DUINSTREEK De raad van Leidschendam blijft onbewoon bare woningen bewoonbaar achten Zaal berg's Fabrieken naar herstel van zaken terug DONDERDAG 30 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 maar wie het laatst lacht, De Nederlandse moppentapper Max Tailleur maakt per K.L.M. een grote reis naar het verre Oosten. Op weg naar Tokio wist hij zelfs aan de Noord pool het ijs te doen breken. Bij een tussenlanding van het vliegtuig op Anchorage (Alaska) vertelde hij de laatste Amsterdamse mop -aan een Eskimovrouw. Met groot succes, mogen we wel zeggen. N00RDWIJK Ter hoogte van de Duindamse Slag gebeurde in zee 'n niet alledaags on geval. Een zwemmer en de bemanning van een daar patrouillerende motor boot merkten elkaar eerst op 't laat ste moment op. De roerganger van de boot deed alles om de bader te ont wijken, doch zijn pogingen faalden, terwijl de zwemmer zich van het vaartuig trachtte af te duwen, doch dit gelukte evenmin. In het vrij on diepe'water kwam de boot dwars op de koers te liggen, waarbij de man in zee door de schroef werd getrof fen. Hij bekwam een hoofdwonde en letsel aan de handen. Dr. J. v. Nes verleende eerste hulp, waarna de hoofdwonde van het slachtoffer, een 39-jarige winkel bediende uit Rotterdam, die op een kampeerterrein vakantie hield, door dr. Van der Lugt werd gehecht. BRAND AAN BOORD Op een in 't Schie gelegen plezier jacht, toebehorend aan een 49-jarige controleur uit Rotterdam, geraakte een primustoestel in brand. Hoewel een en ander zich ernstig liet aan zien en de brandweer werd gealar meerd, kon het vuur met zand wor den geblust. De schade bleef beperkt tot het in brand geraakte apparaat. Aanrijdingen in serie. Het zeer drukke verkeer in de badplaats bracht een serie aanrijdingen, al wa ren deze gelukkig niet van ernstige aard, druk werk mede voor de ver keerspolitie. Een botsing had plaats tussen een scooter en een Duitse per sonenauto op de hoek Kon. Astrid- Boulevard en Rembrandtweg. Op de Wilhelminastraat reed 'n vrachtauto achteruit tegen een geparkeerde Duitse wagen. Op de Kon. Wilhel- mina-Boulevard vond eveneens een aanrijding plaats tussen een scooter en een personenauto. Een vrachtwa gen van 'n melkinrichting uit Noord- wijkerhout reed op de v. Limburg Stirumstraat een lantaarnpaal omver. De bestuurder van een personenauto zorgde voor sensatie door tegen een geparkeerde wagen op te rijden, ter wijl op de driesprong Hoofdstraat Nieuwe ZeewegSchoolstraat een verkeerspuzzel ontstond, toen drie met inhoud, pak Sunil, een weekend tas inh. blauw overhemd en bad- goed, muntbiljet van ƒ2.50, grijze rok en wite blouse, herenpolshorlo ge (rond, roestvrij staal), bruine por- temonnaie met geldbedrag, bruine portemonnaie met klein geldbedrag, rode damesportemonnaie met geld bedrag en foto's, sleuteltje A 44, bosje sleutels in etui, gouden heren zakhorloge, herenpolshorloge (Jung- hans), zwarte portemonnaie inhou den geldbedrag, sleuteltjes en loon- strookje Ned. Heide Mij., blauwe bla zer, beige damestas inh. portemon naie, cigaretten enz., wit linnen kin dermutsje, leesbril met hoorn mon tuur, wit lederen bal, damespolshor loge (vierkant, doublé), damespols horloge (wit bandje en zwarte wij zerplaat), trouwring (inscriptie GB. en H.D. 24-l-'42), drie bankbiljetten van 10.- en muntbiljetten van ƒ2.50, jonge poes, zwarte colbertjas, damespolshorloge met doublé band je, zonnebril met rood montuur en leesbril met blauw-grijs montuur, zjjden hoofddoek (bruin met grijs bewerkte rand), militaire baret, dou blé damespolshorloge, reddingsboei kleur geel en groen, blauwe kinder badjas, doublémanchetknoop met zwarte steen, konijn (Havanna, bruin), witte plastic bal, rode da mesportemonnaie inh. geldbedrag, sleuteltje en ruilbon, wandelwagen tje, herenleesbril met donker mon tuur, grijze slangenlederen porte monnaie met inhoud, goudkleurig damespolshorloge met wit gevloch ten bandje, kinderbril, groen trai ningspak en twee handdoeken, een paar lage bruine herenschoenen, lichtbruine portemonnaie inh, geld bedrag, een gulden, jongensbroek beige corderoy, rood meisjesvest, Duits persoonsbewijs t.n.v. Lothar Wille Lotz, vat Heinekens bier, grij ze sok, zonnebril met bruine opti sche glazen, rode plastic bal, rode portemonnaie met knipsluiting inh. cigaretten en geldbedrag, rode zwem broek in donkerrode badhanddoek, bundel kleding bestaande uiit dames- badcostuum, ras-paarse trui en hand doek, lederen gordel met rechthou- der, rozenkrans in lichtbruin etui, horloge met grijze band, paar schoe nen (zwart, muiltjes), kunstgebit (boven), herenpolshorloge met zwart lederen bandje, beige porte-: monnaie inh. geld en dan espolshor- loge, paar grijze herenhandschoenen, herenhandschoen (links, bovenstuk gehaakt)goudkleurige armband, bruin lederen riem, ronde langwerpi ge tas inh. badartikelen, wit nylon dameshandschoen, lichtbruin heng selmandje, bruine damesschoen (rechts), hoofddoek (met honden koppen), wit kinderschoentje (links) blauw kindervestje, herenbril met geslepen glazen en bruin montuur, groen luchtbed, paar zwemvliezen, doublé bril met geslepen glazen met daaraan doublé zonnebril met ronde glazen, twee vliegers (rood-geel), geel kindervest, bovengebit, bos met negen sleutels, en een zonnebril Inlichtingen uitsluitend zaterdags en woensdags van 2 tot 3 uur nam. aan het politiebureau te Noordwijk, Oude Zeeweg 10. LEIDSCHENDAM HET DORPSFEEST. Burgemeester Banning heeft zijn voldoening uitgesproken over het feit dat de verschillende verenigin gen medewerking hebben verleend voor de organisatie van het dorps feest dat gehouden zal worden van 4 tot en met 6 augustus a.s. Op 4 aug. des avonds 8 uur wordt een grote taptoe gehouden voor het raadhuis, waaraan door 4 muziek korpsen wordt deelgenomen. Op 5 aug. begint de dag met een optocht van de schoolkinderen van af het Damplein naar het feestter rein aan de Van Ruysdaellaan. Om 10 uur beginnen dan de kinderspe len onder leiding van de Stichting Vakantiebezigheden. Tijdens de spe len waarvoor mooie prijzen beschik baar zijn, zullen alle kinderen een tractatie ontvangen. Des middags half drie zullen de deelnemende jon gens hardrijden op de gewone fiets. Het circuit is de Pr. Beatrixlaan. Na afloop hiervan volgt een wiélerronde eveneens op de gewone fiets. In de avond tussen 7 en half tien komen de volksspelen aan de beurt. Donderdag 6 aug. begint om 10 u. met ringsteken op het losse paarjav De deelnemers hieraan zullen zich eerst verzamelen bij de gasfabriek om met muzit.kale begeleiding in feestmars op te trekken naar het feestterrein. Tussen 17 en 19 uur ringsteken met hindernissen op de bromfiets (voor paren). Ook hier voor zijn mooie prijzen disponibel. Ontploffing in Zwitserse vuurwerkfabriek Zes doden, vijf zwaar gewonden Bij een ontploffing in een vuur werkfabriek te Oberried aan het Brienzermeer in Zwitserland zijn vandaag zes mensen om het leven gekomen en vijf zwaar gewond. Sommige slachtoffers waren ernstig verbrand dat zij niet direct geïdentificeerd konden worden. LOGGER HAD MOTORPECH De Katwijkse logger KW 138 (Wilhelmina II) van de Katwijkse rederij A. den Duik heeft vanmor gen honderd mijl van IJmuiden mo- torpech gekregen. De logger is om kwart voor elf op sleeptouw geno men door de VL 89. Om half een was de sleep 75 mijl van IJmuiden. Het slot van het feest wordt zoals ieder jaar weer gevormd door een groots vuurwerk, dat aanvangt om 23.30 uur en te klokslag 24 met de gebruikelijke knaleffecten het einde zal uitbazuinen. SASSENHEIM Geslaagd. Te s-'Gravenhage slaagde voor de nijverheidsakte Nb (leraar timmeren) de heer Th. W. de Zeeuw, alhier. VOORHOUT Geslaagd. Jos J. G. WarmenhO' ven, alhier, slaagde als beste leerling der B.N.S, voor het eindexamen 3- jarige cursus timmeren. Van de rec tor der B.N.S. ontving hij hiervoor als beloning een geschiedenisboek, ook al omdat hij voor godsdienst het hoogste cijfer, een 9, had. Tevens slaagde hij te Haarlem voor het toe latingsexamen Hogere Technische School. Mia Knoppert, Engelselaan slaagde te Leiden voor het praktijk diploma Boekhouden. Raadsvergadering. Vrijdag 31 juli, 's avonds 8 uur, komt de ge meenteraad in openbare zitting bij een, om een voorstel van B. en W., nl. aankoop van een perceel grond groot 2.27.30 ha. van de Gebr. L Th. en A. J. Ruigrok, in behandeling te nemen. WASSENAAR TRUCK SLOEG OM OP RIJKSWEG Op de Leidse straatweg te Was senaar is gisteravond om tien voor half acht een zware truck met op legger omgeslagen.. De wagen moest plotseling stoppen omdat het stop licht voor het Dierenpark Wasse naar op rood sprong. De wagen slip te door de gladheid van de natte weg en sloeg om. Hoewel het gevaarte vrij spoedig naar de kant van de weg gesleept kon worden, werd het verkeer geruime tijd gestagneerd. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. Ondanks advies van G.5. Na de lange beraadslaging over de notulen van enige vorige vergaderin gen van de gemeenteraad van Leid schendam deelde voorzitter mede, dat de heer Van Delft (KVP) vragen had gesteld over verkeersaangelegenhe- den. Daar deze vragen eerst nog een nauwkeurig onderzoek ter plaatse vragen, zullen b. en w. op deze aan gelegenheid in de volgende vergade ring, op 11 augustus a.s. terugkomen. Het eerste agendapunt was de ver huur van lokalen van het houten schoolgebouw aan de St Josephstraat personenwagens, onderscheidelijk be- j Besloten werd drie lokalen te verhu- stuurd door twee Hollandse dames en een Duitse chauffeur bij een botsing betrokken werden. In alle gevallen bleven de gevolgen beperkt tot mate riele schade. Gevonden voorwerpen Bij de politie te Noordwijk zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangege ven: een paar rode slippers, een muntbiljet van ƒ2.50, paar beige kinderschoenen, rode portemonnaie ren aan de Stichting R.K. Schoolbe stuur ten behoeve van het kleuter onderwijs tegen een vergoeding van ƒ313 per lokaal en per jaar. Het nog resterende onderwijzerskamertje werd1 verhuur aan de Nutsbibliotheek voor ƒ40.per jaar. De heer Boone (P. v. d. A.) infor meerde of de verhuur nog wel nodig was, aangezien een nieuwe R.K. kleu terschool in aanbouw is. De wethou der deelde mede, dat de nieuwe St. Jans-kleuterschool bestemd is voor de kleuters, die nu nog onderge bracht zijn in de St. Jans-jongens school en in een lokaal van de school met de bijbel. Besloten werd, de nieuwe woning aan de Diepenbrocklaan 3 te doen verhuren. Deze woning was aanvankelijk be stemd voor administratiegebouw tij dens de bouw van een vleugel bij het raadhuis. Thans is echter een rege ling getroffen de administratie onder te brengen in een vergrote directie- keet, welke opgeslagen zal worden ten behoeve van de uitbreiding Leid- schendam-Noord. De boerenhoefstede aan de Veurse- achterweg 91 met bijgebouwen er grond totaal groot 11.39.87 ha. zal ver huurd worden aan de heer J. P. Köh- ne voor 1540 per jaar. B. en w. tegen advies G.S. Het voorstel tot verlenging van de termijn tot ontruiming van een om bewoonbaar verklaarde woning gaf weer aanleiding tot een uitgebreide discussie. De voorzitter deeld# mede, dat b. en w. zich niet kunnen hour Zonnig Frankrijk denkt nu reeds aan de winter v.I.n.r.: „K", Een winterhoud van Ramon de Morquez, vrij naar de Russische heremuts. Materiaal: Bronskleu rig berevel. „751", Een klokhoedje van Artie Christiane. Materiaal: Tijgerkat. „Carpathes", Een Sjako met een Oost-Europees karakter van Rose Valois. Materiaal: groene fluweel, overtrokken met een strook van fazante- teveren. Een creatie van Pierre Balmain, Speciaal ontworpen voor de betere „etentjes". Materiaal: beige satijn, overtrokken met zwarte kant. Het hoedje wordt typisch Frans genoemd. „Kherive", een amusante cocktail- hoed van Claude Saint Cyr. Materiaal: Ivoorkleurige sa tijn. Ter verfraaiing een netje in Mimosamotief in de zelfde toon. Factoren, die het verloop van 1957-1958 ongelukkig beinvloedden den. aan het advies van Ged. Staten, omdat geen remplacerende woning beschikbaar is. Er heerst nog een gro te woningnood en de toewijzing van 39 woningen per jaar, waarvan dan nog 9 woningen voor het rijk be schikbaar gesteld moeten worden, dwingt het gemeentebestuur de on bewoonbaar verklaarde woningen te laten bewonen. Vrijwel in alle gevallen gaat de vraag om onbewoonbaar verklaring uit van de huiseigenaar, die zich ont trek aan herstel an de woning en van de andere kant wel de huur blijft doorberekenen. Ook zijn er gevallen dat de bewo ners van een afgekeurde woning zelf reparaties aanbrengen, waardoor de woning er weer behoorlijk gaat uit zien, terwijl er ook gevallen zijn dat de bewoner van een afgekeurde wo ning bidt en smeekt om te mogen blijven wonen omdat zij de huur van een andere woning niet kunnen be talen. Het blijft steeds een pijnlijke zaak, welke geheel op rekening komt van de grote plaatselijke woningnood. Tot ambtenaar van de burgelijke stand werd benoemd de heer G. A. M. Werner adj.-commies ter gemeen te-secretarie. Tot hoofdleidster van het openbaar kleuteronderwijs mej J. Moesbergen en tot leidster mej I. J. J. Taffijn. De christelijke stichting voor de bouw van een bejaardencentrum aan de Schoorlijn (het Laantje van Koerts) kan een lening sluiten, groot 1.600.000,af te lossen in 50 jaar tegen een rente van 4Vs%, onder voorwaarde dat de gemeente een vol ledige garantie geeft voor de aflos sing, de betaling van rt .te en even tuele extra-rente, boeten en kosten. Daar volgens B. en W. de door de stichting berekende tarieven 2995 per bed en per jaar) redelijk zijn, ging de raad er mede accoord de ge vraagde garanties voor rekening van de gemeente te nemen. Verzekering brandweerpersoneel. In een uitvoerige uiteenzetting maken B. en W. duidelijk dat de on gevallen verzekering van het brand weerpersoneel niet meer voldoende risico dekkend is. Voorgesteld wordt de verzekering oop te voeren tot 50.000 per persoon bij overlijden en 75.000 per persoon bij blijvende gehele invaliditeit. Uitgaande van 20 brandweerlieden bedragen de kosten per jaar 187.50 en bij afsluiting van een 10-jarig contract 140.63 per jaar. De raad gaf aan dit laat ste de voorkeur en voteerde een kre diet van 1406.25 voor een 10-jarig contract. De vergoeding van ziekte gevallen ontstaan uit de brandweer- werkzaamheden zullen door B. en W. van geval tot geval beoordeeld wor den. In de hedenmorgen gehouden al gemene vergadering van aandeel houders der N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaal berg en Zoon waren bij het begin der vergadering tegenwoordig of ver tegenwoordigd tien aandeelhouders, gezamenlijk uitbrengend 7088 stem men. Na lezing der notulen der vorige algemene vergadering werd de af tredende commissaris, prof. mr. L. G. A. Schlichting uit Nijmegen bij ac clamatie herkozen. Bij de behandeling van het jaar verslag sprak de heer G. E. van der Werff namens verschillende aandeel houders zijn teleurstelling over het verslag van 1958 uit. Het verslag zelfs nog een grotere teleurstelling dan dat over 1957, omdat men tijdens de laatste algemene vergadering de indruk heeft gekregen, dat 1958 be ter zou zijn dan 1957, maar achteraf blijkt het nog slechter te zijn ge weest. Spr. meende, dat commissa rissen het verlies van het le half jaar 1958 aan de aandeelhouders be kend hadden moeten maken waardoor foutieve conclusies hadden kunnen worden voorkomen. Spr. herinnerde vervolgens aan wat de Financiële pers schreef: Er valt een vrij scherpe tegenstelling te constateren tussen de teneur van het jaarverslag en de mededelingen, die de directie deed op de jaarvergade ring". De werkelijkheid is, dat het verliessaldo van twee jaren 846 gulden bedraagt, zodat het nog wel even zal duren voordat er weer di vidend betaald wordt. Spr. vroeg vervolgens of met cij fers is aan te tonen, dat het herstel zich krachtig voortzet en hoe de voor uitzichten zijn over het 2e halfjaar. Verder informeert hij over de ont wikkeling van de Deelneming in Bremen, over de resultaten van de „Nocturne"-deken, hoe het gaat in de wollenstoffenafdeling, over de wolprijzen, of de gestikte deken een grote concurrent is, vooral nu men deze vult met Draion en andere kunstvezels. Dan vraagt spr. of het juist is, dat 10.000 is betaald voor de plannen voor een nieuwe fabriek en of deze er nu definitief komt..», of definitief van de baan is. In antwoord hierop deelden com missarissen en directie mede, dat een ervaren vakman weet, dat het uiterst moeilijk is prognoses te maken. Allerlei plannen zijn anders uitge komen dan verwacht werd. Er zijn door de gehele textielindustrie tegen vallers geboekt. Alles wordt over-, heerst door de daling van de wol- prijzen, maar nog verschillende an dere factoren hebben medegewerkt tot deze twee catastrofale jaren. Over het herstel deelde de direc teur, de heer W. A. Schrandt mede, dat dit is begonnen tegen het eind van vorig jaar, voor de wollen de kens eind oktober, voor de wollen stoffen tegen het eind van oktober 1958. De resultaten over het le half jaar zijn thans winstgevend en de orderpositie is veel gunstiger dan voorgaande jaren. Spr. wees er evenwel op, dat de aanschaffing van electronische apparaten hij noem de speciaal de televisie en de zachte winters der laatste twee jaar veel hebben bijgedragen tot de on gunstige resultaten. Wanneer er zich geen nieuwe calamiteiten voordoen, zijn de vooruitzichten niet slecht. Spr. wees hierbij voorts op de om standigheid dat Rusland ledige sche pen naar Australië stuurt en deze op 'n gegeven dag gewoon laat vul len met voorraden wol. Daardoor stijgen de prijzen onverwacht aan zienlijk, doch Zaalberg zit op het ogenblik gelukkig goed in zijn wol- voorraden, tegen nagenoeg de laag ste prijs verkregen. De voorraden kunnen tegen de laagste prijs weg gaan en alleen het feit, dat men in de laatste twee maanden niet zou kopen, zou-tegenvallers kunnen ver oorzaken. Wat de andere gestelde vragen be treft, hierop antwoordde spr., dat Bremen een nevenorganisatie is, waar geen winst noch verlies wordt gemaakt. In Duitsland heeft men zeer veel kleine afnemers, terwijl al le verkopen verzekerd zijn. De „Nocturne" is een luxueuse deken, alleen voor de export bestemd en deze is stijgende. De collectie wollen tweed stoffen is buitengewoon goed en men heeft er de medewerking voor van bekwame buitenlandse des- sinateurs. Daarbij is vooral de da mescollectie buitengewoon mooi. De wolprijzen zijn gedaald tot be gin van januari, doch de vervaardi ging van militaire kleding is een te genvaller geworden. De industrie kan natuurlijk niet elke dag haar prijzen in overeenstemming brengen met de geldende wolprijzen. Wat de gestikte deken betreft, zoals deze al jaren in Duitsland gebruikelijk was, waar deze oor spronkelijk met dons was gevuld., nu ook met Draion en kunstvezel men komt er hoe langer hoe meer van terug, want deze' deken glijdt van het bed, terwijl de wollen deken dit niet doet. Bovendien is het gebruik van wollen dekens veel hygiënischer, omdat men deze kan wassen, de gestikte deken niet De post van 10.000 voor de plan nen tot nieuwbouw, die wel voor goed van de baan is, is gewoon een begrotingspost geworden. Uit eigen middelen een nieuwe fabriek te bou wen, is niet mogelijk. Wat er wel gebeuren moet, hangt volkomen in de lucht, aldus mr. Kernkamp, presi dent-commissaris. „We worden hier ingekapseld door allerlei dempingen, verbouwingen, uitbreidingen, enz. Er moet inderdaad wel iets gebeu ren, doch er kan niets over gezegd worden: zelfs niet, of we hier blij ven dan wel weggaan". Op een vraag over de bankschuld, deelde de directeur mede, dat deze thans 1.8 millioen bedraagt, terwijl zij in 1957 ƒ3.7 millioen was. Een verdere daling is wel te verwachten, indien de afzet weer groter wordt. Men is hierin de laatste jaren ge dwarsboomd door de opheffing van kleine fabrieken, die. hun voorraden tegen lage prijs op de markt brach ten. Bij (jie behandeling van de balans, welke dus aangeeft, dat uit de re serves ruim 252.000 werd aange wend om in het verlies tegemoet te komen, werd vanuit de vergadering opgemerkt, dat dit een verkeerde in stelling zou zijn, doch na een uit eenzetting van de heer H. M. Burg hard, commissaris, werd het voorstel van de directie en commissarissen goedgekeurd en daarmee de gehele balans en de verlies- en winstreke ning, waarbij slechts één tegenstem mer was. Bij de rondvraag bracht de heer v. d. Werff directie en commissaris sen dank voor de openhartige wijze, waarop zij de gestelde vragen had den beantwoord en inzicht hadden gegeven van de stand van zaken. Voor het examen Engels M.O.-a. is te Amsterdam geslaagd mej. C. Kraak uit Leiden. NOORDWIJKERHOUT Bloemenfilms voor de gasten. Reeds vele jaren achtereen heeft de VVV in de zomer voor de gasten de bekende film „Holland's Glorie" doen vertonen, doch dit jaar was die film door omstandigheden niet be schikbaar. Dank zij de medewerking van anderen kon de VW ook nu weer de gasten een geheel aan de bloemen, zij nu dan niet enkel de bolbloemen, gewijde filmavond be zorgen. Het Centraal Bloembollencomité had zijn 2 films „A gift from Dirk" en „The Miracle of Bulbs" beschik baar gesteld en wie deze films kent, kan zich voorstellen, hoezeer zij vooral bij de buitenlandse gasten in de smaak zijn gevallen. De Ned. Ver. „De Bloemisterij" zond de film „De Taal der Bloemen" en vooral de opnamen van de grote kassen in Aalsmeer en Boskoop wa ren bijzonder interessant. De reacties van de toeschouwers heb ben de V.V.V. wel de overtuiging ge geven, dat de Nederlandse bloemen cultuur de belangstelling heeft in het buitenland en de filmvertoning heeft zeker die belangstelling nog ver groot. Postduivenver. „De Duinklievers". Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde op zondag 26 juli 1959. Afstond pl.m. 149 km. In concours 234 duiven Gelost te 7.55 u. met n.-q.-wind. Gebrs. Passchier 1; Pav. St. Jan 2, 4; C. Kleverlaan 3; gebrs Duivenvoorde 5, 12, 14, 16, 26; P. van Duivenvoorde Pzn. 6, 15; v. d. Berg-Dijkstra 7; Looyestein-v. d. Burg 8; J. v. Denzen 9, 20, 25; J. Koomen 10, 11, 18, 29; Fr. v, Tol 13, 22; Jan Duindam 17; Pav. St. Aloy- Peeters-Broekhof 1, 16, 17; v. d. Berg-Dijkstra 2, 6, 12, 13, 23; H. de Kan 3, 7, 9, 18; Looyesteinv. d. Burg 4, 14, 22; P. Duivenvoorde Pzn. 5; J. v. Gijlswijk 8; J. Koomen 10; J. A. v. d. Berg 11; gebrs. Passchier 15; P. Duivenvoorde Azn. 19; gebrs. Dui venvoorde 20; Pav. St. Jan 21, 24, 25. Hokkampioenschap Midfond 1959: v. d. Berg-Dijkstra 403 p.; P. Duiven voorde Pzn. 392 p.; J. A. v. d. Berg 389 p.; H. de Kan 376 p.; Pav St. Jan 531 p.; G. A. Duivenvoorde 332 p.; Looyesteinv. d. Burg 330 p. Marktberichten BARNEVELD, 30 juli. Eieren. Coöperatieve Veluwse Eieren veiling BarneveldEde: Weekaanvoei circa 950.000 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 43 tot 50 gram ƒ6.41 tot 8.49, eieren van 5055 gr. 8.87 tot 11.54, eieren van 5560 gr. ƒ12.02 tot 13.88, eieren van 6066 gr. ƒ14,11 tot ƒ15.12, alles per 100 stuks. Eierenveiling S. B. E.: Aanvoer 400.003 stuks. Handel redelijk. Note ring: eieren van 5560 gr ƒ11.90 tot 13.65, eieren van 6064 gr. 13.80 tot 14.87, eende-eieren van 56—62 gr 8.54 tot 9.47, eende-eieren van 64 —71 gr. ƒ12.30 tot ƒ13.41, alles per 100 stuks. Aanvoer 2.000.000 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 6065 gr. 14,25 tot 15,10, algemene prijs 14,70 per 100 stuks, kiloprijs 2,39, basis 61,5 g., henneeieren va. 44 54 g. ƒ7tot ƒ1150, kiloprijs ƒ1,59 tot ƒ2,13. Pluimveemarkt: Aanvoer plus mi nus 74.000 stuks. Notering per kilo gram: slachtkippen 1,50 tot 1,55, sius 19, 28; J. A. v. d. Bere 21, 24, 30; slachtkuikens 1,60 tot ƒ1,90. Dj. Doeven 23; P. Heshof 27,, Uitslag van de wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans op zondag 26 juli 1959. Afstand p.m. 517 km. In concours 74 duizen. Gelost te 5.15 u. met n.-o.-wind. Prijsnotering Gelders-Overijsselse vereniging van eierhandelaren: Grote eieren 14,60 tot 15,25, ge wicht 6268, kleine eieren 12,50 tot 14.50, gewicht 5061 g., henneeieren 6,50 tot 10,50, gewicht 4252 g.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6