PBO goedkoper dan men denkt Raad van Boskoop zei puni achier eigen gasfabriek Jongetje verdronken ZATERDAG 25 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 In fyvee jaar 34 SER-adviezen De Sociaal-Economische raad heeft in 1957 en 1958 in totaal 34 adviezen uitgebracht. Dit blijkt uit het ver slag over de werkzaamheden van de raad, dat zojuist is verschenen. De voornaamste adviezen hadden betrekking op onderwerpen als de herziening van de invaliditeitsver zekering en van de weduwen- en wezenverzekering, voorts op de wet telijke regeling van vakantie met be houd van loon, verkorting van de arbeidstijd, verbod van arbeid en verlenging van de leerplicht voor 14- en 15-jarige jongens en 15-jarige meisjes en het ontwerp voor een nieuwe huisarbeidswet. Een overzicht van de financiële situatie der bedrijfslichamen in het verslag zijn een aantal cijfer matige gegevens opgenomen kan de oppervlakkige beschouwer ge makkelijk de indruk geven dat met het verbod van reservering en fonds vorming in vele gevallen de hand wordt gelicht. Daarbij dient echter te worden bedacht dat de product schappen in feite voortzettingen zijn van de vroegere voedselvoorzienings bedrijfschappen (de z.g. bedrijf schapen „oude stijl"). In werkelijk heid is de P.B.O. dus bij lange na niet zo kostbaar als zij op het eerste gezicht wel 1 ijkt, zo wordt in het verslag vastgesteld. SPORT OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCH VUUR GAAT OVER ZEE Om het olympische vuur van de Griekse kust over te brengen naar de Siciliaanse havenstad Syracuse heeft de Italiaanse marine het organisatiecomité van de Olympische Spelen 1960 te Rome het opleidingszellschip Amerigo Vespucci ter beschikking gesteld. De prachtige tweemaster zal op de avond van de vijftiende augustus 1960 de fak kel, die ontstoken is in het aloude Olympia, aan boord nemen en in een driedaagse reis over de Ionische zee naar Italië brengen. Vandaar zal het vuur in een estafette naar Rome wor den getransporteerd; Vier weken na het verschijnen blijkt er al een grote vraag te zijn naar de nieuwe Italiaanse olympische postze gels, die in vijf verschillende waarden en uitvoeringen worden uitgebracht en grafisch, vooral ook wat de kleuren aangaat, uitstekend zijn geslaagd. Op de zegels, waarop de vijf olympische ringen zijn aangebracht, komen de vol gende afbeeldingen voor: gedenkteken van de Dioscuri op de Piazza Quirinale, de toren van het Capitol als plaats van vertrek van de marathon, de baden van de Caracalla als kampplaats van de gymnasten, de basiliek van Massenzio (het strijdtoneel van de worstelaars) en de triomfboog van Constantijn als finish van de marathon. WANDELEN DE APELDOORNSE VIERDAAGSE De vierdaagse van de NWB heeft ook dit jaar weer een uitermate klein aan tal uitvallers geëist. Slechts 11 van de 1068 op de eerste dag gestarte deelne mers hebben de tocht niet volbracht. En jammer genoeg bevond zich bij deze uitvallers de op een na oudste wande laar, de 75-jarige heer Buurman uit Rotterdam, die juist op het laatste ge deelte van het parcours onwel werd. Gistermorgen om vijf uur gingen oi der ideale weersomstandigheden, reeds een groot aantal wandelaars en wande- laarsters op stap. Om 7 uur bereikte de koploper Beekbergen, waar even gerust werd voor het nuttigen van een kop koffie. Met frisse moed ging het ver volgens in de richting Hoenderlo. Hon derden supporters en leden van wan delsportverenigingen waren met bussen te Apeldoorn gearriveerd om de intocht van het moedige wandelleger een nog kleuriger aanzien te geven. Die intocht, waarbij alle deelnemers met grote boe ketten bloemen waren getooid, werd opgeluisterd door verschillende muziek korpsen. Het wandelfestijn werd be sloten met een défilé voor de burge meester van Apeldoorn en NWB-func- tionarissen. ATLETIEK DE NEDERLANDSE DAMESPLOEG TEGEN ZWEDEN EN FRANKRIJK De Nederlandse dames atletiekploeg voor de landenwedstrijd Nederland Zweden op 2 augustus te Vlaardingen en FrankrijkNederland op 9 augustus te Verdun, is als volgt samengesteld: 100 meter: Joke Bijleveld (Celebes); Nannie Haase (LDA). 200 meter: Nannie Haase (LDA)j Hannie Bloemhof (Palthene). 400 meter: Ine ter Laak-Spijk (RKEAV)Els Nieuwpoort (ADA). 800 meter: Gerda Kraan (De Bata ven); Jo Knaap (Beemster). 80 meter horden: Willy Bakker-Cy- souw (Marathon)tegen Zweden: Toos Mutter (Memphis); tegen Frankrijk: Corrie v. d. Bosch (Taxandria). Verspringen: Wemmy Spierenburg- Scholtmeyer (Memphis); Joke Bijle veld (Celebes). Hoogspringen: Nel Zwier (Olympia); Dini Hobers (GAC). Speerwerpen: Wil van Montfoort (Oss-Volo); Gerda Versterre-van Zelm (ADA). Discuswerpen: Loes Boling (Sagitta); tegen Zweden: Corrie v. d. Bosch (Ta xandria) tegen Frankrijk: Corrie Huy- gen (Hollandia). Kogelstoten: Corrie v. d. Bosch (Taxandria); Corrie van Wijk (DEM). 4x100 meter estafette: Joke Bijleveld (Celebes); Nannie Haase (LDA); Han nie Bloemhof (Palthene); Ine ter Laak- Spijk (RKEAV). WIELRENNEN NEDERLANDERS NAAR DE RONDE VAN OOST DUITSLAND Aan de Ronde van Oost-Duitsland, die van 31 juli tot 8 augustus zal wor den gehouden, zal een Nederlandse ploeg onder leiding van de heer Geeze- rik (Hilversum) deelnemen, bestaande uit de volgende renners: Piet Steen voorden (Heemstede), Ab Sluis (Bad hoevedorp), Jan Jansen (Nootdorp). Emiel Verstraete (Ede), Frans Balvert (Amsterdam), Huub Zilverberg (Goir- le). LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT Zomercompetitie. Morgen 10 uur pre cies start te Oud-Ade: A en B klasse 70 km; C klasse 60 km; D klasse 34 km. Na drie uur geheime zitting Van de openbare gemeenteraads vergadering van Boskoop van vrij dagavond bleef niet veel over toen het voorstel van B. en W. aan de orde kwam om de eigen gasfabriek te liquideren en gas te gaan te be trekken van Gouda. De openbare vergadering was nau welijks een kwartier aan de gang, toen men in geheime vergadering ging en bijna drie uur later gingen de deuren pas weer open. Het zal wel een moeilijk besluit zijn geweest om het goed renderende gemeentelijke gasbedrijf te liquide ren en gas te gaan betrekken van Gouda. De aanleiding hiertoe is het feit, dat men in de Boskoopse gas fabriek grote bedragen moet gaan investeren om de gasproduktie op peil te houden en aan de vraag in de toekomst te kunnen voldoen. Het college van B. en W. vreest, dat daar van hogerhand geen toestemming voor zal worden gegeven gezien de ontwikkeling van de gasvoorziening in ons land in de richting van steeds verder gaande concentratie. In ver band hiermede zijn informatorische besprekingen gehouden met de ener giebedrijven in Leiden en Gouda. De resultaten waren, dat de aangebo den prijs van Gouda iets gunstiger lag. De verdere onderhandelingen leidden er toe, dat met Gouda een concept-overeenkomst werd opge maakt welke nu ter goedkeuring aan de raad werd voorgelegd. Het resul taat van bijna 3 uur in het geheim vergaderen was, dat in het openbaar enkele redactiewijzigingen in de concept-overeenkomst werden aan gebracht en het voorstel zonder hoof delijke stemming werd aangenomen. De voorzitter, burgemeester Verkerk, stelde er prijs op te verklaren dat dit besluit niet met vreugde was ge nomen want het betekent het begin van de liquidatie. Gezien de nood zaak van concentratie achtte men de investeringen, welke noodzakelijk zijn om het bedrijf op peil te hou den, niet meer verantwoord. Hiermede Wordt dus in feite een punt gezet achter de Boskoopse gas fabriek. De overige agendapunten: aan koop van grond van een voortuintje waardoor het trottoir langs de Rey- erskoopseweg weer een stukje kan worden verlengd, vernieuwing van het meubilair van de openbare school kosten 8.800.werden vrijwel zon der discussie aangenomen. Eén voetbalveld. Het laatste agendapunt, dat na de geheime zitting aan de orde kwam betrof de aanleg van een voetbal veld. Hierover ontstond nog enige discussie in verband met de bijdrage, welke de betrokken voetbalvereni ging hiervoor beschikbaar stelde. Men achtte het wel van belang, dat de consequenties welke hiervan het gevolg zouden zijn goed zouden wor den doorgesproken. Wethouder Taat deelde nog mede. dat de kans be staat dat met de aanleg van de an dere sportvelden toch ook nog in het najaar van dit jaar kan worden be gonnen. Dit voorstel is echter uit de nood geboren en B. en W. achtten de kans op goedkeuring groter wan neer de kosten van de aanleg zo laag mogelijk zouden Zijn. Tenslotte werd besloten tot de aanleg van één voet balveld over te gaan. Voor de rond vraag vond men het te laat gewor den zodat hiermede deze wel bij zondere openbare vergadering was beëindigd. DE MEIJE Gisteravond geraakte in een on bewaakt ogenblik het bijna 3-jarig zoontje Fransje van de heer C. v. d. Maat in de nabijheid van de ouder lijke woning te water en verdronk. De ijlings ontboden arts, dr. van Brandweer-auto kon zichzelf niet nat spuiten Bij een grote bos- en heidebrand tussen Ughelen en Hoenderlo is donderdag een brandweerauto van de vlieg basis Deelen een prooi der vlammen geworden. De bem anning heeft zich met handblussers een weg door de vlammen kunnen banen. Vrijdag is in de onmiddellijke nabijheid opnieuw een grote brand uitgebroken. Beek uit Bodegraven, heeft nog ge tracht het bewustzijn weer op te wekken, maar mocht hierin niet sla gen. Gemeenteraad van Alkemade zat met zomers probleem van winterse verordening "Slapende,, rentekaart brengt bijna f. 7000 op Wederom heeft een weduwe zich tot de Raad van Arbeid gewend met het idee, dat zij weieens een flinke uitkering aan rente kon krijgen. En inderdaad, de Raad van Arbeid te Arnhem gaat aan deze dame uit Bor- culo, die ruim 17 jaar geleden we duwe werd, op de rentekaart van haar overleden echtgenoot aan rente met bijslag en - kinderbijslag ,en be- bedrag uitbetalen van 6836, 05. Steeds meer mensen komen de laatste tijd bij de Raad van Arbeid, na de ontdekking, dat zij in het bezit zijn van een „slapende" rentekaart, waarmee zij nog aanspraak op uit keringen blijken te kunnen maken. Gouverneur van N. Guinea komt even praten De tweede helft van de volgende week zal de gouverneur van Neder lands Nieuw Guinea, dr G. J. Plat- teel, naar ons land vliegen voor een routinebezoek en besprekingen met drs H. A. Korthals, minister van Zaken Overzee a.i. Men neemt algemeen aan, dat de gouverneur ook zal spreken over de geruchtmakende kwestie van de post- censuur op Nieuw Guinea. Minister Korthals heeft inmiddels een eerste onderzoek in deze zaak gelast dat thans verricht wordt door het Hof van Justitie te Hollandia. LITTLE ROCK. In vier dagen tijds hebben 54 ne gerjongens en -meisjes zich opgege ven bij scholen, die tevoren uitslui tend voor blanke kinderen bestemd waren, nadat de onderwijsraad be sloten had de scholen op 8 september te openen op basis van een beperkte integratie. Van de negerscholieren hebben 48 zich doen inschrijven bij de centrale middelbare 6chool te Little Rock. In het Warschnekgebergte in Opper-Oostenrijk zijn op 2000 meter hoogte rotsschilderingen en -teke ningen gevonden met jacht- en rui- tervoorstellingen. Bij deze tekeningen staan chris telijke symbolen, die waarschijnlijk door de eerste christenen in deze streek zijn aangebracht op een plaats die voor de heidenen een offerplaats was. Op het spoorwegstation Achau- ra nabij Karatsji zijn vijf mensen om het leven gekomen toen een goe derentrein in botsing kwam met een stilstaande passagierstrein. De zes inzittenden van een Westduits militair transportvliegtuig zijn vrijdagavond omgekomen, door dat hun viermotorig toestel op het Turkse schiereiland Kapidag veron gelukte. De bemanning van het vliegtuig was de gast van de autoriteiten op de Turkse luchtmachtbasis Bandir- In het tijdslimiet van precies rond een uur wist de Raad van Alkemade zich vrijdagavond door een niet al te belangrijke agenda heen te werken. Het ongetwijfeld belangrijkste agendapunt n.l. te besluiten tot af geven van een verklaring aan de Onderwijsvereniging van de L.T.B. te Haarlem, dat de oprichting en in standhouding van een R.K. landbouw- huishoudschool in deze gemeente noodzakelijk is, werd, evenals in een vorige vergadering, tot latere datum aangehouden. Dit omdat een tweede aanvrage, nu van het schoolbestuur der parochie St. Petrus Banden Roelofarendsveen was binnengeko men om ter vervanging van de be staande V.G.L.O.-school over te kunnen gaan op boven genoemd on derwijs, het college had bereikt. Al dus is een situatie geschapen, welke een nadere bestudering noodzakelijk maakt. Hiermede kwam in feite de hoofdschotel van deze raadsvergade ring te vervallen en konden de leden zich beperken tot het voorgerecht en het dessert. In zijn inleidend woord bij de ope ning deelde de voorz., burgemeester E. J. M. Kolfschoten mede, dat dr. v. d. Bijl wegens een buitenlandse reis met kennisgeving afwezig was en de heer M. R. v. d. Veldt wegens ambts bezigheden de vergadering niet kon bijwonen. Vocrts sprak burgemeester Kolfschoten een gelukwens tot heer Verhaar bij diens herstel. Na de gebruikelijke serie door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten voor kennisgeving aanvaard te heb ben, besloot de Raad afwijzend beschikken op een subsidieaanvrage van de Chr. Gem. zangvereniging „Looft den Heer" te Kaag. Wel was door de heren Jac. Bakker en Wage naar ten voordele van genoemde zangvereniging gepleit, maar de heer P. v. d. Velden onderschreef de me ning van B. en W., waarbij spr. voor opstelde, dat deze vereniging zelf de kracht tot instandhouding moet opbrengen en nie moet steunen de overheidskas. Eveneens afwijzend stond de raad t.a.v. de subsidieaanvrage van het Leger des Heils voor het reclasse- rings werk. Goedgekeurd werd de aanvrage van het bestuur der R.K. school te Oude Wetering om gelden (ƒ700, beschikbaar te stellen voor meubi lair, als ook de gelijke aanvraag voor de R.K. school te Oud-Ade voor verandering van de stookapparatuur, hetwelk een bedrag van 1961,50 vergde. Vastgesteld werd hierna een wij- z:ging van de salarisverordening voor de ambtenaren Jer gemeente, inhoudende, dat hierin de diploma toelagen worden opgenomen, als mede de vastgestelde verhogingen. Bij het voorstel van B. en W. tot verhoging van de pacht var de aan G. Zekveld verpachte „Hoeve Alke made" groot 65,87 H.A. bouw- en weiland, merkte de heer N. A. J. Rietbroek op, dat het hierin per H.A. opgenomen bedrag voor hangar in feite is strijd was met een eerder genomen raadsbesluit. Dit hield in, aldus spr., dat de gemeente deze han gar zou 'oouven en de heer Zekveld dit bedrag in 25 jaar zou terugbe talen. Na een toelichting door weth. v. d. Poel en de toezegging van de voorz., dat bij een volgende vaststel ling deze wijziging weer hersteld zal worden, ging de Raad accoord met de voorgestelde pachtverhoging tot 220,— per H.A. ingaande 1 juni 1960. - Bij de voorlopige vaststelling der gemeenterekening over 1957, bleek dat deze rekening een nadelig saldo aangaf in de gewone Dienst van ƒ30.663,74 en in de Kapitaaldlenst van 1.325.585,20. De Raad ging ten slotte accoord met enkele wijzigingen der ge meentebegroting over de dienstjaren 1958 en 1959 en van het grohd- en woningbedrijf en het Burg. Armbe stuur van Alkemade over 1959. De heer Jac. Bakker maakte hierbij wel enkele bemerkingen o.a. over de post ad ƒ294,12 voor verbetering Witte Singel, welk bedrag door de betrokken bewoners in 3 jaren wordt terugbetaald, waaraan spr. het listi ge vraagje vastkoppelde of deze be woners dan ook nog straatbelasting betalen. Zwemmen in het openbaar. Bij de rondvraag vroeg de heer Rietbroek de aandacht van B. en W. voor de vele ongevallen met snij- wonden etc., veroorzaakt door het trappen in glas e.d. in de zwemin richting. Voorts wees spr. er op, dat bij art. 57 der politie verordening is vastgesteld, dat het zwemmen in het openbaar verboden is. Dit blijkt in sterke mate af te wijken van de oude verordening. Spr. laakte daar bij het optreden van de politie in zake het zwemmen in de sloten van de polder te Roelofarendsveen, meer daar b.v. in Rijpwetering zelfs het zwemmen nabij de bebouwde kóm blijkbaar wel wordt toegelaten. De voorz. antwoordt hierop, dat betrachte soepelheid hierin hun oor zaak vindt, dat men daar te ver afgelegen van de gemeentelijke zweminrichting. Indien men dit ech ter persé wil, dan zal de voorz. overgaan tot het aanhouden van de verordening voor de gehele gemeen te. Daardoor zal dan echter b.v. Rijpwetering en ook in de Kaag niet meer gezwommen kunnen worden. De heer P. v. d. Velden voerde hier tegen aan, dat dit zeer moeilijk zal worden, aangezien b.v. in de Ringvaart, de noordelijke grens der gemeente, het water eigendom is van de gemeente Haarlemmermeer, alsook in de Wetering van de over zijde te Oude Wetering, dus ge meente Rijnsaterwoude. Deze politieverordening is vastge steld in de wintermaanden, aldus de heer v. d. Velden, en toen heeft men de problemen rondom het zwemmen in de zomermaanden blijkbaar over het hoofd gezien. De voorzitter sloot de discussie rondom deze zwemproblemen met de toezegging, deze kwestie te zullen bespreken met de adjudant der po litie en te trachten hiervoor een be vredigende oplossing te vinden. De heer J. S. Wagenaar informeer de naar de aanleg van de weg vanaf de Oostenrijkse woningen naar Oude- Wetering. De voorz. benadrukte de urgentie hiervan, en deed de toe zegging, dat zodra de hiervoor aan gevraagde gelden beschikbaar zijn, met de uitvoering zal worden begon nen. De heer Nic Verhaar merkte op, dat hij in een courantenverslag kennis had genomen van een door de voorz. uitgesproken rede op een bij eenkomst met de Ned. Werkgevers vereniging waarin melding werd gemaakt van constructieve plannen voor de gemeente Alkemade. Spr. zou het op prijs stellen als hiervan ook op uitgebreide wijze de Raad in kennis werd gesteld. De voorz. stelde er echter prijs op, hierop thans in het openbaar geen nadere toelichting te geven, maar de Raad zal bij meer concrete gege vens zeer zeker op de hoogte wor den gehouden. Op een informatie betreffende het bouwvolume kreeg de heer Jac. Bakker ten antwoord, dat de toewijziging hiervan steeds nog onbevredigend is. Alvorens tot sluiting over te gaan, had burge meester Kolfschoten voor de raads leden nog de meer prettige medede- ling, dat door B. en W. aan G. S. het verzoek was gedaan om tot ver hoging van de presentiegelden voor de raadsleden, ingaande 1 jan. 1959 te mogen overgaan. ALPHEN AAN DEN RIJN Schaken A.S.C. Voor groep I van de zomercompetitie van de Al- phense Schaakclub behaalde J. Kem pen zijn eerste winst op L. Kante been. J. v. d. Wijngaard kreeg zyn eerste nul van A. H. Hooijer. In groep II won H. Kleiweg van A. Wagenaar en is nog steeds onge slagen. Th. Ausums won van L. Klei weg. Rioolwaterzuivering. De steeds verder gaande uitbreiding van de be bouwing in het uitbreidingsplan „West" maakt het noodzakelijk de rioolwaterzuiveringsinstallatie, die nu reeds tot het maximum is belast, aan zienlijk uit te breiden. In verband hiermede wordt de raad voorgesteld een krediet van 10.000 beschikbaar te stellen bij begrotingswijziging, voor het doen ontwerpen van de nodige plannen door dr. ir. Kuipers te Den Haag. Tegen de regeling bebouwde kom op de rooilijn voorschriften voor de omgeving „Kerkstraat", rakende de sanering van het centrum van de ge meente, zijn een tiental bezwaar schriften ingediend. Zes hiervan, n.l. van de heren J. D. van der Linden, J K. Platteschor, C. D. J. Tolk, fa. C. van Wieringen, het bestuur van het hervormd tehuis en de erven H. A. C. Werneke, worden door b. en w. in een uitvoerig schrijven, betreffen de de rooilijnvoorschriften, bespro ken en afgewezen. Getrouwd: W. Eikerbout en P. Bauer; C. de Kruiff en C. M. van Frankfoort; W. Nagorka en E. J. H. Bek. Overleden: Jacoba van Brummen 64 jaar; Cornelis T. Vermaas 4 jaar; Dirkje van der Spek echtg. van den Ouden, 73 jaar. 52" Gevraagd: te huur of in hurkoop, in goede staat zijnde woonark. Br. on der no. 1740 bur. v. d. bl. raagd: r.k. r de maandag, donderdag en zaterdag bij G. M. v. d. Voorn, Kerkstraat 55, tel. K 1712—242, Hoogmade. knechts voor Vakbekwaamheid beslist vereist. H. P. G. de Cler, Leiderdorpse brug (Lei derdorp), tel. Leiden 31389 "3? Tuinarbeider of half was gevraagd. P. J. Weer denburg, Rietvinklaan 1, Leidschendam. 2* R.K. Jongeman zoekt kosthuis in Leiden. F. v. d. Ark, C 6, Wij denes (Ü.H.). 2* Woningruil. Aangeb.: 4-kamerflat met douchecel en schuur in Den Helder 53.30 p.m. Gevr.: woon gelegenheid, ev. kleiner, in Leiden of omg. Br.: M. W. Leenhouts. Marsdiep- straat 323, Den Helder 3? Te huur: nieuwe bun galow met 5 slaapplaatsen aug.-sept. Noordwijker- hout, 5 min. van zee en bos. Tel. 02533—515. SP Aangeboden: beste ijzeren vlet, 71/? ton, lang 10 mtr., breed 2.30 mtr., in prima staat, pas van de helling voor arkopbouw of verhuur Beste 2 pk motor 50.-. Nic. Verhaar. Electr. Scheepsmakerij. Noord einde 91, R.A.Veen, telef. 469. 2* Te koop 4 clubfauteuils rond tafeltje en Desso- kleedje samen 60.-; Triumph 500 c.c., in prima staat 175.-. Ook genegen te Tuilen voor bromfiets. Te bezichtigen na 7 uur: Loerhaavestraat 11, Voor hout. ST Pracht bedden met 100% wolvulling, 1-pers I 41.50: 2-pers f69 50. De Kleine Winst, Haarlem merstraal 51, Leiden. 2P Pracht jonge hennen! Alle ingeënt, 3'/2 maand oud. Prijzen billijk. Sep tember leg.ijp. Eieren weer duurder. U kunt er van mee profiteren! Broe- derij Greneveld. Erk 15836 Valkboumanweg 26a, tel. 25590. 's Zondags gesloten. 2* Prima hennen. Ge kruist wit leghorn en reds 3'/a maand. Franko thuis Waardhuizen, Valk Bou- manweg 18, Leiderdorp, telef. 30837. Te koop: mod. trouw japon, maat 36, y* lang, slecht 90.-. Woonark Wa ternimf, Hogewaard 132 Koudekerk. 21 Geld beschikb ;ar voor aankoop van auto's, ma chines, motor m. tractoren, vee, enz. Hypotheken van af 4'/s%. Br ond"r no. 1743 bur v. d. blad. 2* Postzegelverzamelaars. Volgende week zaterdag laatste restantendag. Er zyn nog aantrekkelijke partijtjes tegen zeer bil lijke prijs. Van Leeuwen's postzeeelhandel. Lokhorst straat 27 (t.o. Pieterskerk- gracht). 3? Rijwielen, Dames- en heren sportrijwiel met ka- belremmen; dames- en he- rensportrijwiel met terug traprem. Tevens dames-, heren-, meisjes- en jon- gensrywiel, alle in staat van nieuw met garantie Levendaal 47 hoek Oranje- boomstraat, Leiden. 2* Overhemdenreparatie '•orden en manchetten enz vernieuw *n onder ga rantie, ook no-iron Cmits' overhemden- en kousen répara tiebedri.il. Nieuwe Rijn 94. tel 25391 vakwerk: v Velzen. hoeden- 2* Tang-busooener 49 ct met draaiende vleugel opener. Origineel Solinger staal. De beste busopener die er bestaat. Alleen met advertentie voor 49 cent. Geldig tot 1 augustus I.V.A., Haarlemmerstr 48. Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2* Goedkope vakantie. Wy verhuren nieuwe Ci troen 2 CV 4-pers., open interessant- huurprys. o-spreek vroegtijdig per dag of langer. Hoge Rijn dijk 4a, tel 2525y, Goeje- tel. 30794. uijr -ta. i* straat 34, 2* De Sleutelkoning. Bij p-aken van alle sleutels re pareren, veranderen en openen van elk slot. Haar lemmerstr. 273, tel 33958 vbij de Overdekte) Lev ring acm Rijk en Gemeen te Maandagmorgen geslo te* 3? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt u het voordeligst by Fa van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534, Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Wti hebben prima weeds hardboard en zachtboard. per plaat en oo maat ook voor net moder niseren van uw deuren Geschaafde latten in di verse maten v d Steen Levendaal 139, Leiden. 3T IVM z^jn weer ruim ge sorteerd m goed gebruikte automobielen, zowel luxe als bestel met onze beken a unieke garantieregeling Betaling In overleg Inruil mogelijk Garage J v d Meer. Hoge Rijndijk 4A Leiden tel 25259 2* Moet U op medisch ad vies zwemmen de Alg. Ned. Invadidenbond stelt U hiervoor in de gelegen heid. elke woensdagavond half negen in de „Over dekte". 1? Batterijen is een ver- trouwens-kwestie. Wendt U by moeilijkheden tot de specialist met het devies: Kwaliteit en service voor alles. Accu-service Groe nen, Nieuwe Rijn 106, Lei den, tel. 23140. 21 Nachtelijke tobberijen. Calma Dragees brengen overspannen zenuwen tot rust. ƒ2.- bij elk drogist. 2* Philatelisten! Thans kunt U weder profiteren va.n onze jaarlijkse oprui ming. Vele koopjes o.a. oud Nederland in pracht Kwaliteit mei 40% korting op de katalogusprijs ische Postzeeelhandel H. Lansdaal. Vrouwen- steeg 3. tel 23233. 2* F. X. Goddijn, medisch gediplomeerd sportmas seur, Cosijnstraat 7, Lei den, tel 33269. Afwezig tot 22 augustus. Daarna dagelijks behandeling v.a. 's middags 2 uur. 2* Wat zou U weerhouden cm naar de H Schouw te kernen voor aankoop van rijwiel, bromfiets, motor rijwiel scooter of scoot1- mobiel. Het verplicht U tot niets Valk H Schouw 296300 Voorschoten, tel. 25191—k 1710. 2* Origineel dolkmes 98 ct in echt leren schede. Pri ma Solinger-staal. Zeer handig voor kampeerders, padvinders, enz. Alleen met advertentie voor 98 ct. Geldig tot 1 augustus. I.V.A., Haarlemmerstr 48, Nova, Noordeinde 43. Lei den. 21 Plastic vergiet 98 ct. Onbreekbaar soepel plas tic. Zeer handig bij het kamperen, zeilen, enz Di verse kleuren Alleen met advertentie voor 98 cent. Geldig tot 1 augustus. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2* Studio Koopman's foto- *-edryf. Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U drie pasfoto's vanal 1.drie vlette briefkaartfoto's v.a. 3.75. Ook leveren wii desgewenst pasfoto's in één dag klaar 3? Iedereen is enthousiast a s wij uw matras over- t. kken met damast. Een ér i ersoons vanaf f 19.50, twee-pers. vanaf f 26.50. Smits bedden en tapijten- magazijn, Mare 98, Vrou- wensteeg 9, tel. 23913.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5