijdert en fam., W. Klooslaan 34 naar Lochem, v. Hogendorplaan 14; J. Goosen en fm„ Diefsteeg 6b naar Kat wijk, Tulpstraat 21a; W. J. Tomesen en fam., Moddermanstraat 12 naar Groen- lo, Lichtenvoordseweg 33; W. Twenhaar en fam., a.b. Morssingel naar Alphen a. d. Rijn, K. Doormanstr. 13; T. J. van Schie en fanj., Temminckstr. 23 naar Lei derdorp, Resedastraat 5; C. M. Hoogduin, G. Kasteinstr. 40 naar Rijswijk Z.H., Haagweg 14; M. M. ter Harkei. Bloem- straat 12 naar Appingedam, Woldweg 99; A. Wielders, Waardstraat 51 naar Kat wijk, Hulpstraat 17; J. H. van der Boog, Terweepark 3 naar Warmond, Waagdam 30; J. F. Landesbergen, Dam- laan 21 naar Voorschoten, v. H. Goed- hartstr. 15; R. M. T. Naber, W. Singel 104104a naar Haarl.meer, Pelikaanstr. 1; J. C. M. v. Ruiten geb. Smit, Rooden- burgerstr. 59 naar Gouda, J. v. Stolberg hof 34; P. J. de Vrijer, Tomatenstr. 11 naar Moordrecht, Pr. Beatrixstr. 30; C. van Dijk geb. Hoekstra, Burggravenl. 197 naar Vlaardingen, Schoolstraat 1; L. M. Henket, Hooigr. 5 naar Oegstgeest. Rhijn- geesterstraatweg 163; H. H. Perquin, Stil le Mare 2 naar Velsen, Lierstraat 54; A. H. Neervoort, Hoogl. Kerkgr. 18 naar Ede, Stationsweg 90; H. J. van Putten, Janvossensteeg 56 naar R'dam, Molen- str. 5; S. H. Bloembergen. Haarlemmer straat 234a naar Bloemendaal, Ign. Bis- pincklaan 56; R. E. Goilo, Boerhaavelaan 47 naar Curagao; G. Veldt, Morsstraat 17 naar Warmond, Oosteinde 11; M. E. Rueb, Rijnsburgerweg 40 naar Den Haag, van Zaeckstr. 4; H. Ylcema, Houtlaan 31 naar Ede, Gld, Wilterdinkstr. 21; H. Meij er, W. Singel 12 naar 's-Gravenhage, Soestdijksekade 517; L. M. L. Jurgens, Groennovenstr. 13 naar Nijmegen. Berg en Dalseweg 132; M. S. Vuijk, Haagweg 59 naar Voorhout, Hereweg 45; A. W. C. Springveld geb. Spijkers, Stieltjesstr. 14 naar A'dam, Jacob van Lennepkade 283 IV; E. C. H. Klaassen geb. Paalvast, Lammenschansweg 80 naar Katwijk, Ouwehandstr. 2; Y. E. Ykema, geb. Com mandeur, Lammenschansweg 5 naar Ede Gld, Wilterdinkstr. 21; C. H. A. M. Boe lens, H. de Vriesstr. 74 naar Arnhem, Nrd Parallelweg 3; H. H. van der Horst, Kam. Onneslaan 32 naar Duitsland: H van Weizen, Kernstraat 25a naar Almelo, Plantshofweg la; D. C. M. Ditters, Was- straat 65 naar Valkenswaard, Waalrese- weg 2; J. Akkerman, Rapenburg 131, Haarl.mter, Fazantstraat 12; C. M. H. v. Leeuwen geb. Wurzer, Fruinlaan la naar Amersfoort. Fahrenheitstr. 48; H. M. L Dekker geb. Langezaal, Hoge Rijndijk 189 naar Woensdrecht, Maststraat 2; W C. M. Silvertant geb. Bik, Doezastraat 4 naar Schaesberg, Bonairestraat 10; E. W. Ament. Rapenburg 122 naar Velsen, Duin weg 23; J. H. Haazebroek geb. van der Velde, Narmstraat 10 naar Alkemade, Achterweg 2; M. van Karnebeek. Mors singel 8 naar 's-Bosch, Koningsweg 53: H. Vodegel. Valdezslraat 5 naar Ede, Gld, Edescheweg 118; N. E. M. Osse, Kapteyn- straat 52 naar 's-Gravenhage, Ant. I Duyckstr. 4; D. J. Happee, Rapenburg '51 naar Ver. Staten vah Noord Amerika; IW. Koerts. v. d. S. Bakhuyzenlaan 10 |r.aar Den Haag, Hanenburglaan 244; L. C. H. van Riet, Vrouwensteeg 16 naar I Bennebroek, Meerweg 6 J. Verduin, i Zoeterw.singel 72 naar Alphen aan den Rijn, Korst.weg 1; A. Wondrak, Bree- straat 12 naar Groot-Brittannië; I. Boom P. Bothstraat 19 naar Haarlem, K. He- renstr. 22 r; H. M. Kouprie, a.h. Mariën- poelstr. naar Wassenaar, St. v. 's-Graves.- weg 29; W. J. A. Bots. Bloemistenlaan 46 naar Oegstgeest, Pr. Beatrixlaan 50. LIJST VAN GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 30 JULI T.M. 5 AUG. 1959 N. Wageveld geb. de Graaf en fam. Noordeinde 39: J. J. van Blemen en fam., Muldersstraat 42; M. J. Klerks en fam., sigarenwinkelier, Bevrijdingsplein 20; J M. Achterberg en fam., meeltapper, Looierstraat 88; L. I. A. van Leeuwen, Zoeterwoudseweg 5; L. J. van Oers, Kap- tynstraat 63; T. M. Bindels geb Deliege. Kam. Onneslaan 29; H. M. W. Lamers, dienstbode. Breestraat 126; G. L. v. d. Wilk geb. Schouten, filiaalhoudster, Kam. Onneslaan 37a; C. Bernard, militair, Noordeinde 2a; H. J. Hageman, Witte Singel 9; M. de Jonge, verpleger, Joh. de Wittstraat 34; H. J. Sachumsky, mi litair, Kanaalweg 83; M. T. B. van Noort Zoeterwoudsesingel 1; J. Rijsbergen, in- pakster, Looierstraat 21; F. C. den Hol lander, Lage Rijndijk 17; M. Heijkoop geb. Veltkamp, monteuse, Groenesteeg 27; A. van Koperen get* v. Staveren, Witte Singel 106; A. A. Doornik, kantoor bediende, Tit. Brandsmalaan 51; K. Koers v. d. S. Bakhuyzenlaan 10; L. A. Eich- horn, kleuterleidster, Kam. Onneslaan 3; J Onderwater, Marend. Dwarsstr. 3; W. R. M. van Oudenhoven, 1.1. verpleegster, Kam. Onntslaan 23; R. Roodselaar, Bree straat 51; M. H. v. d. Stap, geb. v. d. Broek, Perkstr. 3; P. Verplancke, mach. bankwerker. Drie Octoberstr. 37a; E. J. Faas geb. Abspoel, onderwijzeres, Hoge- woerd 17; G. Meijer, verpleegster, Rijns burgerweg 10; C. M. I. van Kempen, v. Vollenhovenplein 33. Marktberichten LEIDEN, 12 aug. Groente Appe len 726; Peren 1132; Andijvie 731; Augurken 51,04; Pronkbo- nen 5679; Snijbonen 371,13 Stam- bonen 931,59; Stokbonen 531,63; Kroten 2931; Rode kool 33—47; Groene kool 2028; Postelein 1139; Prei 536; Rabarber 412; Spinazie 10—40; Stoofsla 10—16; Tomaten 1438; idem B 2032; idem C 20; Uien 917; Waspeen 2033 per 100 kg. Meloenen 171,17; Perziken 5 35; Bloemkool A 1061; idem B 10 19; Komkommers A 10—18;; idem B 814; idem C 8; Sla 332 per 100 stuks. Bospeen 1742; Peterselie 1,50 3,50 per 100 bos. WAT LEIDEN VERLOOR EN VOND Regenjas, fototoesteltasje, aktetas, waterski, sleutels, werkpark, over alls, damespolshorloge, portemon nee, zadeldek, bankbiljetten, munt biljetten .motorkap, toilettasje, steek- sleutels, damesvest, rijwielpomje, colbertjasje, zonnebril, hoofddoek, badhanddoek, zwembroekje, rol schaatsen, plaid, rokje, tas inh. schoolboeken, regenpijpen, school rapport, rozenkrans, baby truitje, autowieldop met sierrand, taalboek je, kinderbadtasje, windjack, parkiet, armbandje met bedeltjes, étui inh ballpoint en potloden, jongenslaars, autostep, matras, hondenriem, petty- coat, rubber laars, bril, jongensbroek, kano, lap stof, 1 paar kindersokjes, smyrnakleedjes, zak kapok, sleutels. Inlichtingen te verxrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 Leiden, ingang poort, op woensdag- en zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden ver strekt. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN INSLUIPERS STALEN ƒ1500.— Tot dusver onbekend gebleven personen heben maandagmiddag uit het kantoor van een landbouw-tech- nisch bureau aan de Aarkade te Al phen aan den Rijn, een bedrag van ca. 1500.ontvreemd. Om dit be drag te bemachtigen hebben de on- 1 genode bezoekers weinig of geen j moeite behoeven te doen en alles wijst erop, dat 't geen onbekenden zijn geweest wat de omstandigheden en de situatie betreft, die deze daad hebben gesteld. Men heeft zich tot het kantoor op heel gemakkelijke wijze toegang kunnen verschaffen' via de garage, waarvan de deuren open stonden. Ook de kantoordeur bleek niet ge sloten, toen men eenmaal zover was doorgedrongen. In het veriater kan toortje heeft men toen zijn slag kun nen slaan, zonder dat iemand iets van de binnengedrongen vreemde lingen heeft kunnen gewaar worden. Uiteraard stelt de politie een uit gebreid onderzoek in, tot dusver evenwel zonder enig tastbaar resul taat. Auto-botsing. Op de wegsplit sing Oranje Nassausingel-Willem de Zwijgerlaan alhier vond maandag morgen omstreeks 11.55 uur een bot sing plaats tussen een vrachtauto met aanhangwagen en een bestel auto, waarbij de laatste zwaar en de eerste minder zwaar werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op genoemd tijdstip reed de heer J. H. S. uit Eibergen, met een vracht auto met aanhangwagen over de Oranje Nassausingel, in de richting Amsterdam. Achter hem volgde een bestelwagen, die bestuurd werd door de heer J. de J. uit Sliedrecht. De laatstgenoemde wilde nabij genoem de wegsplitsing de vrachtauto pas seren. Toen de bestelauto reeds naast de aanhangwagen reed, zag de be stuurder van deze wagen tot zijn grote schrik dat de bestuurder van de vrachtauto de richtingwijzer uit stak links de W. de Zwijgerlaan wil de oprijden. De heer De J. remde krachtig af om een botsing te voor komen, doch dit baatte niet. Door het natte wegdek slipte zijn wagen en gleed door om vervolgens met een hevige klap op de voor hem rijdende vrachtauto te botsen, met het voor melde gevolg. LEIMUIDEN RACE EINDIGDE ONGELUKKIG Gisteravond omstreeks half zeven gebeurde op de Willem v. d. Velden- weg te Leimuiden een ongeval, dat zich aanvankelijk ernstig liet aan zien. De 15-jarige scholier A. van Hengelen uit Alphen a. d. Rijn reed op zijn racefiets met flinke snelheid achter een bromfiets aan. Waar schijnlijk heeft de bromfietser zijn vaart moeten verminderen, waardoor de jonge renner met zijn voorligger in botsing kwam en met zijn hoofd op het wegdek terechtkwam. Dokter Brinkhorst, die spoedig aanwezig was, constateerde een hersenschud ding en met behulp van twee EHBO-ers behandelde hij vele schaaf- en snijwonden. De jonge man mocht later met de ziekenauto naar huis worden vervoerd. LEIDSCHENDAM Postduivenvereniging „De Vriend schap". De postduivenvereniging „De Vriendschap" nam met 276 dui ven deel aan het concours van St. Quentin op 9 augustus; afstand on geveer 261 km.; lossing om 8.30 uur, aankomst eerste duif om 13.08.24 uur. Uitslag: B. Hoogweg 1, 2, 3, 7, M. van Lochem 4, J. v. d. Meer 5, L. Moou man 6, 10, W. v. d. Kolk Sr. 8, W. v. Meizen 9, J. Verhagen 1, J. N. de Groot 12, T. Borst 13, 29, J. Th. de Groot 14, J. Scheffers 17, J. Verlaan 18, J. v. d. Berg 19, G. Alblas 20, W. Spigt 22, J. Nieuwenbroek 26, G. v. Geffen 34, N. Nieuwenbroek 35, J. de Jong 37. H. Stembord 48. ZON Heerlijk die zon voor Uw kinderen en heerlijk die zomerse dracht I Zo blij van lijn en kleurzo luchtig 11 Nu kunt U nog profiteren van een speciale zomerverkoop van zomerse kinderkleding tegen de laagste zomerprijzen Maak zonnekinderen van Uw kroost Leuk 2-delig katoenen zomerpakje voor jongens van 3-8 jaar. Vlo» model en Iris dessin 3 Jaar 5.90 «t, 1 Elastiek in de band. 5-15 jaar 5 jaar 3.90 LEIDEN ALPHEN Meisjesblousjes zonder mouwen In 2 tinten blauw verkrijgbaar. Maat 50-85 Maat 50 1 .45 Ruithemden met korte mouw. 3-15 jaar 3 jaar 2.10 Meisjesshorts effen of gestreept. Elastiek in de taille 2-14 jaar 2 jaar 2.70 Abonneer) U op het Parochieblad Sursum Corda per jaar 4.50 per kwartaal 1.20 per maand 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden telefoon 20935 Agentschap Leidse Courant Voor abonnementen, ad vertenties en drukwerk: SCHENKELWEG 16 als: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2