Nieuw Loosdrecht-week is ditmaal ook druk bezet De Nederlandse B kampioenschappen atletiek in Leidse Hout Teleurstellende nederlaag van Nederlandse atletiekp'oeg tegen Engeland B Promotie-degradatie voor betaald voetbal sterk gewijzigd BAANDAG 27 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 FCURNIER EN VAN DE REST DRIEMAAL WINNAAR Met ongeveer driehonderd inschrij vingen vijftig meer dan het voor gaande jaar heeft de Watersportver eniging „Het Witte Huis" bewezen tot een der meest bezochte verenigingen in ons land te zijn. Zulks temeer, wijl deze wedstrijden op de Loosdrechtse plassen alleen bezocht worden door de kleinere wedstrijdtypen, aangezien Dra ken noch Regenbogen een plaats op deze plassen kunnen vinden. Op Loos- drecht was het zaterdag en zondag druk, zeer druk. De talrijke, toerjachten en motorboten van allerlei slag hadden reeds bezit genomen van de plassen en daarbij moesten de vele deelnemers aan de 18e Loosdrechtweek een plaatsje op de plassen zoeken. Het wedstrijd comité zorgde er overigens wel voor, dat zulks mogelijk was, want de wed- strijdbanen voerden over alle vijf plas sen, waarbij op zondagmorgen zelis de 20 km. lange wedstrijdbaan moest af gelegd worden. Dat nam nogal veel tijd in beslag, zodat de middagwedstrijd een uur moest worden uitgesteld, in welke tijd de protestcommissie tevens gelegen heid had de verschillende protesten uit de wedstrijden van zaterdag af te be handelen. Want, ook nu waren er pro testen genoeg, maar wat nog erger was: er werden diverse valse starts gemaakt, zodat deze klassen weer naar het einde van het wedstrijdprogramma moesten worden verschoven, hetgeen het pro gramma voor de zondag wel bijzonder lang maakte, zodat eerst rond 7 uur alle uitslagen bekend waren. Uit het feit, dat er zoveel valse starts waren de Vrijheidsklasse moest zon dagmiddag zelfs driemaal opnieuw star ten wordt wel bewezen, dat de grote klassen een zo gunstig mogelijke start noodzakelijk maken, wil men een kans maken op een der eerste plaatsen, want een late start voert bijna nimmer naar een goed resultaat. Dat is alleen aan grote cracks voorbehouden. Intussen leverden de verschillende wedstrijden alleraardigste kampen op. Dat bleek ditmaal zelf6 het geval in de Flying Dutchmanklasse, waar de grote verrassing was, dat Jac. Kraan zater dagmiddag niet verder dan een zeven de en zondagmorgen niet verder dan een vijfde plaats kon komen. Men vroeg zich in verband hiermede dan ook ter stond af, of het wel Jac. Kraan was, die zeilde. Toch was het zo, maar hij probeerde een nieuwe fok op zijn „Mustang". Dat dit verkeerd uitviel, bewijst zijn plaats op zaterdagmiddag. Desondanks wilde hij het zondagmor gen nog eens proberen en ook nu bleek, dat dit geen oplossing was. Daarom, toen hij in de tweede race van zondag weer als vanouds getuigd had, kwam zijn schip weer dadelijk aan de leiding en met grote voorsprong eindigde hij als eerste. Zijn schip was al afgetuigd en op de wal gebracht alvorens de laatste tien deelnemers gefinisht had den. In de Valkenklasse begon Rolf v. v. Baumen zaterdagmiddag weer goed met een overwinning, doch het feit, dat mej. A. de Wit weer achter hem als tweede binnenkwam, bewees wel, dat zij er ook weer zin in had. Inderdaad kwam dit zondagmorgen uit, want nu was zij winnares vóór Rolf v. d. Bau men en in de middagwedstrijd stelde zij evenmin teleur, terwijl v. d. Baumen opgaf. In de 12 M2 klasse behaalde B. Kraan Jr. weer de beste resultaten. Zaterdag en zondagmorgen won hij en in de tweede wedstrijd werd hij tweede ach ter D. Hoekstra. De Finnjollenklasse telde acht deel nemers, waarbij drie hunner zich on derscheidden tegenover hun concurren ten. Het waren G. J. Leverland, Harry Willems en J. C. de Winkel, die alle drie precies dezelfde resultaten behaal den: eenmaal eerste, tweede en derde. Wat dat op de laatste dag (vandaag) met weer twee wedstrijden tot eind resultaat moet geven viel nog onmoge lijk te zeggen. In de 16m2 streepklasse won B. N. Ooms de eerste, A. A. Taselaar de tweede en J. A. de Haas Mzn. de laat ste wedstrijd en ook hier is het eind resultaat moeilijk te voorspellen. In de Olympiajollenklasse is dit ge makkelijker, want hier kwam B. Tour nier reeds driemaal als winnaar te voorschijn, welk resultaat in de Stern- klasse werd bereikt door H. v. d. Rest. Drie verschillende winnaars waren er ook in de Vrijheidsklasse, n.l. C. de Haas Jr., J. R. de Vries en J. N. A. van Balkom. De eerste Hoogerhuys. De eerste werd tweemaal eerste en eenmaal tweede, terwijl de laatste op de le, 2e en 3e plaats beslag wist te leggen. De eindstrijd kon hier dus nog bijzonder interessant worden. H. Ozinga eindigde zaterdagmiddag als winnaar in de Jeugdklasse, zondag morgen was het Albert Hofland, maar hij begin de fout even later weer door de finishlijn te varen, hetgeen bestraft kan worden met uitsluiting en dat ge schiedde prompt. Zijn eerste plaats werd toen ingenomen door mej. A. Vun- derink, terwijl J. Oerlemans de mid dagrace won. MARIO CAPIO (IT.) WON WERELDKAMPIOENSCHAP FD's Zaterdag werd bij Whitstable de laatste race gezeild van de zes, die mee tellen voor het wereldkampioenschap in de Flying Dutchmanklasse. De wed strijd had eigenlijk geen betekenis aan Mario Capio zeker van de titel. Hij had toen namelijk reeds zo'n punten- voorsprong op de andere zeilers, dat hij winnaar was. zelfs als hij zaterdag niet zou starten. Maar Capio deed wel mee. En hoe! Voor de vierde maal bracht hij zijn schip als eerste door de finish, op nieuw met een ruime voorsprong op nummer twee, ditmaal de Engelse FD kampioen Adrian Jardine, die in de eindrangschikking ook tweede werd. Onze landgenoot Ben Verhagen deed het zaterdag niet zo best. Van de veer tien deelnemers kwam zij op de negen de plaats. In het eindklassement zakte hij daardoor van de derde naar de vier de plaats. De uitslag van de slotrace luidt: 1. Capio (It.); 2. Adrian Jardine (Eng.); 3. I. Hellenyi (Hong.); 4. Rolf Mulka (Did); 5. Roger Tiriau (Fr.); 6. Jean Renevier (Zwits.)9. Ben Verhagen (Ned.). KAMPIOENSCHAPPEN TE SNEEK Van 810 augustus (met 11 augustus als reservedag) worden te Sneek de na tionale kampioenschappen voor de Val kenklasse, 16 Me Streepklasse, Regen boogklasse en Vrijheidsklasse worden ge houden. Daarvoor zijn de volgende inschrijvin gen binnen gekomen. Valkenklasse: A. Rolf van den Bau men; Mr. G. F. Hepkema; J. H. de Wil de; J. Prins; A. Wester; H. Kirkenier; B. Staartjes; C. Scherpel Jr. 16 m2 Streepklasse: S. van der Steeg, Th. de Haan, A. W. Endstra, S. Olde Ag- terhuis, P. H. Amsterdam, G. Guldemond, L. Minks, J. van Rietschoten, A. A. Tase laar, H. Wester, R. Siebrand. Regenboogklasse: E. K. Hoekstra, G. A. Bakker, J. Albarda, T. Zwart, L. de Wit, J. de Wilde, G. Ooms, G. Hoffand, J. H. C. Sieverts, Ir. C. J. de Jong, C. W. Kist. Vrijheidsklasse: L. Amons, H. Repko, D. F. Rriesens, C. de Haas Jr, J. R. de Vries, J. F. Kesting, B. P. de Reuver, J. R. Tepe, S. H. de Jong, J. H. Aarts, F. H. W. Olland, H. Prins, W. Elhorst Jr, E. van Zijpp, B. van Wijk. DOCOS IN HET NKS-KAMP TE ZUNDERT-OOSTERHOUT Men schrijft ons: Nadat zaterdag middag de bagage reeds was inge- ,.„u 'e™rd; die Per auj° naar da diverse meer, want vrijdag reeds was de Itali- karïjpen zou worden vervoerd, was TT;; de kampvreugde al begonnen. Zondagmorgen om 7 uur waren al de jongens present om gezamenlijk de H. Mis bij te wonen in de St. Leonarduskerk aan de Haagweg. Daarna 't ontbijt in 't parochiehuis, dat door het bestuur van Docos aan geboden was. De meeste jongens lie ten 't zich goed smaken, ofschoon er verschillenden waren, die door de zenuwen, niets konden eten. Nadat de heer J. Wanst (Jeugdvoorz. v. Docos) een woordje gesproken had, waarin hij o.a. allen een goed kamp toewenste en vroeg zich toch vooral correct te gedragen, werd er een driewerf hoera uitgeroepen voor de fam. Kraan, die de zorgen voor 'l ontbijt op zich genomen had. Toen was 't sein tot vertrek aangebroken, waar iedereen al naar had uitgezien. Diverse vaders en moeders deden hun jongens uitgeleide. Klokslag negen uur vertrokken G. Noordman en lei- Gerda Kraan, zoals zij gisteren met rui me voorsprong de 200 meter won. Het eindklassement luidt: 1. en we reldkampioen in de FD-klasse: Mario Capio (It.) 6084 pnt; 2. Adrian Jardine rr 4306 pnt; 3. Rolf Mulka 3926 pnt; 4. Ben ders met jongens naar t Zuiden, al- Verhagen 3683 pnt; 5. Roger Tiriau 3306 waar zij een leuke en sportieve pnt; 6. Hans Fogh 2616 pnt. kampweek hopen door te brengen. Op het sportpark „De Leidse Hout" te Leiden zijn gistermiddag onder uitsteken de weersomstandigheden zon en wei nig wind de nationale kampioenschap pen atletiek gehouden. De beste presta ties werden verricht door mej. C. Duyn van Dem uit Beverwijk bij de dames en Pronk (Doves) en Lambrechts (Excel sior, Ossendrecht) bij de heren, die allen twee titels veroverden. De nationale 800 meter kampioene Ger da Kraan probeerde ditmaal haar geluk op de sprintnummers. En met succes, Op het prachtig gelegen sportcom plex van Ruskin Drive te St. Helens heeft de Nederlandse atletiekpioeg zaterdagmiddag tegen een B-ploeg van Groot-Brittannië met 127 tegen 83 punten een teleurstellend, pa bijna beschamende nederlaag geleden. On der doodse stilte heeft het toch al niet luidrchtige &000 koppen tellende Engelse publiek deze „krachtmeting" aangezien. Slechts enkele malen werd een goede prestatie van onze landgenoten met een krachtig applaus gehonoreerd. De meeste belangstel ling kreeg nog de omroeper, die bij tussenpozen de stand van de cricket match EngelandIndia bekend maak te, welke op Old Trafford in Man chester werd gehouden. Teleurstellend was de uitslag voor de onzen, omdat na de verheugende pres taties van een week geleden tijdens de zeslandenwedstrijd te Duisburg wederom is gebleken, dat Nederland geen behoorlijke landenploeg op de been kan brengen en slechts kan steunen op enkele topkrachten. Het was daarom bijna beschamend, om dat de Engelse organisatoren niets maar dan ook niets hadden nagela ten onze landgenoten een prettige ontvangst te bereiden. Slechts vijfmaal zijn de oranje- broeken er in geslaagd een overwin ning te behalen, namelijk bij het dis cuswerpen door Kees Koch, het vèr- springen door Henk Visser, de 220 yards door Hans Smit, die evenals Marius Bos naar later bleek ander halve meter teveel had gelopen en de verrassende zege van Jan Romani staat evenwel het bij het kogelslingeren. De victorie op werd. Zaterdag won G. Timmer in de Pam- pusklasse, maar zondag zeilde hij min der goed. Toen wonnen H. van Essen en J. B. Reeder ieder eenmaal, terwijl zij beiden eenmaal tweede werden. De 12 Voetsjollenklasse was dit weekeinde voor J. J. en W. H. van 't Een beeld van de zeilwedstrijden, die dit weekeinde in het raam van de Nieuw-Loosdrechtweek zijn gehouden: de Valkenklasse A. met ballonfok in ac- aangezien de Engelse ploeg als eerste door de finish ging, maar even daar na werd gediskwalificeerd aangezien de wissel tussen de derde en vierde loper niet helemaal correct was. De Engelsen daarentegen wonnen vijftienmaal, en kwamen zelfs acht maal tot een dubbele overwinning. De atleten, die beneden hun kun nen bleven, waren ongetwijfeld Joep Delnoye op de 3 mijl, Frans Kunen op de zes mijl en Barry Jansen op de waarop men in het Nederlandse kamp op een overwinning had gerekend, ook voor Nederland verloren ging. Het ongetwijfeld spannendste loop nummer was de race op de 880 yards. Slechts met inspanning van alle krachten wist de Engelsman Jack Boyd onze toestormende landgenoten Wim Essajas en Henk Heida te klop pen. Jammer was het ongetwijfeld dat Heida zich niet bijtijds herinner de, dat de finishlijn op het laatste rechte stuk in het midden lag, waar door hij te laat attakeerde. Ook vechtjas Mijndert Blanken- stein heeft in een prachtige race la ten zien, dat hij nog steeds een van onze beste middenafstandlopers is. Met zijn tijd van 4 min. 08.7 sec. evenaar de hij zijn eigen Nederlandse re cord. Verheugend was het te zien hoe hij een ronde voor de eindstreep de combine tussen de Engelsen Alan Gordon en John Anderson verscheur de en zich tussen hen in worstelselde. Hierdoor was het contact tussen de beide Engelsen verloren. Een ver gissing heeft Blankenstein gemaakt, maar deze is alleszins te vergeven. Alan Gordon namelijk, heeft gedu rende de race lopen roepen wat An derson moest doen en dat wekte bij Blanenstein de gedachte, dat Gor don de grote man was. Niets bleek minder waar, want met nog 100 me ter te lopen spoot John Anderson met een waarlijk verbluffende eind spurt uit de derde positie naar vo ren en ging zowel onze landgenoot als Gordon voorbij. Toen kwam de juiste mentaliteit Van de Hagenaar tot uiting. Bij het uitkomen van de laatste bocht ging hij mee en verover de in recordtijd een welverdiende tweede plaats. De Groninger Hans Smit heeft het goed gedaan. Op de 100 yards kwam hij te laat op snelheid en moest hij zijn tegenestander Breacker voor la ten gaan, maar ons inziens had hij hem op de 100 meter zeker kunnen kloppen. Op de langere sprint, de 220 yards, heeft hij zich fantastisch ge houden, Met een handicap van een goede meter, de startblokken van mijl, terwijl de 120 yards horden Smit en van Marius Bos lagen teveel naar achteren liep hij prachtig ge lanceerd, in de binnenbaan gestart, naar de overwinning. Met nog 60 me ter te lopen lag hij achter op de En gelsman Robby Brightwell, maar zijn tweede tempoversnelling bracht hem op volle snelheid. In prachtige cadans joeg hij voort en bij de finish bedroeg zijn voor sprong, ondanks de handicap bij de start, zeker een meter. Voor Marius Bos was de achtertsand, die hij moest overbruggen, te veel, maar zijn derde plaats was toch bevredigend. Bij het discuswerpen was Kees Koch, die een vliegtuig later kwam en slechts -vier uur had geslapen, weer oppermachtig. Met een worp van 51.67 meter bleek hij te sterk vöór Eric Cleaver. Eef Kamerbeek behaalde met 44.29 meter een goede derde plaats. Het kogelstoten was van minder gehalte. Kees Koch, die voelt dat dit nummer hem in zijn ont wikkeling als discuswerper belem mert, (steeds heeft hij last van zijn rug) kwam tot een tweede plaats met 1.31 meter achter Martyn Lucking met 15.91 meter. 100 yards: 1. Breacker (GB) 9.9 sec.; 2. Smit (Ned.) 10 sec.; 3. Crosby (GB) 10 sec.; 4. Visser (Ned.) 10.3 sec. 440 yards horden: 1. Goudge (GB) 53.1 sec.; 2. Boyes (GB) 54.2 sec.; 3. Boere (Ned.) 55.7 sec.; 4. Visser (Ned.) 57.8 sec. Dis cuswerpen: 1. Koch (Ned.) 51.765 mtr; 2. Cleaver (GB) 48.679 mtr; 3. E. Ka merbeek (Ned.) 44.297 mtr; 4. Hardy (GB) 44.297 mtr. 440 yards: 1. Mitchel (GB) 48.7 sec.; 2. Morris (GB) 49.6 sec. 3. Beker (Ned.) 50.5 sec..; 4. Karenbeld (Ned.) 50.6 sec. 3000 meter steeple: 1. Ellis (GB) 9 min. 9 sec.; 2. Montaque (GB) 9.26.6; 3. Spierenburg (Ned.) 9.58.2; 4. Lam (Ned.) 10.02. 880 yards: 1. Boyd (G.B. 1.52.4; 2. Essajas (Ned.) 1.52.8; 3. Heida (Ned.) 1.53; 4. Veals (GB) 1.53.1. Zes mjjl: 1. Redrup (GB) 29 min. 19.6 sec.; 2. Wood (GB) 29.29; De Ruyter (Ned.) 30.26.2; 4. Künen (Ned.) 31.45.4. 220 yards: 1. Smit (Ned.) 21.6 sec.; 2. Brightwell (GB) 21.8 sec.; 3. Bos (Ned.) 22 sec.; 4. Gray (GB) 22.5 sec. Hinkstapsprong: 1. Murray (GB) 14.612 mtr; 2. Alsop (GB) 14.135 mtr; 3. Fischbuch (Ned.) 13.659 mtr; 4. De Jong (Ned.) 13.22 mtr. Kogelslinge ren: 1. Romani (Ned.) 52.998 mtr; 2. Bain (GB) 51.841 mtr; 3. Gandy (GB) 48.019 mtr; 4. Hamer (Ned.) 47.053 mtr; 3 mijl: 1. Maynard (GB) 13.52.8; 2. Per- kips (GB) 13.58.6; 3. Delnoye (Ned.) 14.22.8; 4. Keesom (Ned.) 15.14.8. 4x440 yards: 1. Engeland (Mitchell, Thomson, Morris en Higgins) 3 min. 14.8 sec.; 2. Nederland (Van Uden, Heida, Essajas en Karenbeld) 3 min. 19.7 sec. Hoog springen: 1. Fairbrother (GB) 2.006 mtr; 2. Mackenzie (GB) 1.853 mtr; 3. Nimmerdor en Knol (Ned.) beiden 1.828 mtr. Engelse myl: 1. Anderson (GB) 4 min. 6.5 sec.; 2. Blankenstein (Ned.) 4 min. 8.7 sec. (evenaring Ne derlands record); 3. Gordon (GB) 4 min. 9.8 sec.; 4. Jansen (Ned.) 4 min. 36.2 sec. Polstokhoogspringen: 1. Mcma- nus (GB) 4.04 mtr; 2. Wijsen (Ned.) 3.81 mtr; 3. Nugent (GB) 3.81 mtr; 4. Gelens (Ned.) 3.73 mtr. 4x110 yards: 1. Nederland (Bruin, Bos, Mock en Smit) 42.8 sec.; 2. Engeland (Brightwell, Breacker, Railton en Crosby), de ploeg finishte als eerste, maar werd gedis kwalificeerd. Speerwerpen: 1. Loveland (GB) 67.73 mtr; 2. Hill (GB) 65.28 mtr; 3. Fikkert (Ned.) 63.44 mtr; 4. Brouwer (Ned.) 56.66 mtr. Verspringen: 1. Visser (Ned.) 7.55 mtr; 2. Whyte (GB) 7.14 mtr; 3. Wei-sscher (Ned.) 6.93 mtr; 4. Howell (GB) 6.93 mtr. 120 yards hor den: 1. Birrell (GB) 14.6 sec.; 2. E. Ka merbeek (Ned. 14.6 sec.; 3. Brunyee (GB) 14.7 sec.; 4. Nederhand (Ned.) j 14.9 sec. Kogelstoten: 1. Lucking (GB) 15.91 mtr; 2. Koch (Ned.) 15.32 mtr; 3. i Waterhouse (GB) 14.95 mtr; 4. Van I Wees (Ned.) 14.74 mtr. De uitslagen luiden; Dames: 100 Meter: 1. Els Nieuwpoort (ADA, A'dam) 12.4 sec; 2. Gerda Kraan (Bata ven, Leiden) 12.6 sec. 200 Meter: 1. Gerda Kraan (Bataven) 26 sec.; 2. mej. T. van der Zwaard (T. V. Aalsmeer) 26.8 se» 400 Meter: 1. Truüs Snel (ALO, R'dam) 61.2 sec.; 2. mej. T. Evers (PEC, Zwolle) 64.1 sec. 800 Meter: 1. mej. E. Joustra (AVG '26. Groningen) 2 min. 25.9 sec.; 2. mej. T. Homan (Bataven, Leiden) 2 min. 26.3 sec. Hoogspringen: 1. mej. C. Duin (DEM) I.53 m; 2. mej. P. v. d. Wegen (Estafette, A'dam) 1.48 m. Verspringen: 1. Willie Kapel (Celebes. Den Haag) 5.14 m; 2. mej. T. v. d. Zwaard 5.03. Discuswerpen: 1. Lenie Hinten (KunSt en Kracht, Tilburg) 33.56 m.; 2. Annie Hoogma (Estafette, A'dam) 32.57 m. Kogelstoten: 1. Elly de ValkSchagen (GAC, Hilversum) 10.99 m; 2. mej. C. J. van Slochteren (AVG '26. Groningen) 10.68 m. 80 Meter horden: 1. mej. C. Duin (DEM) 12.8 sec; 2. Lineke Zoet (MSV, Noordwijk) 12.9 sec. Speerwerpen: 1. mej. A. Broekhof (ADA) 37.33 m; 2. mej. S. Vis (ADA) 30.47 m. Heren: 100 Meter: 1. Lambrecht (Excelsior) 11 sec.; 2. Schilling (Union, Nijmegen) II.1 sec. 200 Meter: Lambrecht (Excelsior) 22.7 sec; 2. Stuker (MOC, Bergen op Zoom) 22.8 sec. sec. 800 Meter: 1. Ho-ftman (AV '23, A'dam) 1 min. 58.4 sec; 2. Noordhof (AWOG, Harderwijk) 1 min. 58.4 sec. 1500 Meter: 1 van Dijen (GAC, Hil versum) 4 min. 9,1 sec; 2. Hes (Hollap- dia, Hoorn 4 min. 10 sec. 5000 Meter; 1. Groenveld (Kometen, Arnhem) 16 min. 5.6 sec; 2. Schuit (AWOG) 16 min. 8.8 sec. 110 Meter horden: 1. van der Pol (Tempo, Bussum) 16.6 sec; 2. Doornbosch (Haarlem) 17.1 sec. 400 Meter horden: 1. van der Bt^ (Holland, Leiden) 58.8 sec; 2. Waterreus (DOS, R'dam) 59.5 sec. Hoogspringen: 1. Sieffers (Haarlem) 168 m' (GAC, Hilversum) Verspringen: 1. Sieffers (Haarlem) 6.41 m,; 2. Moors (HAC, Helmond) 6.39 m. Discuswerpen: 1. Pronk (Doves) 36.36 meter: 2. Mol (Zwaluwen, Den Haag) 36.05 m. Kogelstoten: 1. Pronk (Doves) 12.535 m; 2. Smit (V. en L. Den Haag) 12.335 meter. Hinkstapsprong: 1. Moors (HAC, Hel mond) 12.84 meter; 2. Winkel (Olympia, Halsteren) 12.305 m. Speerwerpen: 1. Hammink (Sisu, Al melo) 47.79 m; 2. Van der Poll (Suomi, Velsen) 45.24 m. Polsstokhoogspringen: 1. den Tonke- laar (Holland Leiden) 3.20 m; 2. Win kel (Holland, Leiden) 3.20 meter. De Bataven op de Nederlandse B-kampioenschappen. Aan de Nederlandse B-kampioenschap pen, welke gisteren door de afdeling Lei den der KNAU op de Leidse sintelbaan werden gehouden, hebben ook een aantal Bataven deelgenomen. Verschillende Bataven verrichtten uit stekende prestaties en vielen allen in de prijzen. Daar was Gerda Kraan, die nu niet op haar nummer de 800 m. kon uit komen en nu deelnam aan de 100 en 200 meter. Op de 100 meter wist zij een twee de plaats te behalen, waarbij zij een tijd noteerde van 12.5 sec., hetgeen de evena ring betekende van het 30-jarig Leidse record op naam van mevr. R. Jutte— Brieer. Voorts won zij de 200 meter met grote voorsprong in de goede tijd van 26, sec. precies. Dit betekende een nieuw Leids recdrd, dat tot nu toe op 26.3 sec. stond. Ton Homan nam deel aan de 800 meter dames. Zij liep hier een moedige race, waarin zij na 400 meter een aanval lan ceerde, die haar op de eerste plaats bracht, welke plaats zij tot 25 meter voor de finish kon behouden. Toen kwam het Groningse meisje E. Joustra sterk naar voren en klopte Ton Homan. Een mooie tweede plaats cn een tijd van 2 min. 26.3 sec. was een goede beloning voor deze wedstrijd, waarmede de Bata ven nu een vierde dame op de 800 meter in de A-klasse hebben, hetgeen bij geen enkele vereniging het geval is. Op de 5000 meter had ingeschreven G. Rewijk, die ook een zeer goede wedstrijd liep. Voortdurend was hij in de kop groep te vinden en wist tot het einde toe heel goed bij te blijven. Hij werd tenslotte derde in de goede tijd van 16 jmin. 10.4 sec., waarbij hij het bestaande clubrecord tot op 1 seconde benaderde. Ongetwijfeld betekent deze atleet voor de Bataven weer een geduchte verster king. In het gemeentelijk stadion te Til burg hebben de Nederlandse junior atleten zondagmiddag met 130171 punten verloren van de Belgische jeugd. De prestaties waren over het algemeen zeer middelmatig. Van de vijftien nummers wonnen de Neder landers er twee, de 1500 meter (Chris Konings in 4 min. 6.4 sec.) en de 4 x 400 meter estafette in 3.27.3. Het bestuur van de KNVB heeft in zijn zaterdag j.l. gehouden verga dering een gewijzigde promotie- en degradatieregeling voor het betaalde voetbal vastgesteld. Deze regeling, die geldt voor het seizoen 1959/60, houdt onder meer in, dat niet meer twee, doch drie teams automatisch uit de ere-divisie degraderen. De kampioenen van de beide eerste di visies promoveren, zoab gebruike lijk was, automatisch naar de ere divisie. De nummers twee en drie van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie om de derde plaats in de ere-divisie. De volledige regeling ziet er als volgt uit: Ere-divisie Nummer één van de ere-divisie verkrijgt ingevolge de bepalingen van het huishoudelijk re glement de titel kampioen van Ne derland. De nummer? een, twee en drie van de ere-divisie spelen een gehele extra-competitie om één plaats voo- deelneming aan de wedstrijden om de Europacup. De nummers 16, 17 en 18 van de ere-divisie degraderen automatisch naar de eerste divisie. Eerste divisie De nummers één van de eerste divisie A en B promo veren automatisch naar de eredivi sie. De nummers twee en drie van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de ere-divisie. De nummers laatst van de eerste divisie A en B degra deren automatisch naar de tweede divisie. Tweede divisie De nummers één en twee van de tweede divisie A en B promoveren.automatisch naar de eerste divisie. De nummers drie van de tweede divisie A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de eerste divisie. De drie laatst geplaatste elftallen van de tweede divisie A en B in totaal dus zes clubs komen in aanmerking voor teruggang naar het amateurvoetbal. Met dien verstande, dat zij met de nummers voorlaatst van het seizoen 1958/59, te weten ONA en Velocitas op een nader door het sectiebestuur betaald voetbal vast te stellen wijze eventueel in twee groepen een ge hele of halve competitie zullen spe len om het aantal plaatsen, dat no dig is om bij de aanvang van het seizoen 1960/61 te komen tot één af deling van 18 elftallen voor Je twee de divisie, daarbij rekening houdende met de elftallen, welke krachtens de thans geldende bepalingen overko men van het amateurvoetbal. Indien de verenigingen ONA en/ of Velocitas, welke in gevolge de promotie en degradatieregeling voor het seizoen 1958/59 in aanmerking komen voor teruegang naar het ama teursvoetbal, in het seizoen 1959/60 een plaats bezetten, welke recht geeft op promotie of het spelen van nro- motiewedstrijden naar de eerste di visie zullen deze verenigingen niet behoeven deel te nemen aan de com petitie voor het behoud van hun plaats in de tweede divisie. GEEN RFKTTR.rOMPEmrnE IN SEIZOEN 1959/60 Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten voor het seizoen 1959/60 geen competitie om de KNVB-beker te organiseren aangezien de laatste jaren» de beker-competities niet aan de verwachtingen hebben voldaan. Het bestuur hoont te ziiner tijd te komen met een nieuw olan ten aan zien van de wedstrijden om de KNVB-beker,

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6