Sleutelgat &>)leutelstad Scherp Dótf f\ef~ T~ n ~c 0 m r 0 t 0 w SCHATTEN IN NOORDWIJK Aangehouden Belg toch schuldig aan moord op pastoor? RIJNSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DUINSTREEK „Tour de Lisse" gestart onder grote belangstelling DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 V M C* V&1/ <k> LEKKERBEKKEN. Iedereen weet, dat je in Leiden lekker kunt eten, maar we wisten niet, dat er in onze goede stad ook specialiteiten waren. Er zijn restau rants, die er zich op laten voorstaan, dat zij één bepaalde schotel bijzonder lekker klaar kunnen maken en dat zij de kok speciaal aanhouden, omdat hij in dit voedsel de lepel met genie hanteert. We zijn dit te weten gekomen door de hotellijst, die de V.V.V. van Lei den heeft uitgegeven. Het is een over zichtelijk vouwblad, waarin de toeris ten kunnen lezen hoe dun hun por- temonnaie mag zijn voor het logeren in bepaalde hotels en of zij een warm bad kunnen nemen en hoeveel dagen zij minimaal moeten blijven. We lezen, dat de patronne van de „Auoerge Frangaise" de bouillabaisse als haar lekkernij aanbeveelt. Dat wil dus zeggen, dat u daar de beroemde provengaalse vissoep kunt eten, waarin u met de lepel kunt ronddartelen tussen stukjes inktvis en andere brokjes Middellandse zee. Er zijn enige restaurants, die gaarne hun gehele menu als specialiteit aan merken en dus niet tot nadere aan duiding overgaan, maar we lezen nog, dat „De Turk" zijn „Sole au vin blanc" en zijn „Sole a la Mornay" van harte aanbeveelt. Rotisserie Grillroom Oudt Leiden zoekt het in de Franse keuken en de „Escalope", terwijl „Zomerzorg" zijn grillroom in 't zonnetje zet. En dan zijn er nog Ping An met de Indische rijsttafel, Woo Ping, die het de Chinese kant uitstuurt en niet te vergeten Doea Koentjie, die 't gevonden heeft in „Koeloejoek" (Chin.) Zeg dus maar nooit meer, dat er in Leiden geen keus is voor lekkerbekken. J. Henry Dunanl" verlrek' uil Leiden mei zieken aan boord Maandag 10 augustus a.s. zal in de voormiddag het inschepen van pa tiënten en het vertrek van het nieuw gebouwde Rode Kruis Hospitaal schip „J. Henry Dunant" plaats vin den. Dit schip, dat gemeerd ligt aan de Havenkade te Leiden, zal om streeks 11 uur v.m. op die dag onder auspiciën van de afdeling Leiden en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis met 70 chronisch zieken en invaliden uit Leiden en omgeving vertrekken voor een rondreis van zes dagen door de binnenwateren van Nederland. Het embarkement van de patiën ten vangt om ongeveer 7 uur v.m. aan. De scheepsarts gedurende deze reis is mejuffrouw G. J. Verbrugge, arts te Leiden. De reis duurt van 10 t/m 15 augus tus en is als volgt vastgesteld: Schoonhoven, Harderwijk, Enkhui zen, Kampen, Westervoort, Kinder dijk (Krimpen aan de Lek). Aan komst te Leiden zaterdagmorgen 15 augustus. potlood en geest 1 3 5 6 8 9 L_J H tl 15 16 Ï9~ No. 513. Horizontaal: 1. geboorte plaats van Samuel, 4. boom, 7. al vorens, 9. schermbloemige, witte wortel of peen; ook pinksternakel genoemd, 10. hoofddeksel, 11. gra vure, 15. vaandel der ruiterij, 18. go din der jacht. 19. soort van kraai, 20 vervoermiddel. Verticaal: 1. larve van een vlin der, 2. verkleding op carnaval, 3. zangstem, 4. munt :n Japan, 5. praat zieke man, 6. munt in Nederl. (spreeic- taal), 8. boom, 12. zoon van Jacob, 13. meisjesnaam, 14. levenslucht, 16. buiging, 17. voorvoegsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. laskaar, 8. stand, 10. Rs, 12. ert, 13. ge, 14. one, 16. den, 17. mandoline, 18. mat, 19. keg, 20. er, 21. aks, 23. te, 24. steur, 26. stellig. Verticaal: 2. as, 3. sté, 4. karbonkel, 5. ant, 6. A. D., 7. trommel, 9. gene gen, 11. snaar, 13. genet, 15. ent, 16. dik, 21. Ate, 22. sul, 24. st., 25. r..i De huis-aan-huis-collecte voor de zorg en nazorg in het buitengewoon lager onderwijs heeft ruim 1100 gul den opgebracht. De straatcollecte haalde 995, zodat men over een saldo beschikt van 21O0 gulden. Ernstige materiële schade ont stond toen gisteravond om half acht twee auto's tegen elkaar botsten in de bocht van de Herensingel nabij het voormalige station. Een automo bilist, die bij het ingaan van de bocht door een ander gepasseerd werd, gaf te veel snelheid aan zijn wagen, waardoor hij de bocht te ruim moest nemen. Zijn tegenligger, die uit de richting Lage Rijndijk kwam reed niet uiterst rechts, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Beide wagens werden aan de linkerzijde zwaar beschadigd. Een 15-jarige Duitse jongen dook gistermiddag in de Overdekte te Leiden in het ondiepe gedeelte van 't bassin. Op deze plaats stond niet meer dan 85 centimeter water. De jongen, die met Hollandse vriendjes aan het stoeien was, liep een diepe hoofdwond op. WEER VICTORIA Vanavond en morgenavond bloeit weer de Victoria Regia in de Hortus te Leiden. De kas is open van 911 uur. Tevens vraagt de hortulanus aandacht voor de subtropische in witte bloemtrossen bloeiende „Hy- menocallis Speciosa" en voor de rijst, die door de warme zomer prachtige volle aren maakt. Burgerlijke Stand Meindert zn van W. H. van der Kaaij en C. M. van Halderen; Fre- derikus Bernardus zn van F. Wal raven en H. C. Haverkamp; Adria- nus Johannes Jacobus zn van A. Klein en P. S. Crama; Maria Cor nelia dr van A. L. A. Oudshoorn en M. van Schie; Alice dr van T. A. Saat en P. M. den Heijer; Hendrik Jan zn van C. Hoogeboom en J. K. Das; Petrus Machiel zn van M. Keij- zer en J. Sloos; Huibert Wim zn van H. van den Wijngaard en C. van Dissel; Johannes Albert zn van G. H. Taling en S. S. M. Koppert; Abra ham zn van J. A. W. Kaptein en C. J. M. Smits; Margaretha Maria dr van J. A. W. Kaptein en C. J. M. Smits; Maria Jerona dr van J. G. van Zonneveld en P. M. J. van der Zalm; Marcelis An toon zn van H. van Bemmel en M. M. Bogaard; Jacoba Johanna dr van A. van der Boon en N. G. van Duijn; Anja dr van J. C. Leyte en L. Veldstra; Gijs- bert Adrianus zn van P. Rietdijk en P. Roodnat; Anna Caroline dr van J. Vermeij en G. C. Scheltema. Ondertrouwd: A. van Nieuwkoop en D. R. Kroeze. Gehuwd: G. Buis en A. P. Azier; E. T. Roumimper en J. L. Hes. Overleden: A. J. Kloos 66 jr man; A. E. Damen 7 jr zoon; W. van Schooten 67 jr man; N. Segaar 59 jr man. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Zuider, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond. 1-5 uur nam. (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Klokst. 25): Tentoonstellingen grafisch werk No- no Reinhold en Brusselse amateur- fotografen (t.m. 15 aug.). De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 aug.). BIOSCOPEN. De films in de week van 31 juli7 aug. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: „The solid gold Cadillac", alle leeftijden. „Het complot der 39 stap pen", 14 jaar. Prinses Soraya is niet de eni ge, die Noordwijk aan Zee in het middelpunt van de belang stelling plaatst, want dinsdag 11 augustus wordt de wijd en zijd bekende sehatgraverij van de Leidse St. Vincentius gehouden. De deelnemers graven hier naar een waarachtige schat van prijzen, waarvan wel de be roemdste is de schatkist met ais inhoud honderd florijnen ofte wel harde Nederlandse guldens. Maar er is méér, men kan ook zuiver wollen dekens opgraven, worsten, speelgoederen en vele andere zaken, die het de moeite waard maken het strand om te ploegen. De plaats van Samenkomst der duizenden gelukzoekers is weer het gedeelte tussen Palace-hotel en Huis ter Duin. De graverij begint om half drie en de Paulusband veTleent daverende medewerking. Laatste Berichten Hoewel de 29-jarige te Rotterdam aangehouden grondwerker P. L. B. uit Antwerpen hardnekkig ontkent ook maar iets te weten van de moord op pastoor Notehaert uit Le- deherg, meent de Belgische politie evenwel sterke aanwijzingen te heb ben, dat B. aan deze misdaad debet is. Aldus vertelde ons vanochtend de commissaris van de gerechtelijke politie te Antwerpen, J. de Tobel, die naar Rotterdam is gekomen om de Belg te verhoren. De commissaris is in gezelschap van de inspecteur van de gerechtelijke politie te Ant werpen, R. Somers, de gerechtelijke officier F. Peeters en de inspecteur van de gerechtelijke politie A. Thien- pont, de beide laatsten uit Gent. De verhoren begonnen gisteren en hebben voortgeduurd tot vanmorgen Paus Johannes zal deze zomer alleen op maandagen, woensdagen en zaterdagen particuliere en speciale audiënties verlenen om meer tijd te „Vrijheren van het woud", hebben voor zijn werk op apostolisch alle leeftijden. gebied. De algemene audiënties zul- „Alias Jesse James", 14 j.jlen onveranderd op woensdagen en „Fanfare" alle leeftijden. zaterdagen worden gehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN WILD GEWORDEN KOE MAAKTE DOLLE RIT DOOR ALPHEN. Maandagmorgen omstreeks kwart voor twaalf zorgde een op hol gesla gen koe voor een wild-west-toneeltje open, er stonden een aantal mensen met fietsen voor te wachten, alsook enkele auto's. Bij de brug schoof het dier onder de afsluitbomen door, doch bleef bij de hoge wal vóór het water slaan, keerde terug, ramde toen een bestelauto van de constructiewerk plaats Grimbergen en zette koers naar de andere winkelstraat, in de straten van Alphen aan den Raadhuisstraat. Aan het einde van Rijn. De dolle rit van het dier begon deze straat belandde de nog steeds in de Hooftstraat en eindigde in denjet vermoeid schijnende koe in en- Raadhuisctraat, waar een agent vankele voortuinen, waarin veel werd politie, de heer M. Fokker, kans heeft beschadigd. gezien het beest met één schot uit een karabijn neer te vellen. De dolle rit heeft geen persoonlijke slacht offers geëist. Slechts een bestelauto van de constructiewerkplaats van de fa. H. J. Grimbergen moest het zwaar ontgelden. De wilde draf van de koe, die op weg was naar een slachtplaats, begon in de Hooftstraat, waar uit de vee auto van de expediteur Van Varik een koe was uitgeladen Men had echter verzuimd de klap van de auto weer te sluiten. Van die gelegenheid heeft de andere koe, die nog verder getransporteerd moest worden, kans gezien een poging tot ontvluchten te ondernemen. Het dier draafde op eigen gelegenheid uit de laadbak van de auto, vloog eerst een pakhuis bin nen van de aardappelhandel A. v. d. Hoek en keerde daaruit terug toen het zijn weg versperd zag. Dat kan de weg naar de vrijheid niet zijn zal het dier wel hebben gedacht en ren de, zijn vaart steeds versnellend, door de drukke Van Mandersloostraat waar het iedereen die het maar zag, dè schrik om het hart deed slaan. Het werd een wilde draf, waarin het beest moedig werd gevolgd door en kele stevige mannen, waaronder en kele slagers met grote messen. In de Intussen was ook de politie ter been, nauwgezet de gang van de dolle koe volgend. In een van de tuinen waagde een der agenten een schot uit een pistool, doch de kogel ketste af en de agent, tegen wie zich het dolle beest nu keerde, moest door ijlings over een muur te springen het vege lijf redden. Een van zijn colle ga's, de heer M. Fokker, die met een karabijn gewapend was, had .meer succes. Met slechts één schot kwam een einde aan de wild-west-rit, die voor de koe geen vlucht naar de vrij heid betekende. Nu kwam toch nog een flink slagersmes van pas, waarna het dier werd vervoerd naar de ge meentelijke slachtplaats LEIDERDORP Concert. Hedenavond geeft de Leiderdorpse Harmoniekapel o.l.v. kapelmeester Boelhouwer, een con cert aan de Eikenlaan. Aanvang 8 uur. Zwemmen. A.s. zaterdag 8 aug. 5 uur nam. zullen in 't Leiderdorpse zwembad Volkszwemwedstrijden wor den gehouden. Deelname staat open voor inwoners van Leiderdorp, Zoe- terwoude en gedeelte Leiden Hoge Rijndijk. Geb.: Eelco J., z. v. W. R. Kooper Van Mandersloostraat maakte het en T. A. v. d. Tuuk; Koenraad C. dier nog een omweggetje en stoof de Koekebakkersteeg in naar de Oud.e Rijn toe. Vandaar keerde het weer op zijn weg terug en draafde verder de winkelstraat door in de richting van de Alphense brug. De brug was juist W., z. v. W. F. Neuman en A. Wennekers; Johannes, z. v. J. Heij- koop en C. Rietkerk; Erik H., z. v. W. A. Loeven en D. Bruijn. Ondertr.: H. H. Blöte, 24 jr. en A. v. Atten, 21 jr. LIJST VAN VERTROKKEN PERSONEN E. A. Covers, Noordeinde 50 naar Nij- IN DE WEEK VAN 23 T.M. 29 JULI 1959 megen. Molenstraat 54; E. H. Hulshoff Pol, Rapenburg 122 naar 's-Gravenhage, Diepenburchstr. 100; H. Snoeken, Rapen burg 131 naar Wassenaar, Gr. Haese- broekseweg 2; C. G. Diebeis geb. de Ja ger, Burggravenlaan 1 naar Venlo, Ko- ninginnesingel 46; R. H. W. Binnendijk geb. Roodakker, Pr. Hendrikstr. 4 naar 's-Gravenhage, Boekhorststr. 54; E. Huis man geb. Meinderink, Bernhardstr. 51 naar Abcoude, Stationsplein 1; J. W. Kaak, Oosterstraat 74 naar Eindhoven, Hertog Jan I laan 9; C. M. van der SchriÉÉ® Haarlemmerstr. 119 naar Was- senaa^pt. v. 's-Gravensandeweg 107; H. G. Piitzer, Herengracht 100 naar .»ssen, Vaart NZ 144; J. Binnendijk, N. Runder- steeg 8 naar 's-Gravenhage, Boekhorst str. 54; P. Houmes, v. Oldenbarnev.str. naar Sassenhefm, Mennenweg 15; W. A. J. Jongbloed en fam., Witte Singel 9 naar Sas v. Gent, Plataanstr. 23; W Sloos en fam., Lekstraat 11 naar Katwijk, B. v. Wassenaerlaan 60; A. L. A. van der Made en fam., J. Poststr. 15 naar Gel drop, Wielewaal 48; J. A. Schadee en fam., Zwarte Pad 10 naar Beverwijk, Belgielaan 59; F. H. van Gorkum en fam., Mauritsstr. 77 naar Zoeterwoude, Reinegommerstr. 1; H. van de Water en fam., Roodborststr. 54 naar Alphen a. d. Rijn, Leeuwerikstr. 132; J Gerretsen en fam.. Houtlaan 7a naar Bloemendaal, Ver. Europalaan 8; A. Kooreman geb. Hoek en fam., Stieltjesstr. 42 naar Amers foort, Dommelstraat 24; J. V. van Zui- dam en fam., Kanaalweg 83 naar Nederl Antillen; P. A. M. van der Boog en fam. Lorentzkade 17 naar Alkemade, Binnen weg 58; B. van Voorthuijzen en fam., Mo- lensteeg 18 naar Alphen a. d. Rijn, Karei Doormanstraat 31; A. V. Voorthuijzen geb de Jong en fam., Molensteeg 18 naar Alphen a. d. Rijn, Karei Doormanstraat 31; F. E. Smith en fam., Houtstraat 1 naar Australië; M. W. C. Paardekooper geb. Soontiëns, Boshuizerkade 117 naar China; H. M J A. Henntman geb, Morsch en fam., Haagweg 41 naar Brits Oost Afrika; H. Mol en fam., Zoeterw. weg 140 naar Oegstgeest, Pr. Beatrixlaan 28; C. E. Schippers en fam., v. Vollenh. plein 63 naar Vlaardingen, Plein 1940 27; J. L. van Buuren en fam., Krauwelsteeg 11a naar Den Helder, Bilitonstraat 26; H. I. van Geel en fam., de Wetstraat 8 naar Canada; J. M. van der Valk, Modder manstraat 51 naar Voorschoten, J. W. Frisostr. 5 II; C. M. Bink, Munnikenstr. 87 naar 's-Gravenhage, Houtzagersingel 33; J. Visser, Voorstraat 14 naar Voor schoten. C. Huygensstraat 14; E. J. Co- ret. Oude Vest 85 naar Oegstgeest, Flora laan 3; M. C. Moolenaar, Rijnsburgerweg 10 naar 's-Gravenhage. P. Buijsstraat 6; Baron G. W. van der Feltz, J. v. Gooijen- kade 1 naar Amsterdam, Nassaukade 379 II; D. Fuchs, Herenstraat 145 naar 's-Gra- wijk ZH, J. Israëlslaan 176; M. Molen venhage, Banstraat 12; M. G. Kuhl, Roo- kamp geb. Hofland, J. de Wittstr. 9 naar denburgerstr. 57 naar Noordwijk, v. Rijswijk Z.H., J Israëlslaan 176; T. van Speyckstraat 4; J. A M. Govaert, Noord- der Zwet, v. Hogendorpstr. 17 naar Ned. i einde 50 naar' Stein, Mauritsweg 61; M. Nieuw Guinea. mansstr. 53 naar 's-Gravenhage, School- meesterstr. 22: H. Volten, Vondellaan 26 naar Moordrecht, Moordr. Tiendeweg a.b. w.s. „Zonzij"; G. J. Zweers, Witte Singel 41 naar Gouda, Fluw. Singel 70; C. Suanet, v. d, Brandelerkade 14 naar Alphen a. d. Rijn, Leeuwerikstr. 112; A Vis, B. Roozenboomstr. 8 naar Oegst geest, Nassaulaan 5; C. A. R. Rijnders geb. Verberg, Kanaalweg 41 naar Am sterdam, Borssenburgstr. 5; H. Mieremtt, Hogewoerd 38 naar Duitsland; J G. D. de Jong, geb. v. Gulik, Plantsoen 77 naar 'sGravenhage, Haagweg 377; J. van Triet 5e Binnenv. grt. 2 naar Wassenaar, Tuin pad 73; W. R. J. Klaassen, H. de Groot straat 15 naar Voorburg, Einddorpstr. 2; A. R. Frantsen, Nieuwe Rijn 8 naar Rot terdam, Lede 22; H. Boogaard, Rijnsbur gerweg 86 naar Huizen N.H., Boven Lan- gewijnseweg 41; J. J. W. van Haga, Haag weg 56 naar Rotterdam, Schiekade 122c; M. van Welsum, Zoeterw singel 2 naar Leidschendam, Kon. Wilhelminalaan 25: N. Crama, Hartmanstr. 13 naar 's-Gra venhage, Malakaastr. 72; P. J. G. F. Mo lenkamp, R- en Schiekade 60 naar Rijs- H. van Anrooij en fam., rijksambtenaar, Corn. Schuytlaan 104; D. M. A. J. van der Gugten en fam., Scheepswerkt. kun dige, v. Vollenhovenplein 45; M. J. Bea- ling en fam., werktuigk.ingenieur, Hoge Rijndijk 19; IJ. de Boer en fam., verte genwoordiger. Corn. Schuytlaan 90; L. C. Snel en fam., verpleger, v. Stuyve- santhof 55; H. L. Bock, rijksambtenaar, Lammenschansw. 180; A. J. N. J. Witte- man en fam., onderwijzer BLO, Vondel laan 18; P. Sierat en fam., zendingspre dikant, Lammenschansweg 31; D. N. F. Kiehl en fam., ambtenaar RU, Rijnsbur- gerw'eg 140; E. B. de Jong en fam., bouwk. tekenaar, Lijsterstr. 12; A. C. Sachumsky geb. van Dooremaal en fam., Kanaalweg 83; M. M. C. Aalbers, Witte Rozenstr. 16; S. N. Kwee geb. Jap, v. Swietenstraat 21; H. E. Waldt Bree- straat 51; D. E. Waldt, huisschilder, Breestraat 51; T. Gast geb. ter Kuile. v. Swietenstraat 47; P. S. Veerman, Witte Singel 93; J. de Graaf, Jan v. Goijenkade 13; M. Jongsma, Rijnsburgerweg 4; F. A. van Rooijen, Javastraat 8; H. Oranje, Tomatenstraat 60; L. de Vries, Nic. Beets- straat 11a; M. Kramer, h. i.d. huishou ding, Rijnsburgerweg 26; J. Bakker geb. Tromp, v. Vollenhovenplein 27; L. J. M. Rodenrijs, coupeust, Haarlemmerstraat 216a; C. W. Heblij, Bernhardstraat 2; M. A. H. van Teijlingen h. i. d. huishouding Rijnsburgerweg 127; E. Meiiet, Bouwe- louwensteeg 50; C. J. M. Langezaal, Nieuwe Rijn 93; N. Tan, Burggravenlaan 236; H. van den Broek, Boerhaavelaan 47; R. E. Goilo, Boerhaavelaan 47; H. W. J. van Dael, Herengracht 45a; A. M. K. Tijdink, verpleegster, Mezenstraat 2; N. van der Vlist, Haarlemmerstraat 17; J. Schreurs, geb. Mieremet, Zoeterwoudse- singel 77; L. G. Trompers, Zoeterwoud- sesingel 77; J. Kramer, onderh. monteur, Sumatrastraat 98a; E. A. Finch, secre taresse, Rijnsburgerweg 125a; J. J. van der Geest, motorhandelaar, Pieterskerk gracht 6a; M. G. J. van der Hoeven, carosseriebouwer, ab. Spoorhaven; P. J. W. Wijnsouw, auto-monteur, a.b. bij Su- matrastraat 57B. A. T. Koster, v. Ho- gendorpstraat 5; J. J. Glasbergen, lak- spuiter. Lusthoflaan 46; B. M. de Bruin, landmeetkundige, Fagelstraat 30; P. R. Kamp, Breestraat 163; J. C. van Eek geb. de Vries, Ed. van Beinumstraat 41; M. H. van Rijkom, geb. Dirkse, de Ridder straat 14; E. M. Koevoet geb. Philipsen, kantoorbediende, Sumatrastraat 92; M. J. Baak, scheepswerktuigkundige, Rooden- burgerstraat 63. HILLEGOM Aanrijding Tengevolge van een aanrijding tussen motor en auto van morgen om half twaalf te Hillegom werd de duozitster van de motor, een inwoonster van Zaandam, ern stig gekwetst. De motorrijder kwam van de Meer beekstraat en reed in de richting Hoofdstraat. Uit de richting Leiden naderde een auto, waarin Engelse touristen gezeten waren. De motor rijder verleende op het kruispunt geen voorrang. De duo-zitster, vrouw van de bestuurder van het motor rijwiel, werd met een dubbele been breuk en verschillende kwetsuren naar het Diakonessenhuis te Haarlem overgebracht. KATWIJK Onvoorzichtigheid. Op de Prin- cestraat reed een wielrijder tegen een portier van een auto op, dat juist op het moment dat hij passeer de door de autoberijder geopend werd De ruit van de auto brak. Proces verbaal tegen de automobilist volgt. WASSENAAR Wassenaars zomerfeest Morgen, woensdag 5 augustus is de eerste dag van het traditionele zomerfeest, dat georganiseerd wordt door de Was- senaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina". Op het terrein in de Berkheistraat. grenzend aan het ter rein waar het nieuwe bejaardente huis gebouwd wordt, is weer een kermis ingericht met diverse attrac ties. Het feestprogramma wordt 's mor gens half 9 geopend door de muziek vereniging Excelsior, die met de nieuwe drumband een mars zal ma ken door het dorp. De mars begint op het Dorpsplein. Om kwart over 9 beginnen op het terrein aan de Duinrellweg de kin derspelen. Er zullen wedstrijden ge houden worden in het ringsteken op de fiets, zaklopen, bekerdragen, naald- en draadrace, stoelendans, 'n verkeersspel onder leiding van de verkeerspolitie, goalschieten en step- penraces. Om 11 uur worden op de Heerenweg ringrijderijen gehouden voor dames en heren te paard. 's Middags half 2 beginnen op de Storm van 's Gravesandeweg tussen van Zuylen van Nijeveltstraat en Duinrellweg behendigheidswedstrij den voor bromfietsers, een nieuw programmapunt in de zomerfeesten. Van 6 tot 8 uur 's avonds vinden op het terrein aan de Berkheistraat wedstrijden in het kuipjesteken en het mastklimmen plaats. Na een concert door Excelsior op het Plein van 8 tot 9 uur blijft het kermister rein nog tot 1 uur 's nachts ge opend. half vijf. Toen zijn politiemannen en verdachte gaan slapen en in de loop van de ochtend heeft men hem an dermaal onder het mes genomen. Toen de man in de Maasstad werd aangehouden was hij in het bezit van een negen mm revolver, eenzelfde als waarmee op de Belgische pastoor geschoten is. Zo is gebleken uit de hulzen, die de onverlaat in Lede- berg had achtergelaten en de Bel gische politiemannen menen hierin een sterke aanwijzing te hebben. Dat de huishoudster van de pastoor de gearresteerde niet van foto's heeft herkend noemt de commissaris zeer wel mogelijk, omdat men over een oude foto beschikte. Tot duver heeft B. zeventien mis drijven bekend. Hierbij zijn een aan tal overvallen, die hij tezamen heeft gepleegd met de inmiddels gearres teerde Belg K. de B. Een ervan is bij een poging gebleven. Het twee tal achtervolgde nl. op de nieuwe weg van Antwerpen naar Duitsland een personenauto. B schoot op de banden om de wagen te doen stop pen. Zijn maat wilde van schietpar tijen evenwel niet weten en draaide het stuur om. Verder hebben zij volgens de com missaris nog vijf a zes autodiefstal len op hun geweten, op een na waren alle wagens „Citroëns", een merk, waarin De B. „gespecialiseerd" was. Op het ogenblik acht men alleen de moord op de pastoor van belang en het verhoor zal zich daarop dan ook voornamelijk richten. De Belgi sche autoriteiten denken morgen weer naar huis te gaan. De uitlevering van B. is aangevraagd, doch men neemt aan, dat het nog wel enkele weken zal duren voordat de Antwerpenaar in de Scheldestad achter de tralies zal zitten. De man, die volgens de commissaris een onrustige indruk maakt, is al eens eerder voor een overval veroor deeld. De andere verdachte heeft nog een blanco strafregister. In vroe ger jaren is B. artiest geweest. Hij werkte op kermissen als steile-wand- rijder. KAPPERSBEDIENDE OP SCHIPHOL GEARRESTEERD Een bediende van de op de Am sterdamse luchthaven gevestigde kapsalons, de 41-jarige P. F. is door de rijkspolitie gearresteerd wegens verduistering van ontvangen bedra gen. Sedert augustus van het vorig jaar heeft de bediende, die in 1955 in dienst trad, bij voortduring slechts een gedeelte van de van cliënten ontvangen bedragen op de kassa aangeslagen. Na verhoord te zijn door de dienst luchtvaart van de rijkspolitie is P. F., die bekend heeft, voorgeleid bij de officier van justi tie te Haarlem. Naar de grootte van achtergehouden bedragen wordt een nader onderzoek ingesteld. Twee an dere bedienden uit dezelfde zaak zullen wegens heling worden ver volgd. AUTOMOBILIST AANGEHOUDEN Naar aanleiding van het dodelijk ongeval te Delft, waarbij de 43-jari- ge mevrouw A. van Heyenoort al daar, die bij haar 13-jarig dochtertje achterop de fiets zat, om het leven kwam is vanmorgen in Breda aan gehouden de bestuurder van de auto die bij dit ongeluk betrokken was en na 't ongeval was doorgereden. Vol gens de verklaringen van het meisje zou zij een duw van de auto heb ben gekregen. In hoeverre dit juist is, moet nog worden onderzocht, doch met het doorrijden na het on geluk heeft de autobestuurder in elk geval een strafbaar feit gepleegd. Onder grote belangstelling, zowel van de zijde van de jeugd als die van de ouderen, werd maandagavond het startschot gelost voor de eerste etappe van deze zes etappe's tellende wedstrijd voor de jeugd van 10-14 jaar. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam werden eerst de ploegen met bun ploegleiders aan de toeschouwers voorgesteld. Dit jaar rijden de ploegen niet meer voor de scholen doch onder de naam van de firma's door wie ze ge adopteerd zijn. Voor het eerst wordt er nu op tijd gereden, zodat elke renner geklasseerd wordt, waarbij de eerstaankomende een bonificatie krijgt van 10 seconden en de tweede van 5 seconden. Bovendien wordt ook gelet op het gedrag van de ren- nertjes, die door wangedrag zelfs strafpunten kunnen oplopen. Bij af wezigheid van de groepscomman dant der rijkspolitie te Lisse, adju dant H. G. Hendrikse, werd het startschot gelost door de heer Pollé, lid van de E.H.B.O. alhier. Om bij de start alles goed te laten verlopen liet men de rennertjes over een korte afstand geneutraliseerd rijden, doch zodra de course vrij ge geven werd ontspon- zich al direct een vinnige strijd om de leiding. Bij doorkomst na de eerste ronde gingen op de kop S. y. d. Ham, B. Rooyakkers, B. v. d. Lans, J. Lam- boo, T. Zeldenthuis met vlak daar achter een groot peloton. Hun tijd I was 8.30 min, gemiddeld 33.8 km per uur. De tweede ronde was het weer S. v d Ham, die als eerste doorkwam met als tweede N. de Kuiper. Ook na de derde en laatste ronde was het weer S. v. d. Ham, die als eerste door de finish kwam en zodoende winnaar werd van deze eerste etap pe. Nadat hem de gele trui was aan getrokken werd hij door toermiss Corry Wassenaar gefeliciteerd met zijn overwinning. In deze laatste ronde was het bij zonder hard gegaan, gemiddeld 41 km per uur. De uitslagen De uitslagen waren 1. S. v. d. Ham, tijd 24 min en 46 sec; 2. T. Zelden thuis 24.51; 3. N. de i^uyper 24.56; 4 W. v. d Veer; 5. B. Hagen: 6. K. Slagboom; 7. H. Verdegaal: 8. H. Warmerdam; 9. L. ten Hagen: 10 B. Boot allen in dezelfde tijd van 24 56. Het ploegenklassement ziet er uit als volgt: 1. Bronkhorstploeg 1 uur, 14 min. 38 sec.; 2. Gezamenl. Melk handel 1.14.43; 3. Tissing 1.14.48; 4. De Vlinder 1.14.48; 5. De Vrijdag 1.15.51. De strijdlustigste renner was N. de Kuyper, terwijl de prijs voor de on gelukkigste renner werd toegekend aan J. van Diest. Hedenavond wordt de tweede etap pe verreden. Dit is een ploegentijd rit over 10 ronden op de sintelbaan in het Gemeentelijk Sportpark. Be slissend is hier de tijd van de derde aankomende renner.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2