Een sprookjesprins kwam naar Noorwegen Miljonairszoon huwt eenvoudig meisje HET KLAVERBLAD Defensie-begroting voor 1960 bedraagt toch nog 1700 miljoen Minder dan ir Staf destijds voorstelde DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1959 DE LEID SE COURANT PAGINA 7 Gouverneur Rockefeller (New York) zoekf verkoeling VIJF JAAR VOOR KINDERMISHANDELING De rechtbank te Rotterdam heeft vanmorgen de 29-jarige fabrieksarbei der W. J. F. uit Rotterdam en zijn 24- jarige vrouw veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, met aftrek van voor- arrrest. Zij hadden htm op 18 juli 1955 geboren zoontje mishandeld en de of ficier had tegen de man vijf jaar, te gen de vrouiw vier jaar, voor beiden met aftrek, geëist. Volgens de dag vaarding was het kind geslagen met een pook, een broekriem en een deel van een stoelleuning. Zijn linkerarm en -been vertoonden breuken, zo wees een foto uit. De huid var de rug was van onderen van de onderlaag losge rukt en er had zich een vochtblaas met gestold bloed gevormd, aldius de tenlastelegging. Terwijl zijn zoon Steven in Soegne (Noorwegen) met Anne-Marie Rasmussen in ondertrouw ging, dobberde gouverneur Rockefeller van de staat New York bij San Juan (Porto Rico) in de Atlantische Oceaan. Rockefeller heeft er de 51ste jaarlijkse bijeenkomst van gouverneurs bijgewoond. Hij vertelde, dat hij en zijn vrouw van plan waren om 22 augustus het hu welijk van zijn zoon bij te wonen. Ernst-hotel te Kristiansand wereld kundig maken, dat zijn dochter Staatssecretaris (almeyer eerder terug van vakantie Naar aanleiding van het vervroegde ontslag van minister Van den Bergh, heeft de staatssecretaris CaLmeyer van Defensie zijn vakantie in Zwit serland onderbroken. Het lag oor spronkelijk in zijn bedoelin/g tot 11 augustus weg te blijven. (Advertentie) Iedere brandkast kan open den. In het dorpskerkje zullen op 22 augustus a.s. voor de lutherse predi kant Olaf Gautestad twee overgeluk kige mensen elkaar het ja-woord ge ven. Bij het huwelijk zullen de ouders van Steven Rockefeller aanwezig zijn. Onmiddellijk na het huwelijk ver trekt het bruidspaar naar de Ver enigde Staten, waar zij een gelukkige tijd hopen door te brengen. 55-JARIG PRIESTERFEEST MGR TH. M. P. REKKERS Op 15 auig. zal Z.DJL mgr. Th. M. P. Bekkers, rector van Hiuize „Bij dorp" te Voorschoten, zijn 55-jarig priester-julbileum' herdenken. De feestviering zal een strikt-intiem karakter dragen. Zuidnoorse plaatsje Sögne de 23-ja- rige Amerikaanse miljonairszoon Ste ven Rockefeller en de 20-jarige Noor se koopmansdochter Anne Marie Ras mussen in het huwelijk treden. In deze moderne tijd, waarin voor romantiek geen plaats meer schijnt, wordt het aloude sprookje van de „prins", die het eenvoudige meisje huwt, werkelijkheid. Drie jaar geleden kwam Anne Ma rie Rasmussen naar New York om de Engelse taal te leren. Zij kwam bij de familie Rockefeller in dienst, waar zij zich al spoedig op haar ge mak voelde. De Rockefellers waren erg met het blonde meisje ingenomen. Zoon Ste ven begon echter meer dan een nor male sympathie voor haar aan de dag te leggen, en werd dan ook al spoedig verliefd op haar. Geregeld zag men de twee jonge lui in eikaars gezelscap. Het duurde daarom niet lang 'of de Amerikaanse pers rook lont en zag al direkt een huwelijk tussen de rijke erfgenaam en het „arme" meisje uit het Noor den. De verwachte verloving bleef ech ter uit en toen Steven voor zijn mi litaire dienstplicht werd opgeroepen en Anne Marie weer terugging naar Noorwegen, leek er wel een vroegtij dig einde aan de romance gekomen te zijn. De journalisten waren teleurgesteld en verweten vader Rockefeller dat hij een huwelijk tussen de twee jon gelui had tegengehouden. Steven en Anne waren elkaar ech ter niet vergeten en voerden een drukke correspondentie. Toen Steven de dienst verlaten had, stapte hij dadelijk in het vliegtuig naar Noorwegen en na een lange scheiding waren ie twee ge liefden eindelijk weer verenigd. De Amerikaanse pers keek wel op haar neus, doch vond toch direkt weer de nodige stof tot schrijven. Al spoedig verschenen weer de be richten over hen in de kranten. Zij waren samen op de motor op vakan tie gezien in Telemarken. Anderen hadden hen hand-in-hand in de bos sen zien wandelen. En terug van vakantie maakte vader Kristian Rasmussen, die erg in zijn schik is met zijn schoonzoon, de verloving bekend van zijn dochter I met de jonge Rockefeller. De familie Rockefeller op vakantie in Porto Rico hoorde het nieuws. Al mocht de Amerikaanse multimiljo nair Nelson Rockefeller dan in het begin tegen de romance van zijn zoon zijn geweest, hij toonde zich pastoor te Rotterdam, wonend in het nu buitengewoon verheugd en zei dat st. Joseph-pension te Alphen aan den zijn zoon geen betere keus had kun- nin doen. Nu stond het jonge paar R«n- dle op 15 augustus zijn gouden niets meer in de weg. priesterfeest herdenkt. De defensiebegroting voor het dienst jaar 1960 is in ontwerp gereed geko men. De ministerraad heeft dit bud get verreweg het „zwaarste" van alle hoofdstukken der rijksbegroting ook reeds behandeld en het door gezonden naar de Raad van State, zoals dat constitutioneel is voorge schreven. Aldus verneemt 't „Nieuws van de Dag". Dit hoge college van staat zal over de nieuwe begroting nader advies uit brengen en kan, indien het zulks ge wenst acht, ook nog bepaalde wijzi gingen voorstellen. Het totale bedrag van de defensie- jgroting 1960 ligt iets hoger dan ™i dat over het lopende jaar, maar het Sogne in het huwelijk hoopt te tre- bUjft nog iels beneden de 1700 mil_ GOUDEN JUBILEUM EM. PASTOOR J. SCHIPHORST joen. Ter vergelijking diene, dat de begrotingen van Oorlog en van Ma rine over 1959 een som van f 1.64f miljoen belopen. De voormalige minister voor De fensie, "ir C. Staf, heeft destijds aan de Eerste Kamer meegedeeld, dat over de komende drie jaar een spe ling van ca ƒ300 miljoen \oor de defensiebegroting gewenst zou zijn. Maar opmerkelijk genoeg blijkt daar van niets uit de thans ontworpen be groting. Had men de suggestie van de oud bewindsman overgenomen, dan zou het defensiebudget ongeveer 1800 miljoen moeten hebben bedragen. Het nieuwe kabinet doet dus ken nelijk nogal zuinig-aan met het toe wijzen van gelden voor de landsver dediging, al blijft de som van bijna 1700 miljoen een zware last voor ons volk. Marinehelikopters mogen de lucht in Gehandhaafd. Frappant in de nieuwe begroting is ook, dat in weerwil van de samen voeging der beide miltaire departe- Onzuiver bloed oorzaak van Rheumatiscbe Fijnen. Kruschen Salts zuivert Uw bloed en zo voelt ge U al gauw weer een ander mens. Daarom - wacht er niet mee. Begin de weldadige Kruschenkuur liever vandaag dan morgen. Kruschen spoort Uw bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die wor den als 't ware verjongd en herkrij gen zo de kracht om onzuiverheden menten de verticale scheiding tus- uit het bloed te jagen en daarmee sen „Oorlog" (land-, en luchtmacht) de oorzaak van Uw pijnen te ver en „Marine" in de geraamde cijfers drijven. ten volle is gehandhaafd. (Advertentie) De zeemacht behoudt dus geheel en al haar budgettaire zelfstandigheid, uiteraard zeer tot genoegen van de overigens „demissionaire" staatssecre taris P. J. S. de Jong. De Koninklijke Marine kan over 1960 rekenen op een eindbedrag van ca. 360 miljoen, zodat leger luchtmacht ca. 1.300 miljoen te ver delen krijgen. Verkenners als filmsterren Deze week zijn op het buitencen- ®_n trum Gilwell St. Walrick van de Ver kenners van de Katholieke Jeugd beweging in Overasselt de laatste buitenopnamen gemaakt van een nieuwe verkenners-speelfilm, welke de KJB nog dit najaar in circulatie hoopt te brengen. „Avontuur op St. Walrick" zoals de film gaat he ten is een 16 mm rolprent, geba seerd op een scenario van Tom Prinses Irene heeft gisteren in Bouws naar gegevens van Aalmoe- Ravello, op haar twintingste verjaar- nier A. A. Rubrech uit Utrecht, dag, in één adem alle kaarsjes op Het is het verhaal van een ver haar (chocoladen) verjaarstaart uit- kenners-patrouille, die op zomerkamp, geblazen. Koningin Juliana, prins de meest spannende avonturen be- Bernhard, prinses Beatrix en de le- leeft. Alle rollen in de film worden Prinses Irene vierde verjaardag in Ravello De Marinehelikopters hebben weer toestemming gekregen de lucht in te den van het gevolg juichten de ja-door Jongens^gespeeld, leden van de gaan. Na het ongeluk met een van deze helikopters, waarbij mensenlevens waren te betreuren, was voor deze toestellen een vliegverbod uitgevaar digd. Na een onderzoek is gebleken dat door een lek in de olieleiding van het verongelukte toestel de besturing was uitgevallen. De overige helikopters zijn thans rige Prinses toe. I St. Jan de Dopergroep uit Utrecht Na het feestelijk begin van de dag'Hoograven, ging de koninklijke familie naar het. i De regie heeft Wim Bary, de ca- strand voor het dagelijkse zee- enmera wordt gehanteerd door Kees zonnebad. van Bemmel. In de komende maan- Gisteren was er een intiem feestje den zal deze verkenners-speelfilm, na inspectie weer in bedrijf gesteld, nen. in de villa waar het vorstelijk gezel schap verblijft. Volgens een lid van het gezelschap zouden slechts enkele Nederlandse vrienden, die in dezelf de villa verblijven het feestje bijwo- welke een duur heeft van ongeveer 45 minuten, verder worden afgewerkt in de studio's van de nationale film dienst in Den Haag. Verwacht wordt, dat medio november de première kan plaatsvinden. Congres voor ontspanning'' in actie Pastoor J. C. H. M. Schiphorst, em. Woordkeuze van Schout-bij nacht was niet gelukkig .Weinig gelukkig". Dat vindt de staatssecretaris van Defensie, de heer De Jong, van de uitlating van schout bij-nacht Valkenburg. Deze had bij een commando-overdracht op Nieuw- Guinea tot het marinepersoneel ge zegd: „Prent u in', dat, mocht onze brui ne buurman, die reeds zo vaak zijn begerige ogen op dit gebiedsdeel richt, werkelijk zijn klauwen uitslaan, ook van u geëist zal worden, dat u uw plicht tot het uiterste vervult". De staatssecretaris geeft toe, dat inderdaad woorden van deze strek king zijn gesproken. Aangezien de vlagofficier nog niet in Nederland is aangekomen, kon hij hierover niet worden gehoord. De heer De Jong, die vragen van het Kamerlid de heer N. van der Veen (PSP) beantwoordde, keurt de uitlating af, maar meent dat het bui- J ten proportie is te spreken van een belediging van het Indonesische volk of zijn regering. De regering zal in deze zaak geen stappen op diplomatiek niveau ne men. Aan de betrokken officier zal een aanwijzing worden gegeven in voorkomende gevallen zijn woord keuze beter te overwegen. Passagier van veerboot te water geraakt Door nog on/bekende oonzaak is een passagier van de provinciale veerboot in Terneuzen over boord geslagen. Op het geloei van de stoomfluit van de veerboot kwamen verscheidene schepen aanvaren. De Grevelingen van Rijkswaterstaat nam de reeds be wusteloze drenkeling aan boord. De veerboot heeft, door dit voorval een grote vertragingg ondervonden. De politi stelt een onderzoek in I in Kopenhagen werd dezer dagen een internationaal congres over ontspanning gehouden. De deelnemers lagen naar de wijze waarop de passagier te languit op rubbermatrassen op de vloer om te ont spannen uiteraard. De bijgaande foto geeft een overzicht water is geraakt» i weer van de cong ressisten in actie.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9