DE TEXAS-RANGE Waarschuwingen in verband met besmettelijke diarrhee Vader vlucht na dood van zijn jongste kind 'Okt/MmwtotlMOtiJixtrMAsWfÜ (ems/rntkmdrMrm/m^) ijmurdiyf Wt em m 1 (dthhtotiMbmAlimstilny.i der LIEFDE DINSDAG 21 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Naar aanleiding van berichten over het optreden van besmettelijke diarrhee in enkele delen van het land deelt het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid mede, dat evenals in vorige jaren ook dit jaar in de zomermaanden een toeneming letten betracht en bovendien de han den goed wast voor het eten en voor de bereiding van levensmiddelen. Men vermij de het gebruik van rauw vlees, rauwe melk, rauwe eieren enz. Het verdient aanbeveling vlees of vis voldoende door te bakken of van het aantal gevallen van besmet-koken, ongepasteuriseerde en niet telijke diarrhee gevonden wordt. Mede door de uitzonderlijke hoge buiten-temperaturen is de toename dit jaar echter hoger dan in het ver leden. Een deel dezer gevallen wordt veroorzaakt door verschillende para- typhus bacteriën, welke laatste aan leiding zijn geweest tot enige explo sies, o.a. te Amsterdam en de omge ving van Haarlem. De ziekte is niet van ernstige aard, zij gaat gepaard met diarrhee en koorts, die in het algemeen na drie tot vier dagen verdwijnen. De be smetting van de mens kan op vele manieren plaatsvinden o.a. door het consumeren van niet of onvoldoende gebraden vlees, onvoldoende schoon gemaakte groente of fruit, onge kookte melk, enz. Ook is het moge lijk dat wanneer een gezinslid be smet wordt, dit de andere gezins leden direct infecteert. Een van de belangrijkste middelen om voor deze ziekte gevrijwaard te worden, is een goede persoonlijke hygiëne. Het is noodzakelijk, dat men zijn handen grondig met water en zeep wast na gebruik van het toilet, de uiterste reinheid met toi- Van Nelle bestellen 50 Ton kolen verbrand in Wollheze Om ongeveer twee uur, gistermid dag is brand uitgebroken in de ko- lenopslagplaats van de psychiatri sche inrichting „Wolfheze" te Wolf- heze. Ongeveer honderd ton kolen, die lagen opgeslagen in een houten loods, alsmede een hoeveelheid oud papier, bestemd voor verkoop, heb ben tot ongeveer vijf uur liggen branden. De eigen brandweer van de in richting, die geassisteerd werd door de brandweren van Oosterbeek en Renkum, is nog steeds bezig het vuur te bestrijden. Het in de onmiddellijke nabijheid gelegen bos en enkele ge bouwtjes, die eveneens dicht bij de kolenopslagplaats zijn gelegen, lopen gevaar. Vandaar dat men assistentie heeeft gevraagd en verkregen van gesteriliseerde melk goed door te koken en alle verse groente of fruit grondig schoon te wassen. Van groot belang is dat levenmiddelen zo koel mogelijk bewaard worden. Degenen, die ingewandsstoornissen hebben of hiervan pas hersteld zijn, vormen een gevaar voor verspreiding in hun naaste omgeving. Zieken of pas-herstelden dienen dan ook alles te vermijden waardoor anderen zou den kunnen worden besmet. Van Nelle bestellen Onder ervaren geestelijke leiding van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, vertrekt dinsdag 28 juli de 68ste nationale bedevaart naar Lour- des. Vijftienhonderd pelgrims nemen er aan deel, onder wie 300 zieken en 100 blinden van de R.K. blindenbond St. Odilia. De bedevaart duurt acht dagen. Vijf augustus keren de pel grims weer in Nederland terug. De Vereniging tot Samenstelling van Nederlandse Bedevaarten ver zorgt dit jaar nog twee bedevaarten per vliegtuig. De eerste van 22 tot 25 augustus, de tweede van 12 tot en niet 15 oktober. Van 8 tot en met 18 oktober reist de zevende nationale bedevaart naar Fatima en Lourdes. Ter gelegenheid van de 100-jarige herdenking van de sterfdag van de H. Jean Vianney, pastoor van Ars, heeft de V.N.B. bovendien van 22 tot en met 28 augustus een bede vaart per autocar voorbereid naar Ars in Frankrijk. BOSBRAND ROND APELDOORN. De brand in het Apeldoornse „Or- derbos" heeft in totaal ongeveer ne gen hectare jonge aanplant vernield. Tot laat in de middag is de Apel doornse brandweer gisteren met de bestrijding van het vuur bezig ge weest. Steeds meer laaiden de vlam men cp. Voorts heeft brand gewoed in het restaurant van „De Echoput" aan de Amersfoortseweg te Apeldoorn, waar een deel van net rieten dak door tot nu loe onbekends oorzaak vlam vat- overeengekomen, dat in navolging te en door de vlammen werd ver- van de hogere uurlonen voor de hand- teerd Het bedrijf functioneel de even- Woensdag 22 juli zal mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, geen audiëntie verlenen. BEAMBTEN IN METAALINDUSTRIE HOGER SALARIS De beambten in de metaalindustrie krijgen een salarisverhoging van 5%, ingaande 1 augustus. De partijen bij de c.a.o. voor de be ambten in de metaalindustrie zijn normaal. In de omgeving van Kootwijk is eveneens gisteren ongeveer ander halve hectare hei en vliegdennen ver brand. Enkele handgranaten, die dair nog lagen als restant van een reeds eerder tot ontploffing gebrajhtc partij ir.i nitie, vlogen de lucht in. De brand werd bestreden dooi korpsen uit de omgeving en door een aantal militai ren. arbeiders, ook voor de beamibten een salarisverhoging van 5% wordt door gevoerd, behouden goedkeuring door de betrokken werkgevers- en werkne mersorganisaties en na verkregen goedkeuring van het College van Rij ksibemiddelaars. Het is de bedoeling om deze sala risverhoging te zamen met de ver werking van de huurbijslag op te ne men in de salarisschalen van 'n nieu we collectieve arbeidsovereenkomst. Huishoudgeld meegenomen Zoals wij reeds meldden, werd zon dagavond te Gendringen een militair personeel van de vliegbasismaanden oude baby Anneke van V. Deelen. dood in haar bedje aangetroffen. Met Ook de helikopter die op de vlieg-vry grote zekerheid heeft de justitie basis Deelen gestationeerd is om tete Arnhem vastgesteld, dat de vader assisteren bij bos- en heidebranden, hield een wakend oogje in het zeil. De psychiatrische inrichting „Wolf heze" is een inrichting, die in stand gehouden wordt door de vereniging tot christelijke verzorging van gees telijk gestoorden en zenuwzieken, ge vestigd te 's-Gravenhage. Gistermor gen had op het terrein van de inrich ting ook al een klein brandje ge woed op een stortplaats voor afval. De brandweren van Oosterbeek en Renkum en de brandweer van de psy chiatrische inrichting „Wolfheze" hebben des middags om ongeveer vijf uur de brand in de brandstoffen- opslagplaats bedwongen. De brand weren van Oosterbeek en Renkum zijn inmiddels vertrokken. De brand weer van de inrichting is nog bezig met de nablussingswerkzaamheden. Er is bij de brand een hoeveelheid van ongeveer 50 ton brandstof verlo ren gegaan. Ook enkele landbouw werktuigen, die in de opslag waren ondergebracht zijn door het vuur ver nield. Het bedrag van de schade is nog niet vastgesteld. De inrichting „Wolfheze" was te-, gen brand verzekerd. Van Nelle bestellen (Adv.) Aan de Lombokweg te Eerbeek is gisteren een hooiberg afgebrand. Het vuur was aangestoken door een vierjarig kind van de eigenaar. Daar de Eerbeekse brandweer door vakan tie in de bouwvakken niet compleet was en de berg slechts vier meter van het woonhuis afstond, werd as sistentie gevraagd aan de brandweer te Brummen. Men slaagde er in het huis te behouden. van het meisje de hand heeft gehad in haar dood. Het is echter moeilijk vast te stellen, of er sprake is van doodslag, moord met voorbedachte ra de of van een min of meer moedwillig begaan ongeluk. De vad' de 42-jarige los-arbeider Van V., is voortvluchtig. Hij heeft waarschijnlijk de wijk genomen naar Duitsland. Het drama werd ontdekt, toen een vijftienjarige dochter des huizes terug kwam van een fietstocht met een vriendin. Het meisje dacht haar va der thuis te treffen. Haar moeder was met de drie jongens op visite in Har derwijk en zou pas 's avonds thuisko men. Het gezin telde zes kinderen, waarvan de oudste dochter is ge trouwd. Het bevreemdde het meisje, dat haar vader de baby, waarop hij zou passen, in de steek gelaten had en daarom zocht ze het huis af. Ze vond toen Anneke dood in haar bedje met verscheurde kleertjes. Het kind was door verstikking om het leven geko men maar er waren geen uiterlijke te kenen van wurging te bekennen. Om negen uur keerde de moeder terug. Samen met de buren heeft zij nog geruime tijd getracht, het kind tot het bewustzijn terug te brengen. Haar hulp mocht niet meer baten. Spoedig na de ontdekking van het lijkje werd vastgesteld, dat de vader enkele uren eerder was weggefietst met een handdoek op zijn bagagedra ger, zodat men de indruk kreeg, dat hij even ging zwemmen. Men had hem later ook gezien, bij een grens wisselkantoor waar hij negentig gul den omzette in Duitse marken. De man bleek bovendien alle beschikba re huishoudgeld ca. 100,te hebben, meegenomen. Bovendien had hij voor zijn vertrek alle foto's van hemzelf, die in zijn huis aanwezig wa ren, verbrand. Wanneer de man werkelijk zijn dochtertje om het leven heeft ge bracht, tast men in het duister om trent het motief van deze daad. De verhouding met zijn vrouw en kin deren was zeer goed. Het is niet onmogelijk, dat de heer van V. heeft gehandeld in een vlaag van waanzin. Hij was enkele malen wegens een aanval van zenuwziekte opgenomen geweest in de psyohyatri- sche inrichting Wolfheze". Geruime tijd geleden werd hij daar als geheel genezen ontslagen. De gerechtelijke sectie heeft gis teren uitgewezen, dat het kind in derdaad op geweldda "ige wyze om 't leven is gekomen. Er zijn zelfs aan wijzingen, dat er van voorbedachte rade en dus van moord— sprake is. In geheel Nederland en Duitsland is het signalement van de voortvluchtige verspreid. Ook Interpol is ingescha keld. Van Nelle bestellen (Adv,) Wederom ontploffing bij IJmuidens vuurwerkfabriekje Zoon van eigenaar gedood Door een grote duinbrand ten zui den van IJmuiden, zijn de Velsense recherche en de brandweer gister avond opnieuw gemoeid in een on derzoek naar de activiteiten van de IJmuidenaar J. P., eigenaar van een vuurwerkfabriekje in een bunker aohter het Rokerspad in het duin. In de vooravond deed zich een fel le explosie voor in de nabijheid van deze fabriek. Het vuur greep in het duinterrein snel om zich heen, on danks pogingen van de heer P. het met brandblusmiddelen te doven. Wandelaars in de omgeving kwamen te hulp en enige minuten later nam (31 de Velsense brandweer het werk over. 5000 vierkante meter duinter rein gingen verloren. Bij het onderzoek verklaarde de heer P. dat zyn 18-jarige zoon Piet bij toeval tussen een hoop afval een doos met 4000 knalkurken had ont dekt. De inhoud moet tot ontploffing zijn gekomen en de brand hebben veroorzaakt. De zoon yan P. werd in zeer zorg wekkende toestand naar het Ar.to- niusziekenhuis te IJmuiden-oost over gebracht, waar hij later op de avond is overleden. Daar P. uisluitend vergunning heeft voor de vervaardiging van wonder- kaarsen, heeft de recherche een na der onderzoek in c.e bunker ingesteld. Daar werden nog meer dozen knal- kurken aangetroffen. Enige maanden geleden heeft de politie reeds een onderzoek ingesteld naar een explosie in de woning bij 'n boekhandel, waar vuurwerk in huis arbeid werd gemaakt. De heer P. heeft reeds enige malen terecht ge staan in verband met vervaardigen in huisarbeid en het vervoeren van vuurwerk. J. J. de Wit, voorzitter van H. K. W.( overleden In zijn woning te Bussum is maan dagmorgen op 53 jarige leeftijd on verwacht overleden de heer J. J. de Wit, algemeen voorzitter van de Kaholieke Bond van administratief, verkopend en verzekeringspersoneel „St. Franciscus van Assisië" beter be kend als de H. K. W. De gezondheidstoestand van de heer de Wit liet de laatste tijd te wensen over en daarom had hij zich tijdelijk uit het bondswerk moeten terugtrekken. Het liet zich echter de laatste weken aanzien, dat hij binnen kort zijn werk weer gedeeltelijk zou kunnen hervatten. Sedert 1936 was hij als gesalarieerd bestuurder aan de H.K.W. verbon den, waarvan meer dan tien jaar als voorzitter. Daarnaast was hij vele jaren voorzitter van de Internationale Christelijke Bediendenorganisatie, was lid van het verbondsbestuur van de K.A.B. en bestuurslid van de Katholieke Volkspartij. Bij het gouden feest van de H.K.W. in 1958 werden zijn grote verdiensten erkend door zijn benoeming tot ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. De begrafenis zal donderdagmor gen na een requiemmis van half elf in de parochiekerk van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Bussum plaats hebben. De 9-jarige Frans Papma, die logeerde bij zijn oom P. J. te Hol- werd, is gistermiddag van een mei klei geladen aanhangwagen gevallen, die gekoppeld vas achter een trac tor. Het knaapje kreeg het rechter voorwiel over het lichaam en werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Dokkum vervoerd, waar het gis teravond is overleden. De ouders van het jongetje zijn met vakantie naar Denemarken. PAKJE BOTER WEER DRIE CENT DUURDER De boterprijs is weer met twaalf cent per kg verhoogd. De reden is o.a. de oplopende markt in Engeland, waar de afgelopen week alle prijzen weer verhoogd werden. Aanvankelijk waren de producen ten voornemens de prijs achtereen volgens eerst met 24 en later nog eens met 12 cent te verhogen. Dat het bij een voorlopige verhoging van 12 cent is gebleven vindt zijn oorzaak in de niet al te optimistische verwachtingen ten aanzien van hetgeen de verwachte inschrijving in West-Duitsland zal op leveren. (Alg. Dagbl.). Paard-en-wagen door truck aangereden Twee doden, een gewonde Een ernstig ongeval op de Arn- hemsestraatweg te Velp heeft gister middag twee mensen het leven ge kost en grote consternatie verwekt, waarbij twee dames, die het ongeluk vanuit hun woning zagen gebeuren, zodanig schrokken dat zij een shock opliepen. De 58-jarige landbouwer W. Aal- derkamp uit Velp en de 79-jarige heer De Haas uit Arnhem zaten bei den op de bok van een met een paard bespannen wagen. Een achter op rijdende truck met oplegger wilde hen passeren, maar omdat uit tegen overgestelde richting een tegenligger naderde moest de chauffeur afrem men. De remmen weigerden echter en de truck ramde paard-en-wagen en reed vervolgens tegen het hek van een villa. Het paard werd zwaar gewond en moest worden afgemaakt. Naast de bestuurder van de truck zat een 13-jarige jongen, die by de botsing een hersenschudding opliep en in het ziekenhuis te Arnhem moest worden opgenomen. Een fiet ser dreigde by de botsing bekneld te zullen raken, maar hij kon nog net op tijd ontsnappen. Het verkeer was door het ongeval geruime tijd ge stremd. Van Nelle bestellen (Adv.) Van Nelle bestellen (Adv.) Aetherklanken HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. jeugd. 9.05 Gym. 9.15 Gram. 10.00 Mijn kind heeft vacantie, caus. 10.05 Morgen wijding 10.20 V. d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Idem. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Muz. caus. 15.00 V. d. jeugd. 16.15 Gram. 16.40 Jazzmuz. 17.00 Vacantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen over zee. Jeugduitz., Nuttige planten in Suri name, door C. Butner. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.D.: Socio logie door Prof. dr J. A. A. v. Doorn; eerste lezing: Meningen en misver standen. 19.00 V. d. kind. 19.10 Mau- Mua en Missiekruis, caus. 19.25 Vara- Varia en gram. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Metropule-ork. en soliste. 20.45 Het schoolopstel hoorsp. 21.55 Lichte muz. 22.15 De weg naar vol wassenheid, caus. 22.30 Strijkork. en sol. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Idem. 23.50-24.00 Soc. nws. in Espe ranto. HILVERSUM n 298 M. 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram of act. 13.0» Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Gram. 13.40 Omr. ork. en solist. 15.25 Vocale polyphonic. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Intersoholair jeugdtoernooi. 17.40 Beurs. 17.45 Kamermuz. 18.15 Spec trum van het Ohr. organisatie- en verenigingsleven, caus. 18.30 Leger des Heilskwartier 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. 19.10 Vocaal enS. 19.30 Radiokrant. 19.55 Holland Festival: Radiophilharm. ork. en solist. 20.45 Theologie studeren?, caus. 21.00 Lich te muz. 21.30 Muzikale luisterwedstr. 22.00 Dagboek uit de wildernis, rep. 22.15 Sopr. en piano. 22.45 Avond- overd. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15- 24.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO. 20.20 Gastenboek. 20.40 Rep. 21.00 Toneel- en filmcritieken. 21.30 Televitrine. 21.50 Spotlicht. 22.15 Epiloog. GRAMMOFOONPLATEN (over de 4e lijn) There's a small hotel, Have you met Miss Jones, We kiss in a shadow, My romance, Younger than springtime, Falling in ove with love, Blue moon, This can't be love, Here in my arms, Mountain greenery, You are boys talk about the girls, Jicka, mambo Eso es el amor, Blue little buebird, Light of love, Tea for two cha cha cha, Coquette, Teenager's rock par ty, Eine Reise ins Glück, Husaren blues, Aber du heiszt Pia, Lollipop, At the hop Jailhouse rock I love you baby, Teenager Susann, Diana ~~7 Wenn Teenager traumen Mach dich schön, Ma ma ma Marie, La ma- carena, Lonesome tears, Fat Mammy Brown, Listen to the rockin' bird, Patricia, Whole Lottu loving, I got it bad and that ain't good, Mabel, Pennies from heaven, Perdido, They can't take that away from me, Duet. Body and soul, Spanky, Flight of the foo birds. VATIKAANSE RADIO (25.67 m; 31.10 m; 41.21 m; 196 m) 22.15 uur: Leken helpen de missie m Midden-Afrika. 33) ,Dat kun jij ook niet", zei Gerry lachend. „Je moest je zelf gelukkig prijzen, dat het zo gelopen is, ouwe jongen. Het Tucker fortuin is een te verleidelijk lokaas. Een heleboel meisjes zouden je alleen daarom ge nomen hebben". ,Denk je?" ,Mnn hemel", zei Gerry. „Als Lin da mislukt, heeft Doxie geen cent". „Als Linda mislukt betekent dat natuurlijk een trouwpartij voo: jou en Lo, niet?" „Wat?".zei Gerry en hij fronste de wenkbrauwen. ,Wel dat kan wach ten...." hij stopte de gedeukte si garet weer in het pakje. „Charlie schijnt te denken, dat er nog een kans is en hij kan het wetenhij nam Ni's telefoon op en vroeg ver binding met Charlie's kamer. „Hier is Gerry weer", zei hij. „Luister eens, Charlie, ik heb er nog eens over nagedacht en als je de door Reita Lambert schrijver er toe kunt brengen die veranderingen aan te brengen dan zal ik voor je doen, wat ik kan. Ja, bel hem maar liever opmaar wacht even. Voordat ik aan dat stuk werk, wil ik eerst dat je een paar dingen goed begrijpt. In de eerste plaats wil ik niet, dat Doxie dat or gel bespeeltje kunt er wel iemand voor vinden. En in de tweede plaats mogen er geen scènes met Lola plaats vinden. Je zegt haar maar, dat ze het moet aanvaarden en dat ze het goed moet vinden Hij sprak lange tijd. Zijn stem klonk luid en opgewekt. Ni zat op een hoek van het schrijfbureau te luisteren. Togn Gerry klaar was, zei hij: „En nu word je dus toneel schrijver". „Wel", zei Gerry, „een toneelstuk is ten slotte niet meer dan een ver haal op voeten en voor zover ik het zie, heeft dit stuk tè veel voeten. Als we er een paar amputeren en het tempo wat versnellen...." Gerry praatte en Ni luisterde. Gerry maakte gebaren met Ni's bor stel en demonstreerde met Ni's luci fers. Als ze dit deden en als ze dat deden; als ze de bijrollen wat meer naar voren brachten, en als ze Paul's daverende zinnen wat intoomden, wel, met Lola's brillante spel en dat prachtige nieuwe slot van de tweede acteIk heb het gevoel, dat we het er door halen. We zullen natuur lijk als duivels moeten werken om het stuk uit het woordenmoeras te halen „Maar je hebt er niets tegen", zei Ni, „als het Doxie van het armenhuis redt''. „Ik hoop werkelijk, dat ik dat zal kunnen doen". „Waarom redt je haar eigenlijk, Gerry?" Gerry staarde hem aan. „Ik vroeg het me alleen af", zei Ni vriendelijk. „Eerst wilde je haar van de slechte wolven van Broadway redden, toen wilde je haar van mijn dure huis redden en nu wil je haar van het armenhuis redden. Ik vroeg me alleen af waarom je haar nu eigenlijk redt. Ofvoor wie?" „Wat klets je nou?", zei Gerry. „Ik probeer alleen....", hij onder brak zich zelf en zijn bruine wangen kregen een nog donkerder tint. „Als je insinueert, dat ik enige persoon lijke reden heb, dan ben je gek". „Misschien heb je gelijk", zei Ni. Hij gleed van het schrijfbureau af en slenterde naar Gerry toe, zijn handen diep in zijn zakken. „Wel, je bent niet kwaad, hoop ik. En, kijk es, maak je niet te veel zorgen, als het je niet lukt Linda te redden. Ik be doel, maak je geen zorgen over Doxie. Daar zal ik wel voor zorgen. Dat verwachtte je eerst toch dat ik zou doen, niet? Je verwachtte, dat ik met haar zou trouwen. „Wel, ik dacht „Wel, en dat zal ze ook doen. Laat haar een beetje tijdHij lachte. „Dacht je, dat een volwassen stads- jongen als ik een eerste „nee" zo maar accepteer? Van een ouderwets meisje als Doxie?" Geri^ zei stijfjes: „O, ik veronder stel dat Doxie weet wat ze wil". „Ze zal het nog beter weten nadat Linda mislukt is en ze haar laatste cent verloren heeft", zei Ni. „Niets is beter dan een beetje honger om een meisje haar eigen wil te doen leren kennen". „Verdraaid cynisch". Ni sperde zijn ogen wijder open en maakte een onschuldig gebaar met de handen. „En je bracht me zelf op de ge dachte. Herinner je je, wat je zei, over het verleidelijk lokaas dat het Tucker fortuin bood?" „Bedoel je werkelijk, dat je zou toestaan dat ze met pe trouwde on geld, of ze van je hield of niet?" „Precies", zei Ni. „Als ze maar met me trouwt". Gerry maakte een gebaar van af keer. „Wel, ik hoop, dat ze het nooit doet". „Gelukkig", zei Ni rustig, „doet het niets mee ter zake, wat jij hoopt of denkt, Gerry. Jij hebt hier niets mee te maken, en als ik jou was, zou ik er ook buiten blijven. Als ik jou was, zou ik nou maar ophouden voor- zienigheidje te willen spelen voor zo veel mensenvooral wat Doxie betreft. Jouw grootmoedigheid is misplaatsten ook een beetje mis leidend.hij was nu doodsbleek en er lag een dreiging in zijn dunne glimlach en in zijn stem. „Bemoei je van nu af aan asjeblieft niet meer met Doxie. Hou je er buiten, beste kerel". Doxie wandelde na het ontbijt een uur buiten in de zon en keerde toen naar het hotel terug. Ze stond be neden op de lift te wachten, die net van boven kwam. Toen de lift be neden aankwam, kwam diegene er uit, die ze die hele morgen angst vallig gemeden had. Gerry. „Doxie! Morgenahwaar ben jij de hele tijd geweest?" „Ik heb een zonnebad genomen. Is het geen prachtige dag? Heb je Lo gezien? Waren de recensies niet goed?" Ze keek hem vrolijk glimlachend aan. „Een zonnebad. Wel, dat is prach tig... Hij deed een stap vooruit, draaide zich toen om. „Overigens, we zullen iemand anders nemen om dat orgel te bespelen. Ik denk, dat we wel iemand zullen vinden voor de re- Setitie van vanmiddag, zodat je niet oeft te komen, tenzij je er zin in hebt". „Neem je iemand anders?" vroeg ze verbluft. Begrijp me niet verkeerd", zei hij. „Dat heeft niets te maken met wat gisteravond gebeurde. Het is alleen, omdat ik vind, dat jij het niet moest doen. Ik heb dat altijd gedacht". „Nee, dat is waar". „Het is in je eigen bestwil zijn gedrag leek gehaast; hij sprak luid, bijna kwaad. „Ik hoop, dat je het goed begrijpt". Ze zei, beledigd en verbaasd: „Ik zie niet in, waarom je je daar zo kwaad over moet maken". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7