DE TEXAS-RANGE Fouten in de dagvaardingen wierpen enige verdachten geld in de schoot Vijftien percent areaaluitbreiding in jaar DINSDAG 28 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voor de Leidse Kantonrechter Hef woordje ,,nief" is belangrijk De vacanties en het uitzonderlijk mooie weer, zullen er wel debet aan zijn, dat een record aantal verdachten gisteren verstek liet gaan, hetgeen tot gevolg had, dat er tijdens de och tendzitting van de kantonrechter, mr. R. de Bruyn, met als officier, mr. E. v. d. Schans, en de middagzitting van de plv. kantonrechter, mr. W. de Clercq, met als officier, mr. H. J. F. Zandhuis, een ongekende rustige sfeer heerste. In een aantal zaken werden de verdachten bij verstek veroordeeld en de vonnissen, die werden uitgesproken waren, steeds conform de eisen, niet altijd even mild. Dat ondervond ook de 35-ja- rige Leidse chauffeur, die met een jeep uit het jaar 1943 de weg onvei lig had gemaakt en met het vehikel, dat vele gebreken vertoonde en goed was voor de sloop, een ernstige aan rijding had veroorzaakt. Verdachte, die niet was verschenen, had destijds verklaard, dat zijn werkgever hem met dit wrak op de weg had gestuurd, hoewel hij ertegen had geprotesteerd. Tegen de werk gever was ook proces-verbaal opge maakt, doch deze was ook niet ter zitting gekomen. „Het vehikel heeft de landing, in Normandië nog mee gemaakt en verkeerde in zo'n slechte staat, dat besturing nauwelijks mo gelijk was" aldus mr. v. d. Schans. „Het mag dan ook een wonder wor den genoemd, dat bij de aanrijding geen mensenlevenss zijn te betreu ren". Gezien de ernst van het feit eiste de officier dan ook ƒ50 boete subs. 10 dgn tegen de chauffeur en 150 boete tegen de werkgever. De kantonrechter vonniste conform. 30 gulden verdiend. De 25-jarige vertegenwoordiger uit Den Dolder verscheen wel ter zitting en verdiende voor de balie staande gistermiddag 30. Verdachte had met zijn auto in Oegstgeest de max. snel heid van 50 km./u overschreden en was hiervoor bekeurd. Verd. gaf de overtreding toe en de officier eiste ƒ30 subs. 10 dgn. Voordat vonnis werd gewezen, merkte verd. op, dat hij volgens de dagvaarding wel har der dan 50 k:m:/u had mogen rijden, dus volkomen vrijuit ging. Bij nader onderzoek bleek, dat in de dagvaar ding inderdaad het woord „niet" was weggelaten en ver. dus „carte-blan- che" kreeg. Een ernstig vermaan werd hem niet onthouden, doch hier op volgde de verwachte vrijspraak en de vertegenwoordiger kon, zichtbaar voldaan, terugkeren naar zijn vacan- tieverblijf. Nog zo een. Zo ook de 25-jarige wielrijder, die op 7 mei was bekeurd, omdat hij zon der licht reed. Tegen de verbalisant had verd. destijds verklaard, dat hij geen tijd had om te gaan lopen en dus enig risico had genomen. Ter ziting merkte verd. op, dat hy op mei om 20.15 uur was bekeurd, al thans volgens de dagvaarding, doch dat de zon die dag om 20.10 onder ging en hij dus tot 20.40 uur zonder licht had mogen rijden. Een kalender blaadje van 7 mei met de vermelding van de zonsondergang had hij mee gebracht. De deurwaarder kreeg op dracht het Alg. Politieblad van 7 mei op de griffie te halen en daarin stond inderdaad ook de zonsondergang van 2 0.10 vermeld. „Het zal wel 22.15 zijn geweest, doch U heeft geluk ge had, want ik spreek U vrij", aldus de plv. kantonrechter. 'n Poging. Blijkbaar aangemoedigd door deze onverwachte vrijspraken, deed jarige bromfietser ook een poging i op een fout in de dagvaarding vrijspraak te krijgen. Verd. was ten laste gelegd, dat hij op de Rijnsbur- gerweg zijn verloofde achterop zijn bromfiets vervoerde in de zg. „ama zone-zit". „Ik ben niet op de Rijns- burgerweg geweest, doch verd in het Noordeinde bekeurd", aldus verd. U beging toch wel de bedoelde over treding" Ja dat was wel zo. Het werd nu dus: „Binnen de bebouwde kom van Leiden" en de eis luidde 7.50 subs. 3 dgn. Het vonnis werd 5 subs. 2 dgn. Minder nette woorden. Een 40-jarige croquettenverkoper uit Leiden liet zijn dochtertje van 11 jaar helpen bij de bediening van de consumenten, hetgeen door twee agenten werd geconstateerd. Proces verbaal volgde en verd. had toen minder nette woorden tegen de poli tiemannen geuit. Ter zitting ver klaarde verd., dat hij niet wist, dat zijn dochtertje meehielp in de zaak en dus vrijuit ging. De beide politie mannen kende hij goed en hij wist wel „het een en ander van ze". Deze insinuatie werd door de magistraten bijzonder slecht gewaardeerd en een ernstige waarschuwing volgde. Het vonnis werd ƒ20 subs. 10 dgn, con form de eis. Verd. was blijkbaar zo geschrokken, dat de uitspraak niet tot hem doordrong en moest worden herhaald. De 50-jarige aannemer van bestra tingen stond terecht, omdat hij bij het opnieuw bestraten van een weg in Voorschoten de wegversmalling niet voldoende door borden had doen aangeven en bovendien het verkeer over rijplaten had laten rijden, die in zeer slechte toestand verkeerden. Een passerende auto werd door een van de platen ernstig beschadigd. Verd. hield vol, dat de platen goed waren en dat er wel borden stonden, doch waren omgewaaid. De verbali sant en enige getuigen verklaarden anders. De eis werd 80 boete in to taal of 30 dgn. Het vonnis werd 65 of 13 dgn. Omdat enige wielrijders naast el kaar op het rijwielpad aan de Rijns- burgerweg reden, kon de 67-jarige bromfietser niet passeren, reed daar om de weg op en werd prompt be keurd. „Die wielrijders hadden te recht moeten staan, niet ik" aldus verd. De officier vond van niet en vroeg 7.50 of 3 dgn. „Dan zal ik moeten gaan zitten, want ik trek van De kantonrechter vond drie dagen Drees en heb geen geld", aldus verd. „zitten" wel wat veel en maakte er 1 dag van, als verd. de 3 boete ten minste niet kan betalen. Bedrijfschap Bloembollenhandel adviseert: Afweer tegen buitenlandse cultures Maandagmiddag kwam het bestuur van het Bedrijfschap voor de Bloem bollenhandel ter openbare vergadering bijeen in de „Narcissenzaal" van Treslong te Hillegom. De agenda bevatte slechts enkele punten met als voornaamste de bespre king van een advies aan het P.V.S., met betrekking tot de grootte van het teeltrecht. Met zo goed ais algemene stemmen werd besloten het P.V.S. voor te stellen het teeltrecht van hyacinthen, tulpen en narcissen uit te breiden met 15%, te verdelen over de drie eerstkomende jaren een en ander onder voor behoud van force mnjeurs, waaronder niet te verstaan het oogstrLsico. Dit jaar was het de beurt aan kathedraal van het bisdom den Bosch voor de uitzending van missiona rissen. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop-co adjutor van den Bosch, reikte ifi een indrukwekkende plechtigheid aan 419 missionarissen van alle missio nerende orden en congregaties van ons land het missiekruis uit en zond hen zoals de Vader ook Mij ge zonden heeft Duizenden uit geheel het land woonden de nationale missieplechtig heid bij: vele honderden familie leden, 3400 zelatricen uit het bisdom en duizenden gelovigen. Zich richtend tot de 419 missio narissen bestaande uit 215 priesters, 181 fraters, broeders en zusters en 23 leken, noemde Mgr. Bekkers hen de „gestempelden met het teken der liefde". In de grote mensengemeen schap roept Christus slechts enkelen tot de bijzonder taak om het geloof bij vreemde volkeren te brengen en daar kerken te bouwen. Ook in deze tijd waarin het soms schijnt alsof de Kerk door de stormachtige gebeurte nissen dreigt te worden meegesleurd. De roeping van de missionarissen is het, aldus Mgr. Bekkers, om met het Christendom ook de Westerse cultuur te brengen. „Voor Christus' Kerk staat gij in het eerste front, waar gij ook komt. Het thuisfront bidt en offert voor u, samen met u verbonden in Christus. Namens de Kerk in Nederland en namens de bisschoppen zend ik u. U allen zend ik uit om Christus' zending voort te zetten en het Rijk Gods uit te brei den, opdat door alle volkeren aan de Vader eer en glorie zullen worden ge bracht". Mgr. Bekkers zegende daarna de missiekruisen en reikte deze aan de 419 missionarissen uit. Tijdens deze indrukwekkende ogenblikken zongen de gelovigen het Veni Creator en het missielied, waarna het Credo. De bisschop zegende de missiona rissen, waarop de gezamenlijke aan bidding van het Allerheiligste de plechtigheid besloot. Voorzitter H. J. Hylkema gewaag de in zijn openingswoord van een geschrift, samengesteld door de heer Kroezen, econoom van het Bedrijf schap, waarin een nieuw gezichts punt werd ontwikkeld op export en surplus van de hoofdsoorten. Er is een wanverhouding tussen beteeld areaal, de opbrengst en de export. De opbrengst per h.a. is aanzienlijk gestegen, doch de export steeg in nog sterkere mate. Door het grote verschil dat daaruit ontstaat moet de export het gelag betalen. Er is dus reden het areaal uit te breiden, opdat de export wat meer armslag krijgt niet alleen maar ook als te genweer tegen de zich ongelimiteerd uitbreidende vestigingen in het bui tenland, meer in het bijzonder vlak over de grens, in West Duitsland. De stijgende lijn van de export, aldus de voorzitter, heeft zich het afgelopen seizoen voortgezet. Hoe het in de toekomst zal zijn is na tuurlijk onbekend maar de energie die de exporteurs ontwikkelen wet tigen de verwachting van nog ver dere stijging. Engeland is weliswaar nog een onzekere factor, doch an dere landen tonen een regelmatige vooruitgang. De vraag is nu: wat willen we het volgend jaar gaan doen met het teeltareaal. Vrij algemeen heerst de mening dat uitbreiding gewettigd is. Deze verruiming ziet men echter op verschillende manieren en percen tages terwijl er ook gedacht wordt aan het uitsmeren van de uitbrei ding over meerdere jaren. Steeds achter de feiten aan. De heer M. C. Driehuizen (Bond v. Bloemb. h.) opende de discussie met vast te stellen, dat we tot nu toe steeds achter de feiten zijn aangelo pen. De buitenlandse cultures, vooral die in West-Duitsland, vor men een bedreiging voor ons; daar voelt men zich „lekker" met onze teeltmaatregelen. Wanneer wij uit komen met een drie- of vijfjaren plan dan denkt spr. dat West-Duits land toch wat wind uit de zeilen zal worden genomen. Onze uitbreiding is steeds te langzaam gegaan. Spr. stelt er prijs op een uitbreidingsper centage vast te stellen, te verdelen over meerdere jaren, b.v. 45% per jaar. Op de vraag van de voorzitter hoe de kwekerij daarover zal denken en aannemende dat het de bedoeling is van de heer Driehuizen met zijn voorstel tevens te komen tot verla ging van de binnenlandse marktprij zen, deelt de heer Driehuizen nog mede, dat jhr. Van Nispen op een vergadering van het Landbouwschap de te langzame uitbreiding heeft toe gegeven. Het gevolg hiervan was mede een onprettige verhouding tus sen kwekerij en export. Naar di mening van jhr. Van Nispen moet de achterstand over enkele jaren wor den ingelopen. De heer Driehuizen heeft het gevoel, dat er bij de kwe kerij geen tegenstand zal bestaan, mits we de zaak toch van jaar tot jaar blijven bekijken. De heer Th. R. de Vroomen (Bond kers zitten de laatste jaren te be nauwd; zij ondervinden moeilijk heden met op gang te komen en overwegen als gevolg daarvan ves tiging in het buitenland. Vooruit zicht op een 35-jarenplan zal zulke jonge vakgenoten wellicht van vestiging in het buitenland weer houden. Ook spr. is van mening dat we rustig tot uitbreiding kunnen overgaan, maar dan verdeeld over lange termijn. Teveel uitbreiding in eens acht spr. funest, omdat dan leverbaar als plantgoed wordt hier gehouden. De heer de Vroomen ad-< viseert gemiddeld 5% jaarlijkse uit breiding per artikel. De heer F. J. v. d. Kolk (Bond v. Bib. H.. en Kath. Grooth.) ziet eveneens een principebesluit als een rem voor de buitenlandse cultures. In het buitenland kan jaarlijks wel voor 50% worden uitgebreid, maar de wetenschap dat Nederland van plan is van jaar tot jaar uit te brei den zal het buitenland wellicht van verdere investering weerhouden. Ook deze spr. wil de komende jaren 5% uitbreiding en zou het kort zichtig vinden wanneer de kwekerij daardoor zou gaan vrezen voor waardevermindering van de teelt- bewijzen. De heer Kroezen wil liever een uitbreiding van 15% in drie jaar, waarbij het jaarlijkse percentage af hankelijk wordt gesteld van de situ atie van het ogenblik, waarop de heer W. F. van Dam (Kath. werkn.) zich echter afvraagt welk standpunt de kwekers dan zullen innemen bij een grote oogst met belangrijk sur plus. Zouden ze dan niet willen in krimpen? Hebben we niet altijd te veel gekeken naar het jaarlijkse sur plus. Uitbreiding te laten afhangen van de oogst vindt spr. gevaarlijk. De voorzitter is het met dit stand punt eens. We zijn altijd veel te on derhevig geweest aan de indrukken van het ogenblik. Spr. voelt het meest voor getemporiseerde uitbrei ding. De heer J. Tegelaar Jr. (Bond v. Bib. H.): „We weten het geen van allen precies, maar wat we wel we ten is, dat de buitenlandse cultures een gevaar opleveren". Spr. wil de finitief uitbreiden zonder enige mo gelijkheid van terugtrekken. De stemming van het ogenblik heeft onze besluiten altijd beheerst. De oogstfactor mag niet in het geding worden gebracht, wel echter even tueel andere calamiteiten. De heer M. C. Driehuizen acht het vastleggen van calamiteiten niet raadzaam. Voorts vindt spr. dat het met hyacinthen en narcissen anders ligt dan met tulpen, doch de heer W. F. Langeler (Bond v. Bib. H.) wijst in dit verband op proefnemin gen met hyacinthencultuur in het buitenland, waarvan spr. de resul taten zelf heeft gezien. De heer W. Holl (Mere.) vraagt zich af, welke garantie er, bestaat, dat de kwekerij inderdaadeen uit gebreid teeltrecht zal gebruiken en markt. De heer C. Ph. Freriks (Kath. Grooth.) vindt het moeilijk de drie artikelen over een kam te scheren. Voor definitieve uitbreiding over drie jaar vreest hij oppositie van kwekerszijde. Spr. streeft naar het bereikbare en wijst er op, dat de Bond van Bloembollenhandela ren slechts „de wenselijkheid" tot uitbreiding heeft uitgesproken. De heer L. Stassen (Detailh.) wil de zaak voor drie jaar vastleggen, maar dan onder voorbehoud van force majeure, waaronder spr. geen oogstrisico verstaat. Voor hyacinthen en narcissen wil spr. eventueel een ander percentage dan voor tulpen. De voorzitter constateert een grote eensgezindheid hij de le den en stelt thans voor aan het P.V.S. uitbreiding van teeltrecht te adviseren, te verdelen over drie jaar met force majeure clausule en daarbij de gemid delde jaarlijkse percentages voor tulpen en narcissen vast te stel len op 5. Voor hyacinthen wil de heer Driehuizen 3%, waarbij de heer F. J. v. d. Kolk het voorbehoud maakt dat wanneer het P.V.S. temporisering niet aanvaardt, de uitbreiding van het hyacinthenareaal voor 1959 1960 eveneens op 5% te ad viseren. De heer Th. R. de Vroomen merkt naar aanleiding van dit voorbehoud voor hyacinthen nog op, dat het tul penareaal thans 3500 ha. bedraagt en van hyacinthen pl.m 580. Uitbrei ding van het hyacinthenareaal met 5% hangt er dus heus niet zo zwaar in. Besloten wordt tenslotte als eer ste advies aan het P.V.S. uit te bren gen: drie jaar lang een uitbreiding van 5% voor elk der drie hoofdar tikelen. Wanneer de Commissie van Bijstand voor de Bloembollen dit ad vies verwerpt dan nader beraad. De heer J. Tegelaar Jr. wil bij de motivering van het advies een zwaar accent leggen op de buitenlandse cultures waarop de heer A. J. v. En gelen (Detailh.) echter waarschuwt de zaak niet te gecompliceerd te ma ken en geen achterdeurtjes open te laten. Het advies zal worden geredi geerd door de heren Kroese en se cretaris Kolderie, bijgestaan door de leden Tegelaar en Jac. Steenvoor den. Na de vaststelling van de notulen wenste de heer W. Holl (Merc.) met betrekking tot de 45.000 bijdrage aan de Bond van Bloembollenhande laren in verband met de buitenland se vertegenwoordiging, vastgesteld te zien, dat dit geen jaarlijkse sub sidie betreft, doch een bijdrage in de kosten na declaratie daarvan door de Bond en dat voor deze bijdrage een voorlopig maximaal bedrag van 45.000 in de begroting van het Be drijfschap is opgenomen. Deze op vatting, waarmee de vergadering accoord ging. zal irt de notulen van deze vergadering worden vastge legd. Bij de rondvraag informeerde de heer C. Ph. Freriks naar de stand van zaken bij de commissie van het P.V.S. in verband met de onrecht vaardige vakheffing bij exporteurs met eigen vestiging in het buiten land en die „aan zichzelf" tegen m.p. leveren. Dit is echter een zaak waar in alleen het P.V.S. competent is. De moeilijkheid is echter een nieuwe basis te vinden; het bijgoed, waar voor geen m.p. is vastgesteld maakt de materie uiterst ingewikkeld. Voorts wil de heer Freriks een bin dende bepaling maken, die aanvoer door de kwekers bij de exporteurs op zaterdag verbiedt, maar daar gingen de overige bestuursleden niet met mee. Na een woord van de heer v. d. Kolk, vervat in een dankzegging voor de prima vergaderplaats „om dat hij nu tenminste parkeren kon", sloot de voorzitter de bijeenkomst. De films in de week van 2431 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Und abends in die Scala" alle leeftijden. (Donderdag: „Paradijs onder de horizon" alle leeftijden). Lido: „Grafin Mariza", alle leef tijden. Luxor: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Trianon: „De hond van de Basker- villes", 14 jaar. Rex: „Tarzan in New York", alle leeftijden. Door Algerijnen ontvoerd? Zondag is op het strand te Tig- zirt, 100 km. ten oosten van Algiers, een bootje gevonden, waarvan de eigenaar later bleek te zijn de onge veer zestigjarige Zwitserse schilder Eric Dubois de Dunilac. De schilder en zijn vrouw waren zaterdag uit Tigzirt vertrokken voor een vispartij op zee. Zij zijn daarna niet meer gezien. Het vistuig dat in de boot is gevonden, is in tact. Hoewel men de mogellijkheid van een ongeluk niet geheel uitsluit, acht men het waarschijnlijker, dat de schilder en zijn vrouw door Alge rijnse opstandelingen zijn ontvoerd. Ongeregeldheden in Kongo-republiek In Parijs is vandaag bekend ge worden,, dat vijfendertig Afrikanen zijn omgekomen bij pogingen van de politie om leden van een religieuze sekte, die zich in gebouwen te Braz zaville, de hoofdstad van de repu bliek Kongo, hadden verschanst, te verwijderen. De slachtoffers waren gestikt of onder de voet gelopen. Volgens berichten, die uit Kongo in Parijs zijn ontvangen, zijn 100 Afrikanen gewond. Ongeveer 2500 leden van de Mats- wanistische sekte verzetten zich te gen pogingen om hen uit de gebou wen, aan de rand van Brazzaville, te verwijderen. In Brazzaville is de af gelopen maand een campagne van lijdelijk verzet gevoerd. RECHTSZAKEN DRIE OKTOBER-V1ERDERS Een zoon van een Leidse professor, een 20-jarige student, zal een onpret tige herinnering hebben aan de nacht van 2- op 3 oktober, toen hij bij een vecjatpartij in de Breestraat zulke klappen opliep, dat hij thuis zes we ken verpleegd moest worden wegens een hersenschudding. In die straat waren 's nachts twee mannen, een machine-bankwerker en een lasser, beiden uit Leiden, bezig een beschonken vriend naar huis te expediëx-en. Die vriend wilde niet erg en hij maakte op een gegeven moment zelfs aanstalten om in een lantarenpaal te klimmen. De Leide- naars trokken aan hem en de student, die daar passerde, zou hebben ge zegd, dat ze die jongen met rust moesten laten. Er ontstond een woor denwisseling en vervolgens een ge vecht, waarbij de student een para- pluie hanteerde. Die parapluie is in de strijd gebleven, een schadepost van vijf gulden, want het was een oudje. Beide Leidenaars werden voor mis handeling van de student veroor deeld tot elk dertig gulden boete en betaling van een civiele vordering van in totaal plm. tachtig gulden. ZOETERWOUDE Vacantiebezigheden Het comité voor vacantiebezigheden is er in ge slaagd voor 2Ó0 kinderen gedurende acht dagen vermaak te zorgen. Niet minder dan 16 groepsleidsters en -leiders zullen hun medewerking verlenen. De kinderen komen woens dagmorgen, morgenochtend, om 9 uur bijeen op het kerkplein. Zij moe ten brood meebrengen Marktberichten LEIDEN. 28 juli. Varkens. Aan gevoerd 149 stuks vette varkens. No tering per kg. lev. gew.: zware var kens 1.741.76, lichte varkens 1.84 1.87, slagersvarkens 1.881.90, zeugen 1.58—1.61. Handel vlot. ROTTERDAM, 28 juli Vee Aan voer 2615. Weektotaal 4503. 230 vette koeien, 707 gebruiksvee, 543 vette kalveren, 237 graskalveren, 270 nuch tere kalveren, 74 varkens, 17 biggen, 65 paarden, 30 veulens, 418 schapen en lammeren, 24 bokken en geiten, vette koeien 305335. 285300, 270 DE ROOFOVERVAL TE ABCOUDE 285; vette kalveren 290—310, 270— 290, 240260; graskalveien 425, 375, Te snel gereden Gisteravond laat is te Schoor 1 een persqnenauto met grote snelheid te gen een boom gereden. De bestuur der, de 47-jarige drogist J. F. Teriep uit Schagen, was op slag dood, Een mede inzittende, de heer A. S. Blok ker, eveneens uit Schagen werd ern stig gewond naar het centraal zieken huis te Alkmaar overgebracht. Beide mannen madden 's avonds 'n café in Petten bezocht en waren op weg naar Bergen. Vermoedelijk heeft de bestuurder door de grote snelheid de macht over het stuur verloren. Bib H.) steunt de suggestie van enkele andere bestuursleden wijzen de heer Driehuizen. De jonge kwe- nog op de ontwikkeling van de Euro- De Utrechtse rechtbank heeft van morgen de 25-jarige los werkman L. R. uit Leiden conform de eis veroor deeld tot vier jaar en twee maanden gevangenisstraf met aftrek wegens het plegen van een inbraak ten huize van de familie van Gelderen te Abcoude. In de nacht van 1 op 2 mei had L. R. samen met zijn 20-jarige neef P. J. C. R. uit Oegstgeest het echtpaar van Gelderen onder bedreiging met een revolver en een ploertendoder een bedrag van ƒ530,afhandig ge maakt. J. C. R. werd veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden, eveneens conform de KORTE golf Door een deffect in een trans formatorenhuis heeft vrijwel de ge hele gemeente Delft het gisteravond van kwart voor acht tot circa kwart over acht zonder stroom moeten stel len. In de monding van de Wester- schelde, ter hoogte van Cadzand is vanochtend een zeilbootje omgeslagen Vermoedelijk bevond zich één per soon aan boord. De reddingboot uit Breskens en de strandreddingboot van Cadzand zijn uitgevaren óm te trach ten de zeiler te redden. De bewoners van Rio de Janeiro worden bedreigd door een tekort aan drinkwater. Sinds november van het vorige jaar is de temperatuur vrijwel niet beneden de 30 graden celsius ge weest, hoewel begin juni de# winter begonnen is. Uit het meer van Toplitz (Oos tenrijk) is maandag een kist opge haald met 500 pakjes nagemaakte En gelse bankbiljetten van 5 pond. Deze zouden i - d oorlog door de Duitsers zijn vervaardigd. Er liggen nog drie kisten op de bodem van Let 70 meter diepe meer. Men hoopt ze later te kunnen ophalen. 275; nuchtere kalveren 90, 75, 65; big gen 75, 60, 50; slachtpaarden 240, 210, 190; veulens 400, 300, 250; scha pen 90, 70, 50; lammeren 75, 60, 45; melk- en kalfkoeien 1175, 1000, 850; varekoeien 870, 800, 675; vaarzen 875, 800, 650; pinken 575, 500, 400; vette koeien aanvoer korter handel slepend, niet geheel prijshoudend; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel vlot, prijzen stabiel; graskal veren aanvoer als vorige week, han del tamelijk, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel goed, prijshoudend; biggen aanvoer korter, handel tamelijk, prijshoudend; slachtpaarden aan voer als vorige week, handel stug, prijzen onveranderd; veulens aan voer minder, handel kalm, prijzen onveranderd; schapen en lammeren aanvoer minder, handel traag, prij zen stabiel; melk- en kalfkoeien aan voer matig, handel kalm, prijzen on veranderd; varekoeien aanvoer als vorige week, handel slepend, niet ge heel prijshoudend; vaarzen en pin ken aanvoer korter, handel traag, prijzen als vorige week. BODEGRAVEN. 28 juli. Kaas. Aanvoer 131 partijen, eerste kw. 2.15 2.23, tweede kw. 2.042.14, extra kw. 2.36. Handel kalm. RIJNSBURG. 28 juli Bloemen. Dahlia's: Passé Partout 180200, Glo ry van Heemstede 270300, Kochel- see 200220, Agapanthus 10001200, Colvillei 200—310. Witte Asters 180— 240, Rose Asters 280—320. Am. An jers: Sim rood 650850, Rose 70 10550, Wit 700—1100, Gladiolen: Wa shington 350400, Oranje Parade 195 210, Bloemfontein 340370, Ame- ricaExpress 250300, H. van Megeren 170190, Morning Kiss 195—210, Mar- conis 275290, Leeuwenhorst 175- 290, Zinnia 140180. Ornithogalum 250—300. alles per 100. Chrysanthen: Migolie 2025, Delight 10—14, per stuk. Lelie: Longiflorus 35 per kelk. Montbreita 2528, Flox 2850, Leeu wenbek 3035, Kogel Distel 3590 per bos. (37)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3