R IJ NS TREEK Scherp DUINSTREEK Op uw gezondheid, Bill WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Gouden priesterfeest van em pastoor i Schiphorst Emeritus pastoor J. C. H. M. Schip horst, sedert 1951 wonende in het Sint Josephpension te Alphen aan den Rijn. die het vorig jaar in intie me kring zijn 75-jarige leeftijd vier de, herdenkt op 15 16 en 17 augus tus a.s. wijze zijn 50e priesterjaar. Em. pastoor Schiphorst is 9 sep tember 1883 te Schiedam geboren, op 15 augustus 1909 in Haarlem door mgr. A. J. Callier z.g tot priester ge wijd en tot kapelaan benoemd te Zie- rikzee. Zijn eerste plechtige H. Mis heeft hij in Nijmegen opgedragen, waar heen tijdens zijn theologische studiën zijn ouders uit Schiedam waren ver huisd. Met toestemming van de toen Voorts richtte oud-pastoor Schip horst in 1925 de Memisa (Medische- Missie-Actie) op en gaf de stoot tot de uitgave van het geïllustreerd Me disch Missie-maandblad de oprich ting van een jaarlijkse medische mis siecursus voor missionarissen, de me dische statistiekafdeling en tot de stichting van het Nederlands Missie Museum. Tijdens zijn eerste pastoraat te Kat wijk heeft oud-pastoor Schiphorst ook veel voor die parochie gedaan. Zijn grootste werk was daai de ver fraaiing van de parochiekerk en de activering van het eucharistisch ker kelijk leven van zijn parochianen. Ook de school had zijn warme be langstelling. In Amsterdam richtte hij in 1939 de Amsterdamse Missie Organisatie op, beijverde zich voor de Miva (de Missie Verkeersmiddelen Actie). Oud-pastoor Schiphorst was ook lid van het dagelijks bestuur van het Apostolaat van de Hereniging, het- malige aartsbisschop mgr. H. v. d welk hij. samen met wijlen pater Van a-,1 Keulen, redemptorist, tot grote bloei heeft gebracht. In Amsterdam stichtte hii o.a. de eerste Nederlandse r.k. Montessori school voor 1. o, Zijn laatste grote werk in Amster- Wetering, bleef óud-pastoor Schip horst werkzaam in het Haarlemse dio cees. In 1912 werd hij als kapelaan over geplaatst naar Leidschendam; in 1914 ging hij naar Rotterdam, waar hij 14 jaar als kapelaan werkzaam was in! dam. dat een internationaal karakter de dekenale parochie van mgr. P. had, was het voorbereiden en orga- Thier Daarna volgde zijn benoeming niseren van een grandioos Eucharis- tot kapelaan van de parochie „De tisch feest in het Amsterdamse sta- Liefde" te Amsterdam In 1930 werd dion, ter gelegenheid van het 6e de jubilaris benoemd tot pastoor te eeuwfeest van het H. Sacrament in Katwijk en in 1933 ging hij opnieuw! 1946. welke luisterrijke viering door naar Amsterdam, doch thans als pas-mgr J. P. Huibers, bisschop van Haar toor van de Sint Bonifacius-parochie] lem in het Concertgebouw te Amster aldaar waar hii 18 jaar als herder! dam werd geopend, fungeerde, tot de hissehop hem in Het gouden priesterfeest van oud- 1951 emeritaat verleende en hii zichpastoor Schiphorst wordt zaterdag 15 in het Sint Josenhnension te Alphen I augustus om tien uur kerkelijk ge- aan den Riin vestigde Oud-pastoor Schipnorst vatte zijn priesterlijke arbeid zeer ruim op. Zijn werk bleef niet beperkt tot het spe cifieke herdersambt en zielzorg. Hij is een van de belangrijkste geestelij ke pioniers van de r.k. Verkenners in Nederland. Met toestemming van de Haarlemse bisschop, wijlen mgr. A. J. Callier. richtte hij samen met wiilen prof. mr. Van der Heijden, wijlen dr. Huddleston Slater wijlen J. Fngels, W. Looijaards e.a., allen te Rotterdam de S'nt Laurentius-groep van de kath. verkenners in de Maas stad op. Dit was een uitzichtloos ex periment, maar weldra bleek, mede dank zij het doorzettingsvermogen van oud-pastoor Schiphorst en zijn naaste medewerkers, dat de jonge groep baanbrekend werk zou ver richten en in feite de grondslag werd voor de Verkennerij in heel Neder land. Hpt heeft evenwel nog tien iaar geduurd alvorens de nieuwe katho lieke jeugdorganisatie door alle Ne derlandse bisschoppen als zodanig werd erkend. Ook richtte hij in Rotterdam de r.k. Burgerjongelingsvereniging op voor jonge middenstanders. Behalve voor de jeugd heeft oud pastoor Schiphorst zich vooral ook veel beijv-rd voor de missiën. Er was op dit gebied nog niets toen wijlen mgr. Callier hem aanstelde tot pre sident van het Rotterdams Missieco mité dat hij eerst had opgericht, als mede tot hoofd van het Genootschap van de H. Kindsheid. Tijdens zijn leiding groeide dit laatste uit van nauwelijks 200 tot ruim 5000 leden In zijn eerstgenoemde functie orga niseerde hij in 1920 de eerste missie- week in de Oppert (school van de Dominicanessen) te Rotterdam Deze missie-week. waaraan een grootse missie-tentoonstelling en -actie was verbonden bleef naamloos maar het enorme onverwachte succes leeft nog ir. veler herinnering. De missie-weken werden weldra in heel Nederland en daarbuiten nagevolgd. vierd met een plechtige hoogmis, tij aens welke ziin neef. pastoor Laur Schiphorst O.P. uit Nijmegen in de vernieuwde kapel van het St. Jo sephpension de feestpredikatie zal houden Assistentie bij de H. Mis verlenen zijn beide neven. Na de H. Mis zal Marius Monnikendam, een vriend van de jubilaris een kort or gelspel verzorgen. Van 12 tot 14 uur is er een recep tie, toegankelijk voor iedereen in le grote nieuwe recreatiezaal van ge noemd pension. Om 5 uur volgt in het internationaal vogelpark „Avi fauna"' een feestdiner. Zondag 16 augustus is er om 8.30 uur in het pension een plechtige Hoogmis voor de eerw. zusters en de pensiongasten. Om 10.30 uur krijgen de huisgenoten van het pension ge legenheid de jubilaris geluk te wen sen Van 710 uur des avonds treedt de Amsterdamse toneelgroep „Het Voetlicht" op. Maandag 17 augustus is er feest voor de priestervrienden in hotel- restaurant „Toor" te Alphen aan den Rijn. ZILVEREN PROFESSIEFEEST Zondag 9 augustus a.s. hoopt zuster M. Rumolda ('n de wereld S. Huite- ma, geboren te Burgwerd Fr.) haar zilveren professiefeest te vieren van de congregatie van de Zusters van St. Joseph, te Amersfoort. Zuster Rumolda is 31 december 1941 overgeplaatst naar het Sint Joseph pension te Alphen aan den Rijn, waar ze vaklerales vrouwelijke en nuttige handwerken is op de r.k. ulo school, sedert september 1945 en op de g.l.o. en v.g.l.o. scholen sedert september 1947. Het, feest wordt kerkelijk in het pension gevierd met eer gezongen H. Mis om 7 uur des morgens en een sluitingslof om 14.3C uur in de kapel Om 11.30- -12.30 uur er receptie voor belangstellenden van buiten het pension, voorafgegaan door een re ceptie voor de bewoners van het pen sion. „De Blauwband". De postduiven vereniging „De Blauwband" nam met 302 jonge duiven deel aan de wed vlucht vanaf St. Chislain waar de dui ven om 11.40 gelost werden. Aan komst eerste duif: 15.23.18 uur. Uitslag luidt: H. Lexks 1; H. W. Martens 2, S. Blauw 3; H. van Vegten 4. 9, 10; J. Verkade 5; Gebr. de Wit 6; A. Ekelschot 7: Gebr. Hasselaar 11; H. S. Mens 15; van Klaveren en Co 16; E. v. d. Werf 19; C. van Ofwegen 20; Landaal 21; G. Bruines 25; E. van Egmond 27. Verbouwing. Niet het pand Sta tionsstraat 36 waarin haar kantoor edert enkele jaren is gevestigd maar het naastgelegen huis 34 wordt ver bouwd tot bankgebouw voor de Ned. Credietbank n.v. No. 514. Horizontaal: 1. bezittelijk voornaamwoord, 3. sultanaat aan de Perzische Golf, 7. rivier oostelijk van de Oeralrivier, 9. stadje in Neder- Silezië, 11. cirkelvormig baksel, 12. rivier in Italië, 14. voorgeschreven kerkgebruik, 16. voorzetsel, 18. taaie aardsoort, 20. meisjesnaam, 22. schei kundig element (afk.), 23. boeren kool (gewestelijk), 25. soort van hond, 27. hogepriester te Silo, 29. jongensnaam, 30. vreemde munt, 32. klank, 33. lengtemaat (afk.). Verticaal: 2. bron, 3. rivier in Si berië, 4. makker, 5. zuster, 6. boom, 8. tijding, 10. salaris, 11. niet echt, 13. verstand, 15. honigbij, 17. wed denschap, 19. einde, 21. zijtak Elbe, 24. stad in Noorwegen, 26. wilde haver, 28. water in Nederl., 29. staat meestal boven drukwerk, 31. voor zetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. Rama, 4. spar, 7. aleer, 9. pastinaak, 10. pet, 11. ets, 15. standaard, 18. Diana, 19. roek, 20. tram. Verticaal: 1. rups, 2. maskerade, 3. alt, 4. sen, 5. praatvaar, 6. riks, 8. eik, 12. Aser, 13. Ida, 14. adem, 16. nix, merdam met bloemen werden gehul- 17. ant. Idigd. De gemaakte tijden gelden al- HILLEGOM MOTORRIJDER VERLEENDE GEEN VOORRANG Dinsdagmorgen om half twaalf had hier een ernstige aanrijding plaats. De motorrijder J. de V. wo nende te Zaandam met op de duo zijn echtgenote, reed vanuit de Raadhuisstraat in de richting van de Hoofdstraat toen vanuit de richting T.isse een auto. bestuurd door de En gelsman R. M. uit Sheffield, met als medepassagier een vriend met wien hij in Nederland de vacantie door bracht, kwam aanrijden. De heer J d, V. dacht, volgens zijn verklaring aan de politie, nog gemakkelijk te kunnen passeren Dit bleek echter niet het geval, want de auto reen te gen genoemde motor op. De botsing had ernstige gevolgen voor mevr. De V. Nadat zij het politiebureau was binnengedragen bleek dat zij, behal ve verschillende andere kwetsuren een dubbele beenbreuk had opgelo pen. Zij werd per ziekenauto naar het Diaconessenziekenhuis te Haar lem vervoerd. LISSE TISSING-PLOEG WINT PLOEGEN TIJDRIT IN TOUR DE LISSE. In het gemeentelijk sportpark werd dinsdagavond de tweede etappe van de Tour de Lisse verreden, bestaande uit een ploegentijdrit over 10 ronden. Ook op deze avond was de belang stelling weer groot en allen hebben kunnen genieten van een spannende strijd, waarbij de aanmoedigingen niet van de lucht waren. Als eerste ging van start de Bronk- horstploeg met dc gele-truidrager S. v. d. Ham, en ploegleider J. Koop. Er werd al direct een hoog tempo ingezet, doch van belang was de tijd van de derde aankomende renner, daar deze voor het ploegenklasse- ment gold. Het waren de renners S. v d. Ham, J. Hogervorst en G. Smak man die finishten in een tijd van 7 min. 37.2 sec. De ploeg van de Gezamenlijke Melkhandelaren onder leiding van S. v. d. Poll deed er precies 3 seconden korter over en het waren de renners T Zeldenthuis, B. Hagen en H. War merdam, die dit bewerkstelligden. De als derde gestarte De Vlinder- ploeg met ploegleider H. v. d. Zwet was minder snel en haar tijd werd 7 min. 45.6 sec. met de renners L. ten Hagen, J. Boot en B. Boot. Onder leiding van H. Slingerland deed de Vrijdag-ploeg het heel wat beter. Deze finishte in 7 min. 37.8 sec. en hiervoor zorgden de renners N. de Kuyper, H. Verdegaal en H. Stuifbergen. De als laatste gestarte Tissing-ploeg met ploegleider J. van Dijk, liet het beste staaltje van tijdrijden zien. Goed aflossend aan kop werd ronde na ronde afgelegd. Dat moest een goe de tijd worden en na 10 ronden werd afgedrukt 7 min. 15.6 sec., juist enige seconden boven het record van ver leden jaar. De eerste drie aanko menden waren K. Slagboom, J. Lam- boo en B. v. d. Lans, die hiermede de ploegen-tijdrit wonnen en daar voor door de tour-miss Plonie War- I leen voor het ploegenklassement, zodat het individuele klassement geen wijziging onderging. Na deze tweede etappe ziet het al- geen ploegenklassement er als volgt uit: 1. Tissing-ploeg 1.21.53. 2. Gez. Melkhandel-ploeg 1.22.12. 3. Bronk- horstploeg 1..22.15. 4. Vlinderploeg 1.22.33. 5. Vrijdag-ploeg 1.23.28. Intermezzo. Tussen de bedrijven door werden door renners van de Ren- en Tour- vereniging „De Bollenstreek" enige achtervolgingsritten gereden. Bij de nieuwelingen werd de strijd over zes ronden gewonnen door de Tour-de Lisse-winnaar in 1957 N. Castien in 3.47.4, de tijd van De Wolf was 3.54.4. De wedstrijd over 10 baanronden tussen de amateurs Jos. Koop en Jan van Dijk werd een overwinning voor laatstgenoemde in 6.16.2, de tijd van Jos Koop was 6.20.8. Vanavond vindt op het parcours Spekkelaan, Loosterweg, Essenlaan, Achterweg de derde etappe plaats. Er zullen vier ronden worden gere den. KATWIJK Duivensport Met 280 jonge dui ven hield de po9tduivenveren. „De Rhijnmonders" een wedvlucht van af Sittard, afstand 167 km. Ze wer den gelost om 12 uur met bewolkte lucht en noordwestenwind. Eerst- aankomende duif om 15 uur 2 min. 44 sec., gem. snelheid 915 m. p.m. De uitslagen waren als volgt: J. de Winter i, 3; B. Pouw 2, 5, 6, 8, 9, 10; L. van Duyn 4; Jac. Heemskerk 7. Geboren. Gerrit z. v. L. Melissant en E. de Lange. Ronald z. v. J. Pool en N. van Egmond. Cat.harina Th. M. d. v. M. A. Klasen en A. P. van den Broek. Willem S. z. van C. de Best en C. van der Dool. Edward K. z. v. H. Fidder en H. W. Anröchte. Marij ke G. J. d. v. J. van Duyvenbode en A. van Rijn. Janny d. v. A. van der Panne en D. Meijvogel. Petronella G. d. v. H. N. van Duyn en D. van der Steeg. Agatha d. v. J. van der Plas en A. de Vreugd. Ondertrouwd: R. Messemaker en M. Remmelzwaal. Getrouwd: P. H. J. Rappeilles en J. Blinxma. C. van Houten en K. de Rooy. J. Aandewiel en K. Harteveld. H. Meijvogel en A. Pronk. P. A. Piers en A. Henta. C. M. v. d. Burg en C. Souverein. Overleden: W. van der Plas 82 j. H. Haasnoot 90 j. E. A. C. Grijs 58 jaar. D. Voorrecht 88 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Gevonden voorwerpen Sedert de vorige opgave werden bij de po litie alhier de volgende zaken als gevonden aangegeven en tot dusver niet door de verliezers opgehaald: groene-autoped op luchtbanden; een sleutelring (speldmodel) met 4 sleu tels; kinderbril; bedelarmbandje; briletui; veiüngkist; beige portemon- naie (portefeuille-model) met in houd; grijze jongenskous; rood lede ren schooltas met schriften; zwarte poedel met rode halsband; houten waterpas; nylon dameshandschoen; bruine lederen damesportemonnaie met inhoud; dubbele fietstas, inhou dende overall; sleutel; regenjas; handdoek met ingerolde zwembroek - Om kwart over twee gistermid dag is de negenjarige H. Laman, wo nend aan de Vaartkade te Leiden, met zijn fietsje gevallen op de hoek van de Maredijk en de Aloëlaan. Hij brak zijn linker-sleutelbeen en kreeg een hoofdwonde. De 16-jarige Leidse monteur N. Nievaart, die aan de Anna van Bu- renhof woont viel met zijn bromfiets gisteravond om acht uur op het Sta tionsplein. Hij kreeg verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding en de EHD bracht hem naar het Aca demisch Ziekenhuis. Waarschijnlijk verloor de bromfietser de macht over zijn stuur, omdat dit even voor de val wat losser was gezet. Postduiven Wedvlucht vanuit Weert op 18 juli met in concours jonge duiven. lDuivenbode; 2-8-17-24 M. Vreugd; 3-5-18 J. Roest; 4-19 C. v. d. Zwart; 6-12-13 Th. v. d. Krogt; 7 C. v. d. Veek; 9. C. Drost; 10 K. Schaap; 11 J. M. v. d. Hulst; 14 L. J. Drost; 15 Tjebbes; 16 Jansen; 20 C. Vonk; 21 E. v. d. Hoof; 22 K. Monster; 23 v. Wezel; 25. J. Jungerius. Burgerlijke Stand Geboren: Maria C. dr v. K. H. Bak ker en A. A. Deijlius; Clazina dr v N. Jongbloed en A. M. Colpa; Johan nes zn v. A. Abspoel en C. Velthuij- sen; Eleonora H. A. dr v. H. Hoogen- hout en A. Kerpershoek; Ottolina I. W. dr v. H. J. Veldkamp en M. P. Lepelaar. Overleden: C. de Vries, 63 jr, man. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Zuider, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uui nam.; zond. 1-5 uur nam. (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Klokst. 25): Tentoonstellingen grafisch werk No- no Reinhold en Brusselse amateur- fotografen (t.m. 15 aug.). De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 aug.). BIOSCOPEN. De films in de week van 31 juli7 aug. zijn door de Kath. Film Cen trale al-s volgt gekeurd: ino: „The solid gold Cadillac", alle leeftijden. „Het complot der 39 stap pen", 14 jaar. or: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Trianon: „Alias Jesse James", 14 j. Rex: „Fanfare" alle leeftijden. (2x); bruine portemonnaie met in houd; rode autoped; damespantoffel; handdoek met ingerold een meisjes- en een jongenszwempak; 2 hengels; bruine portemonnaie met inhoud; badhanddoek; rode damesportemon naie. Inlichtingen betreffende bovenge noemde voorwerpen kunnen dage lijks van 5 tot 6 uur 's namiddags, worden ingewonnen bij de politie post in de Rijnstraat NOORDWIJK Uitbreiding Christus Koningschool Door het architectenbureau Sie- bers en Van Dael te Breda werd na mens het r.k. schoolbestuur het uit breiden van de Christus Koning- school aan de Hoogwakersbosstraat met twee lokalen gegund aan de fir ma C. G. J. Alkemade, alhier, voor een bedrag van 34990.—. Geboren: Johannes P. H. zn van J v. Rijn en M. v. d. Voort; Petro nella G. C. dr van J. van Rijn en M. v. d. Voort; Anna M. H. dr van G. Geerlings en J. Zonneveld; Theodo- rus Q. M. zn van J. Oostdam en C. v. Went; Yvonne dr van J. van Zuij- len J. Webber; Jacoba A. dr van A. G. v. d. Ploeg en M. A. C. Bierman; Johannes C. zn van P. M. Versteege en P. W. v. d. Zalm; Gerrit J. zn van G de Bruin en S. van Duijn; Thomas zn van W. Verloop en W. Stout; Cornelis W. H. zn van J. Smit en L. van Kampen. Ondertrouwd: J. P. de Winter en J. W. Warmenhoven; N/ Binnendijke en M. v. d. Haak. Getrouwd: J. C. A. Elshof en W. J. Th. Alkemade; W. Vink en A. E. Smit; J. Passchier en J. H. Karsten; W. J. Lange en A. M. Beugelsdijk; P. Bakker Schut en J. A. Pantekoek. ST0MPWIJK Jongenskoor. Het Jongenskoor „Semper Bene" heeft zijn jaarlijks uitgaansdag op 10 augustus a.s. De bus vertrekt half negen van „Het Blesse Paard" met onbekende bestem ming, althans voor de jongens. De directeur heeft een mooie reis op het programma staan, waarvan de jongens zeker zullen genieten. Er zijn een paar jongens die een contributieach terstand hebben, die voor de reis be gint, moet zijn ingehaald. De laatste gelegenheid om de contributie te be talen is zaterdag 8 aug. a.s. van 40 11 uur 's-morgens in de jongens school. HVS. Vrijdagavond a.s. 7 uur is er buitentraining voor de adspiranten en heren van de handbalvereniging HVS afd. Heren. NOORDWIJKERHOUT VVSB-jeugd in het N.K.S.-kamp te Zundert. Een groep van 17 jeug dige VVSB-leden is met enkele lei ders zondag j.l. op de fiets naar het N.K.S.-kamp in Zundert vertrokken voor een week sport en spel. Onze correspondent in Zundert, Wim van Denzen schrijft ons uit Zundert als volgt. „Nadat wij om 9.30 uur zondag uit Noord wij kerhout vertrokken, raakten wij in Leiden eerst de weg kwijt. Na enige rondzwervingen door oud Lei den vorden wij ten slotte toch de goede weg. Via Zoetermeer en met fantastisch weer kwamen wij in Rot terdam, waar de kinderhoofdjes oor zaak werden van de eerste (en ge lukkig enige) lekke band. Arie van der Klugt was het slachtoffer. Het was gelukkig juist tijd voor de bo terham en precies op tijd konden wij de tocht naar het zuiden voortzetten. Vanaf Rotterdam ging het in één ruk door naar Moerdijk, waar eventjes werd uitgeblazen. Daarna ging het door naar Breda, waar wij de eerste wegwijzer „Zundert" zagen. Nog 14 km. Kort voor Zundert werden de laatste boterhammen opgegeten en precies 18.30 uur arriveerden wij in onze pleisterplaats. De rit van 116 km zat er op. Op het terrein staan 15 legertenten. VVSB deelt zijn tent met een club uit Helvoirt. Nadat wij onze tent in orde hadden gebracht en de nodige instructies hadden ontvangen liep de dag teneinde. ^Dat wil zeggen: officieel! Want het bleek, dat de jongens, ondanks de lange fietstocht nog genoeg energie over hadden om tot laat in de avond gezellig bezig te blijven tot er van de zijde van de leiders een einde aan gemaakt werd. Maandagmorgen om half zeven was het appèl en min of meer uitgerust beginnen wij met frisse moed en vol verwachting aan onze eerste dag in het N.K.S.B.-kamp. Vanmorgen de vijfkmap en vanmiddag voetbal. Maar hierover hoort u in een vol gende brief meer. Postduivenver. „De Duinklievers". Uitslag van de wedvlucht met jon- duiven vanaf St. Chislain, een af stand van pl.m, 208 km. In concours waren 231 duiven. B. van der Linden 1, Gebr. Duivenvoordjn 2, J. Koomen 3. P. Duivenvoorde Azn. 4, P. Heshof 5, Pav. St. Aloysius 6, J. A. v. d. Berg 7, Gebr. Passchier 8, 9, Looijestijn v. d. Burg 11, Pav. St. Pieter 13, Pav. St. Jan 18, P Duivenvoorden Pzn. 23. G Kleverlaan 27. Peeters—Broekhof 29, v. d. BergDijkstra 34, Dj. Doe- ven 32, Jan Duindam 33, 38. Hok-kampioenschap Fond 1959: 1. v d. Berg—Dijkstra 487 pnt., 2. Gebr. Paschier 470 pnt., 4. P. Duivenvoorde voorde 439 pnt., 4. P. Duivenvoorde Azn. 434 pnt., 5. J. van Gijlswijk 433 punten. Duif-kampioen Fond 1959: 1. v. d. Berg—Dijkstra 473 pnt., 2. idem 463 pnt., 3. Gebr. Duivenvoorde 410 pnt. Deze 3 vogels behaalden op de 5 Fondvluchten 5 maal prijs. Geboren: Hendrika M dr van C. W. Plasmeijer en M. C. Th. van Schie. Overleden; Pieter Vissers 51 jr, echtg. van W. e. Pape; Johannes a. Kieboom 79 jr, wednr. van T. Deu- tekom. WASSENAAR ZWEMFEEST IN SPORTFONDSENBAD In het Sportfondsenbad werd dins dagavond, aan de vooravond van de Wassenaarse zomerfeesten een zwem feest gehouden, dat deze keer geor ganiseerd werd door de r.k. Zwem vereniging „Zilvermeeuwen" met me dewerking van enkele andere vereni gingen. Het programma vermeldde r.iet slechts serieuze zwemwedstrij den, doch ook aantrekkelijke wed strijdjes voor jongens en meisjes. Zo was er bijvoorbeeld een wedstrijd in het baksteenen duiken voor jongens en meisjes tot en met 10 jaar. Na vijf series volgden de finales. Bij de meis jes won J. Hoogkamer en bezetten C. Baars en A. Westgeest de 2e en 3e plaats Bij de jongens was de uit slag: 1. H. Schrijver, 2. P. Zeegers, 3. F. van Venrooij. Bij het zeeroverspel kwamen tel kens teams van twee jongens tegen elkaar uit. R. Edelman en L. Dompe ling volbrachten de opgave in de beste tijd: 24,5 sec.; H. de Vos en E. de Vos eindigden met 28 seconden op de tweede plaats en Aart Schrijver en Manfred Kurz die 30 seconden no dig hadden wonnen de derde prijs. G. Knol kreeg de prijs voor de origi neelste kleding. Na een zeer geslaagde demonstra tie in het kunstzwemmen door leden van de Haarlemse vereniging DWT kwamen meisjes van 11 tot en met 14 jaar in het water voor een wed strijd „droog naar de overkant". E. Looyestein toonde zich de beste, resp. gevolgd door S. Lausberg en A. Post. Voor de pauze was er verder nog een interessante demonstratie door leden van de Wassenaarse Reddings brigade. Het ringduiken voor meis jes werd gewonnen door J. Helder, 2. P. ter Braak, het ringduiken voor jongens door B. Gransjean en C. Schoorl. Het zwemfeest werd besloten met estafettewedstrijd tussen LGB uit Leiden en een Wassenaarse ploeg, samengesteld uit leden van de Zil vermeeuwen en van WIK. Het was de bedoeling geweest, dat Swift de Haagse kleuren zou verdedigen, maar deze vereniging liet verstek gaan. Het eindresultaat van de wedstrijden 4 x 50 meter wisselslag en vrije slag, resp. voor jongens en meisjes was. dat de Leidse Golfbrekers deze esta fette wonnen met 1 min. 13,1 sec. te gen Wassenaar 1.47.1. Marktberichten WOERDEN, 5 aug. Kaas Aan voer 168 partijen, eerste kwaliteit 2,152,21, tweede kwaliteit 2,02 2,14, extra kwaliteit tot 2,28, handel kalm. Deze vriendelijk lachende baas is de 105-jarige heer Bill Malbert u?' Huddersfield, die hier het glas heft op zijn verjaardag. Het is beslist nie' zijn eerste biertje: hij begon op achtjarige leeftijd met zijn dagelijks glr en drinkt nu nog een liter of zes per dag! Het bier is volgens hem dan ook de oorzaak, dat hij nog zo vief is. Voor het eerst in zijn lange leven draagt Bill nu een (zwakke) bril: „opdat ik het bier beter kan zien Hij leeft van een bescheiden pensioen van de Britse spoorwegen, waar hij als machinist werkzaam was.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10