/4 Veelbelovende loot aan het Jongeren-Kontakt te Leiden Afdeling van KRO-piccolo visie op televisie 1 5." VRIJDAG 24 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Morgen klankbeeld van ca balt uur Leiden bezit sinds enige tijd een afdeling van de K.E.O.-Piccolo. Het is een soort jeugdomroep, die pro gramma's maakt van actuele gebeur tenissen of kleinkunst-uitzendingen verzorgt, die op de zaterdag-midda gen worden uitgezonden. De Leidse afdeling werd geboren uit het Jongeren-Kontakt. Het begon ermee, dat pater Herman Hagen oi.m. het plan opvatte om voor de K.R.O. een klankbeeld over Leiden in het algemeen en de jeugd-kontakt week in het bijzonder te maken. De tekst hiervoor werd door hem ge schreven. Louis Snijers, die al enige erva ring bezat met bandrecorders, werk te deze tekst om tot een soort ac tuele reportage en hij zoch contact met de KR.O., die er niet toe over ging dit programma in de gewone dienst uit te zenden, maar wel een kontakt tot stand bracht tussen de leider van Ciccolo, Tom Bou/ws en de Leidenaars, waarna besloten werd het klankbeeld te brengen in het raam van de Piccolo-programma's, die elke zaterdagmiddag een half uur zendtijd vragen. De impressies van jong katholiek Leiden Ier eg en dus hier een plaats en de Leidenaars hoorden onlangs tot hun vreugde, dat hun geesteskind, zaterdag 25 juli, dus morgen, de ether in zal gaan Van Nelle bestellen (Adv.) VISIE OP TELEVISIE. (Van onze t.v.-medewerker). Een nabeschouwing Na 'de vrij rustige t.v.-avond van de AVRO op donderdag moeten we bij wijze van uitzondering even teruggrij pen naar het KRO-programma dat vooraf was gegaan. We hebben de sprekers niet geteld, maar volgens een collega hebben ongeveer dertig men sen tijdens de uitzending deelgenomen aan allerlei gepraat. Men begrijpe ons goed: de meeste rubrieken op zich waren uitstekend: de gesprekken met prof. De Quay en pater v. d. Kroft S.J., de toneelherinneringen van Mag- da Janssens, de deskundigen die steeds de vraag ontweken, of de vrouw méér dan de man een gevaar op de weg betekent, en zo meer. Maar gans een praatavond is heus van het goede te veel. We hebben dat eerder betoogd. En als men dan denkt, dat de nieuwe rubriek „Spotlicht" de nodige verpozing zal brengen, slaat men de plank volkomen mis. Het amateurisme lag er duimen dik op, "zo bijvoorbeeld bij de presentatie van een nozem, die slechts een matig acteur bleek te zijn. De man die het spotlicht richtte, was Frans Wilbers, bij journalisten welbekend als pers chef bij de KLM. Tenzij Rombouts en Thuring radicaal van richting gaan veranderen, kan men „Spotlicht" be ter laten vervallen. Op de rug der toeschouwers. Het volgende lichten we uit het pas ver schenen jaarverslag van de KRO. „Het zeer beperkte aantal studio's en apparatuur, om maar niet te spreken over de medewerkers en de financiën, dwingt ons om een nieuw program ma als het ware op de rug der toe schouwers te proberen. Het zal dui delijk zijn, dat deze exprimenten niet steeds kunnen slagen en dat een mis lukking niet direct kan worden op gevangen door een reserve-program- ma, om maar niet te spreken van de vergeefse energie en inventiviteit die toch telkens weer door dezelfde mensen moet worden opgebracht." Miljoenen bij de t.v. In 1958 be taalden de Engelse adverteerders aan de commerciële TV het formidable bedrag van 486 miljoen gulden voor één jaar TV. In 1959 verwacht men een opbrengst van 600 miljoen. Aan tal toestelbezitters 81/» miljoen. In Amerika was de opbrengst van de TV-adverteerders in 1958, 1442 mil joen gulden. Het aantal toestelbezit ters ruim 50 miljoen! Geen wonder dat de Engelse commerceiële TV een winst maakte van 2000 pet. De vraag door wie deze enorme winsten uit eindelijk betaald worden is niet moei lijk te beantwoorden. In ieder geval niet door de adverteerder. Maar voorlopig ie dit cijfergegoochel voor Nederland niet belangrijk. Wanneer gaat de t.v. bouwen? In het pas ontvangen jaarverslag van de Ned. Televisie-stichting heeft de ondervoorzitter mr. A. M. Roosjen onder meer het volgende geschreven: „Wij hopen oprecht dat de Overheid, lettende op de onstuimige groei van de belangstelling voor de t.v., aan leiding kan vinden te komen tot een ruimere financiering en een uitbrei ding van de faciliteiten voor de t.v. Wij noemen in het bijzonder de bouw van een nieuw en speciaal voor de t.v. gebouwd studio-complex, waar aan de behoefte zich door noodzake lijk verdergaande eisen van het pro gramma in toenemende mate doet ge voelen". rond 4.20 uur nam. Hiermee was dus ook de geboorte van deze Leidse afdeling van de K.R.O.-jeugdomroep een feit geworden en met enig over leg zou men kunnen zeggen, dat er banden zijn tussen het Leids Jonge ren-Kontakt en deze Piccolo-afde ling. We hoorden van de heer Louis Snijers, dat men zich voorstelt aan de hand van deze jeugd-omroep jon gelui van het Jongeren-Kontakt die hier belangstelling voor tonen, tot activiteit te stimuleren. Men kan bijvoorbeeld op talentenjacht gaan. Wellicht zijn er onder de Leidse jongeren velen, die iets aardigs op het gebied van kunst op kleinkunst presteren. Daarnaast kan men nog' wel wat medewerkers gebruiken, maar het ligt voor de hand, dat er niet voor de 150 tot 200 geregelde en ongeregelde deelnemers in dit jon- gerenkontakt emplooy is in het plaatselijk omroep werk. De heer Snij ens, Botermarkt 15, heeft de beschikking over een zelfge bouwde, maar voortreffelijke band recorder-set, die ook goede diensten heeft verleend bij het vervaardigen van het Leidse klankbeeld. Men heeft nog niet de beschikking over een eigen „studio'5, men moet zich behel pen, maar er is goede hoop, dank zij de medewerking van de deken over zaaltje te kunnen beschikken. De vaste kern bestaat uit vier leden; Ag nes Dingjan, Miep v. d. Meyden, Mi- chiel Brouwer en Louis Snijers, die samen ook met veel moed en volhar ding en de medewerking van pater Hagen het Leidse klankbeeld hebben samengesteld. Aardig zijn hierin de interviews die Louis Snijder had met enige Leidenaars, onder wie de wach ter van de Marebrug, de heer Sylves ter, en hoofd-inspecteur Cornelisse, die élk op eigen wijze hun visie gaven op het Leiden van toen en nu. Ook het nieuwe Leidse wegenplan kreeg een plaats in het programma. Goede reactie. Het is werk van amateurs men kan het horen, maar we geloven dat het naast de programma's van andere Pic colo-afdelingen goed uit de verf is gekomen. Dit bleek ook al uit de reac tie in de KRO-studio, waar de Leidse band kritisch beluisterd werd en de heer Tom Boaiws tot de bevinding kwam, dat er niet in geknipt behoeft te worden door de geroutineerden van de studio. Mejn heeft enig inkorten in verband met de beperkte zendtijd aan de Leidenaars zelf over gela ten. 0 Nieuwe pfennen staan op stapel. De Leidenaars hebben contact opgeno men met verschillende „ziekenomroe pen", zoals „De Zon" te Utrecht en de omroep^, die in Amersfoort geves tigd is, welke instanties zich bezig houden met de distributie van aardige op de band opgenomen features, wel ke naar ziekenhuizen en sanatoria ge stuurd -./orden. Dank zij de medewerking van pas toor Piet Snijers die in Amerika een eigen radio-programma van de katho-1 lieke jeugdverenigingen heeft, krijgt de Leidse. omroep ook geregeld de be schikking over geschikte achtergrond muziek. De toekomst ziet er dus feestelijk uit voor dleze jonge loot aan het Leids katholiek verenigingsleven en we ho pen, dat de jongelui over voldoende spirit beschikken om er een succes van te maken. Te Middelkerke, dij wostenae, zijn drie Belgische kinderen en een 20-jarige Duitse gouvernante in zee verdronken. Een plotseling opko mende vloed had een groep badende kinderen in moeilijkheden gebracht. De gouvernante redde drie kinderen maar bij haar poging om een vierde kind te redden verdronk zij zelf. Voor vonde pri|S! Vaan Nelle bestellen (Adv.) Van Nelle bestellen (Adv.) „Taptoe 130 jaar Delft" in teken van Kon. Mil. Kapel De „Taptoe Delft" wordt dit jaar gehouden van 21 tot en met 29 augus tus, evenals andere jaren op de markt. Het aantal zitplaatsen per uit voering is uitgebreid tot achtduizend, duizend meer dan voorgaande jaren. Het leidend motief is dit jaar het 130-jarig bestaan van de Koninklijke Militaire Kapel. De kapel zal in de uniformen uit de tijd van de oprich ting de muziek van 1829 ten gehore brengen. Er zullen ook twee marke- tensters in voorkomen, een Luva- en een Marvameisje. De uitbeelding van het motief geschiedt door het garde regiment grenadiers en de garde ja gers. Het ügt in het voornemen in de komende jaren andere militaire muziekkorpsen als middelpunt voor de taptoe te nemen. In de ten gehore te brengen mu ziekwerken zal ook een première voor Nederland voorkomen, namelijk de „Taptoe-Holland" van de compo nist Hugo de Groot. Het luchtmacht instructieregiment zal dit jaar het excercitiepeloton leveren. Overste D. baron Mackay, hoofd van de Afdeling Ceremonieel, die tot dusver met de algehele leiding was belast, heeft, zoals gemeld onl gezondheidsredenen zijn ontslag ge nomen. Thans is de leiding in han den van majoor R. van Yperen en kapitein H. J. van Dongen. Voor degenen, die er dit jaar niet bij kunnen zijn is er een troost: er komt zowel een radio-uitzending op zaterdag 22 augustus als'een t.v.-uit zending op vrijdag 28 augustus. Van Nelle bestellen (Adv.) Half miljoen tv-toestellen Bij de dienst luister- en kijkgelden is vandaag het 500.000ste televisietoe stel geregistreerd. De naam van de half miljoenste toestelbezitter zal vanavond tussen 19.45 en 20.20 uur in een speciaal programma van de N.T.S. worden bekend gemaakt. De snelle groei van het aantal t.v.- apparaten blijkt uit het volgende staatje: 2 januari '57: 100.000; 16 oktober '57: 200.000; 16 januari '58: 250.000; 29 april '58: 300.000; 12 januari '50: 400.000; 24 juli '59: 500.000. Gemiddeld is nu van elke zes huis*- houdingen er één in het bezit van een televisietoestel. Tot en met gisteren, 23 juli, wer den dit jaar 108.595 tv-apparaten in geschreven. nl 1957 en 1958 bedroeg dit aantal in het corresponderende tijdvak resp. 67.559 en 84.409. Na.-tr het zich thans laat aanzien zullen er eind 1959 570 a 580 duizend toestel len zijn aangegeven. Bij de tv-registratie leverde janua ri '59 tot dusver het hoogste maand- totaal op. In die maand kwamen er 27.048 toestellen bij. Toch storting op Grootboek Huiseigenaren Vóór' 1 augustus aanstaande zullen de huiseigenaren, die zich ingevolge de verordening hebben laten in schrijven in het grootboek huur- blokkeffing hun termijn gestort moeten heben. Bij de huiseigenaren heerste onzekerheid hierover, omdat de blcJckering toch zal worden opge heven en het dus feitelijk geen zin heeft nog bij te storten op een reke ning, die straks wordt vrijgegeven. Bovendien heeft de minister bij het debat in de Tweede Kamer nog verklaard, dat de huiseigenaren, die zich niet voor het Grootboek hadden gemeld, ook niet vervolgd zouden worden. Om aan de onzekerheid in de krin gen der huiseigenaren een einde te maken heeft de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, een rondschrijven verstuurd waarin nog eens de na druk: op de stortingsplicht wordt ge legd - PRÖV. WEG ALPHEN-LEIMUIDEN Dioor de Provinciale Waterstaat te 's Cïravenhage is het verrichten van grondwerken, aanbrengen van weg verharding, het maken van kunst werken en het leggen van duikers ten behoeve van de Provinciale weg Alphen-Leimuiden gegund aan het aannemersbedrijf Gebr. Schouls N.V. te Leiden voor 1.163.000. Van Nelle bestellen (Adv.) Prachtige kwaliteit sporthemden. Met Panamabinding, speciaal vervaardigd voor de Tropen, waardoor ook bij het warmste weer ideaal In het dragen. Met 2 sportieve borstzakken, de kraag kan open en gesloten gedragen worden. Een aanbieding voordelig als nooit tevoren, door dat de export naar Indonesië niet doorging. Deze-""" Majorca - sporthemden, die 27.50 moesten kosten, koopt U morgen, uniek in Nederland, als ongelofelijk buitenkansje In 3 maten: small, medium en large. Zolang de voorraad strekt Koop het voor Uw man. Als het niet naar genoegen is nemen wij het terug om ee'n van die andere lOOOen Coster-klanten een koopje te bezorgen. U kunt niet meer dan 2 stuks tegelijk kopen. Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudsestngel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 (Advertentie) Stichting het R.K. Mulo examen Voor het diploma van de Stichting het R.K. Mulo-examen slaagden te Leiden: W. Ouwerkerk, J. v. d. Bos, H. de Man, Voorschoten, P. Opdam, Alkemade, R. v. Berkel, Alkemade, G. Wesselman, Alkemade, B. Nagte- gaal, L v. d. Valk. Zoeterwoude, T. Koekenbier, D. Blokhuizen, Leider dorp, N. Overdevest, J. Verhoef, Oegstgeest, M. Broers, J. Genemann, H. Heemskerk, Oegstgeest, H. de Hei den, C. Huigsloot, Alkemade, M. v. Kesteren, L. Bruns, Haarlem, P. Ditt- ner, Haarlem, C. v. Grevenbroek, Rotterdam. Bijna alle leerlingen slaagden fe- vens voor het middenstandsdiploma. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. MIDDENSTANDSEXAMENS Voor het middenstandsexamen zijn te Leiden geslaagd: A. Verdoes, Katwijk aan Zee; C. Vergunst, Alphen aan den Rijn; J. Verkaik, Alphen aan den Rijn; J. Vermaas, Wassenaar; D. v. d. Veur, Oegstgeest; J. Vianen, Rijnsburg; C. Visser, Alphen aan den Rijn; W. Vis ser, Zoetermeer; J. v. Vliet, Hazers woude; Joh. v. Vliet, Ter Aar; W. v. Vliet, Alphen aan den Rijn; A. Vo gelaar, Zoetermeer; J. Vonk, Sassen- heim; P. Voorwinden, Benthuizen; J. de Vos, Alphen aan den Rijn; S. de Vroomen, Warmond; J. Vuurpijl, Leiden; M. Wagtendonk, Voorscho ten; H. Walraven, Alphen a. d. Rijn; F. Wareman, Leiden; W. Wassenaar, Noordwijk; J. v. Weeren, Leiden; J. v. d. Werf, HazersWoude; C. West geest, Zoeterwoude; J. v. d. Weijden, Noorden; C. v. Wieringen, Leiden; H. de Wit en Th. de Wit, Alphen a. d. Rijn; G. Wolf, Leiderdorp; P. IJzerman, Leiden; F. Zandbergen, Leiden; G. Zwartjes, Hazerswoude; H. Zwartjes, Alphen a. d. Rijn; P. v. d. Zwet, Leiden; Q. v. Zwieten, Hazerswoude. Leidse Universiteit Dr. B. C. Damsteegt, leraar aan het gemeentelijk gymnasium te 's Gra- venhage, is bij Koninklijk besluit be noemd om van 21 september 1959 tot wederopzeggens in de faculteit der letteren en wijsbegeerte onder wijs te geven in de didactiek van het Nederlands aan de Leidse universi teit. Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn be noemd aan de Leidse universiteit: alsnog gerekend van 1 januari 1959 tot wetenschappelijk hoofdambte naar in vaste dienst bij het Rijks museum van Geologie en Mineralo gie dr. P. C. Zwaan, thans weten schappelijk ambtenaar 1ste klasse, alsnog, gerekend van 1 januari 1959, tot wetenschappelijk hoofdambte naar A voor de kindergeneeskunde dr. H. H. van Gelderen, thans weten schappelijk hoofdambtenaar. BIOSCOPEN De films in de week van 2431 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Und abends in die Scala", alle leeftijden. <Donderdag: „Paradijs onder de horizon", alle leeftijdenk Lido: „Grafin Mariza", alle leef tijden. Luxor: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Trianon: „De hond van de Basker- villes", 14 jaar. Rex: „Tarzan in New York", alle leeftijden. ZOETERWOUDE Polderbesturen en Hengelaarsbond gaan samenwerken Bij hei reinigen van poldersloten De reeds zeer ver doorgevoerde mechanisatie in de landbouw gaat zich nu ook uitstrekken tot het rei nigen van de sloten. In het verleden werden de wateringen en sloten met mankracht gereinigd. In de brede wateringen werd de bagger schep voor schep met een baggerbeugel in een schuit opgehaald en dan moest de schuit op een z.g. staal leegge- hoosd worden. Nadat deze staal was opgedroogd werd de bagger, ver mengd met mest „klein gemaakt" waarna de specie met een kruiwagen over het land, op hoopjes verdeeld, tenslotte werd uitgestrooid. Dit werkproces vergde zoveel ar beid, dat door het gebruik van kunst mest, die gemakkelijk gezaaid kan worden, niet meer gebaggerd wordt. Het gevolg is, dat zowel de wate ringen als de sloten geheel gevuld raken met bagger, zeer ten nadele van de goede ontwatering van het land en de waterbeheersing in de polder. Een oplossing? In de Grooten Polder, liggende te Zoeterwoude en de Nieuwe Groe- nendijksche Polder te Hazerswoude (Groenendijk) bestaat er nu een kans om tot tot een oplossing te ko men. Het viswater is in deze polders verpacht aan de Alg. Zuid-Hollandse Hengelaarsbond, die een enorme hoeveelheid jonge snoek en karper heeft uitgezet. De sloten zijn echter te vuil en te ondiep om daarin de hengelsport volledig te kunnen ge nieten. De AZHB méént een oplossing te hebben gevonden door een plan tot het machinaal baggeren van de slo ten. De firma Klip te Lekkerkerk heeft, zoals bekend, een modderzui- ger geconstrueerd die, gemonteerd op een kleih bootje de bagger op zuigt en met een schermstraal van plm. 20 meter over het naastliggende land verspreidt. De kosten van dit modderzuigen zijn ƒ0.30 per strekkende meter sloot, waarop de AZHB genegen is 40% voor haar rekening te nemen zodat de onderhoudsplichtigen nog slechts 18 cent per meter behoeven te betalen. Om belangstelling voor dit plan te wekken organiseerde de AZHB met de betrokken polderbesturen een excursie naar Vleuten, alwaar de modderzuiger gedemonstreerd zou worden. Gisteren gingen 30 ingelanden van de Grooten en 8 ingelanden van de Groenendijkse Polder, in gezelschap van de bestuursleden van de AZHB, de heren Heins, v. d. Linden en Kok en de heren v. d. Laan en Eggens van de Rijksvoorlichtingsdienst per touringcar naar Vleuten. Daar bij eengekomen in een restaurant voeg den zich ook enige directieleden van de Grond Mij en een firmant van de fa. Klip zich bij het gezelschap. De heer Verhage van de Gront Mij. gaf een resumé van zijn erva ringen met de werking van de mod derzuiger. Het verdient aanbeveling alvorens tot modderzuigen over te gaan eerst het vuil uit de sloten te vissen of lange tijd te voren door besluitingen, die thans afdoende zijn, de plantengroei in de sloten tegen te gaan. De heer Klip deelde mede, dat de modderzuiger door zijn 79-jarige va der was uitgevonden en geconstru eerd. De spreiding van de bagger is voor steviger bagger beter dan voor slappe. De resultaten met de verkre gen bemesting stemt tot tevreden heid. De daarop volgende demonstratie in de polder was teleurstellend om dat zich in de bewerkte sloot te weinig en te dunne bagger bevond. Om betere resultaten te kunnen waarnemen ging het gezelschap naar Lekkerkerk. Proefwerk in Grooten polder. De daar werkzame, verbeterde modderzuiger, voor het eerst in ge bruik, had nog met kinderziekten te kampen en de bediening was onvol doende; bovendien was de sloot zeer vuil en de bagger ook hier dun. De mening van de deelnemers van de excursie was over het algemeen, dat er veel bereikt was en dat voor 't object de Grooten Polder de wer king beter zou zijn omdat de bagger daar stijver is en er ook geen plan tengroei van betekenis voorkomt. Er werd besloten dat in samen werking met de AZHB met bet pol derbestuur in de Grooten Polder een proefwerk zal gemaaktworden. De heer J. Dorrepaal Gz. deed daartoe de eerste opdracht, zodat op diens boerderij aan de H. Rijndijk de proefneming kan plaats hebben. Raadsagenda De mad van Zoe terwoude vergadert op woensdag 2Ï juli 1959 n.m. kwart voor acht. De agenda bevat o.m. voorstellen van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake regionaal woonwagenkamp; verkoop grond aan R.K. Woningbouwvere niging; verzoek aan Ged. Staten Vrouweweg op te nemen in bebouw de kom; aankoop diverse percelen grond en water lrngs de Weipoortse weg met de voorgenomen verbetering van die weg; vaststellen uitbrei dingsplannen; benoeming leden in de waterleidingcommissie; benoeming leden adviescommissie ingevolge de woonruimte. Raadstuk Reeds lange tijd zijn onderhandelingen gaande met de gemeente Leiden en andere omlig gende gemeenten inzake het regio naal woonwagenkamp en het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling terzake. Over deze aange legenheid is thans overeenstemming bereikt. Als regionaal woonwagenkamp zal worden aangewezen het kamp aan de Broekweg te Leiden waar 68 woonwagens standplaats kunnen in nemen. In dat kamp is reeds een school gevestigd. Het ligt voorts in de bedoeling een kampgebouw te stichten, dat een zaal zal bevatten voor het groepswerk (godsdienstige en culturele verzorging opvoeding en ontspanning). De kosten worden gefinancierd door de centrale gemeente Leiden, terwijl het nadelig saldo door de bij de regeling aangesloten gemeenten zal moeten worden gedekt naar rato van het aantal inwoners .Volgens 'n door Leiden opgemaakte exploitatie rekening zal het aandeel voor deze gemeente voor het jaar 1959 bedra gen 1040.welk bedrag reeds in de begroting is geraamd. B. en W. stellen voor met de raden der ge meenten Leiden Leiderdorp, Oegst geest, Rijnsburg, Sassenheim, Voor schoten en Warmond tot deze rege ling aan te gaan. MULO-EXAMEN TE LEIDEN Voor het MULO-diploma A slaag den de dames: J. M. v. d. Berg, Leiden, P. G. Dreef, Leiden, G. A. v. Hertum, Wassenaar, W. Vahrmeijer, Leiderf, J. Meerloo, Bodegraven, A. M. E. Klein Haneveld, Bodegraven, C. H. J. v. Aalst, Zoeterwoude, S. v. Beveren, Zoeterwoude, H. J. M. Rij- kens, Leiden. J. Velthuyzen, Leiden, G. P. v. d. Voet, Warmond, M. H. v. Vreedendaal, Rijnsburg, D. Wasse naar, Noordwijk, H. Ouwehand, Kat wijk a. Zee, P. v. d. Plas, Katwijk a. Zee, E. Verboom, Oegstgeest. De heren: J. R. Braggaar, Voor schoten, W. H. Zitman, Leiden, H. L. Boshuizen, Leiden, C. v. Leeuwen, Zwammerdam, J. Baas, Bodegraven, H. L. E. v. d. Reljden, Leiderdorp. De kandidaten wier namén vet gedrukt zijn slaagden bovendien voor het middenstandsdiploma. Afgewezen: 4 kandidaten. MODEVAKEXAMENS Bij het examen „modevakonder- wijs" slaagde voor costumière mej. Riet Duineveld Lisse, leerlinge van de „Modevakschool" Korevaarstr., Leiden; Eveneens voor costumiëre mej. R. Bouwmeester; Voor coupeuse: mej. Tr. Zemel te Oude Wetering leerlingen van mej. de Jeu. Voor lingerie de dames A. v. Woersum, A. Brugman, C. Bouwmeester, leerlin gen van mej. A. v. d. Meer. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden, de data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ss „Alamak" 28-7; Australië: ss „Orcades" 31-7; Brazi lië: ss „Alamak" 28-7; Canada: ms „Prins Willem van Oranje" 21-7, ss „Sloterdijk" 29-7. ss „Nieuw Amster dam" 1-8; Chili:'via New York 1-8; Indonesië: ss „Atreus" 27-7; Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" 28-7; Suriname: ms „Hubro" 27-7; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms „Pretoria Castle" 1-8; Brits Oost Afrika: ss „Jean Laborde" 1-8. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Van Nelle bestellen (Adv.) Scheepsberichten AARDLJK 23 juli van Semarang naar Surabaja; ALAMAK 23 juli te Ham burg: ALHENA 24 juli te Antwerpen; ALKMAAR 24 juli te Buenos Aires; ALWAKI 23 juli van Hamburg naar Antwerpen; AMPENAN 23 juli van Tandjong Priok naar Tandjong Mani; BILHTON 23 juli van Rastanura naar Cochin; CELEBES 23 juli van Surabaja naar Pladju; CERONIA (t)- 23 juli van Singapore naar Pladju; 24 juli te Pladju verwacht; DRENTE 24 juli te Ballk Papan; ESSO NEDERLAND (t) 23 juli ln Straat Ormoesz naar Fao; FRAVIZO passeert 23 juli Scillies naar Tenerilfe; FRIESLAND passeert 23 juli Ouessant; GROOTE BEER 22 juli van New York naar Rotterdam; GROOTEKERK 23 juli van Singapore naar Penang; HEC TOR 23 juli van Kaap Bon naar Oran; KARACHI 23 juli van Oporto naar Santander; KIELDRECHT 23 juli te Genua; KONINGSWAARD (t> 23 juli te Isle of Grain; KORENIA passeert 23 juli Negrapoint naar Miri; LAARDER- KERK passeert 23 juli Muscat; MEER KERK 23 juli van Rangoon naar Co lombo; MELISKERK 23 juli van Holte- nau naar Stettin; 24 juli te Stettin ver wacht; MUSILLOYD 23 juli te Aden; PHILIPPIA (t) 23 juli van Kaap Spar tel naar Las Palmas; PRINS WILLEM VAN ORANJE 23 juli van Antwerpen naar Hamburg; RAKI 23 juli van Se marang naar Surabaja; REZA SHAH THE GREAT (t) passeert 23 juli Aden; SAMARINDA 23 juli te Mombasa; SCHERPENDRECHT 23 juli van San Nicolas naar Montreal; 2 aug. te Mon treal verwacht; SIAOE 23 juli te Ku ching (Borneo)STANVAC BENAKAT (t) 23 juli van Buatan naar Sungeige- rong; 24 juli Sungeigerong verwacht; STANVAC TALANGAKAR (t) 23 Juli te Buatan; STATENDAM 23 Juli van Southampton naar Le Havre; STRAAT JOHORE 23 juli van Penang naar Bom bay; STRAAT MAGELHAEN 23 Juli te Penang; TJIPANAS 24 juli te Kobe verwacht; WILLEMSTAD 23 juli van Madeira naar Guadeloupe; ZUIDER KRUIS 23 juli van Kaapstad naar Wal visbaai ALDABI passeert 23 juli Kaap Verdische eil. naar Rio de Janeiro; AL GOL 23 juli van Antwerpen naar Las- palmas; ALIOTH passeert 23 juli Kaap San Thome naar Rio de Janeiro; AN- GOLAKUST passeert 23 juli Las Palmas naar Freetown; APPINGEDIJK 23 juli van Montevideo naar Rio Grande do Sul; BARUMUN 23 juli van Bangkok naar Singapore; CALTEX UTRECHT (t) 24 juli te Colombo; EOS passeert 23 juli St. Vincent naar Amsterdam; GOOILAND 23 juli te Las Palmas; GRAVELAND 23 Juli van Rio de Ja neiro naar Vitoria; HAARLEM 24 juli te Porta Arenas; HERSILIA passeert 23 juli Ouessant naar Bridgetown; HY DRA 24 juli te Porto Ordaz; JAVA 23 juli van Saigon naar Bangkok; KARA 23 juli van Curagao, 24 juli te Porta Cardon; KENIA (t) 25 juli te Baton Rouge verwacht; KINDERDIJK pas seert 23 juli Bermuda naar Antwerpen; KORATIA (t) passeert 23 juli Saba naar Landsend; KOROVINA <t) 24 juli te Rio Grande do Sul; MERSEYLLOYD 23 juli van Istanbul naar Genua; MOORDRECHT passeert 23 juli Co- coseil. naar Mena; OOSTKERK 23 Juli van Wismar naar Rotterdam: RIJN DAM 23 juli van New York naar Southampton; SALOUM 23 juli van Dakar naar Duinkerken; STAD GOU DA 23 juli van Baltimore naar Vlaar- dingen; TEUCER 24 juli te Boston; WIELDRECHT (t) passeert 23 juli Port of Spain naar Porto la Cruz; WONO- RATO 23 juli te Chittagong; IJSSEL 23 juli van Izmir naar Guluck; ZEELAND 24 juli te Tripoli; COOLSINGEL 23 juli van Rotterdam naar Hamburg; GAAS- 24Juli tfl Rotterdam; KREEFT 23 juli van Rotterdam naar Wabana; LEMSTERKERK 24 juli te Rotterdam van Amsterdam; LUNA 24 2^»l™1iïotterdani naar Bremen PRINS CASIMIR 24 juli van Rotterdam naar Glasgow; PRINS DER NEDERLANDEN 23 juli van Amsterdam naar Hamburg- REMPANG 23 Juli van Rotterdam naar Le Havre; SALATIGA 23 juli van Rot terdam naar New Orleans via Londen en 24 juli te Londen; STAD AMSTER DAM 23 Juli van Amsterdam naar Pe- pel; STAD UTRECHT 23 juli te Vlaar- dingen; TWEELINGEN 23 juli te Rot terdam; ZAANKERK 23 juli van Rot terdam naar Antwerpen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3