tpunties voor Uw portemonnaie Leea bedr Royco kippësoep nu rijker van smaak! Royal McBee in Leiden Grooisie Amerikaanse werkgever in Nederland Kindje onder vrachtauto visie op televisie Televisie ^i/e//U' recept ROYCO... soep, zoals U ze graag opdient! DINSDAG 21 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Hei volk van Cuba wil Casiro niet kwijt Twee beelden van Cuba, waar de politieke wereld de laatste tijd nogal ln beroering is geweest. Links: Dr. Csvaldo Dorticos, de nieuwe president van Cuba als op volger van Manuel Urrutiao. Hechts: Een grote pienigte demonstreert voor het presidentiele paleis te Havana ten gunste van minister-president Fidel Castro, de bevrijder van het eiland, in verband met diens voorgenomen aftreden. Voor de eerste keer in de geschie denis heeft Europa Amerika voorbij gestreefd als afnemer van schrijfma chines, zo heeft de verkoopdirecteur van Royal McBee International Ine, de heer F. M. Miller dezer dagen me degedeeld. Hij voegde hieraan toe dat 70% van de markt buiten Amerika thans op het Europese contingent ligt. Om deze reden is Royal McBee be langrijke activiteiten gaan ontwikke len in Europa, met fabrieken in Lei den en Cuyk, die in totaal aan 1700 personen werk bieden. In Leiden wordt momenteel een nieuwe fabriek gebouwd, waarmee een bedrag van ca. 4.000.000 is gemoeid en die in de zomer van 1060 in gebruik zal wor den genomen. Op dat moment zal Royal McBee de grootste Amerikaan se werkgever in Nederland zijn. Behalve de fabrieken in Nederland heeft de maatschappij een hoofdkan toor in Genéve en vestigingen in Duitsland, Engeland en Frankrijk. Een gevolg van deze vestigingen is ge weest dat de omzet in Europa met 20% is gestegen, terwijl twee, speciaal voor Europa ontworpen schrijfmachi nes zijn geïntroduceerd. Van de bijna twee en een half dui zend werknemers in de vijf Europese vestigingen worden slechts zeven top functies vervuld door Amerikanen. Er wordt naar gestreefd in de landen zelf personeel op te leiden om staf functies te bekleden. Behalve schrijfmachines worden oök electronische rekenmachines ver vaardigd. In het eerste jaar dat Royal McBee deze machines op de Europese markt heeft gebracht zijn er reeds elf verkocht, waaronder een aan de NA TO. In het voorjaar van 1060 zullen spe ciaal voor Europa ontworpen com puters worden uitgebracht. LANGERAAR Beide beentjes gebroken Gisteren omstreeks het middaguur is de driejarige Willy Groenhof in de nabijheid van de ouderlijke wo ning onder een vrachtauto van de expediteur M. Lek geraakt. Het kind bevond zich bij de auto, die ging vertrekken. Door de chauffeur werd het meisje gewaarschuwd bij de auto vandaan te gaan. Toen de wagen ging rijden bleek zij toch weer bij de auto te zijn en kwam onder een der wielen terecht, die over het onder lichaam van het meisje reed. Geluk kig had men het ongeluk bemerkt, zodat de auto spoedig stopte. Door de E.H.B.O.ster Joh. den Haan werd 'e eerste hulp verleend. Dokter Sand- kuyl, die zeer spoedig aanwezig was, liet het kind naar een der Leidse ziekenhuizen vervoeren Bij nader onderzoek bleken beide beentjes van ■het kind gebroken te zijn, en was operatief ingrijpen noodzakelijk. Uit de laatste berichten bleek, dat de toestand ernstig was, doch geen direct levensgevaar aanwezig. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester De burgemeester houdt spreekuur a.s. donderdagavond 6-8 i.p.v. woensdag avond. RIJNSATERWOUDE Grote opdracht Door de Haar lemse architect B. J. J. M. Stevens werd namens B. W. van Heem stede het bouwen van 47 woningen, 2 bedrijfsruimten en 6 garages te Heemstede opgedragen aan de firma Chr. Overdevest uit Rijnsaterwoude. De aannemingssom is ruim 740.000. Tele-dubbel in nieuwe opzet. Het gezamenlijk vragenspel „Tele Dubbel" van het Belgische NIR en de KRO wordt dus a.s. zondag voort gezet in gewijzigde vorm. De Bel gische denker, de 18-jarige student Guido Dirickx, zal niet driemaal in successie, doch slechts éénmaal op treden. De medewerking, die hij bij onjuiste beantwoording der vragen kan inroepen, zal zich niet beperken tot een Nederl. sportman, maar zich uitstrekken over twee sportlieden (kegelen) en twee deskundigen op het onderwerp (Hellenistische cul tuur), resp. een Nederlandse en Bel gische. Van elk dezer vier mogelijk heden mag hij slechts eenmaal ge bruik maken. De prijstoekenning is op deze nieuwe opzet afgestemd. „De brieven van Penelope" Een Grieks televisiedrama noemde Eli Asser zijn kolderstuk „De brieven van Penelope", dat de KRO met mu ziek van Harry Bannink zondag uit zendt. Het drama voltrekt zich in een hedendaags Europees hotel, waar rijke dames en hotelratten hun eigen besognes hebben. De medewerkenden zijn Mimi Boesnach, Joop Doderer, Rob Milton, Rijk de Gooyer, Guus Verstraete, Bernard Droog Conny Stuart en Joke van den Berg. „Naseizoen". Donderdag brengt de AVRO, onder regie van Ton Lensink, het t.v.-spel „Naseizoen". De hoofdrol wordt ge speeld door John Leddy als Victor, een zoon van een invalide geworden mijnwerker. Nu wil het toeval dat deze Victor, die graag had willen studeren, maar genoegen moet ne men het een kantoorbaan, als tegen speelster een meester in de rechten (tevens zijn vrouw) krijgt. Deze meester is Heieen van Meurs. De oudere kijkers zullen zich Heieen zeker nog wel herinneren van de tijd dat zij nog televisie-omroepster bij de AVRO was. Dat was in 1953 toen zij om haar studie te kunnen betalen twee jaar regelmatig voor de AVRO de programma's aankondigde. In 1955 behaalde Heieen haar meestertitel en dat betekende een afscheid van de AVRO. Zij konden van elkander niet scheiden Vrouw farffe vlammen om geldkistje De vooruitzichten van een dood in de vlammen konden zelfs de bejaar de weduwe Eykelboom te Hattemer- broek bij Zwolle er niet vanafhouden bij herhaling haar brandende woning binnen te gaan omdat ze haar geld kistje, waarin zich honderd gulden tjes bevonden, geen ogenblik in de steek wilde laten. Het huisje stond geheel in lichter laaie en de buren van mevrouw Eykelboom deden alle mogelijke moeite, haar uit de levensgevaarlijke omgeving te halen. Zij wist echter aan de aandacht te ontsnappen en drong het huis weer binnen. Men gaf de menslievende pogingen evenwel niet op en tenslotte was het middel gevonden: men zette de weduwe ge woonweg in een kruiwagen (zij was slecht ter been) en reed haar tot op veilige en flinke afstand. Het vuur ging ongestoord verder en het huisje brandde totaal af. Het geldkistje stelde zijn eigenares hevig teleur en gaf zijn inhoud aan de verterende vlammen prijs. Gelukskrant oogstte niet t verwachte geluk Het suoces dat de SUS-6-krant be loofde aan al zijn lezers, schijnt door de mees ten van hen met een korreltje zout genomen te zijn. Negen van de tien prijzen van dui zend gulden zijn niet binnen de ge stelde tijd afgehaald. Waarschijnlijk heblben de bezitters van een geluks- krant zaterdag niet naar de radio ge luisterd of hebben ze hun geluk met een gebaar van „Ik win toch nooit" in de prullenmand gedeponeerd. Al leen de heer J. Hallink uit Ommen meldde zich voor zijn prijs van dui zend gulden. Geldprijzen van vijf honderd gulden kwamen terecht in Eindhoven, 's-Gravenzande en Til burg. De overige prijzen waren hon derd gulden groot. Bijna driekwart van alle prijzen werd niet afgehaald. Pater J. Menten is benoemd tot overste van het provincialaat te Meerssen; W. L. 'Ortye tot novicen- meester aldaar; J. van Muiken tot overste te Schimmert; P. Hijnen tot overste te Fatima (Portugal); H. Smeets in Schaesberg-Leenhof; M. Bertrand tot professor van moraal l«i Oirschot; H. Weltens te Schaesüer»- Leenhof; Jac. Hijnen eveneens te Schaesberg-Leenhof; Fr. Coolen te Egmond aan Zee M. Steinbusch te Hoansbroek, H. Bemelmans te Genk (België); J. Meers te Leuven (Bel gië) en F. Heckman te Oirschot. Pater J. Negenman kreeg opdracht te gaan studeren aan de R.K. uni versiteit te Nijmegen en P. Schoen tot het volgen van studies in de the ologie te Rome. Voor Congo werden benoemd de paters M. Papez en J. Bos en broe der Grignion. Paus Johannes heeft dinsdag premier Kisji van Japan in audiëntie ontvangen. De Paus was hiervoor speciaal van zijn zomerverblijf in Castel Gandol- fo naar het Vaticaan gekomen. J. C. BLOM Hij ruste in vrede. Bridgeclub V.O.G J. W. Smit, voorz. J. Schalks, secr. Leiden, 18 juli 1959 Gevraagd nette werk ster voor 2 of 3 dagen per week. J. Kerkvliet, Noord einde 75, R.A.Veen. TE KOOP: groot 92 ca. (winkel en woning, vrije vestiging). Aparte bovenw., verh., Ie Groenesteeg. Te bevr.: Oude Vest 33a. Herensportfiets met 3 versnellingsnaaf en hand remmen, merk Union, in staat van nieuw 125.-. Te vens nieuwe damessport- fiets, heeft gekost 215.- thans 135.-. Oranjegracht 113, Leiden. AUTO Te koop: Plymouth '51 met nieuwe gerev. motor, open dak, radio, orig. verw. en nieuwe hoezen. C. Verhart, Voorstraat 21, Noord/wijk, tel. 2829. 3? Per 1 sept. aangeboden 1 slaapkamer met volle dig pension. Br. onder no. 3163 bur. v. d. blad. 3?" In z.g^t.z. half Eng. kinderwagen. Spotprijs. Mairnixstraat 94. Jitkomsi voor iedereen Wil leveren U totaal b drag voor aanschaffing ad te lossen met f 3.75 d w Postbus 41 Den Haag <2? Te koop: Triumph-mo- torfiets 500 cc., 160.-; Nor ton 500 cc, 300.-; BSA 500 cc, voor- en achtertele scoop 300.-. Genegen te ■ruilen voor bromfietsen. Alles in prima staat. Boer- haavestraat 11 en Heren straat 4, Voorhout. 3? Te koop aangeboden: grote wasmachine met electr. wringer (langzaam wasser); looplamp met 30 mtr snoer; transformator 200 watt; ventilator; dom pelaar; 3 kampeerdekens; tropisch aquarium. Alles t.e.a.b. Prof. Debijelaan 8, (Vllietwijk), Voorschoten. Alphen a. d. Riin Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door: J. L. VAN TOL ZEILMAKERSSTR/* AT 19 Een nieuw recept uit Royco's keuken. Dkt is nieuws om te proeven. De borden vol en O, wat heerlijk! Kippesoep zoals kippesoep smaken moet. Voller, rijker dan ooit. En daarbij bouillon, van kippevlees zó kostelijk mals als U ook zelf gekozen zou hebben. Voortreffelijk! En de- nieuwe goudverpakking brengt smaak en geur onveranderd op Uw tafel, op Uw lepel. Bfima; Appelmoes van goudreinetten. 0.58 iedere week in onze Levensmiddelen-afdeling Sinaas waielstaafjes, licht en croq. zomerwafeltje e.' p,k q 33 0 Engelse merkjam, de betere kwaliteit; naar keuze frambozen, bessen, aardbeien, rode bessen etc. Per flacon Q 00 Belgische doperwten 0.58 i Droogkokende gebroken rijst 500 gram voor 0.33

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8