VAN DALSUM ds tenniskampioen der LIEFDE M.DAG 27 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 VOETBAL BRITSE VOETBALPOOLS MOETEN BETALEN VOOR PROGRAMMA'S De Britse voetbalpoolondernemin gen zullen met ingang van het nieu we seizoen (1959-1900) jaarlijks aan de Football League en de Schotse League auteursrechten op de pro gramma's moeten betalen. Voorlopig geldt dit voor tien jaar. Dit is het resultaat van een proces, dat de Football league in mei j.l. aanhan gig heeft gemaakt tegen Littlewoods betreffende het copyright op het voetbalprogramma en waarin de Football league in het gelijk werd gesteld. Voor de vier grootste poolonder- nemingen, Littlewoods, Vernons. Co pes en Murphys, betekent dit jaar lijks een minimum-bedrag van 245.000 pond sterling (2.5 miljoen gulden), dat vloeit in de kassen van de F.A. en de Schotse league. Deze som is een half procent van het be drag, dat in de pool door de deel nemers wordt ingelegd, verminderd met datgene wat de belasting ervan neemt. De overige poolondernemin- gen, de kleinere, die niet zijn aan gesloten bij de associatie van pool- promotors, zullen een evenredig deel aan de voetbalorganisatie be talen. „De grootste gebeurtenis in het voetbal, sinds de Football league in 1888 werd gesticht", zo zien velen de beslissing ten aanzien van het voetbalprogramma. Op welke wijze het geld zal worden besteed, is nog niet beslist. in de tweede etappe waren: 3. Hugens 3.39.58; 4. Jan Doek 2.40.59; 5. Alfons Steuten 2.41.03; 26. Marcel Nelis 2.42.14 De Belg René Vandervecken won gis teren de derde Uula-Nova Gorica. Hij legde de 210 km af in 5 uur 48 min. 58 sec. Elf renners gingen in dezelfde tijd als de winnaar over de finish. Daarbij be vond zich de Nederlander Jan Hugens, die de leiding in het algemeen klassement overnaam van de Belg Glas. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt; 1. Hugens (Ned.) 13 uur 31 min. 49 sec.; 2. Petrovic (Zd. SI.) 13.52.44; 3. Vandervecken (België) 13.32.46; In het algemeen ploegenklasse- ment heeft Zuid-Slavië de leiding met een totaaltijd van 40 uur 38 min. 18 sec. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DAMES Bij de wereldkampioenschappen wiel rennen dames te Luik heeft de Russin Galine Ermolaeva haar titel op het sprintnummer, die zij het vorige jaar te Parijs won, geprolongeerd. Evenals in 1958 was haar grootste rivale haar land genote Valentina Maximova, die ook nu op de tweede plaats eindigde. Derde werd de Engelse Dunn en de vierde plaats was voor de Frangaise Vaudle. De achttrvol- ging werd een Engelse triomf, n.l. voor Beryl Burton, die in de finale de Luxem burgse Elsy Jacobs versloeg in 4 min. 19 sec. over de 3 km. De tijd van Elsy Jacobs was 4.22. Beiden hadden de eind strijd bereikt door overwinningen op Russinnen. Elsy Jacobs schakelde Jobov Kotchetova de ex-wampioene, die ten slotte op de derde plaats eindigde, uit en Beryl Burton toonde zich de meerdere over Jogina Lubec. ten, die nodig waren voor de over winning. De eerste-naoorlogse overwinning op de Denen was een feit. Met zes wickets ging de zege naar Neder land. ENGELS DAMESTEAM WON VAN HET NEDERLANDSE. De eerste wedstrijd tussen de ver tegenwoordigende cricketteams van Nederland en Engeland, zaterdag te Wassenaar gespeeld, is geëindigd in' een draw. De Engelse aanvoerder sloot op 139 voor 5, Nederland scoor de 67 runs voor het verlies van 5 wickets (tyd). De tweede wedstrijd, gisteren op het terrein van de Kieviten te Was senaar gespeeld, is geëindigd in een grote overwinning voor de gasten. De Engelse captain sloot op 215 voor 4, Nederland kwam niet verder dan 70 all out. DE VIERDE TESTMATCH ENGELAND—INDIA. Colin Cowdrey's besluit, de In diase cricketploeg niet te dwingen tot de follow-on, heeft de vierde testmatch tussen Engeland en India, die donderdag op Old Trafford te Manchester is begonnen, in feite ge maakt tot een farce. Als antwoord op het Engelse eer ste inningstotaal van 490 scoorden de Indiase batslieden 208 runs. Hoewel Engeland dus een voorsprong had van 181 punten op de eerste innings, besloot Colin Cowdrey de ploeg uit India niet opnieuw het veld in te sturen. Dit uit wedstrijdtechnisch oogpunt vreemde besluit heeft de Engelse aanvoerder genomen, zo zei hij later, om de beslissing niet al te vroeg te laten vallen opdat de vele vakantiegangers in Manchester ten minste nog een dag van aantrekke lijk cricket zouden kunnen genie ten Op deze derde dag begonnen de En gelsen dus aan hun tweede innings. Zij scoorden 265 runs voor het ver lies van acht wickets, zodat de voorsprong op India thans 547 punten bedraagt. Aanvankelijk ging de En gelse score slechts heel langzaam om hoog. Voor de eerste 94 runs hadden de Engelsen meer dan twee uur no dig. Toen Mike Smith en Cowdrey Collins aan de wickets kwamen vloog de score echter snel omhoog. Ook Roy Swetman en Ray Illing- worth scoorden opmerkelijk snel. In amper 20 minuten tijd zorgden zij voor 46 runs. L.C.C.-SPARTA Er viel op deze warme zondag van prachtig cricket te genieten en voor al de LCC-er Nico den Hoed onder scheidde zich door 's-ochtends eerst 63 runs te scoren en later 7-60 te bowlen, waarmee hij tevens de doorslag gaf voor de derde Leidse overwinning. LCC batte dus eerst en kwam tot een bijzondere hoge score, nl. 181 all out. Behalve de uit- Mej. van Seven vi Door het wegens ziekte uitvallen van Maris, beloofde de strijd in de halve finale tussen Van Dalsum en Karamoy wel de climax te worden van de wedstrijden om de titels van het open Leidse tennistournooi aan de Kanaalweg. Beide spelers ver tegenwoordigen Nederland reeds ge ruime tijd en zijn er op uit te be wijzen, dat er nog geducht rekening met hen moest worden gehouden. In de eerste fasen van de strijd was het Van Dalsum, die het initia tief nam. Hoewel Karamoy zijn ser vice-game won, bleef de stand toch nog gelijk en ofschoon beiden niet meteen het net zochten lag het tem po bijzonder hoog. Het was Van Dal sum, die dit het eerste aan den lijve ondervond. Het forceren leverde hem slechts misere op en spoedig stond Karamoy onbereikbaar op 5-1. De nu volgende rallies waren lang, te lang voor het warme weer, dat het uiterste vergde van de spelers. Van Dalsum begreep dit. Met hoge bal len vertraagde hij het spel, maar zijn achterstand was reeds te groot, 6-1 voor Karamoy. De tweede set gaf een ander beeld. Nu was het Kara moy, die miste. Het leek ons of hij moeite had met de korte ballen, die zijn tegenstander hem voorschotelde. De drives van Van Dalsum herkre gen weer hun scherpte. Karamoy zag dit in en liet de tweede sét lopen: 6-1 voor Van Dalsum. De beslissende set begon met de service van Van Dal sum. Hij had nu enkele pracht aces, die psychologisch veel meer waarde hadden dan de winst van die eerste game alleen. Karamoy hervond zijn cadans niet meer. Probeerde nog een laatste poging bij 1-2 achterstand, maar had het geluk niet mee De res terende games waren een formaliteit: 6-1 voor Van Dalsum. De andere halve finale Lim-Son- neville was niet minder kort, maar geheel anders van opzet. Beide spe lers zochten hun heil op de baseline en in dit spel was Sonneville iets beter: 7-5, 7-5. In de finale was Van Dalsum op alle fronten de sterkste Zijn tempo was te hoog en dwong Sonneville keer oo keei tot missen. Het werd 6-4, 6-3 voor Van Dalsum Om de derde en vierde plaats spe lend won Karamoy van Lim. Bij de dames mag mej. Van Seven zich dit jaar Leids kampioen noemen met mej. Commandeur als andere fi- naliste. Sonneville en Van Dalsum baanden zich een weg naar de finale door Van de Weg en Van Meegeren te verslaan: 6-2, 7-5. Karamoy-Herok kwamen er door een zege op Domi- nicus-Neyeboer 6-2, 6-3. In de finale was het vooral Herok, die uitblonk. Keer op keer was het zijn flitsend afmaken en waren het zijn goede smashes, die de tegenstanders tot vertwijfeling brachten. Slechts even in de tweede set kwam er een vleug van herstel bij Van Dalsum-Sonne- ville. Van Dalsum won na sen span nend duel zijn service-game. Herok leek de zijne te gaan verliezen, maar toen dit niet het geval bleek en Son neville daarna door de knieën ging was het pleit beslecht: 6-2, 6-3 voor Herok-Karamoy. stekende innings van Den Hoed was het vooral Tonny Kantebeen, die weer groots cricket liet zien en zijn 77 runs bevatten maar liefst 10 vie ren en één zes. Later was het alleen nog Laman, voor het eerst dit sei zoen in de flanellen, die met 11 runs weerstand bood. Sparta bowlers A. Spuy 4-30 en Ton Schilthuis 5-32 waren het gelukkigst van het acht tal, dat ze tegen het Leidse geweld in de strijd brachten. Sparta ging daarna direct voor de runs en dit scheen aardig te lukken, want op een gegeven moment wees het scorebord een stand van 70-1 aan. Maar plotseling scheen Nico den Hoed het juiste antwoord gevonden te hebben en de wickets tuimelden nu met de regelmaat van de klok. Bowler G. Wondergem kreeg met zijn 2-30 geen loon naar werken en de cijfers van Den Hoed zijn reeds in de aanvang gememoreerd. Totaal van Sparta werd 99 en een Leidse overwinning van 82 runs dus. Waarlijk een prachtige prestatie. C.V.H.W.AJAX (L.) CVHWAjax (Leiden) voor de tweede klasse gespeeld, werd gewon nen door Ajax (L.) op de tweede innings. CVHW eerste innings 67, tweede innings 29, Ajax (L.) eerste innings 64, tweede innings 34 voor 1. ieg mej. Commandeur De B wedstrijden Ht gemengd dubbel was in drie sets voor mej. Commandeur-Van de Weg, die gedecideerd mej. Morin- kelle-Karamoy versloeg. Engelenburg was in B nog niet tegen Mauer opge wassen. Monod de Froideville leek in de finale ook niets tegen hem te kunnen inbrengen De eerste set werd 6-0 voor Mauer. In de volgende set was het echter Monod, die het heft in handen nam: 6-1, waarna Mauer terug kwam met dezelfde cij fers: 6-1. Bij de dames was het mej. Pino die na lang zwoegen mej. Overdij- kink versloeg. Mej. Pono's service was iets beter. De eerste twee sets waren normaal. Service verlies gaf set verlies. In de beslissende set ging het gelijk op. Bij 9-9 verloor mej Overdijkink haar service na lange rallies en vijf maal deuce. Wel won zij daarna de service van mej. Pino (10-10), maar de inspanning was te veel geweest. In twee daarop volgen de spellen werd de partij snel in het voordeel van mej. Pino beslist. Van Steenis-Monod de Froideville leverden een knappe prestatie door Praaning en Donk te sla^n. Luyk- Ubbink hadden niet veel kans tegen Tegeler-Tegeler. In de finale waren Van Steenis-Monod tactisch genoeg om uitsluitend de zwakste man on der vuur te nemen. Zo wonnen zij van Tegeler-Tegeler met 6-3, 10-8. Mej. Overdijkink-Fetters werden B.-kampioen gemengd dubbel en het damesduhbel werd een Roomburg aangelegenheid. De dames Ubbink- Pino versloegen de dames Wierinks- Zwartz. Luyk won in de C-afdeling In C was het Luyk, die zoals ver wacht met de erepalm ging strijken. In dit toch wel sterk te noemen C tournooi boekte hij geen set verlies en hij zal in de volgende jaren nog wel van zich laten horen. Grimbergen-Stokkermans vonden in het herendubbelspel hun einde tegen Rijnbeek-Knijneburg en Luyk- Donker vonden in Mulder-Kluivers een uitgekookte combinatie, die in de beslissende set met 6-4 won. Ook in de finale waren Mulder-Klui vers sterker zij het dan weer in drie sets. Het gemengd dubbel werd door mej. Borst-Cassa gewonnen van mej. Laury en Knijnenburg. De dames Wieriks-Wieriks waren in de eind ronde sterker dan de dames Kasten- V d. Moortel. Na de wedstrijden werden de prij zen uitgereikt met een toepasselijke speech van dr. Wieriks, die niet na liet alle medewerkers, waaronder ook vallen de Leidse middenstands zaken, van harte te bedanken voor hun donaties waardoor dit grote tour nooi wederom een succes is gewor den. De uitslagen luiden: Herenenkelspel A, 3e ronde: J. A. Ka ramoyH. A. K. Herok 60, 62; Halve finale: H. v. DalsumJ. A. Karamoy 2—6, 6—1. 6—1; F. A. Sonneville—A. Lim 7—5, 6—4. Finale: H. v. DalsumF. A. Sonneville De Brabander Piet Damen is gisteren op het circuit van Zandvoort kampioen van Nederland op de weg bij de profes sionals geworden. Damen werd in de derde en laatste rit tiende en verzamelde daardoor in totaal 17 punten. In het al gemeen klassement eindigde Bram Kool op de tWeede plaats met 22 punten en Joop Captein werd derde met 23 pnt. De laatste rit over 252 km werd ge wonnen door Coen Niesten (Beverwijk) in 6 uur 15 min. 43 sec. De uitslag was voorts: 2. van den Borgh (Echt) op 8 se conden; 3. Jo de Haan (Klaaswaal); 4. Joop van der Putten (Den Haag)5. Ger- rit Voorting (Roosendaal); 6. Joop Cap tein (A'dam)7. Gijs Pauw (Utrecht) 8. Bram Kool (Delft); 9. Jos Hinsen (Rijckevorsel)10. Piet Damen (Lies hout) 11. Wim van Est (St. Willebrord) 12. Jo de Roo (Schore)13. Stolker (Bre da) 14. Piet Steenvoorden (Heemstede) 15. Groot (Beverwijk); 16. Jaap Kersten (Siebengewald)17. Van der Zande (Hal steren) 18. de Groot (A'dam)19. van Sluijs (Vlissingen; 20. Geurt Pos (Vree land) allen in de zelfde tijd als v. d. Borgh. Het eindklassement luidt: 1. Piet Damen 17 pnt; 2. Bram Kool 22 pnt; 3. Joop Captein 23 pnt; 4. Jos Hin sen 25 pnt; 5. Coen Niesten 26 pnt; 6. Jo de Roo 27 pnt; 7. Gijs Pauw 33 pnt. Aan de wedstrijd der professionals ging een race over 50 km voor nieuwelingen DE BENELUXRONDE KRIJGT GESTALTE De Beneluxronde, een nieuweling op de wielerkalender, begint gestalte te krij gen. De onlangs opgerichte „Stichting sportmanifestaties" heeft voor deze ron de, die van 11 tot en met 20 september a.s. verreden wordt, het volgende route- schema opgesteld: 11 Sept.: Amsterdam Breda over 200 km; 12 sep4.: Breda Vlissingen over 120 km; 13 sept.: Oost burgDinant (België) over 200 km; 14 sept.: DinantLuxemburg over 200 km; 15 sept.: LuxemburgSittard over 265 km; 16 sept. SittardOss over 166 km; 17 sept.: OssDoetinchem over 133 km; 18 sept.: DoetinchemSta '-kanaal 180 km plus tijdrit van Stadskanaal naar Em- men over 30 km. 19 sept.: EmmenGro ningen over 133 km. 20 sept.: Groningen Amsterdar. over 242 km. Hierbij blijft het echter niet, want na de vroege aankomsten in Vlissin gen, Doetinchem en Groningen worden criteriums over een uur gereden, die meetellen voor het algemeen klassement. Het „Zeeuwse" criterium zal echter niet in Vlissingen maar in Oostburg gereden worden, waartoe men eerst met de boot de Westerschelde zal oversteken. Het ligt in de bedoeling vijftien zes tien ploegen van elk zeven renners te laten starten. De stichting heeft reeds contacten opgenomen met Italië, Frank rijk, Duitsland en België om het renners- veld een sterk internationaal karakter te geven. „Laten we ze daarom helemaal over boord gooien. Ik bied je iets waar je meer houvast aan hebt.... iets tastbaars. Ik bied je een huis twee of drie huizen, als je wilt alle kleren, die je maar wilt dragen, al het voedsel, dat je maar op kunt. alle auto's waarin je maar kunt rij den, en alle juwelen, die je kunt dragen". „Denk je, dat die dingen veel voor me betekenen?" Ni lachte kort. „Zeker betekenen ze iets voor je. Op de lange duur zijn het de enige dingen, die iets voor de mensen be tekenen. Als je dat niet gelooft, wacht dan en kijk wat er met je in New- York gebeurt als Linda keldert Wacht en zie dan maar hoeveel van de mensen, wie je geld geleend hebt, dan nog om je heen zullen zwer men. Wacht en ondervind hoe het is honger te hebben en verwaarloosd te worden. Ze worstelde zich vrij van haar Dolgelukkig poseert de nieuwe Neder landse kampioen op de weg, Piet Damen, voor de fotografen na z(jn overwinning op het Zandvoortse circuit. vooraf. De uitslag hiervan werd: 1. van der Velde (Amsterdam) 1 uur 14 min. 9 sec.; 2. Vleesman (Uitgeest); 3. Nijssen (Haarlem); 4. van Zwol (Amsterdam); 5. Stevens (Vinkeveen) allen in dezelfde tijd als van der Velden. DE RONDE VAN ZUID SLAVIë De tweede etappe van de Ronde van Zuid Slavië, een rit over 105 km van Ryeka naar Pula, is gewonnen door de Belg Klas, die tevens leider werd in de algemene rangschikking. Zijn landge noot Roman eindigde als tweede en de Limburger Hugens bezette de derde plaats. De plaatsingen van de Nederlanders CRICKET NEDERLAND WON VAN DENEMARKEN. „Het elftal zonder aanval" zo hadden de „experts" toch het Neder landse cricketelftal geklassificeerd, heeft geen genade gekend voor de Deense batslieden. In de twee innings stond „All Holland" de Denen nog geen 200 runs toe. In de eerste innings van deze twee daagse wedstrijd, die zaterdag en zondag op het prachtige terrein van VRA in het Amsterdamse Bos is ge speeld, waren de Denen zelfs al voor de lunch all out voor het schamele totaal van 85 runs. De strijd leek al beslist. Maar ook de Nederlandse verdedi ging volgens diezelfde kenners het sterkste deel van de ploeg stelde tegen de goede, gevarieerde, doch stellig piet briljante Deense bowlery teleur. Nog geen twee uur nadat het gevecht beslist leek was ook Nederland all out. Dank zij een gedurfde 44 van Wally van Weelde (8 x 4) had het KNCB- team een kleine voorsprong kun nen nemen. Het Nederlandse elftal zorgde in deze eerste innings voor 109 punten, zodat de Denen aan het begin van de tweede innings een achterstand van 24 runs hadden. Ook in de tweede innings waren de Nederlandse bowlers te sterk voor de Denen, die voor 103 runs weer aan de kant zaten. De Nederlandse batslieden lieten zich geen twee maal verrassen en Gallois, Stolk, Maas, Van Arkel, Van Weelde en de Villeneuve zorgden voor de 83 pun- door Reita Lambert dekens en ging rechtop zitten. „Hoe kun je zoiets zeggen!" „Ik ben bezig je tegenstand te breken, schat. Mijn methode moge ruw lijkenmaar ik dacht, dat je het een pikante afwisseling zou vin den na zoveel stroperige liefheid". Doxie begreep, dat hij Gerry's in houdloze beminnelijkheden bedoelde en ze werd vuurrood. „Ik vind je niet bijster sympathiek vanochtend, Ni". „Het gaat steeds beter", zei hij. Plotseling greep hij haar handen. „Ik probeer alleen je de waarheid te laten zien, zoals ze is. Dit is de laatste dag hier en je weet wat er waarschijnlijk gebeuren zal, als we weer in de stad zijn. Iedereen heeft de koorts tot na de première, en daar na zakt de boel in mekaaren dan zit jij met de gebakken peren. Heb je daaraan gedacht? Wat ga je doen, natfat Linda mislukt is, Doxie?" „Ik.ik weet het niet. Naar huis denk ik". „Geen prettig vooruitzicht voor je". „Misschien zal Linda een succes zijn.enige tijd in ieder geval. En Gerry zegt, dat Lo kan blijven spe len, zo lang het stuk loopt". „Ik betwijfel, of het een week loopt", zei Ni, „hoewel mijn oordeel natuurlijk weinig zegtHij leun- op aan, wat er met Linda gebeurt, de naar haar over. „Het komt er niets als je met me wilt trouwen, kindje. Ik gebruik het woord liefde niet graag, maar ik hou zo veel van je, dat je op de duur ook wel van mij moet gaan houden. En ik zal zo dank baar zijn, lievelingen ik zal zo goed voor j° zijn. Ik zal je dagen zo vullen dat je de tijd niet zult hebben er spijt van te hebben.je zult de tijd niet hebben ongelukkig te zijn" Doxie sloot de ogen. Ze hoorde de meeuwen boven zich schreeuwen en ze hoorde de branding tegen het zand breken. Eenzame geluiden, maar Ni's handen, sterk en warm, bonden haar aan het leven, bonden haar aan dagen, zo vol dat ze nooit de tijd zou hebben ongelukkig te zijn. En onder zijn masker van cynis me en koelheid waa Ni een fijne, op rechte kerel. Hij had haar nooit mis leid met lege gebaren en oppervlak kige vriendelijkheden. Hij was één van de weinige mensen, die ze in New-/ork ontmoet had, die niets van haar verlangd hadden. En mis schien zou de liefde, die later „ko men moest" een betere liefde zijn dan de liefde die ongevraagd kwam en niet berntwoord werd. „Ik weet niet, wat ik moet zeg gen, Ni", zei ze. „Ik weet niet, wat ik moet doen". „Je staat op het punt verstandig te worden en je gaat met mij trou wen. Vandaag beginnen we alles voor te bereiden". „Vandaag? O nee". „Waarom wachten? Ik wil weg uit deze krankzinnige rommel. Er ver trekt morgen een schip naar Cuba Er woont daar familie van me, een oud echtpaar, daar gaan we naar toe en daar wachten we, totdat alles in orde is om te trouwen. Ben je wel eens op Cuba geweest?" Ze schudde het hoofd. Ze ademde vlug. „Neemaar niet morgen, Ni. Hoe moet dat met Lo?" „Hoe dat met Lo moet? Die jubelt als ze het hoort. Zijn we niet haar tortelduifjes?Hij trok haar uit de stoel overeind. „Ga naar het hotel en pak je koffer. We nemen de eerste trein naar de stad. Vannacht logeer je in een hotel, ik zorg voor de passa ge, morgen vertrekken we naar Cuba en als alles goed gaat trouwen we daar binnenkort in alle rust en zon der al die koortsige vrienden en vriendinnenHij legde zijn arm op haar schouders en begon haar voort te duwen. „Kom, schat en pro beer nou maar niet te denken. Laat alles maar aan mij over.... vandaag, morgen en altijd". Lola sliep, toen Doxie het hotel verliet, maar ze was wakker, toen Doxie terugkwam. Ze zat rechtop in bed, een blad met het ontbijt op haar knieën en met het manuscript naast zich. Met haar ogen op het raam ge richt en haar stem bevende van hope loze hartstocht, citeerde ze: „Mijn liefde voor jou is als een lied in de donkere nacht. „Lola!" en ik volg het blind, hoewel het duister me bang maakt „Lo, schat!" „Schat, asjeblieft, zie je niet, dat ik aan het werk ben?" „Lo, ik ;a nu. Ik ga met Ni naar Cuba. Daar trouwen we" „Ik heb je al honderd keer ver zocht.... wat doé je?" „Ik zou je niet onderbroken hebben maar ik moet mijn koffer pakken We nemen de volgende trein naar New-York". „Dat doe je niet. Eerlijk, Doxie, je maakt me gek. Met Ni trouwen. 64, 63; Om de derdo of vierde plaats. J. A. KaramoyA. Lim 6—0, 60. Damesenkelspel A: mej. J. Seven mej. I. Commandeur 64. 36, 63. Herendubbel A, halve finale: F. A. Sonneville en H. v. Dalsum versl. H. v. d. Weg en H. Meegeren 62. 7—5; J. A. Karamoy en H. A. K. Herok versl. P. Dominicus en H. Nijeboer 62. 63; fi nale: J. A. Karamoy en H. A. K. Herok versl. F. A. Sonneville en H. v. Dal sum 62, 63. Gemengfldubbel A: finale: mej. I. Com mandeur en H. v. d. Weg versl. mej. F. Marinkelle en J. A. Karamoy 36, 64, 62. Herenenkel B: halve finale: E. Mauer F. Engelenburg 63, 86; finale: E. MauerJ. Monod de Froideville 60, 1—6, 6—1. Damesenkel B: finale: mej. A. Pino mej. J. Overdijkink 36, 6—4, 1210. Herendubbel B: halve finale: J. Steenis en J. Monod de Froideville versl. R. Th. Praaning en B. Donk; J. Tegeler en H. Tegeler versl. H. Ubbink en F. Luyk 61, 64; finale: J. v. Steenis en J. Monod de Froideville versl. J. Tege ler en H. Tegeler 63, 16—8. Gemengddubbel B: halve finale: mej. J. Overdijkink en P. Fetter versl. C. G. de Jong en W. J. de Jong 697, 97; finale: mej. J. Overdijkink en P. Feher versl. mej. A. Pina en J. Kluivers 75. 75. Damesdubbel B: halve finale: mevr. S. B. Ubbink en mej. A. Nino versl. mevr. L. Busser en mej. S. v. d. Bergh 79, 62, 6—1finale: mevr. S. B. Ubbink en mej. A. Pino versl. mevr. J. Wieriks en mej. J. Zwartz 63, 119. Herenenkel C: finale: F. LuykH. Mulder 62, 62. Damesenkel C: halve finale: mej. J. Tielemanmej. M. Laurey 57, 63, 6—3; finale: mej. M. Wieriksmej. J. Tieleman 63. 75. Herendubbel: 3e ronde: J. Kluivers en H. Mulder verglaan J. Pino en G. Tiele man 86, 61: A. H. Grimbergen en C. StokkermanH. J. Ubbink en T. J. Ub bink 64. 61 F. Luyk en W. A. Don ker versl. R. Kasten en G. Visser 64, 6—4. Gemengddubbel C: tweede ronde: mej. M. de Jonge en J. W. Gast versl. mej. C. Westenbroek en J Temminck 62. 56, 6—1; mej. E. Engelenburg en L. Engelenburg versl. mej. M. Wieriks en J. Wieriks 5—7. 6—2, 6—3; mej. M. Lau rey en D. Knijnenburg versl. mej. Wilms Floet en A. P. Maasen 62, 75: derde ronde: mej. R. Borst en Th. W. Cassa versl. mej. O. Kruisman en J. T. Ubbink 36, 97, 6—1; mej. M. de Jon ge en J. W. Gast versl. mej. C. Gribnau en C. Stokkermans 63, 6—4. Damesdubbel C. halve finale: mej. H. Kasten en mej. H. H. F. v. d. Moortel versl. mej. O. Kruisman en mej. E. Hey- mans 63, 7—5: mevr. Wieriks en mej. M. Wieriks versl mevr. C. G. Horree en mevr. Vlugh 60, 63. Damesenkel B: troostronde: halve fina le: mevr. H. Kasten en mevr. A. Soonius 36, 63, 60. Herenenkel C: Troostronde: 2e ronde: A. BosR. Westenbroek 63, 63; R. KastenE. Vermeulen 64, 64; halve finale: G. OverdijkinkR. Kasten 26. 6—3, 6—3. Damesenkel C: halve finale: mej. L. v. Dorpmevr. J. Bos 62, 61; mej. L. v. Uldenmej. H. H. F. v. d. Mortel 62, 5—7, 64. OM DE DAVIS CU»» Italië winnaar Europese Zone Italië is winnaar geworden van de Europese zone van het Davii. Cuptoer nooi. Gisteren behaalde het tegen Span je te Milaan nl. een beslissende 30 voorsprong. Italië zal in de volgende ronde uitko men tegen de winnaar van de wedstrijd AustraliëCuba. PAARDESPORT KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de zondag op Duin- digt gehouden rennen luiden: Vliegende Hollander-prijs, afstand 1100 m.: 1. Phrolic (A. Burrell) tijd 1.10 2. Patachou; 3. Spoetnik. Toto. w. 7. pl. 3.50, 4.90, gek. 22.—. cov. 2.50. Daidalos-prijs, afstand 2000 m. 1. Ba- garre (F. van Deuren) tijd 2 54 2. Jolly Peter; 3. First Trial. Toto. w. 2.90, pl. I.80, 1.90, gek. 6.40, cov. 5.70. Korthals van Schooten Memoriaal- prijs, afstand 1800 m.: 1. East Wyn (G. C. Dekkers), tijd 2.02.8; 2. Meteoor; 3. Cold Water. Toto. w.: 2.—. pl. 1.10, 1.20, gek. 3.30, cov. 2.70. Draverijen: Uiver-prjjs, afstand 2040 m.: 1. Wilfield (J. Ham) tijd 2.57.4. km. tijd 1.27.8; 2. Xalisko; 3. Wita Pluto. Toto. w.: 3.30, pl. 1.50, 1.60, 3.10, gek. 11.30, cov. 5.60. Golden Circle-prijs, afstand 1300 m.: 1. Ylite Rose (J. Wagenaar) tijd 1.4, km. tijd 1.28.1; 2. Yensy; 3. Ysselmonde. Toto. w.: 18.—, pl. 5.40, 2.90, 2.80, gek. 48.20, cov. 9. Grote KLM-prijs, afstand 2100 m.: 1. Sammy Mars (J. P. de Vlieger) tijd 2.49.6, km. tijd 1.21.5; 2. Theo Messidor; 3. Quick Hollandia G. Toto. w.: 5.60, pl. 1.40, 1.10, 1.40, gek. 9.10, cov. 7.—. Pelikaan-prijs, afstand 2100 m.: 1. Uferlooper S (G, v. d. Wal) tijd 3.00.6, km. tijd 1.26.2. Sweetheart Julia B. 3. Sjakie Scott. Toto w.: 3.70, pl. 1.70, 2.30, 4.30, gek. 5.80, cov. 6.20. Pegasus-prijs, afstand 2500 m.: 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) tijd 3.36.2, km. tijd 1.25.8; 2. Tilda O; 3. Upper Ten. Toto. w.: 2.—, pl. 1.20, 2.80, 1.40, gek. 18.40, cov. 17.20. Schiphol-prijs, afstand 2020 m.: 1. Van H. (E. J. Eerenberg) tijd 2.56.2. km. tijd 1.26.4; 2. Xanthi Con Dios; 3. Vlcaline. Toto. w.: 10 10, pl. 5.30, 5.70, 3 60. gek. 10.90, cov. 8 90. Totaalomzet totalisator: 142.849. Naar Cuba! Morgen al. Ben je gek?" „Nee, ik geloof het niet", zei Doxie, haar koffer open makende. Ze holde naar de kast. „We ver trekken morgen, zoals ik zei, en ik heb dus niet veel tijd". Lola zette het blad weg en gleec uit het bed. „Cuba! Dan ben je dus niet bij de première in New-York. Hoe kun je er aan denken, me nu te verlaten., nu ik je het meest nodig heb. Je hebt beloofd. „Ja, maar wat doet het ter rake of ik hier ben of niet?" „Wat het ter zake doet! Begrijp je niet, hoe je me opwindt. Je weet, hoe hard ik gewerkt heb Doxie keek van haar koffer op. „Ik zie niet in, waarom het je zou opwinden, dat ik trouw. Je leek er erg blij over laatst .Maar er van door gaan op deze manierop zo'n critiek ogenblik. Als ik half gek van zorgen ben jc weet, hoe bijgelovig ik in zulke dingen benalle actrices zijn bij gelovig. Als jij er niet bent op de première, zal ik niet in staat zijn te spelen". Doxie zat op haar hurken bij de koffer en streek met belde handen het «haar van haar voorhoofd. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7