Verbijsterende zege van Wierstra Kaagweek behield ook op de vierde dag ideaal zeilweer Holland vergrootte voorsprong op Friezen in de Regenboogstrijd Kampioenschap amateur sprinters weer uitgesteld door val van De Graaf Vierdaagse was gisteren reeds 70 deelnemers(sters) te zwaar Open Leidse kampioenschappen lawntennis gisteren begonnen WOENSDAG 22 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 De Kaagzeilers treffen het dit jaar wel bijzonder met het weer, want ook de vierde dag van dit mooie zeilfestijn was het ideaal zeilweer. Alleen in de och tend tijdens de teamwedstrijd van de Re genbogen van Holland en Friesland viel de wind even weg, waardoor het moeilijk was koers te houden, doch veel veran dering bracht dit niet, want zowel deel nemers van De Kaag als van Sneek on dervonden daarvan hinder. Voor het zover \yas, waren er al ■lachtoffers gevallen, want op het in-de- windse kruisrak van de start naar de Dieperpoel werd er onafgebroken on plaatsen gestreden. De Rotterdammer Kist ging dadelijk aan de kop, gevolgd door zijn stadgenoot Bakker. Op het laatste gedeelte van het rak naar Stoombotengat kreeg de Fries Hoekstra evenwel gelegenhied tot de tweede plaats te komen, toen Kist iets te ver doorlegde, maar het was slechts een voorteken voor nieuwe strijd, die in nadeel van Kist uitliep doordat hij Ooms op de Dieperpoel hinderde, zodat deze de protestvlag hees, welk protest later werd toegekend. Even later werd even wel de Fries Alberda slachtoffer van een loef partij, die Sieverts tegen hem begon nen was en waardoor deze aan Hofland gelegenheid gaf twee plaatsen op te schuiven. Alberda trachtte zich nog door een noodsprong te redden, doch raakte daarbij de boei en gaf de strijd op. Bak ker won de strijd door als eerste te ein digen met Hoetetra als tweede. Daarna kwam Kist binnen, doch zijn derde plaats ging verloren door het protest. De Kaag kreeg in deze race 17,1 punt tegen Fries land 16, zodat de stand na twee dagen werd: Holland 38.2 pnt, Friesland 30 pun ten. In de HollandFriesland teamwedstrijd der N.N. 22 M2 klasse vergrootte Fries land zijn voorsprong Het was een wed strijd, waarin nogal wisselingen voor kwamen. Na het eerste kruisrak had Linthorst Homan de leiding, gevolgd door Breuning en Faber op de eerste volgen de plaatsen. Daarna kwam ir. Bonnema aan de kop, gevolgd door Colenbrander, Knol, Breuning, Faber Linthorst, Homan, Wolters en Doedijns. Toen de schepen voor de tweede maal op de Dieperpoel kwamen had Faber de leiding en hij stond deze niet meer af. Alleen met de finishlijn in zicht wist hij door mr. Colenbrander aardig op te loeven aan ir. Bonnema gelegenheid te geven als eerste te finishen, terwijl hijzelf als tweede volgde en mr. Colenbrander der de werd. Friesland vergaarde hier 22.1 punt tegen Holland slechts 14, zodat de stand na twee dagen is: 41.231 in het voordeel van Friesland. In de strijd der open klassen waren de Vrijheidjes weer het eerst aan bod. In de eerste groep wist Bouw van Wijk weer onbedreigd als eerste aan te ko men met G. de Reuver op de tweede en H. Schmitz op de derde plaats, terwijl de strijd in de tweede groep werd gewon nen door W. Elhorst met S. H. de Jong en J. R. de Vries resp. op de tweede en derde plaats. In de Pampusklasse moest H. J. de Ruyter zich ook op de derde dag met een tweede plaats tevreden stellen. Ditmaal won de Rotterdammer G. Timmer, H. J. Duchateau werd derde en de Fries mr. Hoekstra vierde. De winnaar van de tweede wedstrijd, M. Bolk. bezette de vijfde plaats. Jac. Kraan boekte zijn derde zege in de Flyings en B. Kraan volgde hem na in de 12M2 Sharpieklasse. C. Guldemond werd tweede, W. Guldemond derde en J. D. van Kampen en J. F. van Marle veroverden de vierde en vijfde plaats in een veld van vijftien deelnemers. De strijd in de Valkenklasse was dit maal erg fel. C. van Schie, die na twee dagen de leiding had met een gelijk aan tal punten als Kirkenier. nam na de start op fraaie wijze de leiding en Kir kenier volgde op de vierde plaats. Rolf v. d. Baumen lag nog in het achterveld, doch werkte zich ook spoedig naar vo ren, maar verder dan de derde plaats kwam hij vooralsnog niet. Dit geschied de pas toen Kirkenier de strijd had ge staakt. Maar Van Schie stond de eerste plaats niet meer af en gaat dus met twee overwinningen en een derde plaas kranig aan de kop. V. d. baumen werd tweede, J. H. de Wilde derde en N. Both vierde. Cor Groot won ditmaal eindelijk in de Drakenklasse. Nadat Van Wijk aanvan kelijk de leiding had gehad, slaagde Groot erin hem op het eerste flinke kruisrak voorbij te komen, waarbij hij werd gevolgd door Jan Bier. Ir. De Jongh had bij de eerste boei bepaald pech, toen hij op de spiegel van het schip van Hof- kes meer vaart kreeg, doch niet uit de weg kon zonder óf het schip van zijn voorganger óf de boei te raken. Hij wendde daarop met een reuzenzwaai het roer en vloog voor de boei langs. Dat kostte hem enige plaatsen, hètgeen wel zeer jammer was, want het feit, dat hij ondanks deze tegenslag nog tot de vierde plaats kwam, bewijst, dat hij er deze middag wel zin in had en zeker een ho gere plaats verdiend had: De uitslag werd: 1. C. Groot, 2. J. Bier, 3. G. van Wijk, A. J. de Jongh, 5. Hofkes. Na twee dagen stonden Hofland en Hoekstra in de Regenboogklasse gelijk in punten, zodat van de derde wedstrijd reeds veel afhing. Hofland maakte zich daarover geen zorgen, nam in de eerste groep startend onmiddellijk de leiding en won onbedreigd. In de tweede groep zat Hoekstra met o.a. De Wit en Kist als tegenstanders, hetgeen dus een zwaarde re afdeling was. Dit werd evenwel de strijd van Leen de Wit en Cor Kist en nog lange jaren zal men de verrassing, die zich hier bij de finish voordeed, ont houden. Cor Kist, die lange tijd in derde positie had gelegen, slaagde er op het laatste rak in naar voren te komen en met het zicht op de finishlijn kwam hij gelijk met de Wit, doch aan de binnen kant van zijn schip, waardoor de Wit hem ruimte moest geven. Even vóór de Wit stak Kist de neus van zijn schip over de lyn van aankomst en won dus op het nippertje. In de middag werd voorts de team wedstrijd Curagaode Kaas gestreden in de Pampusklasse. Nu won Curagao met 18.118 punten, zodat de stand thans is: 56.152.2 pnt in het voordeel van De Kaag. Hoe nuttig telefoongesprekken kunnen zijn, bleek dinsdag in Whitstable op de tweede dag van de races om het wereld kampioenschap Flying Dutchmanklasse. De Rus Rostislav Novoderezhkin, die maandag in de eerste race vijftiende was geworden, telefoneerde speciaal voor dit feit naar Moskou en zie, de volgende dag werd de Russische zeiler prompt vierde achter de grote azen van het gezelschap: Mario Capio, die weer eerste werd, de Brit Adriaan Jardine, die weer de twee de plaats bezette, en de Fransman Ti- riau, die derde werd. De Nederlandse vertegenwoordiger Ben Verhagen bracht het er iets beter af dan maandag en eindigde als zesde, de zelfde plaats die hij nu ook in de alge mene rangschikking bezet. De tweevou dige ex-wereldkampioen Rolf Mulka is na twee races al vrijwel kansloos. Dit maal eindigde hij als 14e in het veld van 15. De uitslagen van dinsdag waren: 1. Ma rio Capio (It.) 2 uur 36 min. 37 sec.; 2. Adrian Jardine (Eng.) 2.37.23; 3. Roger Tiriau (Fr.) 2.39.20; 4. Rostislav Novo derezhkin (Rusl.) 2.39.56; 5. Hans Fogh (Den.) 2.41.07; 6. Ben Verhagen (Ned.) 2.42.43; 7. Günter Pagell (Oost Did.) 2.43.23. Het klassement na 2 dagen luidt: 1. Italië 2554 pnt; 2. Engeland 1952 pnt; 3. Frankrijk 1475 pnt; 4. Oost Duitsland 1232 pnt; 5. Denemarken 952 pnt; 6. Ne derland 931 pnt; 7. Zwitserland 776 pnt; 8. Rusland 776 pnt. Ook de overige Nederlanders, die uit komen in wedstrijden ter gelegenheid van de Flying Dutchmanweek deden het beter dan maandag. Vier landgenoten be zetten in deze race, waarin de Engelse zeilers de boventoon voerden, de 7 t.m. de 10e plaats. Het waren H. Blok, F. Kalff, C. Gülcher en D. de Kat. Wraak op Wagtmans-Koch De 30-jarige Amsterdamse advocaten- zoon Martin Wierstra heeft wraak ge nomen op het tegen hem samenspan nende puikje van de Nederlandse stayerswereld. In een verbijsterende rit, die een selectiewedstrijd had moe ten zijn voor de aanstaande wereld kampioenschappen, verpletterde Wier stra de haatdragende meute, die een van de vernederendste nederlagen van de laatste jaren leed. Geleid door de Belgische gangmaker Van Ingelghem, die de laatste jaren de Spanjaard Guillermo Timoner naar talloze triomfen bracht, legde Wierstra de 100 km. af in de fantastische tijd van 1 uur 12 min. 15.8 sec. Dat is bijna 5 min. sneller dan het sinds 1931 da terende baanrecord van Cor Blekemo- len. Maar als een nieuw record zal de tijd van Wierstra toch niet erkend kun- worden omdat de rol destijds op 60 cm. en nu op 40 cm. stond. Wierstra zou ongetwijfeld een nog veel snellere tijd hebben gemaakt als niet 6 ronden voor het einde de motor Een paar militairen, die er samen met een vrouwelijke deelneemster al direkt een vrolijke wandeling van maakten. van Van Ingelghem had geblokkeerd! Twee ronden lang reed de Amsterdam mer stampend op de pedalen in zijn eentje door. Zo lang duurde het voor dat de reservemotor in de baan werd gebracht. De cadans was er uit. En hiervan profiteerden de Nederlandse kampioen Noppie Koch en Wout Wagt- mans door een ronde van hun bescha mende achterstand in te lopen. Bescha mend inderdaad, want toen de pech toesloeg had Wierstra op beiden een voorsprong van'zes ronden Hij had zijn wraak. Het vorige jaar werd Wierstra in het nationale kam pioenschap „gekraakt" in de tang Wagt mans-Koch. Wierstra verspeelde toen zijn kampioenstrui aan de Brabander. De Amsterdammer zinde op revanche, maar vijf weken geleden kwam het nog niet zover. In de nationale titelstrijd kreeg Wierstra, die toen nog achter Van den Bosch reed, tot tweemaal toe te kampen met een weigerende motor, waardoor hij kansloos werd. De trui ging over op Koch. Wierstra is onder de renners niet geliefd en heimelijk ver kneuterde men zich over zijn neder laag. Dat zat de Amsterdammer dwars. Hij ging op zoek naar een nog betere gangmaker en vond de Belg Van Ingelg hem bereid zijn wraaklust te helpen bevredigen. Na enkele voorbereidende wedstrijden in Duitsland kwam de nieuwe combinatie gisteravond voor het eerst in de toekomstige arena van het wereldkampioenschap en met welk een succes. Wierstra maakte het de keuze heren van de KNWU gemakkelijk wat de bezetting van de tweede plaats in het wereldkampioenschap betreft. Koch had zich reeds van het deelnemen aan het wereldkampioenschap verzekerd door zijn overwinning in het Nederlands kampioenschap. Er rest nu nog de be slissing over de derde plaats, die na het vertoonde van gisteravond waarschijn lijk zal worden toegewezen aan Wout Wagtmans. Want Vreeswijk, die in het nationale kampioenschap vóór Wagt mans was geëindigd, liet nu een bijzon der matige indruk achter. Twee gangmakers kregen gister avond een boete van de wedstrijdcom missarissen. Wiersma een boete van 100 gulden wegens het niet verdedigen van zijn kans en De Graaf een bpete van 50 gulden wegens gevaarlijk rijden. De uitslag was: 100 km.: 1. Wierstra achter Van Ingelghem 1 uur 12 min. 15.8 sec.; op 5 ronden: 2. Koch achter Wiersma; 3. Wagtmans achter De Graaf op 7 ronden: 4. Stakenburg achter Van den Bosch; op 8 ronden: 5. Vreeswijk achter Van Roey; op 16 ronden: 6. Braat achter Beets. Het gaat er naar uitzien, dat in de wereldkampioenschappen geen der Ne- I derlandse amateur sprinters de natio- naie kampioenstrui zal dragen. Gister avond namelijk kwam de Rotterdam mer de Graaf op bijna dezelfde plaats, waar hij vijf weken geleden in de derde en beslissende rit tegen Gerritsen tegen het beton stortte, opnieuw ten val. En evenals toen lag De Graaf weer in ge slagen positie. Mees Gerritsen was juist onder de Rotterdammer doorgeglipt en begon met een lengte voorsprong aan de laatste 200 meter, toen De Graaf be gon te slingeren en met een smak op de wielerbaan viel. De Rotterdammer werd op een brancard naar de kleedka mers gebracht, maar het vermoeden, dat hij een sleutelbeen had gebroken, bleek onjuist te zijn. Het onderzoek wees uit. dat zijn linkerarm uit de kom was geschoten. Dit was spoedig verhol pen, maar De Graaf kon niet meer star ten. Gezien de rustperiode, die hem na deze val ongetwijfeld zal worden voor geschreven, is het waarschijnlijk dat deze laatste titelstrijd niet meer vóór de wereldkampioenschappen uitgevochten zal kunnen worden. Slechts een paar duizend toeschou- Israëlische damesploeg maakt een besie indruk Alleen een nerveuze houtduif heeft ze even in moeilijkheden* kunnen brengen. Dat gebeurde op deze eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse vlak bij Eist. De duif, kennelijk opgeschrikt door de drukte van de duizenden wandelaars in deze anders toch zo vredige omgeving, fladderde over de weg, „infiltreerde" in het charmante groepje van de vrouwe lijke Israëlische militairen en koos zich, na lang aarzelen, een zitplaats op het hoofd van een van de meisjes. Dat was teveel. Gillend vlogen ze alle rich tingen uit, even had de vrouwelijke schrik het gewonnen van de militaire discipline. Doch dat duurde maar heel kort. Nog nalachend over hetgeen gebeurd was, werden de gelederen alweer gesloten. Dat was overigens de enige keer, dat het kleine groepje uit Israël in moei lijkheden is geweest. Voor de veertig, door majoor Breunisse voorgeschreven kilometers, hadden zij niet het minste ontzag. Ze vormen een bijzonder levenslustig grdepje, deze 19 meisjes, die in Israël hun dienstplicht vervullen. Hun zelf verzekerde zang is een lust voor het oor; zoals het groepje zelf een lust voor het oog is. Direct na de start op de Wedren klonk hun lied al door het nog Nijmegen. Zij hebben er veer tig „zingende" kilometers van gemaakt. Niet alleen in de dorpen en plaatsen, waar het vierdaagse leger doortrok, was hun vrolijke en melodieuze zang te horen. Neen, geen moment maar dan ook werkelijk geen moment was het stil in de omgeving van de Israëlis. Een levend voorbeeld voor de Nederlandse militairen, die ook thans nog steeds niet verder zijn dan het inmiddels klassieke, doch op de duur wel zeer eentonige „blonde Mientje".... VIERDAAGSE TE NIJMEGEN DERDE MARSDAG De meisjes uit Israël vallen niet al leen op door hun vrolijke zang, doch I evenzeer door de voortreffelijke wijze, I waarop zij dagelijks de 40 km. afleg gen. Zonder overdrijving kan gezegd worden dat zij even fit binnenkomen I als ze weggegaan zijn. Daar kan geen j brandende zon wat aan doen. Zelfs op I de lange en soms slechte wegen van de Betuwe, ver van stad en dorp, hand- I haafden zij hun kwieke, verkorte pas. Inderdaad het is een gedisciplineerd troepje. Toch zien zij kans die discipline te handhaven op een juiste manier. Geen moment doen die 19 donkere Is raëlis in hun khaki-uniformen onvrou welijk aan. En dat zal ook wel de reden zijn, dat deze vertegenwoordigsters van Israël voor de toeschouwers de favo riete groep voor de Vierdaagse vormen. Maar zij hebben het lang niet alle maal zo gemakkelijk gevonden. Toen omstreeks negen uur de lichte en ver frissende motregen ophield en de zon de wolken verjoeg werd het voor velen met de kilometer moeilijker. Geen won der dus, dat op deze eerste dag al 70 wandelaars de moed opgaven en op een gemakkelijker manier „de weg terug" aflegden. Vandaag zouden er dus ten hoogste 13.382 tippelaars het Land van Maas en Waal mogen doorkruisen. De duizenden deelnemers zijn, vroeg in de ochtend, wel aan hun kilometers begonnen. De lucht was egaal bewolkt en een verfrissend motregentje maakte het lopen tot een genoegen. Maar het legioen had te vroeg gejuicht. Ook het Vierdaagse leger zou ondervinden, dat de zon nu eenmaal onverbrekelijk ver bonden is met deze zomer. Ver voordat via Bemmel, Houtakker, Huissen, El- den en Driel, Eist in de Overbetuwe was bereikt, had de zon de strijd tegen de wolken al gewonnen, zodat de wers woonden de wedstrijden in het olympisch stadion bij. Wij zagen Jan Derksen een tweevoudige zege behalen op de Belgische sprintkampioen De- bakker, eerst in de sprint, waarin Derksen in de derde, tactisch zeer goed gereden rit over de laatste 200 meter tijd van 11.6 sec. noteerde en ver volgens in een vergeefse aanval op het baanrecord over een kilometer met staande start, dat met 1 min. 12 sec. op naam van Plattner staat. Bij de amateurs won de achtervol gingskampioen Piet van der Lans een uit drie delen bestaande omnium en werd de wedstrijd over onbekende af stand een geheel Australische aange legenheid; Perry won deze rit met groot machtsvertoon voor zijn landge noot Bartels. De uitslagen waren: Sprint professionals: Totaal: 1. Derk sen 4 pnt; 2. Debakker 5 pnt. 1 kilometer met staande start: 1. Derksen 1 min. 12.6 sec.; 2. Debakker 1 min. 13.5 sec. Omniumwedstrijd voor amateurs: eerste onderdeel: 10 km. met tien klas sementen: 1. Van der Lans 34 pnt; 2. Van Houwelingen 27 pnt; 3. Oudkerk 18 pnt. Afvalrace: 1. Verdoorn; 2. Paul; 3. Van der Lans. Sprint over 2000 meter: 1. Redeker; 2. Peereboom; 3. Oudkerk. Totaal: 1. Van der Lans 10 pnt; 2. Oudkerk 11 pnt; 3. Henk Buis 12 pnt. De Nederlandse wielrenner Jo de Haan heeft gisteren te Zedelghem de Grote Prijs van Vlaanderen gewonnen, een wegwedstrijd over 222 km. in de tijd van 5 uur 23 min. Hij versloeg in de eindsprint de Belg Marcel Janssens, die tweede werd en zijn landgenoot Piet van den Brekel, die de derde plaats voor zich opeiste. De uitslag was verder: 4. Declercq; 5. Pascal; 6. Blomme, allen in dezelfde tijd als De Haan; 7. Decock, op 1.20; 8. Van den Borgh (Ned.) op 1.25; 9. Leon van Daele, op 1.30; 10. Jo de Roo (Ned.); 11. Van Holsbeek; 12. Wim van Est (Ned.); 16. Bergmans (Ned.). Deze foto toont een opgewekte groep verpleegstertjes van de stichting Shere- lo te Ermelo onderweg bij de Waalbrug. „tweede helft" onder een vrolijk, doch door de wandelaars weinig gewaardeerd zonnetje, moest worden afgelegd. Die uitputtende hitte en de verraderlijke grintwegen in het eerste gedeelte van het parkoers zijn de voornaamste oor zaken voor het voor de eerste dag althans hoge aantal uitvallers. Kort na Eist, dat de wandelaars met muziek inhaalde, meldden de eerste uit vallers van de 55-ers zich al. En daarna kregen de groepen een steeds minder militairesk aanzien. In Lienden, Val brug en Slijk-Ewijk konden de duizen den toeschouwers, die ook nu weer langs de wegen stonden, zien dat velen die laatste kilometers strompelend moesten afleggen. Even voorbij Slijk- Ewijk konden de deelnemers, lopende op de Waaldijk, Nijmegen schijnbaar op korte afstand zien liggen. Maar de ge routineerde lopers lieten zich niet beet nemen. Zij wisten wat velen nog moes ten ondervinden. Nijmegen mocht dan hemelsbreed gemeten dichtbij zijn, de kronkelende wegen, die naar de stad voerden maakten dat de afstand zeker nog een tiental kilometers was. Velen moesten dan ook de KNBVLO-spreuk „Willen is kunnen" in praktijk brengen om tenminste de eerste dag de finish te voet te bereiken. ATLETIEK In de Nederlandse herenatletiekploeg die zaterdag a.s. te St. Helens tegen En geland B uitkomt, zijn nog enige wijzi gingen gebracht. De 400 meter-kam pioen Fred Moerman is in verband met zijn werkzaamheden niet beschikbaar en daar bovendien Henk Visser, de in de Ver. Staten studerende AAC-atleet, in ons land vertoeft, heeft de NTC de volgende mutaties in de ploeg aange bracht: 100 yards: Henk Visser (AAC) ver vangt Frans Beker (Holland); 440 yards Frans Beker (Holland vervangt Fred Moerman (Pro Patria)verspringen: Henk Visser (AAC) vervangt Arnold Klaassen Quick)4x440 yards: Henk Heida (AV 23) vervangt Fred Moerman (Pro Patria). Massale deelnametal van topspelers zijn weer van de partij Tennis is in Leiden op de goede weg. De inschrijvingen voor het tournooi om de Leidse titels overtrof alle voorgaande en ook nu weer zijn bijna alle topspelers van de partij. Maris, de Nederlandse kampioen, heeft uiteraard de beste pa pieren. Zijn aanvallend spel, getoetst in vele buitenlandse tournooien, heeft aan vastheid gewonnen. Van Dalsum en Karamoy hebben dit jaar niet die oefening gehad die nodig is om de snelle netrushes van Maris af te straffen. Tennis is echter nog steeds een onbere kenbare sport. Van Dalsum is niet voor niets drie maal Nederlands kampioen ge weest en Karamoy is nog steeds in staat voor verrassingen te zorgen. Ook Sonneville kan onverwachte din gen doen. Zijn geraffineerd volleren en onvermoeibaar vechten hebben hem in badminton zelfs de wereldtitel bezorgd. Hoe dan ook; aan spanning zal er deze week geen gebrek zijn. Gisteren was er al zo iets. Karamoy kwam tegen de Duitser Tegeler gemak kelijk voor met 30. Door bijzonder slecht spel keek hij aldra tegen een gro te achterstand op en verloor de eerste set kansloos. 36. Toen keerde het ge tij. De variatie kort-lang liep weer ge smeerd, game na game bracht de Leide- naar op zijn naam en won tenslotte met 3—6, 6—1, 6—1. Van Dalsum bleek volkomen hersteld te zijn van zijn arm-operatie. B. Punt was geheel kansloos. Dat was Holleman ook tegen Maris. De oud voetbalcrack bleek nog steeds over een prima loop techniek te beschikken, maar het hoge tempo van Maris dwong hem tot missen. Lim speelde een bekeken wedstrijd tegen Praaning. Was zelfs agressiever dan an ders en had hiermee veel succes. Praa ning raakte ontmoedigd en maakte in de tweede set zelfs geen game meer. In B won mej. L. v. Ulden met moei te de eerste set van mevr. Soonius, 8—6, daarna ging het beter, 64, maar tegen mej. Pino speelde de vermoeidheid haar toch parten, want na de tweede set te hebben gewonnen was het tempo haar in de beslissende set te machtig. Haar clubgenoot T. Grimbergen deed het beter. Via V. d. Bergh moest hij te gen Swart aantreden. Deze speler, die ook in B prima had gespeeld, werd on danks een pijnlijke kniewond, in drie sets verslagen. Ook de dubbel Stokkermans/Grimber- gen had succes. Tegen V. d. Heyden/ Strop kwamen zij zelfs tot een snelle overwinning: 61, 61. In het herenenkel C waren 64 inschrij vingen. De winnaar zal zich dan ook eerst door een berg tegenstanders hem moeten spelen. Eerste geplaatst is de districtskampioen F. Luyk. Tweede is H. Ubbink uit Lei den. Vandaag werden de wedstrijden op het park Roomburg aan dë Kanaalweg voortgezet. De uitslagen zijn. Herenenkelspel A: le ronde: L. Kara moy— H. Tegeler 3—6, 6—1, 6—1; H. v. DalsumB. Punt 61, 61; W. Maris J. B. Holleman 62, 62; S. Huizinga J. v. Steenis 62, 62; A. B. E. Lim Th. Praaning 62, 60. Herenenkelspel B: le ronde: B. Donk H. Arends 64, 63; 2e ronde: O. Ban- douM. Hofstede 62, 61; E. Mauer N. T. van Heuvel 63, 63; F. Engelen burgW. J. de Jong 46, 64, 64; R. Th. PraaningG. Blom 64, 64. Damesenkelspel B: 2e ronde: Mej. L. v, Uldenmevr. E. Sonins 86, 64; mevr. H. Kastenmevr. S. v. d. Berg 64, 97; 3e ronde: mej. J. Overdijkink mevr. S. Ubbink 62, 63; mej. A. Pinomej. L. v. Ulden 8- 6, 3—6, 86. Herendubbel B: le ronde: B. Agter- horst/J.BatenburgC. A. Hollebrandse/ C. Vlasveld 63, 61. Damesdubbel B: le ronde: mevr. J. Wieriks/J.Zwartzmevr. C. Zandvoort/ mevr. H. Kasten 64, 64; mej. J. H. Overdijkink/mej. Tilemanmej. M. de Jonge/mej. E. Goedkoop 61. 26. 7-5. Herenenkelspel: le ronde: A. P. Maals- senC. Visser 63, 63; A. H. Grim bergenL. J. v. d. Bergh 63, 75; H. v EsA. J. Staverman 36, 7—2, 62; J. W. Gast—G. Lysen 6—2. 6—3; G. PasmaA. Bos 61. 60; H. Arends B. Langenegger 6—1, 46, 61. G. Pas- maJ. v. d. Heyden 63, 61. 2e ron de: G. A. LangeveldF. Wolff 1—6, 75, 97; A. H. GrimbergenC. Swart 63, 06, 64; R. HoogervorstN. L. Raamakers 62, 60; F. LuyckJ. M. Witsenburg 61. 61. Gemengddubbel: le ronde: mej. C. Kruisman/J. Ubbinkmej. A. M. de Jong/F. P. v. Stratten 64. 61. Herendubbel C: le ronde: G. Overdij- king/G. VerdoesC. A. Langeveld/C. Veenhuizen 60, 79, 108; J. Kluivers /H. MulderH. Meyer/ E. Vermeulen 62, 61; R. Meyer/A. G. KoenenF. Wolff/H. Keyzer 2—6, 6—2, 6—2; F. Luyck/W. A. Donker—P. Eduard/K. Nicks 62, 63; A. H. Grimbergen/C. J. Stokkermans-*-J. v. d. Heyden/R. F. Strop 6—1, 6—1. 2e ronde: H. J. Ubbink/ J. T. UbbinkJ. v. Beek/L. J. v. d. Bijl 8—10, 64, 6—4.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6