FANFARE REX Scheveningse vissersboot vergaan E.lÏB.O. Pleister-Aktie Verkeersongevallen in het weekend Televisie ,Het Fruitpaleis' lil! Illll llllill 11111 iiilii llllll!!!! sss llii MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De Scheveningse vissersboot „Geertruida Jacoba" (Sch. 37) is vannacht op circa 100 kilometer ten noordnoord-westen van Scheveningen in nood kómen te verkeren. Het schip seinde vannacht om kwart voor twee dat de machinekamer half onder water stond en dat de bemanning in de boten ging. Uit IJmuiden is de sleepboot „Simson" van de rederij Wijsmuller naar het in nood verkerende schip vertrokken. De Sch. 37 is een vleetlogger van 153 ton, eigenaar: Verre Visserij Maat schappij N. V. te Scheveningen, schipper: Leendert Rog. Er heeft zich een ontploffing voorgedaan in de machinekamer. Door ontploffing in machinekamer z«n iuiste positie konden Motor sloeg door scheepswand. Door de ontploffing, waarvan de oorzaak niet bekend is, is een stuk van de motor door de scheepshuid geslagen, waarna de logger snel wa ter maakte. De bemanning ging in de boten, de schipper bleef echter tot het laat ste aan boord om de radio te bedie nen, waardoor de sleepboten „Sim son" uit IJmuiden en „Holland" van Terschelling in staat waren de juiste positie van de Sch 37 te peilen. Om vijf voor drie moest schipper Rog echter zijn schip verlaten.. Het Nederlandse schip „Anna Henny", dat eveneens de noodseinen had opgevangen, bevond zich op slechts 30 mijl van de Geertruida Jacoba. Verscheidene andere schepen zet ten eveneens op topsnelheid koers naar de Geertruida Jacoba. De Noor „Bruin" was het dichtst bij de opge geven positie, nl. 15 mijl ten noorden ervan. Voorts de Zweed „Coolaroo" op 25 mijl ten zuidzuidwesten van de plaats van het ongeluk. Het zicht was slecht als gevolg van mist. De „Coolaroo" en de „Bruin" zijn, nadat zij niets op hun radarscher men hadden kunnen waarnemen, elk in een afzonderlijke richting gaan zoeken. De „Coolaroo", die een zicht van drie mijl meldde, zocht oostelijk van de aangegeven positie, de „Bruin", die een zicht van zes mijl had, ten zuidoosten ervan. Het schip is gezonken. Nader wordt gemeld dat de 153- ton metende Scheveningse vleetlog ger „Geertruida Jacoba" (Sch 37) is gezonken. Het schip had vermoede lijk vijftien man aan boord. Schip per Rog bleef tot het laatste toe aan boord om de radio te bedienen, waar door de sleepboten „Simson" en Drie ernstig gewonden bij autobotsing Zaterdagavond omstreeks zeven uur had in de Karnemelkspolder on der de gemeente Koewacht een bot sing plaats tussen een personenauto, bestuurd door de veehandelaar Ver- straeten uit Sint Jansteen en een veewagen, bestuurd door Frans Wit man uit Hulst. Hierbij geraakten de inzittenden van de personenauto Ver- straeten, Verbiest uit Vogelwaarde en De Rijk uit Hulst ernstig gewond. Voor het leven van Verstraeten wordt gevreesd. De gewonden zijn overge bracht naar het ziekenhuis in Hulst. Amsterdamse scholier in Engeland overleden De 17-jarige Amsterdamse -scho lier Pieter C. A. Breitenstein is giste ren in een ziekenhuis in Bristol over leden aan de verwondingen, die hij gisteren bij een verkeersongeluk te Carhampton had opgelopen. De jon geman bracht zijn vakantie door bij kennissen in de omgeving van Bris tol. Hij werd staande op de rijweg gegrepen door een motorfiets, toen hij een foto wilde nemen van een- autobus. De opbrengst van de pleisteraktie zondagmorgen gehouden, wordt ge raamd op 200.000, De KRO maakte in. een speciale uitzending het geheim, aan 25 pleis- tercouvertjes door notaris Mr. M. J. Meijer aangebracht, zondagavond be kend. Wanneer in het 12e vakje bo venaan de letter P, van Pieter op het pleistercouvertje voorkomt dan beschikt men ook over een getal, in de laatste 5 vakjes vermeld, welk ge tal een Rotterdams telefoonnummer betreft. Wanneer dit nummer op een pleistercouvertje wordt aangetrof fen, dan dient men dit nummer op te bellen, waarna instrukties worden verstrekt. Vóór 10 uur maandag avond 10 augustus 1959 kan een TV- toestel in ontvangst worden geno men, Heemraadssingel 303, Rotter dam. W. A. van Schie, Muiderstraat 25, Noordwijk, behoorde tot een van de prijswinnaars, die zich zondagavond reeds hebben gemeld. Door nog steeds onbekende oor zaak ontstond zaterdag een steek vlam in een kelder aan de Geuzen- laan te Rotterdam, waar loodgieters met een gasfles een waterleiding re pareerden. Eerst werd de 37-jarige A. de Waard het slachtoffer. Hij liep brand wonden op aan gezicht en armen. Toen een uur later een collega, de 48-jarige H. Wordebach en hun baas B. A. de Geus, het werk overnamen, deed zich hetzelfde voor. Ook zij werden zodanig gewond, dat opname in een ziekenhuis nodig was. Het onderzoek naar de oorzaak wordt voortgezet. bepalen, Volgens de laatste berichten heb ben verscheidene schepen, waaron der de „Coolaroo" en de „Bruin" de opgegeven positie om vijf uur be reikt. Ook de „Fortuna", een Nederlands kustvaarder, is aangekomen in het gebied waar de Sch 37 is vergaan. Twee vliegtuigen zijn nu ook aan het zoeken naar overlevenden, een Engels en een Nederlands. Het laat ste, een toestel van de marine-op- sporings- en reddingsdienst, is op gestegen van Valkenburg. De schipper van de Sch 37 schijnt overigens om half vijf vannacht nog contact gehad te hebben met de ka pitein van de „Simson" waarbij hij gemeld zou hebben dat er nog „een kleine kans was". Sloep met opvarenden gevonden. Rond negen uur vanmorgen heeft een Duits schip, de „Rabenfels" ge meld een sloep te hebben aangetrof fen met de bemanning van de Sch. 37. Aan boord van de sloep bevonden zich alle zestien opvarenden van het vissersvaartuig. Ze zijn aan boord genomen van de „Rabenfels". De „Rabenfels" zet op het ogen blik met aan boord de bemanning van de Sch. 37 koers naar Antwer pen. Het heeft Radio Scheveningen verzocht de geredde opvarenden te mogen afzetten op de loodsboot van Vlissingen. De „Rabenfels" is een 6592 ton metend schip van de rederij „Deutsche Dampfschiffgesellschaft Hansa" te Bremen. Nadat Radio Scheveningen het noodverkeer had gesloten, is de „Nep tune" van de Marine opsporings- en reddingdienst, die was opgestegen van Valkenburg, teruggeroepen. Brand verwoestte zes hectaren bos en hei Op de grens van de gemeenten Epe en Oldebroek heeft zaterdagmid dag een bos- en heidebrand gewoed, die in totaal ongeveer 6 hectaren in de as heeft gelegd. Het vuur werd om ongeveer kwart over één door voorbijgangers ontdekt op een ter rein van het ministerie van oorlog, liggende ten westen van de Dellen- weg en ten zuiden van de Zuidweg. Twee arbeiders van de Nederlandse Heidemaatschappij hadden grote hoe veelheden dode takken verbrand. Men vermoedt dat na hun vertrek het vuur is blijven smeulen en door de wind is aangewakkerd. Aanvankelijk traden alleen tank wagens uit de legerplaats bij Olde broek tegen het vuur op, maar toen bleek dat uitbreiding naar alle waar schijnlijkheid moeilijk was te voor komen, werd groot alarm gemaakt, waarop de brandweerkorpsen van Hattem, Apeldoorn, Heerde en Epe te hulp kwamen. Ook een vijftigtal militairen hielp het vuur te bestrij den. Dit verplaatste zich inmiddels snel naar particuliere terreinen, be groeid met heide en vliegdennen. Er gingen ook enige bijenkasten verlo ren. Voorts verbrandde een stukje hei, liggende in het landgoed „de „Dellen" toebehorende aan de stich ting „Het Gelders Landschap". Door het spitten van een brandgang slaag de men er in het vuur te lokaliseren en tegen vijf uur had men het be dwongen. De brandweer blijft waak zaam voor het geval het vuur weer op zal laaien. VROUW SCHOOT OP MAN De politie te Weert heeft, wegens poging tot doodslag op haar echtge noot, aangehouden de huisvrouw M. van der V. uit Weert. Een der vorige nachten werd de Kloosterstraat waar zij woont, opgeschrikt door een drie tal schoten. De politie kreeg kennis van deze gebeurtenis, maar het duur de enige dagen voor men over vol doende aanwijzingen beschikte om tot arrestatie te kunnen overgaan. Het bleek dat de vrouw op haar man gelost had. Het onder zoek in deze zaak is nog niet geëin digd: er zijn geen getuigen geweest en de man zelf heeft geen aangifte gedaan. WOLBREUK BOVEN DEURNE. Zondagmiddag tussen vijf uur en half zes heeft een wolkbreuk in Deurne de straten blank gezet. Re gen, wind en hagel waren van een ongekende hevigheid. Het water stroomde op een zeker ogenblik zelfs de huizen -binnen en stond zo hoog in de straten, dat de auto's tot hun assen in het water reden. Be storm ontwortelde een boom van 50 cm. dikte en de hagelstenen hadden de omvang van forse knikkers. Tengevolge van de regen gleden voorts leembergen, die bij de plaat selijke steenfabriek waren opgeslagen, de rijweg op. De brandweer heeft hier uren werk gehad om de weg weer voor het verkeer berijdbaar te maken. De bui was zeer plaatselijk. In Helenaveen bijvoorbeeld, waar men wegens de nog voortdurende Peel- brand naar regen zit te snappken, bleef het geheel droog. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, verleent dinsdag 70-jarig huwelijk in Maastricht Het echtpaar Jean Debats en Marie van Veggel te Maastricht, respec tievelijk 93 en 92 jaar, zal op zondag 30 augustus zijn 70-jarige bruiloft vieren. Zij verblijven in het bejaar dentehuis „Calvariënberg" het „Godshuis" waar zij een goede ver zorging genieten en iedere dag door kinderen en kleinkinderen worden bezocht. Jean Debats is een geboren Maas trichtenaar, de wieg van zijn vrouw stond in Rotterdam. Zij trouwden op 28 augustus 1889 in de „St. Matthijs" te Maastricht. „Zjang" werkte vele jaren in fabrieken te Maastricht, Leerdam en in Duitsland. Het echt paar heeft nog vier kinderen in le ven, namelijk vier zoons. De oudste, Antoon is 69 jaar, Louis, de jongste, telt 58 jaren. Dan hebben de echte lieden nog 7 kleinkinderen, terwijl binnenkort het eerste achter-klein kind wordt verwacht. De feestdag wordt ingezet met een Heilige Mis in de kapel van „Calva riënberg". Temidden van kinderen en andere familieleden zullen „Zjang en Merie" daarna worden gehuldigd in de feestzaal van dit bejaardente huis. Ploeger vond 10 iankgranaten In akker bij Barneveld Tijdens het weekeinde zijn uit een grasland aan de Nijkerkerweg te Barnevelt tien zware tankgranaten, die er gedurende veertien jaren enige decimeters diep in de grond hebben gezeten, verwijderd. Het (nog ge vaarlijke) werk werd verricht door deskundigen van de mijnopruimings- dienst, die voorts het gehele gras land met een mijndetector op pro jectielen hebben afgezocht. De vondst werd reeds vrijdag ge daan, toen de arbeider P. Kooloos uit Barneveld op dit stuk grond met een tractorploeg grasland scheurde. De ploeg stiet toen plotseling op iets hards en bleek bij nader onderzoek een tankgranaat van ongeveer een meter lengte te hebben doorgesne den, op enige centimeters afstand van de ontstekingsinrichting. De opdrachtgever van de heer Kooloos, de heer D. Geijtenbeek, ging na de ontdekking samen met zijn collega, de landbouwer B. Hooij- er, aan het graven. Zij vermoedden dat er nog meer projectielen in de grond zouden zitten, omdat op deze plaats omstreeks dertig tanks op 17 april 1945 Duitse stellingen bij Amersfoort hadden beschoten. Na veel graafwerk haalden de mannen nog negen andere granaten van hetzelfde kaliber als de eerstgevon- dene omhoog. Voordat tenslotte de politie en de mijnopruimingsdienst bij de vondst werden gehaald probeerde de heer Hooijer een grote koperen huls te bemachtigen door deze van de gra- naatkop af te slaan. Dit is niet ge lukt, maar de heer Hooijer kan het nog navertellen. Bij het baden verdronken Zondagmiddag omstreeks drie uur is de 21-jarige houtzager N. B. uit Bassevelde (België) in het recrea tiegebied van de Braakman (ge meente Hoek) door verdrinking om het leven gekomen. Twintig minuten voor het tragisch gebeuren was het slachtoffer met een broer en een zuster gearriveerd om te gaan ba den. De broer van het slachtoffer raakte in moeilijkheden, waarop N. B. hem te hulp schoot. Beiden pro beerden de kant te bereiken, maar dit lukte alleen de broer, die be merkte dat N. B. in de diepte ver dwenen was. Na een twintigtal minuten dreg gen werd het slachtoffer aan de kant gebracht. Men heeft daarop nog ge durende een uur getracht de levens geesten op te wekken, echter zonder resultaat. Omstreeks twee uur zondagmiddag is bij het zwemmen in de Wester- schelde nabij Perkpolderhaven de 17-jarige J. H. verdronken. Vermoe delijk is de jongen bij het afgaande water meegesleurd. Het lijk is nog niet gevonden. De zevenjarige Krijn K. uit Sche- dripV^hntPn veningen is zatermiddag overleden, Zaterdagavond is op de hoofdweg BestEindhoven een personenauto op onverklaarbare wijze van de weg geraakt. De auto sloeg enkele malen over de kop en werd vernield. De bestuurder, de 29-jarige P. van O. uit Herten werd levensgevaarlijk ge wond en overleed zaterdagavond in het ziekenhuis te Eindhoven. Drie vrouwelijke inzittenden, onder wie de verloofde van de bestuurder, moesten eveneens in het ziekenhuis worden opgenomen. Voorlopig wordt aangenomen, dat de bestuurder, die als een goede, doch harde rijder be kend stond, door te grote snelheid van de rijweg is geraakt. Omstreeks 6 uur zaterdagmiddag heeft tussen Hoenderlo en de ingang van de Hoge Veluwe een botsing plaats gehad tussen een tractor met aanhangwagen, bestuurd door H. O. uit Hoenderlo en een autobus, waar van G. V. uit Assen de bestuurder was. Naast en achter de bestuurder van de tractor zaten vijf jongens, al len afkomstig van het rijksopvoe dingsgesticht „Hoenderlo". De trac tor, die aan de rechterkant van de weg reed, werd ingehaald door een autobus, tydens welk passeren de tractorbestuurder en de jongens te gen de buspassagiers zwaaiden. Als gevolg hiervan moet de heer O. zijn afgeleid, waardoor een botsing ont stond door de eerstgenoemde ^bus, bestuurd door G. V uit Assen. De tractor kantelde en de bestuur der en de jongens vielen op het weg dek. Een der knapen, de 16-jarige F Willemsen, werd met een schedel- basisfractuur naar het St. Lidwina- ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, waar hij des avonds is overleden. De overigen werden lichter gewond. Te Bussum is zaterdagavond om streeks half elf een auto-ongeluk ge beurd dat aan een persoon het leven heeft gekost en waarbij twee perso nen ernstig en een lichter werd ge wond. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van een personenwagen, de heer H. D. uit Bussum, met zijn auto waarin tevens zijn echtgenote en zijn 12-jarige en zestienjarige doch ter waren gezeten, op een kruispunt wilde inhalen. De heer D. reed op de Huizerweg en kwam uit de richting van de rijks weg. Op het kruispunt met de Bi- sonstraat trachtte hij een bestelwa gen te passeren. Uit de Bisonstraat kwam echter op hetzelfde moment een andere auto. De wagen van de heer D. ramde eerst de wagen die uit de Bisonstraat kwam, raakte vervol gens de bestelwagen en kwam aan de overzijde van de weg tegen een boom tot stilstand. De echtgenote van de heer D. over leed op slag. Hijzelf en zijn 12-jarig dochtertje werden ernstig en het 16- jarige dochtertje werd lichter ge wond. De gewonden zijn overge bracht naar de St. Gerardus Majel- la-stichting te Bussum. TOERIST DOOD GEVONDEN Een herder heeft zaterdagavond het ontzielde lichaam gevonden van de vijfigjarige Nederlandse toerist ingenieur J. Pluim uit Haarlem. Het lag op een bergpad bij Saint Martin de Vesubie, zestig km van Nice. Hij is waarschijnlijk bezweken door de grote hitte. Ir. Pluim wandelde zon der hoed in de bergen en heeft waar schijnlijk een zonnesteek gekregen. Koninklijke vakantie loopt ten einde Koningin Juliana en prinses Irene zijn vandaag van Ravello naar Nice gegaan. Een vliegtuig van de Neder landse luchtmacht bracht ze van Napels daar heen. Gisteren hebben zij samen nog een laatste bezoek ge bracht aan de beroemde badplaats Sorrento. Voor ze daar heen gingen, hebben ze afscheid genomen van prins Bern- hard. Met zijn Ferrari is hij op weg gegaan naar huis. Gisteren is hy tot halfweg Rome-Livorno gekomen, vandaag naar Milaan. Prinses Beatrix is zaterdag al uit Ravello vertrokken. Zij is naar Flo rence gereisd, waar ze nog een week zal blijven. Ze logeert er bij vrien dinnen in een villa buiten de stad. Marktberichten ROTTERDAM, 10 aug. Vee. Aan voer 1789 stuks, w.o. 1011 koeien en 778 varkens. Prijzen; vette koeien le kwal. 3.05—3.25, 2e kwal. 2.85—3.00, 3e kwal. 2.702.85; varkens 1.92 1.89, 1.85. Overzicht: vette koeien aanvoer iets minder, handel stil, prij zen van vorige week konden zich met moeite handhaven, prima's boven no tering; varkens aanvoer even rui mer, handel traag, met teruglopende prijzen, prima vleesvarkens boven no tering. zware varkens 1.80 per kg. Uitkomst voor iedereen W« leveren U totaal be drag voor aanschaffing Al te lossen met f3.75 p w. Postbus 41. Den Haag v. d. Water Haarlemmerstraat 207 Alles per 2l/t kg. Clapsperen I 1.00 Clapsperen II 0.80 Rijpe Precoseperen 1.50 Suikerperen I 0.75 Zigeunerinappels extra 1.00 Zigeunerinappels I 0.75 Victoria"->pels I 0.80 Victoriaappels (klein) 0.55 Jello's handap: els 0.75 Moesappels extra 0.80 Moesappels I 0.60 Haarlemmerstr. 75 Gevraagd: Prima Ie kapstei* Nog SLECHTS 4 DAGEN vertonen wij: DE NEDERLANDSE FILM van BERT HAANSTRA 3 Iedereen en zonder borg kredieten van 500.- t.m. 4000.- voor aankoop .•ubelen en woningtex tiel, rechtstreeks van fa briek. Enorme besparing Bovenstaande kredieten tegen uiterst soepele be- talin en onder strikte ge heimhouding. Vraagt vrij blijvend inlichtingen: Postbus 1083, Rotterdam Wegens emigratie nieu we electr. naaimachines, compleet met koffer van 350.- voor 215.- met ga rantie. Br. onder no. 2357 bur v. d. blad. 2 Credieten Lm. f 3000. iedereen zonder borg voor aankoop meubelen en woningtextiel, direci van fabriek Enorme keu ze en besparing: zeer pret tige betaling en ondei strikte geheimhouding Vraagt vrijblijvend inlicn tingen Postbus 538. Den Haag. 2* Waterdichte kampeer- tenten met 15% korting. Gloednieuw. Alleen iets smoezelig (show-mate riaal). Volle schrift, ga rantie. Tentenfabr. „The Indiana", Hoofdkant. v. Ned., Haarlem, Zijlweg 111, tel. 17877 (8 liinen) Geillustr. cat. gratis op aanvr. 2* Dagelijkse rondvaart over Kager- en B asem- mermeer met bezoek Avi- fi una Afvaart circa 11.10 u. v.a. de Roomburgerweg bij Wilhelminabrug, eind punt stadstram. Tarief- volwassenen f 2 60 p.p .iinderen f 1.50 p.p., Avi fauna inbegr Inl. tel. 30339 ;.g 21102. Rederij Neu- te?>oom. 3 Boerderij of iets der gelijks gevraagd voor ves tiging kleine industrie. Tel. K 1710—31852. OPLEIDING Plantsoen 53 PERQUIN-ROTTEVEEL - Leiden - Telefoon 24753 HALF AUGUSTUS beginnen de volgende cursussen voor het Praktijkexamen Boekhouden (Associatie) 10-maandscursus voor beginners 4-maandscursus voor vergevorderden 4-maandsrepetitiecursus Uitvoerig prospectus (B) op aanvraag verkrijgbaar. TH H PERQUIN, Leraar Boekhouden M.O. Onze cursussen voor M.B.A. en S.P.D. vangen begin september aan. Hiervoor aan te vragen prospectus A. nadat hij bewusteloos uit zee was gehaald ter hoogte van Seinpost aan het Scheveningse strand, door de 32-jarige chauffeur C. H. M. van de Berg uit 's-Gravenhage en de 47- jarige Agnes Breu uit Liedinghau- sen (W. Did.). De pogingen van G. G. en G.D., politie en Haagse vrij willige reddingsbrigade om de. jon gen tot bewustzijn te brengen had den geen resultaat. STADSVERBETERING IN GOUDA B. en W. van Gouda hebben de gemeenteraad een stedebouwkundig basisplan voor verbetering van de binnenstad ter goedkeuring aange boden. Dit plan omvat vele verkeers- verbeteringen en de amovering van verscheidene complexen slechte wo ningen. De commissie van advies voor de uitbreidingsplannen van de provinciale planologische dienst heeft B. en W. van Gouda reeds me degedeeld dat zij met waardering van het plan in de thans aangeboden vorm heeft kennis genomen en dat zij t.z.t.. wanneer Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland zich over deze materie zullen hebben uit te spre ken, een gunstig advies zal kunnen uitbrengen. Zundert zal op 6 september weer het bekende bloemencorso begroe ten. Het begint 's middags om half drie. De dag volgend op het corso zal er een grote tentoonstelling van woensdag 12 augustus geen audiëntie.corsowagens worden gehouden. 544ste STAATSLOTERIJ 2e k.as HOGE PRIJZEN SC.000 4890 5000 1S59 2000 5132 1500 10463 16297 1000 5789 78^1 8161 9984 11996 400 1154 4234 4707 5499 9396 9444 107^3 11156 113C9 11567 14173 1723S 18142 18193 19719 ƒ200 1479 1497 2459 3203 3380 3438 3500 3529 3531 3540 3583 3755 3850 3991 4103 4392 4611 4820 5161 5460 5659 5759 6590 7044 7220 7369 7547 7850 7898 8078 8723 9204 9600 9716 10134 10246 10511 10836 11076 1607 11703 11977 12122 12311 12983 13575 14163 14210 14371 14962 15111 15471 15993 16323 17182 1721T 17553 18040 18074 18122 1S293 18319 186SO 19342 19360 19649 19678 19696 19946 20353 20938 21136 21206 21284 21444 PRIJS VAN ƒ40 176 226 262 263 273 277 358 396 397 400 403 450 527 531 632 648 661 669 677 716 770 790 791 802 806 822 823 843 867 889 919 931 957 959 999 1001 012 023 067 083 105 144 174 178 197 198 206 221 226 236 303 335 347 382 384 390 455 473 478 481 507 535 547 571 641 646 656 665 672 687 717 797 811 831 846 853 871 874 899 948 149 952 SiliS 702 707 741 792 802 847 868 430 474 50§ 528 568 685 788 091 103 115 147 173 199 236 303 310 313 333 336 342 352 155 388 391 418 436 442 455 470 472 87 491 515 531 540 566 576 590 600 107 624 642 678 684 685 719 723 724 lis SS sTi S783 797 812 823 3 Schoolagenda's. Huis werkboekjes. Notitieboek jes. Notitieblocs. Schrijf- blocs. Kladblocs. Milirhe- terblocs. Printatorblocs. Proefwerkblocs. Boek- houdschriften. Herbarium schriften. Meetkunde- schriften. Milimeteischrif ten. Dictaatcahiers Pc- Sierhandel Paddenburg, 'ieuwe Rijn 11. Pa- vloei. Gekleurd wieltjes. Linnenmerkinkt. Blauw pakpapier. Splinlen met koord Naaldetiketten. Stukgoedhangkaarten. Perkament-tekenpapier Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 3 Schoolpotloden. Ball points. Copieër potloden. Kleurpotloden. Penhou ders. Pennen. Potloodsuf- ton. Vulpotloden. Pense len. Griffels, Leien Kleur pastels. Schoolbordkriit. Houtskool. Houtskoolhou ders. Potloodhouders. Pot loodslijpers. Pincetten. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. *3 Tekendozen. Teken- wieken. Tekenportefeuil- les. Tekenpunaises. Par sers. Passerdozen. Punt- beschermers. Bordwissera. Decimeterslinialen. Drie hoeken. Gradenbogen. Loupen. Verfbakjes. Verf dozen. Doezelaars Gummi. Inkten. Gom. Kleefpasta. Tuben verf. Inktlappen. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 42* Tekenpainer. Carbon papier. Commerciaalpa- pier. Filtreerpapier. Inkt- viloei. Ivoorkarton. Etala gekarton. Vouwkarton. Journaalpapier. Muziekpa- pier. Muziekboekjes. Mu- ziekportefeuilles. Opberg- mappen. Foliopapier. Boekbinderslinnen. Kaft- papier. Omslagkarton. Leerpapier. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. "3 Beloningsnlaatjes. Poë- sieplaaties. Beloningsster ren. A.B.C.-boeken. Leer- klokken. Klokkenboeken. Eerste leesboekjes. Letter- spellen. Cijferspellen. Leesplahkjes. Landkaart- legpuzzles. Aardsrijkskun- de-schijven. Dierenstem- pels. KinderHrukkerijen. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 3 Cellofaannlakband. Linnenplakband. Papieren plakband. Passepartout- band. Cellofaanoaoier. Plastic per meter. Plastic- zakken. SDlitpennen. Schilderijhaakies. Foto hoekjes. Fotokarton. Tu ben liim. Glutofix. Kwast jes. KleefDasta. Papierhan del Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Nieuwe Rijn meest gesorteerde voordeligste adres uw schoolartikelen. niet alleen op onze óókP teiten! 'SbtSL. VERENIGINGS DRUKWERK als: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3