Stijging van het luchtverkeer op Schiphol Foto-oogst op een beperkt terrein Prinses Soraya zoog „de pers als een magneet naar Noordwijk Fotograaf nam het niet Water kostbaarder dan Chianti K.V.P. op Curasao moet vergaderen DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 5 Vier foto's van de aankomst van Soraya en haar moeder plaatsen wij hierbij. Ongetwijfeld is deze komst van een wereldbekende vrouw een goede reclame voor de badplaats Noordwijk. Hoewel het enerzijds van betekenis is, dat de rust van de prin ses is verzekerd, ziet men in Noord- wijk wel in, dat enige publiciteit de naam van Noordwijk geen schade kan berokkenen. Op de foto ziet men de prinses in de leren spijkerbroek, waarmee zij de belangstellenden bij haar aan komst verraste. Zij draagt voorts een zachtgroene sweater. Linksbo ven: de aankomst aan de ingang van het hotel. Links de heer W. Tappen- beck, directeur, rechts de moeder van prinses Soraya. Midden-boven: men wacht op de lift, die het gezel schap naar de suite op de vierde ver dieping van het hotel zal brengen. Daarnaast: de prinses stapt uit de lift. De foto daaronder geeft een hoekje in een der kamers van prin ses Soraya. Met uitzicht op zee. MM Eerste wandeling vanmorgen Prinses Soraya, voormalig keizerin van Perzië, is gistermiddag om half vijf in gezelschap van haar moeder te Noordwijk aan Zee gearriveerd. Zij werd ontvangen door de heer W. Tappenbeck, directeur van het Grand-Hotel „Huis ter Duin", waar de prinses haar intrek heeft geno men. In overleg met de prinses en de burgemeester van Noordwijk zal ge streefd worden naar een zo rustig mogelijke vakantie aan de Noordzee, die wellicht een maand zal duren. Een deel van het privé-strand van het hotel is voorlopig voor prinses Soraya gereserveerd. Ook de broer van de prinses, prins Byan, die in Amerika studeert, was bij haar. De negentienjarige prins bestudeerde de auto waarmee het gezelschap om .half vijf aan het ho tel in de Noord wij kse duinen arri veerde. Het regende. De prins was gekleed in een leren spijkerbroek en een groene sweater. Rond het hotel en in de bar stonden alweer een respectabel aantal journa listen gereed om de prinses te bestor men, maar de directeur van het hotel had strenge consignes gegeven; de rust van de ex-keizerin móest verze kerd zijn. Bij het betreden van het hotel, bij het verlaten van de lift en het binnengaan van de suite van de prinses mochten de fotografen enige foto's maken en daar werd dan ook een dankbaar gebruik van gemaakt. Directeur Tabbenbeck verklaarde daarna aan de journalisten, dat prin ses Soraya niet van plan was op vra gen van persmensen te antwoorden. De toegang tot het hotel werd herme tisch afgesloten en 's avonds om streeks acht uur, toen de prinses in de bar van het hotel zat, werd deze door twee kelners streng bewaakt. Eén fotograaf, die de bewakers ervan trachtte te overtuigen, dat hij net als elke andere burger het recht had in deze bar te zitten, raakte zelfs met hen slaags. Er werd wat getrokken aan mouwen en revers en er vielen enige gepeperde termen. Het voorwerp van deze strijd zat intussen rustig achter een cocktail en zij onderhield zich allervriende lijkst met haar broer en haar moeder, die niet van haar zijde weken. Rond half negen verplaatste het drietal zich naar de eetzaal, die voor deze gelegenheid geheel ontruimd was en de prinses liet een kreeft aanruk ken, die zij door een toastje met ech te Hollandse haring vooraf liet gaan. Om half tien verscheen zij weer in de hal, thans gekleed in een turkoise cocktailjapon. Huisviolist Joan Boss, maakte een goede beurt door te we ten, dat de liedjes van Dominico Mo- dugno haar favorieten zijn. Hij speel de „Ciou Ciou Bambina" en „Volare" en werd beloond met een glimlach van de ex-keizerin. Later trok zij zich weer terug in haar kamer, die een prachtig uit zicht biedt over de zee: een donkere zee met wolken, vol zwarte regenbe loften daarboven. De hoteldirectie heeft een stukje privé-strand voor „Huis ter Duin" gereserveerd. Ho- penlijk zal de ex-keizerin in de maand, die zij van plan is in Noord wijk te blijven er werkelijk van kun nen genieten dank zij stralend zomer weer. Vanmorgen heeft de prinses haar eerste strandwandeling gemaakt, meldt men uit Noordwijk. Tengevolge van een defect aan het aquaduct, dat de Italiaanse stad Napels van drinkwater voorziet is er een ernstig tekort aan drinkwater. De bewoners moeten nu zelf op verschillende punten water halen; zij maken hiertoe gebruik van lege chiantiflessen die zij met behulp van zelf-geconstrueerde karretjes meezeulen. Meer dan miljoen passagiers verwacht Uit gegevens verstrekt door de N.V. luchthaven Schiphol blijkt, dat het aantal passagiers in geregeld en on geregeld verkeer, Europees en inter continentaal tezamen over de eerste zes maanden van dit jaar met meer dan 45.000 is gestegen in vergelij king met de overeenkomstige periode van 1958. In totaal werden van ja nuari tot en met juni 1959 483.093 inkomende en uitgaande luchtreizi gers genoteerd hetgeen tien procent meer is dan het vorig jaar. Reeds is gebleken dat de stijging ook in juli heeft aangehouden en dat de reserveringen voor augustus en j september in de toestellen van de verschillende maatschappijen een j meer dan bevredigend beeld geven. Men rekent er dan ook op dat voor j de eerste maal in de geschiedenis van Schiphol dit jaar meer dan één mil- j joen passagiers de loketten zullen pas- i seren tegen 972.510 luchtreizigers in 1 1958. Juni betekende voorts een top- maand voor de luchthaven. Nog nim mer is een aantal van 120.056 passa giers in een maand op Schiphol ge- SOUVEREINE ORDE VAN MALTA Ir J. ridder de van der Schueren is afgetreden als kanselier der souve- reine en militaire orde van Malta afdeling Nederland. Hij wordt opge volgd door mr. H. baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier. Het kapittel is thans als volgt sa mengesteld: mr E. baron van Voorst tot Voorst, president; mr E. baron Speijart van Woerden, coadj.-schat- m.; mr H baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier, kanselier; E. baron van Voorst tot Voorst, werk meester; jhr R. van Grotenhuis van Onstein, le kap. ridder; dr S. baron van Wijnbergen, 2e kap. ridder; jhr mr L. von Fisenne, 3e kap ridder Het adres van de kanselarij luidt; De Lind 18, Oisterwyk. boekt. Volgens de voorlopige tellin gen is dit record in juli al weer ver beterd en is het gestegen boven de 130.000. Opvallend is de groei van het post verkeer in het eerste half jaar. Het intercontinentale postvervoer steeg met niet minder dan 45 procent in vergelijking met de overeenkomstige periode van 1958. Opvallend was ook de stijging in het postverkeer tussen Rusland, Polen en Tsjecho- Slowakije enerzijds en Zuid-Arnerika, India en Pakistan anderzijds, welk verkeer voor een groot deel via Schiphol wordt geleid. Ook het goederenverkeer is sterk omhoog gegaan. Het intercontinentale goederenverkeer steeg in het eerste half jaar met veertig procent en het Europese met 21 procent in vergelij king met 1958. Van januari tot en met juni 1959 werd 17.7 miljoen kg. vracht op Schiphol verladen tegen 14.2 miljoen kg. in het eerste half jaar van 1958, een gemiddelde stij ging van 25 procent. Minister Klompé naar Helsinki Mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van maatschappelijk werk, is gister avond met het toestel van de Finnair van Schiphol naar Helsinki vertrok ken, uitgeleide gedaan door de am bassadeur van Finland in Den Haag Von Knorring. Minister Klompé zal woensdag in de Finse hoofdstad het congres van de internationale fede ratie van vrouwelijke academici openen met het uitspreken van een rede, getiteld „Vrouwen in het poli tieke leven". Mej. dr. Klompé is in de eerste jaren na de oorlog voor Nederland lid van het bestuur van deze inter nationale federatie geweest. Het con gres staat onder leiding van de Franse presidente mej. dr. Chadon. Een Nederlandse delegatie zal het congres, dat enkele dagen duurt, bij wonen. Minister Klompé keert donderdag naar Nederland terug. De rechter in Willemstad heeft in kort geding bepaald, dat het bestuur van de Katholieke Partij op Cura sao binnen dertig dagen een alge mene ledenvergadering dient te doen houden. Wordt hieraan geen gevolg gege ven, dan is de groep van leden, die deze vergadering verzocht en wier verzoek door het bestuur genegeerd werd gerechtigd, zelf een vergade ring bijeen te roepen, die een nieuw bestuur zal mogen samenstellen. Het hoofdbestuur van de KVP is tegen deze uitspraak in beroep ge gaan. De aanleiding tot dit geding was dat de KVP zowel op landelijk als eilandelijk niveau besloot tot samen werking met de democratische groe peringen. Dit werd in strijd geacht met eerder door het KVP-bestuur af gelegde verklaringen. Een groep van aanvankelijk 70 le den van de partij, die zich tegen dit beleid verzette, voerde aan dat zo'n ingrijpende politieke beslissing niet zonder voorkennis en goedkeuring van de leden kan worden genomen. Het KVP-bestuur beriep zich echter op een algemene volmacht, door de ledenvergadering gegeven, en wei gerde de kwestie ter discussie te stel len. EEN TON SCHADE BIJ BOERDERIJBRAND. Maandagmiddag omstreeks kwart voor vijf is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een grote schuur, behorende bij de kapitale boerderij van de Gebroeders de Leeuw te Wagenberg. Hoewel de brandweren van Wagen berg en Terheyde spoedig ter plaatse waren, gelukte het niet het vuur tij dig te blussen. De drie schuren brandden tot de grond toe af. Tachtig ton hooi en stro, tien ton grasbrok jes, vier landbouwwagens en andere werktuigen gingen geheel verloren. Ook twee kalveren kwamen in de vlammen om. Het nabij gelegen woonhuis kon be houden worden. De schade, die op ruim een ton wordt geschat, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5