CASINO Aanvoer Voorschoter paardenmarkt: 1 stuks Paradijs onder de Horizon DINSDAG 28 JULI 1959 DE LEIDSE PAGINA 8 Al wat de natuur U geeft is volmaakt... ...daarom Is natuurzuivere Planfa zoveel smakelijker en gezonder JA, ZIJ KAN LACHEN met die schaal vol vruchten voor zichZe weet daarin ligt 't geheim van gezondheid en jeugd, 't Is een geheim dat alle moderne vrouwen delenook bij U staat immers natuurzuiver voedsel aan de top? Met zorg kiest U dagelijks groente en vruchten. Doel bewust neemt U bruinbrood, rauwkost en... natuurlijk Planta! Want Planta, uit zuivere plantenvetten bereid, is immers ook puur natuur! Waar U 't ook mee wilt vergelijken, zó zuiver smaakt Planta alleen! U proeft de natuur in Natuurzuivere Planta Het Rijksmuseum v. d. Geschiedenis der Na tuurwetenschappen te Leiden vraagt met in gang van 1 september a.s.: Een ervaren Folograaf-Tekenaar Salariëring volgens rijksregeling in de rang van technisch assistent (bruto 287.00394.00 pm. excl. huurcomp.). Aanmelding met mede neming van werkstukken aan het Museum, Steenstraat la, op weekdagen tussen 11.30 uur en 13.00 uur. Eventueel kan ook schriftelijk gesolliciteerd worden bij het bureau Perso neelsvoorziening van de Rijksoverheid, Prins Mauritslaan 1, Den Haag, onder vermelding van no. 1561/1065 (in linker bovenhoek env. en brief). t DONDERDAG-CYCLUS Een uniek filmwerk dat U zal boeien door zijn fascinerende opnamen en door de vele wonderen van een natuur op duizenden meters hoogte: „Le toit de Japon" Een huiveringwekkend majestueuze wereld; die geen menselijk oog óóit eerder zag! Nederl. commentaar; PIET TE NUYL JR. Bekroonde prijs te Cannes. Voorst.: 2.30 - 7 en 9.15 uur. Elke leeftijd. 3? Attentie, attentie. Ja- pie is woensdag niet op de markt wegens vacantie. Wij wensen ook U een prettige vacantie. Japie. 3T Gevraagd: leerling zeil maker 16 jaar. Voor flinke jongen goede toe komst H. R. Troost, Ha ven 14, tel. 21664. 3? Sensatie!! In 3 dagen in uw bezit: Duits, t.v 5.- p.w.: radio's 2.50 d.w wasmachines 2.- d.w.; meubilair 3.50 p.w., mod ba-.kstellen 3.- p.w„ enz Schrijf: Fa. Trebo, St Jo- sephstraat 16, Arnhem. 3? Studio Koopman's foto- Lznirijf, Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U drie asfuto's vanai 1.drie vlette briefkaartfoto's v.a. 3.75. Ook leveren wii desgewenst pasfoto's in één dag klaar. Uil! MAIRAS Ter voorkoming van rugklachten. Zeer stevi ge matras, 80x190 f32. Beddenreparaties vakkundig en vlug Desgewenst in één dag terug. Leids Matrassenhuis C. Jeuster&Zn Breestraat 138 - Leiden MIDZA 3? Credieten t.m 3000.- iedereen zonder borg) voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek Enorme keu ze en besparing, zeer pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlich tingen: Postbus 538, Den -laag. 3? Aangeboden: bruidsja pon, voetvrij, best.: uit kant, tule, kanten bolero, kapje en sluiertje. Tevens rose bruidsmeisjes japon. Allebei maat 42. Te bevr.: woensdag *of donderdag tussen 57 uur. Rijn- en Schiekade 114. fS Meisjes komt bij ons werken. Schoon en licht werk op de afd. mai ^el- kamer. Wasserij Nooit Gedacht, v. d. Valk Bou- manweg 27a, Leiderdorp. 35* „Rosine' geeft e Door, ste prijs voor goud. zilvei en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de rtikelen. .let adres: voor alle reparaties en uurwerken: Steenstraat no 16. tel. 26854. 73? Nieuwe 1-pers. kano. Bruvnzeel hechthout, ge heel compleet met peddels 200.-. H. R. Troost, Haven 14, telef. 21664, 3? Slagerij Pieterse. Ree. aanb 500 gr gehaki 1 40 500 gr verse worst 1 50 500 gr rookworst 1 25 3 slavinken 99 ct.: 200 gr leverworst 50 ct 100 gr ham. 100 gr rookworst samen 75 ct Herenstraat 29, Leiden. I 3? Wat kost het. beo cenreparatiel 1-pers v.a In 50 2-pers v.a 24 90 met iamast Deseewer.si in één dag gereed De 3 Renen, HaarLstraat 111 tei 23867 73? Openlijk dank aan God voor het slagen van een examen bij het bidden van de novene der 3 Weesge groeten en de novene van de H. Pater Leo Johannes Dehon. 32* Iedereen en zonder borg kredieten van 500.- t.m. 4000.- voor aankoop meubelen en woningtex tiel, rechtstreeks van fa briek. Enorme besparing Bovenstaande kredieten tegen uiterst soepele be taling en onder strikte ge heimhouding. Vraagt vrij blijvend inlichtingen: Postbus 1083, Rotterdam. 5? Nachtelijke tobberijen 2alma Dragees brenger overs- annen zenuwen tot rust. f 2.- bij elk drogist 3? Een bed. een kwestie van vertrouwen. Koop eer Pullmann-, Epeda- ol Auping-matras, bij: D: Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, Leiden. 3? Grote partij gebruikte fietsen. Alle typen waar bij mooie sportmodellen. Ook veel bromfietsen o.a. Solex, Berini M 21, Mobv- lette enz. Hooigracht 66. Leiden. 3? Te koop: IJselmeer- kruiser in nrima staat me' aanhangmotor Johnson 5 pk. en volgbootie. Billijk prijs. Kleine B.M. hee' voordelig. Te bevr. Jacht haven Holland, Waagdani 36. Warmond, tel. K 1711 —825. A.s. echtpaar zoekt be scheiden woonruimte f kar- a en keukentje Groepskaart I. Wie hel--' ons? Br. onder no. 3224 bur. v. d. blad. 7? Wi. lw ïren ruim solide hangkasten mc bergvak 5650; 6-vaks leg kassen, keukenk bergkasten, enz. 62.50; 2- deurs hang- óf leg- o hang/legkasten. „De Tim- merwinkel", Uiterstegr. Paard wordt bezienswaardigheid Paardenmarkt is eigenlijk een woord, dat twee letters te groot is voor het feestelijk gebeuren, dat Voorschoten vandaag en gisteren in rep en roer bracht. Om precies te zijn: er werd één paard aange voerd. Het vorig jaar bestond de aanvoer uit een enkel veulen, waar om Voorschoten danste als eens het volk van Israël om het Gouden Kalf. Vanmorgen was het een heus en vol wassen paard, dat op de Voorstraat stond te pronken. Maar Voorschoten heeft zich bij de neus laten nemen want het was het paard van schillenboer Hulst, die zijn trouwe hulp had tentoongesteld als een symbool. Niemand heeft gemerkt, dat de heer Hulst als op hete kolen zat: Hij moest zijn wijk in om schillen op te halen en een symbool kan men niet voor zijn wagen spannen. Daarom was hij allang blij, toen zijn paard werd afgelost door dat van de heer Roodenburg, een paarden handelaar uit Voorburg Oosteinde 255 die zojuist een merrie ver kocht had en met het dier op weg was naar de koper. De heer Roodenburg ging beroeps halve even langs de Voorschoter paardenmarkt en fungeerde er en passant als redder in de nood door er „zijn" paard enige tijd als symbool te laten poseren. Het was een merrie die een hoofd en vier benen had in plaats van een kop en poten want het dier kostte aanzienlijk meer dan vijfhonderd gulden. Er was dus Op de paardenmarkt eerder sprake van een vlottende dan van een vlotte handel. Voorschoten is met Rijnsburg lange tijd een van de belangrijk ste paardenmarkten geweest van het land. Die tijd ligt nog niet eens zo ver in het verleden want wij spra ken vanmorgen de bejaarde heer Roodakker, die zich de tijd nog kon heugen, dat er veertienhonderd die ren werden aangevoerd. Het is voor de heer Roodenburg te hopen dat zijn symbolische paard niet zal me nen dat alle feest in de gemeente voor haar alleen is: de merrie mocht het vanavond eens wat hoog in de bol hebben. Het zal het dier goed doen, te weten, dat Voorschoten vandaag méér paarden heeft gezien dan haar alleen: er namen er van middag 35 aan de draverij deel. BOAC maakt KLM het vliegen steeds moeilijker Braderie bracht gezelligheid mee Maandagmorgen is een Bristol Britannia van de BOAC, na een lesvlucht, bij het terugtaxien naar het sta tionsgebouw van de luchthaven Prestwick tegen een Vickers Viscount van de K.L.M. gebotst, die op het vlieg veld stond geparkeerd. De K.L.M.-vogel werd aan het staartgedeelte zwaar beschadigd. Persoonlijke onge- lukken hebben zich niet voorgedaan. De merrie, de enige van de Paardenmarkt te Voorschoten, staat er een beetje schichtig bij in verband met het lawaai dat de draaimolen maakt. woudduiven, die hun verblijven klan- destien in de bomen van de Voor straat hebben vlogen verschrikt heen en weer, niet begrijpend waar al dat lawaai van schiettent, zweefmolen, raad- en go"ktent voor nodig was. Zeventig wandelliefhebbers ver lieten de drukte en maakten de door de WSV „De Zwervers" uitgestip pelde toch door de mooiste gedeelten van Voorschoten. Bromfietsers gin gen puzzelend door het dorp en volg den het spoor uitgezet door de Voor- schotense Bromfietscluib. Al met al was het feest gisteravond op de Voorstraat en ondertussen werd goed zaken gedaan. Gisteravond werd de braderie in Voorschoten feestelijk geopend door Burgemeester C. J. van der Hoeven door het openmaken van de korven waarin honderden postduiven van de P.V. „De Zwaluw" opgesloten waren. Na enige cirkels zochten de duiven spoedig hun verblijven in het dorp op. De braderie, die gehouden wordt ter gelegenheid van de Voorschoten- se paardenmarkt, mocht deze eerste avond over belangstelling niet kla gen. De Voorstraat was in een enigs zins romantische sfeer geimaakt door de talrijke gekleurde lampjes, welke de bomen opsierden. De Voorscho- tense middenstanders ontpopten zich weer als Ijverige marktkooplui. De

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8