RIJNSTREEK DUINS TREEK 5 LWaGAT &>)lmwad Scherp POTLOOD EN GEEST WOENSDAG 22 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 v O ü£- BRANDJE. De brandweer moest gistermiddag om kwart voor zes komen kijken naar een begin van brand aan de Magda- lena Moonstraat 40. Mevr. Van Oos ten, de vrouw des huizes, had de braadpan met boter op het vüur la ten staan en was even in de winkel gaan helpen. De vlam sloeg in de pan met als gevolg, dat het houtwerk naast de schoorsteen in brand raakte. Met medewerking van de buren kon het vuur echter snel bedwongen worden. Toen de brandweer arri veerde was het gevaar al geweken. Voor het examen Franse taal en letterkunde H.O.b. sloagde te Utrecht de heer W. J. A Bots te Leiden. De heer P. Redel te Leiden slaagde te Amsterdam voor het exa men M. O. Boekhouden. Voor het examen M.O.-A. En gels slaagde mej. I. Verhoeven te Leiden. De heer I. F. Faneyts te Leiden Leidse asrenda APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. BIOSCOPEN De films in de week van 17—24 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Brokken pilot*n'\ alle leef tijden. „De vierkante rekruut", alie leeftijden. Luxor: „Jerry als baby-sitter", alle leeftijden. Trianon: „Alleen op de wereld", alle leeftijden. Hex: „De circusheid", alle leef tijden. Lido: De bestuurder van een Peugcot- personenauto, die gistermorgen over de Oude Vest reed, ramde de bak fiets van de melkhandelaar J. Kom pier. De bakfiets stond op de Oude Vest geparkeerd aan de rechterkant van de rijbaan. Links stond een vrachtwagen. De chauffeur van de Peugeot meende, dat hij er nog wel tussen kon, maar hij schatte de af stand verkeerd. Hij reed de linker zijde van de bakfiets in elkaar: een v/iel was verbogen en een deel van de kostbare lading ging verloren. Ook het rechterachterspatbord van de auto werd beschadigd. Marathon-bericht ingezonden door de heer Dolle, Franchi- montlaan 37, Leiden. Alle leden van de Club dc Llmetz worden verzocht, hedenavond om 8 uur in de St. Petruskerk aan de Ka- merlingh Onneslaan aanwezig te zijn bij het rozenkransbidden voor de zie- lerust van het clublid Hans Hak kaart. LEIDEN, 22 juli. Groente. Ap pelen 2053, Pruimen 108153, An dijvie 12—39, Augurken 1235, Pronkbonen 48—56, Snijbonen 2689, Stambonen 831.16, Tuinbonen 8, Kroten 26, Rode kool 34^39, Spits kool 4251, Postelein 828, Prei 38, Rabarber 1322, Spinazie 12-41, Stoofsla 25. Tomaten A 3040. id. B 36, id. C 2331. Uien 13, Waspeen 17, Zilveruien 36 per 100 kg. Meloe nen 1581, Perziken 2443, Bloem kool A 10—66, id. B 11—25. Komkom mers A 13—31, id. B 1323, id. C 3— 26 per 100 stuks. Bospeen 1034, Pe terselie 1.503.60, Celderij 5.50 per 100 bos. Leidse speeliuinjeugd genooi van openluchtspel BOSKOOP DE SPORTTERREINEN IN BOSKOOP Reeds jaren hebben de beide plaat selijke voetbalverenigingen, de R.K.S.V.G.D.S. en de V. en A.V. Bos koop, niet de beschikking over een paar goede sportterreinen. Na vele onderhandelingen en besprekingen is het gemeentebestuur er tenslotte toe overgegaan aan de Hoogeveenseweg een stuk grond te kopen voor de aan leg van een gemeentelijk sportpark en waarop dan drie voetbalvelden zouden worden aangelegd. Door de daling van de werkloosheid is er ver traging ontstaan. Er bestaat een klei ne kans dat a.s. winter een aanvang kan worden gemaakt met de aanleg Nu komt echter één der voetbalver enigingen, n.l. Boskoop, in nood te zitten, omdat haar terrein dtstijds is aangekocht door de N.V. Citosa, die daarop een nieuwe garage en werk plaats wil gaan bouwen. Kort gele den werd medegedeeld, dat zeer bin nenkort met de uitvoering van de bouw kan worden begonnen waarom de v.v. Boskoop is aangezegd het terrein per 3l juli 1959 te ontruimen. No. 504 Horizontaal: 1. koude en droge N.W. valwind in het Z.O. van Frankrijk, 7. oude lengtemaat, 8. pers. voornaamw., 10. soort onderwijs (afk), 12. voorvoegsel, 14. academi sche titel (afk), 15. mandje, 17. jon gensnaam, 18. tussen (Fr.), 19 laag schoven op de dorsvloer, 21 graaf- werktuig, 23 titel (afk.), 24. slaapt men op, 26. water in N. Brab., 27. uitroep, 28. voorzetsel, 30 myth, fi guur, zoon van Zeus, held van Argos. Verticaal: 2. dat is (arfk. Lat,), 3. groente, 4. kikkerkuit, 5. algemeen kiesrecht (ark.), 6. rivier in 't midden van Sumatra, 9. beproefd, opperbest. 11. oriënt expresse (afk.), 13. begrip. 14. lidwoord, 16. zelfkant, 17 onder richt, 20 bijwoord, 22 familielid, 24. soort café, 25. aanwijzend voornaam woord, 27. uitroep, 29. heden. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. abeel, 6 rok, 7. lap, 8. een, 9. non, 10. Assen. Verticaal: 2. Bekenes, 3. ellende, 4. kreet, 4. spant. Waarschijnlijk zal er dus een periode van enige jaren komen, gedurende welke de verenigingen welke van het sportterrein aan de Hoogeveen seweg gebruik maken, geen sport veld beschikbaar is. Het college van "B en W. heeft zich beraden op wel ke wijze een voorziening zou kunnen worden getroffen. Het ziet als moge lijkheid de aanleg van één sportveld, los van de Rijksdienst voor de aan vullende werkgelegenheid. Dit ter rein zou dan najaar 1960 bespeelbaar kunnen zijn. De overige sportvelden zouden dan met medewerking van de Rijksdienst ":unnen worden aange legd. Hiermede zou dan één vereniging geholpen zijn doch het gevolg zal ziii. dat de aanleg van de andere ter reinen wel eens op een zeer lange baan geschoven zouden kunnen wor den waarvan dan de R.K.S.V.G D S de dupe zal worden. Nu de zaken zo lopen zou het aanbeveling verdienen te trachten het gehele complex, dan maar zonder de medewerking van de Rijksdienst, te doen aanleggen. HAZFPSWOIWE KORTSTONDIGE AUTO-VREUGDE. De omwonenden aan de watertoren aan de Rijksstraatweg alhier werden opgeschrikt door een harde klap op de weg. Een Volkswagen bleek over de kop te zijn geslagen en daarna over de weg te zijn gekanteld. De inzittenden, twee heren en twee da mes, bleken ongedeerd te zijn. De auto werd bestuurd door de heer Boermeester uit Den Haag, die de auto in Hilversum had gekocht en naar huis reed om van een heerlijke vakantie te kunnen genieten. De chauffeur reed op het moment met matige snelheid toen het ongeval ge beurde. Omtrent de oorzaak van het ongeval stelde de verkeerspolitie een onderzoek in. Wel staat vast, dat de inzittenden door het oog van een naald zijn gekropen op deze drukke verkeersweg. De auto was zo zwaar beschadigd, dat zij door een kraan wagen moest worden weggesleept. DE KAAG Kath. Levensschool. Donderdag avond 23 juli zal De Kaag de kans krijgen om „Tarantella" te spelen. Een groot aantal spelleiders maakt zich klaar, om die avond velen in De Kaag een kaart te laten trekken ten bate van de Lsvensschool Alkemade met als attractie.een kans op drie grote buitenlandse reizen! NIEUWVEEN Herbouw. Architect L. Kraak uit Hoofddorp heeft namens de heer Ran het herbouwen van de afgebrande be- drijfsschuur opgedragen aan de firma van Wengerden en Visser alhier. Het aannemingsbedrag is 23.500. NOORDEN P.V. De Vooruitgang. Wedvlucht vanaf Bordeaux. Afstand 905 km Duiven gelost zaterdag om 10 uur Aankomst le duif zondag 8.68 uur Uitslag: J. Tijsterman 1; Gebr. Oos terman 2, 3, 4; A. v. Leeuwen 5, 6. GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Dozystraat, voorzover gele gen tussen de Kanaalstraat en de De Goejestraat, in verband met be stratingswerkzaamheden met ingang van 24 juli 1959 voor de duur dei- werkzaamheden is afgesloten voor verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtin gen. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij bij besluit van 10 juli 1959 de volgende verkeersmaatregelen hebben vastgesteld: 1. een wacht verbod voor het Noordeinde, voorzover gelegen tus sen Weddesteeg en het Noordeinds- plein, voor de noordelijke zijde van de rijbaan; 2. een wachtverbod voor de Mors- weg, voorzover gelegen tussen de overweg der Nederlandse Spoorwe gen in de lijn Leiden-Utrecht en het Morsviaduct voor de zijde der on even huisnummers; 3. een wachtverbod voor de Mooi- Japiksteeg voor beide zijden van de rijbaan. Afschriften van deze besluiten zijn gezonden aan de Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Mi nister van Verkeer en Waterstaat ging van verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Te uwer bediening wordt u mede gedeeld, dat Burgemeester en Wet houders hebben besloten de weg, lopende van het Stationsplein (rond- point bij het Rijnsburger-viaduct) naar de Rijnsburgersingel ter hoogte van de Valkbrug, te noemen: Schut tersveld. KATWIJK Geboren: Hugolina dr van A. van den Eijkel en W. de Jong; Arie zn van M. van der Marei en G. van dei- Plas; Dirkje dr van M. Plug en D. van der Plas; Paulus zn van P. Schaddee van Doorn en C. Haasnoot Pieternella A. dr van A. van Wen- del de Joode en A. van Duyvenvoor- de; Neeltje dr van J. Barnhoorn en A. Souverein; Cornells J. zn van D. K. Glasbergen en F. van Delft; Ja cobs dr van H. van Duyn en M van der Plas; Jan zn van W. van der Ven en C. Souverein. Ondertrouwd: G. de Meijer en M. I. den Haan; F. J. Hodenpijl en B. Schelvis; P. A. Piers en A. Hento; H Meijvogel en A. Pronk; K. van Houten en K. de Roy; C. M. van den Burg en C. Souverein. Getrouwd: C. Berkheij en W. de Does; G. Slootweg en M. Klaassen; K. Klaassen en E. C. H. Paalvast; A. Zwanenburg en A. van Duyn. Overleden: L. Haasnoot 55 jr; E. J. M. Royen 27 jr; P. Th. Potma 83 jr. LEIDSCHENDAM Elftal-commissie RKAW. In een daarvoor gisteravond speciaal belegde vergadering van de spelende leden van RKAW ter verkiezing van een elftal-commissie is weer, evenals in de laatste jaarvergadering, breedvoe rig over dit belangrijke onderdeel van de voetbalsport van gedachten gewis seld. Het bestuur kwam wederom met het voorstel om de samenstelling van de elftal-commissie aan het bestuur over te la'.en. Uit de vergadering kwam hiertegen verzet, waarna beslo ten werd over het voorstel een gehei me stemming te houden. De uitslag hiervan was dat de meerderheid had tegengestemd, zodat uit de vergade ring alsnog een commissie gekozen moest worden. Het bestuur had hier voor 2 candidaten n.l. de heren N Bolleboom en N. v. d. Burg. Van de vorige vergadering waren nog 3 can didaten overgebleven n.l. de heren Th. Waayer, W. Berk en J. Kouwenho- ven. Het resultaat van de stemming was, dat voor de elftal-commissie geko zen werden de heren Waayer. Berk en v. d. Burg Voor deze commissie heeft een vertegenwoordiger van het bestuur en ook de trainer (waarvoor nog geen gegadigde is gevonden) een adviserende stem. Na dit enig agendapunt deelde de voorzitter, de heer J. Maiburg, mede, dat het lidmaatschap van verdiensten is toegkend aan de heren Hakkaart (Piet-Jan-Frans) en G. van Dorp. On der applaus der aanwezigen werd hen het daarvoor bestemde speldje op de jas gestoken. Gunning. Aan de N.V. Albouw te Breda is door het gemeentebestuur de bouw van de rioolzuiveringsinstallatie in de Rietvinkpcder gegund. Deze firma was bij de aanbesteding met 898.000 de laagste inschrijver. Als geen al te grote tegenslag wordt on dervonden an verv acht v orden dat deze installatie eind volgend jaar ge reed zal komen. Onderwijs. De heer Th. B. Laa- per, onderv ijzer a9n de St. Willibror- duss-hool aan de DanJaan, Js benoemd tot onderwijzer van een school te Rijssen. Dientengevolge zal hij bin nenkort de school ran de Damlaan verlaten. NOORD WIJKEpHOUT Verbouwing De architect J. van Vliet uit Leidschendam heeft in op dracht van de firma C. van der Vlugt te Voorhout een ontwerp ge maakt voor de verbouwing van een boerderij aan de Delfweg tot bloem- bollenbedrijf. Voor een bedrag van 17.500 is dit werk gegund aan de Wassenaarse aannemer L. Zandvliet. „Pepita, de rode pony" Bijna 900 kinderen van de Leidse speeltuinen bevolkten gistermiddag in hun zomerse kleding de groene hoogte bij het vijvertje in het bos- parkgedeelte van de Kikkerpolder. Zij waren hier gekomen op uitnodi ging van de commissie jeugd-vakan-1 tiebezigheden voor de eerste open luchtvoorstelling in dit seizoen. Vol gende week dinsdag is de tweede voorstelling, waarbij dan ook de ka tholieke verenigingen vertegenwoor digd zijn. Helaas konden niet alle kinderen van de speeltuinen aanwezig zijn, want op het ogenblik hebben de bouwvakkers vakantie en heel wat klein grut is met vader en moeder uit de stad weggetrokken. De aanwe zige honderden kleine en grotere kinderen hebben ditmaal evenwel volop geprofiteerd en genoten, daar op dat prachtige terrein, dat als het ware schreeuwt om tribunes voor een openluchttheater: zo ideaal doet do situatie zich in dit gedeelte van de Kikkerpolder voor. De organisato. ren waren zelf ook in de wolken, want zelden hebben ze zulk schitte rend weer met de kinderen getrof fen; er hangt nu eenmaal zoveel vanaf. Het poppentheater John van Brus sel uit Den Haag vertoonde op de weide aan de overkant van het vij vertje het geestige verhaal van „Pe pita, de rode pony", naar het boek van Mies Bouhuys. Tante Lily en LISSE Consumptietent bij „Keukenhof door brand vernield Cylinder mei propaangas gesprongen Maandagmorgen, omstreeks tien uur, werd gemeld dat er brand was uitgebroken in een der leegstaande tenten op het westelijk parkeerter rein bij „Keukenhof". Deze tent in het bloemenseizoen in gebruik bij de fa. Beijersbergen als kraam voor patates frites e.d. zaken, en dient dSartoe slechts in do maanden april en mei. De verdere tijd van het jaar staat ze leeg. De brandweer, die direkt ter plaatse was kon tegen het in het droge hout van de tent woedende j vuur weinig uitrichten. Wel kon zij een tweetal andere gebouwtjes, eveneens van hout en in de direkte nabijheid staande van de branden de tent, behouden Ze liepen alleen enige waterschade op. Hoe onbegrijpelijk deze brand ook mag zijn, nog onbegrijpelijker is het dat er, naar bleek, nog enkele cylin ders met propaangas in lagen opge slagen. Eén daarvan ontplofte met zo'n kracht dat de scherven meer dan honderd meter in het rond vlo gen. gelukkig zonder verdere schade aan te richten of ongelukken te ver oorzaken. Het gebouwtje werd tot de grond toe vernield; naar wij vernemen dekt de verzekering de schade. Naar de oorzaak van deze brand wordt een diepgaand onderzoek ingesteld. Hangende dit onderzoek konden geen nadere mededelingen worden ver strekt. KATWIJK AAN DEN RIJN Duivensport. Met 327 jonge duiven hield de Postduivenver. „De Rhijn- monders" een wedvlucht vanaf Weert, afstand 138 k.m. gelost om 12.30 u. Mooi weer. kalme wind. Eerste duif: snelh. 1331 m.p.m. De uitslagen: J. Varkevisser 1; Kr. Schaap 2, 7; H. M. Tje'obes 3, 9; K. Monster 4, 10: T de Mooy 5; J. Jongerius 6; L. Parle- vliet 8. Wedvlucht vanaf Bordeaux, afstand 897 km. met 41 oude duiven. Gelost om 5.30 uur. Eerste duif (de andere dag) om 12 uur, 20 min. De uitslagen: J Vianen 1; B. Pouw 2, j, 6; K. Mon ster 4; J. Jungerius 5; A. J. Hus 7; Kampioen oude duiven: Vitesse L. van Duyn 577 punten, kampioen Mid- fond: B. Pouw 466 punten. Kampioen oude duiven: B. Pouw met 1273 pun- ten. Geslaagd. Voor het staatsexa men gymnasium-A zijn geslaagd de heren J. M. P. Knapen en F. Lander, beiden uit Katwijk aan de Rijn. NOORDWIJK UITBREIDING „CHRISTUS KONINGSCHOOL" AANBESTEED Door de grote uitbreiding aan zee was het noodzakeliik dat de Christus Koningschool aan zee met enkele lo kalen moest worden uitgebreid, door toename van het leerlingenaantal. Door het ar 'hite< ten huren' Sieber? en van Dael uit Breda die ook het ontwerp voor dw Christus Koning school hebben gemaakt werd onder hands aanbesteed het uitbreiden van deze school met twee lesloka'en. De inschrijvers waren L. C. v. d. Mare) Katwijk a. Zee f 38900; N. V. Erica. Noord wijk f 36120; C. v. d. Wiel Gz Noord wijk f 35700; C. G. J. Alkema de, Noordvvijk 3-1090. De gunning werd aangehouden. BADPLAATS-EVENEMENTEN In het kemend weekend zijn er oom John, of liever de poppen zelf, speelden onder groot enthousiasme van hun jeugdige toeschouwers de geschiedenis van de boer, die denkt dat hij koning is en helemaal niets méér uitvoert, op zijn ploeg zit alsof dat zijn troon was en iedereen maar prinses of prins maakt. Zijn twee paarden zijn door een zigeunerin ge stolen en m de plaats daarvan vindt hij een rode pony, dat hij van de zigeunerin die hij voor een prin ses houdt heeft gekregen. De zaak wordt natuurlijk wél Ont maskerd. de „koning" ontdekt wel het bedrog en gaat op zoek naar zijn twee paarden, maar de boerin, Ot en Sien worden door de zigeuners ge vangen genomen. Ot heeft echter ge merkt, dat zigeuners als de dood zijn voor spoken en geesten. Hii verkleedt zich als een bosgeest en daar heb ben de rovers niet van terug en slaan op de vlucht. Tenslotte weet de boer de zigeunerin te bewegen Ot, Sien en boerin Mijntje de vrijheid te her geven in ruil voor Pepita. de rode pony. Ook de twee paarden komen v/eer bij -de ontnuchterde boer terug en alles is in orde Wat de kinderen betrof, die wilden wel. dat het zo de hele rniddao was doorgegaan en voor- lopie elke dag opnieuw. Zij en de da mes en heren van commissie en speeltuinen hadden het niet beter kunnen treffen. Volgende week gaan de kinderen naar de Le'dse Hout, waar dnnd^dag het kindercorso wordt gehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Anita Geertruida dr. v. J. J. Laterveer en G. van Helden; Gerhard zn. v. S. Ter Louw en A. M. den Ouden; Lidwina Josina Gertruida Maria dr. v. A. A. M. Ter Meer en K. T. M. van der Voort; Arnold Hendri- cus Cornelis zn. v. I. Pouw en C. Webbers; Ronald zn. v. F. W. de Jonge en J. J. van der Walle; Louise Quirine dr. v. M. van Doorninck en A. van Genderen Stort; Renate Tama ra dr. v. J. W. Kandou en J. A. L. Warouw; Frits zn v. L. van Gorkum en C. Prevoo. Overleden: L. van Schie, 86 jr. weduwe v. M. Blonk. weer verschillende evenementen t.b.v.1 de badgasten: Donderdag: 8 uur n.in. concert op het kerkplein aan de Hoofdstraat. Na afloop lampionoptocht en vuurwjrk; Vrijdag 8 uur n.m. Internationale ruilavond voor postzegelverzamelaars in de Zeeleeuw. Zaterdag Wereldattractie „De Wa- tersymphonie" in het parkeerpark aan de Golfbaan van 1—5 en 712 uur nam. SASSENHEIM Speeltuinvereniging D.V.V. Als vaste kracht, is op aanvraag van de speeltuinvereniging D.V.V., door het gemeentebestuur voorgedragen de heer J. van Nobelen. Het bestuur van bovengenoemde vereniging is hier mede accoord gegaan en de heer v Nobelen heeft zich bereid gevonden de taak van hulp aan het vrouwelijke hulpcorps der vereniging op zich" ie nemen. Gisteravond werd een bijeenkomst gehouden in hotel „Het Bruine Paard", waarin de voorzitter, de heer Hogervorst na een welkomstwoord tot de aanwezige dames, een uiteen zetting gaf van het belang van de2e verandering. „Het is niet, omdat het met uw hulp niet goed gaat", aldus spreker „maar de aanstelling van de heer Van Nobelen is een verlichting van uw taak, wat zeer zeker van belang is vooral met het oog op de steed.* groeiende kinderschare". Spreker hoopte op een goede samenwerking tussen de heer v. Nobelen en het hulpcorps. Verschillende acties werden hier na nog besproken, o.a. de actie vrij willige bijdragen op 1 en 8 augustus a.s. De voorzitter rekende hierb'j weer op de volle medewerking der dames, die op die datums met lijsten gelden zullen inzamelen. Hierna volgde nog een geanimeerde rondvraag tot slot van de avond. VOORSCHOTEN Raadsagenda De gemeenteraad vergadert vrijdag a.s. des avonds te 8 uur met als enig punt van de agenda voorstel van B. en W. tot het benoemen van een onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. B. en W. stellen voor te benoemen de heer W. Pan man uit Katwijk/Zee. Postduivennieuws. De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield haar tweede wedvlucht met jonge OEGSTGEEST Diplomazwemmen in Poelmeer. Ir Poelmeer werden de zwem-exa- mens afgenomen voor de diploma's A en B. De navolgende candidaten slaagden: Diploma A: M. Hugenholtz, H. Scholten, L. Frijling. B. Bnland, J. Verhoeven. J. Jelsma, R. Hooger vorst. A. van Vuren. R. de Winter N Hoek, T. Oomen, R. Munting, H de Winter, J. v. Leeuwen, D. Bree- dijk. M Kuyt, J. Hoekstra, N. v. d. Bent, J. v. Vuren. W de Jong, N. de Jong, P. Bakker, W v. d. Aardweu E Bachrach, A. Breukel, E. Nonhe bei, T. Ruijter, J. H Bergmeyer, K. Parmentier, F. v. d. Meer, L. Vroon hof. Diploma B: F. Hugenholtz, J. Frij ling, D. Boland, B. v. Dam, G. Morits, D. v. Ingen Schenau, J. Vroonhof, R. v. d. Berg. Laatste Berichten VIJF GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK Vanmorgen is onder Breukelen op de nieuwe rijksweg Utrecht-Amster- dam een verkeersongeluk gebeurd, waarbij vijf uit Duitsland afkomstige personen werden gewond. Op de weg reed een kolonne „Hum- bers" van de marechaussee. Een van deze wagens, verliet plotseling de kolonne en remde om tot nu toe on bekende reden. Een achterop' komen de personenauto, waarin de vijf Duitsers (man, vrouw ,zoon en twee vrienden) zaten, merkte deze ma noeuvre te laat op en reden in volle vaart achterop de militaire wagen. De man en de vrouw werden zeer zwaar gewond en verkeren in levens gevaar. De drie andere inzittenden werden eveneens gewond. BLERIOT-RECORD (Vervolg voorpagina) Voordien was de snelste tijd die van Eric Rylands, de vijftigjarige directeur van een luchtvaartmaat» schappij. Hij is van plan donderdag de laatste dag van de wedstrijd nog vier pogingen te doen. De Franse mannequin-valscherm- kampioene, Colette Duval, maakte een mooie entree. Bij aankomst bij Marble Arch slipte haar motorfiets en viel ze, zij maakte de overtocht in een tijd van 43 minuten en 51 se conden. ONBEKENDE IN ZEE VERDRONKEN. Gisteravond te ongeveer 20.30 uur is ter hoogte van Scheveningen in zee verdronken een man, waarvan tot heden de identiteit niet kon wor den vastgesteld. De man heeft het volgende signalement: op 65 a 70 jaar, lang plusminus 1.75 meter, grijs haar, bruine ogen, tandeloze mond. Kleding: grijs costuum, wit overhem, interlock hemd, zwarte schoenen en blauwachtige sokken Aan geld werd 36 cent op de man gevonden, alsmede een doublé herenpolsb-rloge met stalen rekband, een bril met licht hoornen montuur en metalen koker, een ledige bruinlederen porte feuille. Eenieder die inlichtingen over dit slachtoffer kan geven, wordt verzocht dit te melden aan bureau één van de centrale recherche te 's-Graven- hage. duiven vanaf Duffel, afstand plm. 115 km. Gelost om 8.10 uur; westenwind. Ir concours 223 duiven. Aankomst eerste prijsduif 10.05.14; snelheid 999.05 m.p.m. Aankomst laatste 10.20.52; snelheid 888.80 m.p.m. De prijzen: P. N. van Wisten 1, 4, 9, 11, 16, 28, 45; H. v. d. Wal 2, 35, 43; A. de Graf 3, 5, 6, 12, 25, 26, 29; J. P. v. d Assem 7, 24, 33, 34, 39; M. Paarde- kooper 8, 31, 37; F. Hendriks 10. Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux. Afstand plm. 891 km. Ge lost zaterdag 1( uur; aankomst eerste duif zondag 10. 24, 29; snelheid 652.90 m.p.m.; aankomst laatste maandag 4.54.02. De prijzen: A. de Graaf 1; M. Paardekooper 2; P. N. van Wissen 3, 4; C. Zwaan 5 8; P. Aertsen 6, 7. WARMOND KORTEBAAN-DRAVERIJ Dinsdagavond werd de traditio nele kortebaandraverij verreden. Aan de start verschenen de volgen de paarde^: Vlaamse Gaai S (eige naar J. Smit), Radbout (J. P. de Jong), Sun Rise (C. Zwart), Quick Magowan S Stal Phoenix), Q. Bas- com (J. van Gelder), Partout (G. Post-Pronk), Thea Cornelia (Gebr. Kni^nenburg), Torero (C. Bakker), William Hannover K (Gebr. Knijnen- burg), Ureka (C. Zwart), Oscar (G. C. Borst), River (Stal Middenmeer), Sonja Zora (J. Wagenaar), Santos :(P. F. Lemoine), Sunny Williams (Stal Arcti), Tarzan Hollandia G (Stal Phoenix). In de tweede omloop plaatsten zich: Sonja Zora, Partout, Thea Cor nelia, Quick Magowan S Oscar. Rad bout, William Hannover K, Tarzan Hollandia. Hiervan gingen over naar de derde omloop: Sonja Zora, Thee Cornelia, Radbout, Tarzan. Het resultaat was dat om de eerste en de tweede plaats moest geloper. worderi tussen Sonja Zora en Radbout en om de derde en vierde plaats om Thea Cornelia en Tarzan Hollandia. Bij deze finale deed zich nog een incident voor tussen Sonja Zora en j Radbout Radbont startte n.l. normaal maar Sonja Zora bleef staan. Rad bout weigerde aanvankelijk over te rijden, doch deed dit na aandringen van de jury wel en zo kwam de finale met de volgende uitslag: 1. Radbout f600.—; 2. Sonja Zora f300.—; 3. Tarzan Hollandia 150. en 4. Thea Cornelia 50.—. Tot besluit van deze dag vond er tegenover de gemeentehaven in de Zwanenburgerpolder een groot vuur werk plaats, -vaar vele honderden van hebben genoten. Marktberichten WOERDEN 22 juli. Kaas. Aan- voer 165 partijen. Notering: eerste kwaliteit 2.15 tot 2.22, tweede kwa liteit 2.tot 2.13, extra kwaliteit tot 2.29. Handel kalm. R'VEEN 21 juli. Augurkenveiling Augurken B 75.00, idem C 69.00, idem DA 57.00—61.00, idem D 52.00 —54.00. idem E 31.00—32.00, idem CD 25.0028.00 per 100 kg. TER AAR. 21 juli. Groente. Augurken: fijn 0.90, fijnbasterd 0.72, basterd 0.63—0.04, grof A 0.53—0.57, grof 1 0.48—0.50, CD 0.28—0.31; E 0.33— 0.35, idem geel 0.03—0.05 al les per kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2